NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Sposób i tryb udostępniania danych z ewidencji.

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 25 lutego 1999 r.
w sprawie sposobu i trybu udostępniania danych z ewidencji. *

Na podstawie art. 42 ust. 7 ustawy z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 11, poz. 95) zarządza się, co następuje:
§  1.
Rozporządzenie określa sposób i tryb udostępniania danych z ewidencji osób, które uzyskały poświadczenie bezpieczeństwa, a także danych osób, które zajmują stanowiska lub wykonują prace, z którymi łączy się dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "poufne" lub stanowiących tajemnicę państwową, na żądanie sądu lub prokuratora, w celu ścigania karnego, albo na żądanie służb ochrony państwa do celów postępowania sprawdzającego.
§  2.
Dane, o których mowa w § 1, mogą być udostępnione wyłącznie w zakresie określonym w art. 42 ust. 6 ustawy z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 11, poz. 95).
§  3.
Udostępnienie danych z ewidencji, o której mowa w § 1, następuje na pisemne żądanie sądu lub prokuratora albo służby ochrony państwa, zawierające oznaczenie zakresu żądanych danych.
§  4.
Dane z ewidencji udostępnia szef właściwej służby ochrony państwa lub upoważniony przez niego funkcjonariusz albo żołnierz.
§  5.
1.
Udostępnienie danych z ewidencji następuje w formie pisemnej oraz w terminie i w zakresie określonym w żądaniu.
2.
Żądane dane mogą być przekazane za pomocą systemu lub sieci teleinformatycznej służącej wytwarzaniu, przechowywaniu, przetwarzaniu lub przekazywaniu informacji niejawnych.
§  6.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 11 marca 1999 r.
*Z dniem 8 kwietnia 2001 r. rozporządzenie traci moc w części sprzecznej z ustawą z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U.99.11.95), w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 15 ustawy z dnia 3 lutego 2001 r. o zmianie ustawy o ochronie informacji niejawnych (Dz.U.01.22.247).
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.1999.18.161

Rodzaj:rozporządzenie
Tytuł:Sposób i tryb udostępniania danych z ewidencji.
Data aktu:1999-02-25
Data ogłoszenia:1999-03-05
Data wejścia w życie:1999-03-11