obywatel Królestwa Daniiza zasługi dla rozwoju energetyki wiatrowej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Madsem Peter Stenvald,
obywatel Republiki Francuskiej
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-francuskiej współpracy kulturalnej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
2. Versyck Jean Claude,
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej i Kanady:
za wybitne zasługi w działalności polonijnej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
3. Okoniewski Andrzej,
za zasługi w działalności polonijnej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
4. Sobczuk-Klimek Alina,
obywatele Republiki Federalnej Niemiec:
za wybitne zasługi w działalności na rzecz Polonii niemieckiej
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
5. Jażewski Henryk,
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-niemieckiej współpracy
6. Adamski Elżbieta,
za wybitne zasługi w działalności społecznej i charytatywnej na rzecz Polski:
7. Jeszke-Zillmer Aleksandra Urszula, 8. Zillmer Hartwig,
obywatelka Stanów Zjednoczonych Ameryki
za wybitne zasługi w działalności polonijnej, za rozwijanie polsko-amerykańskiej współpracy naukowej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
9. Mostwin Danuta,
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki:
za wybitne zasługi w działalności polonijnej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
10. Lobrow Czesław,
za zasługi w działalności na rzecz środowiska polskiego
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
11. Jankowicz Marek,
obywatelka Konfederacji Szwajcarskiej i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
za wybitne zasługi w działalności charytatywnej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
12. Willener Isobel Sylvia,
obywatel Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
za wybitne zasługi w propagowaniu polskiej kultury i sztuki
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
13. Kolankowski Witold.