1920x60_lex_cyberbezpieczenstwo_i_2026
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

PAP

Artykuły autora

Izrael: trzy lata więzienia to minimalna kara dla rzucających kamieniami

Izraelski parlament uchwalił w nocy z poniedziałku na wtorek ustawę przewidującą minimalną karę trzech lat bezwzględnego więzienia dla osób rzucających kamieniami w członków izraelskich sił lub cywilów - podano na stronie Knesetu.

Budowa drogi S12 rozpocznie się w 2019 r.

Rozpoczęły się przygotowania do budowy drogi S12 na liczącym przeszło 100 km odcinku od granic woj. łódzkiego i mazowieckiego przez Radom do Puław na Lubelszczyźnie. O rozpoczęcie inwestycji od lat zabiegało Stowarzyszenie S12. Realizacja planowana jest na lata 2019-2023.

Gminy narzekają na zbyt niskie dotacje na zadania zlecone

Dotacje dla gmin za zadania rządowe często nie wystarczają nawet na jeden urzędniczy etat - informuje Rzeczpospolita.

Minister edukacji podpisała nowe zasady rekrutacji do szkół

Rozporządzenie wprowadzające jednolity sposób przeliczania na punkty kryteriów uwzględnianych przy rekrutacji do szkół podstawowych i gimnazjów sportowych i dwujęzycznych oraz szkół ponadgimnazjalnych podpisała minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

W Katowicach powstanie międzynarodowe centrum doskonałości w zakresie metanu z kopalń węgla

Międzynarodowe centrum doskonałości w zakresie metanu z kopalń węgla powstanie w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach (GIG). Chodzi m.in. o pracę nad metodami ujmowania i wykorzystania tego gazu oraz działania na rzecz tworzenia sprzyjającego prawa.