Nadanie odznaczeń.

M.P.96.36.353
POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 14 marca 1996 r.
o nadaniu odznaczeń.
Rej. 24/96'

Na podstawie art. 44 Ustawy Konstytucyjnej z dnia 17 października 1992 r. (Dz. U. Nr 84, poz. 426, z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450) za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostają: na wniosek Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

1. Cmiel Ludwik s. Franciszka, 2. Trojan Stanisław s. Jana,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

3. Borkowski Henryk s. Jana, 4. Borysiewicz Marek s. Józefa, 5. Buta Zygmunt s. Jana, 6. Cichocki Zenon s. Józefa, 7. Częstochowski Krzysztof s. Władysława, 8. Ejsymont Leonard s. Antoniego, 9. Gembicz Wiesław s. Zygmunta, 10. Gorczyca Bronisław s. Jana, 11. Górski Jerzy s. Jana,12. Karasiński Tadeusz s. Czesława, 13. Kisielewski Eugeniusz s. Michała, 14. Krępa Jan s. Antoniego, 15. Kwiatkowski Edward s. Józefa, 16. Lis Stanisław s. Franciszka, 17. Madej Jan s. Franciszka, 18. Maty Stanisław s. Józefa, 19. Piszko Kazimierz s. Jana, 20. Popadowski Wojciech s. Stanisława, 21. Śmigulski Janusz s. Mariana, 22. Tabor Tadeusz s. Jana, 23. Uszko Józef s. Władysława, 24. Walczyk Zenon s. Józefa,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

25. Agatowski Witold s. Jana, 26. Białczak Czesław s. Józefa, 27. Ciombor Józef s. Piotra, 28. Kofanowski Zbigniew s. Franciszka, 29. Kulaszewski Leszek s. Anastazego, 30. Magiera Stanisław s. Stanisława, 31. Mrózek Włodzimierz s. Stefana, 32. Potoczek Edward s. Józefa, 33. Puk Henryk s. Juliana, 34. Stramik Jerzy s. Władysława, 35. Sułek Wiesław s. Andrzeja, 36. Szymonik Marian s. Jana, 37. Tumulla Artur s. Gerarda, 38. Wilk Tadeusz s. Edwarda, 39. Wróbel Kazimierz s. Mieczysława,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

40. Bajor Stanisław s. Stanisława, 41. Bartosiewicz Jan s. Józefa, 42. Blicharz Józef s. Władysława, 43. Brzezek Henryk s. Tadeusza, 44. Chabrowski Ryszard s. Józefa, 45. Drozd Lech s. Jana, 46. Drzas Zbigniew s. Stanisława, 47. Dyrcz Władysław s. Mariana, 48. Garnusz Franciszek s. Franciszka, 49. Gemra Stanisław s. Franciszka, 50. Golonka Roman s. Augustyna, 51. Gryczenko Halina c. Kazimierza, 52. Kokoszka Eryk s. Franciszka, 53. Kruczek Stanisław s. Andrzeja, 54. Lniak Henryk s. Szczepana, 55. Pląsek Marian s. Jana; 56. Rapa Ferdynand s. Michała, 57. Skowronek Jan s. Antoniego, 58. Sobaszek Kazimierz s. Józefa, 59. Staszak Zbigniew s. Edmunda, 60. Szelągowski Henryk s. Bolesława, 61. Śliwiński Bolesław s. Tomasza, 62. Tomaszewski Henryk s. Stanisława, 63. Tonga Wiesław s. Jana, 64. Wieczorek Bolesław s. Kazimierza, 65. Wierzchałek Julian s. Stanisława, 66. Wilk Adam s. Wojciecha, 67. Żak Henryk s. Jana, 68. Żmuda Andrzej s. Adama,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

69. Biedrzycki Bogumit s. Józefa, 70. Dombrowski Marian s. Edmunda, 71. Karoń Leon s. Antoniego, 72. Majewski Stanisław s. Telesfora, 73. Mokrzycki Edward s. Alojzego, 74. Piękoś Krzysztof s. Władysława,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

