Nadanie odznaczeń.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 5 listopada 1996 r.
o nadaniu odznaczeń.

Rej. 144/96

Na podstawie art. 44 Ustawy Konstytucyjnej z dnia 17 października 1992 r. (Dz. U. Nr 84, poz. 426 z późniejszymi zmianami) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej,

za zasługi w rozwijaniu i propagowaniu ruchu honorowego krwiodawstwa:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

1. Drażyk Romuald s. Emanuela, 2. Jankowski Marian s. Sylwestra, 3. Stawiszyński Henryk s. Andrzeja,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

4. Blarowski Ryszard s. Edwarda, 5. Brodzisk Ryszard s. Władysława, 6. Górecki Jan s. Feliksa, 7. Kaczmarek Jan s. Stanisława, 8. Kochanek Jerzy s. Jana, 9. Kuźma Jan s. Jana, 10. Marcak Leszek s. Mariana, 11. Mazurek Julian s. Jana, 12. Poznański Stanisław s. Tomasza, 13. Rudnicki Jerzy s. Bronisława, 14. Skibiński Zdzisław s. Kazimierza, 15. Szczepański Włodzimierz s. Nikodema, 16. Ścibisz Zygmunt s. Władysława,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

17. Kaspera Władysław s. Stanisława, 18. Kapijas Stanisław s. Augustyna, 19. Strychalski Józef s. Stanisława, 20. Wieczorek Zbigniew s. Tadeusza,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

