Nadanie odznaczeń.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 14 listopada 1996 r.
o nadaniu odznaczeń.

Rej. 28/96 MPM

Na podstawie art. 44 Ustawy Konstytucyjnej z dnia 17 października 1992 r. (Dz. U. Nr 84, poz. 426 z późniejszymi zmianami) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450) odznaczone zostają osoby, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim,

MEDALEM ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE

na wniosek Wojewody Białostockiego:

1. Bagrowski Michał s. Marcina, 2. Bagrowska Olimpiada c. Bazyla, 3. Bajena Jan s. Aleksandra, 4. Bajena Maria c. Aleksandra, 5. Bartoszuk Stanisław s. Stanisława, 6. Bartoszuk Zofia c. Józefa, 7. Borkułak Jan s. Romana, 8. Borkułak Anna c. Włodzimierza, 9. Borysiewicz Bronisław s. Aleksandra, 10. Borysiewicz Walentyna c. Konstantego, 11. Bójko Michał s. Aleksandra, 12. Bójko Maiwina c. Michała, 13. Bubel Józef s. Kuźmy, 14. Bubel Maria c. Michała, 15. Chądzyński Edward s. Władysława, 16. Chądzyńska Nina c. Bazyla, 17. Dmitruk Bazyl s. Andrzeja, 18. Dmitruk Eudokia c. Stefana, 19. Dmitruk Konstanty s. Emiliana, 20. Dmitruk Helena c. Aleksandra, 21. Dzienis Jan s. Jana, 22. Dzienis Helena c. Edwarda, 23. Grądziel Jan s. Jana, 24. Grądziel Aleksandra c. Teodora, 25. Gryciuk Jan s. Józefa, 26. Gryciuk Walentyna c. Nikifora, 27. Jabłoński Kazimierz s. Józefa, 28. Jabłońska Prakseda c. Franciszka, 29. Jakubski Bolesław s. Stanisława, 30. Jakubska Stanisława c. Józefa, 31. Jakuc Klemens s. Bazyla, 32. Jakuc Maria c. Mikołaja, 33. Jarmułowicz Bronisław s. Kazimierza, 34. Jarmułowicz Antonina c. Jakuba, 35. Jarocki Michał s. Aleksandra, 36. Jarocka Nina c. Jana, 37. Kalita Jan s. Stefana, 38. Kalita Anastazja c. Michała, 39. Kazberuk Piotr s. Michała, 40. Kazberuk Zinaida c. Tomasza, 41. Kobus Jan s. Jakuba, 42. Kobus Helena c. Stanisława, 43. Kwaśnik Jan s. Józefa, 44. Kwaśnik Zenaida c. Jana, 45. Lewczuk Paweł s. Bazyla, 46. Lewczuk Walentyna c. Afanazego, 47. Markiewicz Piotr s. Bazyia, 48. Markiewicz Nadzieja c. Ignacego, 49. Maryniak Stefan s. Ignacego, 50. Maryniak Jadwiga c. Bronisława, 51. Miszczuk Jerzy s. Michała, 52. Miszczuk Nina c. Jana, 53. Miszczuk Sergiusz s. Cypriana, 54. Miszczuk Olga c. Stefana, 55. Model Aleksander s. Eliasza, 56. Model Nadzieja c. Aleksandra, 57. Olesiuk Włodzimierz s. Cyryla, 58. Olesiuk Luba c. Justyna, 59. Pakieła Kazimierz s. Stanisława, 60. Pakieła Stefania c. Józefa, 61. Paszkowski Antoni s. Bazyla, 62. Paszkowska Barbara c. Trofima, 63. Pawluczuk Aleksander s. Grzegorza, 64. Pawluczuk Maria c. Andrzeja, 65. Podskróbko Marian s. Aleksandra, 66. Podskróbko Weronika c. Stefana, 67. Prokopiuk Aleksy s. Michała, 68. Prokopiuk Anna c. Mikołaja, 69. Przybysz Tadeusz s. Kacpra, 70. Przybysz Dominika c. Józefa; 71. Pytel Włodzimierz s. Stefana, 72. Pytel Anna c. Anastazego, 73. Radosiuk Grzegorz s. Mojżesza, 74. Radosiuk Olga c. Romana, 75. Romanowski Józef s. Józefa, 76. Romanowska Feliksa.c:,.Adama, 77. Romańczuk Jan s. Grzegorza, 78. Romańczuk Wiera c. dana, 79. Rożkiewicz Sergiusz s. Łukasza, 80. Rożkiewicz Nadzieja c. Daniela, 81. Rusin Aleksander s. Mikołaja, 82. Rusin Wiera c. Michała, 83. Rutkowski Gzesław s. Kazimierza, 84. Rutkowska Anna c. Kazimierza, 85. Rydel Wacław s. Bolesława, 86. Rydel Irena c. Feliksa, 87. Sacharczuk Aleksander s. Deonizego, 88. Sacharczuk Anastazja c. Mikołaja, 89. Sawicki Mieczysław s. Władysława, 90. Sawicka Halina c. Stefana, 91. Skuza Bronisław s. Franciszka, 92. Skuza Bronisława c. Antoniego, 93. Sotowiej Mikołaj s. Kazimierza, 94. Sołowiej Nadzieja c. Aleksandra, 95. Stojaniuk Teodor s. Kondrata, 96. Stojaniuk Maria c. Grzegorza, 97. Stońko Tadeusz s. Tadeusza, 98. Stońko Antonina c. Stefana, 99. Szatyłowicz Paweł s. Pawła, 100. Szatyłowicz Anna c. Marka, 101. Szereszowiec Teodor s. Józefa, 102. Szereszowiec Maria c. Stanisława, 103. Wasiukiewicz Aleksander s. Joachima, 104. Wasiukiewicz Maria c. Onufrego, 105. Wincenciak Wacław s. Pawła, 106. Wincenciak Helena c. Kazimierza, 107. Wnuczko Andrzej s. Andrzeja, 108. Wnuczko Luba c. Grzegorza, 109. Wojtera Bolesław s. Józefa, 110. Wojtera Leokadia c. Józefa, 111. Ziuzia Józef s. Kazimierza, 112. Ziuzia Feliksa c. Józefa,

na wniosek Wojewody Bielskiego:

