Lista osób odznaczonych "Medalem 10-lecia Polski Ludowej".

M.P.55.125.1624
OBWIESZCZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 29 grudnia 1955 r.
LISTA OSÓB ODZNAZONYCH "MEDALEM 10-LECIA POLSKI LUDOWEJ"
Uchwałą Rady Państwa z dnia 5 lipca 1955 r. nr 0/988 - na wniosek Zarządu Pałacu Kultury i Nauki im. J. Stalina - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":
Aksamit Stefan, Charliński Marian, Chmielewski Edmund, inż. Chwedoruk Grzegorz, Dreger-Fijałkowska Irena, Dymitrowicz Tadeusz, Grabczyk Antoni, Hajndrych Jan, Kosiorek Wacław, Krasniewski Czesław, inż. Kucharski Lechosław, inż. Kupczyński Witold, inż. Lelanow Aleksy, Lenard Tadeusz, Malinowski Tadeusz, Mazur Edmund, Muszyński Longin, Nerlo Józef, Pytel Henryk, Romanowicz Władysław, Ruszkowski Franciszek, Sala Władysław, Sikora Wacław, Skrzypczak Feliks, Sławiński Feliks, Strzemecki Zygmunt, Swiderski Czesław, Wakuliński Florian, inż. Włodarski Stefan, Wujek Antonina, Zieliński Marian, Ziółkowski Władysław, Żurniewicz Mieczysław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 13 lipca 1955 r. nr 0/1116 - na wniosek Ministerstwa Transportu Drogowego i Lotniczego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Berbecka Zofia, Berezowska Janina, Berezowski Tadeusz, Bien Józef, Branski Dominik, Brdej Józef, Brzęk Edward, Buczek Jan, Budzanowski Stanisław, Cwięk Jan, Czerechowski Władysław, Chłopik Jan, Chockuba Jan, Dubiel Leonard, Dziurzyńska Antonina, Filip Józef, Frencel Wiesław, Gawlak Sylwester, Ganzel Karol, Gawroński Tadeusz, Gliecold Dioniza, Głąb Józef, Godyń Józef, Godyń Andrzej, Goncik Paweł, Hak Tadeusz, Jakubek Józef, Janus Franciszek, Jończyk Wojciech, Juraszek Franciszek, Jóźwiak Jan, Kozirod Franciszek, Kroszewski Bronisław, inż. Maj Stanisław, Marek Adam, Michalski Józef, Miączyński Franciszek, Niemczyk Bronisława, Piech Wacław, Pleśniak Józef, Przybysz Wacław, Przysiężny Kazimierz, Rozen Zygmunt, Rozmus Józef, Sajpel Wacław, Salamon Piotr, Sarna Józef, Sech Michał, Śliwa Władysław, Słupek Jan, Smaga Jan, Somkowicz Bogusław, Starościak Jan, Stępiński Karol, Strąk Józef, Strączyński Marcin, Suwalska Maria, Telejko Jan, Wideł Władysław, Wiśniewski Józef, Wistel Paweł, Wojtarowicz Julian, Wołkanowski Józef, Woźny Michał, Wozniak Michał, Zagumny Adolf.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 14 lipca 1955 r. nr 0/1128 - na wniosek Ministra Transportu Drogowego i Lotniczego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Albrecht Teodor, Astanas Józef, Ananicz Stanisław, Antczak Maria, Antończyk Ludwik, Apanasionek Konstanty, Augustyniak Jan, Babiak Mikołaj, Bączek Edward, Bagińska Wanda, Bakalarski Stefan, Balcerski Stanisław, Bartniczak Tadeusz, Bator Stanisław, Bąbelek Ignacy, Bąk Władysław, inż. Bednarczyk Krzysztof, Ber Ryszard, Berski Ludwik, Białkowski Tadeusz, Bielicki Eryk, Biegański Stefan, Bielecki Romuald, Bobkę Władysław, Bogacki Wacław, Bogdanowicz Jan, Bogucki Tadeusz, Bojarzyński Aleksander, Bojarska Krystyna, Brandszteter Bolesław, Brohber Zygmunt, Brzeziński Izydor, Brudziński Jan, Bugaj Stanisław, Burkowski Adolf, Bułło Bronisław, Bykiewicz Józef, Cadel Libert, Chęsy Bernard, Chmielewski Stanisław, Chmielewski Stanisław, Chrostowski Marian, Chochorowski Stanisław, Chojnacki Henryk, Czechowski Franciszek, Chojnicki Marian, Chmiel Zdzisław, Czarkowski Jan, Czech Wiktor Stanisław, Czerkies Mikołaj, Czerniejewski Mieczysław, Czernaluk Stanisław, Czubiński Alojzy, Dalewski Stanisław, Danieluk Anna, Dąbrowski Leonard, Dąbrowski Edward, Delura Zygmunt, Dietrich Mieczysław, Domagała Józef, Dominik Franciszek, Dółka Franciszek, Dróżdz Jan, Dziedzic Jan, Dziekan Aleksander, Dzięgielewski Jan, Duch Tadeusz, Dudka Wiktor, Esser Jan, Faber Kazimierz, Fabisz Edward, Fajewicz Michał, Felczykowski Alfons, Fiłipowicz Jan, Fiszer Władysław, Gałązkiewicz Kazimierz, Garnecki Zenon, Gawłowski Stanisław, Gawroński Franciszek, Gąsiennica Józef, German Józef, Gierak Władysław, Gieorgijewski Michał, Gil Jan, Glapiak Stanisław, Górski Mieczysław, Grabski Józef, Graniczny Józef, Grefka Franciszek, Gregorczyk Antoni, Gremski Paweł, Greszta Roman, Grodzki Marian, Grochowska Konstancja, Grocholska Walentyna, Groszczyk Jakub, Gryta Jan, Gut Jan, Gurba Władysław, Hajdas Józef, Harasim Henryk, Harenda Stefan, Haze Julian, Huber Jan, Huet Tadeusz, Iskierko Jan, Iwanowicz Eugeniusz, Iwlijew Adam, Iżycki Stanisław, Jagielski Alfons, Jagiełło Józef, Janowski Stefan, Jankowski Konrad, Jankowski Stanisław, inż. Janowski Adam, Jarząbek Kazimierz, Jasionek Zdzisław, Jasiński Jan, Jasielski Zygmunt, Jasiński Tadeusz, Jedro Stanisław, Jurek Stanisław, Jurkowski Dominik, Jurzyk Jadwiga, Juszkiewicz Jan, Kaczmarek Władysław, Kamiński Seweryn, Kamiński Stanisław, Kaminiarz Eustachiusz, Kamiński Lech, Kalwik Sylwester, Karaś Franciszek, Karpiński Stanisław, Kasper Roman, Kasprzak Janina, Kawecki Franciszek Tadeusz, Kaźmierowski Stanisław, Kępiński Michał, Kęnska Kazimierz, Kiedrowski Andrzej, Kliński Kazimierz, Kłaczyński Jan Władysław, Knapik Józef, Knut Jan, Kobos Józef, Kobusz Tadeusz, Kobyłecki Wacław, Kofman Antoni, Kolarz Józef, Kolipost Jan, Kołacz Stanisław, Kołdra Ryszard, Kołodziejczak Bolesław, Komarnicki Wiktor, Kominowska Irena, Konsencjusz Wacław, Koperwas Stanisław, Kordalowa Janina, Kostecka Stanisława, Koszczoł Alfons, Kołakowski Stanisław, Kotowicz Jadwiga, Kozanecki Edmund, Kozendra Halina, Kozłowska Leokadia, Kozłowski August, Kowalik Stanisław, Kowalczyk Sylwester, Kowal Henryk, Kowalewski Władysław, Kowalik Edward, Knut Leon, Krawiec Jan, Krawczyk Stefan, Krawczyk Władysław, Kraszewski Jerzy, Krzyśków Witold, Krzywdziński Jan, Krupa Stanisław, Kruzel Edmund, Krzykowski Władysław, Krzciuk Wacław, Kryj Stanisław, Księżycki Jerzy, Kwaśniak Stanisław, Kwiekowska Eleonora, Kwietniewski Ryszard, Kubarko Janina, Kubera Henryk, Kucharski Czesław, Kuflewski Józef, Kugiel Antoni, Kujawa Stanisław, Kuliński Leon, Kuprel Michał, Kurowski Jan, Kurzacz Kazimierz, Kutyłowski Jan, Kut Tadeusz, Lason Tadeusz, Lasek Bronisław, Latoń Bronisława, Ląg Antoni, Leszczyński Józef, Liberacki Ryszard, Libera Jerzy, Lipiński Jerzy, Lisiecki Franciszek, Lis Jan, Liwiński Marian, Lewczyńska Anna, Łagodziński Tadeusz, Łapczyński Stefan, Łyczak Stanisław, Łukowski Tomasz, Łukomski Franciszek, Łukian Tadeusz, Maciejewski Janusz, Maciąga Franciszek, Mach Franciszek, Majewski Stanisław, Majdziński Mieczysław, Makowski Kazimierz, Makowiecka Janina, Małecki Mieczysław, Marciniak Antoni, Markiewicz Janina, Marek Jan, Marciniszyn Jan, Maraszkiewicz Szczepan, Marciniak Marian, Matuszczyk Elżbieta, Maturzak Stanisław Wawrzyniec, Matuszewski Aleksander, Merder Józef, Miarka Zbigniew, Michalak Wiktor, Michalak Władysław, Michalski Tadeusz, Michnowski Marian, Mikolajczak Franciszek, Mikos Mieczysław, Milewski Mirosław, Miszczyszyn Ludwik, Miszczaka Stanisław, Mleczkowski Jan, Moskalewicz Włodzimierz, Mucha Tadeusz, Napierała Czesław, Napieracz Lucyna, Niciecki Jan, Niemirowska Stefania, Nizińska Stefania, Niechwiadowicz Józef, Nielipiński Jan, Niewiadomski Stanisław, Nowakowski Władysław, Nowak Tadeusz, Nowakowski Bolesław, Nyk Mieczysław, Nynek Henryk, Nytko Stanisława, Ochnik Franciszek, Ochtabiński Feliks, Ogrodowiak Roman, Olesiński Stanisław, Opalski Bogusław, Oporski Aleksander, Oskroba Marian, Osuch Barbara, Ożga Gizela, Pecyna Czesław, Paczosa Ignacy, Palczewski Witold, Palczewski Adam, Paprocki Jan, Panek Eugeniusz, Paradowski Wacław, Pasternak Lech, Paszkowski. Józef, Pawlikowski Zbigniew, Pawlak Tadeusz, Pawelec Władysław, Pawlikowski Józef, Pelczyński Zenobiusz, Piekarz Franciszek, Pietrzak Franciszek, Pik Stefan, Pilitowski Wincenty, Piwowarczyk Roman, Pławgo Mieczysław, Podraza Ignacy, Pogoński Jan, Pokorski Jan, Polasik Stanisław, Polnik Wilhelm, Pacholczak Tadeusz, Popielski Władysław, Popielski Czesłtaw, Porębski Zbigniew, Potapowicz Jan, Prawda Józef, Przysiężniuk Adolf, Padłowska Alina Urszula, Przystarz Karol, Pułaszewski Edmund, Raczek Józef, Radzikowski Czesław, Radziszewski Heliodor, Ramut Jan, Rausch Maria, Rejdak Józef, Rogoziński Feliks, Rogowski Franciszek, Rokicki Stanisław, mgr inż. Rolla Stefan, Romond Aleksander, Roszkowski Kazimierz, Rozencjwaig Leon, Różanowicz Eugeniusz, inż. Runiewicz Jan, Sagan Władysław, Sakowicz Alfons, Salawa Wacław, Sapełko Mieczysław, Schneider Jan, Sepczynski Jerzy Włodzimierz, Serowka Józef, Siedlarek Wacław, Siemieniak Marian, Sienko Marian, Sikorski Florian, Siuta Czesław, Siwiec Stanisław, Skalski Władysław, Skawiński Feliks, Skibicki Wacław, Skowron Feliks, Skoczylas Bronisław, Skowron Władysław, Skupień Józef, Słabczyński Henryk, Słomiński Mieczysław, Służnik Konstanty, Sobczak Władysław, Sodólska Jadwiga, Soja Jan, Solarski Jan, Somer Adela, Soszka Jan, Sotnik Leon, Starek Aleksander, Starsiak Waleria, Stapor Jan, Stefanowicz Janina, Sternik Stanisław, mgr Stendera Stefan, Stolarczyk Jan, Stolpiak Jerzy, Stopyra Józef, Stopczyński Józef, Straszewski Franciszek, Stysiał Jan, Suracki Stanisław, Suwalski Wincenty, Sliwiński Sylwester, Swierczyńska Krystyna, Swiętek Henryk, Szamot Gustaw, Szczepański Edward, Szczygieł Zbigniew, Szczerba Adam, Szołdrowski Stefan, Szpara Władysław, inż. Szpakowski Wacław, Szturembski Michał, Szubert Konrad, Szulc Jan, Szrejbrowski Jerzy, mgr inż. Szramowicz Stanisław, Sokołowski Władysław, Szutenberg Michał, Szwenik Kazimierz, Szymaszek Julian, Taff Józef, Tekieli Tadeusz, Tegel Rudolf, Tekieli Jan, Tkaczyk Kazimierz, Tochmański Jan, Tomczyk Eugeniusz, Tomkowski Władysław, Tomaszewska Józefa, Topolski Zygmunt, inż. Tryliński Władysław, Trafny Jan, Trzcińska Mirosława Zofia, Truchło Stanisław, Tucholski Stanisław, Turski Michał, Turek Czesław, Urbański Mieczysław, Wandzilak Stefan, Warczygłowa Stanisław, Warycha Felicjan, Wawrzyniak Franciszek, Wąsiński Zenon, Wężyk Ignacy, inż. Wieliński Bolesław, Wierciński Stefan, Wilk Bolesław; Wilk Marian, Wiśniewski Stefan, Wiśniewski Marian, Wiśniewski Władysław, Włodarczak Ignacy, Woch Bolesław, Wójcicki Jan, Wójtczak Adam, Wodarz Helena, inż. Wojciechowski Stanisław, Wojtowicz Jan, Woliński Roman, Woźniak Bolesław, Wójcik Franciszek, Wójcik Józef, Wójcik Kazimierz, Wróblewski Bolesław, Wrzecioniarz Jan, Wrzesiński Marian, Wróblewski Eugeniusz, Wszołek Kazimierz, Wybraniec Wiesław, inż. Wysocki Jerzy, Wyszomirski Stanisław, Usowicz Józef, Zadencki Józef, Zagórski Aleksander, Zając Władysław, Zając Antoni, Zakrzewski Gerard, Zaleski Bolesław, Zapaśnik Józef, Zapolski-Downar Michał, Zaremba Aleksander, Zarzycka Krystyna, Zawisza Edward, Zawadzki Roman, Zdziech Henryk, Zgłobik Roman, Zgórzak Feliks, Zgud Wiktor, inż. Zięba Jadwiga, Ziółkowski Władysław, Zmitrowicz Bonifacy, Znój Antoni, Zamojć Edward, Żbikowski Mieczysław, Żukowski Feliks, Złotowski Stanisław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 14 lipca 1955 r. nr 0/1129 - na wniosek Ministra Budownictwa Przemysłowego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Andrzejewski Henryk, Arasimowicz Zygmunt, Baczyński Ryszard, Balczorek Henryk, Balzar Franciszek, Banaś Józefa, inż. Bartowski Antoni, Białoń Jan, Białostocki Tadeusz, Biedawska Zofia, Bieniaszkiewicz Zenon, Bikbawow Konstanty, Bojewski Władysław, Borowiec Franciszek, Bożek Jan, Zożek Zofia, Bronkowski Józef, Brykowa Scholastyka, Brzeziński Jan, Bucholc Henryk, Bukowicz Wojciech, Bula Paweł, Bulik Józef, Caba Barbara, Choma Józef, Chrabąszcz Ignący, Chwierut Jan, Cendrowicz Henryk, Ciach Jan, Ciaś Eugeniusz, Ciecierski Jerzy, Ciempka Mieczysław, Ciesielska Domicela, Cios Wojciech, Cisowski Karol, Cuper Ryszard, Cupiał Marian, Cybulski Bronisław, Czarnecki Zdzisław, Czoechyra Jan, Czerniawski Tadeusz, Czarnuszka Michał, Czerwiński Józef, Czesak Tadeusz, Czyżewski Mieczysław, Dałkowiecka Aniela, Damięcki Jan, Dąbrowski Tadeusz, Dligacz Izydor, Dłubisz Edward, Dobrowolska Izabella, Domagała Jan, Dorynek Emil, Drożdżyński Konrad, Dudała Michał, Dymek Edward, Dyszy Antoni, Dziacko Walenty, Dziekan Leonard, Dzienis Tadeusz, Elżanowski Jan, Fedaczyński Edward, Fidyk Stefan, Flisiuk Lucyna, Fluder Stefan, Fuss Józef, Galiński Eugeniusz, Garbacik Edward, Gduta Zbigniew, Gierak Franciszek, Glista Adolf, Głowala Stefan, Głowski Bolesław, Goj Jan, Gorczyca Józef, Gorzałczyński Bonawentura, Gozdera Henryk, Górniak Jan, Gral Stanisław, Grecko Adolf, Grochowski Mieczysław, Grudzień Stanisław, Grysiewicz Marian, Gudzio Juliusz, Gutkowski Stefan, Halbożek Edward, Hanus Janina, Hoffmann Łucjan, Iwanek Cecylia, Iwańska Marta, Jabłonka Leon, Jachura Stefan, Jajeśnica Edward, Jakiel Czesław, Jakóbek Kazimierz, Jakubowska. Jadwiga, Jakubowski Antoni, Janas Albin, Janiak Czesław, Janiszewski Tadeusz, Jankowska Rozalia, Jarzębski Bronisław, Jasielski Edmund, Jasiński Adam, Jasnowski Józef, Jawecki Marian, Jaworski Michał, Jazgarski Wacław, inż. Jezierski Jerzy, Józefowicz Zdzisław, Jucha Aleksander, Justyna Stefan, Jurek Józef, Kaczmarek Henryk, Kadula Władysław, Kalb Jerzy, Kalembasiak Celina, Kałużny Józef, Kałużny Michał, Kamieniak Bolesław, Kamiński Henryk, Kania Zbigniew, Kaniak Józef, Kanonik Zygmunt, Karczemny Józef, Kardasz Józef, Karolczuk Jan, Karolewski Władysław, Kasińska Janina, Kasperski Józef, inż. Kasprzak Zbigniew, Kasza Mieczysław, Kaszyński Edmund, Kata Bolesław, Kawecki Józef, Kazimierski Franciszek, Kaźmierczak Władysław, Kądzielawa Stanisław, Kędzierski Tadeusz, Kijak Stanisław, Kleczkowski Stanisław, Knoll Mieczysław, Kocaba Jan, Kochman Zbigniew, Konieczna Janina, Korzen Antoni, Kowalczyk Eugeniusz, Kowalczyk Jerzy, Kowalski Jan, Kozik Adam, Kozioł Józef, Koźlicki Władysław, Krankowski Ludwik, Krawczyk Bolesław, Krokocki Franciszek, Król Jan, Królak Witold, Królik Jan, Kruk Kazimierz, Krzysica Jan, Książkiewicz Jan, Kubiak Andrzej, Kubik Zenobiusz, Kubik Kazimierz, Kubiak Marian, Kubiczek Gotfryd, Kunz Paweł, Kurowski Stefan, Kwiatkowski Edward, Lasek Franciszek, Laskiewicz Stanisław, Laskowska Wanda, Latko Marian, Ledwoń Alojzy, Leśniak Antoni, Leszczyński Bogumił, Leszkiewicz Józef, Lewkowicz Julian, Lichota Stanisław, Lipiarz Zygmunt, Lipski Roman, Liszka Marian, Lukasowa Anna, Łazarczyk Józef, Łazarczyk Jósef, Łęczycka Helena, Łuckiewicz Adolf, Łuszczyński Kazimierz, Łyszkiewicz. Zygmunt, Małecki Piotr, Małek Jan, Marciniak Waleria, Markiewicz Marceli, Markiewicz Mieczysław, inż. Markiewicz Teodor, Matuszewski Adam, Mazurczak Marceli, Mazur Wiktor, Mazurek Czesław, Mazurek Zdzisław, Mendyk Władysław, Michalewski Bolesław, Michoński Stefan, Mieńko Stanisław, Migas Stefan, Migdał Jan, Mikunda Konrad, Miler Alfred, Mirończuk Michał, Młynarczyk Jan, Morawski Bolesław, Morozewicz Zofia, Mozler Józef; Mrowicki Leon, inż. Musatow Henryk, Muszal Wojciech, Mytnik Władysław, Niemiec Stefan, Noculak Józef, Nogowski Kazimierz, Nogowska Wanda, Nowak Kazimierz, Nowak Stanisław, Nowiński Zygmunt, Ogar Józef, Oleksy Kazimiera, Olender Mieczysław, Oleś Franciszek, Olszewska Krystyna, Ostapowicz Marek, Ożarowski Zygmunt, Pabiś Feliks, Pajdziński Stanisław, Paluch Jan, Palys Wincenty, inż. Pawłowski Paweł, Pawłowski Konstanty, Pawluczuk Mieczysław, Pazera Jan, Pieczara Jan, Pietrzak Jan, Pietrzak Stanisław, Piwowarczyk Jan, Przeniesławski Stefan, inż. Przychodzki Jan, Ptasiński Stanisław, Pudełko Leon, Radzikiewicz Mikołaj, Rejment Helena, Romanica Stanisław, Runczkowska Kamilla, Rybarczyk Stanisław, Rząca Helena, Sachajdakiewicz Jan, Sadkowski Stefan, Sagan Bolesław, Sagański Adam, Saran Zbigniew, Seredyński Stefan, Sękowski Józef, Sieroszewski Stanisław, Sikorski Stanisław, inż. Singer Henryk, Sitko Jan, Siwcowa Halina, Skarbiłowicz Michał, Skiba Tadeusz, Skrowaczewski Jan, Słobodzian Orest, Smul Rudolf, Socha Mieczysław, inż. Sobala Ludwik, Soja Zenon, Sokołowski Jan, Sołtysiak Irena, Sosik Edward, Stachurski Konstanty, Stachyra Stefan, Stadnicki Aleksander, Staniszewski Paweł, Stawarska Maria, Stefański Karol, Stegner Eugenia, Stęchły Jan, Stokowski Stefan, Strach Stefan, Sulewski Stanisław, Suś Jan s. Józefa, Swierkot Alfred, Swierszcz Stanisław, Swiętoń Józef, Szajnberg Abram, Szantyr Janina, Szczech Jan, Szczęsna-Mikosińska Maria, inż. Szczurowski Eugeniusz, Szechiński Franciszek, Szerkus Władysław, Szopa Józef, Szrama Tadeusz, Szwajcowski Stefan, Szymański Jan, Świerk Stanisław, Świgoń Karol, Ta bor Jan, Talarski Tomasz, Tarasiuk Piotr, Tekiela Józef, Termanowski Mieczysław, Tomaczkowski Alfons, Tiutiunik Włodzimierz, Tondera Roman, Tracz Stanisław, Uranowicz. Jerzy, Urbański Jan Tadeusz, Wachowski Ryszard, Walusiak Mieczysław, Wardziński Władysław, Warunek Bolesław, Wasiak Julian, Wasilewski Jan, Waszczuk Jan, Waszka Władysław, Wata Józef, Wegner Czesław, Weimer Jan, Wesołowski Stefan, Wiatr Zenon, Wieśniak Henryk, Wiewiór Zdzisław, Wiewiórski Ryszard, Wilkosz Józef, Winkowski Tadeusz, Wiśniewski Euzebiusz, Włodarczyk Jan, Włoszczowski Jan, Wojewódzki Stanisław, Wołoch Józef, Woronowicz Józef, Woś Wojciech, Woszczerowicz Jerzy Romuald, Wójcik Władysław, Wrona Marian, Wrotkowska Kazimiera, Wróblewski Stefan, Wrześniowska-Sałamaszyńska Jadwiga, Zaręba Leokadia, Zasada Tomasz, Zawitaj Kazimierz Alojzy, Zelmanowicz Mendel, Zemełko Adolf, Zborowski Stanisław, Zgadzaj Antoni, Zgorzelski Michał, Zielski Stanisław, Zilberman Mojżesz, Zuchmański Józef, Żechowski Daniel, Żmudzki Marian, Żukowski Roman, Żurecki Jan.