NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Niszczenie odpisów protestów weksli i czeków.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 19 listopada 1936 r.
o niszczeniu odpisów protestów weksli i czeków.

Na podstawie art. 94 ust. 3 prawa wekslowego (Dz. U. R. P. z 1936 r. Nr 37, poz. 282) i art. 77 ust. 3 prawa czekowego (Dz. U. R. P. z 1936 r. Nr 37, poz. 283) zarządzam co następuje:
§  1.
Odpisy protestów weksli i czeków, jak również wypisy weksli i czeków (art. 94 prawa wekslowego i art. 77 prawa czekowego) mogą być zniszczone po upływie lat czterech licząc od końca tego roku, w którym protest został sporządzony.
§  2.
Zniszczenie dokumentów wymienionych w § 1 może nastąpić wyłącznie bądź przez ich sprzedaż do przerobienia na masę papierową, bądź przez spalenie.
§  3.
O oddaniu do zniszczenia należy zaznaczyć w księdze protestów; jeżeli księga taka nie jest prowadzona, należy sporządzić protokół zniszczenia.
§  4.
Spalenie dokumentów winno być dokonane w obecności osoby, delegowanej przez notariusza, zarządzającego archiwum notarialnym lub naczelnika urzędu pocztowego (agencji pocztowej).
§  5.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.1936.90.625

Rodzaj:rozporządzenie
Tytuł:Niszczenie odpisów protestów weksli i czeków.
Data aktu:1936-11-19
Data ogłoszenia:1936-12-07
Data wejścia w życie:1936-12-07