Ustanowienie wolnego obszaru celnego w Mszczonowie w województwie mazowieckim.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 18 lipca 2000 r.
w sprawie ustanowienia wolnego obszaru celnego w Mszczonowie w województwie mazowieckim.

Na podstawie art. 168 § 3 ustawy z dnia 9 stycznia 1997 r. - Kodeks celny (Dz. U. Nr 23, poz. 117, Nr 64, poz. 407, Nr 121, poz. 770, Nr 157, poz. 1026 i Nr 160, poz. 1084, z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i Nr 160, poz. 1063, z 1999 r. Nr 40, poz. 402 i Nr 72, poz. 802 oraz z 2000 r. Nr 22, poz. 269) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Ustanawia się wolny obszar celny w Mszczonowie w województwie mazowieckim.
2.
Szczegółowy opis granicy wolnego obszaru celnego określa załącznik do rozporządzenia.
§  2.
Zarządzającym wolnym obszarem celnym w Mszczonowie ustanawia się spółkę Centrum Wolnocłowe Wschód-Zachód Sp. z o.o. z siedzibą w Mszczonowie.
§  3.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK  1

SZCZEGÓŁOWY OPIS GRANIC WOLNEGO OBSZARU CELNEGO W MSZCZONOWIE

Opis przebiegu granic wolnego obszaru celnego w Mszczonowie przedstawiony jest na mapie w skali 1:5.000 i jest przechowywany u zarządzającego wolnym obszarem celnym oraz w kopii we właściwej miejscowo izbie celnej nadzorującej wolny obszar celny i w Ministerstwie Finansów.

1) Poczynając od punktu A, zlokalizowanego w rogu ogrodzenia przy bramie awaryjnej wjazdowo-wyjazdowej od ul. Fabrycznej 6/10, granica biegnie wzdłuż ul. Fabrycznej do punktu B oddalonego od punktu A o 157,0 m.

2) W odległości 80,37 m od punktu A znajduje się główna brama wjazdowo-wyjazdowa wolnego obszaru celnego o szerokości 11,72 m otwierana automatycznie.

3) W punkcie B granica załamuje się w kierunku północno-zachodnim i biegnie linią łamaną po ogrodzeniu do punktu C oddalonego od punktu B o 18,80 m.

4) W punkcie C granica załamuje się w kierunku północnym i biegnie po ogrodzeniu do punktu D oddalonego od punktu C o 59,00 m.

5) W punkcie D granica załamuje się w kierunku wschodnim i biegnie po ogrodzeniu do punktu E oddalonego od punktu D o 92,50 m.

6) W punkcie E granica załamuje się w kierunku południowo-wschodnim i biegnie po ogrodzeniu do punktu F oddalonego od punktu E o 34,66 m.

7) W punkcie F granica załamuje się w kierunku wschodnim i biegnie po ogrodzeniu do punktu G oddalonego od punktu F o 97,25 m.

8) W odległości 3,30 m od punktu F granicę stanowi na odcinku 28,90 m północna ślepa ściana budynku warsztatu.

9) W punkcie G granica załamuje się w kierunku południowo-zachodnim i biegnie po ogrodzeniu do punktu H oddalonego od punktu G o 11,50 m.

10) W odległości 6,00 m od punktu G w ogrodzeniu znajduje się brama ppoż. o szerokości 3,00 m.

11) W punkcie H granica wnika do wnętrza budynku magazynowego, gdzie biegnie po wewnętrznych ścianach do punktu I znajdującego się na przeciwległej zewnętrznej ścianie budynku:

- na parterze granica biegnie linią łamaną wzdłuż ślepych ścian wewnętrznych na długości 25,75 m, a następnie po zewnętrznej ścianie budynku na długości 6 m,

- na pierwszym piętrze granica biegnie po linii prostej wzdłuż ściany wewnętrznej na długości 18,79 m,

- w ścianie na pierwszym piętrze w odległości 8,94 m od punktu H znajdują się drzwi awaryjne ppoż. o szerokości 3,00 m.

12) Od punktu I granica biegnie w kierunku południowym linią łamaną wzdłuż ogrodzenia do punktu A oddalonego od punktu I o 69,00 m.