75. Balant Czesław s. Piotra, 76. Bartoszewska Zenona c. Władysława, 77. Bednarek Jerzy s. Stanisława, 78. Betlejewski Mirosław s. Euzebiusza, 79. Białobrzeski Ryszard s. Wacława, 80. Biernacki Józef s. Władysława, 81. Błahut Jan s. Jana, 82. Błażejczyk Hanna c. Jana, 83. Bodzek Stefan s. Stefana, 84. Buczkowski Michał s. Bazylego, 85. Buczkowski Piotr s. Władysława, 86. Chmura Jan s. Wojciecha, 87. Chojnacki Henryk s. Jana, 88. Ciejka Jan s. Franciszka, 89. Cieśluk Ryszard s. Jana, 90. Cłapa Tadeusz s. Jana, 91. Czernecki Karol s. Stanisława, 92. Czernik Jan s. Jana, 93. Czerwiński Mirosław s. Władysława, 94. Dąbrowski Marian s. Pawła, 95. Dobrogowski Edward s. Jana, 96. Dołęga Stefan s. Józefa, 97. Domagała Zuzanna c. Jana, 98. Dróżdż Jerzy s. Józefa, 99. Durnaś Ryszard s. Juliana, 100. Fąfara Stanisław s. Kazimierza, 101. Fertykowski Stanisław s. Stanisława, 102. Furmańczyk Aniela c. Józefa, 103. Furtak Bogdan s. Piotra, 104. Gotkowska Janina c. Stefana, 105. Grebin Jan s. Władysława, 106. -Grelewski Henryk s. Tadeusza, 107. Grygierek Antoni s. Szczepana, 108. Grzechowiak Idzi s. Stanisława, 109. Grzyb Józef s. Stanisława, 110. Hawryluk Jan s. Włodzimierza, 111. Hejduk Henryk s. Antoniego, 112. Idzik Elżbieta c. Alfonsa, 113. Iskrzak Roman s. Pawła, 114. Iwaniuk Kazimierz s. Konstantego, 115. Izbicka Marianna c. Walerego, 116. Jankowski Witold s. Franciszka, 117. Janus Ryszard s. Władysława, 118. Kaczmarek Jan s. Adama, 119. Kadaj Janina c. Franciszka, 120. Kalinowski Jan s. Michała, 121. Kałużny Józef s. Jana, 122. Kapusta Adolf s. Józefa, 123. Kica Władysław s. Franciszka, 124. Klejna Adam s. Zygmunta, 125. Korczakowski Waldemar s. Tadeusza, 126. Kot Arkadiusz s. Władysława, 127. Kowalczyk Andrzej s. Andrzeja, 128. Kowalczyk Włodzimierzs: Franciszka, 129. Koziczkowski Paweł s. Jana, 130.Kozłowski Jan s. Henryka, 131.Kozłowski Jan s. Stefana, 132. Kożuch Marian s. Stanisława, 133. Krajnik Adam s. Mikołaja, 134. Krawczyński Mieczysław s. Wacława, 135. Kudełka Bogdan s. Stanisława, 136. Lesiak Jerzy s. Stefana, 137. Leszczyński Marian s. Franciszka, 138. Łaska Maria c. Mariana, 139. Łaszczyk Ewa c. Stanisława, 140. Łupikasza Stanisław s. Pawła, 141. Łuszczki Andrzej s. Józefa, 142. Łysik Czesław s. Edwarda, 143. Makarewicz Romuald s. Czesława, 144. Makowska Longina c. Józefa, 145. Malinowski Stanisław s. Aleksandra, 146. Mallek Józef s. Bolesława, 147. Mański Kazimierz s. Kazimierza, 148. Maroń Leszek s. Zygmunta, 149. Maszynowski Mirosław s. Henryka, 150. Matusiak Stanisław s. Stanisława, 151. Matuszewska Halina c. Antoniego, 152. Matuszewski Robert s. Józefa, 153. Michalak Bolesław s. Michała, 154. Misiak Józef s. Mieczysława, 155. Miszuk Mieczysław s. Karola, 156. Morawska Wiesława c. Eugeniusza, 157. Nawrocki Henryk s. Edwarda, 158. Niżnik Elżbieta c. Franciszka, 159. Nodzyński Józef s. Stefana, 160. Nowak Andrzej s. Edwarda, 161. Nowak Stanisław s: Jana, 162. Nowak Zbigniew s. Michała, 163. Ochenduszko Marian s. Stanisława, 164. Ogonowski Stanisław s. Jóźefa, 165. Olesiński Zbigniew s. Władysława, 166. Olszański Tadeusz s. Stefana, 167. Orłowski Benedykt s. Antoniego, 168. Orzechowski Andrzej s. Mieczysława, 169. Paczos Marian s. Franciszka, 170. Pajka Bolesław s. Franciszka, 171. Pasiński Tadeusz s. Stanisława, 172. Piasecki Jóźef s. Juliana, 173. Piaskowy Alicja c. Ryszarda, 174. Piątkowski Leszek s. Antoniego, 175. Pierz Jan s. Jana, 176. Podlaski Józef s. Jana, 177. Polewiak Marian s. Mieczysławia, 178. Przybylak Jerzy s. Józefa, 179. Puchacz Mikołaj s. Mikołaja, 180. Pyra Kazimierz s. Jana, 181. Radziszewski Jan s. Józefa, 182. Rawski Władysław s. Stanisława, 183. Rejent Mikołaj s. Juliana, 184. Romanowski Stanisław s. Piotra, 185. Rulewski Zygfryd s. Franciszka, 186. Rutkowski Stanisław s. Józefa, 187. Rypina Adam s. Franciszka, 188. Rysz Janusz s. Stanisława, 189. Sapeta Piotr s. Jana, 190. Sitarz Adam s. Apolinarego, 191. Skowroński Tadeusz s. Stanisława; 192. Sobiesiak Grzegorz s. Zygmunta, 193. Soboń Czesław s. Józefa, 194. Sokół Aleksy s. Bolesława, 195. Stiewe Antoni s. Stanisława, 196. Suseł Stanisław s. Michała, 197. Świerczewski Ryszard s. Józefa, 198. Szklarczyk Krzysztof s. Józefa, 199. Szmurło Andrzej s. Jana, 200. Szpunar Stanisław s. Jana, 201. Szuba Jan s. Jana, 202. Ślażyński Zdzisław s. Bronisława, 203. Torbicz Jan s. Czesława, 204. Trepczyk Stanisław s. Jana, 205. Warkusz Franciszek s. Józefa, 206. Węgrzyn Edward s. Stanisława, 207. Wielowski Bolesław s. Franciszka, 208. Wilner Anna c. Mariana, 209. Włodarczyk Jadwiga c. Jana, 210. Wnukowski Wiesław s. Czesława, 211. Wołos Włodzimierz s. Jana, 212. Wójcik Henryk s. Aleksandra, 213. Wójcik Ronald s. Mieczysława, 214. Wójcik Stanisław s. Stanisława, 215. Wrzesiński Antoni s. Floriana, 216. Wyrzykowski Henryk s. Klemensa, 217. Zubek Tadeusz s. Władysława, 218. Zygmunt Stanisław s. Ignacego, 219. Żmuda Andrzej s. Franciszka,

