PROTOKÓŁPRZEBIEG POSIEDZENIA
Czwartek, 29 września 2005 r.
(2006/C 227 E/04)
PRZEWODNICTWO: Luigi COCILOVO
Wiceprzewodniczący
(Dz.U.UE C z dnia 21 września 2006 r.)
1. Otwarcie posiedzenia
Posiedzenie zostało otwarte o godzinie 10:00.
2. Składanie dokumentów
Złożono następujące dokumenty: przez Radę i Komisję:
- Wniosek dotyczący decyzji Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiającej działanie Wspólnoty na rzecz obchodów "Europejskiej Stolicy Kultury" w latach 2007-2019 (COM(2005)0209 - C6-0157/2005 - 2005/0102(COD)).
odesłany przedm: CULT
- Wniosek dotyczący decyzji Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniającej decyzję nr 2256/2003/WE celem przedłużenia na rok 2006 programu rozpowszechniania dobrych praktyk i monitorowania wdrażania technologii teleinformatycznych (COM(2005)0347 - C6-0247/2005 - 2005/0144(COD)).
odesłany przedm: ITRE
opinia: BUDG, CULT, LIBE
- Wniosek dotyczący dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej wspólnych norm i procedur stosowanych w Państwach Członkowskich wobec obywateli państw trzecich przebywających nielegalnie (COM(2005)0391 - C6-0266/2005 - 2005/0167(COD)).
odesłany przedm: LIBE
opinia: AFET, DEVE, EMPL
- Wniosek dotyczący rozporządzenia Rady ustanawiającego Agencję Unii Europejskiej ds. Praw Podstawowych (COM(2005)0280 [01] - C6-0288/2005 - 2005/0124(CNS)).
odesłany przedm: LIBE
opinia: AFET, BUDG, CULT, AFCO, FEMM
- Wniosek dotyczący decyzji Rady uprawniającej Agencję Unii Europejskiej ds. Praw Podstawowych do prowadzenia działalności w dziedzinach wymienionych w Tytule VI Traktatu o Unii Europejskiej (COM(2005)0280 [02] - C6-0289/2005 - 2005/0125(CNS)).
odesłany przedm: LIBE
- Wniosek dotyczący zalecenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie mobilności transnarodowej we Wspólnocie w celach edukacji i kształcenia zawodowego: Europejska Karta na rzecz Jakości Mobilności (COM(2005)0450 - C6-0291/2005 - 2005/0179(COD)).
odesłany przedm: CULT
opinia: EMPL
- Projekt budżetu ogólnego Wspólnot Europejskich na rok budżetowy 2006 (11186/2005 [01] - C6-0299/2005 - 2005/2001(BUD)).
odesłany przedm: BUDG
opinia: AFET, DEVE, INTA, CONT, ECON, EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, REGI, AGRI, PECH, CULT, JURI, LIBE, AFCO, FEMM, PETI
- Projekt budżetu ogólnego Wspólnot Europejskich na rok budżetowy 2006 (11186/2005 [02] - C6-0300/2005 - 2005/2002(BUD)).
odesłany przedm: BUDG
opinia: AFET, DEVE, INTA, CONT, ECON, EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, REGI, AGRI, PECH, CULT, JURI, LIBE, AFCO, FEMM, PETI
- Wniosek dotyczący decyzji Rady w sprawie utworzenia, działania i wykorzystania Systemu Informacyjnego Schengen drugiej generacji (SIS II) (COM(2005)0230 - C6-0301/2005 - 2005/0103(CNS)).
odesłany przedm: LIBE
opinia: BUDG
3. Sektor tekstylny (debata)
Oświadczenie Komisji: Sektor tekstylny
László Kovács (członek Komisji) wydał oświadczenie.
Głos zabrali: Tokia Saďfi w imieniu grupy PPE-DE, Erika Mann w imieniu grupy PSE, Johan Van Hecke w imieniu grupy ALDE, Eva Lichtenberger w imieniu grupy Verts/ALE, Jacky Henin w imieniu grupy GUE/ NGL, Patrick Louis w imieniu grupy IND/DEM, Jean-Claude Martinez niezrzeszony, Georgios Papastamkos, Elisa Ferreira, Sajjad Karim, Margrete Auken, Pedro Guerreiro, Zuzana Roithová, Joan Calabuig Rull, Anne Laperrouze, Georgios Toussas, Werner Langen, Harlem Désir, Markus Pieper, Panagiotis Beglitis, Ursula Stenzel, Harald Ettl i Avril Doyle.