13) W ogrodzeniu znajdują się cztery bramy awaryjne. Pierwsza o szerokości 3 m znajduje się w odległości 6 m od punktu G. Druga brama o szerokości 8 m osadzona jest w odległości 1 m od punktu I. Trzecia brama o szerokości 8 m znajduje się w odległości 40 m od punktu I. Czwarta brama o szerokości 3 m umiejscowiona jest w odległości 62,5 m od punktu I.

Powierzchnia użytkowa wolnego obszaru celnego w Mszczonowie wynosi 1,613 ha.

1 Załącznik zmieniony przez § 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 13 maja 2003 r. w sprawie zmiany obszaru wolnego obszaru celnego w Mszczonowie w województwie mazowieckim (Dz.U.03.96.876) z dniem 13 czerwca 2003 r.

Zmiany w prawie

Ważne zmiany w zakresie ZFŚS

W piątek, 19 grudnia 2025 roku, Senat przyjął bez poprawek uchwalone na początku grudnia przez Sejm bardzo istotne zmiany w przepisach dla pracodawców obowiązanych do tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Odnoszą się one do tych podmiotów, w których nie działają organizacje związkowe. Ustawa trafi teraz na biurko prezydenta.

Marek Rotkiewicz 19.12.2025
Wymiar urlopu wypoczynkowego po zmianach w stażu pracy

Nowe okresy wliczane do okresu zatrudnienia mogą wpłynąć na wymiar urlopów wypoczynkowych osób, które jeszcze nie mają prawa do 26 dni urlopu rocznie. Pracownicy nie nabywają jednak prawa do rozliczenia urlopu za okres sprzed dnia objęcia pracodawcy obowiązkiem stosowania art. 302(1) Kodeksu pracy, wprowadzającego zaliczalność m.in. okresów prowadzenia działalności gospodarczej czy wykonywania zleceń do stażu pracy.

Marek Rotkiewicz 19.12.2025
To będzie rewolucja u każdego pracodawcy

Wszyscy pracodawcy, także ci zatrudniający choćby jednego pracownika, będą musieli dokonać wartościowania stanowisk pracy i określić kryteria służące ustaleniu wynagrodzeń pracowników, poziomów wynagrodzeń i wzrostu wynagrodzeń. Jeszcze więcej obowiązków będą mieli średni i duzi pracodawcy, którzy będą musieli raportować lukę płacową. Zdaniem prawników, dla mikro, małych i średnich firm dostosowanie się do wymogów w zakresie wartościowania pracy czy ustalenia kryteriów poziomu i wzrostu wynagrodzeń wymagać będzie zewnętrznego wsparcia.

Grażyna J. Leśniak 18.12.2025
Są rozporządzenia wykonawcze do KSeF

Minister finansów i gospodarki podpisał cztery rozporządzenia wykonawcze dotyczące funkcjonowania KSeF – potwierdził we wtorek resort finansów. Rozporządzenia określają m.in.: zasady korzystania z KSeF, w tym wzór zawiadomienia ZAW-FA, przypadki, w których nie ma obowiązku wystawiania faktur ustrukturyzowanych, a także zasady wystawiania faktur uproszczonych.

Krzysztof Koślicki 16.12.2025
Od stycznia nowe zasady prowadzenia PKPiR

Od 1 stycznia 2026 r. zasadą będzie prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów przy użyciu programu komputerowego. Nie będzie już można dokumentować zakupów, np. środków czystości lub materiałów biurowych, za pomocą paragonów bez NIP nabywcy. Takie zmiany przewiduje nowe rozporządzenie w sprawie PKPiR.

Marcin Szymankiewicz 15.12.2025
Senat poprawia reformę orzecznictwa lekarskiego w ZUS

Senat zgłosił w środę poprawki do reformy orzecznictwa lekarskiego w ZUS. Zaproponował, aby w sprawach szczególnie skomplikowanych możliwe było orzekanie w drugiej instancji przez grupę trzech lekarzy orzeczników. W pozostałych sprawach, zgodnie z ustawą, orzekać będzie jeden. Teraz ustawa wróci do Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 10.12.2025
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2000.62.721

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Ustanowienie wolnego obszaru celnego w Mszczonowie w województwie mazowieckim.
Data aktu: 18/07/2000
Data ogłoszenia: 01/08/2000
Data wejścia w życie: 16/08/2000