113. Bałos Stanisław s. Józefa, 114. Bałos Marcyna c. Franciszka, 115. Bałys Tadeusz s. Jana, 116. Bałys Maria c. Tomasza, 117. Białożyt Tomasz s. Józefa, 118. Białożyt Aniela c. Józefa, 119. Bieroński Stanisław s. Jakuba, 120. Bierońska Anna c. Józefa, 121. Błasiak Jan s. Franciszka, 122. Słasiak Genowefa c. Ignacego, 123. Bogdanik Ignacy, 124. Bogdanik Helena, 125. Brudny Tadeusz s. Antoniego, 126. Brudna Gertruda c. Edwarda, 127. Bryndza Władysław s. Ignacego, 128. Bryndza Salomea c. Macieja, 129. Dudko Aleksander s. Aleksandra, 130. Dudko Teresa c. Jana, 131. Dutka Michał s. Michała, 132. Dutka Jadwiga c. Jana, 133. Elżbieciak Władysław s. Antoniego, 134. Elżbieciak Władysława c. Jana, 135. Foltyniak Stanisław s. Walentego, 136. Foltyniak Katarzyna c. Franciszka, 137. Furczyk Antoni s. Franciszka, 138. Furczyk Katarzyna c. Józefa, 139. Furdzik Stefan s. Ignacego, 140. Furdzik Janina c. Jana, 141. Gancarczyk Stefan s. Stanisława, 142. Gancarczyk Stefania c. Józefa, 143. Gierlach Stanisław s. Jana, 144. Gierfach Antonina c. Jana, 145. Godawa Jan s. Antoniego, 146. Godawa Stanisława c. Jana, 147. Golec Antoni s. Jana, 148. Golec Maria c. Józefa, 149. Gondko Franciszek s. Franciszka, 150. Gondko Jadwiga c. Stanisława, 151. Grajny Franciszek s. Jana, 152. Grajny Maria c. Józefa, 153. Grunwald Franciszek s. Franciszka, 154. Grunwald Rozalia c. Walentego, 155. Hajost Józef s. Jana, 156. Hajost Stefania c. Ludwika, 157. Hernas Jan s. Michała, 158. Hernas Zofia c. Karola, 159. Honkisz Fryderyk s. Franciszka, 160. Honkisz Helena c. Stanisława, 161. Hulbój Wincenty, 162. Hulbój Maria, 163. Jasiewicz Bronisław s. Wincentego, 164. Jasiewicz Krystyna c. Wincentego, 165. Jurka Tadeusz s. Ludwika, 166. Jurka Janina c. Jana, 167. Jurzak Józef s. Franciszka, 168. Jurzak Maria c. Jana, 169. Kanik Józef s. Wojciecha, 170. Kanik Anna c. Józefa, 171. Klimczyk Władysław s. Ignacego, 172. Klimczyk Zofia c. Józefa, 173. Kłapyta Franciszek s. Ignacego, 174. Kłapyta Maria c. Józefa, 175. Knapik Stanisław, 176. Knapik Stanisława, 177. Kowalczyk Stanisław s. Ludwika, 178. Kowalczyk Anna c. Józefa, 179. Kozak Stanisław s. Jana, 180. Kozak Rozalia c. Antoniego, 181. Kozik Józef s. Jana, 182. Kozik Maria c.Józefa, 183. Krzak Franciszek s. Józefa, 184. Krzak Joanna c. Marcina, 185. Krzak Piotr s. Józefa, 186. Krzak Eugenia c. Józefa, 187. Kubielas Stanisław s. Ignacego, 188. Kubielas Michalina c. Wojciecha, 189. Kwaśny Władysław s. Jana, 190. Kwaśna Magdalena c. Wojciecha, 191. Lach Wojciech s. Jana, 192. Lach Wiktoria c. Andrzeja, 193. Lasek Julian s. Wawrzyńca, 194. Lasek Emilia c. Józefa, 195. Latko Stanisław s. Tomasza, 196. Latko Władysława c. Piotra, 197. Maciejny Antoni s. Jakuba, 198. Maciejna Zofia c. Józefa, 199. Majdak Stanisław s. Józefa, 200. Majdak Bronisława c. Michała, 201. Malewski Jan s. Wojciecha, 202. Malewska Janina c. Antoniego, 203. Markiel Franciszek s. Franciszka, 204. Markiel Waleria c. Jana, 205. Matusiak Franciszek s. Antoniego, 206. Matusiak Stefania c. Ignacego, 207. Mikołajczyk Stanisław s. Antoniego, 208. Mikołajczyk Helena c. Józefa, 209. Mikołajczyk Władysław, 210. Mikołajczyk Eugenia, 211. Mosór Stefan s. Jana, 212. Mosór Eleonora c. Piotra, 213. Niewdana Karol s. Marcina, 214. Niewdana Rozalia c. Michała, 215. Olearczyk Władysław, 216. Olearczyk Katarzyna, 217. Paluszek Franciszek s. Franciszka, 218. Paluszek Marianna c. Antoniego, 219. Piecha Ignacy s. Józefa, 220. Piecha Maria c. Józefa, 221. Pieczara Adolf s. Franciszka, 222. Pieczara Rozalia c. Marcina, 223. Pietrusewicz Zenon s. Władysława, 224. Pietrusewicz Filomena c. Andrzeja, 225. Pietrzko Stanisław s. Stanisława, 226. Pietrzko Stanisława c. Józefa, 227. Pochopień Jan s. Antoniego, 228. Pochopień Genowefa c. Kazimierza, 229. Polak Roman, 230. Polak Anna, 231. Potasiński Stefan s. Stanisława, 232. Potasińska Adela c. Rudolfa, 233. Pydych Antoni s. Jana, 234. Pydych Rozalia c. Franciszka, 235. Pytel Jan s. Michała, 236. Pytel Rozalia c. Wojciecha, 237. Rogóż Fryderyk s. Macieja, 238. Rogóż Aniela c. Jana, 239. Rusin Józef s. Wojciecha, 240. Rusin Michalina c. Józefa, 241. Rusin Wincenty s. Ludwika, 242. Rusin Marianna c. Piotra, 243. Sordyl Antoni s. Franciszka, 244. Sordyl Maria c. Józefa, 245. Sowiński Józef s. Pawła 246. Sowińska Stanisława c. Stanisława, 247. Spyrka Franciszek s. Jana, 248. Spyrka Florentyna c. Ignacego, 249. Stanaszek Franciszek s. Antoniego, 250. Stanaszek Marianna c. Jana, 7r51. Stanek Józef s. Michała, 252: Stanek Janina c. Antoniego, 253. Starzak Franciszek s. Wincentego 254. Starzak Marianna c. Józefa, 255. Szalonek Stanisław, 256. Szalonek Zofia, 257. Sztafiński Marian s. Jana, 258. Sztafińska Elżbieta c. Józefa, 259. Szybiak Karol s. Michała, 260. Szybiak Katarzyna c. Józefa, 261. Śliwiński Stanisław s. Franciszka, 262. Śliwińska Ludwika c. Stanisława, 263. Śniatecki Jan s. Stanisława, 264. Śniatecka Kazimiera c. Stanisława, 265. Trzopek Antoni, 266. Trzopek Maria, 267. Walczak Władysław s. Karola, 268. Walczak Maria c. Walentego, 269. Wątroba Jan s. Andrzeja, 270. Wątroba Maria c. Franciszka, 271. Witowski Aleksander s. Feliksa, 272. Witowska Magdalena c. Karola, 273. Zabłocki Władysław s. Jana; 274. Zabłocka Janina c. Stefana, 275. Zieliński Ludwik s. Józefa, 276. Zielińska Emilia c. Franciszka,