PRZEWODNICTWO: Gérard ONESTA
Wiceprzewodniczący
Głos zabrali: Mario Mantovani i László Kovács.
Debata została zamknięta.
4. Skład komisji i delegacji
Na wniosek posłów niezrzeszonych Parlament zatwierdził następującą nominację:
Delegacja do spraw stosunków z Palestyńską Radą Legislacyjną
- Giovanni Rivera.
5. Perspektywy stosunków handlowych UE - Chiny (debata)
Sprawozdanie w sprawie perspektyw stosunków handlowych między UE a Chinami (2005/2015(INI)) - Komisja Handlu Zagranicznego.
Sprawozdawca: Caroline Lucas (A6-0262/2005)
Caroline Lucas przedstawiła sprawozdanie.
Głos zabrał László Kovács (członek Komisji).
Głos zabrali: Bastiaan Belder (sprawozdawca komisji opiniodawczej AFET), Daniel Caspary w imieniu grupy PPE-DE, Glyn Ford w imieniu grupy PSE, Danutė Budreikaitė w imieniu grupy ALDE, Raül Romeva i Rueda w imieniu grupy Verts/ALE, Helmuth Markov w imieniu grupy GUE/NGL, Bogusław Rogalski w imieniu grupy IND/DEM, Cristiana Muscardini w imieniu grupy UEN, Glyn Ford, który zapytał, czy wszyscy zapisani mówcy będą mieli czas do zabrania głosu przed południowym głosowaniem (Przewodniczący udzielił posłowi odpowiedzi negatywnej), Alessandra Mussolini, niezrzeszona, w sprawie odpowiedzi udzielonej przez Przewodniczącego, Frank Vanhecke, Paul Rübig, Margrietus van den Berg, Johan Van Hecke, Margrete Auken, Nigel Farage, Gintaras Didžiokas i James Hugh Allister.
Głos zabrała Caroline Lucas (sprawozdawczyni), która, w imieniu grupy politycznej Verts/ALE, zaproponowała, na podstawie art. 170 ust. 4 Regulaminu, aby głosowanie zostało przeniesione na kolejną sesję, gdyż debata będzie kontynuowana po południu.
PRZEWODNICTWO: Pierre MOSCOVICI
Wiceprzewodniczący
Głos zabrał Robert Goebbels w imieniu grupy PSE, który poprał wniosek.
Parlament wyraził zgodę na tę propozycję.
Debata została przerwana w tym miejscu i wznowiona o godz. 15.00, gdyż nadszedł czas glosowań (punkt 14 PV z dnia 29.9.2005).
Głos zabrał Philip Bushill-Matthews, który wyraził sprzeciw wobec faktu, iż czas przydzielony dzień wcześniej na turę pytań do Rady (punkt 14 PV z dnia 28.9.2005) nie był przestrzegany (Przewodniczący odnotował ten fakt).
6. Głosowanie
Szczegóły głosowania (poprawki, głosowania odrębne, podzielone, itp.) zawarte są w załączniku I do protokołu.
6.1. Umowa winiarska między Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki (głosowanie)
Projekty rezolucji B6-0489/2005, B6-0511/2005, B6-0514/2005, B6-0515/2005, B6-0516/2005 i B6-0517/2005
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik I, pkt 1)
PROJEKT REZOLUCJI RC-B6-0489/2005
(zastępujący B6-0489/2005, B6-0511/2005, B6-0514/2005, B6-0515/2005, B6-0516/2005 i B6-0517/2005):
złożony przez następujących posłów:
María Esther Herranz García, Christa Klaß, Astrid Lulling i Giuseppe Castiglione w imieniu grupy PPE-DE,
María Isabel Salinas García, Vincenzo Lavarra i Katerina Batzeli w imieniu grupy PSE,
Anne Laperrouze, Niels Busk, Willem Schuth, Jorgo Chatzimarkakis i Ignasi Guardans Cambó w imieniu grupy ALDE,
Marie-Hélčne Aubert i Friedrich-Wilhelm Graefe zu Baringdorf w imieniu grupy Verts/ALE,
Ilda Figueiredo i Marco Rizzo w imieniu grupy GUE/NGL,
Sergio Berlato, Roberta Angelilli i Sebastiano (Nello) Musumeci w imieniu grupy UEN
Przyjęto (P6_TA(2005)0361)
6.2. Benzyna (głosowanie)
Projekty rezolucji B6-0481/2005, B6-0482/2005, B6-0491/2005, B6-0499/2005, B6-0506/2005 i B6-0509/2005
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik I, pkt 2)
PROJEKT REZOLUCJI RC-B6-0481/2005
(zastępujący B6-0481/2005, B6-0482/2005, B6-0491/2005, B6-0499/2005, B6-0506/2005 i B6-0509/2005):
złożony przez następujących posłów:
Giles Chichester i Paul Rübig w imieniu grupy PPE-DE,
Reino Paasilinna w imieniu grupy PSE,
Fiona Hall w imieniu grupy ALDE,
Claude Turmes w imieniu grupy Verts/ALE,
Umberto Guidoni w imieniu grupy GUE/NGL,
Roberta Angelilli w imieniu grupy UEN
Przyjęto (P6_TA(2005)0362)
W związku z głosowaniem głos zabrali:
- Robert Goebbels w imieniu grupy PSE, zgłosił poprawkę ustną do ust. 10, która została przyjęta;
- Claude Turmes w imieniu grupy Verts/ALE, zgłosił poprawkę ustną do ust. 15 akapit 6, która została przyjęta.
