Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów EcoGenerator w Szczecinie rozpoczął przetwarzanie odpadów i produkcję energii. Budowa instalacji - wartej ponad 700 mln zł - była opóźniona o dwa lata.
62-letni meżczyzna spadł z wysokości na placu budowy przy ul. Gąsiorowskich w Poznaniu; mimo podjętej reanimacji zmarł. Okoliczności wypadku bada policja.
Frankowicze źle radzą sobie w sporach z bankami
Mimo spotkań informacyjnych dla frankowiczów, zorganizowanych ostatnio przez RPO i Rzecznika Finansowego w 14 miastach Polski, 80 procent uczestników tych spotkań nadal nie zrobiło nic w swojej sprawie - twierdzi rzecznik finansowy Aleksandra Wiktorow.
Od przyszłego sezonu grzewczego będą normy węgla do domowych pieców
Normy węgla, którym będzie można palić w domowych piecach, będą obowiązywać w przyszłym sezonie grzewczym - zapowiedziała w poniedziałek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Według niej rząd w najbliższym czasie przyjmie projekt ustawy o jakości paliw stałych.
Dr Poszytek o nowo powstałej Radzie ds. edukacji o Holokauście przy MEN
Moje doświadczenie z pracy w tego typu ciałach jest pozytywne; to, że jest to formalne ciało wysokiego szczebla nie oznacza, że tylko przegląda jakieś tematy i nic z tego nie wyniknie - ocenił dyrektor Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i członek Rady dr Paweł Poszytek.