21. Adamus Józef s. Józefa, 22. Badura Janusz s. Tadeusza, 23. Batura Aleksander s. Alfonsa, 24. Biliński Wfiodzimierz s. Zygfryda, 25. Błasik Mieczysław s. Tadeusza, 26. Błaszczyk Bogumit s. Henryka, 27. Bobko Bogdan s. Eugeniusza, 28. Boczar Tadeusz s. Jana, 29. Bodziony Aleksander s. Józefa, 30. Borowisk Zbigniew s. Stanistawa, 31. Brodzisk Marian s. Sylwestra, 32. Bryzek Jerzy s. Feliksa, 3;i. Buczek Jan s. Stanisława, 34. Boczkowski Marian s. Franciszka, 35. Budniak Marian s. Jana, 36. Burakowski Andrzej s. Mariana, 37. Burdelski Waldemar s. Mariana, 38. Bystrzycki Mirosław s. Jana, 39. Chlebos Mieczysław s. Wacława, 40. Chlebowski Adam s. Henryka, 41. Chludziński Jan s. Szczepana, 42. Chmiel Zbigniew s. Antoniego, 43. Chmielecki Tomasz s. Bronisława, 44. Cichorek Andrzej s. Józefa, 45. Cirko Zbigniew s. Jana, 46. Czarnecki Adam s. Antoniego, 47. Czub Jan s. Władysława, 48. Dembowski Marian s. Bronisława, 49. Domaradz Zenon s. Mirosława, 50. Drzewiecki Marian s. Jana, 51. Durczak Mieczysław s. Zenona, 52. Dymny Zenon s. Stanisława, 53. Ebert Wacław s. Ernesta, 54. Fabisz Ryszard s. Augustyna, 55. Fibakiewicz Andrzej s. Arkadiusza, 56. Filipkiewicz Mirosław s. Zbigniewa, 57. Fluder Zdzisław s. Edmunda, 58. Gaj Sylwester s. Feliksa, 59. Garbacz Jerzy s. Stanisława, 60. Gąsior Anzelm s. Bofesława, 61. Gil Bronisław s. Józefa, 62. Gołaś Adam s. Piotra, 63. Gołembniak Andrzej s. Piotra, 64. Góra Władysław s. Czesława, 65. Góralik Józef s. Stanisława, 66. Gradowski Zbigniew s. Juliana, 67. Grodziński Józef s. Józefa, 68. Grudziński Stanisław s. Aleksandra, 69. Grześkowiak Grzegorz s. Stanisława, 70. trzonka Marian s. Józefa, 71. Hakluk Jan s. Tadeusza, 72. Haładus Wiesława c. Kazimierza, 73. Hardek Jerzy s. Józefa, 74. Hoptij Zenon s. Eugeniusza, 75. Irzyk Janusz s. Kazimierza, 76. Jach Jacek s. Jana, 77. Jackowski Marian s. Jana, 78. Jaczun Jarosław s. Pawła, 79. Jankowski Bogdan s. Bolesława, 80. Janowicz Mirosław s. Stanisława, 81. Janusz Bogusław s. Władysława, 82. Janzura Bożena c. Włodzimierza, 83. Jarczok Alojzy s. Leona, 84. Jastrzębski Jan s. Stanisława, 85. Jerzak Jan s. Marka, 86. Jesiotowski Janusz s. Henryka, 87. Jutra Konrad s. Zenona, 88. Kabs Zdzisław s. Wincentegó, 89. Kalinowski Jan s. Józefa, 90. Kamiński Lech s. Władysława, 91. Karpowicz Ryszard s. Waleriana, 92. Kaźmierczak Roman s. Ryszarda, 93. Kępa Jerzy s. Leona, 94. Klein Zdzisław s. Władysława, 95. Kliber Marek s. Tadeusza, 96. Klimala Zygmunt s. Ferdynanda, 97. Kluj Tadeusz s. Stanisława, 98. Kopiński Jan s. Tadeusza, 99. Kosakowski Józef s. Józefa, 100. Kosek Janusz s. Wiadysława, 101. Kostrzewa Andrzej s. Tadeusza, 102. Kowalewski Stanisław s. Lucjana, 103. Kowalski Bolesław s. Franciszka, 104. Kowalski Zbigniew s. Edmunda, 105. Kozioł Józef s. Józefa, 106. Koziołek Edward s. Mariana, 107. Kozłowski Marek s. Jana, 108. Krokowski Józef s. Waltera, 109. Kroplewska Jadwiga c. Alfonsa, 110. Krowiarz Mieczysław s. Mariana, 111. Król Józef s. Stanistawa, 112. Kubal Marian s. Stanisława, 113. Kubiak Tadeusz s. Antoniego, 114. Kubiak Zdzisław s. Józefa, 115. Kuty Zygmunt s. Eugeniusza, 116. Kwarciak Krzysztof s. Edmunda, 117. Kwiatkowski Zbigniew s. Bolesława, 118. Kwieciński Marek s. Stanisława, 119. Langier Stanisław s. Zygmunta, 120. Lech Andrzej s. Antoniego, 121. Lech Jan s. Józefa, 122. Leliwa Henryk s. Józefa, 123. Leosz Stanisław s. Józefa, 124. Leszczyński Zbigniew s. Jerzego, 125. Leśniak Józef s. Franciszka, 126. Lewandowski Edmund s. Stefana, 127. Lisiak Ireneusz s. Stanisława, 128. Lisiak Stanisław s. Ignacego, 129. Litwa Leszek s. Jana, 130. Ludwig Adam s. Stefana, 131. Lutowski Henryk s. Władysława, 132. tadosz Marian s. Władysława, 133. Łukaszewski Stanisław s. Czesława, 134. Łydziński Sławomir s. Stanisława, 135. Majewski Hubert s. Leonarda, 136. Małolepszy Stanisław s. Stefana, 137. Markiewicz Leszek s. Mariana, 138. Markuś Andrzej s. Jana, 139. May Waldemar s. Józefa, 140. Mazur Czesław