6.3. Reforma Organizacji Narodów Zjednoczonych i Milenijne Cele Rozwoju (głosowanie)
Projekty rezolucji B6-0483/2005, B6-0492/2005, B6-0493/2005, B6-0501/2005, B6-0507/2005 i B6-0510/2005
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik I, pkt 3)
PROJEKT REZOLUCJI RC-B6-0483/2005
(zastępujący B6-0483/2005, B6-0492/2005, B6-0493/2005, B6-0501/2005, B6-0507/2005 i B6-0510/2005):
złożony przez następujących posłów:
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Nirj Deva, Francisco José Millán Mon i Simon Coveney w imieniu grupy PPE-DE,
Glenys Kinnock, Pasqualina Napoletano i Miguel Angel Martínez Martínez w imieniu grupy PSE,
Alexander Lambsdorff i Lapo Pistelli w imieniu grupy ALDE,
Marie Anne Isler Béguin, Raül Romeva i Rueda i Frithjof Schmidt w imieniu grupy Verts/ALE,
André Brie i Luisa Morgantini w imieniu grupy GUE/NGL,
Inese Vaidere i Guntars Krasts w imieniu grupy UEN.
Przyjęto (P6_TA(2005)0363)
W związku z głosowaniem głos zabrali:
- Alexander Lambsdorff w imieniu grupy ALDE, zgłosił poprawkę ustną do ust. 20, która została przyjęta.
6.4. Białoruś (głosowanie)
Projekty rezolucji B6-0486/2005, B6-0488/2005, B6-0490/2005, B6-0494/2005, B6-0497/2005, B6-0503/2005 i B6-0508/2005
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik I, pkt 4)
PROJEKT REZOLUCJI RC-B6-0486/2005
(zastępujący B6-0486/2005, B6-0488/2005, B6-0490/2005, B6-0494/2005, B6-0497/2005 i B6-0508/2005):
złożony przez następujących posłów:
Barbara Kudrycka, Bogdan Klich, Árpád Duka-Zólyomi i Karl von Wogau w imieniu grupy PPE-DE,
Jan Marinus Wiersma, Józef Pinior i Joseph Muscat w imieniu grupy PSE,
Janusz Onyszkiewicz w imieniu grupy ALDE,
Elisabeth Schroedter, Milan Horáček i Marie Anne Isler Béguin w imieniu grupy Verts/ALE,
Bastiaan Belder w imieniu grupy IND/DEM,
Anna Elzbieta Fotyga, Konrad Szymański i Inese Vaidere w imieniu grupy UEN
Przyjęto (P6_TA(2005)0364)
(Wniosek w sprawie rezolucji B6-0503/2005 stał się bezprzedmiotowy.)
6.5. Partnerstwo strategiczne UE - Indie (głosowanie)
Sprawozdanie w sprawie partnerstwa strategicznego między UE a Indiami (2004/2169(INI)) - Komisja Spraw Zagranicznych.
Sprawozdawca: Emilio Menéndez del Valle (A6-0256/2005)
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik I, pkt 5)
PROJEKT REZOLUCJI
Przyjęto (P6_TA(2005)0365)
W związku z głosowaniem głos zabrali:
- Emilio Menéndez del Valle (sprawozdawca), zgłosił poprawki ustne do ust. 10 i 17, część 2, oraz do poprawki 20, które zostały przyjęte.
