Niger dnia 9 sierpnia 1966 r.
Jordanię dnia 22 września 1966 r.
Portugalię dnia 20 lutego 1967 r.
Turcję dnia 19 lipca 1967 r.
Luksemburg dnia 23 sierpnia 1967 r.
Japonię dnia 24 sierpnia 1967 r.
Nikaraguę dnia 31 października 1967 r.
Hiszpanię dnia 6 listopada 1967 r.
Ghanę dnia 14 marca 1968 r.
Zgodnie z art. 6 powyższej konwencji weszła ona w życie w stosunku do Czadu dnia 29 marca 1967 r., w stosunku do Nigeru dnia 9 sierpnia 1967 r., w stosunku do Jordanii dnia 22 września 1967 r., w stosunku do Portugalii dnia 20 lutego 1968 r., w stosunku do Turcji dnia 19 lipca 1968 r., natomiast w stosunku do Luksemburga wejdzie ona w życie dnia 23 sierpnia 1968 r., w stosunku do Japonii dnia 24 sierpnia 1968 r., w stosunku do Nikaragui dnia 31 października 1968 r., w stosunku do Hiszpanii dnia 6 listopada 1968 r., a w stosunku do Ghany dnia 14 marca 1969 r.
Osoba ubiegająca się o pracę będzie musiała otrzymać informację o wysokości wynagrodzenia, ale także innych świadczeniach związanych z pracą - zarówno tych pieniężnych, jak i niepieniężnych. Ogłoszenie o naborze i nazwy stanowisk mają być neutralne pod względem płci, a sam proces rekrutacyjny - przebiegać w sposób niedyskryminujący - ustawa trafi teraz do prezydenta, Sejm przyjął poprawkę Senatu.
04.06.2025W nowych przepisach o rynku pracy nie zmienia się istota stażu - popularnej formy wsparcia z urzędu pracy bezrobotnych i organizatorów staży. Pojawia się jednak wiele zmian w stosunku do dotychczasowych przepisów i doprecyzowań pewnych niejasności pojawiających się w praktyce. Nie omawiając szerokiej problematyki staży, zwróćmy uwagę na najważniejsze nowości.
03.06.2025Często zmieniające się przepisy i ich rozproszenie w kilku aktach oraz przewlekłość postępowań w urzędach są największym wyzwaniem dla pracodawców w procesie legalizacji zatrudnienia cudzoziemców – wynika z badania zrealizowanego przez ASM Research Solutions Strategy na zlecenie Konfederacji Lewiatan. 1 czerwca wchodzą w życie nowe przepisy z tym związane.
30.05.2025Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy, który umożliwi użytkownikom aplikacji mObywatel dostęp do danych o prognozowanej emeryturze – poinformowało we wtorek Ministerstwo Cyfryzacji. Projekt zakłada też uchylenie ustawy o Centralnej Informacji Emerytalnej.
20.05.2025Ustawa o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Jej celem jest ograniczenie występujących nadużyć, usprawnienie procedur dotyczących powierzania pracy cudzoziemcom, zmniejszenie zaległości załatwiania spraw przez urzędy oraz pełna elektronizacja postępowań. Nowe przepisy wejdą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
14.05.2025Kompleksową modernizację instytucji polskiego rynku pracy poprzez udoskonalenie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia oraz form aktywizacji zawodowej i podnoszenia umiejętności kadr gospodarki przewiduje ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa, która została opublikowana w Dzienniku Ustaw, co do zasady, wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
14.05.2025Identyfikator: | Dz.U.1968.31.212 |
Rodzaj: | Oświadczenie rządowe |
Tytuł: | Ratyfikacja przez szereg państw Konwencji (nr 100) Międzynarodowej Organizacji Pracy dotyczącej jednakowego wynagrodzenia dla pracujących mężczyzn i kobiet za pracę jednakowej wartości, przyjętej w Genewie dnia 29 czerwca 1951 r. |
Data aktu: | 26/07/1968 |
Data ogłoszenia: | 16/08/1968 |
Data wejścia w życie: | 16/08/1968 |