s. Piotra, 141. Mazur Grzegorz s. Kazimierza, 142. Michałowski Włodzimierz s. Bronisława, 143. Mielcarek Szczepan s. Jana, 144. Mizera Marian s. Władysława, 145. Molski Zbigniew s. Władysława, 146. Motyka Józef s. Ludwika, 147. Niechciat Jan s. Wincentego, 148. Niedzielski Bronisław s. Michała, 149. Nierodkiewicz Zbigniew s. Ignacego, 150. Nowak Adam s. Mariana, 151. Nowak Piotr s. Jana, 152. Olczyk Henryk s. Adama, 153. Olek Rornan s. Jana, 154. Olkowski Wiesław s. Adama, 155. Pałka Andrzej s. Stanisława, 156. Pamuła Wiesław s. Jana, 157. Paradecki Wiesław s. Jana, 158. Paszewski Grzegorz s. Jerzego, 159. Paszkowski Feliks s. Feliksa, 160. Pawlak Ireneusz s. Stanisława, 161. Pawlik Stanisław s. Andrzeja, 162. Pawłowski Leszek s. Zygmunta, 163. Pędlewski Waldemar s. Antoniego, 164. Pieńkowski Piotr s. Pawła, 165. Pietkiewicz Antoni s. Zenona, 166. Pięta Włodzimierz s. Henryka, 167. Piętka Stanisław s. Karola,168. Pilorz Tadeusz s. Franciszka, 169. Placin Andrzej s. Henryka, 170. Podgórski Leszek s. Edwarda, 171. Pogodziński Roland s. Henryka, 172. Pokrzywiński Mieczysław s. Edwarda, 173. Polak Ryszard s. Kazimierza, 174. Przybojewski Janusz s. Kazimierza, 175. Przybyła Werner s. Stanisława, 176. Przystupa Elżbieta c. Jerzego, 177. Pstrąg Olgierd s. Alojzego, 178. Puchała Jerzy s. Kazimierza, 179. Puła Eugeniusz s. Ludwika, 180. Radzymiński Krzysztof s. Tadeusza, 181. Rezler Piotr s. Marka, 182. Rogowski Krzysztof s. Karola, 183. Rojek Andrzej s. Antoniego, 184. Rojewski Mieczysław s. Leona, 185. Rokita Piotr s. Henryka, 186. Rybacki Andrzej s. Jana, 187. Rybak Henryk s. Metodego, 188. Byczek Andrzej s. Tadeusza, 189. Ryś Jerzy s. Henryka, 190. Rzetelski Andrzej s. Michała, 191. Sadło Leszek s. Marka, 192. Sadowski Stefan s. Alojzego, 793. Seniów Mirosław s. Jana, 194. Skrzypczak Marek s. Franciszka, 195. Sobczak Andrzej s. Mariana, 196. Sowa Hieronim s. Władysława, 197. Stachowski Jerzy s. Adama, 198. Stando Ryszard s. Tadeusza, 199. Stanicki Bogdan s. Daniela, 200. Stępień Bronisław s. Michała, 201. Stępień Józef s. Mariana, 202. Strzemieczny Jan s. Tadeusza, 203. Szczęsny Marian s. Alojzego, 204. Szelbracikowski Roman s. Pawła, 205. Szewczuk Witold s. Mieczysława, 206. Szkudlarek Stanisław s. Wacława, 207. Szkudlarz Stanisław s. Stanisława, 208. Szmańda Tadeusz s. Mieczysława, 209. Sznajder Grzegorz s. Juliana, 210. Szoblik Jan s. Henryka, 211. Szymański Jerzy s. Józefa, 212. Szymlak Tadeusz s. Stefana, 213. Śliwa Stanisław s. Antoniego, 214. Śmigielski Henryk s. Franciszka, 215. Śmigowski Robert s. Waldemara, 216. Święcicki Marian s. Józefa, 217. Tereba Jerzy s. Tadeusza, 218. Tomczak Tadeusz s. Władysława, 219. Trop Henryk s. Wiktora, 220. Trzciński Tadeusz s. Grzegorza, 221. Trzepałka Zygmunt s. Stanisława, 222. Tykarski Roman s. Juliana, 223. Urbański Ignacy s. Józefa, 224. Wacławik Krzysztof s. Czesława, 225. Walecka Grażyna c. Ryszarda, 226. Walica Józef s. Alojzego, 227. Walter Leszek s. Eugeniusza, 228. Warachewicz Edward s. Kazimierza, 229. Wasicki Mieczysław s. Władysława, 230. Wasicki Wojciech s. Władysława, 231. Wasierzyński Marian s. Janusza, 232. Wesołowski Władysław s. Sylwestra, 233. Więckowski Ireneusz s. Bronisława, 234. Wilk Andrzej s. Mariana, 235. Witaszek Bogumit s. Maksymiliana, 236. Wojciechowski Zbigniew s. Franciszka, 237. Wojcieszak Jarosław s. Bogdana, 238. Woliński Leszek s. Feliksa, 239. Wolski Ryszard s. Czesława, 240. Wołyniec Ryszard s. Mieczysława, 241. Wójcik Zbigniew s. Floriana, 242. Wrona Jan s. Zdzisława, 243. Wróbel Walerian s. Antoniego, 244. Zacharek Roman s. Józefa, 245. Zaremba Marek s. Ryszarda, 246. Zawada Tadeusz s. Jana, 247. Zawiała Andrzej s. Antoniego, 248. Zawolik Marek s. Mieczysława, 249. Zięba Jan s. Józefa, 250. Zybowski Jan s. Czesława, 251. Żbikowski Zbigniew s. Czesława, 252. Żeleśkiewicz Jerzy s. Tadeusza, 253. Zurawicz Paweł s. Henryka, 254. Zych Czesław s. Wacława,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

