Zmiana rozporządzenia w sprawie zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych w systemie teleinformatycznym.

Dz.U.2020.1040
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 1 czerwca 2020 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych w systemie teleinformatycznym
Na podstawie art. 251 ust. 2 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece (Dz. U. z 2019 r. poz. 2204) zarządza się, co następuje:
§  1.  W rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 15 lutego 2016 r. w sprawie zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych w systemie teleinformatycznym (Dz. U. poz. 312 i 410, z 2017 r. poz. 1504 oraz z 2019 r. poz. 2222) załącznik nr 1 do rozporządzenia otrzymuje brzmienie określone w załączniku do niniejszego rozporządzenia.
§  2.  Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2020 r.
ZAŁĄCZNIK

OZNACZENIA KODÓW WYDZIAŁÓW KSIĄG WIECZYSTYCH SĄDÓW REJONOWYCH

Lp. Sąd apelacyjny Sąd okręgowy Kod sądu okręgowego Wydział ksiąg wieczystych sądu rejonowego Kod wydziału ksiąg wieczystych sądu rejonowego
1 Sąd Apelacyjny w Białymstoku Sąd Okręgowy w Białymstoku BI w Białymstoku BI1B
2 w Bielsku Podlaskim BI1P
3 w Bielsku Podlaskim - wydział zamiejscowy z siedzibą w Hajnówce BI2P
4 w Bielsku Podlaskim - wydział zamiejscowy z siedzibą w Siemiatyczach BI3P
5 w Sokółce BI1S
6 Sąd Okręgowy w Łomży LM w Grajewie LM1G
7 w Łomży LM1L
8 w Wysokiem Mazowieckiem LM1W
9 w Zambrowie LM1Z
10 Sąd Okręgowy w Olsztynie OL w Bartoszycach OL1Y
11 w Biskupcu OL1B
12 w Giżycku OL1G
13 w Giżycku - wydział zamiejscowy z siedzibą w Węgorzewie OL2G
14 w Kętrzynie OL1K
15 w Lidzbarku Warmińskim OL1L
16 w Mrągowie OL1M
17 w Nidzicy OL1N
18 w Olsztynie OL1O
19 w Piszu OL1P
20 w Szczytnie OL1S
21 Sąd Okręgowy w Ostrołęce OS w Ostrołęce OS1O
22 w Ostrowi Mazowieckiej OS1M
23 w Przasnyszu OS1P
24 w Pułtusku OS1U
25 w Wyszkowie OS1W
26 Sąd Okręgowy w Suwałkach SU w Augustowie SU1A
27 w Augustowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Sejnach SU1N
28 w Ełku OL1E
29 w Olecku OL1C
30 w Suwałkach SU1S
31 Sąd Apelacyjny w Gdańsku Sąd Okręgowy w Bydgoszczy BY w Bydgoszczy BY1B
32 w Inowrocławiu BY1I
33 w Mogilnie BY1M
34 w Nakle nad Notecią BY1N
35 w Szubinie BY1U
36 w Świeciu BY1S
37 w Tucholi BY1T
38 w Tucholi - wydział zamiejscowy z siedzibą w Sępólnie Krajeńskim BY2T
39 w Żninie BY1Z
40 Sąd Okręgowy w Elblągu EL w Braniewie EL1B
41 w Działdowie EL1D
42 w Elblągu EL1E
43 w Iławie EL1I
44 w Nowym Mieście Lubawskim EL1N
45 w Ostródzie EL1O
46 w Ostródzie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Morągu EL2O
47 Sąd Okręgowy w Gdańsku GD Gdańsk-Północ w Gdańsku GD1G
48 w Gdyni GD1Y
49 w Kartuzach GD1R
50 w Kościerzynie GD1E
51 w Kwidzynie GD1I
52 w Kwidzynie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Sztumie GD2I
53 w Malborku GD1M
54 w Malborku - wydział zamiejscowy z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim GD2M
55 w Sopocie GD1S
56 w Starogardzie Gdańskim GD1A
57 w Tczewie GD1T
58 w Wejherowie GD1W
59 w Wejherowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Pucku GD2W
60 Sąd Okręgowy w Słupsku SL w Bytowie SL1B
61 w Chojnicach SL1C
62 w Człuchowie SL1Z
63 w Lęborku SL1L
64 w Miastku SL1M
65 w Słupsku SL1S
66 Sąd Okręgowy w Toruniu TO w Brodnicy TO1B
67 w Chełmnie ТO1C
68 w Golubiu-Dobrzyniu TO1G
69 w Grudziądzu TO1U
70 w Toruniu TO1T
71 w Wąbrzeźnie TO1W
72 Sąd Okręgowy we Włocławku WL w Aleksandrowie Kujawskim WL1A
73 w Lipnie WL1L
74 w Radziejowie WL1R
75 w Rypinie WL1Y
76 we Włocławku WL1W
77 Sąd Apelacyjny w Katowicach Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej BB w Bielsku-Białej BB1B
78 w Cieszynie BB1C
79 w Żywcu BB1Z
80 Sąd Okręgowy w Częstochowie CZ w Częstochowie CZ1C
81 w Częstochowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Kłobucku CZ2C
82 w Lublińcu CZ1L
83 w Myszkowie CZ1M
84 w Zawierciu CZ1Z
85 Sąd Okręgowy w Gliwicach GL w Gliwicach GL1G