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 14 lipca 1955 r. nr 0/1130 - na wniosek Ministra Handlu Wewnętrznego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamaszek Alojzy, Adamski Józef, Adamowicz Julia, Adamczyk Mieczysław, Andrzejczak Zofia, Andrzejewski Józef, Aleksandrowicz Feliksa, Bagadzińska Helena, Bajkowski Edward, Bandosz Kazimiera, Bandurowicz Antoni, Banasik Agnieszka, Bartosiński Piotr, Barbrich Antoni, Bazylewski Tadeusz, Bąk Franciszka, Bednarz Kazimierz, Bednarek Franciszek,. Bieliński Józef, Bielecki Janusz, Biel Walenty, Blum Jakub, Boryga Jan, Bogusiak Zofia, Bogdański Wiktor, Bogucki Jarosław, Bogusz Zofia, Bortkiewicz Maria, Borodzicz Tadeusz, Bresler Zbigniew, Brodziński Stanisław, Brymer Zofia, Bursiak Zygmunt, Bukatewicz Eugenia, Całus Marian, Chachaj Stanisław, Chlond Roman, Chwat Teodor, Ciborowski Kazimierz, Ciesielska Felicja, Chludziński Edward, Ciszewska Kazimiera, Czajka Stanisław, Czajowski Piotr, Czarnecki Wojciech, Czarnocha Jakub, Czastka Zbigniew, Czajkowska Barbara, Czarnik Jerzy, Czerek Benedykt, Czepanko Józef, Czupryński Ryszard, Ćwiertniak Józefa, Daszkiewicz Władysław, Dąbrowski Eugeniusz, Dębowski Tadeusz, Dobiasz Stefan, Dobrzylewska Joanna, Doroż Józef, Dobrzyński Florian, Droś Jerzy, Dubowa Halina, Dubiński Roman, Dudziak Tadeusz, Dróbecka Zofia, Dudek Kazimierz, Dwornicki Marian, Dyjeciński Wacław, Dziewulski Eugeniusz, Dziurla Stanisława, Dziura Tadeusz, Ebinger Roman, Edelsberg Adam, Erbel Janina, Fajgenbaum Judyta, Faust Władysława, Ferszt Jerzy, Fęglerski Tadeusz, Fiala Władysław, Fiabiański Kazimierz, Fijałek Wacław, Fijałkowski Franciszek, Filak Franciszek, Fornalczyk Antoni, Franek Emil, Frydman Dawid, Gac Stanisław, Garstka Stanisława, Gawrylak Leon, Gizinski Józef, Glas Leon, Gluzman Józef, Gniado Zofia, Gniatczyk Roman, Golmont Karol, Gonczarowa Ludwika, Gorski Marian, Gorzkowski Mieczysław, Gralec Julian, Grabowska Stanisława, Gręda Henryk, Gruszka Edward, Grycerski Eugeniusz, Grynsztajn Adam, Grzywiński, Antoni, Grzejszczak. Wiesława, Gutkind Dawid, Halbersztat Romana, Hałoń Eugeniusz, Hałuczczak Albin, Hauer Tadeusz, Hecold Stanisław, Heczko Karol, Herter Wiktoria, Hodana Jadwiga, Hołubiak Wanda, Hoppe Leon, Hudowicz Stefan, Hutczak Daniela, Hyziak Władysław, Igra Marian, Iwasieczko Karol, Jagiełło Zofia, Jakubowska Bronisława, Jakubczyk Józef, Jakubowicz Julian, Janiurek Stanisław, Janczewski Mieczysław, Jankowiak Tadeusz, Janecka Krystyna, Janicki Antoni, Jańczak Józef, Janowska Irena, Jarmaczek Władysław, Jarkiewicz Władysław, Jasiak Albert, Jasiński Bolesław, Jaskolski Jan, Jasińska Stanisława, Jercha Janina, Jezierski Henryk, Jeziurska Leokadia, Jóźwiak Stanisława, Juraszek Władysław, Juszczak Kazimierz, Kabarowski Aleksander, Kac Izak, Kaczmarek Henryk, Kaim Irena, Kajdasz Kazimierz, Kall Stanisław, Kamiński Kazimierz, Kamiński Józef, Kantorski Józef, Karliński Piotr, Kasprowski Bolesław, Kempka Cecylia, Kitka Bolesław, Kielcz Zenon, Klasa Józef, Klarreich Józef, Kłossowski Napoleon, Knysz Zbigniewa, Kobielska Eugenia, Kochanowska Zofia, Kon Paulina, Kopalski Józef, Koperwas Jerzy, Kordowska Irena, Korejwo Anna, Kornaszewska Irena, Kostkowski Jan, Kos Henryk, Kossowski Feliks, Kot Wacław, Kotonowicz Jadwiga, Korenhengler Moszek, Kowalczyk Stanisława, Kowalczyk Tadeusz, Kowalska Jadwiga, Kowalewska Anna, Kowalski Wiktor, Kozłowicz Zygmunt, Kozłowska Maria, Krawczuk Aleksander, Krauze Józef, Król Ludwik, Krych Henryk, Kryś Stanisław, Krzyżanowska Eugenia, Kruk Teodozja, Kubiak Marian, Kuls Marian, Kula Zbigniew, Kulikowska Irmina, Kumielewski Wincenty, Kursa Tadeusz, Kurzyński Władysław, Kustro Józef, Kus Jerzy, Kustosz Stanisław, Kuś Maria, Kwiatkowski Józef, Kwadrans Jan, Kwiatkowski Jan, Lamboj Józef, Lau Władysław, Lazar Helena, Lech Edward, Lenz Leonard, Leszek Antoni, Lipszyc Adam, Loks Helena, Lorkowski Piotr, Łabędź Karol, Łapienis Krystyna, Łazarek Genowefa, Łędzewicz Jerzy, Łukasiewicz Irena, Maczyńska Helena, Machczyński Roman, Maj Wacław, Majkowski Władysław, Kowalski Jan, Rowiński Henryk, Majzel Aleksander, Malisiewicz Józef, Malinowska Matylda, Maliszewski Czesław, Mandelbaum Henryk, Mandywel Zygmunt, Mauer Emil, Maraszek Jan, Marciniak Teresa, Marciniak Tadeusz, Masalska Aleksandra, Masłowski Michał, Masłowski Stanisław, Mardofel Jan, Maroszek Jan, Matys Michał, Matysiak Helena, Mendelson Leon, Mencwał Jan, Mendychowska Bronisława, Mencweld Helena, Michniowski Władysław, Michalski Janusz, Miedzianogora Maria, Minor Jerzy, Mojsiej Jan, Mongird Roman, Moskwa Alfreda, Mrówczyńska Joanna, Münchberg Irena, Nocoń Genowefa, Norsesowicz Grzegorz, Nowicki Ludwik, Nowogrodzki Henryk, Nowak Edmund, Nowak Eugeniusz, Nowak Stanisław, Olczyk Władysław, Olejnik Maria, Opoka Józefa, Orczyk Stanisław, Osiński Wacław, Owczarek Marian, Parzuch Jan, Pastuszko Józef, Patora Henryk, Pawlak Władysław, Pawenda Wojciech, Pec Julian, Pędzicka Irena, Piątek Władysław, Piekło Stanisław, Pinczuk Zygmunt, Pisarska Gustawa, Piszczałowski Czesław, Plucińska Ksenia, Płaskowicki Lech, Płeszka Aniela, Polens Bolesław, Poraj Antoni, Postawa Władysława, Przewoźniak Janina, Przybylska Władysława, Przeniczny Lucjan, Ptaszyński Marian, Pychowa Henryka, Pytkowska Maria, Pytlewska Łucja, Rabinowicz Ignacy, Rabczyński Jakub, Raczek Katarzyna, Radziałowski Józef, Ramm Maria, Radek Władysław, Reinsztajn Maksymilian, Robakiewicz Stanisława, Rogowski Dionizy, Roga Stanisiaw, Rosiak Michał, Rola Aleksander, Rotapel Maks, Rozenblat Henryk, Rozner Klara, Roze Agnieszka, Rozański Franciszek, Rożek Adam, Ruczewski Zdzisław, Róhr Józef, Rudnicki Tadeusz, Rusek Witold, Rzepko Janina, Rzepkowski Eugeniusz, Rutkowska Zofia, Rybicki Zenon, Samotus Maria, Samborski Stefan, Salinger Jerzy, Saynay Stanisław, Sedzicka Weronika, Sicińska Wiesława, Siegel Mieczysław, Sikora Bolesław, Sikora Józef, Skardow Czesław, Skarbut Adam, Skoczek Franciszka, Skowierzak Marian, Skotarczyk Leon, Skrzek Mieczysław, Skrzypczyk Jan, Slęzakowski Stefan, Sław Marian, Smolarczyk Mieczysław, Snaglewska Barbara, Sroka Ludwika, Sroczyńska Leokadia, Srokowski Józef, Staniszewski Józef, Starzyńska Halina, Stankiewicz Michał, Stepnowski Stefan, Stępniewska Stanisława, Stokłosa Stefan, Strzelczyk Apolonia, Strojek Daniela, Stachowicz Barbara, Stankiewicz Kazimierz, Stec Piotr, Suchorowski Feliks, Sukiennik Wawrzyniec, Sulkowska Maria, Sulima Leokadia, Swierczyński Henryk, Swiątczak Stanisław, Swiergiel Halina, Świątkowski Oskar, Sylwestrzak Anna, Szafran Czesław, Szara Jadwiga, Szejn Michał, Szamborska Józefa, Szarek Stanisław, Szczepańczyk Bolesław, Szczuka Anastazja, Szczurek Antonina, Szeligowska Urszula, Szpecht Helena, Szpikowski Leon, Sztucki Franciszek, Szulc Kazimierz, Szumski Mariom, Szumski Aleksander, Szukała Tadeusz, Szuper Michał, Szymańska Ludwika, Szymańska Bronisława, Szymański Zygmunt, Szyndelman Nuchen, Szydłowski Tadeusz, Śliwa Stefania, Tenenbaum Szymon, Thomas Witold, Tkaczyk Leokadia, Trzos Maria, Turewicz Włodzimierz, Turzyński Jan, Tyras Herman, Walczak Mieczysław, Wajser Jadwiga, Walerych Władysław, Wałachowski Zygmunt, Wałączek Kazimiera, Wałek Mieczysław, Wanielista Jerzy, Wieczorek Jan, Wilhelmi Tadeusz, Wilchuda Wacław, Wiśniewski Zdzisław, Witecka Janina, Witman Ludwika, Witucki Zdzisław; Wiwart Ewalda, Włodarczyk Lucyna, Włostowski Zdzisław, Wojciechowski Bronisław, Wojda Henryk, Wojdyło Włodzimierz, Woit Józef, Woźniak Henryka, Wódkiewicz Piotr, Wypych Zdzisław, Wróblewska Maria, Wróbel Jerzy, Żyliński Witold, Zylińska Kazimiera, Zygmunt Maria, Żołnierczyk Adam, Zombek Irena, Zołoteńko Ewa, Złamaniec Karolina, Ziółkowski Kazimierz, Ziętek Józef, Ziemiński Zdzisław, Zawadzka Helena, Zastawniak Włodzimierz, Zapolska Anna, Zaleta Leon, Zalewski Eugeniusz, Zając Jadwiga, Zając Wilhelm, Zubert Stanisław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 14 lipca 1955 r. nr 0/1131 - na wniosek Ministra Żeglugi - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamczyk Czesław, Adamczyk Józef, Achramowicz Stanisław, Augustyniak Loch, Andryk Józef, Antkowiak Franciszek, Antczak Bronisław, Antczak Kazimierz, Anioł Władysław, Bajda Jan, Bandesz Stanisław, Banasiak Ligia, Baranowski Eugeniusz, Bardoński Franciszek, inż. Baranowski Henryk, Barszczewski Stefan, Bąkowski Franciszek, Batko Zygmunt, Bednarski Józef, Bembenek Józef, Bemowski Alfons, Bieliński Henryk, Biernacki Czesław, Biernat Alfons, Błaszczyk Kazimierz, Bobke Czesław, Bojda Stanisław, Bolda Jakub, Bolda Antoni, Bołdyn Eugeniusz, Bentkowski Franciszek, Borowski Mieczysław, Borysiak Franciszek, Brożek Zdzisław, Brzeziński Wiktor, Brzeski Leon, Buczkowski Stanisław, Bucko Saturnin, Budziszewski Marian, Buja Alfons, Bukowski Stefan, Buszmak Jakub, Butt-Huseim Mikołaj, Bylica Jan, Cicharski Wacław, Cichocka Jadwiga, Cichocki Czesław, Cieszyński Jan, Ciesielka Zygmunt Lesław, Cygan Mieczysław, Cukierski Adam, Chełstowski Tadeusz, Chmielewski Sławomir, Chyba Bogumił, Chyba Bolesław, Chrzanowski Tadeusz, Czałkowski Czesław, Czarnowski Jan, Czuraj Borys, Danaj Stanisław, Daniel Wilhelm, Danielewicz Henryk, Danielewicz Edward, Darga Konstanty, Dąbrowski Leopold, Dąbrowski Ludwik, Dąbek Edmund, Dempc Augustyn, Derejski Tadeusz, Deszcz Eugeniusz, Dzierkowski Władysław, Dobrzyński Władysław, Domagała Jan, Dorosz Czesław, Doroszewski Władysław, Dobrowolski Kazimierz, Dudziński Stanisiaw, Duszyński Antoni, Fabiański Ludwik, Fait Jan, Falandys Agnieszka, Figurny Bronisław, Fierek Antoni, Flisikowski Leon, Frankowski Stanisław, Frontczak Bolesław, Gajek Bolesław, Galiński Zbigniew, Gawlik Tadeusz, Gawdzik Jan, Gilowski Marcin, Gierszewski Bronisław, Glabas Ignacy, Gliszczyńska Franciszka, Głodek Józef, Gogga Tadeusz, Gołębiewski Tadeusz, Gostomski Franciszek, Gos.tkowski Franciszek, Gotowiec Stanisław, Góral Edward, Granowski Mieczysław, Grabowski Stanisław, Grabowski Kazimierz, Gradulewski Jan, Gregorowicz Ludwik, Gregorkiewicz Antoni, Gromek Wacław, Grzybowski Jan, Grzybowicz Adolf, Gazdziol Sylwester, Gwiazda Zbigniew, Hanckowiak Edmund, Hawdurowicz Stanisław, Heyducki Piotr, Hippner Adolf, Hinc Franciszek, Huczko Ryszard, Iwanowski Tomasz, Iwanowski Edmund, Jabłoński Henryk, Jacek Stefan, Jachimowski Leon, Jakubowski Roman, Jakubowski Józef, Jakubowski Tadeusz, Jakimowicz Mieczysław, Janiak Antoni, Janczur Józef, Januszewski Wacław, Jasiński Karol, Jaszczerski Józef, Jaworek Marian, Jóźwiak Władysław, Jurkowski Mirosław, Kabel Robert, Kaczmarczyk Jan, Kaczmarczyk Mieczysław, Kacperczyk Zygmunt, Kalita Stanisław, Kalkowski Jan, Kałuża Władysław, Kamiński Alojzy, Karbowniczek Stanisław, Karwala Józef, Kasperowicz Aleksander, Kasak Walenty, Kasyna Wiktor, Kasztelan, Stanisław, Kawczyński Władysław, Kisiel Michał, Klamka Józef, Kokosiński Kazimierz, Kołakowski Jan, Kołodziej Marian, Konowalski Stefan, Kondracki Kazimierz, Kopeć Kajetan, Kosiedowski Leon, Kosicki Czesław, Kolecki Jerzy, Kotańska Maria, Kowalski Zygmunt, Kowalkowski Władysław, Kowal Stanisław, Kowalczyk Kazimierz, Kowalski Jan, Kozak Henryk, Kozłowski Stanisław, Koziczkowski Józef, Kożuchowski Wacław, Kraszewski Józef, Krol Marian, Krysztofiak Franciszek, Królik Antoni, Krzek Stanisław, Kubanek Albin, Kucmierz Józef, Kujawa Helena, Kulik Edward, Kulczyk Mieczysław, Kumoś Ryszard, Kurtlak Stefan, Kurpias Stanisław, Kwiatkowski Michał, Kwinta Emil, Lachs Józef, Lange Franciszek, Lebica Roman, Legumina Lech, Lencewicz Józef, Leng Edward, Leonów Włodzimierz, Leszczyński Stanisław, Lewicki Józef, Lewandowski Józef, Lewandowski Adam, Lesisz Zygmunt, Liberacki Józef, Lidzbarski Jan, Łuszczak Antoni, Łoboda Hieronim, Łuczak Józef, Łuczak Kazimierz, Łysy Paweł, Łabęcki Stanisław, Maculewicz Włodzimierz, Maczugowski Henryk, Maga Zygmunt, Malc Jan, Maliszewski Władysław, Małek Jan, Marciniak Andrzej, Marczewski Roman, Maruszak Stanisław, Marszałek Jan, Marczyk Stanisław, Marciniszyn Antoni, Marzec Stanisław, Marszałkowski Leon, Masierak Zygmunt, Matczak Wacław, Mateja Władysława, Medyński Adolf, Mejta Kazimierz, Michalik Jerzy, Michalik Tadeusz, Michałowski Wiktor, Mierzejewski Jan, Mielczarek Leonard, Miezien Zdzisław, Milewczyk Józef, Miotk Konrad, Minja Jarosław, Miszkiel Janina, Mojnowski Ignacy, Mroziewicz Irena, Mysiak Henryk, Najdowski Jan, Narloch Alojzy, Nawrocki Wincenty, Nieć Roman, Niewrzędowski Stanisław, Niski Jan, Nosewicz Julian, Nosowski Jan, Nurzyński Zdzisław, Nyczkowski Zygmunt, Okla Michał, Opalski Franciszek, Opania Jadwiga, Osoliński Stanisław, Pacewicz Józef, Paczoszka Leon, Paczyński Zbigniew, Pakalski Tadeusz, Partyka Władysław, Pasierbski Antoni, Paszko Roman, Pawłowski Stanisław, Pazio Jan, Pazoła Henryk, Pawełkiewicz Marian, Pecyna Stanisław, Pedynkowski Antoni, Penkala Alojzy, Perzyło Jan, Petrusewicz Stanisław, Pęcherzewski Jerzy, Piastowski Jan, Pilski Szczepan, Piechowicz Emil, Piatyszek Jakub, Pierzyński Stefan, Pienkowski Adolf, Pietrzyk Edward, Pohorecki Jerzy, Polak Jan, Popielawski Tadeusz, Popowicz Józef, Poraziński Leon, Postawka Jan, Pres Henryk, Przydatek Wacław, Pryczek Henryk, Pysk Stanisław, Radajewski Witold, Rajski Jan, Rąpalski Klemens, Radtke Józef, Rekowski Klemens, Remisiewicz Henryk, Robaszkiewicz Franciszek, Roszak Czesław, Rostankowski Franciszek, Rożeń Stanisław, Russin Józefa, Rutka Jan, Rutkowski Jan, Rutka Stanisław, Rutkowski Władysław, Rydzewski Stanisław, Salomon Roch, Sałyga Jerzy, Samko Jerzy, Sarba Stanisław, Sarnecki Zdzisław, Sarnowski Franciszek, Sapota Stanisław, Sawicka Janina, Schmidt Henryk, Siedlewski Józef, Siejka Jan, Sienkiewicz Adam, Sieroń Władysław, Sieroń Czesław, Skalska Janina, Skarżyński Wiktor, Skiba Maksymilian, Skierniewski Józef, Skonka Kazimierz, Skrzypek Bruno, Sliwa Stanisław, Sliwiński Zygmunt, Sliwowski Franciszek, Sledziński Zdzisław, Słonina Jan, Smigrodzki Stanisław, Sobeńko Władysław, Sobota Erwin, Sołtysiak Józef, Sojko Jan, Sommerfeld Franciszek, Somporowski Stefan, Soyk Jan, Stachowicz Jan, Stapiński Antoni, Starek Czesław, Stempka Edmund, Stefaniak Bolesław, Stolarz Jan, Stępkowski Antoni, Strugalski Jan, Szaliński Władysław, Szamocki Franciszek, Szatkowski Stanisław, Szarek Kazimierz, Szeloch Antoni, Szczesny Stanisław, Szczerbowski Antoni, Szczygielski Stanisław, Szczepański Stanisław, Szmaglińska Anna, Szpakowska Genowefa, Szpak Władysław, Szuba Władysław, Szyćko Arkadiusz, Szydłowski Franciszek, Szymanek Wacław, Szymkowiak Jan, Szymura Józef, Szymanowski Feliks, Targosz Władysław, Telega Józef, Torbus Tadeusz, Trabka-Lewiński Wacław, Trejtowicz Władysław, Trojanowski Edward, Trojanowski Stefan, Trzmielewski Wojciech, Tukalski Leon, Unterschutz Franciszek, Wachowiak Leon, Walczak Jan, Warecki Władysław, Wasiewicz Józef, Wawrzyńczak Kazimierz, Ważny Edmund, Wendt Franciszek, Welke Ignacy, Wesołowski Konstanty, Wężowski Władysław, Winnicki Stanisław, Winiarski Tadeusz, Winiarski Władysław, Wiśniewski Leon, Witczak Władysław, Wiączek Czesław, Wieland Czesław, Włodarczyk Adam, Wojnowski Zdzisław, Wszelaki Marian, Woźniak Czesław, Woźniak Eugeniusz, Woźniak Edmund, Wroblewski Kazimierz, Wróbel Jan, Wysoczański Włodzimierz, Zobłocka Helena, Zabiński Łucjan, Zakrzewski Kazimierz, Zakryś Maria, Zaniewicz Stanisław, Zdrojewski Ireneusz, Zeliasz Kazimierz, Zgliński Zygmunt, Zieliński Alfons, Zieman Bernard, Zięba Julian, Zmaczyński Wacław, Zwierzewicz Wiktor, Zwierzewicz Mieczysław, Zygenda Bronisław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 14 lipca 1955 r. nr 0/1134 - na wniosek Przewodniczącego Państwowej Komisji Etatów - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Chochół Marian, Detkens Zofia, Dwornikiewicz Zygmunt, Fryc Władysław, Fuchs Kazimiera, Krassowska Helena, Łukomski Wiesław, Podobiński Wiktor, Rutkowska Halina, Świerczyńska Irena, Szymański Zdzisław, Tokarska Wanda.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 14 lipca 1955 r. nr 0/1135 - na wniosek Centralnej Rady Związków Zawodowych - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Bielica Urszula, Dembiński Edmund, Dziemba Eleonora Agnieszka, Gawron Maria, Łukaszek Leopold, Maszczyk Alojzy, Mrowiec Jan, Oleksów Alicja, Olszówka Zygmunt, Pronobis Feliks, Sieniewski Andrzej, Skwara Irena, Skwara Józef, Szaszynek Aleksandra.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 15 lipca 1955 r. nr 0/1144 - na wniosek Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Zielonej Górze - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski ludowej":

