Nadanie odznaczeń.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 11 października 1996 r.
o nadaniu odznaczeń.

Rej. 25/96 MPM

Na podstawie art. 44 Ustawy Konstytucyjnej z dnia 17 października 1992 r. (Dz. U. Nr 84, poz. 426 z późniejszymi zmianami) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450) odznaczone zostają osoby, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim,

MEDALEM ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE

na wniosek Wojewody Ciechanowskiego:

1. Agaszewski Józef s. Michała, 2. Agaszewska Janina c. Antoniego, 3. Drupiewski Wacław s. Stanisława, 4. Drupiewska Jadwiga c. Stanisława, 5. Gadomski Jan s. Bernarda, 6. Gadomska Benedykta c. Jakuba, 7. Guzowski Jan s. Walentego, 8. Guzowska Elżbieta c. Wilhelma, 9. Kłosowski Jan s. Józefa, 10. Kłosowska Stefania c. Władysława, 11. Kozdrój Bogusław s. Wojciecha, 12. Kozdrój Monika c. Antoniego, 13. Szezepaniak Marcel s. Marcina, 14. Szczepaniak Leokadia c. Władysława, 15. Potorski Wiktor s. Teofila, 16. Potorska Wanda c. Władysława, 17. Wodziński Stanisław s. Piotra, 18. Wodzińska Janina c. Jana,

na wniosek Wojewody Kaliskiego:

19. Andraszczyk Hieronim s. Jana, 20. Andraszczyk Olesława c. Antoniego, 21. Armatys Stanisław s. Jana, 22. Armatys Pelagia c. Ignacego, 23. Balcerzak Aleksander, 24. Balcerzak Anna, 25. Bernard Wacław s. Franciszka, 26. Bernard Urszula c. Antoniego, 27. Bochyński Franciszek s. Andrzeja, 28. Bochyńska Helena c. Wojciecha, 29. Broniecki Czesław s. Władysława, 30. Broniecka Elżbieta c. Michała, 31. Cieślak Józef s. Józefa, 32. Cieślak Helena c. Wojciecha, 33. Daszczyk Dominik s. Ignacego, 34. Daszczyk Teodozja c. Ignacego, 35. Dłubak Jan s. Adama, 36. Dłubak Anna c. Adama, 37. Fehler Wacław s. Józefa, 38. Fehler Władysława c. Antoniego, 39. Felich Stanisław s. Józefa, 40. Felich Marianna c. Idziego, 41. Florczak Ludwik s. Walentego, 42. Florczak Wanda c: Jana, 43. Gabrysiak Franciszek s. Antoniego, 44. Gabrysiak Wiktoria c. Mariana, 45. Galent Józef s. Franciszka, 46. Galent Marta c. Filipa, 47. Gargula Gustaw s. Józefa, 48. Gargula Marianna c. Józefa, 49. Lawełek Franciszek s. Józefa, 50. Lawełek Stanisława c. Antoniego, 51. Glinkowski Henryk s. Andrzeja, 52. Glinkowska Irena c. Antoniego, 53. Gmur Stanisław s. Andrzeja, 54. Gmur Bolesława c. Ludwika, 55. Lołaś Zbigniew s. Wincentego, 56. Lołaś Stanisława c. Józefa, 57. Grzegorowski Stanisław s. Józefa, 58. Grzegorowska Maria c. Jana, 59. Halamunda Marian s. Ignacego, 60. Halamunda Zofia c. Józefa, 61. Hochman Henryk s. Tomasza, 62. Hochman Janina c. Tomasza, 63. Hrzuściel Ernst s. Jana, 64. Hrzuściel Helena c. Piotra, 65. Idzikowski Piotr s. Józefa, 66. Idzikowska Anna c. Szczepana, 67. Jankowiak Marian s. Marcina, 68. Jankowiak Aniela c. Tomasza, 69. Jędrzejak Stanisław s. Walentego, 70. Jędrzejak Marianna c. Marcirna, 71. Kaik Antoni, 72. Kaik Teresa, 73. Kałuża Józef s. Jana, 74. Kałuża Wanda c. Józefa, 75. Kaźrnierczak Stefan s. Walentego, 76. Kaźmierczak Helena c. Szczepana, 77. Kijak Edward s. Wojciecha, 78. Kijak Marianna c. Antoniego, 79. Kijak Jan s. Ignacego, 80. Kijak Kazimiera c. Ludwika, 81. Klimczak Wincenty s. Jana, 82. Klimczak Lucyna c. Andrzeja, 83. Knopik Idzi, 84. Knopik Prakseda, 85. Kotowski Henryk s. Bronisława, 86. Kotowska Wanda c. Antoniego, 87. Kowalczyk Czesław s. Aleksandra, 88. Kowalczyk Aniela c. Tomasza, 89. Kozupa Jan s. Stanisława, 90. Kozupa Helena c. Jana, 91. Kryś Józef s. Franciszka, 92. Kryś Wacława c. Ignacego, 93. Kubiak Stanisław s. Franciszka, 94. Kubiak Władysława c. Jana, 95. Kwaśniewski Zygmunt, 96. Kwaśniewska Antonina, 97. Lamek Edward s. Józefa, 98. Lamek Pelagia c. Franciszka, 99. Lisiak Stanisław s. Józefa, 100. Lisiak Stanisława c. Józefa, 101. Ludwiczak Czesław s. Antoniego, 102. Ludwiczak Leokadia c. Michała, 103. Łusiak Antoni s. Józefa, 104. Łusiak Władysława c. Andrzeja, 105. Maciaczyk Józef s. Szczepana, 106. Maciaczyk Ludwika c. Władysława, 107. Maciejewski Stefan s. Władysława, 108. Maciejewska Anna c. Stanisława, 109. Majewski Marian s. Rocha, 110. Majewska Maria c. Józefa, 111. Mądry Andrzej s. Andrzeja, 112. Mądra Zofia c. Józefa, 113. Mądry Kazimierz s. Andrzeja, 114. Mądra Eleonora c. Jóżefa, 115. Minta Stefan, 116. Minta Genowefa, 117. Moskwa Andrzej s. Jana, 118. Moskwa Marianna c. Józefa, 119. Moskwa Ignacy s. Jana, 120. Moskwa Maria c. Jana, 121. Mrugała Stanisław s. Stanisława, 122. Mrugała Bronisława c. Stanisława, 123. Musiałek Piotr s. Franciszka, 124. Musiałek Marianria c. Marcina, 125. Musieliński Franciszek, 126. Musielińska Genowefa, 127. Nawrot Władysław s. Teofila, 128. Nawrot Janina c. Antoniego, 129. Niełacny Józef s. Szczepańa, 130. Niełacna Florentyna c. Józefa, 131. Nowak Ignacy s. Ignacego, 132. Nowak Helena c. Jana, 133. Nowak Józef s. Józefa, 134. Nowak .Janina c. Józefa, 135. Nyszkiewicz Lucjan s. Stefana, 136. Nyszkiewicz Stanisława c. Tomasza, 137. Olszak Jan s. Stanisława, 138. Olszak Janina c. Władysława, 139. Pawlicki Władysław s. Jana, 140. Pawlicka Teresa c. Wincentego, 141. Pietrzak Józef s. Józefa, 142. Pietrzak Józefa c. Franciszka, 143. Pilarski Jan s. Andrzeja, 144. Pilarska Barbara c. Władysława, 145. Pisarek Józef s. Michała, 146. Pisarek Katarzyna c. Teodora, 147. Pisarek Kazimierz, 148. Pisarek Helena, 149. Poczta Michał s. Jana, 150. Poczta Halina c. Tomasza, 151. Przybyłowicz Wacław s. Józefa, 152. Przybyłowicz !rena c. Marcina, 153. Rachuta Franciszek s. Franciszka, 154. Rachuta Józefa c. Wincentego, 155. Raś Antoni s. Józefa, 156. Raś Bronisława c. Marcina, 157. Ręc Czesław s. Ludwika, 158. Ręc Bronisława c. Jana, 159. Sikora Edward s. Andrzeja, 160. Sikora Cecylia c. Jana, 161. Sobkowiak Jan s. Stanisława, 162. Sobkowiak Zofia c. Franciszka, 163. Sołtysiak Leon s. Józefa, 164. Sołtysiak Marianna c. Stanisława, 165. Spodzieja Edmund s. Jana, 166. Spodzieja Irena c. Antoniego, 167. Stasiak Stanisław s. Ignacego, 168. Stasiak Anna c. Walentego, 169. Sztejkowski Roman s. Ignacego, 170. Sztejkowska Janina c. Ignacego, 171. Szubert Jan s. Jana, 172. Szubert Helena c. Michała, 173. Szymendera Jan s. Franciszka, 174. Szymendera Rozalia c. Benedykta, 175. Świsulski Zenon s. Szczepana, 176. Świsulska Jadwiga c. Piotra, 177. Topczak Michał s. Eliasza, 178. Topczak Barbara c. Leonarda, 179. Ulichnowski Roman s. Ignacego, 180. Ulichnowska Józefa c. Andrzeja, 181. Urbaniak Józef s. Ignacego, 182. Urbaniak Maria c. Franciszka, 183. Wainberg Stefan s. Józefa, 184. Wainberg Zofia c. Franciszka, 185. Wajchert Józef s. Tomasza, 186. Wajchert Janina c. Piotra, 187. Walotka Mieczysław s. Rocha, 188. Walotka Teresa c. Michała, 189. Wąsiewicz Marcin s. Marcina, 190. Wąsiewicz Marianna c. Józefa, 191. Witek Alojzy s. Stanisława, 192. Witek Helena c. Stanisława, 193. Witkowski Franciszek s. Franciszka, 194. Witkowska Marianna c. Jana, 195. Włodarczyk Marian s. Józefa, 196. Włodarczyk Anna c. Józefa, 197. Wojtysiak Kazimierz s. Wojciecha, 198. Wojtasiak Irena c. Mariana, 199. Wyrobisz Bernard s. Bernarda, 200. Wyrobisz Helena c. Andrzeja, 201. Załustowicz Jan s. Jana, 202. Załustowicz Janina c. Władysława, 203. Zawadzki Kazimierz s. Stanisława, 204. Zawadzka Jadwiga c. Romana, 205. Ząb Jan s. Stanisława, 206. Ząb Bolesława c. Jana, 207. Ziembinski Mieczysław s. Józefa, 208. Ziembinska Franciszka c. Józefa, 209. Zmyślony Franciszek s. Tomasza, 210. Zmyślona Maria c. Stanisława, 211. Żuraszek Czesław s. Ignacego, 212. Żuraszek Maria c. Józefa,

