NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Upoważnienie Głównego Urzędu Miar i okręgowych urzędów miar do udzielania zamówień osobom nie wymienionym w § 8 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 lutego 1949 r. w sprawie dostaw, robót i usług na rzecz Skarbu Państwa, samorządu oraz niektórych kategorii osób prawnych.

ZARZĄDZENIE
PRZEWODNICZĄCEGO PAŃSTWOWEJ KOMISJI PLANOWANIA GOSPODARCZEGO
z dnia 16 maja 1953 r.
w sprawie upoważnienia Głównego Urzędu Miar i okręgowych urzędów miar do udzielania osobom nie wymienionym w § 8 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 lutego 1949 r. w sprawie dostaw, robót i usług na rzecz Skarbu Państwa, samorządu oraz niektórych kategorii osób prawnych.

Na podstawie § 12 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 lutego 1949 r. w sprawie dostaw, robót i usług na rzecz Skarbu Państwa, samorządu oraz niektórych kategorii osób prawnych (Dz. U. z 1949 r. Nr 12, poz. 73 i Nr 58, poz. 448 oraz z 1952 r. Nr 19, poz. 116) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Upoważnia się na okres do dnia 31 grudnia 1954 r. Główny Urząd Miar i okręgowe urzędy miar do udzielania zamówień osobom nie wymienionym w § 8 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 lutego 1949 r. w sprawie dostaw, robót i usług na rzecz Skarbu Państwa, samorządu oraz niektórych kategorii osób prawnych (Dz. U. z 1949 r. Nr 12, poz. 73 i Nr 58, poz. 448 oraz z 1952 r. Nr 19, poz. 116) w zakresie dostaw, robót i usług związanych z wyposażeniem pracowni technicznych oraz wykonaniem drobnych napraw do wysokości 5.000 zł bez potrzeby uzyskiwania stwierdzenia odmowy przyjęcia zamówienia przez właściwe jednostki państwowe.
2.
Uprawnienie określone w ust. 1 nie dotyczy zamówień na prace projektowe.
§  2.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.1953.A-50.565

Rodzaj:zarządzenie
Tytuł:Upoważnienie Głównego Urzędu Miar i okręgowych urzędów miar do udzielania zamówień osobom nie wymienionym w § 8 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 lutego 1949 r. w sprawie dostaw, robót i usług na rzecz Skarbu Państwa, samorządu oraz niektórych kategorii osób prawnych.
Data aktu:1953-05-16
Data ogłoszenia:1953-05-24
Data wejścia w życie:1953-05-24