na wniosek Wojewody Elbląskiego:

277. Kuta Stanisław s. Rocha, 278. Kuta Jadwiga c. Szczepana, 279. Morus Franciszek s. Jana, 280. Morus Eleonora c. Władysława, 281. Nowacki Aleksander s. Stanisława, 282. Nowacka Helena c. Antoniego, 283. Sałacki Stanisław s. Juliana, 284. Sałacka Cecylia c. Izydora,

na wniosek Wojewody Kieleckiego:

285. Baran Stanisław s. Jana, 286. Baran Stefania c. Wincentego, 287. Basiak Kazimierz s. Juliana, 288. Basiak Marianna c. Pawła, 289. Biel Filip s. Stanisława, 290. Biel Stefania c. Wawrzyńca, 291. Biesaga Jan s. Józefa, 292. Biesaga Zofia c. Józefa, 293. Cetera Władysław s. Bartłomieja, 294. Cetera Otolia c. Wojciecha, 295. Chłopek Wincenty s. Jana, 296. Chłopek Helena c. Stanisława, 297. Chłopek Władysław s. Franciszka, 298. Chłopek Stanisława c. Piotra, 299. Chuchacz Roman s. Józefa, 300. Chuchacz Wiktoria c. Jana, 301. Czechowski Józef s. Stanisława, 302. Czechowska Zofia c. Romana, 303. Czerwonka Eugeniusz s. Stanisława, 304. Czerwonka Irena c. Michała, 305. Derlatka Józef s. Feliksa, 306. Derlatka Janina c. Franciszka, 307. Domański Stanisław s. Franciszka, 308. Domańska Genowefa c. Piotra, 309. Dupońka Marcin s. Jana, 310. Dupońka Anna c. Antoniego, 311. Dwojak Adam s. Szczepana, 312. Dwojak Genowefa c. Franciszka, 313. Dziamka Tadeusz s. Stefana, 314. Dziamka Irena c. Jana, 315. Galbas Czesław s. Jana, 316. Galbas Anna c. Jana, 317. Gmyr Władysław s. Jakuba, 318. Gmyr Aniela c. Andrzeja, 319. Grabiański Jan s. Jana, 320. Grabińska Danuta c. Jana, 321. Grudziński Tadeusz s. Juliana, 322. Grudzińska Zofia c. Feliksa, 323. Huptyś Tadeusz s. Antoniego, 324. Huptyś Irena c. Edwarda, 325. Janiec Stanisław s. Stanisława, 326. Janiec Stanisława c. Józefa, 327. Kaczmarzyk Józef s. Antoniego, 328. Kaczmarzyk Marianna c. Kazimierza, 329. Kołda Edward s. Jana, 330. Kołda Teodora c. Antoniego, 331. Kopciara Józef s. Franciszka, 332. Kopciara Janina c. Stanisława, 333. Kosowski Stanisław s. Walentego, 334. Kosowska Honorata c. Jana, 335. Kowalski Zygmunt s. Stanisława, 336. Kowalska Henryka c. Władysława, 337. Koziet Jan s. Józefa, 338. Koziet Janina c. Adama, 339. Krupa Franciszek s. Jana, 340. Krupa Janina c. Piotra, 341. Kuranda Jan s. Stanisława, 342. Kuranda Czesława c. Szczepana, 343. Lasak Stanisław s. Franciszka, 344. Lasak Waleria c. Antoniego, 345. tysiak Jan s. Władysława, 346. tysiak Anna c. Stanisława, 347. Madej Stefan s. Józefa, 348. Madej Eleonora c. Józefa, 349. Mężyk Marian s. Józefa, 350. Mężyk Stanisława c. Stanisława, 351. Mrozicki Jan s. Wawrzyńca, 352. Mrozicka Pelagia c. Piotra, 353. Nawara Wacław s. Michała, 354. Nawara Władysława c. Karola, 355. Niewczas Edmund s. Jana, 356. Niewczas Marianna c. Adama, 357. Pająk Edward s. Władysława, 358. Pająk Marianna c. Józefa, 359. Pietrzyk Stanisław s. Jana, 360. Pietrzyk Władysława c. Jana, 361. Pietrzyk Tadeusz s. Franciszka, 362. Pietrzyk Janina c. Jana, 363. Placek Tadeusz s. Piotra, 364. Placek Krystyna c. Ignacego, 365. Pytko Adolf s. Daniela, 366. Pytko Zofia c. Józefa, 367. Redmer Tadeusz s. Stefana, 368. Redmer Cecylia c. Stanistawa, 369. Seweryn Bolesław s. Teodora, 370. Seweryn Bronisława c. Walentego, 371. Siemieniec Aleksander, 372. Siemieniec Gertruda, 373. Skowron Jan s. Wincentego, 374. Skowron Marianna c. Ignacego, 375. Skwark Roman s. Antoniego, 376. Skwark Feliksa c. Jana, 377. Smysło Jan s. Michała, 378. Smysło Genowefa c. Ludwika, 379. Soboń Andrzej s. Józefa, 380. Soboń Helena c. Jana, 381. Staniszewśki Mieczysław s. Michała, 382. Staniszewska Stanisława c. Jana, 383. Stępień Kazimierz s. Jana, 384. Stępień Apolonia c. Jana, 385. Stępień Władysław s. Jana, 386. Stępień Eugenia c. Tomasza, 387. Sutowicz Władysław s. Wincentego, 388. Sutowicz Janina c. Jana, 389. Szeląg Marian s. Karola, 390. Szeląg Marianna c. Józefa, 391. Tofil Marian s. Kacpra, 392. Tofil Leokadia c. Stefana, 393. Tomasik Edward s. Marcina, 394. Tomasik Otolia c. Wojciecha, 395. Tracz Stanisław s. Michała, 396. Tracz Stefania c. Józefa, 397. Wieczorek Józef s. Antoniego, 398. Wieczorek Helena c. Tomasza, 399. Wiekiera Kazimierz s. Wincentego 400. Wiekiera Genowefa c. Józefa, 401. Wilkosz Józef s. Stanisława, 402. Wilkosz Anna c. Antoniego, 403. Wiśnios Władysław s. Kazimierza, 404. Wiśnios Janina c. Franciszka, 405. Wójcik Franciszek s. Wacława, 406. Wójcik Janina c. Walerego, 407. Wykrota Stefan s. Karola, 408. Wykrota Stanisława c. Piotra, 409. Zasuń Andrzej s. Piotra, 410. Zasuń Marianna c. Franciszka, 411. Zawada Franciszek, 412. Zawada Anna, 413. Żabicki Edward s. Kazimierza, 414. Żabicka Cecylia c. Wincentego,