na wniosek Wojewody Katowickiego:

213. Adamaszek Jan s. Antoniego, 214. Adamaszek Zofia c. Jakuba, 215. Albekier Jan s. Antoniego, 216. AIbekier Helena c. Jana, 217. Anderski Ludwik s. Juliusza, 218. Auderska Anna c. Stanisława, 219. Bachowski Hugon s. Jana, 220. Bachowska Tekla c. Józefa, 221. Bajer Karol s. Edwarda, 222. Bajer Łucja c. Jana, 223. Balion Franciszek s. Piotra, 224. Balion Rozalia c. Antoniego, 225. Balisz Władysław s. Tomasza, 226. Balisz Maria c. Andrzeja, 227. Baluch Stefan s. Józefa, 228. Baluch Eryka c. Józefa, 229. Banyś Fryderyk s. Jana, 230. Banyś Mieczysława c. Piotra, 231. Banyś Jan s. Jana, 232. Banyś Zofia c. Władysława, 233. Baran Edward s. Jacentego, 234. Baran Bronisława c. Stanisława, 235. Barteczko Jerzy s. Józefa, 236. 8arteczko Hildegarda c. Macieja, 237. Bartoszek Nikodem s. Alojzego, 238. Bartoszek Krystyna c. Jana, 239. Bebak Julian s. Wojciecha, 240. Bebak Helena c. Władysława, 241. Benisz Ryszard s. Emila, 242. Benisz Aniela c. Roberta, 243. Bernacik Antoni s. Franciszka, 244. Bernacik Anna c. Michała, 245. Beśtocha Władysław s. Józefa, 246. Beśtocha Elżbieta c. Jana, 247. Białas Leonard s. Antoniego, 248. Białas Maria c. Piotra, 249. Białas Paweł s. Feliksa, 250. Białas Helena c. Leopolda, 251. Białas Władysław s. Stanisława, 252. Białas Jadwiga c. Stanisława, 253. Bieroński Antoni s. Walentego, 254. Bierońska Maria c. Emila, 255. Bigaj Józef s. Andrzeja, 256. Bigaj Katarzyna c. Wojciecha, 257. Bilski Marian s. Aleksandra, 258. Bilska Władysława c. Adama, 259. Bobyla Stanisław s. Jana, 260. Bobyla Władysława c. Jana, 261. Bodek Ignacy s. Jana, 262. Bodek Natalia c. Antoniego, 263. Bodzek Marian s. Melchiora, 264. Bodzek Hildegarda c.-Jana, 265. Bogacz Mieczysław s. Piotra, 266. Bogacz Longina c. Stanisława, 267. Bogacz Stanisław s. Piotra, 268. Bogacz Józefa c. Józefa, 269. Borski Karol s. Pawła, 270. Sorska Zofia c. Jerzego, 271. Brol Wiktor s. Bernarda, 272. Brol Edyta c. Jerzego, 273. Brząkalik Stefan s. Józefa, 274. Brząkalik Stefania c. Jana, 275. Brzeziński Władysław s. Łucjana, 276. Brzezińska Zofia c. Jana, 277. Budny Józef s. Ludwika, 278. Budny Aniela c. Józefa, 279. Bystrzejewski Wacław s. Jana, 280. Bystrzejewska Felicja c. Stanisława, 281. Cebo Eugeniusz s. Jana, 282. Cebo Janina c. Konstantego, 283. Chałaczkiewicz Kazimierz s. Romana, 284. Chałączkiewicz Eugenia c. Piotra, 285. Chłapek Stanisław s. Ludwika, 286. Chłapek Joanna c. Roberta, 287. Chodorowski Bolesław s. Aleksandra, 288. Chodorowska Józefa c. Piotra, 289. Chowaniec Walter s. Edwarda, 290. Chowaniec Elżbieta c. Franciszka, 291. Ciołka Henryk s. Wincentego, 292. Ciołka Julianna c. Stanisława, 293. Cisek Wiktor s. Franciszka, 294. Cisek Michalina c. Jana, 295. Ciupka Mirosław s. Jana, 296. Ciupka Klara c. Wilhelma, 297. Ciźla Jan s. Jana, 298. Ciźla Bożena c. Stanisława, 299. Cupiat Stanisław s. Jana, 300. Cupiat Stanisława c. Jana, 301. Cyganik Józef s. Jana, 302. Cyganik Maria c. Józefa, 303. Czernecki Erwin s. Hieronima, 304. Czernecka Emilia c. Karola, 305. Czopek Lucjan s. Stanisława, 306. Czopek Janina c. Andrzeja, 307. Czyrnek Władysław s. Izydora, 308. Czyrnek Anna c. Wincentego, 309. Czyż Antoni s. Władysława, 310. Czyż Anastazja c. Wilhelma, 311. Ćwik Piotr s. Jana, 312. Cwik Władysława c. Józefa, 313. Dąbek Roman s. Józefa, 314. Dąbek Julianna c. Aleksandra, 315. Demel Józef s. Jana, 316. Demel Emilia c. Andrzeja, 317. Domagała Mieczysław s. Józefa, 318. Domagała Natalia c. Władysława, 319. Domagała Paweł s. Pawła, 320. Domagała Cecylia c. Stanisława, 321. Donocik Władysfaw s. Józefa, 322. Donocik Emilia c. Franciszka, 323. Drożdzowski Stanisław s. Leona, 324. Drożdzowska Marianna c. Hieronima, 325. Drygajło Franciszek s. Stanisława, 326. Drygajło Alicja c. Włodzimierza, 327. Dryja Teofil s. Stanisława, 328. Dryja Janina c. Wojciecha, 329. Drzyzga Karol s. Pawła, 330. Drzyzga Gertruda c. Pawła, 331. Duda Teodor s. Karola, 332. Duda Zofia c. Sylwestra, 333. Dudek Czesław, 334. Dudek Alfreda, 335. Dudka Dymitr s. Wasyla, 336. Dudka Wanda c. Wincentego, 337. Dulski Zygmunt s. Juliana, 338. Dulska Stanisława c. Hipolita, 339. Duraj Józef s. Jana, 340. Duraj Elżbieta c. Albina, 341. Duży Ludwik s. Andrzeja, 342. Duży Anastazja c. Józefa, 343. Dylewicz Konstanty s. Pawła, 344. Dylewicz Helena c. Mikołaja, 345. Dziek Franciszek s. Franciszka, 346. Dziek Hildegarda c. Józefa, 347. Dziekan Szczepan s. Antoniego, 348. Dziekan Helena c. Jana, 349. Fajfer Cukasz s. Romana, 350. Fajfer Zofia c. Jana, 351. Fert Stanisław s. Władysława, 352. Fert Janina c. Andrzeja, 353. Fiorek Leopold s. Jana, 354. Florek Sabina c. Władysława, 355. Fojt Wiktor s. Jana, 356. Fojt Paulina c. Teofila, 357. Foltyn Antoni s. Jana, 358. Foltyn Stefania c. Bartłomieja, 359. Franiczek Emanuel s. Józefa, 360. Franiczek Anna c. Franciszka, 361. Fros Alojzy s. Jana, 362. Fros Irena c. Stefana, 363. Frosztęga Józef s. Jana, 364. Frosztęga Rozalia c. Franciszka, 365. Gaca Henryk s. Ryszarda, 366. Gaca Eleonora c. Franciszka, 367. Gajda Jan s. Franciszka, 368. Gajda Marta c. Józefa, 369. Gajdzik Bolesław s. Bolesława, 370. Gajdzik Halina c. Wincentego, 371. Gajdziński Antoni s. Antoniego, 372. Gajdzińska Stefania c. Jana, 373. Galas Julian s. Franciszka, 374. Galas Felicja c. Michała, 375. Gałkowski Kazimierz s. Józefa, 376. Gałkowska Jadwiga c. Władysława, 377. Gasz Bernard s. Franciszka, 378. Gasz Łucja c. Stanisława, 379. Gawęda Kazimierz s. Franciszka, 380. Gawęda Wanda c. Władysława, 381. Gawiec Władysław s. Wojciecha, 382. Gawiec Zofia c. Jana, 383. Gazda Jan s. Jana, 384. Gazda Aniela c. Rudolfa, 385. Gazda,Ludwik s. Jana, 386. Gazda Albina c. Ludwika, 387. Giel Edward s. Ignacego, 388. Giel Teresa c. Izydora, 389. Glicner Józef s. Franciszka, 390. Glicner Marianna c. Jana, 391. Głąb Jan s. Stanisława, 392. Głąb Cecylia c. Jana, 393. Gola Edmund s. Franciszka, 394. Gola Helena c. Teodora, 395. Gola Franciszek s. Józefa, 396. Gola Elżbieta c. Leona, 397. Golda Jerzy s. Pawła, 398. Golda Emilia c. Jana, 399. Gorsz Hubert s. Emila, 400. Gorsz Lidia c. Bertolda, 401. Górski Stanisław s. Emila, 402. Górska Helena c. Józefa, 403. Gra barczyk Edward s. Roberta, 404. Grabarczyk Matylda c. Alojzego, 405. Gruszczyński Jan s. Kazimierza, 406. Gruszczyńska Łucja c. Wincentego, 407. Gruszka Adolf s. Ignacego, 408. Gruszka Aniela c. Teodora, 409. Grygierczyk Józef s. Jana, 410. Grygierczyk Helena c. Franciszka, 