Nadanie odznaczeń.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 28 marca 1997 r.
o nadaniu odznaczeń.

Rej.19/97 MPM

Na podstawie art. 44 Ustawy Konstytucyjnej z dnia 17 października 1992 r. (Dz. U. Nr 84, poz. 426 z późniejszymi zmianami) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450) odznaczone zostają osoby, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim,

MEDALEM ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE

na wniosek Wojewody Katowickiego:

1. Badaj Paweł s. Józefa, 2. Badaj Eufemia c. Franciszka, 3. Banach Władysław s. Tomasza, 4. Banach Marianna c. Stanisława, 5. Broda Alojzy s. Józefa, 6. Broda Matylda c. Jana, 7. Budnik Henryk s. Alojzego, 8. Budnik Helena c. Roberta, 9. Bycina Antoni s. Antoniego, 10. Bycina Marianna c. Franciszka, 11. Czaja Antoni s. Ludwika, 12. Czaja Jadwiga c. Juliusza, 13. Czaja Ludwik s. Franciszka, 14. Czaja Bronisława c. Franciszka, 15. Dziedzic Bogusław s. Wawrzyńca, 16. Dziedzic Daniela c. Stanisława, 17. Garbacz Bolesław, 18. Garbacz Józefa, 19. Gawlikowicz Paweł s. Piotra, 20. Gawlikowicz Maria c. Jana, 21. Głogowski Józef, 22. Głogowska Waleria, 23. Grzonka Józef s. Józefa, 24. Grzonka Klara c. Franciszka, 25. Hybiorz Emanuel s. Józefa, 26. Hybiorz Marta c. Ludwika, 27. Jurecki Antoni s. Franciszka, 28. Jurecka Elżbieta c. Jana, 29. Kirkowski Stanisław s. Jana, 30. Kirkowska Franciszka c. Jana, 31. Kopiec Józef s. Teodora, 32. Kopiec Aniela c. Józefa, 33. Kozieł Alojzy s. Franciszka, 34. Kozieł Bronisława c. Jana, 35. Krzystała Antoni s. Jana, 36. Krzystała Maria c. Józefa, 37. Kubica Franciszek s. Franciszka, 38. Kubica Jadwiga c. Emila, 39. Kubica Ignacy s. Józefa, 40. Kubica Marta c. Ludwika, 41. Kuczowicz Teofil s. Stanisława, 42. Kuczowicz Maria c. Stanisława, 43. Laskowski Franciszek s. Karola, 44. Laskowska Stanisława c. Jana, 45. Matuszek Władysław s. Andrzeja, 46. Matuszek Jadwiga c. Telesfora, 47. Mazur Franciszek s. Emila, 48. Mazur Anna c. Józefa, 49. Ostrowski Kazimierz s. Aleksandra, 50. Ostrowska Salomea c. Rudolfa, 51. Paździor Józef s. Mikołaja, 52. Paździor Maria c. Michała, 53. Piętka Czesław s. Wincentego, 54. Piętka Mieczysława c. Stanisława, 55. Przybyła Franciszek s. Edwarda, 56. Przybyła Maria c. Rudolfa, 57. Pudełko Józef s. Antoniego, 58. Pudełko Franciszka c. Józefa, 59. Pytlik Wiktor s. Franciszka, 60. Pytlik Anna c. Franciszka, 61. Stromiński Ludwik s. Antoniego, 62. Stromińska Waleska c. Ludwika, 63. Sokół Bronisław s. Franciszka, 64. Sokół Czesława c. Józefa, 65. Supernak Wiesław s. Władysława, 66. Supernak Krystyna c. Stanisława, 67. Synowiec Józef s. Franciszka, 68. Synowiec Weronika c. Wilhelma, 69. Tekieli Emil s. Roberta, 70. Tekieli Amalia c. Józefa, 71. Toman Jan s. Franciszka, 72. Toman Helena c. Alojzego, 73. Wala Rafał s. Franciszka, 74. Wala Aniela c. Jana, 75. Wicherek Józef s. Izydora, 76. Wicherek Helena c. Jana, 77. Wodecki Henryk s. Karola, 78. Wodecki Pelagia c. Alojzego,

na wniosek Wojewody Krośnieńskiego:

