(Sprawa T-26/05)
(2005/C 69/46)
(Język postępowania: włoski)
(Dz.U.UE C z dnia 19 marca 2005 r.)
W dniu 18 stycznia 2005 r. do Sądu Pierwszej Instancji Wspólnot Europejskich wpłynęła skarga Republiki Włoskiej reprezentowanej przez Antoniego Cingolo, avvocyto dello Stato, przeciwko Komisji Wspólnot Europejskich.
Republika Włoska wnosi do Sądu Pierwszej Instancji o:
1) stwierdzenie nieważności:
– pisma z dnia 9 listopada 2004 r. DOCUP - Emilia-Romagna
– pisma z dnia 10 listopada 2004 r. PON Ricerca
– pisma z dnia 12 listopada 2004 r. DOCUP Piemonte, POR Calabria, POR Molise, DOCUP Toscana, POR Sicilia, DOCUP Marche, DOCUP Friuli-Venezia Giulia, POR Campania, DOCUP Liguria
– pisma z dnia 16 listopada 2004 r. DOCUP Lombardia, DOCUP Veneto
– pisma z dnia 17 listopada 2004 r. DOCUP Lazio
– pisma z dnia 18 listopada 2004 r. PON Sviluppo Imprenditoriale Locale
– pisma z dnia 22 listopada 2004 r. POR Sicilia
– pisma z dnia 24 listopada 2004 r. POR Puglia
– pisma z dnia 29 listopada 2004 r. DOCUP PA Trento
– pisma z dnia 16 grudnia 2004 r. POR Puglia
– pisma z dnia 17 grudnia 2004 r. POR Campania
– pisma z dnia 10 stycznia 2005 r. PON Sviluppo Imprenditoriale Locale
2) obciążenie Komisji Wspólnot Europejskich kosztami postępowania
Zarzuty i główne argumenty
Zarzuty i główne argumenty są tożsame z tymi, które zostały podniesione w sprawie T-345/04 Republika Włoska przeciwko Komisji.(1)
______
(1) Dz.U. UE C 262 z 23.10.2004, str. 55
W piątek, 19 grudnia 2025 roku, Senat przyjął bez poprawek uchwalone na początku grudnia przez Sejm bardzo istotne zmiany w przepisach dla pracodawców obowiązanych do tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Odnoszą się one do tych podmiotów, w których nie działają organizacje związkowe. Ustawa trafi teraz na biurko prezydenta.
19.12.2025Nowe okresy wliczane do okresu zatrudnienia mogą wpłynąć na wymiar urlopów wypoczynkowych osób, które jeszcze nie mają prawa do 26 dni urlopu rocznie. Pracownicy nie nabywają jednak prawa do rozliczenia urlopu za okres sprzed dnia objęcia pracodawcy obowiązkiem stosowania art. 302(1) Kodeksu pracy, wprowadzającego zaliczalność m.in. okresów prowadzenia działalności gospodarczej czy wykonywania zleceń do stażu pracy.
19.12.2025Wszyscy pracodawcy, także ci zatrudniający choćby jednego pracownika, będą musieli dokonać wartościowania stanowisk pracy i określić kryteria służące ustaleniu wynagrodzeń pracowników, poziomów wynagrodzeń i wzrostu wynagrodzeń. Jeszcze więcej obowiązków będą mieli średni i duzi pracodawcy, którzy będą musieli raportować lukę płacową. Zdaniem prawników, dla mikro, małych i średnich firm dostosowanie się do wymogów w zakresie wartościowania pracy czy ustalenia kryteriów poziomu i wzrostu wynagrodzeń wymagać będzie zewnętrznego wsparcia.
18.12.2025Minister finansów i gospodarki podpisał cztery rozporządzenia wykonawcze dotyczące funkcjonowania KSeF – potwierdził we wtorek resort finansów. Rozporządzenia określają m.in.: zasady korzystania z KSeF, w tym wzór zawiadomienia ZAW-FA, przypadki, w których nie ma obowiązku wystawiania faktur ustrukturyzowanych, a także zasady wystawiania faktur uproszczonych.
16.12.2025Od 1 stycznia 2026 r. zasadą będzie prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów przy użyciu programu komputerowego. Nie będzie już można dokumentować zakupów, np. środków czystości lub materiałów biurowych, za pomocą paragonów bez NIP nabywcy. Takie zmiany przewiduje nowe rozporządzenie w sprawie PKPiR.
15.12.2025Senat zgłosił w środę poprawki do reformy orzecznictwa lekarskiego w ZUS. Zaproponował, aby w sprawach szczególnie skomplikowanych możliwe było orzekanie w drugiej instancji przez grupę trzech lekarzy orzeczników. W pozostałych sprawach, zgodnie z ustawą, orzekać będzie jeden. Teraz ustawa wróci do Sejmu.
10.12.2025| Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2005.69.26 |
| Rodzaj: | Informacja |
| Tytuł: | Sprawa T-26/05: Skarga wniesiona w dniu 18 stycznia 2005 r. przez Republikę Włoską przeciwko Komisji Wspólnot Europejskich. |
| Data aktu: | 19/03/2005 |
| Data ogłoszenia: | 19/03/2005 |