Adamczak Stefan, Bajon Czesław, Balcewicz Władysław, Baranowska Halina, Baranowski Józef, Baturo Stefan, Bazarnik Maksymilian, Bereżecka Felicja, Berezowska Adela, Berkowska Janina, Białowąs Franciszek, Biesiadka Teofil, Błaszak Stanisław, Błaszak Franciszek, Błedniak Franciszek, Bobrel Aleksandra, Bogacewicz Aleksander, Bohdziewicz Franciszek, Borowy Franciszek, Bortel Franciszek, Brudzyński Wacław, Bukowiecki Franciszek, Buszyński Mikołaj, Bykowska Stefania, Chalimoniuk Symon, Chmielewski Stefan, Chinalski Wacław, Chróściński Władysław, Czarkowski Walerian, Czerniakiewicz Aleksandra, Czerniawska Janina, Czernuszczyk Sawwa, Czyszkowski Stefan, Ucig-Czyżkowska Zofia, Dąbrowa Irena, Deko Józef, Doboszyński Stanisław, Dokowicz Zygmunt, Domagała Florian, Drac Tadeusz, Duda Maria, Dunowski Władysław, Durkiewicz Franciszka, Dutczak Stanisław, Dworzański Augustyn, Dybionka Mieczysław, Dzikowski Stanisław, Dziuba Wincenty, Fajtlowicz Henryk, Figan Ignacy, Fras Bolesław, Fruhauf-Wrońska Jadwiga, Gebler Alfred, Gil Władysław, Głodny Władysław, Cwirko-Godycki Jan, Góralski Mieczysław, Grabski Jan, Grabowski Józef, Grzegorczyk Józef, Grzegorzewicz Maria, Grzelak Józef, Grzybowska Maria, Gutowski Czesław, Hajdukiewicz Władysław, Hahn Raymund, Hermanowicz Antoni, Hoinka Eugeniusz, Hrycej Józef, Jabczyńska Kazimiera, Jackowski Jan, Jakubiszyn Stanisław, Janeczek Krystyna, Janek Jan, Jankowska Stefania, Jankowski Edward, Jarczyńska Helena, Jaskulski Szczepan, Jaworska Irena, Jenek Franciszek, Jodynis Aleksander, Jarkowlaniec Kazimierz, Kabat Jan, Kaczmarkiewicz Józef, Kalka Franciszek, Kakolewski Józef, Kamiński Józef Antoni, Kamiński Franciszek, Kapela Wacław, Kasa Bolesław, Kasprzak Karol, Kaźmierczyk Stanisław, Kiciński Aleksander, Kisiński Antoni, Kiszczyc Romuald, Klepek Józef, Kobyłiński Mamert, Koch Kazimierz, Kołosionek Leon, Kończewska Rozalia, Konwinski Władysław, Korolko Aleksander, Korż Bronisław, Kosowicz Paweł, Kowalczyk Eryk, Kowalewski Włodzimierz, Kozak Paweł, Kozak Adela, Kozioł Jan, Krężelewski Władysław, Krompniewski Jan, Krasnicki Feliks Królik Stanisław, Kruk Zygmunt, Krymiec Franciszek, Krzyżaniak Tadeusz, Krzyżanowski Wiktor, Kucofaj Józef, Kuczyński Fabian, Kudrycki Leopold, Kulpiński Ryszard, Kułaga Kazimierz, Kukla Bolesław, Kurpios Bolesław, Kurpisz Jan, Kuszczak Stanisław, Kuźmica Aleksander, Lamprecht Felicja, Lange Tadeusz, Lankajtes Maria, Lasowy Nikodem, Lejszterń Bolesław, Lewczuk Włodzimierz, Lisiczka Regina, Lisiecki Marian, Lisiewicz Janina, Lupa Józef, Łazarski Jan, Łokaj Stefan, Łuczkowski Bolesław, Łuniewicz Czesław, Maciejko Wiktor, Maćko Józef, Malinowski Stanisław, Malinowski Stanisław, Makarowicz Antoni, Majkut Jan, Maksymowicz Michał, Mankiewicz Tadeusz, Marciniak Kazimierz, Markiewicz Józef, Mazurek Józef, Michalcewicz Józef, Mikulska Stanisława, Miłoś Jan, Młodawski Antoni, Morawa Witold, Napieraj Konrad, Nasiadek Władysław, Nawracała Antoni, Nowak Janina, Nowak Czesław, Niemiro Adolf, Niewęgłowski Władysław, Olender Alojzy, Olszak Feliks, Olszowiec Jadwiga, Ossowski Czesław, Ostrowska Janina, Oszczędłowski Michał, Osnieńska Anna, Palacz Zygmunt, Parnicki Kazimierz, Parol Stanisław, Patycki Ignacy, Pawlak Edward, Pawlina Franciszek, Pawłowski Antoni, Pełczyński Zygmunt, Piasecki Adolf, Piecuła Zygmunt, Pietrzak Bernard, Pniewski Jan, Pocztowy Antoni, Podbielski Tadeusz, Pohrybnik Paweł, Popiel Jan, Prebendowski Mieczysław, Procelewski Władysław, Przybył Adela, Puzycki Henryk, Radys Walery, Rejszel Henryk, Rek Jadwiga, Rosiński Edmund, Rozbicki Mieczysław, Rusak Henryk, Rut Julia, Rybarczyk Władysława, Rychlewski Stanisław, Rytwiński Józef, Ryżewski Kazimierz, Sadowski Teofil, Salej Wacław, Satkowski Witold, Sawicki Jan, Sawicki Mieczysław, Sielicki Jan, Slipikowski Jan, Sławiński Franciszek, Słociński Stanisław, Solecki Franciszek, Sosiewicz Marian, Sroczyński Janusz, Stańczyk Mieczysław, Stefaniak Jan, Stekiel Stefan, Stępski Jan, Surowiec Władysław, Szajkowski Jan, Szambelan Leon, Schott Bolesław, Szczerba Franciszek, Szczęsny Henryk, Szczotka Antoni, Szczur Jan, Szmigielska Stanisława, Szmytkiewicz Witold, Szoka Lidia, Szuba Mieczysław, Szuba Stanisława, Szymańska Amelia, Szymczak Józef, Teofil Emilia, Tokarek Zygmunt, Trochimiak Anna, Tuczyński Bolesław, Tylkowski Wawrzyn, Urbanowicz Helena, Walczak Stanisław, Walkowiak Zygmunt, Wanago Władysław, Wasilkowska Marta, Wawrzynkiewicz Józef, Wielgus Kazimierz, Wiliński Zygmunt, Winiarski Walenty, Włoch Franciszek, Wójcik Teodor, Wojtusik Józef, Wołszczan Ludmiła, Wywiórka Mieczysław, Zakrzewski Jan, Zboralski Józef, Zdorenko Kazimiera, Żegilewicz Antonina, Żelawska Marianna, Zienkiewicz Edmund, Żukowski Władysław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 15 lipca 1955 r. nr 0/1149 - na wniosek Ministra Gospodarki Komunalnej - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamczak Bronisław, Andrzejewski Ignacy, Andrzejewski Jan, Augustyniak Ludwik, Augustyńczyk Marian, Bader Henryk, Baranowska Stefania, Baranowski Leon, Barański Józef, Bartoszewski Brunon, Barwicki Franciszek, Bejnerowicz Piotr, Bernacik Jan, Białek Tadeusz, Bigus Olga, Bilicki Maksymilian, Biniec Eugeniusz, Błaszkowski Franciszek, Boguś Tadeusz, Bombach Leon, Borowski Stanisław, Braciszewski Józef, Budka Ludwik, Budny Jan, Bukowski Jan, Bulla Józef, Bylicki Bronisław, Bystrzycki. Bolesław, Bzdawka Karol, Bzdęga Feliks, Cedrzyńska Helena, Ciara Edmund, Cieśla Władysław, Chlebek Roman, Chłopicki Marcin, Chodun Stanisław, Cyrklaff Bolesław, Czajka Ludwik, Czarnywojtek Stefan, Czoska Alfons, Czyżewski Antoni, Dalhke Józef, Dąbrowski Władysław, Dezor Henryk, inż. Drobotowicz Mieczysław, Drozdowski Bolesław, Drygalski Eugeniusz, Drzewiecki Bolesław, Dubisz Marian, Duda Ignacy, Dyjak Stanisław, Dziaczkowski Wacław, Dziedziczko Michał, Fabiński Alojzy, Falkowski Henryk, Feige Kazimiera, Fengler Jan, Filocha Mikołaj, Fiuczyński Józef, Fortuniak Czesław, Franke Maksymilian, Frankowska Maria, Gajda Józef, Ganasiński Gerard, Gawrycłi Franciszek, Giel Henryk, Giemza Stanisław, Godula Mieczysław, Gorzewski Józef, Golstrom Franciszek, Górecka Klara, Górski Edmund, Grochowski Alfred, Gronke Albert, Gronowska Bronisława, Grys Stefania, Grzegorczyk Wiktoria, Grzębowski Wincenty, Grzybowski Czesław, Grzymisławski Michał, Gurdak Franciszek, Guzek Władysław Bronisław, Gwarońska Danuta, Hadała Jan, Hajm Edmund, Harencki Wincenty, Hofmański Walenty, inż. Hoheisel Gerard, Ignaszak Adam, Indyk Stanisław, Iwanicka Zofia, Iwankiewicz Tadeusz, Iwicki Maksymilian, Jabłoński Antoni, Jabłoński Zbigniew, Janczukowicz Aleksander, Januszewski Marian, Jasiński Józef, Jasiński Edward, Jaworski Bolesław, Jaworski Jan, Jaworski Jerzy, Jęśko Michał, Jordan Stanisława, Józefowicz Franciszek, Jóźwiecki Stanisław, Jur Roman, Jurjewicz Alfred, Kachny Józef, Kaczmarek Edgar, Kaczmarek Józef, Kaczmarek Józef, Kaczor Jan, Kalitka Rudolf, inż. Kaminek Franciszek, Karaszewska Jadwiga, Karpiński Bronisław, Kaszub Jarosław, Kędzierski Cyryl, Kiciński Józef, Kiełczewska Donata, Kistowski Jan, Klatkiewicz Leon, Klesta Janina, Kłos Hilary, Kmieciak Henryk, Knapik Stanisław, Knasiak Michał, Koc Benedykt, Kołodziejczyk Stefan, Koniarczyk Henryk, Konieczny Kazimierz, Koralewski Zygmunt, Korbońska Stanisława, Korczyc Kazimierz, Koronkiewicz Marian, Korewa Bohdan, Kosiba Kazimierz, Kosicki Henryk, Kośmider Władysław, Kot Józef, Kowal Mieczysław, Kowalewski Zdzisław, Kowal Józef, Kowalski Ignacy, Kowalski Jan, Kowalski Władysław, Kozakiewicz Kazimierz, Kozeńska Maria, Kozera Mieczysław, Krawiec Jan, Krupka Franciszek, Kruszka Stanisław, Kruszona Marian, Krysiński Wacław, Krzyżaniak Edmund, Krysiński Henryk Janusz, Krzyżaniak Władysława, Księski Jan, Kubiak Franciszek, Kubiak Franciszek, Kubicki Andrzej, Kudliński Bronisław, Kudełka Stefan, Kujawa Andrzej, Kujawa Halina, Kujawiak Apolinary, Kukowski Jan, Kukuruziński Rajmund, Kulczyńska Zofia, Kurzawa Stanisław, Lange Bronisław, Leitgeber Klara, Lendzion Franciszek, Lempe Tadeusz, Leśniewicz Franciszek, Lewandowska Franciszka, Lewandowski Władysław, Lewandowski Jan, Lisiak Bernard, Litwin Józef, Lubański Władysław, Lustyk Marta, Lutkowski Józef, Ładniak Eugenia, Łaszczeski Czesław, Ławrentjew Helena, Łęcka Irena, Łobacz Stanisław, Ługowski Jan, Łuciu Józef, Madejski Bolesław, Majer Jakub, Maksara Rozalia, Małecha Antoni, Małek Franciszek, Małkiewicz Helena, Manicki Henryk, Mann Bogusław, Marecki Józef, Markuszewska Zofia, Mazur Jan, Maźdus Jan, Mechliński Franciszek, Meciński Tadeusz, inż. Michalak Walenty, Milan Adam, Mirski Władysław, Mitz Wiktor, Młodzieniewski Jan, Molik Edward, Momout Jan, Mosicki Franciszek, Moszak Stefan, Musielak Stefan, Muszyński Józef, Muszyński Kazimierz, Mydlarz Ryszard, Nadolska Maria, Najda Władysław, Napierała Bruno, Neumann Maria, Niedźwiecki Feliks, Niedzwiedzki Leopold, Nietsch Stanisław, Nitka Jan, Niewiadomski Jan, Nowak Edward, Nowak Walenty, Nowakowski Rudolf, Nowakowski Józef, Nowakowski Władysław, Nowicki Michał, Ociepka Władysław, Ogrodowski Stanisław, Okińczyc Józef, Okupniak Jan, Olewiński Józef, Olszak Bolesław, Orzechowski Marian, Ossowski Kazimierz, Oszczęda Zofia, Otorowski Jan, Owczarzak Franciszek, Pawlak Witalis, Pawlas Stanisława, Pazdziocha Zygmunt, Pedziuk Józefa, Piasecka Józefa, Pieczyński Bolesław, Pieszak Emil, Pietrusiewicz Jan, Pietrzyk Tadeusz, Pietruszkiewicz Franciszek, Pilch Ignacy, Pitowiecki Grzegorz, Plucińska Kazimiera, Podwójski Stefan, Polek Jan, Politowski Zbigniew, Popowska Teresa, Ponicki Aleksander, Popławski Izydor, Praczyk Edward, Prasnowski Stanisław, Prokopowicz Mikołaj, Pruszkowski Zygmunt, Przybylski Tadeusz, Przybylski Kazimierz, Przybylski Wacław, Przybyszewski Edmund, Pudliszak Stanisława, Rabcewicz Wiesław, Rasz Józef, Ratajczak Ludwik, Renz Adam, Repka Stefan, Rezmer Józef, Rodziewicz Halina, Rogalewski Stanisław, Romańczyk Marian, Romanow Bronisław, Rosiński Franciszek, Rosiński Józef, Rostowski Jan, Rzymkowski Jan, Ruszczyński Tadeusz, Rynarzewska Leokadia, dr Rynarzewski Józef, Sadowska. Stefania, Sander Telesfor, Suchorski Franciszek, Schneider Leon, Sikorski Władysław, Skiba Stanisław, Skóra Antoni, Skrzypek Stanisław, Sliwińska Genowefa, Sliwiński Kazimierz, Słowik Henryk, Smętkowski Bogdan, Sobczak Henryk, Spiewak Władysław, Siemieniuk Maria, Stańczyk Józef, Stanisławczyk Czesław, Starczewska Jadwiga, Stasiak Jan, Stępa Paweł, Stępień Eugeniusz, Strzeszewska Stanisława, Sucharski Stanisław, Stybor Józef, Swiątek Władysław, Switalska Stefania, Syrtowtt Maria, Szafrański Józef, Szaj Ignacy, Szczawiński Marian, Szczepanowska Julia, Szczutkowski Józef, Szelowski Józef, Szklarek Jan, Szreder Michał, Szymaniak Zdzisław, Szymczyk Władysław, Święcicki Henryk, Tabakowa Stefania, Taf Marian, Tomaszewski Czesław, Tomaszewski Wacław, Tomczyński Władysław, Trebenda Franciszek, Trejsztadt Ryszard, Trepiński Ludwik, Tusz Alina, Urbaniak Teodor, Wabinska Eleonora, Wacyk Stefan, Walczak Kazimierz, Walerczyk Józef, Walkowiak Bogdan, Wasielewski Andrzej, Wasiutyn Anna, Wasyliszyn Władysław, Wawrzyniak Jan, Ważbiński Jan, Werstler Aleksander, Wesołowski Bolesław, Wierciński Henryk, Wierzba Henryk, Wierzbicka Zofia, Więcławski Leon, Winnicki Jerzy, Wiśniewska Helena, Wiśniewski Bronisław, Wiśniewski Zygmunt, Wojciechowski Antoni, Wojciechowski Stefan, Wojciechowski Zygmunt, Wojczyńska Maria, Wojtyniak Marian, Wójcik Czesław, Wroński Józef, Wrukowski Bronisław, Wysogląd Marian, Wyzuj Edmund, Zaba Edward, Zabojska Józefa, Zagrodzki Piotr, Zakrzewski Zbigniew, Zatorski Jan, Zawacki Zygmunt, Zielazek Henryk, Zielińska Waleria, Ziemann Leon, Zimniewicz Józef, Ziębiński Jan, Ziętek Józef, Ziołecki Kazimierz, Ziółkowska Irena, Zygmunt Kazimierz, Zdebich Aleksandra, Żychliński Lucjan, Żychska Helena, Żychski Antoni.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 15 lipca 1955 r. nr 0/1150 - na wniosek Ministerstwa Budownictwa Przemysłowego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamczyk Teofil, Adamski Marian, Adamski Władysław, Affek Kazimierz, Andrzejak Wacław, Andrzejewski Włodzimierz, Aramowicz Jerzy, Bartkiewicz Teodor, Bednarek Władysław, Ber Ryszard, Berman Szymon, Beyer Bogdan, Białas Michał, Bieda Józef, Bielewicz Jerzy, Bielmacz Franciszek, Bień Walenty, Bierski Józef, Błąk Marian, Bogucki Henryk, Bogusławski Lucjan, Bolek Janina, Borkowski Henryk, Borkowski Stanisław, Borecki Józef, Borowski Władysław, Borzęcki Aleksander, Brodzka Maria, Broniak Henryk, Burzyński Piotr, Buzalski Tadeusz, Chamernik Marian, Chmielewski Michał, Choińska Maria, Chrobot Czesław, Chudzik Kazimierz, Cichoń Józef, Chrzanowski Stanisław, Cygan Aleksander, mgr Czarnomski Mirosław, Czerski Ryszard, Danek Stefan, Danielczyk Stanisława, Dardziński Wacław, Dąbrowski Edward, Dobkowicz Władysław, Dobrzyński Romuald, Domagalski Stanisław, Domański Władysław, Dominiak Jerzy, Drajczyk Zygmunt, Dreżewski Marceli, Drozd Józef, Duda Antoni, Duda Franciszek, Dukiewicz Henryk, Dybek Jan, Dziarek Józef, Dziem Stanisław, Dziuba Antoni, Eberhardt Jerzy, Eiseman Karol, Ekert Tadeusz, Fabiszewski Ksawery, Fijałkowska Barbara, Figiel Leonard, Fila Józef, Filochowska Jadwiga, Firkowski Stanisław, Fiutowski Franciszek, Flis Kazimierz, Francke Józef, Frymar Maksymilian, Furmanik Władysław, Gajdowski Józef, Gawin Józef, Gawrysiak Józef, Getler Stanisław, Gędłek Franciszek, Goławski Tytus, inż. Gonczarenko Sergiusz, Gorczyca Stefan, Górska Stanisława, Gracki Tadeusz, Grudniewski Władysław, Grudziński Hubert, Grzesik Antoni, Grzybołowski Czesław, Gucka Aniela, Guis Franciszek, Herwich Wiktor Alfons, Hopfer Franciszek, Jabłoński Roman, Janicki Marian, Janiszewski Izydor, Jankowski Henryk, Jankowski Witold, Jarosiewicz Włodzimierz, Jasiok Karol, Jaskuła Elżbieta, Jastrzębski Cyprian, Jastrzębski Józef, Jaworski Kazimierz, Idaszak Czesław, Idzikowski Zygmunt, Jeszke Antonina, Jeżyszek Karol, Ignaczak Kazimierz, Ilczyszyn Mieczysław, Julkowski Jan, mgr Iwan Zbigniew, Iwanow Sergiusz, Iwanowski Józef, Kaczmarek Jan, Kąkol Tadeusz, Kamiński Zenon, Kandulski Władysław, Kapczyński Antoni, Kapturkiewicz Mieczysław, Kara Tadeusz, Karpisiak Alfons, Kasprzak Marian, Kaszny Józef, Kiełek Stanisław, Kijanowski Jerzy, Kimel Paweł, Kisielewski Karol, Kleszcz Stanisław, Kłeczek Władysław, Kłys Tadeusz, Kmieć Franciszek, Kobalczyk Józef, mgr Kolańczyk Leon, Konieczny Stefan, Konieczny Wacław, Koralewski Roman, Koralewski Władysław, Korycki. Stanisław, Kosałka Władysław, Kostrzewska Jadwiga, Kościjański Edward, Kościński Józef, Koślakowicz Tadeusz, inż. Kowalski Józef, Kowalski Józef, Kozak Henryk, Kozień Tadeusz, Kozioł Stanisław, inż. Kozłowski Piotr, Kraszeski Artur, Krawczak Henryk, Krokowski Artur, Król Jerzy, Krakowski Janusz, Krupa Jan, Krystera Mieczysław, Krzemieniewska Władysława, Krzemiński Mieczysław, inż. Książek Stanisław, Kubarski Franciszek, Kubik Teofil, Kucharek Kazimierz, Kuczma Maksymilian, inż. Kudelski Henryk, Kujawski Stanisław, Kulawik Mieczysław, Kuliński Konstanty, Kulisz Henryk, Kurek Daniel, Kurek Robert, Kurowicki Teodor, Kuska Alojzy, Kuszczak Eustachy, Kwaśniak Józef, Lachowicz Kazimierz, Laskowski Bolesław, Laskowska Wanda, Lepke Jerzy, Linka Leon, Lis Roman, Lis Tadeusz, Liwski Władysław, Lorek Jerzy, Łebkowska Alina, Łosiński Antoni, Łukasiak Stanisław, Łopuszyński Stanisław, Madejski Tadeusz, Magdaliński Czesław, Maik Teodor, Majewski Kazimierz, Majtczak