na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznychza zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz bezpieczeństwa publicznego:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. kom. Prych Zbigniew Edward, 2. insp. Równicki Adam Wiesław, 3. insp. Śliwiński Tomasz Henryk,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
4. sierż. szt. Białochławek Jarosław Adam, 5. asp. szt. Sielski Artur Bronisław, 6. podinsp. Zielińska-Brudek Anna,
na wniosek Ministra Zdrowia
za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
7. Grabska-Liberek Iwona Irena,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
8. Jackowska Teresa Dorota,
na wniosek Wojewody Lubelskiego:
za zasługi w działalności na rzecz ochrony dóbr kultury i historii sztuki, za rozwijanie i upowszechnianie edukacji muzealnej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
9. Antoniuk Grażyna, 10. Fic-Lazor Anna Barbara, 11. Szczepaniak Anna Renata,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
12. Dybała Elżbieta,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
13. Opryński Janusz Bogdan,
na wniosek Wojewody Lubuskiego
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
14. Kubzdyl Andrzej Jan, 15. Malec Artur, 16. Zieleń Artur,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
17. Mukomilow Dariusz Piotr, 18. Pawlik Ireneusz, 19. Siedziniewska Dorota, 20. Tynfowicz Jerzy, 21. Wrembel Michał Cyprian,
na wniosek Wojewody Łódzkiego
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
22. Kurek Józef,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
23. Kukuła Kazimierz, 24. Składowski Tadeusz, 25. Wiktorowicz Stanisław,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
26. Malik Marek Kazimierz, 27. Sułkowski Henryk,
na wniosek Wojewody Mazowieckiego
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
28. Hołda Marek,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
29. Kurek Bogdan,
na wniosek Wojewody Podkarpackiego:
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury teatralnej, za osiągnięcia artystyczne
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
30. Machowska Małgorzata Maria, 31. Pokrywka Janusz, 32. Szczyrek Małgorzata,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności społecznej na rzecz środowiska byłych żołnierzy zawodowych
33. Stawarz Jerzy,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
34. Waśko Łucjan Edward,
na wniosek Wojewody Podlaskiego
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
35. Kucharewicz Jacek Marek,
na wniosek Wojewody Śląskiego:
za zasługi w propagowaniu i upowszechnianiu sportów motorowych:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
36. Arendarczyk Werner Stefan,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
37. Koprzywa Jerzy Franciszek, 38. Osiecka-Babut Sonia Regina,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
39. Grenda Marcjanna Irena,
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa,
za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
40. Gansiniec Czesław Wilhelm, 41. Jędryka Wojciech, 42. Kupka Henryk,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
43. Paściak Zbigniew Mieczysław, 44. Piórkowski Kazimierz, 45. Pisulski Bogusław Alojzy,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
46. Sacha Janusz, 47. Solarek Henryka, 48. Wandel Danuta,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za propagowanie kultury ludowej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
49. Kocoń Maria,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
50. Chuda Maria, 51. Ficoń Wawrzyniec, 52. Gołuch Tadeusz, 53. Kurowski Marian Józef, 54. ks. Nowobilski Władysław, 55. Sołtysek Tadeusz,
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości
56. Lubecki Jacek Piotr,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej
57. Łuszczyński Piotr Krzysztof,
za zasługi w krzewieniu tradycji strzeleckich, za działalność kulturalną
58. Świgost Jan,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
59. Gamoń Alojzy Wincenty, 60. Ruksza Paweł Jan,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
61. Bartkowiak Henryk Marek,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju gospodarki oraz przedsiębiorczości
62. Kwiatek Marek,
za zasługi w promowaniu osiągnięć nauki polskiej, za działalność naukowo-badawczą
63. Szota Michał,
na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa,
za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
64. Nowek Jan, 65. Wróblewski Mirosław,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
66. Gruszka Sylwester,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
67. Malmon Tomasz, 68. Werens Paweł,
na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
69. Chojak Elżbieta Barbara, 70. Chojak Gabriel Stanisław,
na wniosek Wojewody Wielkopolskiego: za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
71. Ceglarek Stefan Stanisław, 72. Polewska Urszula Anna,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
73. Matysik Zenon Stanisław,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
74. Dymna-Heine Beata Teresa, 75. Głodek Patrycja Maria, 76. Kiciński Gracjan, 77. Machowski Zdzisław Tadeusz, 78. Rybicki Krzysztof, 79. Wawrzyniak Donata,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
80. Donart Paweł Andrzej, 81. Kuświk Grzegorz Dariusz,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
82. Janiak Maciej Kazimierz, 83. Miniewicz Jarosław Piotr, 84. Miniewicz Michał Paweł, 85. Zaglaniczny Marian,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania i upowszechniania historii Polski 86. Gaweł Robert Kazimierz,
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej
87. Wolkiewicz Rafał Andrzej,
za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia, za osiągnięcia artystyczne oraz upowszechnianie muzyki:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
88. Gębura Aleksandra Lidia, 89. Ładecki Wojciech,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
90. Cichańska Elżbieta Alina, 91. Kaszubkiewicz Ewa Zofia, 92. Konieczna Krystyna Barbara, 93. Kubiak Marek, 94. Ockert Celina Maria, 95. Zawadzki Janusz Zdzisław,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
96. Nowak Maria Ewa,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
97. Bawej Magdalena Eleonora, 98. Czerniawski Józef,
na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
99. Nikitiński Paweł Mariusz.