6.6. Energie odnawialne w UE (głosowanie)
Sprawozdanie w sprawie udziału odnawialnej energii w UE i propozycje konkretnych działań (2004/2153(INI)) - Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.
Sprawozdawca: Claude Turmes (A6-0227/2005)
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik I, pkt 6)
PROJEKT REZOLUCJI
Przyjęto (P6_TA(2005)0366)
6.7. Program działania UE na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego (głosowanie)
Sprawozdanie w sprawie komunikat Komisji "Europejski program działania na rzecz bezpieczeństwa drogowego - Zmniejszenie o połowę liczby ofiar wypadków drogowych w Unii Europejskiej do 2010 roku: wspólna odpowiedzialność" (2004/2162(INI)) - Komisja Transportu i Turystyki.
Sprawozdawca: Ari Vatanen (A6-0225/2005)
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik I, pkt 7)
PROJEKT REZOLUCJI
Przyjęto (P6_TA(2005)0367)
7. Wyjaśnienia dotyczące głosowania
Pisemne wyjaśnienia dotyczące sposobu głosowania:
Pisemne wyjaśnienia złożone zgodnie z art. 163 ust. 3 Regulaminu zamieszczone zostaną w pełnym sprawozdaniu z niniejszego posiedzenia.
8. Korekty do głosowania
Korekty do głosowania znajdują się na stronie internetowej "Séance en direct", w części "Résultats des votes (appels nominaux)/Results of votes (Roll call votes)" oraz w wersji wydrukowanej w załączniku II. "Wyniki głosowania imiennego".
Wersja elektroniczna dostępna na stronach Europarl będzie regularnie aktualizowana przez okres maksymalnie dwóch tygodni licząc od dnia głosowania.
Lista korekt do głosowania zostanie następnie zamknięta w celu jej przetłumaczenia i opublikowania w Dzienniku Urzędowym.
9. Informacja o wspólnych stanowiskach Rady
Przewodniczący poinformował, zgodnie z art. 57 ust.1 Regulaminu, o otrzymaniu od Rady następujących wspólnych stanowisk, wraz z wyjaśnieniami dotyczącymi powodów ich przyjęcia, jak również stanowiska Komisji na temat:
- Wspólne stanowisko przyjęte przez Radę w dniu 18 lipca 2005 r. w sprawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zastosowania postanowień Konwencji z Aarhus o dostępie do informacji, udziale społeczeństwa w podejmowaniu decyzji oraz dostępie do sprawiedliwości w sprawach dotyczących środowiska do instytucji i organów Wspólnoty (06273/2/2005 - 10896/2005 - COM(2005)0410 - C6-0297/2005 - 2003/0242(COD))
odesłany komisja przedm. właśc.: ENVI
- Wspólne stanowisko przyjęte przez Radę dnia 23 września 2005 r. w celu przyjęcia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie efektywności końcowego wykorzystania energii oraz usług energetycznych oraz uchylającej dyrektywę Rady 93/76/EWG (10721/3/2005 - 03256/2005 - COM(2005)0455 - C6-0298/2005 - 2003/0300(COD))
odesłany komisja przedm. właśc.: ITRE
Trzymiesięczny termin, jaki Parlament ma na określenie swojego stanowiska, zaczyna biec jutro, 30.9.2005.
(Posiedzenie zostało zawieszone o godzinie 12:40 i wznowione o 15:00.)
PRZEWODNICTWO: Manuel António dos SANTOS
Wiceprzewodniczący
10. Zatwierdzenie protokołu poprzedniego posiedzenia
Protokół poprzedniego posiedzenia został zatwierdzony.
11. Wniosek o skorzystanie z immunitetu poselskiego
Na posiedzeniu w dniu 14 września 2005 r. Komisja Prawna rozpatrzyła wniosek o skorzystanie z immunitetu poselskiego przez posła Jean-Charlesa Marchianiego, byłego posła do Parlamentu Europejskiego, w ramach sprawy sądowej toczącej się przed Sądem Wyższej Instancji w Paryżu, którą to sprawą Parlament Europejski zajął się dnia 8 września 2005 r.