Ludwik, Makarczyk Zbigniew, Małyszko Zygmunt, Markowski Zygmunt, Maraszkiewicz Aleksander, Marciniak Wacław, Marcinkiewicz Maurycy, Mariański Sylwester, Markowski Szymon, Martyniak Józef, Markiewicz Henryk, inż. Masłowski Aleksander, Masełkowska Jadwiga, Mazur Hubert, Mendelak Marian, Meuś Władysław, Michalak Walenty, Michlewicz Józef, Michoń Ferdynand, Mickiewicz Jan, Mielcarek Regina, Mika Jan, Mikołajczak Antoni, Mikołajczyk Marian, Milczarek Jerzy, Miller Eugeniusz, Mirska Barbara, Misterek Witold, Miszkurka Kazimierz, Młyński Mieczysław, Moskal Jan, Mroz Piotr, Murawska Ludwika, Nawrocki Dominik, Niedźwiadek Zygmunt, Niepołoński Jan, inż. Niesiołowski Mieczysław, Niewiadomski Henryk, Nowacki Teodor, Nowacka Zofia, Nowak Piotr, Nowak Władysław, Ocieczek Stefan, Ogiegło Jan, Okla Tadeusz, Olenderek Franciszek, Olesiński Józef, Olszewski Michał, Opałko Mikołaj, Ostyk-Narbutt Zdzisław, Owsiany Jan, Para Zbigniew, Pawlik Jan, Pazdan Jan, Pazdor Antoni, Piecko Zygmunt, Pieńkowski Ignacy, Pietrzak Władysław, Piątek Bolesław, Pingelski Stanisław, Pluciński Franciszek, inż. Pluciński Stanisław, Płoskoń Roman, Pochyła Kazimierz, Podhajski Józef, Porębski Józef, Prądzyński Edward, Pruszyński Leon, Przeradzińska Maria, Przybylski Walenty, Przybysz Lech, Psurek Franciszek, Pszczółkowski Wincenty, Puszek Edward, Pyciński Stefan, Pyclik Józef, Pyczek Ludwik, Pytlik Paweł, Pyzel Józef, Raczkowska Wacława, Radecka-Mikulicz Maria, Rajncz Zenon, Rębiński Stefan, Rączka Jan, Rękawek Marian, Roch Eugeniusz, Rochowiec Stefan, Rogala Władysław, Rojek Zbigniew, Romankiewiez Bolesław, Rose Jaromir, Rudziński Bronisław, Rumianek Franciszek, Rusinek Roman, Rymkiewicz Feliks, Salomon Antoni, Sanicki Jan, Scibak Maria, Sęk Henryk, Siczewski Józef, Sieben Felicja, Sieczak Stefan, Sierpiński Zygmunt, Siwek Julian, Skonieczny Stanisław, Skotnicki Henryk, Skubicki Franciszek, Slusarczyk Alojzy, Sławiński Zbigniew, Słomiński Edward, Smiałek Stanisław, Smietanowski Władysław, Sobociński Tadeusz, Sokołowski Edmund, Sokołowski Stanisław, Sokołowski Wincenty, Specht Teodor, Stacharski Józef, Stanicki Stanisław, Stankiewicz Katarzyna, Stankiewicz Maria, Stasiak Jan, Studnic Franciszek, Sudaj Bolesław, Suliński Eugeniusz, Suszyna Stefan, Symonowicz Wincenty, Switkiewicz Jan, Szcześniak Kazimierz, Szczygielski Ludwik, Szaniawska Halina, Szarow Jerzy, Szatkowski Stanisław, Szewczyk Henryk, Szewczyk Maria, Sznuk Stanisław, Szubiński Mieczysław, Szulc Stanisław, Szymkiewicz Klemens, Tarnas Józef, Tryc Józef, Trzpil Jan, Tubacki Czesław, Tuszewska Zofia, Tyrała Józef, Twardygrosz Czesław, Ulatowski Jarosław, Uniatowski Bronisław, Urbaniak Wincenty, Urbański Jan, Urbański Roman, Walski Franciszek, Walter Stanisław, Wasilewski Bohdan, Waszczuk Mieczysław, Wasiel Ignacy, Werner Witold, Węgierek Stanisław, Wiczyńska Bożena, Widuch Józef, inż. Wielgo Feliks, Więckowski Edward, Wilczyński Franciszek, Winiarski Leon, Wiśniewski Bronisław, Wlazłowski Mieczysław, Wojtas Eugeniusz, Wojtaszuk Józef, Wojtekunas Wiktor, Wojtkowiak Marian, Wolff Leopold, Wosiński Ludwik, Wowra Ludwik, Wójtowicz Józef, Wrona Julian, Wrońska Anna, Zaborowski Brunon, Zaborowski Michał, Zachara Piotr, Zalewska Emilia, Zalewski Wacław, Zarzeka Antoni, Zatorski Stanisław, Zdrójkowski Antoni, Zgliński Czesław, Ziemkowski Aleksander, Zimny Józef, Żaczek Sabina, Żak Antoni, Żurek Ludwik, Żejmo Władysław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 15 lipca 1955 r. nr 0/1160 - na wniosek Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Olsztynie - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Babisz Maria, Badzelewski Władysław, Barczewski Jan, Bartkowski Klemens, Bluszcz Stefan, Brandszteter Emanuel, Browiński Czesław, Brzoska Adolf, Buczek Helena, Bukowski Franciszek, Chrzczonowicz Stanisław, Cieślewicz Stanisław, Czarnowski Michał, Czepek Jan, Czerwiński Stanisław, Cwiek Tadeusz, Czyzyk-Markiewicz Jan, Dawidowski Czesław, Dąbrowski Czesław, Dąbrowski Edward, Dołżański Eugeniusz, Drzewiński Leon, Dudowa Natalia, Gajewski Aleksander, Gnatowski Julian, Grzesik Marian, Gudelis Henryk, Hans Antoni, Hendik Izydor, Hubert Helena, Ichilczyk Wirginia, Iwanowski Piotr, Iwanowicz Franciszek, Janiszczak Tadeusz, Jasiński Aleksander, Jaszczołt Aniela, Jeszke-Laura Lucyna, Kamiński Stanisław, Karbowiak Roman, Kocepup Benedykt, Kołaczko Wacław, Kozakiewicz Józef, Kraiński Maurycy, Kraszewski Stanisław, Krauze Adam, Kulbaczewska Anna, Kuliga Emil, Kupran Jan, Latoszek Jan, Leszczewicz Aleksandra, Lippert August, Lubomirski Jan, Łabanowski Mikołaj, Mazur Stanisław, Mikucki Władysław, Muchlado Wojciech, Myszko Jan, Naruszewicz Tekla, Nowak Leon, Oliwkowski Edmund, Osiecki Józef, Osowski Józef, Ostrowski Zygmunt, Pikulski Witold, Piotrowski Tadeusz, Pluciński Stanisław, Punda Olga, Regiec Stanisław, Romasłowski Jan, Rosiński Tadeusz, Sajkowski Wacław, Sapała Edward, Skowrońska Helena, Sieńczak Maria, Smyk Dominik, Staniewicz Bronisław, Stankiewicz Janina, Stankiewicz Ferdynand, Staniszewski Bolesław, Stasiewicz Benedykt, Stawasz Stanisław, Szukis Bronisław, Szuszkiewicz Julian, Tchórzewski Ryszard, Turkowski Piotr, Turowski Józef, Ulicki Stanisław, Urbanowski Józef, Waleszkowski Antoni, Wapiński Franciszek, Wasilewski Edmund, Wiśniewski Franciszek, Wodnicka Alina, Wolska Halina, Wolski Zygmunt, Worek Józef, Wójciak Józef, Zalewski Franciszek, Zdrojewski Adam, Zieliński Józef, Zieniewicz Bolesław, Zołobowska Józefa.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 15 lipca 1955 r. nr 0/1161 - na wniosek Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Szczecinie - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Andrych Stanisław, Antoniewski Zygmunt, Astachow Piotr, Bajda Leon, Bartel Julia, Becker Stanisław, Beczer Jan, Bekas Kazimierz, Bogus Ignacy, Bolechowski Bartłomiej, Bomska Jadwiga, Borowik Konstanty, Borucki Józef, Celoch Ignacy, Chrzan Wanda, Cierkosz Stanisław, Czeszyk Włodzimierz, Czipak Michał, Czubryt Maria, Dąbrowski Kazimierz, Darasz Władysław, Derda Czesław, Deutry Czesław, Dobrowolski Stefan, Domanski Zbigniew, Domin Lotariusz, Duda Zbigniew, Dworzanski Teofil, Faryniarz Józef, Feretyka Józef, Gałęziewski Konstanty, Garnuch Stefania, Giernatowski Kazimierz, Gliński Karol, Grenda Ludmiła, Gryszko Tadeusz, Harasymczuk Stanisław, Hellar Edmund, Jabłońska Alicja Antonina, Jabłoński Józef, Jacurzynski Franciszek, Jakus Józef, Janowski Mieczysław, Jarmołowicz Maria, Jaskiewicz Konstanty, Jaworowicz Lucjan, Kaniewicz Rafał, Karakulski Jan, Karbowski Mieczysław, Karpińska Helena, Kasprzak Leon, Kłodzinski Wiktor, Kłujszo Janina, Kochanski Henryk, Koper Leokadia, Koscielniak Stanisława, Kostanski Józef, Kraszewski Roman, Kryt Piotr, Kubacki Ignacy, Kuriata Roman, Kusyk Stanisław, Kwiecień Stanisław, Laskowski Alfred, Lesisz Józefa, Lewicki Wincenty, Łaniecki Marian, Łobaczewska Helena, Łojek Zofia, Łozowiecki Cezary, Machocki Marian, Maciążek Marian, Malec Władysław, Marcinkowski Antoni, Markiewicz Julian, Marks Jan, Martynow Stefan, Matuszak Kazimierz, Michalak Leopold, Michalska Józefa, Michalski Stefan, Miller Zdzisław, Mikulski Julian, Mleczko Tadeusz, Nieczyporuk Aleksander, Nowak Józef, Nowisz Daniel, Ostanowka Jan, Piechowiak Ignacy, Piekutowska Helena, Pietrzak Stefan, Pelc Stanisław, Pląndrych Mieczysława, Polak Julian, Pomierczyk Jan, Przybylski Bronisław, Pułaszewski Edward, Pyc Czesław, Rudnik Paweł, Saul Jadwiga, Sieroń Józef, Skorupska Jadwiga, Skórzyński Wiktor, Slusarczyk Irena, Solarki Józef, Stanek Mirosław, Stankiewicz Kamilla, Stępniowska Teomilla, Sulski Kazimierz, Swietlik Wacław, Strucki Leonard, Szczepaniak Leonard, Szerszmowska Jadwiga, Szudrawicz Maria, Szukalski Edmund, Szymkowiak Eleonora, Tessar Józef Tadeusz, Tobiasz Tadeusz, Trojczuk Paweł, Walkowiak Jan, Walkowski Jan, Wilam Anna, Witas Mieczysław, Witkowska Elmira, Włodarczyk Antoni, Wolny Zenon, Wołągiewicz Maria, Zasinski Zygmunt, Żulinska Janina, Żurowski Władysław, Zywerd Edmund.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 15 lipca 1955 r. nr 0/1162 - na wniosek Centralnego Związku Spółdzielczości Pracy - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adler Bernard, Achramowicz Stefan, Adaś Tadeusz, Affek Mieczysław, Ajzenberg Henryk, Altman Pinkus, Andrycz Eugeniusz, Anysz Salomon, Babik Antoni, Balcer Jan, Balińska Irena, Banasińska Józefa, Barcik Tadeusz, Barczykowski Leon, Bartłomiejczyk Roman, Becker Adolf, Bednarczyk Józef, Bednarski Stanisław, Berent Edwina, Bernaś Janina, Bezak Władysław, Bianga Elżbieta, Biały Józef, Bilszta Eugeniusz, Bielawski Julian, Bieniewski Mieczysław, Bieńkowski Jan, Bildziuk Maria, Bleiweiss Uszer, Blumenkranc Szlama, Bednarczyk Emilia, Bogucki Jan, Bogusz Stefan, Bogusz Jan, Boratyński Zdzisław, Bombała Leon, Borek Stanisław, Boritz Zygmunt, Borówka Piotr, Brand Dawid, Braszczok Ryszard, Brokman Barbara, Broniewicz Leon, Brzozowska Ludwika, Brum Maksymilian, Buczek Edward, Bugaj Gabriela, Bujak Piotr, Burtan Maria, Cembala Krystyna, Ceruli Teodor, Cieciera Mieczysław, Ciupa Józef, Chabiera Jacek, Chaim Julia, Chałupka Walenty, Chodnikiewicz Danuta, Chojecki Antoni, Chomin Tadeusz, Chyliński Henryk, Chrzanowski Eugeniusz, Chrobak Ernest, Chwastek Rudolf, Chyżewski Władysław, Cofała Józef, Cukierman Fiszel, Cybulski Janusz, Czajkowski Franciszek, Czarski Mirosław, Czerwińska Stanisława, Czernuszyn Wiesław, Czermak Anna, Czyrwik Jan, Dąbrowski Władysław, Dembiński Wincenty, Dębska Teresa, Dijakiewicz Albert, Dłociok Paweł, Dmigorow Sabina, Dmochowski Bogdan, Dolewski Bronisław, Drozd Maria, Drożdżyk Stanisław, Drzewucki Franciszek, Dudział Bolesław, Durowski Stefan, Durek Józef, Dworaczek Paweł, Dyszko Wolska Eugenia, Dziewulski Apolinary, Dzwonkowski Bolesław, Egierski Stanisław, Ertel Anatol, Fajkis Barbara, Farb Wilek, Fornalik Mieczysław, Fedorowski Jan, Filipczyk Antoni, Filipiak Tadeusz, Flaszczyński Stefan, Fornalczyk Stefan, Frydman Szaja, Fuchs Cecylia, Gajda Bolesław, Gajkiewicz Zofia, Gajdzik Władysław, Gandor Aniela, Gancarzowa Marta, Ganeczko Jadwiga, Fomienko Bolesław, Gardas Władysław, Garnys Helena, Gawlas Władysław, Gawroński Bronisław, Gąsiorowski Józef, Gąstoł Bronisław, Gientek Edward, Ginter Edward, Globisz Józefa, Głąb Jan, Głowacka Jadwiga, Gniewiewska Zofia, Gołębiowski Władysław, Gongalski Władysław, Goryl Rudolf, Gorczak Tadeusz, Goss Józef, Gotlibowski Józef, Górski Aleksander, Górski Karol, Grabowska Wiktoria, Gruchała-Węsierski Egon, Gross Markus, Gruszka Henryk, Grzeszczyk Józef, Guściora Franciszek, Guzik Józef, Gwarkowa Maria, Halbert Józef, Hałasik Edward, Hauptman Mieczysław, Hojda Antoni, Hojnacki Bogusław, Honcia Feliks, Hucz Paweł, Iwasiów Antoni, Jabłońska Wanda, Jagieła Michał, Jagosz Jan, Jakson Wiktoria, Janiszewska Lucyna, Janiszewski Kazimierz, Janowska Leokadia, Janyszek Stanisław, Jaroszek Ludwik, Jarasz Jan, Jarzyński Jan, Jasiński Edward, Jaśkiewicz Jan, Jaskółka Hieronim, Jęczmień Józef, Jeż Eugeniusz, Jędras Władysław, Jędrysek Elżbieta, Jungbach Noemi, Józefiak Władysław, Jóźwiak Stanisław, Kałużyńska Wiktoria, Kamieński Zbigniew, Kapusta Piotr, Karaśkiewicz Alfred, Karch Stanisława, Karczewski Ignacy, Katafiasz Weronika, Kasprzak Jan, Kasza Mieczysław, Kazibłocki Ryszard, Kęsik Helena, Kieliszek Antoni, mgr Kisiel Bolesław, Kieł Eryk, Kierstowa Wanda, Kitnar Józef, Klimkowska Józefa, Kleszcz Roman, Kłosowski Edward, Kłos Stanisław, Kłysiak Czesław, Knapek Wincenty, Kobrzyński Włodzimierz, Kolatowska Irena, Konopka Wacław, Konopka Franciszek, Konop Szymon, Korwin-Kulesza Andrzej, Korn Adam, Kosik Stanisław, Kosmowski Wiktor, Kostrzewa Józef, Korpaczewski Bogusław, Kostkiewicz Szczepan, Kosowski Józef, Kowalska Daniela, Kowalczuk Józef, Kowal Józef, Kowalski Ryszard, Kowalczyk Władysława, Kozubek Bronisława, Krawczyk Jadwiga, Kreczko Julian, Kroczek Alojzy, Krynicki Jan, Kryszpel Jakub, Krzemiński Stanisław, Kubiak Wincenty, Kubiak Henryk, Kubacki Edward, Kudyniuk Włodzimierz, Kucharek Zbigniew, Kulesza Irena, Kuleta Stanisława, Kurylczyk Mikołaj, Kuskowski Tadeusz, Kusiński Jan, Kuźnicki Stanisław, Kwiecińska Bronisława, Kwieciński Marian, Kwiatkowski Stanisław, Kwiatkowski Franciszek, Lachowska Zofia, Lekston Kazimierz, Lewandowski Michał, Liberman Leib, Lipska Adela, Lubawa Czesława, Łopalewski Zbigniew, Łuczak Leon, Łudczak Franciszek, Łukasiewicz Stanisława, Łukasiewicz Władysław, Machol Ryszard, Madejski Franciszek, Majbruch Marian, Majkowski Klemens, Malak Leonard, Malinowski Wacław, Mantel Herman, Marciniak Stanisław, Marcinkowski Bronisław, Marcjanek Roman, Markowski Wacław, Marczewski Jan, Mastalerz Ludwika, Mazurowska Aniela, Mazgaj Maria, Mazur Elżbieta, Mejerowicz Józef, Metelski Zenon, Mewes Mendel, Michalska Alicja, Michałowski Władysław, Miedzianogóra Leon, Mierzwa Tadeusz, Migdalski Stanisław, Miklaszewski Marian, Milewska Katarzyna, Milewski Wacław, Miłkowski Czesław, Mironow Eufemiusz, Miszewski Paweł, Moczygęba Alfons, Morek Edward, Morris Irena, Moszczyński Marian, Moszkowicz Manes, Mrowiński Jan, Mucha Mieczysław, Muchnicki Mieczysław, Musiał Leon, Mózg Wincenty, Najgebauer Władysław, Naukin Izrael, Neufeld Emil, Niedurny Paweł, Niemiec Alojzy, Nowicki Józef, Obrocki Tadeusz, Ocik Ignacy, Oleksy Edward, Olinkiewicz Józef, Olszewska Irena, Olędzki Marian, Ornatowska Janina, Orski Edward, Orzechowska Helena, Osowicz Bolesław, Ostrowski Kazimierz, Osińska Jadwiga, Oster Janina, Otulski Ryszard, Pacak Mieczysław, Pachoński Wiesław, Paczewska Leokadia, Paciorek Juiia, Pałasik Feliks, Panek Weronika, Paszkiewicz Mikołaj, Paszek Antoni, Pawlak Jerzy, Pestyk Franciszek, Piątkowski Ryszard, Piątkowski Wiktor, Pieniążek Marian, Pierzchała Edward, Pietrzyk Władysław, Pilch Józef, Pilarczyk Urszula, Piński Daniel, Piotrusiewicz Barbara, Piotrowski Alfons, Pisarski Marian, Płatonoff Gertruda, Pluszczyk Helena, Pławski Henryk, Podskrobek Bolesław, Porada Zdzisław, Polakowski Eugeniusz, Ponczak Jankiel, Popiołek Marian, Prochownik Stanisław, Proskurnicka Ryszarda, Przeniosło Mieczysław, Przywecka Helena, Przybysz Kazimierz, Puzoń Tadeusz, Purzycki Witold, Rak Stanisław, Raniszewski Stefan, Roguski Henryk, Romaniak Maria, Ronowski Konrad, Rotuski Antoni, Rozenblut Maks, Rozenberg Józef, Rożek Salomeja, Rudnicka Stanisława, Rumiński Czesław, Rutkowski Zygmunt, Rutkowski Stanisław, Rydygier Edmund, Rygus Bolesław, Ryll Czesław, Rzeszowska Irena, Sadowski Bronisław, Sadkowski Henryk, Sciog Józef, Segał Nuchim, Segałowicz Rachela, Sejdel Ryszard, Siekierski Jerzy, Sierakowski Zygmunt, Sikora Michał, Sikora Bronisław, Siwicki Czesław, Siwińska Irena, Skrzypek Bronisław, Składnik Wolf, Skowroński Jan, Ślesicka Halina, Sliwowski Kazimierz, Slusarczyk Jan, Smołkiewicz Jan, Sobańska Janina, Sobczyk Czesław, Sobieraj Czesława, Sobótka Kazimiera, Soczewa Antoni, Sokoła Wacław, Sokołowska Kazimiera, Sosnowski Bolesław, Sroka Józef, Sroka Maria, Stabach Janina, Stanikowski Józef, Staniszewska Elżbieta, Starowicz Stanisława, Stasica Augustyn, Stawowy Irena, Stefańska Anna, Stelak Jerzy, Skrzypek Tadeusz, Strzyga Józef, Stróżyk Alfons, Swiatek Władysław, Swiderski Aleksander, Swiniarski Maksymilian, Suchanek Roman, Sułkowski Bolesław, Sumera Marianna, Syrek Józef, Szajbel Ryszard, Szajewicz Henryk, Szczapiński Stefan, Szczęsny Franciszek, Szechter Szyja, Szenfeld Zygmunt, Szenherc Markus, Szleszkowski Wiesław, mgr Szłuiński Bronisław, Sznajder Edmund, Szpalerski Sylwester, Sztachelska Zofia, Sztajnberg Szmul, Szurgot Feliks, Szwarcberg Gecel, Szwejkowski Edward, Szyller Ewa, Szymański Stefan, Szyngiera Teodor, Tambor Tadeusz, Tarkowski Stanisław, Tereszczyński Józef, Terlikowski Januariusz, Tkaczyk Stanisław, Tlałka Michał, Tonder Stanisław, Todys Czesław, Torba Mieczysław, Tomulis Piotr, Truszkowski Kamil, Trzaska Stefan, Turczyńska Genowefa, Tuszyński Antoni, Ulrich Stefania, Urowiec Władysław, Urbański Feliks, Wajcman Leon, Wagner Aleksandra, Walesiak Jan, Waliński Marian, Wala Anna, Walkusz Bolesław, Wandzel Franciszek, Warmus Zenon, Warnke Leon, Wasińska Maria, Wawrzeńczyk Zofia, Wąsowicz Teofil, Weber Zdzisław, Weil Jan, Werner Wanda, Wieczorek Antoni, Wieczorek Jan, Wieczorek Bolesław, Wilczek Robert, Wilk Irma, Winiarski Aleksander, Wiśniewski Jan, Wiśniewski Zygmunt, Włoch Stanisław, Wojskowski Szlonia, Wolny Ignacy, Wojtkiewicz Franciszek, Wołoszański Roman, Woźniak Magdalena, Woźniak Feliks, Woźniak Stefania, Wrazidło Antoni, Wrede Jan, Wróbel Franciszek, Wyrwas Czesław, Wyrobek Wendelin, Wyszogród Hersz, Wyszyński Jakub, Zawadzki Aleksander, Zawrzykraj Dorota, Zakrzewski Ludomir, Zapała Zdzisław, Zamiński Edward, Zabrzeski Antoni, Zaborski Wacław, Zbiczyński Stanisław, Zbroszczyk Wincenty, Zdzienicka Zofia, Zdunikowa Leokadia, Zeligman Aron, Zielenkiewicz Edward, Zielarski Bogdan, Zwierzyński Stefan, Zygieł Majer, Zygfryd Salomon, Zylberberg Abram, Żeleźniak Edward, Żuk Jakub, Żyła Adam, Żyłko Kazimierz.