411. Grzanka Henryk s. Antoniego, 412. Grzanka Irena c. Andrzeja, 413. Grzywocz Gerard s. Pawła, 414. Grzywocz Margot c. Ryszarda, 415. Gucik Augustyn s. Michała, 416. Gucik Bronisława c. Jana, 417. Gzyl Jan s. Karola, 418. Gzyl Janina c. Stanisława, 419. Haberka Bolesław s. Stanisława, 420. Haberka Michalina c. Michała, 421. Hajduk Bolesław s. Jana, 422. Hajduk Maria c. Jana, 423. Hajzyk Konrad s. Franciszka, 424. Hajzyk Elfryda c. Jakuba, 425. Harazin Antoni s. Franciszka, 426. Harazin Klara c. Józefa, 427. Hardyn Władysław s. Jana, 428. Hardyn Antonina c. Stanisława, 429. Henel Paweł s. Jana, 430. Henel Hildegarda c. Jana, 431. Herman Piotr s. Józefa, 432. Herman Antonia c. Alojzego, 433. Hermasz Karol s. Walentego, 434. Hermasz Irena c. Franciszka, 435. Hoder Tadeusz s. Józefa, 436. Hoder Helena c. Józefa, 437. Hołyst Jan, 438. Hołyst Anna, 439. Horbanowicz Jan s. Zygmunta, 440. Horbanowicz Janina c. Edwarda, 441. Humaniuk Kazimierz s. Jana, 442. Humaniuk Franciszka c. Feliksa, 443. Hytry Zygfryd s. Jana, 444. Hytry Urszula c. Augustyna, 445. Jabłoński Michał s. Łukasza, 446. Jabłońska Anna c. Józefa, 447. Janczur Józef s. Józefa, 448. Janczur Elżbieta c. Teodora, 449. Jarczok Roman s. Wilhelma, 450. Jarczok Berta c. Augustyna, 451. Jarczyk Karol s. Franciszka, 452. Jarczyk Róża c. Franciszka, 453. Jaromin Józef s. Pawła, 454. Jaromin Aniela c. Tomasza, 455. Jaromin Marian s. Piotra, 456. Jaromin Małgorzata c. Kazimierza, 457. Jasica Marian s. Romana, 458. Jasica Marianna c. Aleksandra, 459. Jaworski Piotr s. Antoniego, 460. Jaworska Waleria c. Józefa, 461. Jeszka Antoni s. Jana, 462. Jeszka Regina c. Michała, 463. Jeszka Augustyn s. Józefa, 464. Jeszka Regina c. Jana, 465. Jodłowski Piotr s. Józefa, 466. Jodłowska Monika c. Jana, 467. Jontczak Józef s. Władysława, 468. Jontczak Zofia c. Szczepana, 469. Joszko Józef s. Jana, 470. Joszko Leda c. Amadia, 471. Junikiewicz Ludwik s. Władysława, 472. Junikiewicz Helena c. Józefa, 473. Jurczyk Antoni s. Feliksa, 474. Jurczyk Maria c. Wincentego, 475. Jurga Stanisław s. Tomasza, 476. Jurga Cecylia c. Andrzeja, 477. Kaczmarczyk Bógusław s. Antoniego, 478. Kaczmarczyk Halina c. Wacława, 479. Kail Gerard s. Józefa, 480. Kail Stefania c. Feliksa, 481. Kajstura Stanisław s. Antoniego, 482. Kajstura Nerina c. Martina, 483. Kaleta Edward s. Wawrzyńca, 484. Kaleta Józefa c. Jakuba, 485. Kalus Eryk s. Karola, 486. Kalus Zofia c. Walentego, 487. Kałkus Bolesław s. Andrzeja, 488. Kałkus Zenobia c. Stanisława, 489. Kamiński Józef s. Franciszka, 490. Kamińska Bronisława c. Tomasza, 491. Kandora Jerzy s. Augustyna, 492. Kandora Rozalia c. Aleksandra, 493. Kapias Władysław s. Franciszka, 494. Kapias Anna c. Józefa, 495. Kapkowski Klemens s. Klemensa, 496. Kapkowska Petronela c. Augustyna, 497. Karoń Bronisław s. Jana, 498. Karoń Stefania c. Walentego, 499. Kasprowski Tadeusz s. Józefa, 500. Kasprowska Marta c. Konstantego, 501. Kasprzyk Eugeniusz s. Andrzeja, 502. Kasprzyk Anna c. Tomasza, 503. Kieres Antoni s. Antoniego, 504. Kieres Janina c. Władysława, 505. Klepek Engelbert, 506. Klepek Elżbieta, 507. Klich Stefan s. Jana, 508. Klich Stanisława c. Ignacego, 509. Klimczak Jan s. Piotra, 510. Klimczak Stanisława c. Jana, 511. Kluczewski Stefan s. Piotra, 512. Kluczewska Rozalia c. Antoniego, 513. Kobak Zdzisław s. Teodora, 514. Kobak Romana c. Kazimierza, 515. Koczwara Franciszek s. Franciszka, 516. Koczwara Stefania c. Wilhelma, 517. Kolanko Jan s. Józefa, 518. Kolanko Irena c. Franciszka, 519. Kolorz Augustyn s. Augustyna, 520. Kolorz Anna c. Franciszka, 521. Komarek Karol s. Karola, 522. Komarek Ema c. Karola, 523. Kopeć Stanisław s. Franciszka, 524. Kopeć Helena c. Pawła, 525. Kopeć Tadeusz s. Ludwika, 526. Kopeć Danuta c. Leona, 527. Kopel Bolesław s. Emiliana, 528. Kopel Anna c. Henryka, 529. Koral Adolf s. Jana, 530. Koral Janina c. Bronisława, 531. Korbaś Jan s. Andrzeja, 532. Korbaś Maria c. Wincentego, 533. Kordek Jan s. Jana, 534. Kordek Józefa c. Andrzeja, 535. Korzec Marian s. Józefa, 536. Korzec Apolonia c. Jana, 537. Kosak Bronisław s. Adama, 538. Kosak Emilia c. Ignacego, 539. Kosowski Jan s. Jana, 540. Kosowska Anna c. Franciszka, 541. Kosturkiewicz Bronisław s. Piotra, 542. Kosturkiewicz Stefania c. Jana, 543. Kowalczyk Edward s. Antoniego, 544. Kowalczyk Emilia c. Antoniego, 545. Kozik Erwin s. Józefa, 546. Kozik Stefania c. Roberta, 547. Kozyra Stanisław s. Franciszka, 548. Kozyra Helena c. Pawła, 549. Kóska Roman s. Michała, 550. Kóska Eugenia c. Antoniego, 551. Krasoń Dionizy s. Józefa, 552. Krasoń Teresa c. Antoniego, 553. Kruszyński Marian s. Michała, 554. Kruszyńska Aniela c. Teofila, 555. Krzystanek Zdzisław s. Józefa, 556. Krzystanek Bronisława c. Jana, 557. Kubica Ignacy s. Franciszka, 558. Kubica Zofia c. Franciszka, 559. Kubica Józef s. Franciszka, 560. Kubica Stefania c. Franciszka, 561. Kubik Stanisław s. Jana, 562. Kubik Franciszka c. Jana, 563. Kudlek Rudolf s. Wincentego, 564. Kudlek Franciszka c. Franciszka, 565. Kudła Jan s. Józefa, 566. Kudła Wanda c. Jana, 567. Kufrej Zdzisław s. Jana, 568. Kufrej Izabela c. Józefa, 569. Kulig Tadeusz s. Piotra, 570. Kulig Jadwiga c. Jana, 571. Kulik Zbigniew s. Stefana, 572. Kulik Maria c. Władysława, 573. Kural Józef s. Teofila, 574. Kural Genowefa c. Adolfa, 575. Kurzak Wacław s. Józefa, 576. Kurzak Zofia c. Józefa, 577. Kuśmierczyk Bolesław s. Jana, 578. Kuśmierczyk Adela c. Leopolda, 579. Kwapisz Stanisław s. Michała, 580. Kwapisz Antonina c. Piotra, 581. Kwiejda Jan s. Jana, 582. Kwiejda Krystyna c. Andrzeja, 583. Langer Wincenty s. Rocha, 584. Langer Helena c. Pawła, 585. Larysz Antoni s. Józefa, 586. Larysz Aniela c. Ludwika, 587. Lech Jerzy s. Franciszka, 588. Lech Aniela c. Józefa, 589. Ledwoń Józef s. Piotra, 590. Ledwoń Weronika c. Józefa, 591. Ledwoń Ludwik s. Edmunda, 592. Ledwoń Władysława c. Jana, 593. Leśniak Władysław s. Jana, 594. Leśniak Marianna c. Antoniego, 595. Lichota Józef s. Jana, 596. Lichota Stanisława c. Wojciecha, 597. Likus Franciszek s. Józefa, 598, Likus Józefa c. Józefa, 599. Liszka Henryk s. Pawła, 600. Liszka Jadwiga c. Juliana, 601. Luks Mieczysław s. Augustyna, 602. Luks Alfreda c. Antoniego, 603. Łacina Józef s. Józefa, 604, Łacina Józefa c. Pawła, 605. Ludzik Marian s. Szymona, 606. Łudzik Jadwiga c. Józefa, 607. Łukasik Wawrzyniec s. Jana, 608. Łukasik Wacława c. Stanisława, 609. Łukosz Henryk s. Franciszka, 610. Łukosz Amalia