NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Księgowe ujęcie budynków i budowli użytkowanych dla celów socjalnych przez placówki socjalne, prowadzone przez przedsiębiorstwa działające na zasadach rozrachunku gospodarczego.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW
z dnia 4 stycznia 1955 r.
w sprawie księgowego ujęcia budynków i budowli użytkowanych dla celów socjalnych przez placówki socjalne, prowadzone przez przedsiębiorstwa działające na zasadach rozrachunku gospodarczego.

Na podstawie § 1 ust. 1 pkt 1 i 8 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 kwietnia 1950 r. w sprawie zakresu działania Ministra Finansów i zmiany zakresu działania Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego (Dz. U. z 1950 r. Nr 22, poz. 188 i z 1951 r. Nr 25, poz. 185) zarządza się, co następuje:
§  1.
Budynki i budowle użytkowane przez placówki socjalne (np. przez żłobki, świetlice, przedszkola itp.) prowadzone przez przedsiębiorstwa działające na zasadach rozrachunku gospodarczego podlegają wyłączeniu z księgowości budżetowej i włączeniu do księgowości przedsiębiorstw jako obiekty majątku trwałego tych przedsiębiorstw.
§  2.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.1955.7.76

Rodzaj:zarządzenie
Tytuł:Księgowe ujęcie budynków i budowli użytkowanych dla celów socjalnych przez placówki socjalne, prowadzone przez przedsiębiorstwa działające na zasadach rozrachunku gospodarczego.
Data aktu:1955-01-04
Data ogłoszenia:1955-01-28
Data wejścia w życie:1955-01-28