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 15 lipca 1955 r. nr 0/1163 - na wniosek Ministra Przemysłu Maszynowego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamus Józef, Alichniewicz Aleksy, Arczyński Teodor, Andrzejewski Bernard, Babiński Józef, Baranowicz Roman, Balnis Ludwik, Będkowski Wacław, Bielica Paweł, Bociek Mieczysław, Borowka Szczepan, Brachowski Stanisław, Breitkopf Robert, Brust Stefan, Brzozowski Franciszek, Boryskin Aleksander, Centek Tadeusz, Chmielewski Jan, Chojnacka Franciszka, Chroboczek Wincenty, Chwalba Józef, Ciechoniak Aleksander, Ciepłowski Klemens, Ciesielski Edward, Czarnecki Henryk, Czujko Bazyli, Depta Karol, Domagała Stanisław, Drabek Henryk, Drabek Kazimierz, Drabek Piotr, Drabek Teofil, Drabek Władysław, Druciarek Ignacy, Duda Zygmunt, Dulikowski Antoni, Dziechciarek Stanisław, Dzięchciarz Stefan, Dziurdż Władysław, Ekiel Bogdan, Filipowska Stanisława, Gadomski Walenty, Gajek Piotr, Galiński Stanisław, Gańczak Władysława, Garbuliński Józef, Gasiński Józef, Gawdziński Walenty, Giergowicz Zygfryd, Goralczyk Józef, Goral Henryk, Góral Szymon, Górkiewicz Zygmunt, Gorzkiewicz Eugeniusz, Górzyński Władysław, Gregrowicz Bronisław, Gromczewska Barbara, Grygalewicz Henryk, Gryka Bolesław, Hanysz Wacław, Herbsztajn Jan, Hirsch Bronisław, Hoppa Teodor, Jabłoński Marian, Jakubowski Tadeusz, Jambor Marta, Janczur Tadeusz, Jasińska Maria, Jofe Ilia, Jordan Stanisław, Jurkowski Wojciech, Kabat Jan, Kaczmarek Franciszek, Kalisiak Anna, Kamiński Włodzimierz, Kapiszewski Mieczysław, Karp Karol, Karolewski Stanisław, Kasprzak Czesław, Kepler Józef, Kleszcz Stanisław, Klichta Gerard, Kłakulak Jan, Kociałkowski Marian, Kolendo Helena, Kończal Jadwiga, Konecki Zdzisław, inż. Koryciński Marian, Kott Włodzimierz, Kozłowski Ludwik, Kowalski Zygmunt, Koźlak Franciszek, Kłodowski Stanisław, Krajewski Władysław, Krajnik Feliks, Krop Kazimierz, Krupka Jan, Krupa Stanisław, Króczyński Zygmunt, Kubacki Piotr, Kubisiak Zygmunt, Kucia Paweł, Kuczma Czesław, Kujawa Henryk, Kulpiński Zygmunt, Kułak Stefan, Kurek Stanisław, Kuśka Franciszek, Kuźniak Paweł, Lachendro Władysław, Lalek Zygmunt, Lang Erwin, Lipiński Zygmunt, Listowiecki Jerzy, Ludwisiak Tadeusz, Łepak Edmund, Łukowski Stanisław, Machała Franciszek, Mańko Marian, Mański Franciszek, Marcinkian Władysław, Mądry Józef, Meszek Aleksander, Michalski Franciszek, Michalski Władysław, Milczarek Józef, Milusz Michał, Miodek Stanisław, Mizera Stanisław, Młoduchowski Henryk, Montewski Bernard, Musiał Stanisław, Nowak Jan, Nowicki Bronisław, Ochenduszko Stanisław, Ogrodowski Romuald, Okoń Tadeusz, Osiński Czesław, Ostrowski Edmund, Pawlak Sabina, Pawlicki Feliks, Pawłowski Franciszek, Piątek Stanisław, Piekarski Jerzy, Płażalski Tadeusz, Przybylski Józef, Pryczek Stanisław, Radecka Teresa, Rapacz Barbara, Restel Antoni, Rok Bolesław, Rok Stanisław, Rubin Stanisław, Rumiński Bolesław, Rutkowska Franciszka, Sieradzki Wacław, Sikora Jan, Skibiński Mieczysław, Skwara Czesław, Skrzypiński Bronisław, Sobczyk Marian, Sobkowiak Marian, Sosnowski Czesław, Spionek Piotr, Spudych Wincenty, Stankiewicz Józef, Stankiewicz Stanisław, Stankowski Antoni, Stawicki Jan, Stelmasiak Ludwik, Switakowski Zdzisław, Szczepański Alojzy, Szewczyk Bolesław, Szulc Stanisław, Szwed Adam, Szwed Wacław, Szymański Edmund, Szymański Henryk, Sysio Franciszek, Terczyński Eugeniusz, Tessmer Alfons, Tomaszewski Henryk, Tomaszewski Stanisław, Tomczak Tadeusz, Trocki Jan, Trojanowski Franciszek, Trudnowski Maksymilian, Turek Józef, Wachełko Wacław, Wacowski Stanisław, Walerowicz Michał, Wator Antoni, Wator Józef, Weiss Willi, Wesołowski Józef, Weszka Bronisław, Węgrzynowski Jan, Widera Józef, Wilczyński Stanisław, Wiśniewski Jan, Wodnicka Władysława, Wojtyra Antoni, Woźniak Stanisław, Woźny Antoni, Wójtowicz Stanisław, Wronkowski Franciszek, Zacny Adam, Załuga Jan, Zebik Zdzisław, Zientek Kazimierz, Żelazny Bogusław, Żurek Tadeusz.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 15 lipca 1955 r. nr 0/1166 - na wniosek Ministra Przemysłu Chemicznego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Ablewski Stanisław, Abramowicz Eugenia, Adamczyk Józef, Adamczyk Władysław, Adamus Jan, Adamczewska Franciszka, Abratowski Jan, Ałguszewska Daniela, Andrzejczak Władysław, Antkiewicz Władysława, Auerbach Augustyn, Augustyniak Roman, inż. Badziak Miron, Balicki Bronisław, dr Bałczewska Janina, Baran Antoni, Baran Franciszek, Baran Stanisława, Baranowski Edward, Barski Józef, Bartula Władysław, Bąk Jadwiga, Bedełek Stanisław, Belowski Czesław, Belżecki Czesław, Belus Walerian, Bełżecki Zbigniew, mgr Berezowski Ludomir, Berezowska Henryka, Berezowski Jan, Berghauzen Jerzy, Bieniek Franciszek, Biliński Jan, Błądek Andrzej, inż. Blauth Tadeusz, Błoch Szymon, Boczek Antoni, Boczkowski Henryk, Bobkowski Jerzy, Bogacz Józef, Bolak Edward, Bolonek Józef, Bomersbach Bolesław, Bonczyński Bronisław, inż. Bońkowski Lucjan, Borkowska Bronisława, Borucki Bolesław, Boryczko Antoni, Bonczał Jakub, Breżezowska Maria, Bryja Władysław, Brzozowski Władysław, Brzozowski Feliks, Brzychciński Czesław, Budzyńska Józefa, Bugaj Wojciech, Bujakiewicz Henryk, Borkiewicz Sergiusz, Borysiuk Michał, Brzeziński Artur, Bujny Piotr, Bukowski Władysław, Burski Andrzej, Bzibziak Józef, Czerwiński Tadeusz, Chachuła Franciszek, Chmielewski Aleksander, Cholewa Marian, Choiński Wincenty, Chroszcz Józef, Chylińska Apolonia, Chyła Franciszek, Chrzanowski Adam, Ciepielski Piotr, Celejewski Ryszard, Cichowa Zofia, Cieślik Leon, Ciostek Leon, Ciołek Józef, Ciszak Jan, Ciupa Stanisław, Ćmiel Jan, Cywka Stanisław, Cwalina Zenona, Cywinski Franciszek, Cyranowicz Szczepan, Czarnecki Stanisław, Czajkowski Antoni, Czerniawska Helena, Dąbrowska Katarzyna, Dąbrowski Jan, Dacko Genowefa, Dados Sabina, Danielak Mieczysław, Deczyk Józef, Dąbrowski Aleksander, Dąbrowski Wacław, Dell-Aria Franciszek, Delikowski Józef, Derski Leonard, Drabik Mieczysław, Druba Helena, Drygała Józef, Dubielecki Stanisław, Duczke Adela, Duda Czesław, Dudek Mateusz, Dumka Bronisław, Dworzyński Kazimierz, Dyba Józef, Dybalski Klemens, Dyrbuś Paweł, Dzikiewicz Janina, Dziula Anna, Fabisiak Brunon, mgr Farana Jan, Fariaszewski Jan, Fert Józef, Figura Mieczysław, Fitali Jan, Frączek Józef, Fronczak Stanisław, Frykowski Edmund, Frycz Stanisław, Fuglewicz Józef, Fuglewicz Roman, Furga Leon, Furmańczyk Szczepan, Gałecki Leonard, Gabryjanczyk Henryk, Gala Józef, Galewski Józef, Gawron Józef, Gendej Maria, Geonet Ryszard, Gessner Juliusz, inż. Giedroyć Sławomir, Gilewicz Romuald, Gilewski Jan, Gizot Tadeusz, Gładkowski Klemens, Głonik Franciszek, Głowacki Stanisław, Głowinkowski Walenty, Godzik Franciszek, Golatowska Bronisława, Górecka Czesława, Górny Jan, Gordian Wincenty, Górniak Jan, Górka Józef, Górski Maksymilian, Górecki Władysław, Grabiec Roman, Graca Paweł, Gralak Bronisław, Gregorczyk Józef, Grochowski Mieczysław, Grodzki Mieczysław, Gronczewska Maria, Gruszecki Czesław, Gruszecki Mieczysław, Gruszecki Stefan, Grzegorzewski Stefan, Grygrowicz Edmund, Grzanka Stanisław, Grzenia Augustyn, Grzyb Józef, Grzywala Leon, Grzeszczak Rozalia, Guba Janina, Gumulski Eugeniusz, Gutkowski Jan, Guzik Ryszard, Guzek Kazimierz, mgr Gwizdalewicz Irena, Hajduk Alfons, Halladyn Jan, Halinski Stanisław, Hanausek Adam, Hanzel Zbigniew, Hassa Jadwiga, Heromińska Zofia, Herman Wacław, Howaniec Henryk, Hyła Szczepan, Iciek Stanisław, Idzik Tadeusz, Jdzik Piotr, Jacoszek Wincenty, Jagusiak Stanisław, Jakubiec Michał, Jakubek Zygmunt, Jakubiak Leonard, Jakubek Józef, mgr Jakubowska Kazimiera, Jakubowski Jan, Jamka Franciszek, Jamroż Alojzy, Jantoń Stanisław, Janas Jan, Janeczek Eugenia, Janik Błażej, Jankowski Jan, Jankowski Stanisław, Jankiewicz Zygmunt, Janikowski Jan, Janiszewski Antoni, Jankowski Józef, inż. Jankowski Władysław, mgr Janowski Władysław, Januszewski Adam, Jankowiak Stanisław, Janus Teodor, Jarocki Józef, Jaros Antoni, Jaćkiewicz Daniel, Jaśkiewicz Kazimierz, Jasiecki Kazimierz, Jaworowski Kazimierz, Juda Adam, Juraszek Julia, Jurzyński Leon, Jeziorski Wojciech, Jędra Wacław, Jędrzejewski Stefan, Kacprzak Mieczysław, Kalinski Paweł, Kalisz Kazimierz, Kaliszak Marian, Kalinowski Wacław, Kalinowska Irena, Kamczyk Jan, Kaminski Jerzy, Kamiński Julian, Kamiński Józef, Kaniowski Tadeusz, Kapała Adolf, Karaszkiewicz Józef, Karpiński Józef, Karabiński Jan, Karabin Wiktor, Kaszubowski Stanisław, Kasperski Antoni, Kasza Franciszek, Kawiński Kazimierz, Kędziak Jan, Kędziora Stanisław, Kenczer Witold, Kępski Mieczysław, Kibil Ludwik, Kiełczewski Jerzy, Kierek Tadeusz, Kilanowska Zofia, Klaczkowski Adam, Klonowski Witold, Kloska Adam, Kluczyk Rozalia, Klodaś Józef, Kłys Anna, Knak Józef, Knieć Gertruda, dr Koberecki Piotr, Kobus Antoni, Kobylinski Jan, Kobylarczyk Władysław, Kociołek Stefan, Kogut Jan, Kołtuński Zygmunt, inż. Kołodziejczyk Stanisław, Komisarski Piotr, Koniecki Wacław, Konarska Janina, mgr Konior Władysław, Konieczny Tadeusz, Kopeć Anna, Kopeć Szczepan, Korenkiewicz Honorata, Korn Zenon, Kosecki Stanisław, Kostka Maciej, Kosmala Zygmunt, Kot Czesław, Królewski Władysław, Korzeniewski Jan, Kowalczyk Adam, Kowalska Helena, Kowalski Stanisław, Kozak Jan, Koziara Stanisław, Kozera Jan, Kozakiewicz Maria, Koźbiał Maria, Kozicka Kazimiera, Kozioła Mikołaj, Koziński Mieczysław, Kozłowska Zofia, Kozłowski Tadeusz, Krawczykowska Zofia, Krasucki Bronisław, Krawczyk Antoni, Krawiec Jan, Krężek Józef, Król Henryk, Kronenberger Alojzy, Krupiński Stanisław, inż. Krzyżyński Bronisław, Księżopolski Roman, Kubajek Piotr, Kucharski Ryszard, Kuczak Kazimierz, Kuczyński Czesław, Kudelski Jan, Kulig Kazimierz, Kulma Czesław, Kultys Władysław, Kunowski Stanisław, Kupka Jan, Kura Wiktor, Kurczewski Jan, Kurdwanowski Jan, Kurpiński Mieczysław, Kuśmierek Władysław, Kutkowski Stanisław, Kuźnicki Ignacy, Kwak Franciszek, Kwaśnik Helena, Kwaśnik Stefan, Kwiatkowski Bolesław, Kwiatkowski Kazimierz, Kwiatkowski Stanisław, Kwiecień Józef, Lach Stanisław, Laskowski Antoni, Latało Bolesław, Lawan Franciszek, Lenarczyk Czesław, Lepach Henryk, Lerner Marian, Leski Henryk, Leśniak Aleksander, Lewandowski Dionizy, Lewandowski Florian, Lewandowski Michał, Libecki Józef, Lisiecki Jan, Listwoń Władysław, Lis Mateusz, inż. Lisik Michał, Lisiak Zofia, Lizoń Henryk, Lorenc Czesław, Lubarska Bronisława, Ludwicki Zbigniew, Łabentowicz Henryk, Łajewski Lech, Łagiewska Stanisława, Łapiński Antoni, Łazorko Antoni, Łuczak Józef, Łęcki Zdzisław, Mackiewicz Helena, Maciązek Piotr, Mączyński Jan, Machnik Edward, Madej Stanisław, Madej Edward, Madej Stanisław, Majcherek Ignacy, Majewski Władysław, Majer Józef, Malik Józef, Malejka Henryk, Malczyńska Barbara, Maksym Jan, Manitius Władysława, Mariampolski Włodzimierz, Marzec Stanisław, Markowska Jadwiga, Marcinowski Antoni, Masier Władysław, Maszkiewicz Zofia, Matla Teodor, Matuszewski Alfred, mgr Matuszczak Stefan, inż. Mazurek Teofil, Maziarz Stanisław, Mazur Antoni, Mazur Bronisław, Mazur Antonina, Mechecki Wawrzyniec, Mąkicki Juliusz, Michalczyk Andrzej, mgr Michnowicz Stanisława, Michałowski Wacław, Michalik Tadeusz, Michalec Stanisław, Mielczarek Walenty, Mietelski Alojzy, Mierzyński Wiesław, Mierzejewski Stanisław, Migda Bronisław, Migdał Stanisław, Milczarek Bronisława, Mikołajczyk Maria, Mikołajewski Bolesław, Mikołajczyk Władysław, Mika Zdzisław, Mika Jakub, Milczarek Marian, Miller Janina, Misicki Stanisław, Misiek Henryk, Mnochy Alfred, Mościcki Wacław, Mroczek Maria, Mydlarski Jan, Myszkowski Franciszek, Nalewańska Wiktoria, Nałęcz Czesława, Nakonieczny Piotr, Naparliński Zdzisław, Nawrotek Jan, Nędzi Paweł, Nestorowicz Ignacy, Neumann Władysław, Niemczyk Jan, Niżnik Józef, Nogaj Filomea, Nowakowski Władysław, Nowak Franciszek, Nowotny Norbert, Nowicki Stanisław, Nowicki Szczepan, Noworyta Jan, Nowacki Stanisław, Nowak Józef, Nowak Józef, Nurczyński Mieczysław, Ocińska Leokadia, Olaszek Adam, Olkowski Stanisław, Oksztol Leon, Opalek Lesław, Okrojek Michał, Okrojek Kazimierz, Orcholski Teofil, Orłowski Aleksander, Osiński Alojzy, Ozga Jan, Pachlerski Antoni, Pacha Kazimierz, Pajtarz Franciszek, Pankau Halina, Pankiewicz Marian, Paul Feliks, Paul Władysław, mgr Paliński Włodzimierz, Pawlonka Józef, Pawłowska Antonina, Pękała Ludwik, Pękała Władysław, Pełrugiewicz Józef, Pfeiffer Stanisław, Piasecki Jan, Piasecki Wacław, Pietrusiak Kazimierz, Pielka Anna, Piętka Natalia, Piotrowski Wiktor, Piotrowski Antoni, Pisarczyk Paweł, Pliszka Antoni, Plichta Julian, Płutniak Tomasz, Pływak Janina, Podgórski Henryk, Podolska Helena, Pokora Mieczysław, Polaczek Lucyna, Polowa Halina, Połońska Helena, Post Józef, Półtoranos Maria, Pokorski Józef, Pomaski Jan, Pomorski Jan, Poterała Bolesław, Poznańska Gina, Prokop Józef, Przewoźny Bolesław, Przedmojska Józefa, Przybylski Ryszard, Przerwa Władysław, Puckowski Jan, Puławski Stanisław, inż. Pykiel Eugeniusz, Rabiarz Jan, Raczyński Jan, Radoszewski Roman, Radomski Tadeusz, Rajtar Antoni, Rakowski Franciszek, Ramotowski Eugeniusz, Rejner Józef, Rękasowski Kazimierz, Rogala Bolesław, Rogalski Wawrzyniec, Rogaliński Edward, Róg Stanisław, Róg Henryk, Rolnik Stanisław, Ronin Walknowski Longin, Retta Janina, Ruba Józef, Rutkowski Ryszard, Rutkowski Stefan, Rutkowska Julia, Rybczyk Marian, Rylski Jerzy, Rytlewski Józef, Rzepka Jan, Rzepkowski Stanisław, Sadal Aleksander, Sala Antoni, Sala Stanisław, Salwiński Teodor, Salwa Jan, Sandecki Zbigniew, Sapota Róża, Seferynowicz Władysław, Sendyka Jan, Sęp Bronisław, Siciński Edward, Siejak Paweł, Siewierski Mieczysław, Siewierski Stanisław, Sierański Mieczysław, Sierpowski Władysław, Siłko Marian, Sitkiewicz Jerzy, Sitkiewicz Stanisław, Sitkowski Stanisław, Słomski Władysław, Skowrońska Katarzyna, Skrzypski Józef, Skrzyńska Kazimiera, Starzyński Leon, Skrzypek Józef, Skrzek Paweł, Smal Wanda, Smiełowski Franciszek, mgr Smolik Edward, Smolik Mieczysław, Smolarczyk Franciszek, Smuda Zofia, Sokołowska Maria, Somorowski Marian, Sowiński Tadeusz, Sowiński Franciszek, Spiegel Zofia, Spyrka Hipolit, Sroka Stefan, Stanisławski Stanisław, Staszek Józef, Stąporek Antoni, Stanecki Aleksander, Stawarz Franciszek, Stadnicki Marcin, Stani Halina, Stasiak Franciszek, Stachera Feliks, inż. Staszewski Mieczysław, Stelmarski Eugeniusz, Stępniak Zofia, Stebel Wiktor, Stelmaszczyk Marian, Stępniak Jerzy, Stępień Wacław, Strzałkowski Stanisław, Stroynowska Natalia, Surma Stanisław, Surma Stanisława, Swat Józef, Swiątkowski Władysław, Swiątek Stanisława, Swiątkowska Genowefa, Sypniewski Bogdan, Sypień Stanisław, Surowiński Władysław, Szafrański Marian, Szafrański Tadeusz, Szafranek Władysław, Szczęsna Krystyna, Szeller Kazimierz, inż. Szepieniec Antoni, Szmytko Jan, Sznajder Bronisław, Szotek Jan, Szpecht Jan, Szpak Jan, Szulc Wilhelm, Szulc Antoni Zdzisław, Szwed Józef, Szwarczewski Kazimierz, Szwarcbach Witold, Szynal Stanisław, Szydłowska Helena, Szymańska Alfreda, Szymeczko Władysław, Szynalik Zbigniew, Szyma Mikołaj, Tador Zygmunt, inż. Tarantowicz Witold, Terleki Antoni, Terlecki Feliks, Tirszmid Aleksander, Tomczyk Piotr, Tubielewicz Antoni, Tulej Jan, Turowski Józef, Turkas Zenon, Tuzikiewicz Julian, Tworzewska Barbara, Tyszko Józef, Urbański Franciszek, Urbański Władysław, Utracki Frumencjusz, Wachułka Adam, Wagner Marek, Wahl Stanisław, Wajchert Franciszek, Walewski Władysław, Wankowicz Zenon, inż. Wardejn Juliusz, Warchoł Bronisław, Warta Stanisław, Wasilewski Jan, Warwas Mateusz, Wąsik Stanisław, Wąsowska Maria, Wawrzyczny Paweł, Węglarz Stanisław, Wiąckowska Wanda, Wielgocki Konstanty, Wiesztal Władysław, Wierzbicki Antoni, Więckowski Roman, Wielebiński Aleksander, Wilk Stanisław, Wilczyński Zygmunt, Wilczyński Jan, Wikło Józef, Winnicki Ryszard, Wirski Mieczysław, Wiśniewski Teofil, Wiśniewski Stefan, Witerski Kazimierz, Witusik Anna, Wleklik Tadeusz, Włodkowski Stanisław, Włoszczak Władysław, Wojcieszek Jan, Wojciechowski Zygmunt, Wójcik Benedykt, Wojnarowski Antoni, inż. Wojtysiak Stanisław, Wolski Piotr, Wolańska Waleria, Wołoszyn Michał, Woźniak Franciszek, Woźniak Józef, Wróbiński Czesław, Wróbel Maria, Wróblewski Stefan, Wszołek Bronisław, Wysocki Czesław, Zagórski Andrzej, Zagożdżon Feliksa, Zajdel Janina, Zalewski Leon, Załachowski Wiktor, Żak Ryszard, Zawada Józef, Zawiślak Jan, Zawodnik Stanisław, Zarzycki Józef, Zbiciak Jan, Zdunek Stefan, Zgarzański Ryszard, Zientek Franciszek, Zieliński Jan, Ziemiański Antoni, Zięba Edward, Zielnik Czesław, Ziółkowski Benedykt, Ziobro Mieczysław, Złoty Stefan, Żuchowski Albin, Zwierzyk Władysława, Zygmunt Wacław, Żyliński Leon, Żyła Agnieszka.