SLD w poniedziałek przedstawi projekt liberalizujący prawo aborcyjne
Klub SLD złoży w poniedziałek w Sejmie projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie, liberalizujący przepisy aborcyjne - zapowiedział w sobotę w Olsztynie szef SLD Leszek Miller.
W Elblągu Kongres samorządowców z Polski i Niemiec
Blisko stu przedstawicieli lokalnych samorządów z Polski i Niemiec uczestniczy w rozpoczętym w sobotę w Elblągu dwudniowym kongresie komunalnym, poświęconym wymianie młodzieżowej i współpracy partnerskiej obu krajów.
W Kromerowie na Warmii uruchomiono w środę monitoring tzw. zielonego mostu, umożliwiającego dzikiej zwierzynie bezkolizyjne przejście nad drogą krajową nr 16. Analiza obrazu z kamer będzie wykorzystana przy projektowaniu kolejnych tego typu mostów.
Ruszył proces ws. śmierci turystki potrąconej przez quada
Przed sądem w Giżycku rozpoczął się w środę proces kierowców quadów oskarżonych ws. śmiertelnego wypadku. Piotr S. obwiniony o potrącenie turystki nie przyznał się do winy. Marek B., który nie udzielił ofierze pomocy, poddał się karze dwóch lat więzienia w zawieszeniu.
Radni powiatu węgorzewskiego zrezygnowali w czwartek z części przysługujących im diet, obniżyli pensję staroście i zapowiedzieli redukcję stanowisk w pięcioosobowym zarządzie powiatu. Powodem oszczędności są finansowe problemy powiatowego szpitala.