na wniosek Ministra Finansówza zasługi w działalności społecznej i charytatywnej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Chudy Ryszard Jerzy, 2. Umbras Krzysztof,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
3. Bulejak Damian Robert, 4. Tomaszewska Joanna,
na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
5. Glema Adam Justyn, 6. Jurczyk Mieczysław Wojciech, 7. Kobyliński Zbigniew, 8. Ozonek Janusz Jan, 9. Wisłocki Krzysztof Jerzy,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
10. Dudkowiak Alina, 11. ks. Kawecki Witold, 12. Litewka Przemysław Zbigniew, 13. Ptak Arkadiusz, 14. Smolarz Andrzej Jerzy, 15. Szark-Eckardt Mirosława Teresa, 16. Szybowicz Mirosław Adam,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
17. Drzewiecki Piotr, 18. Dycht Marzena, 19. Habel Michał Janusz, 20. Wit Bogdan,
na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
21. Jacewicz Marian, 22. Kacprzak Tadeusz, 23. Karólewski Marek Wojciech, 24. Lewandowski Zenon, 25. Łuczak Jan Józef, 26. Szeliga Sławomir Kazimierz, 27. Wysocka Krystyna,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
28. Cyta Małgorzata, 29. Filipska Barbara, 30. Jankowski Stanisław, 31. Kiersztan Jacek, 32. Kowalska Karolina, 33. Książek Alina Marianna, 34. Parzniewska Jolanta, 35. Pniewska Bogumiła, 36. Szafrańska Beata Helena, 37. Topolewski Walenty,
na wniosek Wojewody Mazowieckiego:
za zasługi w upowszechnianiu i kultywowaniu tradycji niepodległościowych Warszawy:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi
38. Burchacki Tadeusz,
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
39. Krześniak Leszek Marek,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
40. Bajszczak Elżbieta, 41. Sadowski Krzysztof, 42. Uczkiewicz-Kampczyk Mariola Jadwiga, 43. Wawruch Halina,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
44. Owczarek Zofia,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
45. Kostrzewski Juliusz Antoni,
za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
46. Stańczak-Pałyga Krystyna Barbara,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju pszczelarstwa:
47. Garnek Kazimierz, 48. Mazurek Stanisław,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu:
49. Borys Bożenna Lidia, 50. Borys Lech,
na wniosek Wojewody Podlaskiego
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
51. Matyszewski Andrzej, 52. Stepaniuk Andrzej,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
53. Baran Sławomir, 54. Czajkowski Krzysztof, 55. Grodzki Krzysztof, 56. Jeromin Marek, 57. Krzyżopolski Roman, 58. Leszczyński Kazimierz Henryk,
na wniosek Wojewody Wielkopolskiego:
za zasługi w działalności na rzecz dzieci i młodzieży
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
59. Beszterda Krystyna Maria, 60. Mośkowiak Bernardyna, 61. Ratajek Grażyna Maria, 62. Sokołowska Maria, 63. Waligóra Jan Przemysław,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
64. Czworowski Kazimierz.