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 16 lipca 1955 r. nr 0/1193 - na wniosek Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Stalinogrodzie - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Badura Ludwik, Barczyk Zofia, Bedliński Bohdan, Bereza Józef, Bielenin Robert, Bieniek Feliks, Bienek Józef, Bilko Alojzy, Borecki Andrzej, Borinski Jerzy, Brachman Roman, Brejt Antoni, Brożynowa Seweryna, Buchcik Ruta, Bujak Henryk, Buzek Maria, Celniaszek Augustyn, Cembrzyńska Eugenia, Chałupka Stanisław, Chrośnik Jan, Chudyba Władysław, Cienciała Barbara, Czapla Jan, Czarnik Edward, Czarnynoga Jan, Czerniecki Emilian, Dańczyk Karol, Dąbek Władysław, Delijewska Barbara, Dobranowski Ignacy, Drożdż Władysław, Dubieńczuk Mikołaj, Duda Genowefa, Dwucet Leszek, Dzierża Emil, Engel Bronisław, Fojcik Emil, Fronczek Magdalena, Fryszkiewicz Mikołaj, Fusiecki Jerzy, Gajkowska Stanisława, Gawlińska Amalia, Glinka. Henryk, Gnizia Maria, Golasz Engelbert, Gołczyk Antoni, Górczyński Stefan, Górny Józef, Gromadzka Helena, Gryner Józef, Guziur Adela, Hajda Jan, Handowa Czesława, Harazim Alfons, Heczko Jerzy, Hejda Zbigniew, Imach Janina, Jani Maria, Janota Ludwik, Jokiel Wiktor, Jurkiewicz Stanisław, Kacela Irena, Kaczmarek Hubert, Kaczmarczyk Laurencja, Kalamała Jan, Kałat Kazimierz, Kaniewski Witold, Kawulok Paweł, Kazimierczak Roman, Kern Jerzy, Klima Jan, Klimczak Helena, Kobus Alfons, Kolasa Jan, Kołodziej Paweł, Kołodziejczyk Józef, Kopczyński Kazimierz, Kopińska Kazimiera, Kostyra Eryk, Kot Janina, Kotowicz Paweł, Kowal Jarosław, Kozera Józef, Kożuszek Ignacy, Krawczyk Roman, Krupa Jan, Krzeszewski Józef, Krzyk Paweł, Książek Stanisław, Kula Łucja, inż. Kubik Józef, Kurzaj Augustyn, Kwaśniok Marta, Kwiczała Franciszek, Leśków Aniela, Lisek Antoni, Luksander Zofia, Łabaj Wiesław, Łukasik Stanisław, Łydek Józef, Łypek Sylwin, Macura Wiktor, Majchrzak Bronislaw, Małczak Józef, Marciniak Stanisław, Maron Józef, Matuszkiewicz Jerzy, Mazurek Władysław, Michalik Gustaw, Misala Jan, Morawiecki Hieronim, Morkowski Władysław, Musioł Teodor, Muskietorz Paweł, Nawrat Ernest, Nowak Józef, Nowak Roman, Nowosad Julian, Niedzielski Piotr, Niewiadomski Józef, Ogonowska Helena, Orzel Anna, Pałasz Jan, Pamuła Stanisław, Pasoń Józef, Pec Kazimiera, Pilny Jerzy, Piątek Paweł, Pieczka Józef, Pietraszko Józef, Pietrek Aniela, Plisz Wiesław, Płazak Zygmunt, Pochmara Władysław, Polok Franciszek, Polowczyk Walenty, Półrolnik Andrzej, Proksz Kazimierz, Przybyła Jan, Przybyła Józef, Puchałka Jadwiga, Pyka Piotr, Rabsztyn Jan, Raczek Tekla, Rojek Jan, Rumin Dymitr, Rusnok Jan, Sadowski Feliks, Sikora Wanda, Sikorski Zygmunt, Sitko Edward, Skorupa Franciszek, Skórka Franciszek, Skurski Franciszek, Slota Stanisław, Smoleński Jerzy, Sobera Leon, Sobocik Ludwik, Sobota Marian, Starzyk Józef, Stasiak Władysław, Stochnioł Feliks, Stojowski Antoni, Syryło Juliusz, Stolarski Józef, Stypczyńska Maria, Szczepanik Zofia, Szczudło Franciszek, Szoeneich Ludwik, Szlachta Juliusz, Szpik Stefan, Sztukowski Jan, Szubert Andrzej, Szweda Edward, Szydłowski Cyprian, Szynol Tomasz, Szymański Franciszek, Trzęsik Janina, Twardoch Augustyn, Tworaszka Leon, Urbański Stanisław, Uruski Kazimierz, Walczuch Antoni, Wałach Józef, Wandzel Wincenty, Wasielewski Alojzy, Waszecki Paweł, Watola Henryk, Weiss Adam, Węgrzyn Kazimierz, Wicherek Józef, Widera Maria, Widera Teodor, Widuch Maria, Wieczorek Gertruda, Wieczorek Jan, Wierna Anna, Wilkiewicz Władysław, Wolczyk Jadwiga, Wosz Józef, Wiorek Stefan, Zachariasz Piotr, Zalewski Stanisław Kazimierz, Zawadzki Władysław, Zmełty Jan, Zmijowa Róża, Żok Wiktoria.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 16 lipca 1955 r. nr 0/1195 - na wniosek Ministra Gospodarki Komunalnej - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Abraszewski Franciszek, Adamczyk Władysław, Adamczewski Jan, Adamski Zygmunt, Aftowicz Franciszek, Aleksandrowicz Stanisław, Antonik Ignacy, Argasinski Józef, Bachliński Michał, Badurski Stanisław, Bąk Stanisław, Bakuń Jan, Balcerzak Michał, Bałanda Feliksa, Bandrowski Zenon, Bańkowski Mieczysław, Baranowski Wiktor, Bartuszek Władysław, Baytel Józef, Bekesiński Jan, Bidzińska Gabriela, Bielecki Jan, Bidas Maria, Biernacka Janina, Błaszczyk Feliks, Błeszyńska Alina, Bochenek Aleksander, Bochenek Jerzy, Bock Joanna, Borówek Jan, Borowski Władysław, Brach Wincenty, Brelski Stanisław, Broma Zofia, Broniszewski Jan, Bryzek Stanisław, Brzeziński Zbigniew, Brzóstkowski Jarosław, Budzyński Marian, Bujalski Wacław, Bujko Mikołaj, Bukłacki Aleksander, Bulski Józef, Buza Wiktoria, Buza Irena, Caliński Władysław, Całus Stanisław, Ciszewski Henryk, Ciborowski Roch, Chadaj Józef, Charzyński Aleksander, Charzyński Józef, Chmielewski Bolesław, Chodkiewicz Jerzy, Chomski Stefan, Choroszucha Antoni, Chudyba Tadeusz, Chustecki Józef, Cwikła Weronika, Cyrulski Władysław, Czapińska Maria, Czarnecki Władysław, Czermińska Leokadia, Czerny Irena, Czyżewski Marian, Dagis Antonina, Dąbrowski Antoni, Dąbrowski Ludwik, Dąbrowski Władysław, Debski Stanisław, Dobrowolska Irena, Dobrowolski Bolesław, Dobrowolski Czesław, Dolewski Jerzy, Domański Edmund, Domaradzki Michał, Domeradzki Leon, Dominik Krystyna, Dudziński Brunon Jan, Durka Paweł, Duś Roman, Duszkiewicz Edmund, Elewski Konstanty, Fabianowicz Ignacy, Fałek Józef, Faustman Aleksander, Felczak Stanisław, Fietz Bronisław, Firlej Jan, Franke Irena, inż. Gajberger Wiktor, Gałązka Maria, Gałkowski Tadeusz, Garbarski Stefan, Gerner Andrzej, Gędziorowski Zdzisław, Gliszczyński Karol, Gładyszewska Maria, Głodek Jan, Głowacki Józef, Gniadzik Antoni, Godlewski Zygmunt, Gołębiowski Stanisław, Gosławski Antoni, Gorączniak Zefiryn, Goszczyński Józef, Goździkowski Walenty, Górski Jan, Górski Michał, Górski Zdzisław, Grabowski Kazimierz, Grekowicz Irena, Groch Józef, Gruszkiewicz Józef, Gruszczyński Edward, Gruzewski Leonard, Grzelak Stanisław, Grzywacz Józef, Güntner Maksymilian, Gurczyński Tadeusz, Guttmejer Bogdan, Guzek Sylweriusz, Guziak Jan, Gzell Feliks, Hamryszak Bolesław, Hempel Józef, Herc Jan, Hofman Jadwiga, Hyliński Jan, Ignasiak Natalia, Ineksiak Jan, Izrailewski Mikołaj, Jabczyńska Janina, Jadczak Longina, Janaszek Stanisław, Janiszek Józef, Januszko Jerzy, Jarczyński Stanisław, Jarkiewicz Konrad, Jarmołowicz Roman, Jaromin Helena, Jarosz Stanisław, Jaroszewski Marcin, Jarzembska Zofia, Jasion Genowefa, Jaśkiewicz Stanisław, Jaskolski Leon, Jaskowski Rudolf, Jaworski Stanisław, Jełowicka Natalia, Jerke Stanisława, Jezierski Jan, Jóźwiak Julian, Jóźwiak Wojciech, Jung Karol, Jurasz Adam, Jurkiewicz Stanisław, Kamińska Alicja, Kamiński Antoni, inż. Kapica Lech, Karmelik Adolf, Karpiński Zdzisław, Karwatka Albin, Karzyński Zygmunt, Kasznicki Jan, Kawalec Joanna, Kędzierski Mieczysław, Kestel Michał, Kęsy Edmund, Kierzkowski Maksymilian, Kifner Zofia, Kijek Stanisław, Kitowski Zygmunt, Klemczyńska Czesława, Knapik Zofia, Kniaź Ryszard, Kobyliński Zbigniew, Kolasinski Jerzy, Komar Kacper, Konieczny Alfons, Koński Kacper, Kopeć Jan, Kordek Stanisław, Korombel Bogumił, Kościelska Helena, Kosierądzki Mieczysław, Kossek Czesław, Kostrzewa Feliks, Kot Błażej, Kowalik Antoni, Kowalski Jan, Kozioł Jan, Kozioł Józef, Kozioł Witold, Kozłowski Józef, Kozubal Henryk, inż. Kraczyno Lew, Krawczyk Edward, inż. Krawczyszyn Stanisław, Krieger Stefan, Królikowski Stefan, Kruk Hieronim, Krukowski Tadeusz, Krupicki Stanisław, Krupiński Ludwik, Krysiak Marian, Krysiński Jan, Krzemień Marcin, Krzyczkowska Stanisława, Krzywania Bolesław, Krzyżanek Gustaw, Kubacka Władysława, Kuć Jan, Kuczmanski Czesław, Kuczyński Władysław, Kudła Stanisław, Kuffel Edwin, Kulesza Wincenty, Kurlandski Marian, Kusiak Józef, Kwak Ziemowit, Kwiatkowski Stanisław, Lach Marian, Lange Karol, Lejder Arnold, Lembicz Władysław, Lenartowicz Eugeniusz, Leśniak Emilia, Leszczyński Jan, Lewandowski Henryk, Lewkowicz Stanisław, Linkowski Władysław, Lipert Tadeusz, Lipka-Chudzik Zygmunt, Lisowska Zofia, Liwanowski Stanisław, Lupierz Emil, Łaba Florian Witold, Łuczak Stanisław, Łukasiewicz Antoni, Madziar Kazimierz, Majewski Stanisław, Maksiak Stanisław, Malinowski Bolesław, Malinowski Eugeniusz, Małecki Stanisław, Mankowska Anna, Manturzewski Aleksander, Marczak Stanisław, Maryański Stanisław, Marzec Janina, Masiarek Antoni, Maślak Lucjan, Michalak Stanisław, Michałowski Stanisław, Mirska Alicja, Modłkowski Władysław, Młodziejewski Jan, Modrowska-Nitschke Joanna, Modrzejewski Apoloniusz, Modzelewski Remigiusz, Momot Aleksander, Morawski Edmund, Morawski Telesfor, Morzyńska Bronisława, Musiałek Józef, Musielewicz Bogdan, Neumann Franciszek, Niczyporuk Paweł, Niesłuchowski Henryk, Nosecka Eugenia, Nowak Halina, Nowak Henryk, Nowak Józef, Nowak Władysław, Nowak Zbigniew, Nowodworska Elżbieta, Nyk Antoni, Obolewicz Jadwiga, Obrebski Czesław, Olszewski Aleksander, Otton Konstanty, Omiecka Zofia, Opolski Czesław, Orlański Józef, Orłowski Ignacy, Orzanowski Henryk, Orzechowski Henryk, Osada Janina, Osidacz Mirosław, Osiecki Aleksander, Otoka Paweł, Otrębski Wacław, Owczarek Antoni, Pacholski Władysław, Pakuła Tadeusz, Palichleb Wiktor, Paluda Kazimierz, Pamfilewicz Jan, Pasławski Franciszek, Pastwa Tadeusz, Paszkowski Adam, Pawlak Urszula, Pawlica Wincenty, Pawłowski Jan, Petrykowski Julian, Pięta Józef, Pietrzak Stanisław, Pikuliński Stefan, Pilch Emilia, Piłka Paweł, Piotrkowicz Szczepan, Płusa Mieczysław, Pocialik Stefan, Podsiadło Jan, Podwysocki Wacław, Pokora Julian, Polak Apolinary, Połatyński Antoni, Popek Marian, Popiel Zbigniew, Popławski Franciszek, Porajski Mieczysław, Praga Piotr, Przasnek Jan, Przedpełski Jerzy, Przybytniak Irmina, Przymusiński Edward, Ptasiński Adam, Pyziak Julian, Radzio Stanisław, Rdzonek Wacław, Rerych Halina, Rex Zygmunt, Rogala Józef, Rogaliński Longin, Roman Danuta, Rosada Edmund, Rotblum Wacław, Rowiński Stanisław, Rożnowski Bogdan, Różycki Zbigniew, Rudzki Andrzej, Rybarczyk Paweł, Ryciak Danuta, Ryszkowski Ludwik, Sadłowicz Stanisław, Sadłowski Stanisław, Sawicka Wanda, Seidler Franciszek, Serżysko Józef, Siemdaj Stefan, Sierpiński Jan, Siwczyński Klemens, Skatulski Wiktor, Skielcowa Janina, Skłodowski Narcyz, Skoczylas Stanisław, Sliwiński Józef, Smaderek Karol, Sobczyński Stefan, Sobierała Stefan, Sobieszczuk Halina, Sochański Władysław, Sokół Stanisław, Sowilska-Zięba Danuta, Sowiński Nikodem, Staniszewski Lucjan, Staniszewski Wacław, Stankiewicz Zbigniew, Stasiak Marianna, Stawinski Zygmunt, Stefaniak Sylwester, Stegienko Marian, Stodzinski Czesław, Styburski Henryk, Stygares Eugenia, Suchan Piotr, Sudak Stanisław, Suliga Marian, Surosz Antoni, Swidzinski Czesław, Sybilski Andrzej, Szajewski Stefan, Szampruch Antoni, Szczepanik Witold, Szklarzewicz Michał, Szkoda Zygamunt, Szlaski Wacław, Szlaner Józef, Szlenk Jerzy, Szmejdl Sylwester, Szpakowski Stanisław, Sztern Wacław, Sztukiewicz Władysław, Szulc Leonarda, Szwagiel Franciszek, Szymańska Maria, Szymańska Maria, Szymański Czesław, Szymański Władysław, Tajer Sylwester, Tarczyński Piotr, Teperek Jan, Tokaj Józef, Trojańczyk Stanisław, Trojanowski Stanisław, Troskolaski Józef, Trzciński Alojzy, Trzebińska Zofia, Tuchorski Zbigniew, Tyczko Stefan, Utracki Ludwik, Wabik Edward, Walczak Wojciech, Walenciak Zdzisław, Walewski Stanisław, Wandycz Wojciech, Wawrzyńczak Marian, Węglewski Edwin, Werner Anna, Wesołowska Janina, Więch Władysław, Wiercińska Pelagia, Wieremijewicz Włodzimierz, Wierzbicki Kazimierz, Wilczyński Ryszard, Wilke Alfons, Winciorek Szymon, Winowski Stanisław, Wiśniewski Roman, Witlińska Halina, Wodecki Stanisław, Wojciechowska Mieczysława, Wojciechowski Michał, Wojtkowski Władysław, Wójcik Marian, Wolski Jerzy, Wolski Roman, Wosińska Stefania, Woźniakowski Stanisław, Wróblewski Mieczysław, Wysmulek Bronisław, Vorbrodt Wanda, Zalewski Bronisław, Zalewski Władysław, Zaremba Jan, Zarychta Janina, Zbrożek Alicja, Zdanko Anatoliusz, Zelenay Zygmunt, Zieliński Ryszard, Ziętek Aleksander, Ziółek Alfons, Żmigród Wanda, Zwierkowska Janina, Żabicki Adolf, Zaczek Władysław, Żukowski Władysław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 16 lipca 1955 r. nr 0/1196 - na wniosek Ministra Gospodarki Komunalnej - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamski Stanisław, Albiński Jan, Alezuszczak Leoncjusz, Anasiewicz Czesław, Andrzejewski Bolesław, Anuszkiewicz Franciszek, Audycki Adam, Baczyzmalska Irena, Banaszek Marian, Baradziej Janina, Barankiewicz Stanisiaw, Baranowski Stefan, Bartoszek Leon, Baskiewicz Stanisław, Baturo Fabian, Bednarek Jerzy, Bednarczyk Jadwiga, Bednarski Czesław, Białoskórska Czesława, Biejat Stefan, Bieliński Franciszek, Bielski Antoni, Biełous Czesław, Biernat Paweł, Błaziak Adolf, Błaziak Władysław, Błaszczak Bronisław, Bobrowska Regina, Bogatko Czesław, Bogdański Jan, Boguś Konstanty, Bohdanowicz Piotr, Bolesławski Paweł, Borkowski Wacław, Borowiec Józef, Borowski Feliks, Borsuk Filip, Boryczko Józef, Braciak Lucjan, Brauliński Zbigniew, Brodzik Bronisław, Bronowski Franciszek, Brzozowski Jan, Brzozowski Leon, Bubiec Henryk, Buczyński Jan, Buderaski Czesław, Bukowski Jan, Burdzińska Teresa, Burzyński Andrzej, Buzak Henryk, Bytner Teofil, Charzyńska Maria, Chmielewski Józef, Chmielecki Tomasz, Chmielewski Edward, Chojnowski Kazimierz, Chwicewski Konstanty, Chylak Piotr, Ciechanowski Feliks, Cieślak Stanisław, Cieśliński Teodor, Ciacka Henryk, Czajkowski Mateusz, Czaplicki Eugeniusz, Czarniawski Władysław, Czarnula Ryszard, Czekaj Jadwiga, Czekaj Franciszek, Czeremuszkin Mikołaj, Czerw Aniela, Czuchryta Aleksander, Dałek Władysław, Daniłowski Kazimierz, Danilewicz Janina, Dąbrowski Antoni, Dąbrowski Marceli, Dąbrowski Władysław, Defiński Józef, Deska Bolesław, Dobrusiak Władysław, Dolega Roman, Domagalski Jan, Domanowski Stefan, Domżała Edmund, Doniec Michał, Drożdżewski Zygmunt, Dorożkin Mikołaj, Dublak Stanisław, Dubnowski Wiesław, Dudziński Romuald, Dutkiewicz Jan, Dworakowski Władysław, Dziedzic Stanisław, Dzienis Gerard, Dziewicki Aleksander, Dziuba Stefan, Dziubiński Tadeusz, Ekier Feliks, Elbich Wacław, Erbert Jan, Falaciński Tadeusz, Felczak Władysław, Feliga Konstanty, Figurski Leon, Flak Henryk, Frątczak Ignacy, Frątczak Stefan, Frydrych Stanisław, Fryś Jan, Gadomski Stanisław, Gadzinski Marian, Gajdka Henryk, Galicz Stanisław, Gałązka Michał, Garstka Antoni, Gawinek Romuald, Gayda Maria, Gąsowski Edward, Gedziorowski Kazimierz, Geppert Apolinary, Giemza Józef, Giżycka Maria, Gliwny Zygmunt, Głaz Michał, Głowacki Wacław, Głowala Jan, Głuszczak Franciszek, Gmurzyński Stanisław, Gniewkowski Henryk, Goderski Kazimierz, Gołczyński Kazimierz, Gołębiowski Stanisław, Goncerz Jan, Górecki Wacław, Górski Edward, Grabowski Józef, Grala Kazimierz, Grochulski Jerzy, Grodzki Władysław, Grudzień Jadwiga, Grzchnik Stanisław, Gurda Józef, Gwara Jan, Hys Jan, Iljuczonek Wanda, Jachoł Kazimierz, Jamorek Jan, Janiszewski Mieczysław, Jankowski Wincenty, Janowski Jan, Janko Herman, Jarczyńska Wacława, Jasek Bolesław, Jasiak Henryk, Jaworski Stanisław, Jezierski Stanisław, Jędrzejczyk Aleksander, Józefowski Jakub, Jóźwiak Henryk, Jóźwiak Zygmunt, Jóźwicki Feliks, Juda Stefan, Jurek Adam, Jurek Jan, Kabziński Zygmunt, Kacprzak Kazimierz, Kaczanowska Janina, Kaczanowski Wacław, Kaczkowski Józef, Kaczorowski Arjtur, Kadzikiewicz Ludwik, Kamiński Wojciech, Kamiński Zdzisław, Kapuściak Stanisław, Karasiewicz Franciszek, Karczewski Aleksander, Karpińsla Maria, Kawczyński Ignacy, Kędzia Czesław, Keppa Stefan, Kędzierski Zdzisław, Knap Józef, Kochanek Konstanty, Kołodziejczyk. Franciszek, Kołodziejski Franciszek, Komorowski Piotr, Konarska Irena, Kondratiuk Teodor, Konikowski Janusz, Kopeć Franciszek, Kopeć Stanisław, Koprowski