W związku ze sprawozdaniem ustnym posła Francesco Speroniego, Komisja Prawna,
- przypomniała, że Parlament Europejski w rezolucji z dnia 5 lipca 2005 r. zwrócił się o odwołanie lub zaniechanie oraz, niezależnie od tego, o zaniechanie wszelkich skutków prawnych lub faktycznych, jakie mogłoby pociągnąć za sobą orzeczenie francuskiego Sądu Kasacyjnego z dnia 16 marca 2005 r., w którym sąd nie zastosował art. 10 lit. a Protokołu w sprawie Przywilejów i Immunitetów Wspólnot Europejskich,
- a następnie zwróciła się do Przewodniczącego o zwrócenie uwagi właściwych władz francuskich na fakt, że jeżeli Sąd Wyższej Instancji w Paryżu, który ma wypowiedzieć się w tej samej sprawie dnia 3 października 2005 r., miałby sądzić J-C Marchianiego na podstawie nielegalnych, a przez to niedopuszczalnych dowodów, tzn. akt informacyjnych opartych na podsłuchiwanych rozmowach telefonicznych nagranych w czasie trwania kadencji posła, Republika Francuska naruszyłaby pierwotne prawo wspólnotowe.
12. Porządek dzienny
Konferencja Przewodniczących podjęła decyzję o wpisaniu do porządku dziennego posiedzenia w dniu 12 października 2005 r. oświadczeń Rady i Komisji w sprawie Etiopii po oświadczeniach w sprawie Iranu.
Termin złożenia:
projekty rezolucji: 5.10.2005, 12.00
poprawki i wnioski w sprawie wspólnej rezolucji: 10.10.2005, 12.00.
13. Mianowanie obserwatorów bułgarskich i rumuńskich do komisji parlamentarnych
Przewodniczący poinformował, iż otrzymał od Konferencji Przewodniczących listę nazwisk obserwatorów mianowanych do komisji parlamentarnych.
Lista ta znajduje się w załączniku do niniejszego protokołu.
14. Perspektywy stosunków handlowych UE - Chiny (ciąg dalszy debaty)
Głos zabrali: Jorgo Chatzimarkakis, Bastiaan Belder, Alexandra Dobolyi, Manolis Mavrommatis, Béla Glattfelder, Robert Sturdy, Nirj Deva i László Kovács (członek Komisji).
Debata została zamknięta.
Głosowanie: 13.10.2005.
15. Debata na temat przypadków naruszania praw człowieka, zasad demokracji i państwa prawa (debata)
(Tytuły i autorzy projektów rezolucji figurują w pkt 3 protokołu z dnia 27.9.2005)
15.1. Nepal
Projekty rezolucji B6-0513/2005, B6-0519/2005, B6-0520/2005, B6-0523/2005, B6-0526/2005 i B6-0530/2005
Neena Gill, Raül Romeva i Rueda, Esko Seppänen, Thomas Mann i Elizabeth Lynne przedstawili projekty rezolucji.
Głos zabrali: Eija-Riitta Korhola w imieniu grupy PPE-DE, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg w imieniu grupy PSE, Glyn Ford i László Kovács (członek Komisji).
Debata została zamknięta.
Głosowanie: pkt 16.1 protokołu z dnia 29.9.2005
15.2. Tunezja
Projekty rezolucji B6-0512/2005, B6-0522/2005, B6-0524/2005, B6-0525/2005, B6-0529/2005 i B6-0532/2005
Véronique De Keyser, Raül Romeva i Rueda, Esko Seppänen, Charles Tannock i Marios Matsakis przedstawili projekty rezolucji.
Głos zabrali: Alain Hutchinson w imieniu grupy PSE, Erik Meijer w imieniu grupy GUE/NGL, Irena Belohorská niezrzeszona, Karin Scheele i László Kovács (członek Komisji).
Debata została zamknięta.
Głosowanie: pkt 16.2 protokołu z dnia 29.9.2005
15.3. Wojwodina
Projekty rezolucji B6-0518/2005, B6-0521/2005, B6-0527/2005, B6-0528/2005, B6-0531/2005, B6-0533/2005 i B6-0534/2005
Bastiaan Belder, Doris Pack, István Szent-Iványi, Erik Meijer i Csaba Sándor Tabajdi przedstawili projekty rezolucji.
Głos zabrali: Zsolt László Becsey w imieniu grupy PPE-DE, Gyula Hegyi w imieniu grupy PSE, Ignasi Guardans Cambó w imieniu grupy ALDE, Jaromír Kohlíček w imieniu grupy GUE/NGL, Ryszard Czarnecki niezrzeszony, Bernd Posselt, Kinga Gál, Árpád Duka-Zólyomi, Péter Olajos i László Kovács (członek Komisji).
Debata została zamknięta.