255. Adamowicz Wojciech s. Jerzego, 256. Andrzejewski Leonard s. Stefana, 257. Antolak Jan s. Władysława, 258. Bagiński Franciszek s. Jana, 259. Bajer Jan s. Czesława, 260. Baldy Genowefa c. Zygmunta, 261. Baran Genowefa c. Franciszka, 262. Bator Jan s. Władysława, 263. Bąbel Tadeusz s. Feliksa, 264. Bąk Henryk s. Jana, 265. Belke Ireneusz s. Feliksa, 266. Bobrowicz Waldemar s. Franciszka, 267. Borowy Tadeusz s. Stanisława, 268. Budzyński Zygmunt s. Jana, 269. Bugalski Wiesław s. Lucjana, 270. Burdal Waldemar s. Stanisława, 271. Chwedyna Stefan s. Ludwika, 272. Cichecki Jerzy s. Władysława, 273. Lisowski Stanisław s. Mieczysława, 274. Copija Wojciech s. Stefana, 275. Czarkowski Kazimierz s. Kazimierza, 276. Czarnecki Stefan s. Jana, 277. Czekalski Wiesław s. Henryka, 278. Czyż Aleksander s. Ludwika, 279. Ćwiek Tadeusz s. Jana, 280. Ćwikfiński Piotr s. Henryka, 281. Deja Jan s. Józefa, 282. Dębiński Józef s. Maksymiliana, 283. Dobras Józef s. Tadeusza, 284. Dolata Andrzej s. Ludwika, 285. Domański Zbigniew s. Bogdana, 286. Drożdzyński Franciszek, 287. Drzymalski Jerzy s. Bolesława, 288. Duda Krzysztof s. Józefa, 289. Dybat Leszek s. Stefana, 290. Dzierżanowski Andrzej s. Stanisława, 291. Dziuba Jacek s. Józefa, 292. Dzwolak Zbigniew s. Bronisława, 293. Eliasz Ryszard s. Józefa, 294. Efjasiak Marek s. Ryszarda, 295. Filiczkowski Zbigniew s. Jerzego, 296. Filipczuk Elżbieta c. Aleksandra, 297. Fryc Kazimierz s. Kazimierza, 298. Gaca Sławomir s. Bogusława, 299. Gajkowski Piotr s. Witolda, 300. Gacka Czesław s. Stanisława, 301. Gawryś Jerzy s. Mieczysława, 302. Giewont Andrzej s. Tomasza, 303. Giewont Czesław s. Tomasza, 304, Głowacz Piotr s. Mieczysława, 305. Gonera Andrzej s. Macieja, 306. Gordziejko Bogdan s. Michała, 307. Górka Andrzej s. Stanisława, 308. Garaban Jerzy s. Franciszka, 309. Grenda Tadeusz s. Stanisława, 310. Gruba Andrzej s. Stanisława, 311. Grys Jerzy s. Marcina, 312. Grzyb Józef s. Jana, 313. Gutorow Sławomir s. Włodzimierza, 314. Harasimowicz Wiesław s. Kazimierza, 315. Herbasz Wojciech s. Wacława, 316. Ignaczak Jan s. Grzegorza, 317. Jachimowicz Robert s. Edwarda, 318. Jachimowski Jerzy s. Zygmunta, 319. Jachlewska Gabriela c. Józefa, 320. Jagusiński Bogusław s. Edwarda, 321. Jakóbczyk Krzysztof s. Stanisława, 322. Jakóbik Adam s. Władysława, 323. Jakubowski Kazimierz s. Mieczysława, 324. Janiec Marek s. Stefana, 325. Jasiewicz Władysław s. Mikołaja, 326. Jaworski Stanisław s. Stefana, 327. Jazienicki Michał s. Jana, 328. Jończak Bogdan s. Kazimierza, 329. Kaim Franciszek s. Jana, 330. Kaszubowski Zbigniew s. Mieczysława, 331. Kateusz Adam s. Stanisława, 332. Kawczyński Marek s. Jana, 333. Kazimierowski Paweł s. Henryka, 334. Kazubski Zbigniew s. Kazimierza, 