na wniosek Wojewody Konińskiego:

415. Antczak Feliks s. Aleksandra, 416. Antczak Irena c. Franciszka, 417. Banasiak Bronisław s. Wojciecha, 418. Banasiak Władysława c. Stanisława, 419. Bąk Kazimierz s. Ksawerego, 420. Bak Marianna c. Marcelego, 421. Bełdzikowski Jan s. Feliksa, 422. Bełdzikowska Marianna c. Wojciecha, 423. Białczak Wincenty s. Walentego, 424. Białczak Felicja c. Józefa, 425. Biernacki Edward s. Michała, 426. Biernacka Anna c. Andrzeja, 427. But Jan s. Ignacego, 428. But Czesława c. Ignacego, 429. Brzęcki Stefan s. Michała, 430. Brzęcka Anna c. Franciszka, 431. Cieślak Franciszek s. Franciszka, 432. Cieślak Marta c. Stanisława, 433. Cieślak Leonard, 434. Cieślak Marianna, 435. Czechowski Kazimierz s. Bartłomieja, 436. Czechowska Krystyna c. Władysława, 437. Erbetowski Mieczysław s. Franciszka, 438. Erbetowska Jadwiga c. Antoniego, 439. Fabisiak Marian s. Wita, 440. Fabisiak Janina c. Antoniego, 441. Fabiszak Wacław s. Piotra, 442. Fabiszak Regina c. Franciszka, 443. Flejszman Jan s. Kazimierza, 444. Flejszman Władysława c. Antoniego, 445. Gaudyn Józef s. Stanisława, 446. Gaudyn Helena c. Franciszka, 447. Goździk Władysław s. Walentego, 448. Goździk Wiktoria c. Jana, 449. Gruszczewski Bogdan s. Bolesława, 450. Gruszczewska Teodozja c. Piotra, 451. Gulczyński Roman s. Wawrzyńca, 452. Gulczyńska Józefa c. Franciszka, 453. Idziak Franciszek s. Jana, 454. Idziak Janina c. Waleriana, 455. Janczak Ryszard s. Franciszka, 456. Janczak Irena c. Jana, 457. Kamiński Leon s. Wojciecha, 458. Kamińska Marianna c. Bolesława, 459. Karczewski Tadeusz s. Rocha, 460. Karczewska Melania c. Władysława; 461. Kąźmierczak Franciszek s. Andrzeja, 462. Kaźmierczak Stefania c. Franciszka, 463. Kaźmierczak Zygmunt s. Marcina, 464. Kaźmierczak Anna c. Feliksa, 465. Kiełczewski Alfons s. Teodora, 466. Kiełczewska Zofia c. Kazimierza, 467. Kołodziejczak Marian s. Józefa, 468. Kołodziejczak Joanna c. Leona, 469. Kronowiecki Leon s. Franciszka, 470. Kronowiecka Marianna c. Stanisława, 471. Kujawa Józef s. Józefa, 472. Kujawa Rozalia c. Władysława, 473. Langa Władysław s. Andrzeja, 474. Langa Helena c. Feliksa, 475. Łabędzki Stanisław, 476. Łabędzka Janina, 477. Ławniczak Zygmunt s. Władysława, 478, Ławniczak Aurelia c. Konstantego, 479. Niedoszewski Władysław s. Józefa, 480. Niedoszewska Walentyna c. Wasyla, 481. Nowak Zygmunt s. Wawrzyńca, 482. Nowak Kwiryna c. Wawrzyna, 483. Nowak Zygmunt s. Romana, 484. Nowak Maria c. Marcelego, 485. Nowicki Andrzej, 486. Nowicka Jadwiga, 487. Olkowski Kazimierz s. Władysława, 488. Olkowska Lucyna c. Józefa, 489. Pakulski Stanisław s. Józefa, 490. Pakulska Stefania c. Piotra, 491. Parus Bartłomiej s. Walentego, 492. Parus Czesława c. Jana, 493. Parus Mieczysław s. Franciszka, 494. Parus Barbara c. Stefana, 495. Pawłowski Szczepan s. Walentego, 496. Pawłowska Maria c. Zygmunta, 497. Pękacki Wiktor s. Andrzeja, 498. Pękacka Bronisława c. Michała, 499. Pietrowski Stefan s. Bronisława, 500. Pietrowska Wanda c. Józefa, 501. Pietrzak Leonard s. Józefa, 502. Pietrzak Marianna c. Józefa, 503. Rek Edmund s. Aleksandra, 504. Rek Natalia c. Stanisława, 505. Rogowski Józef s. Józefa, 506. Rogowska Marianna c. Wojciecha; 507. Rybarczyk Franciszek s. Maksymiliana, 508. Rybarczyk Aleksandra c. Tomasza, 509. Sabaciński Franciszek s. Stanisława, 510. Sabacińska Sabina c. Jana, 511. Sapikowski Jan s. Macieja, 512. Sapikowska Ksawera c. Macieja, 513. Siedlecki Edward s. Jana, 514. Siedlecka Stanisława c. Józefa, 515. Siuda Bronisław s. Franciszka, 516. Siuda Stefania c. Michała, 517. Smoliński Wacław s. Wawrzyńca, 518. Smolińska Helena c. Tomasza, 519. Stałowski Józef s. Floriana, 520. Stałowska Kazimiera c. Feliksa, 521. Staniszewski Tadeusz s. Andrzeja, 522. Staniszewska Genowefa c. Andrzeja, 523. Szpiler Wacław s. Antoniego, 524. Szpiler Zofia c. Józefa, 525. Szymański Jan s. Wojciecha, 526. Szymańska Aniela c. Ignacego, 527. Trojanowski Stanisław s. Jana, 528. Trojanowska Jadwiga c. Wojciecha, 529. Truśkiewicz Leon s. Wawrzyńca, 530. Truśkiewicz Zofia c. Kazimierza, 531. Tulikowski Kazimierz s. Józefa, 532. Tulikowska Marianna c. Marcina, 533. Tylman Roman s. Nikodema, 534. Tylman Marianna c. Jana, 535. Urbaniak Feliks s. Jana, 536. Urbaniak Zofia c. Józefa, 537. Walczak Józef s. Jana, 538. Walczak Janina c. Michała, 539. Wejman Mieczysław s. Antoniego, 540. Wejman Marianna c. Antoniego, 541. Zaprzelski Stanisław s. Jana, 542. Zaprzelska Marianna c. Stanisława, 543. Zaradzki Stanisław s. Ignacego, 544. Zaradzka Marianna c. Wincentego, 545. Zieliński Czesław s. Jana, 546. Zielińska Helena c. Antoniego, 547. Zimny Jan s. Ludwika, 548. Zimna Teresa c. Józefa, 549. Żarski Franciszek s. Franciszka, 550. Żarska Adamina c. Andrzeja,