86 w Rudzie Śląskiej GL1S
87 w Tarnowskich Górach GL1T
88 w Zabrzu GL1Z
89 Sąd Okręgowy w Katowicach KA w Będzinie KA1B
90 w Bytomiu KA1Y
91 w Chorzowie KA1C
92 w Dąbrowie Górniczej KA1D
93 w Jaworznie KA1J
94 Katowice-Wschód w Katowicach KA1K
95 w Mikołowie KA1M
96 w Mysłowicach KA1L
97 w Pszczynie KA1P
98 w Siemianowicach Śląskich KA1I
99 w Sosnowcu KA1S
100 w Tychach KA1T
101 Sąd Okręgowy w Rybniku RY w Jastrzębiu-Zdroju GL1J
102 w Raciborzu GL1R
103 w Rybniku GL1Y
104 w Wodzisławiu Śląskim GL1W
105 w Żorach GL1X
106 Sąd Apelacyjny w Krakowie Sąd Okręgowy w Kielcach KI w Busku-Zdroju KI1B
107 w Busku-Zdroju - wydział zamiejscowy z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej KI1I
108 w Jędrzejowie KI1J
109 w Kielcach KI1L
110 w Końskich KI1K
111 w Opatowie KI1Т
112 w Ostrowcu Świętokrzyskim KІ1O
113 w Pińczowie KI1P
114 w Sandomierzu KI1S
115 w Skarżysku-Kamiennej KI1R
116 w Starachowicach KI1H
117 w Staszowie KI1A
118 we Włoszczowie KI1W
119 Sąd Okręgowy w Krakowie KR w Chrzanowie KR1C
120 dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Czernichowie KR1K
121 dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Krzeszowicach KR2K
122 dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Proszowicach KR1H
123 dla Krakowa-Podgórza w Krakowie KR1P
124 dla Krakowa-Podgórza w Krakowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Skale KR2P
125 w Miechowie KR1M
126 w Miechowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Słomnikach KR1S
127 w Myślenicach KR1Y
128 w Myślenicach - wydział zamiejscowy z siedzibą w Dobczycach KR2Y
129 w Olkuszu KR1O
130 w Oświęcimiu KR1E
131 w Oświęcimiu - wydział zamiejscowy z siedzibą w Kętach KR2E
132 w Suchej Beskidzkiej KR1B
133 w Wadowicach KR1W
134 w Wieliczce KR1I
135 w Wieliczce - wydział zamiejscowy z siedzibą w Niepołomicach KR2I
136 w Wieliczce - wydział zamiejscowy z siedzibą w Skawinie KR3I
137 Sąd Okręgowy w Nowym Sączu NS w Gorlicach NS1G
138 w Limanowej NS1L
139 w Limanowej - wydział zamiejscowy z siedzibą w Mszanie Dolnej NS2L
140 w Nowym Sączu NS1S
141 w Nowym Sączu - wydział zamiejscowy z siedzibą w Muszynie NS1M
142 w Nowym Targu NS1T
143 w Zakopanem NS1Z
144 Sąd Okręgowy w Tarnowie TR w Bochni TR1O
145 w Brzesku TR1B
146 w Dąbrowie Tarnowskiej TR1D
147 w Tarnowie TR1T
148 w Tarnowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Tuchowie TR2T
149 Sąd Apelacyjny w Lublinie Sąd Okręgowy w Lublinie LU w Białej Podlaskiej LU1B
150 w Chełmie LU1C
151 w Kraśniku LU1K
152 w Lubartowie LU1A
153 Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku LU1S
154 Lublin-Zachód w Lublinie LU1I
155 w Opolu Lubelskim LU1O
156 w Puławach LU1P
157 w Radzyniu Podlaskim LU1R
158 w Rykach LU1Y
159 we Włodawie LU1W
160 Sąd Okręgowy w Radomiu RA w Grójcu RA1G
161 w Grójcu - wydział zamiejscowy z siedzibą w Białobrzegach RA2G
162 w Kozienicach RA1K
163 w Lipsku RA1L
164 w Przysusze RA1P
165 w Radomiu RA1R
166 w Szydłowcu RA1S
167 w Zwoleniu RA1Z
168 Sąd Okręgowy w Siedlcach SI w Garwolinie SI1G
169 w Łukowie LU1U
170 w Mińsku Mazowieckim SI1M
171 w Siedlcach SI1S
172 w Siedlcach - wydział zamiejscowy z siedzibą w Łosicach SI2S
173 w Sokołowie Podlaskim SI1P
174 w Węgrowie SI1W
175 Sąd Okręgowy w Zamościu ZA w Biłgoraju ZA1B
176 w Hrubieszowie ZA1H
177 w Janowie Lubelskim ZA1J
178 w Krasnymstawie ZA1K
179 w Tomaszowie Lubelskim ZA1T
180 w Zamościu ZA1Z
181 Sąd Apelacyjny w Łodzi Sąd Okręgowy w Kaliszu KZ w Jarocinie KZ1J
182 w Kaliszu KZ1A
183 w Kępnie KZ1E
184 w Krotoszynie KZ1R
185 w Ostrowie Wielkopolskim KZ1W
186 w Ostrzeszowie KZ1O
187 w Pleszewie KZ1P
188 Sąd Okręgowy w Łodzi LD w Brzezinach LD1B
189 w Kutnie LD1K
190 w Łęczycy LD1Y
191 dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi LD1M
192 w Łowiczu LD1O
193 w Pabianicach LD1P
194 w Rawie Mazowieckiej LD1R
195 w Skierniewicach LD1H
196 w Zgierzu LD1G
197 Sąd Okręgowy w Piotrkowie