Szczepan, Kordjał Stanisław, Kordowiecki Kazimierz, Korkozowicz Józef, Korzeniowski Michał, Kościelski Bolesław, Kosiński Jan, Kośmider Bolesław, Kossakowski Władysław, Kostkiewicz Stefania, Kot Aleksy, Kowalczyk Feliks, Kowalczyk Józef, Kowalewski Józef, Kowalewski Leon, Koza Władysław, Kozioł Antoni, Kozłowski Zbigniew, Krajewski Szczepan, Krawczyk Genoweta, Krawiec Józefa, Krokowski Stanisław, Król Władysław, Krucz Tomasz, Królikowski Stanisław, Krasuski Stefan, Kruk Józef, Krysztufiec Michał, Krzyczkowski Longin, Kubiak Helena, Kubicki Jan, Kucharski Stanisław, Kucharski Wiktor, Kuchta Feliks, Kuczyński Henryk, Kujawiński Romuald, Kulesza Józef, Kuliński Wacław, Kuraszewicz Henryk, Kutermankiewicz Irena, Kuzmienko Władysław, Kwiatkowski Henryk, Lal Bogumił, Lasoczyk Józef, Lenarczyk Józef, Lenarczyk Joanna, Lenart Jan, Leszczyński Bolesław, Lewandowska Pelagia, Lewandowski Stanisław, Lewandowski Czesław, Lipski Franciszek, Litwinczuk Michał, Lizewski Julian, Łaszczewska Helena, Łokuć Aleksander, Łopacińska Stanisława, Łuczak Eugeniusz, Maciejczuk Stanisław, Mackiewicz Józef, Madej Eugenia, Madej Ferdynand, Majdecki Longin, Majewski Edward, Makiewicz Bolesław, Makowski Andrzej, Malczewski Bolesław, Malinowski Wincelin Kazimierz, Małaczewski Józef, Małkowski Władysław, Małocha Antoni, Marciniak Adam, Marciniak Eugeniusz, Marciniak Józef, Marciniak Wojciech, Marczewski Józef, Marczyk Józef, Markiewicz Edward, Martynowski Jan, Maślanko Michał, Mastalerz Leon, Matusiewicz Czesław, Matuszczak Michał, Matyaszewski Władysław, Mazurkiewicz Stanisław, Merklejn Adam, Merwart Paweł, Michalak Bogdan, Michalecki Władysław, Michalik Stanisław, Michalska Helena, Migdał Stanisław, Michalska Janina, Młotek Jan, Modrzewski Józef, Morytko Antoni, Moszczyński Jan, Mucha Tadeusz, Murawski Antoni, Muszak Kazimierz, Nawrocki Lucjan, Nędza Józef, Niedorowski Aleksander, Niedziałkowski Tadeusz, Nosek Joanna, Nowacka Helena, Nowak Kazimierz, Nowak Stanisław, Oberski Adam, Obuchowski Tadeusz, Okrojek Jan, Okulicz Franciszek, Oleradzka Maria, Orłowska Eugenia, Orzechowski Alfons, Orzechowski Antoni, Orzechowski Władysław, Osiński Leonard, Osiński Roman, Ostrowski Franciszek, Ostrowski Marian, Papaj Piotr, Paplińska Stefania, Paprocki Piotr, Paprocki Stanisław, Paszkowski Zygmunt, Patrycy Aleksander, Pawlak Józef, Pawłowski Bronisław, Pec Władysław, Pelc Karol, Pełka Jan, Perkowski Wincenty, Perzanowski Wacław, Pesta Władysław, Petrykowski Józef, Piątek Czesław, Piecyk Wacław, Piegat Sylwester, Piekar Władysław, Piekarska Stefania, Pieniążek Kazimierz, Pietrzak Józef, Pilecki Józef, Pilichowski Antoni, Piotrowicz Julian, Piotrowski Roman, Piotrowski Władysław, Piórkowski Zygmunt, Płusa Eugeniusz, Podlasin Ignacy, Podlasiński Stanisław, Polak Eugeniusz, Polak Władysław, Pomorski Henryk, Popis Aleksander, Popławski Jan, Porębski Kazimierz, Porębski Wacław, Prachnio Stanisław, Prokopcow Jan, Prokopiak Zygmunt, Prymak Edward, Przybył Alojzy, Przytulski Stanisław, Pupkiewicz Franciszek, Pustoła Jan, Raczkowski Stanisław, Radomski Walerian, Ratajczyk Józef, Rejniewicz Władysław, Retkowski Józef, Rojewski Stanisław, Rosak Tadeusz, Rosiak Tadeusz, Roskosz Stanisław, Rudkowski Jan, Rudnicki Maksymilian, Ruta Stanisław, Rzeźnicki Bolesław Czesław, Rydzewski Julian, Rylska Jadwiga, Rymek Mateusz, Sadkowski Franciszek, Sadoch Stanisław, Sadowski Wacław, Samuła Stanisław, Samkowski Zenon, Sarnowski Stanisław, Sawicki Jan, Sciebura Wacław, Senkowski Zygmunt, Siarkowski Roman, Siela Kazimierz, Siemieniuk Gertruda, Sikora Jan, Sindlewski Jan, Sitarek Kazimierz, Skałecki Władysław, Skrotkowska Jadwiga, Śliżewski Michał, Słomczykowski Czesław, Smietanka Franciszek, Sniadówka Andrzej, Sobczak Mateusz Edward, Sobczyński Zygmunt, Sobieszek Florentyna, Sokołowska Stanisława, Sokołowski Aleksander, Sokołowski Czesław, Sokołowski Władysław, Sowiński Stanisław, Sprusiński Edmund, Sredziński Bolesław, Stajniak Stefan, Staliński Antoni, Stańczyk Władysław, Stankiewicz Jan, Stępień Józef, Stępniewski Aleksander, Stopczyński Zenon, Stroińska Zofia, Struś Stefan, Struszczak Mieczysław, Studziński Henryk, Suwałowski Tadeusz, Symołon Stanisław, Szachowicz Zachariasz, Szałas Jan, Szewczyk Kazimierz, Szewczyk Jan, Szmaciński Franciszek, Szuchnik Stanisław, Sznajdrowicz Feliks, Szpalerski Kazimierz, Szuszkiewicz Antoni, Szwed Józef, Szymański Wacław, Szymczak Józef, Szymczak Józef, Tarasiuk Ludwik, Tarczyński Stanisław, Toman Zofia, Tomaszewski Jakub, Tomaszewski Stanisław, Trojanowski Józef, Trojanowski Stanisław, Trzeciak Mieczysław, Trzewik Stanisław, Tykwiński Władysław, Tywoniuk Jan, Uchimiak Stanisław, Urbański Tadeusz, Ustrzycka Maria, Uznański Leon, Wągrodzki Władysław, Walczak Antoni, Walczak Marian, Walendzik Franciszek, Walukiewicz Józef, Warych Zygmunt, Wasiak Stanisław, Wądołowska Irena, Welpa Stefan, Wesołowski Stefan, Wężyk Edmund, Widlicki Stanisław, Wiernicki Wacław, Wierzbicki Tadeusz, Wiśniewski Bronisław, Wiśniewska Natalia, Wiśniewski Stanisław, Wiśniewski Włodzimierz, Wiszniewski Józef, Wiszniewski Wawrzyniec, Witczak Franciszek, Witczak Jakub, Wilecki Paweł, Witkowski Stanisław, Właszczak Zdzisław, Wocial Henryk Walerian, Wojdaszko Michał, Wojtas Władysław, Wojtczak Jan, Wojtecki Franciszek, Wołłk-Łaniewski Bohdan, Wołyński Czesław, Wosk Andrzej, Woźniak Józef, Wożniak Michał, Woźnicki Franciszek, Wójcik Hieronim, Wójcik Wacław, Wrona Franciszek, Wróbel Stefan, Wróblewski Jan, Wróblewski Michał, Wróblewski Robert, Wysocki Mieczysław, Wyszogrodzki Czesław, Wyszyński Leopold, Zaborowski Władysław, Zajko Jan, Załęski Wacław, Zaremba Maria, Zaręba Józef, Zawiślak Franciszek, Zaremba Stefan, Zdziech Michał, Zieliński Feliks, Ziontek Hieronim, Zieliński Stefan, Ziółkowski Edmund, Zubrzycki Kazimierz, Zwoliński Wacław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 16 lipca 1955 r. nr 0/1197 - na wniosek Ministerstwa Handlu Zagranicznego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamiec Teodor, Aerts Rudolf, Alberti Aglaja, Aniołkowska Józefa, Antkowiak Antoni, Armatowicz Zbigniew, Bachulski Jan, Bałdowski Maksymilian, Banasik Kazimierz, Baranow Roman, Baranowicz Janina, Baranowska Natalia, Bednarek Edward, Bednorz Józef, Bela Edward, Bereznicki Stefan, Berkul Aba, Biedrzycka Leokadia, Bielecki Zygmunt, Bielecka Zuzanna, Bieńkowski Leszek, Bilecki Zygmunt, Birn Herman, Block Maria, Blichewicz Jadwiga, Bochińska Maria, Bojarski Włodzimierz, Bończak Jan, Borkowski Eugeniusz, Borowiec Józef, Borycka Bronisława, Brańczyk Teresa, Brecz Piotr, Brożko Irena, Brünne Władysława, Burda Jerzy, Burdza Jan, Cejcyn Lili Irena, Charamza Miłosław, Chenczke Henryk, Chociszewska Natalia, Chojnacki Henryk, Chorzelski Eugeniusz, Chudzicki Stanisław, Chytry Tadeusz, Ciaś Mieczysław, Cięglewicz Tadeusz, Cupiał Witold, Czajka Stefan, Czajor Zofia, Czaplińska Halina, Czech Stefan, Czekalska Maria, Czeranowski Bolesław, Czerniewicz Zofia, Czerwiński Stanisław, Czwojdziński Roman, Cwik Helena, Cygier Wiktor, Dąbrowski Magnus, Dobraszewski Zbysław, Dobrzyński Władysław, Dominik Alfons, Doweyko Brunon, Drewniok Kazimierz, Dubiński Jerzy, Durczyński Kazimierz, Dworski Stanisław, Dwornicki Władysław, Dzbikowicz Ryszard, Dziewięcka Irena, Dymek Małgorzata, Englender Antonina, Filio Antoni, Filipkowska Halina, Filipowska Halina, Filon Michał, Finowicka Eleonora, Foeller Witold, Frank Irena, Francik Wanda, Frank-Wiszniewski Stanisław, Fugacki Józef, Gabara Maria, Garlicki Jerzy, Gaś Joanna, Gawlik Filomena, Gawłowski Zbigniew, Gazda Henryk, Gniadek Sylwester, Golasz Józef, Gogolewska Janina, Golec Stanisław, Gołembiewski Tadeusz, Góra Helena, Górecka Urszula, Gutowski Mieczysław, Grabizna Bolesław, Grabowski Adam, Grabowski Jerzy, Grabowska Władysława, Grajewska Zofia, Grotowski Marian, Gruszka Józef, Grzegorowski Jarosław, Grzesik Olenka, Grzonkowska Antonina, Grzybowska Karolina, Haber Anna, Hagno Helena, Halicki Zbigniew, Hasiak Mieczysław, Heine Stanisław, Heinrich Stefania, Hepner Zbigniew, Hoppe Alfons, Hroboni Mieczysław, Horodecki Władysław, Hudyka Henryk, Izdebski Leon, Jałowiecka Konstancja, Janoska Adam, Januszczyk Wacław, Jasiński Adam, Jezierski Witold, Jungowska Henryka, Jurczak Mieczysław, Jäckiel Gustaw, Kacprzak Kazimierz, Kaczanowski Jerzy, Kaczmarczyk Marian, Kaczurba Tadeusz, Kaliniewicz Piotr, Kandel Józef, Kantecki Edward, Kańska Stefania, Karczmarewicz Jan, Kaszuba Piotr, Kaźmierczak Zyta, Kędzierska Stanisława, Kijowski Adam, Kobielski Albin, Kolasa Jan, Koliński Józef, Kołodziejczyk Zofia, Komornicka Bronisława, Kotlarski Szymon, Kopczyński Witold, Kornacki Stanisław, Kornacki Tadeusz, Korzec Jerzy, Kosek Bronisław, Kosiński Wiesław, Kosińska Krystyna, Kosmatka Władysław, Kostrzewa Marian, Kościńska Krystyna, Kot Władysław, Kocięcki Jerzy, Kotulska Krystyna, Kowalczyk Aleksander, Kowalski Wincenty, Kozłowska Halina, Kozioł Franciszek, Kozioł Kazimierz, Krajewski Stanisław, Krakowiak Czesław, Krakowiak Kazimierz, Krasicka Janina, Krasowicz Wacław, Krawczyk Bolesław, Król Stanisław, Królikowska Jadwiga, Krupski Roman, Krzepkowska Julitta, Krzysik Jan, Krzywkowski Apolinary, Krysa Antoni, Książek Janina, Książek Stanisław, Kucia Eugeniusz, Kubacki Henryk, Kubiaczyk Edward, Kulczycki Feliks, Kułagowska Zofia, Kuna Ludwik, Kunderek Bogdan, Kuniński Jan, Kurczok Bernard, Kurnicki Stanisław, Kuziemski Józef, Kuźnicki Sławomir, Kwaśniewska Maria, Lange Szczepan, Lech Julian, Lebioda Regina, Leja Adolf, Lendas Zygmunt, Lendzioszek Wacław, Leonard Włodzimierz, Lesiński Jerzy, Lewandowski Władysław, Lewicka Maria, Linke Janina, Lipert Halina, Listowska Natalia, Liwicka Romana, Łagódka Jan, Łapińska Jadwiga, Łopatka Zuzanna, Łuczycki Ryszard, Ługowski Jan, Mac Czesława, Machcewicz Janina, Maciejewska Katarzyna, Malec Wanda, Malicki Jan, Małachowska Helena, Mamont Janina, Marcinkiewicz Borys, Markiewicz Feliks, Maroszck Maria, Matysiewicz Janina, Mazur Zygmunt, Michalik Maria, Mierzejewska Maria, Mieszkowska Helena, Mierzyńska Cecylia, Mikiszko Wiktor, Mikulska Idalia, Misiak Bonifacy, Mocek Edward, Moraczewski Roman, Morawiak Piotr, Morawska Zofia, Mossakowska Maria, Mertz Jan, Mraczek Irena, Muller Zofia, Multan Barbara, Naumowicz Halina, Nawrocka Janina, Nehrebecka Janina, Nejman Jan, Nickiewicz Stefan, Nikodem Ewa, Nieławicka Konstancja, Nieszkowiecki Jerzy, Nosarzewski Aleksy, Nowak Czesław, Nowosielski Stanisław, Obrębski Stanisław, Olbrycht Mieczysław, Olechowski Wiesław, Olejniczak Jan, Olejniczak Kazimierz, Oleński Stanisław, Opalska Bronisława, Orpel Zenon, Osik Albert, Ostrowski Tadeusz, Oświęcimski Jerzy, Pająk Augustyn, Paszkowski Wacław, Pauk Józef, Perchał Tadeusz, Pękalska Barbara, Piasecki Bolesław, Piechowicz Regina, Pinkowska Helena, Pińska Maria, Piotrowski Edmund, Piskorek Stanisław, Plichta Stefan, Płomińska Waleria, Polk Eleonora, Postawka Longin, Potrzebska Maria, Prusowa Lucyna, Pruszyński Mieczysław, Przyborski Jan, Puławski Henryk, Pytlok Karol, Raduj Marcin, Radziejewski Leon, Rajszewicz Piotr, Rawski Kazimierz, Rosiak Tomasz, inż. Roszkowski Stanisław, Rózga Andrzej, Rucińska Władysława, Rucińska Józefa, Rzuchowska Ida, Przystolik Józef, Sadownik Józef, Sakwiński Edmund, Sapiejewski Józef, Sasinowski Władysław, Schabowicz Wanda, Schmidt Władysław, Sierosławski Stanisław, Sikora Bronisława, Siesicki Zbigniew, Skawiński Antoni, Skórzewska Cecylia, Smerecki Emilian, Soczyńska Zofia, Sobieraj Edward, Sobol Halina, Sokołowski Jan, Soldat Zygmunt, Sopińska Marianna, Stankiewicz Zygmunt, Stankiewicz Zygmunt, Stasiuk Eleonora, Stefański Antoni, Steinig Anna, Stelmasiak Irena, Stompel Józef, Stompel Paweł, Strelcyn Maria, Strzałkowski Stanisław, Strzałkowska Łucja, Stuczeń Bronisława, Sul Bronisława, Sumiński Jerzy, Swiatowiak Eugeniusz, Szadkowska Janina, Szady Tadeusz, Szajkowski Bolesław, Szarek Adam, Szczepańczyk Andrzej, Szczęsna Stefania, Szczeszek Irena, Szczygielska Joanna Elżbieta, Szeffer Stefania, Szewczyk Eugenia, Szmigielski Henryk, Szmeja Leonard, Szpigiel Zofia, Szpilewski Eugeniusz, Szymczak Józef, Szyca Arnold, Sredzińska Lidia, Swiderski Kazimierz, Switała Konstanty, Tamioła Stefan, Tarnowski Juliusz, Tomczak Józef, Tomaszewski Roman, Trojanowski Roman, Trójca Henryk, Truchlińska Jadwiga, Turant Zbigniew, Twardzińska Barbara, Tynowska Halina, Tymiński Józef, Tyszecki Olgierd, Urbaniak Stanisław, Urbańska Stefania, Szulc Balbina, Wadecki Władysław, Walczak Ignacy Paweł, Warchoł Stanisław, Wasylewski Roman, Wesołowska Henryka, Wiecha Stanisław, Wieczorek Roman, Wierny Witold, Wilczyńska Anna, Winer Marian, Wiśniewski Gerard, Witkowska Stefania, Włosiewska Janina, Wojnarowski Józef, Wojtala Henryk, Wójcik Janina, Wójciński Marian, Wolska Celina, Worobiowa Teofila, Woyniewicz Jan, Wróbel Zygmunt, Wysmyk Jadwiga, Wysoczyński Mieczysław, Wyszomirska Maria, Zadworny Jerzy, Zagożdżon Aleksander, Zakrzewska Barbara, Zaniewski Antoni, Zatorski Bronisław, Zawadzki Franciszek, Zaykowska Cecylia, Zgutczyńska Zofia, Zięba Bolesław, Zielińska Alina, Zwierzewski Symplicjusz, Zwiercan Kazimierz, Zwoliński Karol, Żakowski Kazimierz, Żółtowski Marian, Zukowski Roman.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 16 lipca 1955 r. nr 0/1198 - na wniosek Ministerstwa Hutnictwa - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Augustyniak Aleksander, Baczewski Alfons, Badurski Wincenty, Baluch Henryk, Banyś Józef, Bartkowiak Józef, Batko Henryk, Białas Emil, Bednarczyk Mieczysław, Borgula Stefan, Bula Herbert, Cebo Marian, Cebula Jan, Cichur Jan, Cierpiński Karol, Cieślik Feliks, Ciupek Antoni, Cudziło Walerian, Czech Teodor, Dassek Augustyn, Detko Zdzisław, Dittmer Stefan, Dobkiewicz Stanisław, Doliński Jarosław, Dworak Jan, Dworak Stefan, Dyga Jerzy, Dykiert Franciszek, Esser Arkadiusz, Etryk Stanisław, Fałęcki Marian, Faszcz Feliks, inż. Fernys Jerzy, Fiałkiewicz Fryderyk, Fidyk Kazimierz, Franas Marian, Gabryelczyk Edward, Gajczyk Antoni, Garncarz Józef, Gawalewicz Adolf, Gęborek Andrzej, Gielicz Ludwik, Gierwatowski Henryk, Głazowska Dorota, Głombik Jan, Goc Michał, inż. Gola Emil, Goldsznajder Hugo, Gołębiowski Stefan, Gomoluch Józef, Góra Jan, Grabska Wiktoria, Grusiewicz Emil, inż. Grzegorski Adam, Grzywa Stanisław, Grzywocz Franciszek, Gwóźdź Wilhelm, Hadryś Cecylia, Hain Marian, Haladyn Jerzy, Halkowska Salomea, Hanuszewski Stanisław, Hartman Wojciech, Hazuk Alfons, Hennasz Feliks, inż. Hudowicz Stefan, Idzikowski Czesław, Ilski Michał, Iskierka Władysław, Jagieliński Marian, Jakubek Stefan, Jamroz Władysław, Janociński Leopold, Janota Wilhelm, Jaworski Wacław, Jeleń Bolesław, inż. Jop Stefan, Jurek Jan, Kieres Józef, Kisiel Bronisław, Klamiński Franciszek, Klimasiński Zdzisław, Kłosek Antoni, Knap Władysław, Kobus Stefan, Kociński Władystaw, Koneczna Maria, inż. Konwiński Franciszek, Kopański Stanisław, Kopff Zofia, Kopiec Wiktor, Kostrzewa Wojciech, Kot Karol, Kowalski Józef, Kozak Stanisław, Kozicki Stanisław, Kozioł Stefan, Krawiec Ernest, Kubicki Józef, Kulak Władysław, Kupczykowa Teodozja, Kurek Jerzy, Kurpas Roman, Labus Ludwik, Lelonek Paweł, Lenartowicz Marcin, Lercher Edward, Leśniok Paweł, Lewandowski Andrzej, Lewandowski Władysław, Lewicki Stanisław, Lipowski Józef, Lubina Jan, Łęcki Władysław, Łuczycki Wacław, inż. Łukasiewicz Dominik, Machał Zofia, Majewski Edward, Malik Grzegorz, Małecki Stefan, Marek Stanisław, Markiewicz Edward, Marynowski Jerzy, Matejko Henryk, Matyja Karol, inż. Maziarski Kazimierz, Mernitz Ludmiła, Miarecki Bolesław, Michalikowa Maria, Mielczarek Wacław, Miklasiński Jan, mgr Miklaszewski Stanisław, Morawiec Wacław, Mucha Konstanty, Muchowicz Lucyna, Niedzielska Zofia, Nogły Roman, Nosek Piotr, Nowak Bronisław, Nowaczyk Tadeusz, Ochałek Stanisław, Odrzywołek Kazimierz, Oleksów Włodzimierz, Oliwa Ludwik, Opaliński Bolesław, Orłowski Stanisław, inż. Partyka Stanisław, Pasternak Józef, Patej Erwin, Pawłowska Krystyna, Piechel Józef, Piela Franciszek, Pieńkowski Bronisław, Piernikarczyk Feliks, Piotrowski Witold, mgr Pirożyński Karol, Podgajna Krystyna, Polewka Teodor, Pstrucha Barbara, Ptak Adam, Pucek Mieczysław, Puchała Stanisław, Pyzik Eugeniusz, Radko Edward, Raszplewicz Władysław, Reichelt Małgorzata, Rudniewski Kazimierz, Rutkowski Andrzej, Rybarczyk Bronisław, Rychter Zenon, Senga Franciszek, Sierszecki Edward, Sikora Ignacy, Sikorski Jan, Sitek Stefan, Skalski Zenon, Skibicki Zygmunt,. Sledzik Maria, Słobodzian Jan, Smolarek Augustyn, Smuda Ludwik, Sobol Michał, Sobieraj Wacław, inż. Sobiepan Witold, Sojka Stanisław, Sorek Małgorzata, Sowa Mieczysław, Spiewak Stanisław, Stachoń Stanisław, Stolarski Władysław, Strzelecki Jan, Swierczok Piotr, Szastok Klara, Szlek Stanisław, Tabor Władysław, Taperek Piotr, Tomasik Jan, Tomaszewski Feliks, Tubielewicz Józef, Tukaj Wacław, Waloszek Leon, Wawros Władysław, Wieczorek Piotr, Wicher Adam, Wilkoszyński Henryk, Wojtas Tadeusz, Woźniak Franciszek, Wyrobek Józef, Zając Lucjan, Zajączkowski Jan, Żak Janina, Zatorska Jadwiga, Zawada Stanisław, Zawadzki Henryk, inż. Zawitniewicz Jan, Zenkner Jan, Ziaja Rajnhold, Ziemliński Emil, Zych Julian, Żerda Jan, Żukowski Aleksander, Żurek Jan, Żytowiecki Tadeusz.