Głosowanie: pkt 16.3 protokołu z dnia 29.9.2005
16. Głosowanie
Szczegóły głosowania (poprawki, głosowania odrębne, podzielone, itp.) zawarte są w załączniku I do protokołu.
16.1. Nepal (głosowanie)
Projekty rezolucji B6-0513/2005, B6-0519/2005, B6-0520/2005, B6-0523/2005, B6-0526/2005 i B6-0530/2005
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik I, pkt 8)
PROJEKT REZOLUCJI RC-B6-0513/2005
(zastępujący B6-0513/2005, B6-0519/2005, B6-0520/2005, B6-0523/2005, B6-0526/2005 i B6-0530/2005):
złożony przez następujących posłów:
Thomas Mann, Simon Coveney, Bernd Posselt, Doris Pack i Zsolt László Becsey w imieniu grupy PPE-DE,
Pasqualina Napoletano i Neena Gill w imieniu grupy PSE,
Elizabeth Lynne w imieniu grupy ALDE,
Jean Lambert, Bart Staes, Hélčne Flautre i Gérard Onesta w imieniu grupy Verts/ALE,
Luisa Morgantini w imieniu grupy GUE/NGL,
Eoin Ryan i Roberta Angelilli w imieniu grupy UEN
Przyjęto (P6_TA(2005)0368)
16.2. Tunezja (głosowanie)
Projekty rezolucji B6-0512/2005, B6-0522/2005, B6-0524/2005, B6-0525/2005, B6-0529/2005 i B6-0532/2005
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik I, pkt 9
PROJEKT REZOLUCJI RC-B6-0512/2005
(zastępujący B6-0512/2005, B6-0522/2005, B6-0524/2005, B6-0525/2005, B6-0529/2005 i B6-0532/2005):
złożony przez następujących posłów:
Simon Busuttil, Simon Coveney, Bernd Posselt, Thomas Mann, Doris Pack i Zsolt László Becsey w imieniu grupy PPE-DE,
Pasqualina Napoletano, Alain Hutchinson i Véronique De Keyser w imieniu grupy PSE,
Philippe Morillon, Thierry Cornillet, Frédérique Ries i Marios Matsakis w imieniu grupy ALDE,
Hélčne Flautre, Raül Romeva i Rueda i Daniel Marc Cohn-Bendit w imieniu grupy Verts/ALE,
Francis Wurtz, Vittorio Agnoletto i Umberto Guidoni w imieniu grupy GUE/NGL,
Ģirts Valdis Kristovskis w imieniu grupy UEN
Przyjęto (P6_TA(2005)0369)
16.3. Wojwodina (głosowanie)
Projekty rezolucji B6-0518/2005, B6-0521/2005, B6-0527/2005, B6-0528/2005, B6-0531/2005, B6-0533/2005 i B6-0534/2005
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik I, pkt 10)
PROJEKT REZOLUCJI RC-B6-0518/2005
(zastępujący B6-0518/2005, B6-0521/2005, B6-0527/2005, B6-0528/2005, B6-0531/2005, B6-0533/2005 i B6-0534/2005):
złożony przez następujących posłów:
Doris Pack, Zsolt László Becsey, Simon Coveney, Bernd Posselt i Thomas Mann w imieniu grupy PPE-DE,
Pasqualina Napoletano, Hannes Swoboda, Jan Marinus Wiersma i Csaba Sándor Tabajdi w imieniu grupy PSE,
István Szent-Iványi i Jelko Kacin w imieniu grupy ALDE,
Gisela Kallenbach, Joost Lagendijk i Angelika Beer w imieniu grupy Verts/ALE,
André Brie, Jonas Sjöstedt, Erik Meijer i Roberto Musacchio w imieniu grupy GUE/NGL,
Bastiaan Belder w imieniu grupy IND/DEM,
Adriana Poli Bortone w imieniu grupy UEN.
Przyjęto (P6_TA(2005)0370)
W związku z głosowaniem głos zabrali:
- Zsolt László Becsey zgłosił poprawkę ustną do punktu uzasadnienia E, która została przyjęta.
