Przystąpienie Kuwejtu do Konwencji międzynarodowej o ujednostajnieniu niektórych zasad dotyczących konosamentów wraz z Protokołem podpisania, sporządzonych w Brukseli dnia 25 sierpnia 1924 r.
OŚWIADCZENIE RZĄDOWEz dnia 9 maja 1972 r.w sprawie przystąpienia Kuwejtu do Konwencji międzynarodowej o ujednostajnieniu niektórych zasad dotyczących konosamentów wraz z Protokołem podpisania, sporządzonych w Brukseli dnia 25 sierpnia 1924 r.
Podaje się niniejszym do wiadomości, że zgodnie z artykułem 12 Konwencji międzynarodowej o ujednostajnieniu niektórych zasad dotyczących konosamentów, sporządzonej w Brukseli dnia 25 sierpnia 1924 r. (Dz. U. z 1937 r. Nr 33, poz. 258), złożony został Rządowi Belgijskiemu dnia 19 sierpnia 1969 r. dokument przystąpienia Kuwejtu do powyższej konwencji wraz z Protokołem podpisania.
Dokument ten zawiera następujące zastrzeżenie:
"Maksymalna wysokość odszkodowania za jakąkolwiek stratę lub szkodę wyrządzoną towarom albo odnoszącą się do towarów, o których mowa w artykule 4 ustęp 5 Konwencji, jest podniesiona do kwoty 250 dinarów Kuwejtu zamiast kwoty 100 funtów szterlingów."
Zgodnie z artykułem 14 wyżej wymienionej konwencji weszła ona w życie w stosunku do Kuwejtu dnia 25 stycznia 1970 r.
Metryka aktu
| Identyfikator: | Dz.U.1972.26.188 |
| Rodzaj: | oświadczenie rządowe |
| Tytuł: | Przystąpienie Kuwejtu do Konwencji międzynarodowej o ujednostajnieniu niektórych zasad dotyczących konosamentów wraz z Protokołem podpisania, sporządzonych w Brukseli dnia 25 sierpnia 1924 r. |
| Data aktu: | 1972-05-09 |
| Data ogłoszenia: | 1972-06-30 |
| Data wejścia w życie: | 1972-06-30 |