na wniosek Wojewody Krośnieńskiego:

551. Bieleń Stanisław s. Jana, 552. Bieleń Kazimiera c. Wincentego, 553. Budzisk Wojciech s. Franciszka, 554. Budzisk Maria c. Jana, 555. Bury Stanisław s. Jana, 556. Bury Stanisława c. Andrzeja, 557. Byczek Władysław s. Stanisława, 558. Byczek Janina c. Andrzeja, 559. Chrabąszcz Józef s. Stanisława, 560. Chrabąszcz Maria c. Łukasza, 561. Dufrat Tadeusz s. Jana, 562. Dufrat Helena c. Stanisława, 563. Dyląg Franciszek s. Józefa, 564. Dyląg Maria c. Stanisława, 565. Karp Jan s. Józefa, 566. Karp Joanna c. Jana, 567. Kicieliński Bazyli s. Jakuba, 568. Kicielińska Helena c. Michała, 569. Krupczak Ignacy s. Antoniego, 570. Krupczak Adela c. Franciszka, 571. Ludwin Stanisław s. Mikołaja, 572. Ludwin Genowefa c. Jana, 573. Niemiec Fryderyk s. Stanisława, 574. Niemiec Zofia c. Piotra, 575. Piątkowski Franciszek s. Antoniego, 576. Piątkowska Maria c. Wojciecha, 577. Przybyłowicz Tadeusz s. Józefa, 578. Przybyłowcz Czesława c. Józefa, 579. Rąpała Władysław s. Daniela, 580. Rąpała Bronisława c. Antoniego, 581. Sabat Stanisław s. Wojciecha, 582. Sabat Adela c. Michała, 583. Samborski Tadeusz s. Ignacego, 584. Samborska Janina c. Jana, 585. Skałba Władysław s. Jana, 586. Skałba Helena c. Stanisława, 587. Surowiak Stanisław s. Izydora, 588. Surowiak Maria c. Albina, 589. Szurlej Władysław s. Franciszka, 590. Szurlej Zdzisława c. Władysława, 591. Twardy Kazimierz s. Michała, 592. Twardy Genowefa c. Stanisława, 593. Tylawski Jan s. Teodora, 594. Tylawska Anna c. Michała, 595. Wdowiak Wiktor s. Franciszka, 596. Wdowiak Katarzyna c. Piotra, 597. Wójcik Tadeusz s. Jana, 598. Wójcik Stefania c. Władysława,

na wniosek Wojewody Legnickiego:

599. Rogóz Stanisław s. Franciszka, 600. Rogóz Maria c. Bonifacego,

na wniosek Wojewody Opolskiego:

601. Bernaczek Kazimierz s. Henryka, 602. Bernaczek Alina c. Stanisława, 603. Brączek Franciszek s. Michała, 604. Brączek Michalina c. Franciszka, 605. Bronowicki Piotr s. Mikołaja, 606. Bronowicka Helena c. Piotra, 607. Brój Stanisław s. Józefa, 608. Brój Maria c. Wasyla, 609. Ceremuga Stanisław s. Stanisława, 610. Ceremuga Czesława c. Feliksa, 611. Chmielewski Stanisław s. Jana, 612. Chmielewska Czesława c. Władysława, 613. Chodorowski Tadeusz s. Dionizego, 614. Chodorowska Marianna c. Adama, 615. Chwedczuk Kazimierz s. Stanisława, 616. Chwedczuk Natalia c. Józefa, 617. Dziasek Antoni s. Michała, 618. Dziasek Maria c. Ludwika, 619. Dziedzic Władysław s. Franciszka, 620. Dziedzic Eleonora c. Wojciecha, 621. Jasina Tadeusz s. Macieja, 622. Jasina Edwarda c. Franciszka, 623. Jeleń Jan s. Michała, 624. Jeleń Adelajda c. Jana, 625. Jonczyk Paweł s. Maksymiliana, 626. Jonczyk Elfryda c. Tomasza;, 627. Kocot Marian s. Jana, 628. Kocot Bronisława c. Wojciecha, 629. Kościelski Kazimierz s. Antoniego, 630. Kościelska Maria c. Antoniego, 631. Kozakowski Marcin s. Michała, 632. Kozakowska Adela c. Władysława, 633. Kubiciel Karol s. Piotra, 634. Kubiciel Gertruda c. Jana, 635. Kuchczyński Stanisław, 636. Kuchczyńska Stanisława, 637. Kupka Jerzy s. Jerzego, 638. Kupka Stefania c. Wincentego, 639. Leja Gerard s. Wincentego, 640. Leja Maria c. Tomasza, 641. Leśniak Piotr s. Kazimierza, 642. Leśniak Maria c. Władysława, 643. Lewicki Michał s. Stanisława, 644. Lewicka Anna c. Jana, 645. Lipski Jan s. Szymona, 646. Lipska Zofia c. Józefa, 647. Marut Józef s. Jana, 648. Marut Alicja c. Michała, 649. Nastala Wacław s. Jana, 650. Nastala Helena c. Stanisława, 651. Ochociński Paweł s. Franciszka, 652. Ochocińska Katarzyna c. Jana, 653. Odziomek Stanisław s. Marcina, 654. Odziomek Zofia c. Stanisława, 655. Orłowski Józef s. Andrzeja, 656. Orłowska Janina c. Szczepana, 657. Porażka Ludwik s. Piotra, 658. Porażka Aniela c. Tomasza, 659. Rajski Wacław s. Marcina, 660. Rajska Janina c. Wincentego, 661. Radzimski Adolf s. Józefa, 662. Radzimska Joanna c. Ryszarda, 663. Roma nowicz Stanisław s. Marcina, 664. Romanowcz Marianna c. Andrzeja, 665. Sobczak Jan s. Ignacego, 666. Sobczak Bronisława c. Jakuba, 667. Sokót Witold s. Józefa, 668. Sokót Marianna c. Stanisława, 669. Sosnowski Mieczysław s. Władysława, 670. Sosnowska Zofia c. Władysława, 671. Waniek Tadeusz s. Mateusza, 672. Waniek Franciszka c. Karola, 673. Wiktor Wojciech s. Franciszka, 674. Wiktor Barbara c. Józefa, 675. Zemczak Piotr s. Wojciecha, 676. Zemczak Józefa c. Stanisława, 677. Zemczak Władysław s. Wojciecha, 678. Zemczak Albina c. Józefa, 679. Zośka Roch s. Franciszka, 680. Zośka Maria c. Józefa,