17. Oświadczenia pisemne wpisane do rejestru (art. 116 Regulaminu)
Liczba podpisów zebranych pod oświadczeniami pisemnymi wpisanymi do rejestru (art. 116 ust. 3 Regulaminu):
Nr dokumentu |
Autor |
Sygnatury |
38/2005 |
Amalia Sartori |
329 |
39/2005 |
Alessandra Mussolini |
3 |
40/2005 |
Alessandra Mussolini |
13 |
41/2005 |
Richard Howitt, David Hammerstein Mintz, Ursula Stenzel, Adamos Adamou i Grażyna Staniszewska |
405 |
42/2005 |
Jean-Claude Martinez |
3 |
43/2005 |
Jana Bobošíková, Miloslav Ransdorf, Jaromír Kohlíček, Sahra Wagenknecht i Bogdan Golik |
18 |
44/2005 |
Martin Callanan, Daniel Hannan, Christopher Heaton-Harris i Roger Helmer |
12 |
45/2005 |
Chris Davies, Nigel Farage, Timothy Kirkhope, Jean Lambert i Gary Titley |
126 |
46/2005 |
Elspeth Attwooll, Nigel Farage, Timothy Kirkhope, Jean Lambert i Gary Titley |
14 |
47/2005 |
James Hugh Allister |
5 |
48/2005 |
Richard Corbett |
38 |
49/2005 |
Richard Corbett |
29 |
50/2005 |
Lissy Gröner, Genowefa Grabowska, Karin Riis-Jørgensen, Gérard Onesta i Vasco Graça Moura |
101 |
51/2005 |
Silvana Koch-Mehrin |
36 |
52/2005 |
David Martin, Paulo Casaca, Peter Skinner, Terence Wynn i Robert Evans |
25 |
53/2005 |
Charles Tannock, Jana Hybášková, Marek Maciej Siwiec, André Brie i Frédérique Ries |
35 |
54/2005 |
Den Dover i Kathy Sinnott |
22 |
55/2005 |
Den Dover i Kathy Sinnott |
22 |
18. Decyzje w sprawie niektórych dokumentów
Pozwolenie na sporządzenie sprawozdania z własnej inicjatywy (art. 45 Regulaminu)
komisji AFET:
- Stosunki UE-Chiny (2005/2161(INI))
(opinia: INTA, ECON)
komisji DEVE:
- Wpływ w dziedzinie rozwoju porozumień o partnerstwie gospodarczym (2005/2162(INI))
(opinia: INTA)
komisji CONT:
- Pokrycie funduszy wspólnotowych (2005/2163(INI))
komisji ECON:
- Finanse publiczne w Europejskiej Unii Walutowej (2005/2166(INI))
(opinia: BUDG)
- Refoma państwowych środków pomocowych 2005-2009 (2005/2165(INI))
(opinia: EMPL, ITRE, IMCO, TRAN, REGI)
komisji ITRE:
- Społeczeństwo informacyjne na rzecz wzrostu i zatrudnienia (2005/2167(INI))
(opinia: ECON, EMPL, CULT, FEMM)
TRAN:
- Wprowadzenie europejskiego systemu sygnalizacji kolejowej ERTMS/ETCS (2005/2168(INI))
komisji LIBE:
- Poszanowanie Karty Praw Podstawowych w projektach legislacyjnych Komisji: metodologia systematycznej i rygorystycznej kontroli (2005/2169(INI))
(opinia: AFCO)
komisji FEMM:
- Sytuacja kobiet romskich w Unii Europejskiej (2005/2164(INI))
Decyzja w sprawie opracowania sprawozdań z inicjatywy własnej (art. 114 ust. 3 Regulaminu)
komisji LIBE:
- Ocena Europejskiego Nakazu Aresztowania (2005/2175(INI))
Przydzielenie komisjom
komisji ECON:
- Stanowienie lepszego prawa 2004: stosowanie zasady subsydiarności - 12. sprawozdanie roczne (2005/2055(INI))
odesłany komisja przedm. właśc.: JURI
opinia: ECON
komisja JURI
- Stosunki transatlantyckie (2005/2056(INI)) odesłany komisja przedm właśc.: AFET
(opinia: INTA, JURI, LIBE)
komisji ECON:
- Wprowadzanie w życie, konsekwencje i wpływ obowiązującego prawodawstwa w zakresie rynku wewnętrznego (2004/2224(INI))
odesłany komisja przedm. właśc.: IMCO
opinia: ECON, JURI
Ściślejsza współpraca między komisjami
komisji LIBE:
- Wniosek dotyczący rozporządzenia Rady ustanawiającego Agencję Unii Europejskiej ds. Praw Podstawowych (COM(2005)0280 [01] - C6-0288/2005 - 2005/0124(CNS))
(opinia: BUDG, CULT, AFCO, FEMM)
Ściślejsza współpraca między komisjami LIBE, AFET
(W związku z decyzją Konferencji Przewodniczących z dnia 22.9.2005)
19. Przekazanie tekstów przyjętych w trakcie posiedzenia
Zgodnie z art. 172 ust. 2 Regulaminu, protokół niniejszego posiedzenia zostanie poddany pod głosowanie Parlamentu na początku następnego posiedzenia.