Trybunalskim

PT w Bełchatowie PT1B
198 w Opocznie PT1O
199 w Piotrkowie Trybunalskim PT1P
200 w Radomsku PT1R
201 w Tomaszowie Mazowieckim PT1T
202 Sąd Okręgowy w Płocku PL w Ciechanowie PL1C
203 w Gostyninie PL1G
204 w Mławie PL1M
205 w Mławie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Żurominie PL2M
206 w Płocku PL1P
207 w Płońsku PL1L
208 w Sierpcu PL1E
209 w Sochaczewie PL1O
210 w Żyrardowie PL1Z
211 Sąd Okręgowy w Sieradzu SR w Łasku SR1L
212 w Łasku - wydział zamiejscowy z siedzibą w Poddębicach SR2L
213 w Sieradzu SR1S
214 w Wieluniu SR1W
215 w Wieluniu - wydział zamiejscowy z siedzibą w Pajęcznie SR2W
216 w Zduńskiej Woli SR1Z
217 Sąd Apelacyjny w Poznaniu Sąd Okręgowy w Koninie KN w Kole KN1K
218 w Koninie KN1N
219 w Słupcy KN1S
220 w Turku KN1T
221 Sąd Okręgowy w Poznaniu PO w Chodzieży PO1H
222 w Chodzieży - wydział zamiejscowy z siedzibą w Wyrzysku PO2H
223 w Gnieźnie PO1G
224 w Gostyniu PO1Y
225 w Grodzisku Wielkopolskim PO1S
226 w Kościanie PO1K
227 w Lesznie PO1L
228 w Nowym Tomyślu PO1N
229 w Obornikach PO1O
230 w Pile PO1I
231 Poznań-Stare Miasto w Poznaniu - dla części miasta Poznania w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnic: Grunwald, Jeżyce i Stare Miasto oraz gmin: Czerwonak, Dopiewo, Murowana Goślina, Suchy Las i Tarnowo Podgórne PO1P
232 Poznań-Stare Miasto w Poznaniu - dla części miasta Poznania w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnic: Nowe Miasto i Wilda, miast Luboń i Puszczykowo oraz gmin Komorniki i Swarzędz PO2P
233 w Rawiczu PO1R
234 w Szamotułach PO1A
235 w Szamotułach - wydział zamiejscowy z siedzibą w Międzychodzie PO2A
236 w Śremie PO1M
237 w Środzie Wielkopolskiej PO1D
238 w Trzciance PO1T
239 w Trzciance - wydział zamiejscowy z siedzibą w Czarnkowie PO2T
240 w Wągrowcu PO1B
241 w Wolsztynie PO1E
242 we Wrześni PO1F
243 w Złotowie PO1Z
244 Sąd Okręgowy w Zielonej Górze ZG w Krośnie Odrzańskim ZG1K
245 w Krośnie Odrzańskim - wydział zamiejscowy z siedzibą w Gubinie ZG2K
246 w Nowej Soli ZG1N
247 w Świebodzinie ZG1S
248 w Świebodzinie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Sulechowie ZG2S
249 we Wschowie ZG1W
250 w Zielonej Górze ZG1E
251 w Żaganiu ZG1G
252 w Żarach ZG1R
253 Sąd Apelacyjny w Rzeszowie Sąd Okręgowy w Krośnie KS w Brzozowie KS1B
254 w Jaśle KS1J
255 w Krośnie KS1K
256 w Lesku KS1E
257 w Lesku - wydział zamiejscowy z siedzibą w Ustrzykach Dolnych KS2E
258 w Sanoku KS1S
259 Sąd Okręgowy w Przemyślu PR w Jarosławiu PR1J
260 w Lubaczowie PR1L
261 w Przemyślu PR1P
262 w Przeworsku PR1R
263 w Przeworsku - wydział zamiejscowy z siedzibą w Sieniawie PR2R
264 Sąd Okręgowy w Rzeszowie RZ w Dębicy RZ1D
265 w Leżajsku RZ1E
266 w Łańcucie RZ1A
267 w Ropczycach RZ1R
268 w Rzeszowie RZ1Z
269 w Rzeszowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Tyczynie RZ2Z
270 w Strzyżowie RZ1S
271 Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu TB w Kolbuszowej TB1K