335. Kleszczyński Piotr s. Pawła, 336. Kędzierski Marek s. Stefana, 337. Kiraga Zbigniew s. Wiesława, 338. Kolański Andrzej s. Bolesława, 339. Kołodziej Adam s. Franciszka, 340. Komorniczak Andrzej s. Józefa, 341. Kondratowicz Kazimierz s. Zenona, 342. Korneluk Władysław s. Piotra, 343. Kotuk Adam s. Eugeniusza, 344. Kowalczyk Stanisław s. Michała, 345. Kowalski Sławomir s. Henryka, 346. Kozioł Wiesław s. Stanisława, 347. Kozłowski Henryk s. Czesława, 348. Krauze Roman s. Kazimierza 349. Krempic Józef s. Tadeusza, 350. Krzyźniewski Dariusz s. Ryszarda, 351. Kucharczuk Józef s. Kazimierza, 352. Kuciński Szymon s. Tadeusza, 353. Kudas Andrzej s. Adama, 354. Kulesza Wiesław s. Stanisława, 355. Kunicki Jarosław s. Adama, 356. Kurpiński Jerzy s. Edmunda, 357. Kurszewski Bogdan s. Władysława; 358. Kus Tadeusz s. Henryka, 359. Lasoń Józef s. Stańisława, 360. Lasota Bronisław s. Mieczysława, 361. Lech Zygmunt s. Karola, 362. Lewandowski Józef s. Stanisława, 363. Lewicz Marek s. Stefana, 364. Libera Andrzej s. Feliksa, 365. Lipiński Jerzy s. Bolesława, 366. Łapkowski Jerzy s. Stanisława, 367. Łączyński Włodzimierz s. Władysława, 368. Łuczak Janusz s. Mariana, 369. Maczkowski Stanisław s. Czesława, 370. Majchrzak Grzegorz s. Władysława, 371. Maleszka Andrzej s. Władysława, 372. Malina Zygmunt s. Kazimierza, 373. Małek Krzysztof s. Bolesława, 374. Marczak Tadeusz s. Jana, 375. Marynik Władysław s. Władysława, 376. Matla Leszek s. Zygmunta, 377. Matys Ryszard s. Czesława, 378. Michalak Mirosław s. Witolda, 379. Michalczak Henryk s. Tadeusza, 380. Michel Tadeusz s. Wacława, 381. Milanowski Ryszard s. Wincentego, 382. Moczko Henryk s. Zygmunta, 383. Modrzejewski Mirosław s. Józefa, 384. Mondzelewski Dariusz s. Mieczysława, 385. Mowsiej Ryszard s. Henryka, 386. Neter Władysław s. Władysława, 387. Niemiec Roman s. Jana, 388. Nita Tadeusz s. Mieczysława, 389. Nowak Wojciech s. Wacława, 390. Nowek Jan s. Leona, 391. Nowogórski Józef s. Jana, 392. Oksiuta Ireneusz s. Adama, 393. Olczyk Krzysztof s. Kazimierza, 394. Olejnik Waldemar s. Mariana, 395. Olenkiewicz Jan s. Mariana, 396. Olesiński Ryszard s. Władysława, 397. Orenkiewicz Leszek s. Wacława, 398. Orłowiejski Piotr s. Mirosława, 399. Pachurka Ryszard s. Bronisława, 400. Pacyna Jan s. Józefa, 401. Pal Tadeusz s. Stanisława, 402. Pacasz Zbigniew s. Henryka, 403. Pauczuk Zbigniew s. Władysława, 404. Pawlaczyk Wojciech s. Władysława, 405. Pawłowski Wojciech s. Czesława, 406. Pelowski Mirosław s. Józefa, 407. Perzyna Tadeusz s. Franciszka, 408. Piechowiak Marek s. Jana, 409. Pinkas Bronisław s. Alojzego, 410. Piszczek Ryszard s. Alojzego, 411. Piwoński Zygmunt s. Stefana, 412. Polak Grzegorz s. Eligiusza, 413. Popiołek Bogdan s. Henryka, 414. Prokopiuk Krzysztof