na wniosek Wojewody Pilskiego:

681. Fijałkowski Stanisław s. Jana, 682. Fijałkowska Janina c. Romana, 683. Kaszuba Czesław s. Jana, 684. Kaszuba Anna c. Jana, 685. Kaźmierczak Franciszek s. Ignacego, 686. Kaźmierczak Jadwiga c. Franciszka, 687. Kuliński Wincenty s. Stanisława, 688. Kulińska Aniela c. Władysława, 689. Messyasz Wacław s. Tomasza, 690. Messyasz Zofia c. Jana, 691. Nawrocki Antoni s. Feliksa, 692. Nawrocka Stefania c. Szczepana, 693. Nowowiejski Bronisław, 694. Nowowiejska Anna, 695. Senska Marian s. Pawła 696. Senska Marta c. Aleksandra, 697. Stosik Piotr s. Piotra, 698. Stosik Maria c. Antoniego, 699. Wierzbicki Stefan s. Walentego, 700. Wierzbicka Pelagia c. Wacława, 701. Zimowski Stefan, 702. Zimowska Maria,

na wniosek Wojewody Piotrkowskiego:

703. Basiak Jan s. Stanisława, 704. Basiak Stanisława c. Jana, 705. Bąk Bronisław s. Jana, 706. Bąk Helena c. Wawrzyńca, 707. Bernaciak Stanisław s. Antoniego, 708. Bernaciak Józefa c. Józefa, 709. Białkowski Marian s. Jana, 710. Białkowska Stanisława c. Jana, 711. Biegun Stanisław s. Feliksa, 712. Biegun Marianna c. Józefa, 713. Borończyk Stanisław s. Władysława, 714. Borończyk Zofia c. Stanisława, 715. Bykowski Zenon s. Franciszka, 716. Bykowska Helena c. Bronisława, 717. Bziukiewicz Władysław s. Józefa, 718. Bziukiewicz Czesława c. Stanisława, 719. Chybowski Tadeusz s. Jana, 720. Chybowska Weronika c. Dominika, 721. Cukier Stanisław s. Andrzeja, 722. Cukier Stefania c. Antoniego, 723. Cygan Stanisław s. Adama, 724. Cygan Józefa c. Piotra, 725. Drygalski Franciszek s. Jana, 726. Drygalska Marianna c. Stanisława, 727. Frydrych Józef s. Piotra, 728. Frydrych Janina c. Piotra, 729. Głowacki Tadeusz s. Stanisława, 730. Głowacka Helena c. Stefana, 731. Gontkowski Wacław s. Władysława, 732. Gontkowska Helena c. Józefa, 733. Gurdziołek Jan s. Piotra, 734. Gurdziołek Władysława c. Józefa, 735. Hofer Bronisław s. Dominika, 736. Hofer Irena c. Józefa, 737. Hyski Stanisław s. Wojciecha, 738. Hyska Józefa c. Jana, 739. faroszek Jan s. Antoniego, 740. faroszek Bronisława c. Michała, 741. Józefowski Mieczysław s. Floriana, 742. Józefowska Zofia c. Mikołaja, 743. Kardas Stanisław s. Stanisława, 744. Kardas Stanisława c. Stanisława, 745. Karliński Andrzej s. Józefa, 746. Karlińska Janina c. Jana, 747. Karpiński Czesław s. Stanisława, 748. Karpińska Stefania c. Aleksandra, 749. Kiecek Jan s. Walentego, 750. Kiecek Marianna c. Andrzeja, 751. Kłosiński Henryk s. Jana, 752. Kłosińska Zofia c. Jana, 753. Kolasiński Antoni s. Andrzeja, 754. Kolasińska Zofia c. Andrzeja, 755. Kopera Władysław s. Mikołaja, 756. Kopera Marianna c. Franciszka, 757. Kroczyński Józef s. Ignacego, 758. Kroczyńska Marianna c. Tomasza, 759. Kryczka Henryk s. Ludwika, 760. Kryczka Leokadia c. Adama, 761. Kubryn Jan s. Jana, 762. Kubryn Anna c. Adama, 763. Kulawiak Kazimierz s. Jana, 764. Kulawiak Janina c. Antoniego, 765. Kuliś Adam s. Antoniego, 766. Kuliś Marianna c. Józefa, 767. Krzyżanowski Stanisław s. Jana, 768. Krzyżanowska Stanisława c. Wojciecha, 769. Kubicz Józef s. Ignacego, 770. Kubicz Maria c. Stanisława, 771. Kubicz Stanisław s. Leona, 772. Kubicz Anna c. Antoniego, 773. Kuźnicki Czesław s. Stanisława, 774. Kuźnicka Henryka c. Stanisława, 775. Lorenc Jan s. Wawrzyńca, 776. Lorenc Janina c. Aleksandra, 777. Lubicki Władysław s. Jana, 778. Lubicka Marianna c. Władysława, 779. Łacisz Jan s. Antoniego, 780. Łacisz Genowefa c. Wiktora, 781, Łuczyński Jan s. Józefa, 782. Łuczyńska Józefa c. Antoniego, 783. Michalski Zygmunt s. Piotra, 784. Michalska Józefa c. Ignacego, 785. MiszczakTadeusz s. Jana, 786. Miszczak Janina c. Wawrzyńca, 787. Moneta Czesław s. Andrzeja, 788. Moneta Anna c. Franciszka, 789. Nieśpielak Czesław s. Władysława, 790. Nieśpielak Genowefa c. Michała, 791. Nowak Kazimierz s. Ludwika, 792. Nowak Zofia c. Franciszka, 793. Olczyk Wacław s. Jana, 794. Olczyk Franciszka c. Jana, 795. Ozimowski Jan s. Michała, 796. Ozimowska Janina c. Franciszka, 797. Piekarek Stanisław s. Jana, 798. Piekarek Weronika c. Jana, 799. Pierzchała Jan s. Michała, 800. Pierzchała Sabina c. Stanisława, 801. Rabczak Tadeusz s. Franciszka, 802. Rabczak Cecylia c. Franciszka, 803. Radajewski Tadeusz s. Romana, 804. Radajewska Maria c. Mieczysława, 805. Rękorajski Antoni s. Józefa, 806. Rękorajska Stanisława c. Wojciecha, 807. Rolka Władysław s. Antoniego, 808. Rolka Zuzanna c. Józefa, 809. Rózga Bolesław s. Jana, 810. Rózga Helena c. Piotra, 811. Ryś Stefan s. Józefa, 812. Ryś Marianna c. Stanisława, 813. Sitek Franciszek s. Stanisława, 814. Sitek Janina c. Piotra, 815. Snochowski Jan s. Franciszka, 816. Snochowska Genowefa c. Andrzeja, 817. Stańdo Stanisław s. Jana, 818. Stańdo Józefa c. Stanisława, 819. Stańdo Stefan s. Stanisława, 820. Stańdo Zofia c. Józefa, 821. Stelmach Stanisław s. Kacpra, 822. Stelmach Janina c. Józefa, 823. Stolarski Stanisław s. Mikołaja, 824. Stolarska Zdzisława c. Stanisława, 825. Szczurtek Stefan s. Stanisława, 826. Szczurtek Antonina c. Tomasza, 827. Sztermel Jan s. Walentego, 828. Sztermel Helena c. Adama, 829. Śliwiński Ryszard s. Piotra, 830. Śliwińska Teresa c. Feliksa, 831. Trzuszczak Stanisław s. Marcina, 832. Trzuszczak Stanisława c. Michała, 833. Tuchowski Piotr s. Józefa 834. Tuchowska Helena c. Józefa, 835. Wiktorowicz Stefan s. Antoniego, 836. Wiktorowicz Janina c. Kazimierza, 837. Witek Piotr s. Józefa, 838. Witek Katarzyna.c. Michała. 839. Witek Stanisław s. Józefa, 840. Witek Stanisława c. Stanisława, 841. Włudzik Józef s. Ignacego, 842. Włudzik Stanisława c. Jana, 843. Wołczyk Stanisław s. Stanisława, 844. Wołczyk Stanisława c. Aleksandra, 845. Woźniak Stanisław s. Walentego, 846. Woźniak Zofia c. Władysława, 847. Wypychowicz Stanisław s. Józefa, 848. Wypychowicz Maria c. Stanisława, 849. Zachmost Ignacy s. Jana, 850. Zachmost Zofia c. Wojciecha, 851. Zieliński Stanisław s. Antoniego, 852. Zielińska Helena c. Jana, 853. Zielonka Jan s. Bronisława, 854. Zielonka Genowefa c. Kazimierza, 855. Zubiel Stanisław s. Stanisława, 856. Zubiel Józefa c. Antoniego, 857. Żołnierkiewicz Witaliusz s. Jana, 858. Żołnierkiewicz Helena c. Antoniego,

