na wniosek Ministra Rozwojuza zasługi w działalności na rzecz rozwoju gospodarki:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Babul Tomasz,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
2. Wojciechowski Andrzej,
na wniosek Ministra Sportu i Turystyki
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i popularyzacji turystyki
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
3. Barańska Wilhelma Zdzisława, 4. Brosz Ewa, 5. Chądziński Dariusz Piotr,
na wniosek Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
za zasługi w działalności społecznej na rzecz organizacji kombatanckich
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
6. Grynia Marianna,
na wniosek Wojewody Małopolskiego
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
7. Cebula Adam Stanisław, 8. Leś Edmund,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
9. Augustyński Stanisław, 10. Drozd Helena, 11. Drozd Lesław, 12. Franczak Stanisław, 13. Goryl Ludwina, 14. Kijowski Kamil, 15. Kułak Jan, 16. Kura Piotr Stanisław, 17. Ludkowski Adam Stanisław, 18. Przeklasa Janusz Ryszard, 19. Serwatka Zbigniew Józef, 20. Szczurek Mieczysław, 21. Śmietana Marek Paweł, 22. Świerad Wacław Władysław, 23. Tlałka Jacek Piotr, 24. Tomolik Edward,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
25. Grochal Maria, 26. Hanarz Jerzy Marian,
za zasługi w działalności społecznej i związkowej
27. Sikorski Janusz Czesław,
na wniosek Wojewody Podlaskiego
za zasługi w działalności społecznej i związkowej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
28. Kaczyńska Danuta Maria,
na wniosek Wojewody Pomorskiego:
za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania i kultywowania historii polskiego oręża:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
29. Landowski Krzysztof, 30. Popławski Mariusz,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
31. Papieczka Jerzy, 32. Tobieński Jarosław,
za zasługi w działalności społecznej na rzecz upowszechniania turystyki i krajoznawstwa:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
33. Lewicki Jan Antoni, 34. Strojny Stanisław,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
35. Betcher Ryszard,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
36. Oskarbski Grzegorz Marcin,
pośmiertnie
37. Strojny Krzysztof,
za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
38. Wróbel Elżbieta Weronika.