79. Barzyk Mieczysław s. Jana, 80. Barzyk Genowefa c. Feliksa, 81. Biernacki Jan, 82. Biernacka Maria, 83. Ducal Jan s. Władysława, 84. Ducal Maria c. Stanisława, 85. Dybka Piotr s. Wojciecha, 86. Dybka Marianna c. Stanisława, 87. Gorczyca Józef s. Wojciecha, 88. Gorczyca Stanisława c. Władysława, 89. Kluz Jan s. Ignacego, 90. Kluz Anna c. Jana, 91. Konieczny Mieczysław s. Jana, 92. Konieczna Bronisława c. Ludwika, 93. Krygowski Tadeusz s. Wawrzyńca, 94. Krygowska Helena c. Edwarda, 95. Pięta Jakub s. Franciszka, 96. Pięta Helena c. Jana, 97. Rak Tadeusz s. Franciszka, 98. Rak Stanisława c. Stanisława, 99. Smagacki Andrzej s. Piotra, 100. Smagacka Genowefa c. Marcina, 101. Stój Michał s. Wojciecha, 102. Stój Maria c. Stanisława, 103. Stój Stanisław s. Jana, 104. Stój Anna c. Michała, 105. Szot Kazimierz s. Feliksa, 106. Szot Julia c. Andrzeja, 107. Świędrych Marian s. Jana, 108. Świędrych Anna c. Franciszka, 109. Witalis Franciszek s. Michała, 110. Witalis Zofia c. Wojciecha,

na wniosek Wojewody Legnickiego:

111. Aszurkiewicz Antoni s. Franciszka, 112. Aszurkiewicz Alicja c. Piotra, 113. Banaszek Wincenty s. Wincentego, 114. Banaszek Marianna c. Leona, 115. Borek Stefan s. Jana, 116. Borek Feliksa c. Grzegorza, 117. Dąbrowski Jan s. Adama, 118. Dąbrowska Władysława c. Franciszka, 119. Grzeszczuk Bazyli s. Marcina, 120. Grzeszczuk Władysława c. Ludwika, 121. Hałaś Stanisław s. Macieja, 122. Hałaś Katarzyna c. Piotra, 123. Kędzierski Władysław s. Szymona, 124. Kędzierska Zofia c. Michała, 125. Kmak Ludwik s. Józefa, 126. Kmak Maria c. Grzegorza, 127. Lepko Stanisław s. Teofila, 128. Lepko Maria c. Michała, 129. Niemiec Jan s. Pawła, 130. Niemiec Władysława c. Stanisława, 131. Sejud Antoni s. Macieja, 132. Sejud Genowefa c. Jana, 133. Ścisło Tadeusz s. Jakuba, 134. Ścisło Stanisława c. Jana, 135. Torz Stanisław s. Jakuba, 136. Torz Aniela c. Jana, 137. Wolny Józef s. Władysława, 138. Wolna Helena c. Piotra, 139. Wójtowicz Władysław s. Dominika, 140. Wójtowicz Julia c. Józefa, 141. Żołowicz Stefan s. Ludwika, 142. Żołowicz Franciszka c. Jakuba, 143. Żydowicz Jan s. Włodzimierza, 144. Żydowicz Janina c. Walentego,

na wniosek Wojewody Lubelskiego:

145. Cieloch Jan s. Wojciecha, 146. Cieloch Marianna c. Jana, 147. Datko Czesław s. Walentego, 148. Datko Alfreda c. Jana, 149. Dudzik Stanisław s. Józefa, 150. Dudzik Stanisława c. Wiktora, 151. Franczak Stanisław s. Józefa, 152. Franczak Wanda c. Franciszka, 153. Górecki Antoni s. Marcina, 154. Górecka Rozalia c. Jana, 155. Jabłoński Tadeusz s. Mateusza, 156. Jabłońska Franciszka c. Józefa, 157. Kanar Czesław s. Bartłomieja, 158. Kanar Alfreda c. Juliana, 159. Karczmarz Ludwik s. Jana, 160. Karczmarz Marianna c. Antoniego, 161. Kawęcki Jan s. Pawła, 162. Kawęcka Wanda c. Wojciecha, 163. Klimek Czesław s. Józefa, 164. Klimek Zofia c. Michała, 165. Kloc Lucjan s. Józefa, 166. Kloc Marianna c. Józefa, 167. Kunach Szczepan s. Ignacego, 168. Kunach Zofia c. Leona, 169. Łuczyński Bronisław s. Jana, 170. Łuczyńska Zofia c. Wincentego, 171. Maciejewski Wacław s. Szymona, 172. Maciejewska Helena c. Antoniego, 173. Majchrzak Józef s. Józefa, 174. Majchrzak Janina c. Stanisława, 175. Marciniak Józef s. Piotra, 176. Marciniak Justyna c. Jana, 177. Marzec Franciszek s. Franciszka, 178. Marzec Helena c. Józefa, 179. Mazur Henryk s. Józefa, 180. Mazur Kazimiera c. Marcina, 181. Meksuła Antoni s. Władysława, 182. Meksuła Stanisława c. Bolesława, 183. Meksuła Stefan s. Feliksa, 184. Meksuła Alfreda c. Ludwika, 185. Mierzwiński Mieczysław s. Kazimierza, 186. Mierzwińska Genowefa c. Michała, 187. Mika Stanisław s. Jana, 188. Mika Justyna c. Antoniego, 189. Nastaj Zygmunt s. Marcina, 190. Nastaj Aleksandra c. Szczepana, 191. Olejnik Edward s. Stanisława, 192. Olejnik Zofia c. Józefa, 193. Pieczykolano Józef s. Pawła, 194. Pieczykolano Helena c. Stanisława, 195. Piłat Jan s. Antoniego, 196. Piłat Władysława c. Andrzeja, 197. Rachoń Stanisław s. Franciszka, 198. Rachoń Irena c. Adama, 199. Skowronek Eugeniusz s. Grzegorza, 200. Skowronek Aniela c. Jana, 201. Sobiesiak Tadeusz s. Ignacego, 202. Sobiesiak Marianna c. Stanisława, 203. Socha Bolesław s. Jana, 204. Socha Janina c. Pawła, 205. Stojak Zygmunt s. Michała, 206. Stojak Zofia c. Bronisława, 207. Strzelec Franciszek s. Józefa, 208. Strzelec Genowefa c. Piotra, 209. Sulima Stanisław s. Jana, 210. Sulima Genowefa c. Jana, 211. Symula Aleksander s. Jana, 212. Symula Stanisława c. Konstantego, 213. Szabała Czesław s. Kazimierza, 214. Szabała Stanisława c. Piotra, 215. Szymajda Jan s. Stanisława, 216. Szymajda Genowefa c. Piotra, 217. Świderski Wacław s. Wojciecha, 218. Świderska Irena c. Stanisława, 219. Tarnowski Czesław s. Antoniego, 220. Tarnowska Filomena c. Andrzeja, 221. Tylus Franciszek s. Józefa, 222. Tylus Leokadia c. Jana, 223. Warszawski Franciszek s. Feliksa, 224. Warszawska Stanisława c. Józefa, 225. Węglarz Zbigniew s. Stefana, 226. Węglarz Irena c. Jana, 227. Widyński Stanisław, 228. Widyńska Janina, 229. Wierzchoń Eugeniusz s. Stanisława, 230. Wierzchoń Marianna c. Pawła, 231. Wierzchoń Zbyszek s. Stanisława, 232. Wierzchoń Janina c. Józefa, 233. Więsyk Stanisław s. Józefa, 234. Więsyk Janina c. Ignacego, 235. Wilk Wiktor s. Stanisława, 236. Wilk Irena c. Jana, 237. Wojewoda Stefan s. Stanisława, 238. Wojewoda Justyna c. Kazimierza, 239. Zaręba Józef s. Józefa, 240. Zaręba Stanisława c. Franciszka, 241. Zięba Bogusław s. Teofila, 242. Zięba Marianna c. Pawła, 243. Żelazny Wacław s. Jana, 244. Żelazna Jadwiga c. Walentego,

na wniosek Wojewody Łomżyńskiego:

245. Karolin Franciszek s. Filipa, 246. Karolin Janina c. Stanisława,

na wniosek Wojewody Pilskiego:

247. Bociek Leon s. Stanisława, 248. Bociek Gabriela c. Andrzeja, 249. Bryła Adam s. Jana, 250. Bryła Aniela c. Wojciecha, 251. Brzeziński Franciszek s. Tomasza, 252. Brzezińska Helena c. Jana, 253. Cieśla Bolesław s. Jana, 254. Cieśla Marianna c. Wincentego, 255. Delmaczyński Marian s. Jana, 256. Delmaczyńska Stanisława c. Wincentego, 257. Disterheft Franciszek s. Antoniego, 258. Disterheft Marianna c. Franciszka, 259. Firlej Edward s. Wincentego, 260. Firlej Cecylia c. Fryderyka, 261. Gaziński Marian s. Józefa, 262. Gazińska Sabina c. Zygfryda, 263. Gieglis Stanisław, 264. Gieglis Maria, 265. Kajak Stefan s. Edwarda, 266. Kajak Cecylia c. Walentego, 267. Karwat Michał s. Antoniego, 268. Karwat Maria c. Jana, 269. Koza Stanisław s. Jana, 270. Koza Maria c. Wincentego, 271. Kubiak Stefan s. Michała, 272. Kubiak Gertruda c. Wojciecha, 273. Łukasiewicz Czesław s. Wojciecha, 274. Łukasiewicz Józefa c. Walentego, 275. Maciejewski Mieczysław s. Henryka, 276. Maciejewska Halina c. Klemensa, 277. Maternowski Czesław s. Jana, 278. Maternowska Anastazja c. Władysława, 279. Mołdrzyk Henryk s. Wojciecha, 280. Mołdrzyk Maria c. Piotra, 281. Moskwa Jan s. Wojciecha, 282. Moskwa Marianna c. Andrzeja, 283. Obarski Florian s. Walentego, 284. Obarska Halina c. Leona, 285. Pacek Edward s. Teodora, 286. Pacek Janina c. Karola, 287. Ratajczyk Stanisław, 288. Ratajczyk Cecylia, 289. Skwarczek Aleksander s. Andrzeja, 290. Skwarczek Maria c. Andrzeja, 291. Suchowierski Eugeniusz s. Karola, 292. Suchowierska Zofia c. Józefa, 293. Szalski Andrzej s. Andrzeja, 294. Szalska Jadwiga c. Józefa, 295. Szawłowski Ludwik s. Konstantego, 296. Szawłowska Adolfina c. Antoniego, 297. Szostak Feliks s. Jakuba, 298. Szostak Władysława c. Władysława, 299. Waszyński Kazimierz s. Józefa, 300. Waszyńska Adela c. Jana, 301. Wołczacki Longin s. Piotra, 302. Wołczacka Janina c. Wacława, 303. Załachowski Franciszek s. Jana, 304. Załachowska Helena c. Leona,

na wniosek Wojewody Poznańskiego:

305. Białas Henryk s. Józefa, 306. Białas Marianna c. Wojciecha, 307. Borowiec Paweł s. Stanisława, 308. Borowiec Irena c. Alojzego, 309. Chudy Tadeusz s. Stanisława, 310. Chuda Helena c. Andrzeja, 311. Czoszyk Stanisław, 312. Czoszyk Helena, 313. Dziamski Edward s. Walentego, 314. Dziamska Janina c. Michała, 315 Gmurowski Feliks s. Leona, 316. Gmurowska Helena c. Franciszka, 317. Gotowy Piotr, 318. Gotowa Pelagia, 319. Górski Jan s. Jana, 320. Górska Gertruda c. Teodora, 321. Grygier Kazimierz s. Ignacego, 322. Grygier Genowefa c. Jana, 323. Gryska Czesław Antoniego, 324. Gryska Czesława c. Józefa, 325. Hryniak Władysław s. Teodora, 326. Hryniak Janina c. Antoniego, 327. Jankowiak Edmund s. Stanisława, 328. Jankowiak Maria c. Jana, 329. Kaczmarek Józef s. Józefa, 330. Kaczmarek Walentyna c. Franciszka, 331. Karaśkiewicz Sylwester s. Michała, 332. Karaśkiewicz Jadwiga c. Wawrzyna, 333. Knop Józef s. Andrzeja, 334. Knop Zofia c. Wawrzyna, 335. Kortus Stefan s. Jana, 336. Kortus Wojciecha c. Władysława, 337. Koza Józef s. Józefa, 338. Koza Cecylia c. Piotra, 339. Lewandowski Józef, 340. Lewandowska Stefania, 341. Libera Andrzej s. Stanisława, 342. Libera Marianna c. Michała, 343. Maciejak Marian s. Wawrzyna, 344. Maciejak Janina c. Andrzeja, 345. Makowski Stanisław s. Stefana, 346. Makowska Maria c. Jana, 347. Malinowski Władysław s. Marcina, 348. Malinowska Salomea c. Andrzeja, 349. Nadstoga Bronisław s. Marcina, 350. Nadstoga Helena c. Wojciecha, 351. Napierała Józef s. Franciszka, 352. Napierała Zofia c. Józefa, 353. Nęcki Stanisław s. Jana, 354. Nęcka Helena c. Mateusza, 355. Niedźwiedź Andrzej s. Marcelego, 356. Niedźwiedź Seweryna c. Stanisława, 357. Nowaczyk Stanisław s. Antoniego, 358. Nowaczyk Joanna c. Józefa, 359. Otocki Edward s. Rocha, 360. Otocka Felicja c. Stanisława, 361. Pasik Władysław s. Andrzeja, 362. Pasik Michalina c. Józefa, 363. Piątek Walerian s. Ludwika, 364. Piątek Stanisława c. Michała, 365. Pilarczyk Kazimierz s. Jana, 366. Pilarczyk Krystyna c. Władysława, 367. Przybylski Roman s. Walentego, 368. Przybylska Mieczysława c. Wojciecha, 369. Przyniczka Marcin s. Marcina, 370. Przyniczka Pelagia c. Walentego, 371. Puk Bronisław s. Wincentego, 372. Puk Irena c. Franciszka, 373. Rabski Bolesław s. Kazimierza, 374. Rabska Janina c. Andrzeja, 375. Ratajczak Stanisław s. Tomasza, 376. Ratajczak Wanda c. Andrzeja, 377. Ratajczak Stanisław s. Wincentego, 378. Ratajczak Ewa c. Jana, 379. Skrzypczak Czesław s. Józefa, 380. Skrzypczak Helena c. Władysława, 381. Synoracki Józef s. Wawrzyna, 382. Synoracka Halina c. Józefa, 383. Szulc Michał, 384. Szulc Maria, 385. Śledź Hieronim s. Jana, 386. Śledź Anna c. Stanisława, 387. Świątkowski Zbigniew s. Henryka, 388. Świątkowska Joanna c. Michała, 389. Tobiński Franciszek s. Walentego, 390. Tobińska Zofia c. Antoniego, 391. Tobis Jan, 392. Tobis Aniela, 393. Węglewski Tadeusz s. Stanisława, 394. Węglewska Janina c. Tomasza, 395. Wośkowiak Edmund s. Karola, 396. Wośkowiak Agnieszka c. Marcina,

na wniosek Wojewody Sieradzkiego:

397. Bak Eliasz s. Marcina, 398. Bak Genowefa c. Franciszka, 399. Kuliberda Józef s. Stanisława, 400. Kuliberda Marianna c. Antoniego, 401. Lis Antoni s. Michała, 402. Lis Kazimiera c. Franciszka, 403. Majczyk Jan s. Mikołaja, 404. Majczyk Marianna c. Jana, 405. Paliwoda Kazimierz s. Jana, 406. Paliwoda Władysława c. Stanisława, 407. Skrzypek Józef s. Adama, 408. Skrzypek Helena c. Jana,

na wniosek Wojewody Tarnobrzeskiego:

409. Bąska Eugeniusz s. Mariana, 410. Bąska Zofia c. Romana, 411. Brzeziński Andrzej s. Ignacego, 412. Brzezińska Zofia c. Kazimierza, 413. Budziło Aleksander s. Wojciecha, 414. Budziło Zofia c. Józefa, 415. Butryn Jan s. Kazimierza, 416. Butryn Stanisława c. Jana, 417. Chorążak Ludwik s. Szczepana, 418. Chorążak Magdalena c. Marka, 419. Czaja Bolesław s. Adama, 420. Czaja Stanisława c. Antoniego, 421. Dąbek Jan s. Jana, 422. Dąbek Bolesława c. Antoniego, 423. Dębniak Bronisław s. Wincentego, 424. Dębniak Helena c. Jana, 425. Drzymała Franciszek s. Pawła, 426. Drzymała Bronisława c. Waleriana, 427. Dziuba Czesław s. Walentego, 428. Dziuba Helena c. Jana, 429. Głowacki Edward s. Jana, 430. Głowacka Ksenia c. Michała, 431. Goździewski Marian s. Jana, 432. Goździewska Marianna c. Mariana, 433. Idzik Tadeusz s. Feliksa, 434. Idzik Aniela c. Piotra, 435. Igras Czesław s. Józefa, 436. Igras Lucyna c. Bolesława, 437. Jaworski Antoni s. Józefa, 438. Jaworska Zofia c. Wawrzyńca, 439. Kaczmarczyk Władysław s. Jana, 440. Kaczmarczyk Marianna c. Andrzeja, 441. Kantor Karol s. Antoniego, 442. Kantor Maria c. Walentego, 443. Kędziora Edmund s. Karola, 444. Kędziora Jadwiga c. Antoniego, 445. Kępa Stanisław s. Józefa, 446. Kępa Zofia c. Józefa, 447. Krawczyk Józef s. Jana, 448. Krawczyk Leokadia c. Władysława, 449. Kurzępa Marian s. Mateusza, 450. Kurzępa Marianna c. Józefa, 451. Kwiatkowski Bronisław s. Franciszka, 452. Kwiatkowska Zofia c. Karola, 453. Maciejak Bronisław s. Tomasza, 454. Maciejak Helena c. Adama, 455. Małas Marian s. Marcina, 456. Małas Bronisława c. Wojciecha, 457. Mazur Stanisław s. Józefa, 458. Mazur Marianna c. Michała, 459. Mech Czesław s. Jana, 460. Mech Anna c. Michała, 461. Mucha Józef s. Teofila, 462. Mucha Helena c. Stanisława, 463. Nowak Józef s. Jana, 464. Nowak Genowefa c. Władysława, 465. Opałacz Mieczysław s. Kajetana, 466. Opałacz Helena c. Michała, 467. Orłowski Jan s. Józefa, 468. Orłowska Regina c. Wincentego, 469. Pawlik Stanisław s. Stanisława, 470. Pawlik Cecylia c. Jana, 471. Piotrowicz Józef s. Jana, 472. Piotrowicz Marianna c. Ludwika, 473. Rajpold Kazimierz s. Franciszka, 474. Rajpold Marianna c. Jana, 475. Rękas Eugeniusz s. Wacława, 476. Rękas Józefa c. Władysława, 477. Różalski Jan s. Wincentego, 478. Różalska Leokadia c. Jana, 479. Sibiga Bronisław s. Tadeusza, 480. Sibiga Helena c. Jana, 481. Siciński Wiktor s. Walentego, 482. Sicińska Stanisława c. Jana, 483. Sidor Kazimierz s. Andrzeja, 484. Sidor Marianna c. Józefa, 485. Siembida Stanisław s. Wincentego, 436. Siembida Anna c. Dominika, 487. Sieraga Józef s. Walentego, 488. Sieraga Helena c. Franciszka, 489. Sudy Władysław s. Józefa, 490. Sudy Sabina c. Jana, 491. Sycz Jan s. Franciszka, 492. Sycz Anna c. Wojciecha, 493. Szlichta Stanisław s. Ignacego, 494. Szlichta Regina c. Franciszka, 495. Szostak Józef s. Kazimierza, 496. Szostak Regina c. Michała, 497. Ślusarz Leon s. Jakuba, 498. Ślusarz Leokadia c. Józefa, 499. Wach Władysław s. Romana, 500. Wach Janina c. Stefana, 501. Wójcik Stefan s. Piotra, 502. Wójcik Stanisława c. Stanisława, 503. Zając Jan s. Adama, 504. Zając Marianna c. Konstantego, 505. Zajdlicz Roman s. Adama, 506. Zajdlicz Janina c. Juliana, 507. Zgoła Józef s. Wawrzyńca, 508. Zgoła Stanisława c. Antoniego,

na wniosek Wojewody Włocławskiego:

