NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Decyzja wykonawcza 2012/640/UE w sprawie przyznania Hiszpanii dodatkowych dni na morzu w rejonach ICES VIIIc i IXa z wyjątkiem Zatoki Kadyksu

DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI
z dnia 11 października 2012 r.
w sprawie przyznania Hiszpanii dodatkowych dni na morzu w rejonach ICES VIIIc i IXa z wyjątkiem Zatoki Kadyksu

(notyfikowana jako dokument nr C(2012) 7086)

(Jedynie tekst w języku hiszpańskim jest autentyczny)

(2012/640/UE)

(Dz.U.UE L z dnia 17 października 2012 r.)

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Rady (UE) nr 43/2012 z dnia 17 stycznia 2012 r. ustalające uprawnienia do połowów dla statków UE na 2012 r. w odniesieniu do pewnych stad ryb i grup stad ryb, które nie są przedmiotem negocjacji lub umów międzynarodowych(1), w szczególności pkt 8 załącznika IIB do niego,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Punkt 5.1 załącznika IIB do rozporządzenia (UE) nr 43/2012 w związku z tabelą I tego załącznika określa maksymalną liczbę dni, podczas których statki Unii o długości całkowitej równej co najmniej 10 metrów, posiadające narzędzia regulowane (włoki, niewody duńskie i podobne narzędzia o rozmiarze oczka wynoszącym co najmniej 32 mm, sieci skrzelowe o rozmiarze oczka wynoszącym co najmniej 60 mm oraz takle denne), mogą przebywać w rejonach ICES VIIIc i IXa z wyjątkiem Zatoki Kadyksu w okresie od dnia 1 lutego 2012 r. do dnia 31 stycznia 2013 r.

(2) Punkt 8.5 załącznika IIB do rozporządzenia (UE) nr 43/2012 umożliwia Komisji przyznanie - w drodze aktu wykonawczego - dodatkowej liczby dni na morzu, podczas których - zgodnie z zezwoleniem wydanym przez dane państwo członkowskie bandery - statek może przebywać w danym obszarze, posiadając jednocześnie którekolwiek z narzędzi regulowanych, na podstawie trwałego zaprzestania działalności połowowej w okresie od dnia 1 lutego 2011 r. do dnia 31 stycznia 2012 r.

(3) Dnia 28 czerwca 2012 r. Hiszpania złożyła wniosek wykazujący, że osiem statków rybackich trwale zaprzestało działalności połowowej w okresie od dnia 1 lutego 2011 r. do dnia 31 stycznia 2012 r. Biorąc pod uwagę przedstawione dane oraz na podstawie metody obliczeń, określonej w pkt 8.2 wyżej wymienionego załącznika, należy przyznać Hiszpanii, na okres od dnia 1 lutego 2012 r. do dnia 31 stycznia 2013 r., 7 dodatkowych dni na morzu w odniesieniu do od statków wymienionych w pkt 1 wspomnianego załącznika.

(4) Środki przewidziane w niniejszej decyzji są zgodne z opinią Komitetu ds. Rybołówstwa i Akwakultury,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł  1

Maksymalna liczba dni na morzu, podczas których statek pływający pod banderą Hiszpanii, posiadający na pokładzie regulowane narzędzia i niepodlegający warunkom szczególnym wymienionym w pkt 6.1 załącznika IIB do rozporządzenia (UE) nr 43/2012, może być upoważniony do przebywania w rejonach ICES VIIIc i IXa z wyjątkiem Zatoki Kadyksu, zgodnie z tabelą I wymienionego załącznika, zostaje zwiększona do 157 dni w roku.

Artykuł  2

Niniejsza decyzja skierowana jest do Królestwa Hiszpanii.

Sporządzono w Brukseli dnia 11 października 2012 r.

W imieniu Komisji

Maria DAMANAKI

Członek Komisji

______

(1) Dz.U. L 25 z 27.1.2012, s. 1.

Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.2012.284.13

Rodzaj:decyzja
Tytuł:Decyzja wykonawcza 2012/640/UE w sprawie przyznania Hiszpanii dodatkowych dni na morzu w rejonach ICES VIIIc i IXa z wyjątkiem Zatoki Kadyksu
Data aktu:2012-10-11
Data ogłoszenia:2012-10-17