Ministerstwo opublikowało wyniki egzaminów zawodowych
Na stronach internetowych ministerstwa sprawiedliwości zostały opublikowane listy osób, które pozytywnie zaliczyły egzaminy zawodowe.
Dodatkowy urlop na przygotowanie pracy doktorskiej
Osoby piszące doktorat mogą liczyć na dodatkowy, 28-dniowy urlop . Warunkiem jest wcześniejsza zgoda przełożonego na rozpoczęcie studiów trzeciego stopnia przez pracownika.
WSA: tylko samorząd dokona wpisu na listę adwokatów
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, iż minister sprawiedliwości nie może dokonać wpisu na listę adwokatów, ponieważ nie przyznaje mu takiego uprawnienia ustawa.
Absolwent marzy o trzech tysiącach złotych miesięcznie
Instytut Homo Homini na zamówienie Dziennika Gazety Prawnej przeprowadził badanie dotyczące przyszłości na rynku pracy studentów ostatnich lat studiów i absolwentów najpopularniejszych kierunków. Absolwenci oczekują na początku trzech tysięcy złotych wypłaty i są skłonni wyjechać za pracą zagranicę.
Aplikanci notarialni domagają się zmian
Przyszli notariusze wystosowali list otwarty do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Domagają się oni zmian zasad przeprowadzania egzaminu notarialnego.