Kładka, która będzie zbudowana nad przesmykiem łączącym jeziora Mikołajskie i Tałty zastąpi starą, sypiącą się przeprawę dla pieszych. Będzie to jedna z pierwszych w regionie inwestycji finansowanych z nowej perspektywy unijnej.

- W przetargu startowało aż siedem firm. Ta, która wygrała przetarg, deklaruje, że zbuduje kładkę za 6,1 mln zł - powiedział dziś burmistrz Mikołajek. Jak przyznał, miasto załatwia ostatnie formalności i dokonuje ostatnich uzgodnień związanych z budową. Chodzi m.in. o przejście tuż nad wodą, które ułatwi przechodniom dotarcie do miejsc, z których odpływają statki pasażerskie zarówno prywatnych armatorów, jak i Żeglugi Mazurskiej.

- Mam nadzieję, że formalności dopełnimy na dniach tak, by pod koniec miesiąca budowa się rozpoczęła - przyznał Jakubowski. Jak dodał, miastu zależy na tym, by nowy most dla pieszych był gotowy na nowy sezon turystyczny.

Dowiedz się więcej z książki
Prawo zamówień publicznych. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

Kładka piesza jest jedną z trzech przepraw nad przesmykiem, którym łączą się dwa jeziora: Mikołajskie i Tałty. Auta przejeżdżają mostem drogowym, który jest w ciągu drogi krajowej nr 16. Natomiast pociągi przejeżdżają przez wiadukt.

Przeprawa piesza znajduje się najbliżej wioski żeglarskiej i rozciąga się z niej widok na marinę i obydwa jeziora. (PAP)