na wniosek Wojewody Siedleckiego:

859. Baciński Tadeusz s. Andrzeja, 860. Bacińska Henryka c. Józefa, 861. Duda Władysław s. Szczepana, 862. Duda Apolonia c. Władysława, 863. Gołębiowski Andrzej s. Szczepana, 864. Gołębiowska Stanisława c. Szczepana, 865. Gromada Rudolf s. Andrzeja, 866. Gromada Zofia c. Franciszka, 867. Jaśkowiak Marian s. Stanisława, 868. Jaśkowiak Zdzisława c. Teofila, 869. Kasprzak Stanisław s. Andrzeja, 870. Kasprzak Anastazja c. Józefa, 871. Kwiatkowski Jan s. Antoniego, 872. Kwiatkowska Feliksa c. Józefa, 873. Smereczyński Czesław s. Czesława, 874. Smereczyńska Stanisława c. Franciszka, 875. Uściński Marian s. Franciszka, 876. Uścińska Kazimiera c. Tomasza,

na wniosek Wojewody Skierniewickiego:

877. Chmielewski Józef s. Franciszka, 878. Chmielewska Katarzyna c. Bolesława, 879. Cywiński Zygmunt s. Józefa, 880. Cywińska Lucjanna c. Jana, 881. Mikotajczyk Ryszard s. Jana, 882. Mikołajczyk Janina c. Andrzeja, 883. Poznański Bolesław s. Mieczysława, 884. Poznańska Helena c. Stanisława, 885. Wyka Jan s. Szymona, 886. Wyka Michalina c. Michała,

na wniosek Wojewody Szczecińskiego:

