NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl
Krzysztof Sobczak

Krzysztof Sobczak

Dziennikarz i publicysta prawny. Pracował m.in. w PAP, Polskim Radiu, Telewizji Polskiej. Był redaktorem naczelnym „Gazety Prawnej” i kierownikiem Działu Prawa "Rzeczpospolitej”. Specjalizuje się w tematyce dotyczącej prawników i wymiaru sprawiedliwości. Laureat nagrody Adwokatury dla dziennikarzy "Złota Waga". Współautor książek – m.in.  "Rzeźbienie państwa prawa. 20 lat później" - z Ewą Łętowską, "Państwo prawa jeszcze w budowie" - z Andrzejem Zollem czy "Warto chronić państwo prawa" - z Andrzejem Wróblem. "Trudny powrót do rządów prawa?"

Artykuły autora

Dr Małecki: nieprosta granica między przygotowaniem a usiłowaniem

Paradoksalnie instytucja przygotowania przestępstwa jest rzadko używana, ale jak już dochodzi do jej zastosowania w praktyce, to bywa z nią sporo problemów - twierdzi dr Mikołaj Małecki z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

OECD: Polska musi przyjąć prawo zwalczające przekupstwo zagraniczne

Polska musi niezwłocznie osiągnąć postęp we wprowadzaniu najważniejszych zaleceń Grupy Roboczej OECD ds. Przekupstwa. Organ ten przypomina Polsce, że nadal nie zostały one wdrożone pomimo upływu ponad czterech lat od przeprowadzenia w czerwcu 2013 roku oceny tzw. fazy 3.

Adw. Kluska: "wrzutka" do projektu może wypaczyć cel zmian w ochronie danych

Wprowadzona nagle do projektu zmiana pozwalająca podmiotom publicznym na przekazywanie sobie danych bez obowiązku informacyjnego może zagrażać prawom obywatelskim - uważa adwokat Michał Kluska.

Prezydent USA ma kłopoty z zatrudnieniem adwokatów

Dwoje słynnych amerykańskich adwokatów poinformowało, że nie dołączą do zespołu reprezentującego Donalda Trumpa w sprawie Russiagate. Trump próbuje to bagatelizoawać i mówi, że chce go reprezentować wielu prawników, bo nie odrzucą jego fortuny i sławy.
bank

Ok. 50 mld zł trzeba na program termomodernizacji

W Polsce jest około miliona gospodarstw domowych, którym należy w 100 procentach sfinansować koszty termomodernizacji - twierdzi rządowy pełnomocnik ds. programu Czyste Powietrze Piotr Woźny.