NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Maciej Jastrzębski

Artykuły autora
projekt dom kask

Usytuowanie stacji transformatorowej nie może wykraczać poza nieprzekraczalną linię zabudowy

Do sytuowania stacji transformatorowej nie znajdują zastosowania odległości określone w 12 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - dalej r.w.t.

Budowa ogrodzenia do wysokości 2,20 m nie wymaga zgłoszenia

W obecnym stanie prawnym nie wymaga się zgłoszenia budowy ogrodzeń od strony miejsc publicznych, w tym dróg gminnych, chyba że ogrodzenie ma wysokość powyżej 2,20 m.

Czy można rozprowadzać instalacje wewnętrzne poprzez inne mieszkania?

Przepisy nie zawierają ograniczeń dotyczących przeprowadzenia instalacji przez inne mieszkania. Należy jednak pamiętać, że takie wykorzystanie innych mieszkań może powodować roszczenia cywilnoprawne ich właścicieli w zakresie korzystania z ich nieruchomości.
projekt dom kask

Myjnia samoobsługowa w formie wiaty nie jest kwalifikowana jako budynek gospodarczy

Czy myjnia samoobsługowa w formie wiaty z pomieszczeniem technicznym stanowi budynek gospodarczy, czy budynek techniczny?
bloki osiedle domy

Korzystanie z gazu w mieszkaniach wyposażonych w kuchenki elektryczne jest dopuszczalne

Czy dozwolone jest korzystanie z gazu z butli propan-butan w budynkach wielorodzinnych o wysokości do 4 kondygnacji lub 12 m, których mieszkania wyposażone są w kuchenki elektryczne służące do przygotowywania posiłków?