Ustanowienie obowiązku użyteczności publicznej w zakresie wykonywania regularnych przewozów lotniczych na trasach z portów lotniczych Alghero, Cagliari i Olbia do, odpowiednio, portów lotniczych Rzym Fiumicino i Mediolan Linate
(Tekst mający znaczenie dla EOG)
(2012/C 10/03)
(Dz.U.UE C z dnia 12 stycznia 2012 r.)
| Państwo członkowskie | Włochy |
| Trasa |
Alghero-Rzym Fiumicino i z powrotem Alghero-Mediolan Linate i z powrotem Cagliari-Rzym Fiumicino i z powrotem Cagliari-Mediolan Linate i z powrotem Olbia-Rzym Fiumicino i z powrotem Olbia-Mediolan Linate i z powrotem |
| Data wejścia w życie obowiązku użyteczności publicznej | 25 marca 2012 r. |
| Adres, pod którym nieodpłatnie udostępnia się informacje i dokumentację dotyczące obowiązku użyteczności publicznej |
Regione Autonoma Sardegna Assessorato dei Trasporti Via Caprera 15 09123 Cagliari CA ITALIA Tel. +39 0706065965 Faks +39 0706067308 Internet: http://www.regione.sardegna.it E-mail: trasp.osp@regione.sardegna.it Osoba wyznaczona do kontaktów: Direttore del Servizio della pianificazione e programmazione dei sistemi di trasporto - Ing. Giorgio Ferrari |
W piątek, 19 grudnia 2025 roku, Senat przyjął bez poprawek uchwalone na początku grudnia przez Sejm bardzo istotne zmiany w przepisach dla pracodawców obowiązanych do tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Odnoszą się one do tych podmiotów, w których nie działają organizacje związkowe. Ustawa trafi teraz na biurko prezydenta.
19.12.2025Nowe okresy wliczane do okresu zatrudnienia mogą wpłynąć na wymiar urlopów wypoczynkowych osób, które jeszcze nie mają prawa do 26 dni urlopu rocznie. Pracownicy nie nabywają jednak prawa do rozliczenia urlopu za okres sprzed dnia objęcia pracodawcy obowiązkiem stosowania art. 302(1) Kodeksu pracy, wprowadzającego zaliczalność m.in. okresów prowadzenia działalności gospodarczej czy wykonywania zleceń do stażu pracy.
19.12.2025Wszyscy pracodawcy, także ci zatrudniający choćby jednego pracownika, będą musieli dokonać wartościowania stanowisk pracy i określić kryteria służące ustaleniu wynagrodzeń pracowników, poziomów wynagrodzeń i wzrostu wynagrodzeń. Jeszcze więcej obowiązków będą mieli średni i duzi pracodawcy, którzy będą musieli raportować lukę płacową. Zdaniem prawników, dla mikro, małych i średnich firm dostosowanie się do wymogów w zakresie wartościowania pracy czy ustalenia kryteriów poziomu i wzrostu wynagrodzeń wymagać będzie zewnętrznego wsparcia.
18.12.2025Minister finansów i gospodarki podpisał cztery rozporządzenia wykonawcze dotyczące funkcjonowania KSeF – potwierdził we wtorek resort finansów. Rozporządzenia określają m.in.: zasady korzystania z KSeF, w tym wzór zawiadomienia ZAW-FA, przypadki, w których nie ma obowiązku wystawiania faktur ustrukturyzowanych, a także zasady wystawiania faktur uproszczonych.
16.12.2025Od 1 stycznia 2026 r. zasadą będzie prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów przy użyciu programu komputerowego. Nie będzie już można dokumentować zakupów, np. środków czystości lub materiałów biurowych, za pomocą paragonów bez NIP nabywcy. Takie zmiany przewiduje nowe rozporządzenie w sprawie PKPiR.
15.12.2025Senat zgłosił w środę poprawki do reformy orzecznictwa lekarskiego w ZUS. Zaproponował, aby w sprawach szczególnie skomplikowanych możliwe było orzekanie w drugiej instancji przez grupę trzech lekarzy orzeczników. W pozostałych sprawach, zgodnie z ustawą, orzekać będzie jeden. Teraz ustawa wróci do Sejmu.
10.12.2025| Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2012.10.3 |
| Rodzaj: | Informacja |
| Tytuł: | Nota informacyjna zgodnie z procedurą przewidzianą w art. 16 ust. 4 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1008/2008 w sprawie wspólnych zasad wykonywania przewozów lotniczych na terenie Wspólnoty - Ustanowienie obowiązku użyteczności publicznej w zakresie wykonywania regularnych przewozów lotniczych na trasach z portów lotniczych Alghero, Cagliari i Olbia do, odpowiednio, portów lotniczych Rzym Fiumicino i Mediolan Linate. |
| Data aktu: | 12/01/2012 |
| Data ogłoszenia: | 12/01/2012 |