NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Konrad Kuć

Artykuły autora

Kulturalny listopad i co ważne… darmowy!

Jesień już za oknem Wówczas, jak co roku, niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie: co robić w jesienne popołudnia? Odpowiedzi na to pytanie postanowił udzielić nam Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego! Decyzją byłego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego wydaną w 2012 r., listopad stał się miesiącem wolnym od opłat w czterech narodowych instytucjach kultury: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Pałac w Wilanowie.

Dyplom ukraińskiej uczelni w Polsce nic nie znaczy

Dyplom wydany przez uczelnię ukraińską, która kształci w systemie e-learning'owym nie może być uważana za równoważną z jego polskim odpowiednikiem. Studia prowadzone tą metodą muszą odbywać się w kraju - stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.

Przedsiębiorcy nie korzystają z wiedzy doktorantów

Polska gospodarka i administracja nie korzystają z wiedzy i umiejętności osób z doktoratem informuje Rzeczpospolita. Przeważająca większość z nich nadal pracuje jedynie w ośrodkach akademickich.
wybory 2020

Wybory 2014: jestem studentem i kandyduję!

Wybory samorządowe już trwają. Czy pójdziecie na wybory, czy nie Wasza decyzja, jeszcze macie czas na zastanowienie. Ale są tacy, którym czynne prawo wyborcze nie wystarczy. Tak jak aktywnie idą przez życie tak samo aktywnie chcą brać udział w wyborach. Są studentami, pochodzą z małych miejscowości lub wielkich miast, mają różne zainteresowania i studiują różne kierunki. Łączy ich jedno: to kandydaci do samorządów w najbliższych wyborach.
lekarze stetoskop

Kiedy lekarz może odmówić udzielenia pomocy

Ogólnopolska Konferencja Naukowa Kiedy lekarz mówi nie, czyli prawne aspekty odmowy udzielenia świadczenia zdrowotnego, jest dwudniowym projektem naukowym organizowanym przez Koło Naukowe Prawa Medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencja jest objęta opieką naukową Zakładu Bioetyki i Prawa Medycznego UJ, na czele z pełniącym obowiązki jego kierownika, dr hab. Włodzimierzem Wróblem, prof. UJ oraz drem Tomaszem Sroką, bezpośrednim opiekunem naukowym koła i projektu.