c. Franciszka, 611. Łydka Julian s. Jana, 612. Łydka Jadwiga c. Ignacego, 613. Machura Antoni s. Jana, 614. Machora Aniela c. Piotra, 615. Machora Władysław s. Jana, 616. Machora Anna c. Piotra, 617. Maciejko Piotr s. Stanisława, 618. Maciejko Locja c. Pawła, 619. Maczuła Jan, 620. Maczuła Janina, 621. Magiera Stanisław s. Józefa, 622. Magiera Waieria c. Jana, 623. Majzel Aleksander s. Aleksandra, 624. Majzel Honorata c. Piotra, 625. Maleyka Alojzy s. Michała, 626. Maieyka Genowefa c. Franciszka, 627. Małozięć Edward, 628. Małozięć Dorota, 629. Manowski Alfred s. Rajmunda, 630. Manowska Kazimiera c. Władysława, 631. Marchaj Edmund s. Piotra, 632. Marchaj Janina c. Jana, 633. Marcichowski Tadeusz s. Mikałaja, 634. Marcichowska Karolina c. Stanisława, 635. Markiel Jan s. Jana, 636. Markiel Władysława c. Franciszka, 637. Markiel Władysław s. Stanisława, 638. Markiel Helena c. Franciszka, 639. Markiewicz Marcin s. Marcina, 640. Markiewicz Krystyna c. Marcina, 641. Markowicz Edward s. Andrzeja, 642. Markowicz Jadwiga c. Pawła, 643. Marzec Edward s. Franciszka, 644. Marzec Irena c. Andrzeja, 645. Matyja Marian s. Wawrzyńca, 646. Matyja Bronisława c. Cyryla, 647. Mączka Jan s. Jana, 648. Mączka Elżbieta c. Jana, 649. Mendecki Gerard s. Józefa, 650. Mendecka Stefania c. Józefa, 651. Menźyk Franciszek s. Franciszka, 652. Menżyk Klara c. Pawła, 653. Merta Antoni s. Antoniego, 654. Merta Zenobia c. Piotra, 655. Merta Mieczysław s. Franciszka, 656. Merta Kazimiera c. Józefa, 657. Mertas Eryk s. Józefa, 658. Mertas Cecylia c. Pawła, 659. Michalski Franciszek, 660. Michalska Monika, 661. Michalski Jan s. Walentego, 662. Michalska Jadwiga c. Pawła, 663. Miklas Stefan s. Józefa, 664. Miklas Sabina c. Stanisława, 665. Mikołajczyk Jan s. Franciszka, 666. Mikołajczyk Zuzanna c. Franciszka, 667. Mikuła Józef s. Pawła, 668. Mikuła Jadwiga c. Marka, 669. Miłota Gerard s. Augustyna, 670. Miłota Elżbieta c. Pawła, 671. Mitręga Jerzy s. Jana, 672. Mitręga Urszula c. Karola, 673. Mokrzycki Stanisław s. Jana, 674. Mokrzycka Stanisława c. Franciszka, 675. Monica Stanistaw s. Franciszka, 676. Monica Marianna c. Grzegorza, 677. Moskal Bronisław s. Franciszka, 678. Moskal Wiesława c. Stefana, 679. Motłoch Jerzy s, Karola, 680, Motłoch Gertruda c. Wiktora, 681. Mól Władysław s. Michała, 682. Mól Janina c. Andrzeja, 683. Mrozek Henryk s. Jana, 684. Mrozek Augustyna c. Józefa, 685. Murgot Jan s. Juliusza, 686. Murgot Blandyna c. Stefana, 687. Myrda Józef s. Józefa, 688. Myrda Teresa c. Kaspra, 689. Nabagło Andrzej s. Macieja, 690. Nabagło Waleria c. Franciszka, 691. Nabrdaiik Władysław s. Pawła; 692. Nabrdalik Mieczysława c. Józefa, 693. Najuch Stefan s. Franciszka, 694. Najuch Gertruda c. Franciszka, 695. Nawara Julian s. Jana, 696. Nawara Regina c. Walentego, 697. Nawracki Władysław s. Józefa, 698. Nawracka Albina c. Franciszka, 699. Nędza Stanisław s. Walentego, 700. Nędza Józefa c. Wojciecha, 701. Niemczyk Stefan s. Franciszka, 702. Niemczyk Zofia c. Stefana, 703. Nieświec Alojzy s. Adama, 704. Nieświec Elfryda c. Antoniego, 705. Nocoń Władysław s. Jana, 706. Nocoń Janina c. Jana, 707. Noras Augustyn s. Pawła, 708. Noras Monika c. Pawła, 709. Nowak Józef s. Antoniego, 710. Nowak Janina c. Jana, 711. Nowak Rornan s. Władysława, 712. Nowak Magdalena c. Piotra, 713. Nowak Stanisław s. Piotra, 714. Nowak Cecylia c. Jana, 715. Nowrot Paweł s. Józefa, 716. Nowrot Berta c. Jana, 717. Okoński Marian s. Józefa, 718. Okońska Henryka c. Aleksandra, 719. Okwieka Jan s. Franciszka, 720. Okwieka Łucja c. Alojzego, 721. Olczyk Jan s. Marcina, 722. Olczyk Maria c. Wilhelma, 723. Olejnik Jerzy s. Bernarda, 724. Olejnik Locja c. Józefa, 725. Olejnik Józef s. Józefa, 726. Olejnik Krystyna c. Teodora, 727. Olkowski Leon s. Franciszka, 728. Olkowska Bogusława c. Józefa, 729. Osadnik Jerzy s. Pawła, 730. Osadnik Agnieszka c. Augustyna, 731. Otrząsek Gerard s. Jana, 732. Otrząsek Adefa c. Józefa, 733. Pach Józef s. Franciszka, 734. Pach Eufemia c. Maksymiliana, 735. Pala Jan s. Józefa, 736. Pala Locja c. Józefa, 737. Paliszewski Bernard s. Kazimierza, 738. Paliszewska Helena c. Jana, 739. Parkieta Ernest s. Franciszka, 740. Parkieta Hildegarda c. Alojzego, 741. Partyka Stanisław s. Ignacego, 742. Partyka Irena c. Adama, 743. Pasich Roman s. Jana, 744. Pasich Weronika c. Wojciecha, 745. Patela Józef s. Kazimierza, 746. Patela Kazimiera c. Franciszka, 747. Patyński Bolesław s. Stefana, 748. Patyńska Maria c. Władysława, 749. Piątek Stanisław s. Józefa, 750. Piątek Zofia c. Franciszka, 751. Pietrzyk Edward s. Stanisława, 752. Pietrzyk Marta c. Tomasza, 753. Pilszczek Eryk s. Franciszka, 754. Pilszczek Helena c. Karola, 755. Piontek Nikodem s. Jana; 756. Piontek Gertruda c. Teofila, 757. Piotrowski Eugeniusz s. Karola, 758. Piotrowska Brońisława c. Romana, 759. Piwowarczyk Józef s. Jakuba, 760. Piwowarczyk Józefa c. Józefa, 761. Plewnia Alojzy s. Emila, 762. Plewnia Aniela c. Jana, 763. Płonka Bolesław s. Franciszka, 764. Płonka Marcela c, Alojzego, 765. Politaj Edward s. Adolfa, 766. Politaj Eufemia c. Lorenza, 767. Potoczek Józef s. Antoniego, 768. Potoczek Róża c. Henryka, 769. Popiót Józef s. Macieja, 770. Popiót Marianna c. Władysława, 771. Posiłek Paweł s. Jana, 772. Posiłek Wanda c. Pawła, 773. Pragłowski Wilhelm, 774. Pragłowska Anastazja, 775. Przewoźnik Rudolf s. Ludwika, 776. Przewoźnik Helena c. Karola, 777. Przybyła Stefan s. Teofila, 778. Przybyła Cecylia c. Wojciecha, 779. Ptok Alojzy s. Ludwika, 780. Ptok Hildegarda c. Józefa, 781. Puda Władysław s. Józefa, 782. Puda Stefania c. Karola, 783. Pukocz Alojzy s. Jana, 784. Pukocz Stanisława c. Stanisława, 785. Puzon Alfred, 786. Puzon Maria, 787. Pytlik Wacław s. Wiktora, 788. Pytlik Helena c. Franciszka, 789. Rajfura Henryk s. Jana, 790. Rajfura Leokadia c. Andrzeja, 791. Raszka Jan s. Józefa, 792. Raszka Helena c. Józefa, 793. Rdest Bolesław s. Jana, 794. Rdest Marianna c. Jana, 795. Rejman Jan, 796. Rejman Emilia, 797. Robenek Paweł s. Alojzego, 798. Robenek Klara c. Józefa, 799. Roczkalski Franciszek s. Romana, 800. Roczkalska Czesława c. Józefa, 801. Rok Stanisław s. Władysława, 802. Rok Janina c. Piotra, 803. Rokita Stanisław s. Józefa, 804. Rokita Zofia c. Wojciecha, 805. Rosót Bolesław s. Michała, 806. Rosót Julianna c. Franciszka, 807. Rozmus Jan s. Jana, 808. Rozmus Maria c. Stefana. 