509. Armanowicz Aleksander s. Antoniego, 510. Armanowicz Irena c. Michała, 511. Brudecki Józef s. Franciszka, 512. Brudecka Zofia c. Konstantego, 513. Chlebny Władysław s. Konstantego, 514. Chlebna Zofia c. Józefa, 515. Drejling Stanisław s. Teodora, 516. Drejling Helena c. Stanisława, 517. Gołębiewski Stanisław s. Dominika, 518. Gołębiewska Janina c. Jana, 519. Grzegórski Antoni s. Antoniego, 520. Grzegórska Sabina c. Kazimierza, 521. Jakubowski Franciszek s. Józefa, 522. Jakubowska Irena c. Tomasza, 523. Kieszkowski Zygmunt s. Stanisława, 524. Kieszkowska Jadwiga c. Józefa, 525. Krygier Feliks s. Jana, 526. Krygier Janina c. Wawrzyńca, 527. Marciniak Jan s. Jana, 528. Marciniak Czesława c. Wincentego, 529. Marcjański Wincenty s. Andrzeja, 530. Marcjańska Zofia c. Konstantego, 531. Obernikowicz Zygmunt s. Teofila, 532. Obernikowicz Jadwiga c. Jana, 533. Piwoński Kazimierz s. Wincentego, 534. Piwońska Marianna c. Stanisława, 535. Sawicki Kazimierz s. Józefa, 536. Sawicka Irena c. Józefa, 537. Słomiński Zygmunt s. Antoniego, 538. Słomińska Józefa c. Józefa, 539. Stokwisz Józef s. Jana, 540. Stokwisz Regina c. Franciszka, 541. Urbański Józef s. Michała, 542. Urbańska Stanisława c. Mikołaja, 543. Urbański Kazimierz s. Jana, 544. Urbańska Jadwiga c. Stefana, 545. Wszelak Stefan s. Adama, 546. Wszelak Leonora c. Franciszka, 547. Zasada Franciszek s. Mateusza, 548. Zasada Regina c. Michała.

Zmiany w prawie

Niedzielski: Prawdopodobieństwo, że dzieci wrócą do szkół bliskie 100 proc.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że szkoły od września będą działać stacjonarnie. Stwierdził, że prawdopodobieństwo jest bliskie 100 proc. To, jak długo to potrwa, zależy od poziomu wyszczepienia - podkreślał w wywiadzie dla RMF FM.

Monika Sewastianowicz 05.08.2021
Ewidencje partii politycznych bez adresów zamieszkania

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek nowelizację przepisów o partiach politycznych. Celem zmian jest m.in. ograniczenie jawności informacji o adresach zamieszkania osób fizycznych, których dane występują w ewidencji. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Krzysztof Koślicki 03.08.2021
Biura rachunkowe będą miały dodatkowe i trudne obowiązki

Już od 31 lipca biura rachunkowe muszą sprawdzać transakcje swoich klientów i te podejrzane zgłaszać do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Nowe obowiązki wynikają z przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Problem w tym, że nie są one zbyt precyzyjnie określone – a trzeba wdrożyć wiele szczegółowych procedur. Za ich brak grożą milionowe kary.

Krzysztof Koślicki 30.07.2021
Ruszył pilotaż opasek telemedycznych

Do przychodni rodzinnych we wrześniu trafią teleopaski medyczne. Ma z nich skorzystać co najmniej tysiąc pacjentów. Wybiorą ich lekarze spośród tych, którzy przebywali w szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem lub u których rentgen wykrył zmiany świadczące o kontakcie z wirusem. Taka opaska zwykle mierzy puls, przebyte kroki i temperaturę, a dane przekazuje do platformy cyfrowej.

Jolanta Ojczyk 21.07.2021
Karta lokalizacji podróżnego w końcu elektroniczna, ale niedoskonała

Osoby przylatujące do Polski z zagranicy muszą wypełniać kartę lokalizacji podróżnego. Podane w niej dane są podstawą do automatycznego nałożenia kwarantanny lub zwolnienia z niej. Dotychczas były one w formie papierowej. Po ponad roku pandemii Główny Inspektorat Sanitarny w końcu przygotował KLP online. Będzie ona dostępna od soboty 17 lipca. Niestety na stronie, gdzie można wypełnić KLP, brak jest aktualnych danych o wymaganiach dla podróżnych w związku z Covid-19.

Jolanta Ojczyk 17.07.2021
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zyskał status państwowego

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny za sprawą rozporządzenia prezesa Rady Ministrów zmienił nazwę i status. Obecnie jest to już Państwowy Instytut Badawczy, z nowymi zadaniami i większym finansowaniem. Będzie on prowadził kompleksowe badania epidemiologiczne, laboratoryjne ośrodki referencyjne oraz laboratorium bezpieczeństwa żywności.

Jolanta Ojczyk 13.07.2021