Objęcie władzy przez Prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego na dalsze siedmiolecie.
PROTOKÓŁobjęcia władzy przez Prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego na dalsze siedmiolecie.
Prezydent Rzeczypospolitej - Ignacy Mościcki,
Prezes Rady Ministrów - Janusz Jędrzejewicz,
Marszałek Sejmu - Dr. Kazimierz Świtalski,
Marszałek Senatu - Władysław Raczkiewicz.
Prezes Rady Ministrów odczytuje protokóły Zgromadzenia Narodowego z dnia 8 maja 1933 r. i z dnia 9 maja 1933 r., stwierdzające ponowny wybór Ignacego Mościckiego na Prezydenta Rzeczypospolitej i złożenie przez Niego przysięgi, poczem Prezydent Rzeczypospolitej Ignacy Mościcki obejmuje władzę na dalsze siedmiolecie.
Na tem protokół niniejszy zakończony, a następnie, po odczytaniu, przez obecnych podpisany i pieczęcią państwową opatrzony został.
L. S.
I. Mościcki
J. Jędrzejewicz
Świtalski
Raczkiewicz
Rada Ministrów stosownie do art. 24 ustawy z dnia 27 lipca 1922 r. o regulaminie Zgromadzenia Narodowego dla wyboru Prezydenta Rzeczypospoiitej (Dz. U. R. P. Nr. 66, poz. 596) ogłasza protokół objęcia władzy przez Prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego na dalsze siedmiolecie.
Warszawa, dnia 4 czerwca 1933 r.
| Identyfikator: | Dz.U.1933.41.325 |
| Rodzaj: | protokół |
| Tytuł: | Objęcie władzy przez Prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego na dalsze siedmiolecie. |
| Data aktu: | 1933-06-04 |
| Data ogłoszenia: | 1933-06-04 |
