NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Wywłaszczenie gruntu w Jabłonnie, przeznaczonego pod rozbudowę ćwiczebnych torów kolejowych wojskowych i dla odbywania popisów wojskowych oddziałów kolejowych.

ZARZĄDZENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITE]
z dnia 13 sierpnia 1925 r.
o wywłaszczeniu gruntu w Jabłonnie, przeznaczonego pod rozbudowę ćwiczebnych torów kolejowych wojskowych i dla odbywania popisów wojskowych oddziałów kolejowych.

Na zasadzie art. 1 i 2 dekretu o wywłaszczeniu przymusowem na użytek dróg żelaznych i innych dróg komunikacyjnych, lądowych i wodnych oraz wszelkich urządzeń użyteczności publicznej z dnia 7 lutego 1919 roku (Dz. P. P. P. № 14, poz. 162) oraz art. 3 p. I. lit. "f" postanowienia Rady Administracyjnej Królestwa Polskiego z dnia 18 czerwca 1852 r. (Dz. Pr. Król. Pol. tom 45 str. 302) i zgadnie z uchwałą Rady Ministrów i dnia 29 lipca 1973 r. stanowię co następuje:
§  1.
Grunty obszaru 72 ha 0423 metr. kwadr.-przeznaczone pod rozbudowę; ćwiczebnych torów kolejowych wojskowych i dla odbywania popisów wojskowych oddziałów kolejowych, wchodzące w skład dóbr Jabłonna (ks. hip. Klucz Jabłonna gm. Jabłonna, pow. warszawski), stanowiących własność Maurycego Potockiego, - graniczące od południowego-wschodu z szosą z Jabłonny do Serocka, od południowego-zachodu z państwową nieruchomością koszarową "Jabłonna", od zachodu z wojskowym torem kolejowym z Jabłonny do Zegrza, a od północnego wschodu z terenem dóbr "Wieliszew" ulegają wraz ze znajdującemi się na tych gruntach zabudowaniami przymusowemu wywłaszczeniu na rzecz Skarbu Państwa.
§  2.
Nieruchomość oznaczona w § 1 ulega natychmiastowemu zajęciu po dokonanym opisie i wypłaceniu całkowitego wynagrodzenia z tytułu wywłaszczenia.
§  3.
Wykonanie niniejszego zarządzenia powierza się Ministrowi Spraw Wojskowych.
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.1925.94.664

Rodzaj:zarządzenie
Tytuł:Wywłaszczenie gruntu w Jabłonnie, przeznaczonego pod rozbudowę ćwiczebnych torów kolejowych wojskowych i dla odbywania popisów wojskowych oddziałów kolejowych.
Data aktu:1925-08-13
Data ogłoszenia:1925-09-16