Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl
Krzysztof Sobczak

Krzysztof Sobczak

Dziennikarz i publicysta prawny. Pracował m.in. w PAP, Polskim Radiu, Telewizji Polskiej. Był redaktorem naczelnym „Gazety Prawnej” i kierownikiem Działu Prawa "Rzeczpospolitej”. Specjalizuje się w tematyce dotyczącej prawników i wymiaru sprawiedliwości. Laureat nagrody Adwokatury dla dziennikarzy "Złota Waga". Współautor książek – m.in.  "Rzeźbienie państwa prawa. 20 lat później" - z Ewą Łętowską, "Państwo prawa jeszcze w budowie" - z Andrzejem Zollem czy "Warto chronić państwo prawa" - z Andrzejem Wróblem. "Trudny powrót do rządów prawa?"

Artykuły autora

Mniej wniosków o ochronę międzynarodową w Polsce i UE

Maleje liczba cudzoziemców, którzy ubiegają się o ochronę międzynarodową w Polsce i w Unii Europejskiej - wynika z danych Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Do końca czerwca 2018 r. wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce złożyło 2,1 tys. cudzoziemców – głównie obywatele Rosji i Ukrainy.
rozowy biurowiec

Greenberg Traurig doradcą przy dużej umowie najmu powierzchni biurowej

Warszawskie biuro Greenberg Traurig doradzało spółce Golub GetHouse w związku z zawarciem przez nią umowy najmu z WeWork, światowym liderem przestrzeni do pracy wspólnej, który został wyłącznym najemcą całej powierzchni biurowej w Budynku Zachodnim Mennica Legacy Tower.
niepelnosprawny na wozku

Program Dostępność plus może już ruszyć

Dostosowanie przestrzeni publicznej, architektury, transportu i produktów do potrzeb wszystkich obywateli - to cele Programu Dostępność Plus. Premier Mateusz Morawiecki podpisał uchwałę w sprawie realizacji tego programu.

UE: Komisarz przeciwko przyznawaniu obywatelstwa za inwestycje

Przyznawania przez niektóre kraje UE obywatelstwa osobom z państw trzecich w zamian za znaczące inwestycje zagraża bezpieczeństwu. Nie chcemy w UE koni trojańskich - stwierdziła unijna komisarz sprawiedliwości Vera Jourova.
kalkulator zlotowki

Kierownictwo gminy Bielice z zarzutami ws. zadłużenia w parabankach

Wójt zachodniopomorskiej gminy Bielice, a także jej sekretarz i skarbnik usłyszeli zarzuty związane m.in. z podpisywaniem umów z parabankami.