na wniosek Ministra Obrony Narodowejza zasługi dla obronności kraju
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. płk Liberacki Marcin Maciej,
na wniosek Ministra Sportu i Turystyki
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania żeglarstwa, za promowanie Polski w świecie
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
2. Kuczyński Szymon Edmund,
na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
3. Suchorski Dariusz, 4. Sut Grzegorz,
na wniosek Głównego Lekarza Weterynarii
za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
5. Gwardjan Mariusz Stanisław, 6. Sułek Jarosław Grzegorz, 7. Szebla-Bartosińska Anita, 8. Uchański Artur Wiktor, 9. Wyszkowski Wiesław Krzysztof,
na wniosek Wojewody Podkarpackiego:
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
10. ks. Machowicz Andrzej Władysław, 11. ks. Rusin Mieczysław,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
12. Głodzik Zygmunt, 13. Kopała Adam Kazimierz, 14. Kudyba Jan, 15. Moryto Zdzisław, 16. Pater Marek Dariusz, 17. Siorek Kazimierz, 18. Toczyński Piotr Tomasz,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
19. Baracz Stanisław, 20. Bechta Kazimierz, 21. Borowiec Stanisław Antoni, 22. Hamelusz Grzegorz, 23. ks. Hofman Marian, 24. ks. Jasiurkowski Józef, 25. Kiełt Tomasz, 26. Krupa Mieczysław, 27. Panek Wiesław Janusz, 28. Piotrowski Andrzej,
za zasługi w działalności na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego, za wkład w rozwój czytelnictwa
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
29. Kozińska Maria Jolanta,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
30. Misiura Józef Jerzy, 31. Ostafin Stanisław, 32. Strączek Wiesław Grzegorz, 33. Sułkowska Teresa, 34. Tabasz Władysław,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
35. Czemarnik Wioletta Barbara,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
36. Charchut Magdalena Zofia, 37. Rachwał Teresa Zofia,
za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania historii Polski
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
38. ks. Rymarowicz Piotr Władysław,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w upamiętnianiu i upowszechnianiu historii Polski
39. Puchalski Tadeusz Franciszek,
za zasługi w działalności na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego
40. ks. Zych Sławomir Stanisław,
na wniosek Wojewody Śląskiego:
za zasługi w działalności społecznej, charytatywnej i kulturalnej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
41. Małysz Henryk,
za zasługi w działalności społecznej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
42. Domider Tadeusz Zbigniew,
za zasługi w działalności na rzecz ratownictwa górniczego:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
43. Golicz Piotr,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
44. Kurtyka Paweł Michał,
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
45. Hanc Stefan Artur, 46. Niemiec Tomasz, 47. Wypior Jadwiga Urszula, 48. Wypior Stanisław,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności społecznej na rzecz dzieci i młodzieży
49. Greń Irena,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
50. Mankiewicz Piotr,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju górnictwa:
51. Orzech Łukasz Piotr, 52. Woszczyński Mariusz Łukasz,
na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego
za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
53. Milewska Agnieszka Monika,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
54. Borek Edyta Iwona, 55. Kowalczyk Dorota, 56. Zięba Justyna Edyta,
na wniosek Wojewody Wielkopolskiego:
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju medycyny i ochrony zdrowia
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
57. Skowronek Janusz Piotr,
za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
58. Zaborski Robert Tadeusz,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
59. Serdiuk Piotr Paweł,
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
60. Michalczak Idzi,
na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego
za zasługi dla kultury polskiej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
61. Wilkońska Katarzyna Anna.