272 w Mielcu TB1M
273 w Nisku TB1N
274 w Stalowej Woli TB1S
275 w Tarnobrzegu TB1T
276 Sąd Apelacyjny w Szczecinie Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim GW w Gorzowie Wielkopolskim GW1G
277 w Międzyrzeczu GW1M
278 w Słubicach GW1S
279 w Strzelcach Krajeńskich GW1K
280 w Sulęcinie GW1U
281 Sąd Okręgowy w Koszalinie KO w Białogardzie KO1B
282 w Białogardzie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Świdwinie KO2B
283 w Drawsku Pomorskim KO1D
284 w Kołobrzegu KO1L
285 w Koszalinie KO1K
286 w Sławnie KO1E
287 w Szczecinku KO1I
288 w Wałczu KO1W
289 Sąd Okręgowy w Szczecinie SZ w Choszcznie SZ1C
290 w Goleniowie SZ1O
291 w Gryficach SZ1G
292 w Kamieniu Pomorskim SZ1K
293 w Łobzie SZ1L
294 w Gryfinie SZ1Y
295 w Myśliborzu SZ1M
296 w Stargardzie SZ1T
297 w Stargardzie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Pyrzycach SZ2T
298 Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie SZ1S
299 Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Policach SZ2S
300 w Świnoujściu SZ1W
301 Sąd Apelacyjny w Warszawie Sąd Okręgowy w Warszawie WA w Grodzisku Mazowieckim WA1G
302 w Piasecznie WA1I
303 w Pruszkowie WA1P
304 dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Bemowo, Bielany, Ochota i Żoliborz oraz gminy Izabelin WA1M
305 dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Mokotów i Wilanów WA2M
306 dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Białołęka, Praga-Północ, Targówek WA3M
307 dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w Warszawie w granicach ustalonych dla dzielnic Śródmieście i Wola oraz gminy Łomianki WA4M
308 dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Ursus, Ursynów i Włochy WA5M
309 dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Praga-Południe, Rembertów, Wawer i Wesoła WA6M
310 Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie WP w Legionowie WA1L
311 w Nowym Dworze Mazowieckim WA1N
312 w Otwocku WA1O
313 w Wołominie WA1W
314 Sąd Apelacyjny we Wrocławiu Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze JG w Bolesławcu JG1B
315 w Jeleniej Górze JG1J
316 w Kamiennej Górze JG1K
317 w Lubaniu JG1L
318 w Lwówku Śląskim JG1S
319 w Zgorzelcu JG1Z
320 Sąd Okręgowy w Legnicy LE w Głogowie LE1G
321 w Jaworze LE1J
322 w Legnicy LE1L
323 w Lubinie LE1U
324 w Złotoryi LE1Z
325 Sąd Okręgowy w Opolu OP w Brzegu OP1B
326 w Głubczycach OP1G
327 w Kędzierzynie-Koźlu OP1K
328 w Kluczborku OP1U
329 w Nysie OP1N
330 w Oleśnie OP1L
331 w Opolu OP1O
332 w Prudniku OP1P
333 w Strzelcach Opolskich OP1S
334 Sąd Okręgowy w Świdnicy SW w Dzierżoniowie SW1D
335 w Kłodzku SW1K
336 w Świdnicy SW1S
337 w Wałbrzychu SW1W
338 w Ząbkowicach Śląskich SW1Z
339 Sąd Okręgowy we Wrocławiu WR w Miliczu WR1M
340 w Oleśnicy WR1E
341 w Oławie WR1O
342 w Strzelinie WR1T
343 w Środzie Śląskiej WR1S
344 w Trzebnicy WR1W
345 w Wołowie WR1L
346 dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu WR1K