s. Józefa, 415. Przybylski Jerzy s. Edmunda, 416. Przystupa Grzegorz s. Michała, 417. Ptak Stanisław s. Kazimierza, 418. Rajski Jerzy s. Pawła, 419. Rama Tadeusz s. Wincentego, 420. Rec Bogusław s. Bronisława, 421. Rejnhard Zbigniew s. Henryka, 422. Rogalski Lesław s. Jana, 423. Rogowski Paweł s. Karola, 424. Rutecki Leszek s. Henryka, 425. Rygas Karol s. Konstantego, 426. Rzepka Florian s. Franciszka, 427. Sadło Andrzej s. Józefa, 428. Sadowski Jan s. Bronisława, 429. Sadowski Tadeusz s. Władysława, 430. Salomon Kazimierz s. Antoniego, 431. Sałkowski Tadeusz s. Feliksa, 432. Samborski Roman s. Eugeniusza, 433. Schufreida Eugeniusz s. Franciszka, 434. Seile Wojciech s. Mariana, 435. Semkowicz Jacek s. Edwarda, 436. Serek Marian s. Stanisława, 437. Siekierzycki Janusz s. Romualda, 438. Sieńczak Ryszard s. Ludwika, 439. Sieraczek Stanisław s. Stanisława, 440. Sierocki Zbigniew s. Bernarda, 441. Siwicki Stefan s. Alojzego, 442. Słabak Renata c. Ernesta, 443. Skolmowska Krystyna c. Wacława, 444. Skórzybut Andrzej s. Franciszka, 445. Skórzybut Józef s. Franciszka, 446. Smoliński Franciszek s. Edwarda, 447. Sobel Tadeusz s. Jana, 448. Staniszewska Mariola c. Zygmunta, 449. Starościn Waldemar s. Mariana, 450. Stasiorowski Mirosław s. Mieczysława, 451. Stasiukiewicz Lech s. Józefa, 452. Stojek Krzysztof s. Ludwika, 453. Suski Grzegorz s. Stanisława, 454. Szczepaniak Eugeniusz s. Mariana, 455. Szczepański Zdzisław s. Kazimierza, 456. Szczyglewski Kazimierz s. Czesława, 457. Szerszeń Zbigniew s. Romana, 458. Szmulkis Jan s. Józefa, 459. Szuryński Lech s. Józefa, 460. Szymański Kazimierz s. Jana, 461. Szymański Stanisław s. Stanisława, 462. Śleziak Jan s. Franciszka, 463. Tacik Jan s. Stefana, 464. Taurogiński Władysław s. Czesława, 465. Tomaszewski Wiesław s. Eugeniusza, 466. Tomala Andrzej s. Mieczysława, 467. Tonga Bogdan s. Jana, 468. Torz Eugeniusz s. Mariana, 469. Trela Marian s. Jana, 470. Truszczyński Jan s. Antoniego, 471. Urbaś Józef s. Józefa, 472. Walewacz Zygmunt s. Józefa, 473. Wapniarz Edward s. Henryka, 474. Wasielewski Henryk s. Wojciecha, 475. Wąsat Rajmund s. Henryka, 476. Wesołowski Bogdan s. Jana, 477. Wieczorkowski Henryk s. Leona, 478. Wiśniewski Andrzej s. Stanisława, 479. Wiśniewski Mieczysław s. Wincentego, 480. Włodarczyk Jarosław s. Jerzego, 481. Wojtyło Witold s. Franciszka, 482. Worek Jan s. Feliksa, 483. Wójcik Wojciech s. Kazimierza, 484. Wronowski Marian s. Mieczysława, 485. Wróbel Wiesław s. Stanisława, 486. Zając Jan s. Mariana, 487. Załęski Mirosław s. Jana, 488. Zawada Paweł s. Stefana, 489. Zawadzki Stanisław s. Kazimierza, 490. Zemmer Adam s. Władysława, 491. Zipliński Mirosław s. Henryka, 492. Żołnowski Andrzej s. Edmunda, 493. Żółtak Roman s. Edwarda,