887. Bielaszewski Konrad s. Jana, 888. Bielaszewska Jadwiga c. Edmunda, 889. Bylina Edward s. Jana, 890. Bylina Helena c. Franciszka, 891. Chmielewski Czesław s. Klemensa, 892. Chmielewska Genowefa c. Mateusza, 893. Chmielnicki Mikołaj s. Stanisława, 894. Chmielnicka Irena c. Ignacego, 895. Cieśla Feliks s. Franciszka, 896. Cieśla Stanisława c. tu kasza, 897. Florek Władysław s. Józefa, 898. Florek Irena c. Jana, 899. Gabrielów Bronisław s. Pawła 900. Gabrielów Monika c. Macieja, 901. Giergielewicz Józef s. Władysława, 902. Giergielewicz Krystyna c. Mikołaja, 903. Gurtatowski Alfred s. Wincentego, 904. Gurtatowska Jadwiga c. Feliksa, 905. Jachowicz Bolesław s. Walentego, 906. Jachowicz Wacława c. Wincentego, 907. Jasiński Józef s. Jana, 908. Jasińska Konstancja c. Józefa, 909. Kaczmarczyk Józef s. Stanisława, 910. Kaczmarczyk Urszula c. Wojciecha, 911. Konopski Józef s. Antoniego, 912. Konopska Karolina c. Piotra, 913. Kokiel Józef s. Ludwika, 914. Kokiet Michalina c. Jana, 915. Kowalski Józef s. Wincentego, 916. Kowalska Halina c. Antoniego, 917. Kraszewski Bronisław s. Tomasza, 918. Kraszewska Janina c. Józefa, 919. Kucnerowicz Witold s. Stanisława, 920. Kucnerowicz Stefania c. Alojzego, 921. Łagosz Władysław s. Wincentego, 922. Łagosz Genowefa c. Marcina, 923. Maczuga Władysław s. Pawła, 924. Maczuga Maria c. Mieczysława, 925. Madziewicz Bolesław s. Jana, 926. Madziewicz Danuta c. Piotra, 927. Nowicki Edward s. Adama, 928. Nowicka Helena c. Franciszka, 929. Piotrowski Jan s. Marcelego, 930. Piotrowska Natalia c. Andrzeja, 931. Połoniewicz Józef s. Dominika, 932. Połoniewicz Emilia c. Pawła 933. Proch Jan s. Andrzeja, 934. Proch Barbara c. Stanisława, 935. Rachubiński Franciszek s. Antoniego, 936. Rachubińska Irena c. Heronima, 937. Sławatycki Stąnisław s. Stanisława, 938. Sławatycka Cecylia c. Jóżefa, 939. Stawiński Kazimierz s. Józefa, 940. Stawińska Teresa c. Szczepana, 941. Toczek Jan s. Michała, 942. Toczek Genowefa c. Benedykta, 943. Witek Edmund s. Edwarda, 944. Witek Eugenia c. Stanisława, 945. Wysocki Józef s. Franciszka, 946. Wysocka Maria c. Józefa,

na wniosek Wojewody Wałbrzyskiego:

947. Lemański Henryk s. Leonarda, 948. Lemańska Halina c. Leona, 949. Paraciej Tadeusz s. Józefa, 950. Paraciej Janina c. Stanisława, 951. Pryka Kazimierz s. Józefa, 952. Pryka Rozalia c. Józefa,

na wniosek Wojewody Warszawskiego:

953. Andruchów Zbigniew s. Piotra, 954. Andruchów Genowefa c. Bernarda, 955. Dziurawiec Kazimierz s. Wiktora, 956. Dziurawiec Helena c. Jana, 957. Grabowski Józef s. Adama, 958. Grabowska Stefania c. Teofila, 959. Kłoczewski Zdzisław s. Adama, 960. Kłoczewska Bohdana c. Jana, 961. Kotłowski Tadeusz s. Piotra, 962. Kotłowska Marianńa c. Antoniego, 963. tomnicki Józef s. Jana, 964. tomnicka Emilia c. Konrada, 965. Ossowski Zygmunt s. Jana, 966. Ossowska Łucja c. Stefana, 967. Pływaczewski Antoni s. Władysława, 968. Pływaczewska Sabina c. Teofila, 969. Rymsza Piotr s. Aleksandra, 970. Rymsza Jadwiga c. Stanisława, 971. Sawuk Józef s. Piotra, 972. Sawuk Janina c. Stanisława, 973. Scholtz Zygmunt s. Karola, 974. Scholtz Hanna c. Gustawa, 975. Staniszewski Bolesław s. Władysława, 976. Staniszewska Marianna c. Antoniego, 977. Szaliński Stanisław s. Romualda, 978. Szalińska Daniela c. Wacława, 979. Wichrowski Aleksander s. Józefa, 980. Wichrowska Stanisława c. Stanisława, 981. Zaborek Leopold s. Adama, 982. Zaborek Irena c. Stanisława.

Zmiany w prawie

Biura rachunkowe będą miały dodatkowe i trudne obowiązki

Już od 31 lipca biura rachunkowe muszą sprawdzać transakcje swoich klientów i te podejrzane zgłaszać do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Nowe obowiązki wynikają z przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Problem w tym, że nie są one zbyt precyzyjnie określone – a trzeba wdrożyć wiele szczegółowych procedur. Za ich brak grożą milionowe kary.

Krzysztof Koślicki 30.07.2021
Ruszył pilotaż opasek telemedycznych

Do przychodni rodzinnych we wrześniu trafią teleopaski medyczne. Ma z nich skorzystać co najmniej tysiąc pacjentów. Wybiorą ich lekarze spośród tych, którzy przebywali w szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem lub u których rentgen wykrył zmiany świadczące o kontakcie z wirusem. Taka opaska zwykle mierzy puls, przebyte kroki i temperaturę, a dane przekazuje do platformy cyfrowej.

Jolanta Ojczyk 21.07.2021
Karta lokalizacji podróżnego w końcu elektroniczna, ale niedoskonała

Osoby przylatujące do Polski z zagranicy muszą wypełniać kartę lokalizacji podróżnego. Podane w niej dane są podstawą do automatycznego nałożenia kwarantanny lub zwolnienia z niej. Dotychczas były one w formie papierowej. Po ponad roku pandemii Główny Inspektorat Sanitarny w końcu przygotował KLP online. Będzie ona dostępna od soboty 17 lipca. Niestety na stronie, gdzie można wypełnić KLP, brak jest aktualnych danych o wymaganiach dla podróżnych w związku z Covid-19.

Jolanta Ojczyk 17.07.2021
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zyskał status państwowego

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny za sprawą rozporządzenia prezesa Rady Ministrów zmienił nazwę i status. Obecnie jest to już Państwowy Instytut Badawczy, z nowymi zadaniami i większym finansowaniem. Będzie on prowadził kompleksowe badania epidemiologiczne, laboratoryjne ośrodki referencyjne oraz laboratorium bezpieczeństwa żywności.

Jolanta Ojczyk 13.07.2021
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o kołach gospodyń wiejskich

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich. Nowe przepisy mają zapewnić kompleksową regulację kwestii związanych z tworzeniem, organizacją i funkcjonowaniem takich kół. Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Katarzyna Kubicka-Żach 05.07.2021
Ustawa podpisana - minister finansów przejmie prokuratorskie depozyty

Depozyty uzyskane w związku z postępowaniami prowadzonymi lub nadzorowanymi przez prokuraturę oraz związane z bieżącym funkcjonowaniem powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury nie będą przechowywane na rachunkach poszczególnych jednostek prokuratury tylko na rachunkach depozytowych ministra finansów, prowadzonych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Krzysztof Sobczak 05.07.2021