Lokalizacja Muzeum Historii Polski wymaga dalszych analiz

Samorząd terytorialny

Przesunięcie dyskusji o uchwaleniu zmian w studium zagospodarowania przestrzennego terenu, na którym ma powstać Muzeum Historii Polski co najmniej o kilka miesięcy i przeprowadzenie dalszych analiz...

12.09.2014

Poszukujemy Super Dyrektora Szkoły (konkurs)

Samorząd terytorialny

O organizowanym przez czasopismaDyrektor SzkołyiPrzed Szkołąkonkursie Super Dyrektor rozmawiamy z Elżbietą Piotrowską-Albin, dyrektor Segmentu Edukacja wydawnictwa Wolters Kluwer.

12.09.2014

Polskie firmy boją się odległości

Polski drobny biznes rzadko decyduje się na eksport poza UE wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie UPS na ponad 8 tys. właścicieli albo dyrektorów małych i średnich przedsiębiorstw z Belgii,...

12.09.2014

Artysta – zawód niebezpieczny?

BHP

W razie wyjazdu na występy za granicę instytucja artystyczna obowiązana jest zapewnić wykonawcom takie warunki bezpieczeństwa i higieny pracy jak przy występach krajowych.

12.09.2014

Podpisano umowę na budowę odcinka drogi ekspresowej S5

Zamówienia publiczne

Astaldi podpisało z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę na realizację blisko 20-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 od miejscowości Marcinowo do węzła Wrocław Północ (A8).

12.09.2014

Premier przyjął sprawozdanie Prokuratora Generalnego

W środę 10 września premier Donald Tusk przyjął sprawozdanie Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta z rocznej działalności prokuratury w 2013 roku - poinformowało w czwartek Centrum Informacyjne...

12.09.2014

Dyżury lekarskie nie na umowę-zlecenie

Lekarze nie mogą dyżurować w szpitalu na umowę-zlecenie. Szpitale nie mogą też w tym celu wynajmować spółek, jeżeli nie prowadzą one usługi w zakresie hospitalizacji.

12.09.2014

Młode pokolenie nie wybiera OFE

Ubezpieczenia społeczne

Do Otwartych Funduszy Emerytalnych zapisuje się tylko co dziesiąty Polak wchodzący na rynek pracy. Większość z nich zapewne nawet nie wie, że ma taką możliwość twierdzi Rzeczpospolita.

12.09.2014

Koszalin: zakończyła dyżur sezonowa baza LPR

5 września 2014 zakończyła tegoroczny dyżur sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie. Od 1 czerwca załogi zrealizowały tam 148 lotów. To znacznie więcej niż w latach ubiegłych.

12.09.2014

Nowy Sącz: będzie rozbudowa hospicjum

Sądeckie Hospicjum zostanie rozbudowane. Wsparcie inwestycji zadeklarował samorząd województwa małopolskiego. W wyniku inwestycji powstanie oddział opieki nad przewlekle chorymi. Potrzeba na ten cel...

12.09.2014