Za zgodą Parlamentu przyjęte akty zostaną przekazane instytucjom, do których są skierowane.
20. Kalendarz następnych posiedzeń
Następne posiedzenia odbędą się w dniach 12 i 13.10.2005.
21. Przerwa w obradach
Nastąpiła przerwa w obradach Parlamentu Europejskiego.
Posiedzenie zostało zamknięte o godzinie 16:50.
Julian Priestley |
Alejo Vidal-Quadras Roca |
Sekretarz Generalny |
Wiceprzewodniczący |
LISTA OBECNOŚCI
Podpisali:
Adamou, Allister, Alvaro, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Arif, Arnaoutakis, Atkins, Attwooll, Aubert, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Baco, Barsi-Pataky, Batten, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Bersani, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bourzai, Bowis, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Breyer, Březina, Brie, Budreikaitė, Buitenweg, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busk, Busquin, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casa, Casaca, Cashman, Caspary, Castex, Castiglione, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Correia, Costa, Cottigny, Coűteaux, Cramer, Crowley, Ryszard Czarnecki, D'Alema, Daul, Davies, Degutis, Dehaene, De Keyser, Demetriou, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dionisi, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ebner, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Fjellner, Flasarová, Flautre, Fontaine, Ford, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Freitas, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomolka, Goudin, Grabowska, Grabowski, Graça Moura, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Grech, Griesbeck, Gröner, de Groen- Kouwenhoven, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guellec, Guerreiro, Gurmai, Guy-Quint, Gyürk, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hasse Ferreira, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Hieronymi, Higgins, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Howitt, Hudacký, Hughes, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Kaczmarek, Kallenbach, Kamall, Karas, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Kinnock, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Kohlíček, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krasts, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Lavarra, Lax, Lechner, Le Foll, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Letta, Lévai, Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Liese, Liotard, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Manders, Maňka, Thomas Mann, Mantovani, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Millán Mon, Mitchell, Mohácsi, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morgantini, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Mussolini, Myller, Napoletano, Nassauer, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Öger, Özdemir, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Őry, Oviir, Paasilinna, Pack, Pahor, Paleckis, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pęk, Alojz Peterle, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Piskorski, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podkański, Poettering, Poignant, Poli Bortone, Portas, Posselt, Prets, Prodi, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rapkay, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Riera Madurell, Ries, Rivera, Rizzo, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saďfi, Sakalas, Salinas García, Salvini, Samuelsen, Sánchez Presedo, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Schmidt, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schwab, Seeber, Seeberg, Seppänen, Siekierski, Silva Peneda, Sinnott, Siwiec, Skinner, Škottová, Sommer, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Strož, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Toia, Toubon, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Ventre, Verges, Vergnaud, Vernola, Vidal- Quadras Roca, Vincenzi, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wijkman, Wise, von Wogau, Wohlin, Janusz Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Wurtz, Yańez-Barnuevo García, Záborská, Zaleski, Zani, Zapałowski, Zappalà, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zimmerling, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
Obserwatorzy:
Anastase Roberta Alma, Athanasiu Alexandru, Bărbuleţiu Tiberiu, Becşenescu Dumitru, Buruiană Aprodu Daniela, Ciornei Silvia, Cioroianu Adrian Mihai, Corlăţean Titus, Coşea Dumitru Gheorghe Mircea, Creţu Corina, Creţu Gabriela, Dîncu Vasile, Duca Viorel Senior, Dumitrescu Cristian, Ganţ Ovidiu Victor, Hogea Vlad Gabriel, Iacob Ridzi Monica Maria, Kelemen Atilla Béla Ladislau, Kónya-Hamar Sándor, Marinescu Marian-Jean, Mihăescu Eugen, Morţun Alexandru Ioan, Muscă Monica Octavia, Nicolae Şerban, Paşcu Ioan Mircea, Petre Maria, Podgorean Radu, Popa Nicolae Vlad, Popeangă Petre, Sârbu Daciana Octavia, Severin Adrian, Silaghi Ovidiu Ioan, Sofianski Stefan, Szabó Károly Ferenc, Tîrle Radu, Zgonea Valeriu Ştefan
ZAŁĄCZNIKI