Zmiany w prawie

Ustawa o Funduszu Medycznym podpisana przez prezydenta

Ustawa o Funduszu Medycznym została podpisana przez prezydenta. Pracodawcy RP zwracali się do Kancelarii Prezydenta i do Sejmowej Komisji Zdrowia z prośbą o dialog i rozważenie poprawek, które doprowadziłyby do doprecyzowywania zapisów ustawy. Niestety, apele organizacji pozostały bez żadnego odzewu.

Katarzyna Nowosielska 20.10.2020
Minister określił nowe zasady funkcjonowania uczelni

W strefie żółtej w szkołach wyższych nauczanie będzie się odbywać w sposób hybrydowy, a w strefie czerwonej - głównie w formie zdalnej - takie nowe zasady działania określił w opublikowanym w sobotę rozporządzeniu minister nauki i szkolnictwa wyższego. Będą one obowiązywać od poniedziałku 19 października.

Krzysztof Sobczak 17.10.2020
Ustawa podpisana - zmiany w szkoleniach dla pracowników ratownictwa

Prezydent podpisał w czwartek nowelę ustawy z 17 września 2020 r. o systemie powiadamiania ratunkowego. Wprowadza ona m.in. zmiany mające na celu reorganizację systemu szkoleń pracowników centrów powiadamiania ratunkowego. Ustawa zmienia też zasady zatrudniania personelu centrów powiadamiania ratunkowego.

Katarzyna Nowosielska 15.10.2020
Czystość Plus - jest projekt zmian w ustawach „śmieciowych”

Obliczanie wskaźnika poziomu recyklingu odpadów od czterech frakcji, brak ograniczenia wskaźnika masy odpadów komunalnych które mogą spalone, na rzecz budowy niewielkich lokalnych instalacji pełniących rolę lokalnych ciepłowni – to niektóre z zapisów projektowanych przez resort klimatu. Projekt nowelizacji zakłada też zmiany terminów w ramach Bazy danych o produktach i opakowaniach.

Katarzyna Kubicka-Żach 12.10.2020
UE już monitoruje zagraniczne inwestycje

Monitorowanie bezpośrednich zagranicznych inwestycji w Unii Europejskiej pod kątem zagrożenia strategicznych interesów członków Unii - to cel obowiązujących od niedzieli 11 października przepisów. Chodzi m.in. o wykup europejskich firm, dysponujących krytycznymi technologiami.

Krzysztof Sobczak 11.10.2020
Zmiany w działach administracji - łączność do ministra aktywów

Ministerstwo Aktywów Państwowych przejmuje od resortu infrastruktury komórki organizacyjne oraz pracowników obsługujących dział łączność - wynika z opublikowanych w sobotę rozporządzeń Rady Ministrów. Zgodnie z ustawą o działach administracji rządowej z 1997 roku, dział łączność obejmuje sprawy poczty.

Krzysztof Sobczak 10.10.2020
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2020.1040

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Zmiana rozporządzenia w sprawie zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych w systemie teleinformatycznym.
Data aktu: 01/06/2020
Data ogłoszenia: 15/06/2020
Data wejścia w życie: 01/07/2020