NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Zm.: rozporządzenie w sprawie likwidacji kierunku administracyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SZKÓŁ WYŻSZYCH I NAUKI
z dnia 29 września 1950 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie likwidacji kierunku administracyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego.

Na podstawie art. 20, 22 ust. 2, 24 ust. 2, i 75 ust. 4 dekretu z dnia 28 października 1947 r. o organizacji nauki i szkolnictwa wyższego (Dz. U. R. P. Nr 66, poz. 415) zarządza się, co następuje:
§  1.
W rozporządzeniu Ministra Oświaty z dnia 2 listopada 1949 r. w sprawie likwidacji studiów kierunku administracyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego (Dz. U. R. P. Nr 60, poz. 463) wprowadza się następujące zmiany:
1)
§ 3 otrzymuje brzmienie:

"§ 3. Warunkiem uzyskania stopnia magistra nauk politycznych jest: 1) złożenie pisemnej pracy magisterskiej i 2) złożenie egzaminu ustnego".

2)
§ 4 otrzymuje brzmienie:

"§ 4. Pracę magisterską powinien absolwent napisać na temat wchodzący w zakres jednego z następujących przedmiotów: a) nauki administracji i prawa administracyjnego, b) skarbowości i prawa skarbowego lub c) prawa pracy i polityki społecznej".

§  2.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą obowiązującą od dnia 1 września 1949 r.
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.1950.46.427

Rodzaj:rozporządzenie
Tytuł:Zm.: rozporządzenie w sprawie likwidacji kierunku administracyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego.
Data aktu:1950-09-29
Data ogłoszenia:1950-10-14
Data wejścia w życie:1949-09-01, 1950-10-14