Osoby zatrudnione na stanowiskach urzędniczych można zaliczyć do grupy funkcjonariuszy publicznych
Każdy z pracowników samorządowych zatrudnionych na stanowiskach urzędniczych może być zaliczany do funkcjonariuszy publicznych. Natomiast nie można zaliczyć do tej grupy osób zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych i obsługi.




