na wniosek Ministra Edukacji Narodowejza zasługi w działalności na rzecz kształtowania moralności i patriotycznej postawy polskiej młodzieży:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Bednarczuk Danuta, 2. Peterko Anna Mariola, 3. Siudek Mariusz, 4. Supeł Dariusz Włodzimierz, 5. Wolski Janusz,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
6. Chmielewski Paweł, 7. ks. Jurkowski Wojciech Tadeusz, 8. Klepacz Rafał, 9. Kreczmańska Jolanta Anna, 10. Kulczyk-Prus Emilia Ewa, 11. Maciejewski Grzegorz Paweł, 12. Marcinkowska Małgorzata, 13. Marczuk Mariola Anna, 14. Nowak Anna Maria, 15. Patorska-Grzelewska Natalia, 16. Piekarz Anna Izabela, 17. Sielicka Edyta,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
18. Bagiński Michał, 19. Bezdzietny Mariusz, 20. Gilewska Eliza, 21. Glebko Artur Paweł, 22. Grabowski Maciej, 23. Gzyl Karol, 24. Hałatek Anna Maria, 25. Handorf Grzegorz Ireneusz, 26. Kucińska Katarzyna Krystyna, 27. Kruszona Zbyszko, 28. Kubat Małgorzata, 29. Kujaczyński Tomasz Jacek, 30. Kurek Aleksandra Janina, 31. Michalak Włodzimierz, 32. Rejmer Tomasz Kajetan, 33. Rumińska Maria Magdalena, 34. Schwarz-Wolska Dorota, 35. Sikorska Justyna Anna, 36. Siłuszek Agnieszka Marta, 37. Tylewska-Nowak Beata, 38. Walkowiak Artur Grzegorz, 39. Wojtas Jarosław Andrzej, 40. Wojtkiewicz Krzysztof, 41. Zawisza Bartosz Michał,
na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
za zasługi dla kultury polskiej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
42. Gach Mieczysław,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
43. Dufek Marianna Bogna, 44. Łukaszek Adam, 45. Nowojska Krystyna Elżbieta, 46. Patlewicz Waldemar Janusz, 47. Rotter-Kozera Violetta Ewa, 48. Styś Marek Antoni, 49. Toboła Krzysztof,
na wniosek Głównego Inspektora Farmaceutycznego
za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
50. Perycz Marta Katarzyna, 51. Walenciuk Barbara,
na wniosek Wojewody Lubelskiego
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za upamiętnianie historii Polski:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
52. Konieczny Mirosław Tadeusz,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
53. Trociuk Marzena Zdzisława,
na wniosek Wojewody Mazowieckiego:
za zasługi w działalności społecznej na rzecz środowiska diagnostów laboratoryjnych
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
54. Majda Jacek Artur,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
55. Nehring-Gugulska Magdalena Marta,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
56. Górecka Anna,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu, za osiągnięcia sportowe:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
57. Załomski Jerzy Zenon,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
58. Barwińska Anna, 59. Kazberuk Edyta, 60. Ruszkiewicz Krzysztof Andrzej, 61. Zarzecka Wioleta,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju rzemiosła
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
62. Gochna Andrzej,
na wniosek Wojewody Opolskiego
za zasługi w działalności na rzecz ratownictwa wodnego
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
63. Śliwiński Mirosław Tadeusz,
na wniosek Wojewody Pomorskiego
za zasługi w działalności na rzecz pielęgnowania polskiej pamięci historycznej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
64. Socha-Borzestowski Kazimierz,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
65. Chmielewski Andrzej,
na wniosek Wojewody Wielkopolskiego
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu, za osiągnięcia sportowe
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
66. Chabel Wiktor Andrzej, 67. Hoffmann Maciej.