809. Ruda Paweł s. Piotra, 810. Ruda Emilia c. Wilhelma, 811. Rzepiak Jan s. Benedykta, 812. Rzepiak Janina c. Leona, 813. Rzycki Antoni s. Bartłomieja, 814. Rzycka Helena c. Stanisława, 815. Salwiczek Józef s. Roberta, 816. Salwiczek Klara c. Teofila, 817. Salwierak Józef s. Józefa, 818. Salwierak Helena c. Jana, 819. Saternus Franciszek s. Stanisława, 820. Saternus Maria c. Andrzeja, 821. Sawczyński Stanisław s. Józefa, 822. Sawczyńska Dominika c. Aleksandra, 823. Sędzielarz Michał s. Michała, 824. Sędzielarz Emilia c. Stanisława, 825. Sędzielarz Augustyn s. Michała, 826. Sędzielarz Janina c. Franciszka, 827. Sieja Teodor s. Piotra, 828. Sieja Marta c. Tomasza, 829. Sieradzan Wiesław s. Wacława, 830. Sieradzan Alicja c. Franciszka, 831. Siewierski Czesław s. Józefa, 832. Siewierska Magdalena c. Franciszka, 833. Sikora Tadeusz s. Franciszka, 834. Sikora Jadwiga c. Józefa, 835. Sitek Stefan s. Józefa, 836. Sitek Michalina c. Józefa, 837. Sitko Paweł s. Konrada, 838. Sitko Stanisława c. Szczepana, 839. Skiba Zygfryd s. Roberta, 840. Skiba Maria c. Wincentego, 841. Skipirzepa Roman s. Piotra, 842. Skipirzepa Leokadia c. Mariana, 843. Skrzypek Edward s. Andrzeja, 844. Skrzypek Franciszka c. Piotra, 845. Skwarek Włodzimierz s. Bolesława, 846. Skwarek Natalia c. Stanisława, 847. Sładczyk Paweł s. Pawła, 848. Sładczyk Małgorzata c. Franciszka, 849. Soja Bronisław s. Antoniego, 850. Soja Bogusława c. Józefa, 851. Spyra Alfons s. Jana, 852. Spyra Zofia c. Jana, 853. Stadyk Aleksander s. Kazimierza, 854. Stadyk Stanisława c. Mikołaja, 855. Stanclik Józef s. Franciszka, 856. Stanclik Anna c. Jana, 857. Stańczyk Józef s. Jana, 858. Stańczyk Alina c. Jacka, 859. Stebel Alojzy s. Jana, 860. Stebel Gertruda c. Konstantego, 861. Strzeżyk Jan s. Wojciecha, 862. Strzeżyk Gertruda c. Jana, 863. Strzoda Jerzy s. Jana, 864. Strzoda Krystyna c. Jana, 865. Sulnicki Franciszek s. Alberta, 866. Sulnicka Gertruda c. Teofila, 867. Szczepaniak Paweł s. Bolesława, 868. Szczepaniak Helena c. Ludwika, 869. Szczuka Antoni s. Antoniego, 870. Szczuka Anna c. Józefa, 871. Szczygiot Henryk s. Hermana, 872. Szczygiot Leokadia c. Józefa, 873. Szelong Tadeusz s. Ferdynanda, 874, Szelong Helena c. Antoniego, 875. Szindler Tadeusz s. Józefa, 876. Szindler Wiktoria c. Franciszka, 877. Szulik Wilhelm s. Franciszka, 878. Szulik Małgorzata c. Cesara, 879. Ścierski Józef s. Jana, 880. Ścierski Jadwiga c. Augustyna, 881. Ślęzak Roman s. Józefa, 882. Ślęzak Józefa c. Władysława, 883. Śmieja Ryszard s. Antoniego, 884. Śmieja Jadwiga c. Brunona, 885. Śruborz Robert s. Józefa, 886. Śruborz Cyryla c. Ignacego, 887. Tarabura Joachim s. Ryszarda, 888. Tarabura Kinga c. Wilhelma, 889. Tlofka Ludwik s. Jana, 890. Tlołka Maria c. Jana, 891. Tomalczyk Franciszek s. Karola, 892. Tomalczyk Wiktoria c. Sebastiana, 893. Tomalka Jan s. Pawła, 894. Tomalka Salomea c. Teodora, 895. Tomczyk Tadeusz s. Władysława, 896. Tomczyk Helena c. Jana, 897. Tomkowiak Franciszek s. Wincentego, 898. Tomkowiak Gertruda c. Huberta; 899. Tosza Bolesław s. Ludwika, 900. Tosza Genowefa c. Tomasza, 901. Tosza Ludwik s. Ludwika, 902. Tosza Genowefa c. Franciszka, 903. Trędowski Piotr s. Szczepana, 904. Trędowska Stefania c. Piotra, 905. Trzcionka Paweł s. Pawła, 906. Trzcionka Amalia c. Teofila, 907. Trzepietowski Zenon s. Sylwestra, 908. Trzepietowska Wacława c. Józefa, 909. Turowski Leonard s. Romana, 910. Turowska Cecylia c. Ignacego, 911. Tyrański Augustyn s. Antoniego, 912. Tyrańska Józefa c. Antoniego, 913. Urbanek Alojzy s. Józefa, 914. Urbanek Helena c. Szymona, 915. Waler Józef s. Józefa, 916. Waler Maria c. Franciszka, 917. Waler Józef s. Walentego, 918. Waler Wanda c. Roberta, 919. Watach Alojzy s. Wincentego, 920. Wałach Gertruda c. Juliusza, 921. Waśnik Tadeusz s. Piotra, 922. Waśnik Irena c. Franciszka, 923. Wąs Józef s. Józefa, 924. Wąst Anna c. Jana, 925. Wesołowski Stefan s. Wincentego, 926. Wesołowska Irena c. Józefa, 927. Węglarz Stanisław s. Franciszka, 928. Węglarz Zofia c. Kacpra, 929. Wierzbowski Zygmunt s. Władysława, 930. Wierzbowska Wanda c. Alojzego, 931. Wilk Józef s. Franciszka, 932. Wilk Maria c. Alojzego, 933. Wilk Józef s. Józefa, 934. Wilk Aleksandra c. Józefa, 935. Wirski Władysław s. Pawła, 936. Wirska Bronisława c. Jana, 937. Włodarczyk Józef s. Franciszka, 938. Włodarczyk Leokadia c. Władysława, 939. Włodarski Józef, 940. Włodarska Helena, 941. Włodarski Marian s. Franciszka, 942. Włodarska Irena c. Ignacego, 943. Włodarz Franciszek s. Adama, 944. Włodarz Józefa c. Bonawentury, 945. Woch Władysław s. Franciszka, 946. Woch Judyta c. Piotra, 947. Wojciechowicz Władysław s. Józefa, 948. Wojciechowicz Genowefa c. Adama, 949. Wojsyk Augustyn s. Jana, 950. Wojsyk Henryka c. Franciszka, 951. Wojtowicz Józef s. Pawła, 952. Wojtowicz Maria c. Józefa, 953. Wolny Jerzy s. Jana, 954. Wolny Aniela c. Karola, 955. Wotoszczak Stefan s. Stanisława, 956. Wołoszczak Aleksandra c. Piotra, 957. Wowra Józef s. Fabiana, 958. Wowra Maria c. Brunona, 959. Woźnica Engelbert s. Engelberta, 960. Woźnica Anna c. Romana, 961. Wrzesień Franciszek s. Jana, 962. Wrzesień Eleonora c. Łukasza, 963. Wygasz Alojzy s. Jana, 964. Wygasz Genowefa c. Pawła, 965. Wyjadłowski Marian s. Władysława, 966. Wyjadłowska Zofia c. Jana, 967. Wyparło Piotr s. Antoniego, 968. Wyparło Wiesława c. Józefa, 969. Wyrwisk Jerzy s. Leona, 970. Wyrwisk Zofia c. Karola, 971. Ząbek Stefan s. Andrzeja, 972. Ząbek Aniela c. Adama, 973. Zielonka Józef s. Filipa, 974. Zielonka Marta c. Pawła, 975. Zientek Stefan s. Józefa, 976. Zientek Helena c. Stanisława, 977. Zocłoński Jerzy s. Rudolfa, 978. Zocłońska Helena c. Jana, 979. Zoń Józef s. Ludwika, 980. Zoń Zofia c. Franciszka, 981. Zub Stefan s. Tomasza, 982. Zub Bronisława c. Jana, 983. Zuber Alojzy s. Jana, 984. Zuber Stefania c. Józefa, 985. Zwoliński Tadeusz s. Karota, 986. Zwolińska Wanda c. Franciszka, 987. Zymek Józef s. Józefa, 988. Zymek Stanisława c. Wincentego, 989. Źabka Stefan s. Pawła, 990. Żabka Elżbieta c. Karola, 991. Żaczek Stanisław s. Jana, 992. Żaczek Zofia c. Jana, 993. Zoczek Alojzy s. Józefa, 994. Żoczek Hilda c. Pawła, 995. Żuchowicz Antoni s. Józefa, 996. Żuchowicz Eugenia c. Stanisława, 997. Żukowski Tadeusz s. Andrzeja, 998. Żukowska Eugenia c. Michała, 999. Żurek Stefan s. Jana, 1000. Żurek Janina c. Jana, 1001. Żurek Zygmunt s. Szczepana, 1002. Żurek Irena c. Franciszka, 1003. Żydek Józef s. Józefa, 1004. Żydek Zofia c. Antoniego, 1005. Zyła Wincenty s. Piotra, 1006. Żyła Cecylia c. Franciszka,

