Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Adam Bochentyn

Absolwent Wydziałów: Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Pracuje w Katedrze Prawa Administracyjnego UG (jako asystent) oraz pełni funkcję prezesa Fundacji „Ośrodek Analiz Polityczno – Prawnych”. Przygotowuje obecnie rozprawę doktorską z zakresu postępowania administracyjnego.

Artykuły autora

Istotne zmiany w ustawie o pomocy społecznej

Nowelizacja, która weszła w życie z dniem 11 maja br., wprowadziła liczne zmiany do ustawy o pomocy społecznej, mające zarówno charakter merytoryczny, jak i wyłącznie redakcyjny. Jedną z istotnych zmian jest rozszerzenie katalogu zadań samorządu województwa o diagnozowanie i monitorowanie wybranych problemów społecznych w regionie oraz koordynowanie działań na rzecz sektora ekonomii społecznej w regionie.

Karta rowerowa nie tylko dla ucznia podstawówki

Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej określa szczegółowo wymagania oraz sposób organizacji zajęć dla osób niebędących uczniami szkoły podstawowej ubiegających o wydanie karty rowerowej.

Ustalono wysokość opłaty za udzielenie i uznanie dopuszczenia jednostkowego pojazdu

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej określił w drodze rozporządzenia wysokość opłaty za udzielenie i uznanie dopuszczenia jednostkowego pojazdu. Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem 22 czerwca br.

Nowe rozporządzenie w sprawie sprawozdań z wykonywania zadań z zakresu świadczeń rodzinnych

Z dniem 12 kwietnia br. w życie weszły przepisy określające wzory i sposób sporządzania sprawozdań rzeczowo-finansowych z wykonywania zadań z zakresu świadczeń rodzinnych oraz terminy i sposób przedstawiania tych sprawozdań.

Zmiana przepisów w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle rolnicze i ich usytuowanie

Z dniem 19 maja br. wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle rolnicze i ich usytuowanie. Wprowadzone przez nowelę zmiany mają zarówno charakter merytorycznych, jak i wyłącznie redakcyjny.