Od 12 stycznia 2017 możliwe „wsteczne” zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego
Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że osoba, która w momencie korzystania ze świadczeń zdrowotnych spełniała przesłanki do bycia osobą ubezpieczoną, ale nią nie była, nie będzie musiała zwracać poniesionych przez NFZ kosztów leczenia. Warunkiem jest jednak „wsteczne” zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego. Jest to możliwe na podstawie zmiany przepisów, które wejdą w życie 12 stycznia 2017 roku.