na wniosek Wojewody Koszalińskiego:

1007. Bednarski Jerzy s. Józefa, 1008. Bednarska Helena c. Zygmunta, 1009. Guziak Antoni s. Michała, 1010. Guziak Katarzyna c. Romana, 1011. Kędzia Czesław s. Władysława, 1012. Kędzia Stefania c. Jana, 1013. Kieruzel Franciszek s. Adama, 1014. Kieruzel Janina c. Stanisława, 1015. Kotlęga Wiktor s. Franciszka, 1016. Kotlęga Wanda c. Józefa, 1017. Kustrzycki Zdzisław s. Franciszka, 1018. Kustrzycka Krystyna c. Stanisława, 1019. Ragan Eugeniusz s. Antoniego, 1020. Ragan Anna c. Jana, 1021. Rogaluk Jan s. Pawła, 1022. Rogaluk Heiena c. Jana, 1023. Sosiński Jan s. Franciszka, 1024. Sosińska Marianna c. Piotra, 1025. Speiser Kazimierz s. Bernarda, 1026. Speiser Zofia c. Jana, 1027. Stolka Stanisław s. Piotra, 1028. Stolka Lucyna c. Karola, 1029. Szymański Stanisław s. Józefa, 1030. Szymańska Helena c. Leonarda, 1031. Zborowski Antoni s. Michała, 1032. Zborowska Julia c. Tomasza, 1033. Zgrzebnicki Roman s. Włądysława, 1034. Zgrzebnicka Barbara c. Michała, 1035. Zyczko Czesław s. Władysława, 1036. Życzko Helena c. Andrzeja,