na wniosek Wojewody Olsztyńskiego,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

494. Piotrowicz Jacek s. Bronisława, 495. Gronkowski Stefan s. Jana,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

496. Chłosta Bernard s. Bernarda, 497. Kotermańska Mirosława c. Stefana, 498. Piaścik Jadwiga c. Jana, 499. Preuschoff Manfred s. Pawła,

za zasługi w działalności na rzecz środowiska lokalnego

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

500. Sassyn Andrzej s. Edwarda.

Zmiany w prawie

Biura rachunkowe będą miały dodatkowe i trudne obowiązki

Już od 31 lipca biura rachunkowe muszą sprawdzać transakcje swoich klientów i te podejrzane zgłaszać do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Nowe obowiązki wynikają z przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Problem w tym, że nie są one zbyt precyzyjnie określone – a trzeba wdrożyć wiele szczegółowych procedur. Za ich brak grożą milionowe kary.

Krzysztof Koślicki 30.07.2021
Ruszył pilotaż opasek telemedycznych

Do przychodni rodzinnych we wrześniu trafią teleopaski medyczne. Ma z nich skorzystać co najmniej tysiąc pacjentów. Wybiorą ich lekarze spośród tych, którzy przebywali w szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem lub u których rentgen wykrył zmiany świadczące o kontakcie z wirusem. Taka opaska zwykle mierzy puls, przebyte kroki i temperaturę, a dane przekazuje do platformy cyfrowej.

Jolanta Ojczyk 21.07.2021
Karta lokalizacji podróżnego w końcu elektroniczna, ale niedoskonała

Osoby przylatujące do Polski z zagranicy muszą wypełniać kartę lokalizacji podróżnego. Podane w niej dane są podstawą do automatycznego nałożenia kwarantanny lub zwolnienia z niej. Dotychczas były one w formie papierowej. Po ponad roku pandemii Główny Inspektorat Sanitarny w końcu przygotował KLP online. Będzie ona dostępna od soboty 17 lipca. Niestety na stronie, gdzie można wypełnić KLP, brak jest aktualnych danych o wymaganiach dla podróżnych w związku z Covid-19.

Jolanta Ojczyk 17.07.2021
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zyskał status państwowego

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny za sprawą rozporządzenia prezesa Rady Ministrów zmienił nazwę i status. Obecnie jest to już Państwowy Instytut Badawczy, z nowymi zadaniami i większym finansowaniem. Będzie on prowadził kompleksowe badania epidemiologiczne, laboratoryjne ośrodki referencyjne oraz laboratorium bezpieczeństwa żywności.

Jolanta Ojczyk 13.07.2021
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o kołach gospodyń wiejskich

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich. Nowe przepisy mają zapewnić kompleksową regulację kwestii związanych z tworzeniem, organizacją i funkcjonowaniem takich kół. Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Katarzyna Kubicka-Żach 05.07.2021
Ustawa podpisana - minister finansów przejmie prokuratorskie depozyty

Depozyty uzyskane w związku z postępowaniami prowadzonymi lub nadzorowanymi przez prokuraturę oraz związane z bieżącym funkcjonowaniem powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury nie będą przechowywane na rachunkach poszczególnych jednostek prokuratury tylko na rachunkach depozytowych ministra finansów, prowadzonych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Krzysztof Sobczak 05.07.2021