na wniosek Wojewody Bydgoskiego,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

220. Lasota Czesław s. Stanisława.

Zmiany w prawie

Nowe mandaty od straży gminnej - za wjazd do czystej strefy i złą segregację śmieci

Straż gminna nałoży mandat za wjazd do strefy czystego transportu – przewiduje projekt rozporządzenia. Dodatkowe uprawnienie do nakładania mandatów ma też dotyczyć niezłożenia deklaracji śmieciowej lub jej zmiany oraz nieposiadania zadeklarowanego kompostownika przydomowego.

Katarzyna Kubicka-Żach 01.07.2020
KNF będzie skuteczniej nadzorował zagranicznych ubezpieczycieli

Komisja Nadzoru Finansowego będzie mogła nałożyć na członka zarządu zagranicznego zakładu ubezpieczeń karę za opóźnienie w wypłacie ubezpieczenia. Będzie mogła ona wynieść trzykrotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy, a jeżeli nie można go ustalić – 100 tys. złotych. Takie zmiany zakłada nowelizacja przepisów podpisana przez prezydenta.

Jolanta Ojczyk 01.07.2020
Płyn do e-papierosów bez akcyzy kolejne trzy miesiące

Minister finansów podpisał we wtorek rozporządzenie dotyczące zaniechania poboru podatku akcyzowego od płynu do papierosów elektronicznych oraz wyrobów nowatorskich. Przedsiębiorcy nie zapłacą podatku od 1 lipca do końca września 2020 roku. Do 30 czerwca wyroby były objęte zerową stawką podatku.

Krzysztof Koślicki 01.07.2020
Poborem opłaty elektronicznej za przejazd po drogach zajmie się skarbówka

Od 1 lipca 2020 r. szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przejmie od Głównego Inspektora Transportu Drogowego pobór opłaty elektronicznej za przejazd pojazdem ciężkim (powyżej 3,5 tony) po płatnych drogach krajowych oraz pobór opłaty za autostrady na wyznaczonych odcinkach A2 i A4. Dotychczasowy system poboru opłat zostanie wygaszony do końca lipca 2021 r.

Krzysztof Koślicki 01.07.2020
Nowe przepisy mają zapewnić lepszą ochronę sieci 5G

Ujednolicenie procesów i czynności wymaganych do ochrony sieci i usług telekomunikacyjnych przed najnowszymi cyberzagrożeniami - to cel opublikowanego właśnie rozporządzenia dotyczącego minimalnych środków technicznych i organizacyjnych, jakie dla zapewnienia cyberbezpieczeństwa sieci i usług, powinni stosować przedsiębiorcy telekomunikacyjni.

Krzysztof Sobczak 30.06.2020
Będzie aż pięć sądów do spraw własności intelektualnej

Wyspecjalizowane wydziały do rozpoznawania spraw z zakresu własności intelektualne powstaną nie w czterech, ale w pięciu sądach okręgowych - ustaliliśmy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Będą w Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Warszawie i Katowicach. Jutro ma ukazać się rozporządzenie w tej sprawie.

Jolanta Ojczyk 30.06.2020