na wniosek Wojewody Łódzkiego:

1037. Bernat Antoni s. Jakuba, 1038. Bernat Michalina c. Jana, 1039. Błoch Józef s. Michała, 1040. Błoch Barbara c. Wojciecha, 1041. Broda Ludwik s. Wojciecha, 1042. Broda Stefania c. Józefa, 1043. Cieślak Czesław s. Jana, 1044. Cieślak Halina c. Franciszka, 1045. Czarnecki Józef s. Władysława, 1046. Czarnecka Janina c. Kazimierza, 1047. Czekalski Eugeniusz s. Józefa, 1048. Czekalska Regina c. Franciszka, 1049. Dąbrowski Józef s. Stanisława, 1050. Dąbrowska Filomena c. Leonarda, 1051. Dąbrowski Roman s. Franciszka, 1052. Dąbrowska Władysława c. Jakuba, 1053. Dolaciński Stefan s. Franciszka, 1054. Dolacińska Jadwiga c. Walentego, 1055. Dynowski Alojzy s. Władysława, 1056. Dynowska Alicja c. Bronisława, 1057. Frank Czesław s. Augusta, 1058. Frank Alina c. Jana, 1059. Frackiewicz Stefan s. Józefa, 1060. Frąckiewicz Jadwiga c. Stanisława, 1061. Gluba Henryk s. Józefa, 1062. Gluba Eufemia c. Leona, 1063. Gładki Wincenty s. Wawrzyńca, 1064. Gładka Aniela c. Teofila, 1065. Górski Jan s. Tomasza, 1066. Górska Genowefa c. Franciszka, 1067. Jabłoński Zbigniew s. Stanisława, 1068. Jabłońska Janina c. Jarosława, 1069. Jacaszek Jan s. Józefa, 1070. Jacaszek Halina c. Władysława, 1071. Jachot Stefan s. Franciszka, 1072. Jachot Sabina c. Ignacego, 1073. Janusik Stanisław s. Józefa,1074. Janusik Marianna c. Józefa, 1075. Jasiński Mieczysław s. Franciszka, 1076. Jasińska Helena c. Michała, 1077. Jędrzejowski Leopold s. Joachima, 1078. Jędrzejowska Stanisława c. Stanisława, 1079. Karbowiak Stefan s. Stanisława, 1080. Karbowiak Helena c. Edwarda, 1081. Klink Jerzy s. Józefa, 1082. Klink Stanisława c. Franciszka, 1083. Kłosiński Roman s. Antoniego, 1084. Kłosińska Wanda c. Mateusza, 1085. Kołodziejczyk Stanisław s. Władysława, 1086. Kołodziejczyk He!ena c. Kazimierza, 1087. Komorowski Zygmunt s. Wawrzyńca, 1088. Komorowska Marianna c. Józefa, 1089. Kotecki Miron s. Leona, 1090. Kotecka Jadwiga c. Stanisława, 1091. Kowalczyk Tadeusz s. Jakuba, 1092. Kowalczyk Irena c. Jana, 1093. Kowalski Józef s. Wojciecha, 1094. Kowalska Czesława c. Edmunda, 1095. Kulesza Józef s. Augusta, 1096. Kulesza Natalia c. Ignacego, 1097. Kuzański Kazimierz s. Wojciecha, 1098. Kuzańska Zofia c. Wojciecha, 1099. Krakowiak Tadeusz s. Stanisława, 1100. Krakowiak Zofia c. Feliksa, 1101. Kwiatkowski Józef s. Antoniego, 1102. Kwiatkowska Marianna c. Stanisława, 1103. Ligocki Jerzy s. Józefa, 1104. Ligocka Maryla c. Zygmunta, 1105. Lisiecki Władysław s. Grzegorza, 1106. Lisiecka Janina c. Bernarda, 1107. Ławecki Stanisław s. Józefa, 1108. Ławecka Czesława c. Józefa, 1109. Łazarski Jan s. Jana, 1110. Łazarska Stanisława c. Walentego, 1111. Łuczak Zygmunt s. Romana, 1112. Łuczak Kordula c. Franciszka, 1113. Małaszewicz Zygmunt s. Kazimierza, 1114. Małaszewicz Marianna c. Władysława, 1115. Masłowski Lucjan s. Jana, 1116. Masłowska Janina c. Stanisława, 1117. Matysek Stefan s. Andrzeja, 1118. Matysek Danuta c. Czesława, 1119. Michalak Władysław s. Ignacego, 1120. Michalak Irena c. Jana, 1121. Michalik Ryszard s. Adama, 1122. Michalik Stanisława c. Władysława, 1123. Micielski Jerzy s. Michała, 1124. Micielska Helena c. Ludwika, 1125. Musiał Józef s. Piotra, 1126. Musiał Janina c. Antoniego, 1127. Najman Jan s. Jana, 1128. Najman Zofia c. Antoniego, 1129. Olszewski Zygmunt s. Piotra, 1130. Olszewska Zdzisława c. Władysława, 1131. Orzechowski Władysław s. Jana, 1132. Orzechowska Barbara c. Edmunda, 1133. Paradowski Jerzy s. Piotra, 1134. Paradowska Władysława c. Pawła, 1135. Pastusiak Czesław s. Władysława, 1136. Pastusiak Eugenia c. Mateusza, 1137. Pawlak Stanisław s. Józefa, 1138. Pawlak Anastazja c. Jana, 1139. Piaskowski Henryk s. Jana, 1140. Piaskowska Halina c. Hieronima, 1141. Piechut Władysław s. Walentego, 1142. Piechut Marianna c. Antoniego, 1143. Piekarski Ludwik s. Antoniego, 1144. Piekarska Cecylia c. Maksymiliana, 1145. Pietrasik Józef s. Stanisława, 1146. Pietrasik Cyryla c. Stanisława, 1147. Przybylski Czesław s. Stanisława,1148. Przybylska Irena c. Władysława, 1149. Przygodzki Stanisław s. Feliksa, 1150. Przygodzka Daniela c. Józefa, 1151. Pyzalski Marian s. Franciszka, 1152. Pyzalska Apolonia c. Ignacego, 1153. Bosak Jan s. Stanisława, 1154. Bosak Krystyna c. Franciszka, 1155. Rumiński Leonard s. Stanisława, 1156. Rumińska Ha(ina c. Mariana, 1157. Sałaciński Kazimierz s. Wojciecha, 1158. Sałacińska Janina c. Rocha,1159. Sikorski Edward s. Leona, 1160. Sikorska Krystyna c. Michała, 1161. Skrobaki Leszek s. Franciszka, 1162. Skrobska Krystyna c. Augustyna, 1163. Stępień Jan s. Adama, 1164. Stępień Krystyna c. Wiktora, 1165. Stępień Zenon s. Stanisława, 1166. Stępień Irena c. Ignacego, 1167. Subko Michał s. Michała, 1168. Subko Krystyna c. Leona, 1169. Szerszyński Antoni s. Jana, 1170. Szersryńska Regina c. Tomasza, 1171. Szymański Jan s. Antoniego, 1172. Szymańska Maria c. Mariana, 1173. Tabiś Józef s. Michała, 1174. Tabiś Władysfawa c. Franciszka, 1175. Tarnowski Józef s. Franciszka, 1176. Tarnowska Stanisława c. Stanisława, 1177. Tomczyk Stefan s. Andrzeja, 1178. Tomczyk Kazimiera c. Jakuba, 1179. Troszczyński Władysław s. Józefa, 1180. Troszczyńska Kazimiera c. Stefana, 1181. Urbaniak Henryk s. Wincentego, 1182. Urbaniak Cecylia c. Antoniego, 1183. Walisiak Zdzisław s. Józefa, 1184. Walisiak Helena c. Władysława, 1185. Wasiak Mieczysław s. Władysława, 1186. Wasiak Helena c. Tomasza, 1187. Wyżykowski Kazimierz s. Jana, 1188. Wyżykowska Marianna c. Antoniego, 1189. Zaborowski Jóżef s. Józefa, 1190. Zaborowska Genowefa c. Mikołaja, 1191. Zawół Wojciech s. Jana, 1192. Zawół Daniela c. Władysława,

na wniosek Wojewody Płockiego:

1193. Antczak Wincenty s. Jana, 1194. Antczak Halina c. Władysława, 1195. Banachowicz Jan s. Józefa, 1196. Banachowicz Jadwiga c. Franciszka, 1197. Brudziński Wacław s. Antoniego, 1198. Brudzińska Regina c. Stanisława, 1199. Czapliński Wacław s. Feliksa, 1200. Czaplińska Genowefa c. Walentego, 1201. Dobslaw Henryk s. Michała, 1202. Dobslaw Eugenia c. Józefa, 1203. Gorczyca Heronim s. Antoniego, 1204. Gorczyca Lucyna c. Józefa, 1205. Jankowski Stanisław s. Konstantego, 1206. Jankowska Mieczysława c. Leona, 1207. Janus Władysław s. Franciszka, 1208. Janus Helena c. Feliksa, 1209. Kaczor Wacław s. Andrzeja, 1210. Kaczor Teresa c. Stanisława, 1211. Kostusiewicz Czesław s. Jana, 1212. Kostusiewicz Wiktoria c. Teofila, 1213. Koszewski Bronisław s. Adama, 1214. Koszewska Stanisława c. Jana, 1215. Kwiatkowski Władysław s. Stanisława, 1216. Kwiatkowska Honorata c. Jana, 1217. Lewandowski Czesław s. Jana, 1218. Lewandowska Henryka c. Tadeusza, 1219. Maj Józef, 1220. Maj Zofia, 1221. Matusiak Zygmunt s. Jana, 1222. Matusiak Bronisława c. Teodora, 1223. Minkuszek Zygmunt s. Mieczysława, 1224. Minkuszek Józefa c. Mateusza, 1225. Molak Józef s. Wincentego, 1226. Molak Stanisława c. Adama, 1227. Pietrzak Józef s. Antoniego, 1228. Pietrzak Czesława c. Jana, 1229. Pietrzak Wincenty s. Stanisława, 1230. Pietrzak Janina c. Jana, 1231. Pluta Mieczysław s. Hipolita, 1232. Pluta Stanisława c. Henryka, 1233. Pniewski Stanisław s. Walentego, 1234. Pniewska Edwarda c. Józefa, 1235. Podwiązka Stefan s. Michała, 1236. Podwiązka Mieczysława c. Jana, 1237. Rumiński Bolesław s. Jana, 1238. Rumińska Zofia c. Juliana, 1239. Sierakowski Józef s. Bronisława, 1240. Sierakowska Irena c. Stefana, 1241. Skrok Stanisław s. Szymona, 1242. Skrok Rozalia c. Władysława, 1243. Sokołowski Kazimierz s. Juliana, 1244. Sokołowska Genowefa c. Józefa, 1245. Sosiński Henryk s. Stanisława, 1246. Sosińska Jadwiga c. Józefa, 1247. Spytek Bronisław s. Jana, 1248. Spytek Ewa c. Józefa, 1249. Stefaniak Tadeusz s. Józefa, 1250. Stefaniak Janina c. Wincentego, 1251. Szymczak Tadeusz s. Franciszka, 1252. Szymczak Helena c. Józefa, 1253. Wachocki Władysław s. Józefa, 1254. Wachocka Zofia c. Stanisława, 1255. Wąsowski Michał s. Stanisława, 1256. Wąsowska Apolonia c. Stefana, 1257. Wesołowski Marian s. Andrzeja, 1258. Wesołowska Helena c. Kazimierza, 1259. Więcek Wincenty s. Józefa. 1260. Więcek Zenobia c. Józefa, 1261. Wiśniewski Władysław s. Stanisława, 1262. Wiśniewska Leokadia c. Czesława, 1263. Wyrzykowski Wacław s. Stanisława, 1264. Wyrzykowska Genowefa c. Stanisława, 1265. Zarębski Marian s. Juliana, 1266. Zarębska Henryka c. Antoniego, 1267. Zawadzki Adam s. Franciszka, 1268. Zawadzka Marianna c. Jana, 1269. Zieliński Mieczysław s. Jana, 1270. Zielińska Władysława c. Józefa,

na wniosek Wojewody Skierniewickiego:

1271. Banaszek Józef s. Romana, 1272. Banaszek Kazimiera c. Wacława, 1273. Czapiga Józef, 1274. Czapiga Krystyna, 1275. Koźlicki Henryk s. Józefa, 1276. Koźlicka Stefania c. Feliksa, 1277. Przemysławski Jerzy s. Franciszka, 1278. Przemysławska Irena c. Jana, 1279. Samoraj Chester s. Józefa, 1280. Samoraj Henryka c. Józefa, 1281. Strzechowski Apolinary s. Mikołaja, 1282. Strzechowska Marianna c. Henryka, 1283. Wróblewski Stanisław s. Franciszka, 1284. Wróblewska Czesława c. Józefa, 1285. Żurawski Wacław s. Feliksa, 1286. Żurawska Józefa c. Walentego,

na wniosek Wojewody Wałbrzyskiego:

1287. Galor Florian s. Józefa, 1288. Galor Helena c. Mikołaja, 1289. Jureczko Marian s. Władysława, 1290. Jureczko Małgorzata c. Franciszka, 1291. Kręcioch Tadeusz s. Jana, 1292. Kręcioch Maria c. Michała, 1293. Nastaszyc Michał s. Franciszka, 1294. Nastaszyc Weronika c. Józefa, 1295. Pluciński Henryk s. Bronisława, 1296. Plucińska Helena c. Antoniego, 1297. Węgieł Stefan s. Jana, 1298. Węgieł Joanna c. Jana, 1299. Zywocki Józef s. Leona, 1300. Żywocka Krystyna c. Wincentego.

Zmiany w prawie

Biura rachunkowe będą miały dodatkowe i trudne obowiązki

Już od 31 lipca biura rachunkowe muszą sprawdzać transakcje swoich klientów i te podejrzane zgłaszać do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Nowe obowiązki wynikają z przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Problem w tym, że nie są one zbyt precyzyjnie określone – a trzeba wdrożyć wiele szczegółowych procedur. Za ich brak grożą milionowe kary.

Krzysztof Koślicki 30.07.2021
Ruszył pilotaż opasek telemedycznych

Do przychodni rodzinnych we wrześniu trafią teleopaski medyczne. Ma z nich skorzystać co najmniej tysiąc pacjentów. Wybiorą ich lekarze spośród tych, którzy przebywali w szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem lub u których rentgen wykrył zmiany świadczące o kontakcie z wirusem. Taka opaska zwykle mierzy puls, przebyte kroki i temperaturę, a dane przekazuje do platformy cyfrowej.

Jolanta Ojczyk 21.07.2021
Karta lokalizacji podróżnego w końcu elektroniczna, ale niedoskonała

Osoby przylatujące do Polski z zagranicy muszą wypełniać kartę lokalizacji podróżnego. Podane w niej dane są podstawą do automatycznego nałożenia kwarantanny lub zwolnienia z niej. Dotychczas były one w formie papierowej. Po ponad roku pandemii Główny Inspektorat Sanitarny w końcu przygotował KLP online. Będzie ona dostępna od soboty 17 lipca. Niestety na stronie, gdzie można wypełnić KLP, brak jest aktualnych danych o wymaganiach dla podróżnych w związku z Covid-19.

Jolanta Ojczyk 17.07.2021
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zyskał status państwowego

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny za sprawą rozporządzenia prezesa Rady Ministrów zmienił nazwę i status. Obecnie jest to już Państwowy Instytut Badawczy, z nowymi zadaniami i większym finansowaniem. Będzie on prowadził kompleksowe badania epidemiologiczne, laboratoryjne ośrodki referencyjne oraz laboratorium bezpieczeństwa żywności.

Jolanta Ojczyk 13.07.2021
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o kołach gospodyń wiejskich

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich. Nowe przepisy mają zapewnić kompleksową regulację kwestii związanych z tworzeniem, organizacją i funkcjonowaniem takich kół. Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Katarzyna Kubicka-Żach 05.07.2021
Ustawa podpisana - minister finansów przejmie prokuratorskie depozyty

Depozyty uzyskane w związku z postępowaniami prowadzonymi lub nadzorowanymi przez prokuraturę oraz związane z bieżącym funkcjonowaniem powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury nie będą przechowywane na rachunkach poszczególnych jednostek prokuratury tylko na rachunkach depozytowych ministra finansów, prowadzonych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Krzysztof Sobczak 05.07.2021