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 16 lipca 1955 r. nr 0/1199 - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Ajzner Seweryn, Aleksiejuk Jan, Andrzejczyk Józefa, Arabski Longin, Atlas Eugeniusz, Atlas Michał, Baczyński Stanisław, Badura Władysław, Bagonska Anna, Banaś Alfred, Banasiak Zygmunt, Banaszkiewicz Stanisław, Bębenek Stanisław, Bączyńska Stanisława Karolina, Bąkowska Genowefa, Beatus Barbara, Bednarek Władysław, Bergman Aleksandra, Bergstein Józef, Będkowski Julian, Będkowski Tadeusz, Biedzki Kazimierz, Blicharski Ludwik, Bieganowska Kazimiera, Bilwin Jadwiga, Biernacik Henryka, Biernacka Helena, Błońska Krystyna, Bogucki Jan, Bogumił Zofia, Bogusz Jerzy, Bojko Szymon, Bok Józef, Borkowski Jan, Boś Tadeusz, Bratkiewicz Tadeusz, Buczyński Wacław, Budzyńska Sewera, Bujakowa Wanda, Chabowski Władysław, Chełmiński Zenon, Chmiel Władysław, Ceglińska Stanisława, Cieślar Jerzy, Cyganek Jan, Czajkowski Stanisław, Czajkowska Barbara, Czaplejewska Weronika, Czesak Józef, Czech Antoni, Czerski Mieczysław, Czerniec Wacław, Dąbrowska Helena, Dabrowska-Pfeiffer Mieczysława, Dębicka Danuta, Domagalski Władysław, Borodzisz Konstanty, Domaszczyński Bolesław, Domańska Janina, Domański Stanisław, Dominiak Antonina, Doroba Stanisław, Dowkant Marian, Drożdż Ludwik, Drab Wacław, Dudek Marian, Dudzińska Stanisława, Dyner Mirosław, Dzienisiuk Aleksander, Felczak Franciszek, Feldfeberl Irena, Fijałkowski Marian, Filipiak Stefan, Frenkiel Ewa, Gajdowa Maria, Ganczarczyk Antoni, Gawlik Józefa, Gawlikowska Maria, Gładysz Jan, Gładysz Janina, Głodowska Władysława, Główczyk Jan, Goliński Bolesław, Godlewska Zofia, Gołębiowski Stefan, Gorczyca Antoni, Grabski Jan, Grajber Władysław, Grozbach Samuel, Grochowska Ewa, Grzesiuk Wacław, Gruszczyńska Daniela, Gruszka Zofia, Gruszczyńska Karolina, Hajduczenia Teodor, Haponik Bronisław, Haber Henryk, Halmin Sabina, Hempel Anna, Hernik Janina, Hessel Jan, Flug Henryk, Iwińska Stefania, Jabłońska Mieczysława, Jakubczyk Stefania, Janowska Janina, Jankowski Stanisław, Janiurek Włodzimierz, Jarczyński Mieczysław, Jarosławski Jan, Jarosławska Halina, Jarosiński Czesław, Jaskulski Stanisław, Jędrzejczak Stanisław, Jesionek Czesław, Jeż Tadeusz, Kaczmarek Kazimierz, Kaczmarek Marian, Kakietek Władysław, Kamiński Czesław, Kamiński Stanisław, Kancewicz Jan, Kapliński Józef, Kita Zygmunt, Kleszcz-Mangelowa Barbara, Kłos Cecylia, Knebel Jerzy, Koberdowa Irena, Kołodziejczyk Mieczysław, Kominiak Edward, Konarska-Knapik Maria, Kończyk Jerzy, Korczak Jan, Kornecki Roman, Kosiakiewicz Stanisław, Kosiba Stanisław, Kościńska Zofia, Kotowski Czesław, Kowalski Michał, Kowalska Matylda, Kowalska Irena, Kowalski Jerzy, Kowalska Tamara, Kozłowska Jadwiga, Kozłowski Czesław, Kozłowski Lucjan, Krajkowska Róża, Krol Edmund, Kraski Wacław, Krasnopolska Zofia, Krawiec Wiesław, Krzyczkowski Karol, Krych Józef, Krych Maria, Krauze Bronisław, Kraus Daniel, Kuczyńska Janina, Kuleszyńska Wanda, Kulesza Józef, Kunikowska Leokadia, Kunikowski Grzegorz, Kurzejamski Józef, Kuszyk Władysław, Kusiński Stanisław, Kwiatkowski Augustyn, Landau Hanna, Lapter Karol, Lasman Dorota, Lasota Grzegorz, Lech Feliks, Lewartowska Ruta, Lipska Krystyna, Lisikowa Eugenia, Lisik Antoni, Litwin Aleksander, Lutyńska Mieczysława, Lutek Stanisław, Łaski Adam, Łętowski Henryk, Łykowski Mieczysław, Madajczyk Czesław, Machała Eugenia, Macios Genowefa, Magdziarz Maria, Malinowska Irena, Malesa Czesław, Malewski Wiktor, Malinowski Marian, Maj Kazimiera, Majchrzak Eugeniusz, Majewska Helena, Malcharek Józef, Malczyk Edward, Malewska Janina, Malinowska Wincentyna, Mąkola Stanisława, Maryszczuk Trofim, Mariański Seweryn, Marciszak Władysław, Matusiak Edward, Mazurek Marcin, Mazur Edward, Mayzner Edyta, Metera Jerzy, Michalak Kazimierz, Mirski Michał, Miśkiewicz Henryka, Miśta Stanisława, Mitka Tadeusz, Mierzwiński Ryszard, Moldauer Jerzy, Morawski Józef, Nawara Władysław, Nawrocki Władysław, Neumauer Halina, Niedos Klara, Niczyporuk Aleksander, Niedzielski Piotr, Niewlaczyn Maria, Noculak Wacław, Nowicka Wiktoria, Nowotko Eufemia, Nowacki Czesław, Ogrodowicz Izabella, Ostrowska Wanda, Okońska Alina, Okrent-Ulman Zofia, Oleniak Zygmunt, Oleksiak Franciszek, Olejniczak Stanisław, Olejniczak Kazimierz, Opolski Antoni, Oskierko Amelia, Pagacz Stefan, Pałka Franciszek, Papliński Stefan, Patelski Mieczysław, Pawlikowska Wanda, Pcc Marian, Perczak Mieczysław, Perelmuter Beniamin, Pietrak Mieczysław, Pietkiewicz Janina, Piłat Zenon, Pietrzak Izydor, Piotrowski Zenon, Piotrowski Michał, Piaskowski Henryk, Pocialik Irena, Popławski Adolf, Prusik Alfreda, Przeniosło Stefan, Przestaszewska Janina, Ptaszewska Danuta, Puta Józef, Radomski Ryszard, Radziukiewicz Wanda, Rakowski Mieczysław, Rasiński Jerzy, Rodziński Witold, Rokita Julian, Rowińska Zofia, Rozmaryn Julian, Ronowska Weronika, Rożeński Teodor, Rybski Bolesław, Rzyszkiewicz Zdzisława, Salwa Zbigniew, Sawicki Edmund, Schabowski Zbigniew, Sidorowicz Jan, Siemiatycki Henryk, Sikorski Stanisław, Skarżyński Aleksander, Skorupka Augustyn, Skowrońska-Kawka Janina, Skrzekot Józef, Sliwierski Aleksander, Słabiński Stanisław, Stanisławski Jan, Staroniewski Tadeusz, Stawiński Henryk, Śmietański Józef, Smolarczyk Franciszek, Sochacki Stanisław, Stachurka Wincenty, Stanisławska Stefania, Stankiewicz Witold, Strzelec Maria, Stryer Seweryn, Światło Adam, Świderski Czesław, Świerczyńska Franciszka Stefania, Switlak Jakub, Syroka Józef, Syzdek Bronisław, Sumiga Adam, Szafrańska Eugenia, Szaniawski Aleksander, Szczepański Czesław, Szerer Barbara, Szewczyk Jan, Szewczyk Kazimierz, Szkłowska Elżbieta, Szlęzak Bolesław, Szlesynger Maria, Szolc Zygmunt, Sztark Stefania, Szulski Mieczysław, Tesier Jadwiga, Taratyka Mieczysław, Tarwid Irena, Temkin Gabriel, Tomaszewski Aleksander, Tonderski Zygmunt, Toporowicz Wiesława, Trawiński Albin, Turski Marian, Turska Anna, Ulanowska Czesława, Ulman Natan, Urbańska Rozalia, Uzdańska Irena, Wagnar Ozjasz, Walczak Alojzy, Walczak Czesław, Waligóra Sylwester, Walentek Helena, Wasilewski Bogdan, Watle Maria, Wasilewska Zofia, Wereda Tadeusz, Wieczorek Kazimierz, Wiechno Jan, Wieczorek Józef, Wika Jan, Wildanger Helena, Wilk Czesław, Winiewska Regina, Winecki Jerzy, Winer Stefan, Witkos Edward, Wiewiorowski Jan, Wojtyga Aleksandra, Wojsznic Kazimierz, Wołkowiecki Tadeusz, Wolas Gustaw, Woźniak Zbigniew, Wróblewska Krystyna, Wysmacki Leszek, Wyłupek Stanisław, Zając Franciszek, Zajdow Szymon, Zatyka Aleksander, Zawadzka Joanna, Zawalska Julia, Zawiślak Jerzy, Wojdak Kazimierz, Zdrowiecki Jerzy, Żebrowski Henryk, Leoniak Edward, Zembrzuska Helena, Żanol Helena, Zylherszuc Fryderyk, Żyro Bolesław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 16 lipca 1955 r. nr 0/1203 - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Lelko Kazimierz, Starczewska Stanisława, Stroński Zdzisław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 16 lipca 1955 r. ni 0/1205 - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Czarnowska Anna, Kubacka Waleria, Matuszewska Helena, Nowak Jan, Nielek Leonard, Pyszka Leon, Szulkowska Regina, Wąsik Piotr.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 18 lipca 1955 r. nr 0/1207 - na wniosek Centrali Rolniczej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Abramski Stanisław, Adamczyk Franciszek, Adamczyk Paweł, Adamczyk Stanisław, Adamczyk Alfons, Aksamitowski Teodor, Antonik Franciszek, Atamanczuk Michał, Bablok Marta, Bambenek Jan, Bambynek Alojzy, Barciś Jan, Barczyk Salomea, Baran Antoni, Barski Jan, Barszczewska Natalia, Basista Alojzy, Batko Marian, Barwaniec Alfred, Bąk Władysław, Bednarska Janina, Behan Aleksander, Benke Erwin, Bereszyński Leon, Bernaś Kazimierz, Białek Ignacy, Białoń Karol, Biegała Stanisław, Biskupski Antoni, Bomba Józef, Borek Franciszek, Borkowski Bronisław, Borkowski Zdzisław, Bożek Rudolf, Brzezina Teresa, Brzeczek Gertruda, Bryłka Bronisław, Bucki Stanisław, Burzyk Genowefa, Budnik Stanisław, Byczek Franciszek, Bydłoń Antoni, Bylica Michał, Cabaj Antoni, Całusińska Zofia, Celt Stanisław, Chabiński Stanisław, Chadała Marian, Chaja Jan, Chejduk Wacław, Chłapek Franciszek, Chmiel Jan, Chmiel Alojzy, Chmiel Wiktor, Chmielewski Mieczysław, Chromowski Dymitr, Chrzanowski Seweryn, Chrostek Pelagia, Chrostek Antoni, Chrystoph Rajmund, Cichowski Antoni, Ciba Paweł, Cichy Eryk, Ciepliński Witold, Ciszkowski Stanisław, Cofała Paweł, Cwiękowski Edmund, Cwielong Józef, Cygan Zygmunt, Czakon Franciszek, Czapla Władysław, Czapla Tadeusz, Czerna Wanda, Czekała Jan, Czernik Jakub, Czop Paweł, Czmajduch Augustyn, Czyżewski Józef, Dajka Józef, Daniel Eugeniusz, Dębski Stanisław, Długaj Franciszka, Długajczyk Józef, Długosz Edward, Dobek Stanisław, Dobija Wilhelm, Doleżałek Franciszek, Dragan Michał, Drabiniok Wiktor, Drost Helena, Dudek Bolesław, Durok Jan, Duś Ignacy, Dygoś Jan, Dyduch Czesław, Dziadowicz Leon, Dziadek Jan, Feliks Halina, Ferda Alojzy, Fidos Lucjan, Filipecka Halina, Fojcik Alojzy, Fojcik Eryk, Fokczyńska Agnieszka, Foltyn Karol, Folwarczny Paweł, Folwarczny Józef, Formela Bolesława, Poryta Matylda, Frankiewicz Bolesław, Frydziński Kazimierz, Fuchs Elwira, Gabryś Franciszek, Gac Emilia, Gabzdyl Emanuel, Gacek Józef, Gajdanowicz Józef, Gajdzica Andrzej, Galicki Stefan, Gałuszka Tadeusz, Ganzeł Józef, Garbarczyk Jan, Gast Halina, Gaul Michał, Gawlik Paweł, Gądek Władysław, Gąsior Stanisław, Generowicz Aureli, Giemza Anna, Glista Jan, Gluza Leopold, Gnicewicz Aleksander, Goik Henryk, Gojniczek Paweł, Gola Jadwiga, Gołąbek. Agnieszka, Gołeczka Teofil, Gołębiowska Irena, Gołębiewski Józef, Gontwiecha Wilhelm, Gorgosz Józef, Gorol Alojzy, Goatarek Jan, Gorczyca Franciszek, Górny Rudolf, Grabińska Anna, Grabiński Henryk, Granek Jerzy, Grochota Stanisław, Grodż Aleksander, Grzesik Jan, Gruca Henryk, Grus Paweł, Gruszka Stanisław, Grzybowski Marcin, Grygiel Kazimierz, Gumela Franciszek, Górecki Klemens, Górski Stefan, Górski Dominik, Habel Edward, Halama Józef, Hedrowicz Izydor, Heliosz Bernard, Heller Franciszek, Hek Jan, Hering Franciszek, Herberle Józef, Herok Franciszek, Hermann Kunegunda, Hess Alojzy, Hlawiczka Paweł, Holender Stanisław, Holi Roman, Hrycyk Eugeniusz, Huszczo Zofia, Hyla Bolesław, Idziński Bogdan, Idasiak Józef, Jadczyk Janina, Jagoda Alfons, Janas Karol, Janski Hieronim, Janik Ernest, Janiszewski Stefan, Jaronin Jan, Jarczyk Rudolf, Jarosz Janina, Jarzyński Stanisław, Janowicz Paweł, Janeczek Julian, Jachym Tomasz, Jedynek Kazimierz, Jędraski Stanisław, Jądrzejczyk Marian, Jędrzejczyk Jan, Jozek Paweł, Jordan Józef, Jóźwiak Teodor, Juszczyk Kazimiera, Jys Jan, Kiełbusiewicz Tadeusz, Kajzer Stefan, Kajzer Karol, Kaleja Alfons, Kaleta Stefan, Kaleta Jan, Kałka Antoni, Kapral Józef, Kaptur Walenty, Kantoch Władysław, Kańtoch Franciszek, Karas Julian, Karczewski Bolesław, Kasprzyk Jan, Kasperek Władysław, Kasprzak Stefan, Kasterski Jan, Keller Rena, Kempisty Marian, Kidoń Augustyn, Kinder Gertruda, Klepinowska Urszula, Kloc Augustyn, Klochowicz Edward, Klusek Józef, Kluska Stanisław, Kłosok Władysław, Kłych Edward, Kobielusz Franciszek, Kociołkowski Ryszard, Koenig Karol, Kolarczyk Władysław, Kołodziejczyk Józef, Kołodziejczyk Eugeniusz, Kołodziejczyk Antoni, Komorniczak Stanisław, Konieczny Norbert, Konik Antoni, Konieczny Franciszek, Kopacki Edward, Kopyciok Jadwiga, Korbela Czesława, Korabiusz Jerzy, Kornela Józef, Kos Stanisław, Kos Jadwiga, Kośmider Henryk, Kościelny Wiktor, Kotas Wiktor, Kowol Eryk, Kowalczyk Andrzej, Kowalik Zdzisław, Kowalewski Wacław, Kowalski Kalikst, Kowalski Alojzy, Kozielski Benedykt, Kosznik Bogumił, Kosztowny Czesław, Kozieł Henryk, Kozinoga Franciszek, Kozioł Tadeusz, Kozakowski Antoni, Kabaczka Józef, Krakowiak Stanisław, Krakowiak Szczepan, Kral Andrzej, Krawczyk Andrzej, Krawczyk Elżbieta, Krężel Irena, Król Julian, Krupa Ludwik, Król Józef, Krupa Stanisław, Królicki Stanisław, Krzyszpień Jan, Krzysztonek Stanisław, Kuban Antoni, Kubik Franciszek, Kubik. Stanisław, Kucharski Jerzy, Kudzia Łucja, Kulczykowski Wawrzyniec, Kulbicki Aleksander, Kula Henryk, Kurpierz Józef, Kurek Teofil, Kurowski Józef, Kusznierewicz Napoleon, Kusy Teofil, Korczyk Wincenty, Lalurny Paweł, Lamik Józef, Larch Kazimierz, Latochet Jadwiga, Latosik. Stanisław, Laszczak Antoni, Legierski Antoni, Lebek Ryszard, Leks Jan, Lenarczyk Stanisław, Leszczyński Jan, Liskiewicz Leonard, Ligendza Helena, Lipnicki Aleksander, Lipczuk Zygmunt, Lipowska Irena, Lis Piotr, Lisowski Jerzy, Lubecki Edward, Ludzińska Władysława, Luks Wanda, Łabus Danuta, Łakomiec Stanisław, Łątka Józef, Łojewski Stanisław, Łukaszek Czesław, Łazarczyk Jan, Madeja Maria, Madejski Stanisław, Mach Józef, Maciejczyk Bronisława, Maciąg Stanisław, Majętny Robert, Maksymiuk Jan, Makieła Henryk, Marcinowski Zenon, Marcol Józef, Marchewicz Wiktor, Machula Teofil, Maj Michał, Maj Halina, Malcher Ludwik, Małecka Krystyna, Małkiewicz Mieczysław, Mańdok Antoni, Mańka Leopold, Marcisz Wacław, Markiewicz Kazimierz, Matuszczak Jan, Matyga Jan, Matyja Jan, Matys Mikołaj, Maziarz Stanisław, Mazur Natalia, Mendrela Franciszek, Merla Stanisław, Miciek Jadwiga, Michalak Ignacy, Michalska Irena, Michalik Paweł, Michla Czesław, Mikus Bolesław, Mieczkowski Jan, Mielcarek Ignacy, Mijalska Honorata, Miller Karol, Minkus Maria, Miszałkowska Klara, Młotowski Lech, Mnich Jan, Moczek Józef, Mołodyński Michał, Moryson Jadwiga, Morzeńska Jadwiga, Motylewski Stanisław, Mroczek Marian, Mroziński Aleksander, Mularczyk Maksymilian, Muszyński Paweł, Myśliwiec Stanisław, Nakonieczny Jan, Nikiel Stefan, Niemiec Karol, Niedbał Czesław, Niżnikiewicz Genowefa, Nocon Zenon, Nocon Piotr, Nowak Stanisław, Ocieczek Bronisława, Ochojski Hieronim, Ogonek Ernest, Olbrycht Rudolf, Oliwkiewicz Władysław, Olszewska Zdzisława, Osadnik Józef, Osiński Jan, Oślizło Emil, Orłowski Gabriel, Pacanowski Hipolit, Padjasek Stanisław, Paduch Piotr, Pająk Alojzy, Pakulski Kazimierz, Paliczka Ludwik, Papla Franciszek, Pankanin Jan, Partyka Edmund, Partyka. Eugenia, Parkitny Wincenty, Partyński Kazimierz, Pawelec Mateusz, Patrzak Czesław, Pawłowski Eugeniusz, Penkała Wilhelm, Peterko Józef, Pernes Józef, Piaskowski Leopold, Pilszek Jerzy, Pieczul Franciszek, Pilarski Władysław, Pilarczyk Karol, Pietruszkiewicz Stanisław, Pieszka Maria, Pindel Franciszek, Pietrzak Juliusz, Piekarczyk Katarzyna, Piotrowski Czesław, Pisarek Józef, Piekarski Kazimierz, Pisarski Józef, Pisarek Józef, Podleśny Ryszard, Podżorski Paweł, Pol Paweł, Polak Jan, Polaczkiewicz Andrzej, Połtorzycki Ryszard, Popiołek Władysław, Potysz Ludmiła, Powieśnik Gustaw, Poźniak Feliks, Pracz Marian, Prauzińska Jadwiga, Prochaska Antoni, Profaska Zofia, Prowda Franciszek, Przybyłek Władysław, Przybylak Bronisław, Przybylski Władysław, Przeniosło Helena, Przytuła Marta, Prządka Karol, Ptak Edmund, Pudełko Zdzisław, Puzoń Józef, Puchałka Paweł, Radomski Wincenty, Rajzer Józef, Remiorz Antoni, Rochowska Helena, Rocznik Alojzy, Rokicka Helena, Rolecki Józef, Rosmus Alfred, Richter Karol, Rybakowski Antoni, Ryguta Augustyn, Ryłko Emil, Soboń Stanisław, Sobieniecki Stanisław, Sobka Stefan, Sojka Zofia, Skiba Konstanty, Skorodzień Stefan, Skowronek Kosma, Skrabaczewski Henryk, Sakrajecki Józef, Sakrajecki Alojzy, Skrzypczyk Bolesław, Satara Wacław, Sekuła Gertruda, Sieczka Stanisław, Siąkała Józef, Sikorski Stanisław, Sikora Jan, Sikora Władysław, Silko Antoni, Siemiński Antoni, Siuda Jan, Siudak Józef, Siwiec Ignacy, Slany Tadeusz, Slęzak Bogusław, Smyk Konrad, Spychalski Kazimierz, Stachura Tadeusz, Stanikowski Czesław, Stasina Emilia, Staniek Franciszek, Stec Mieczysław, Stecki Mikołaj, Stefański Roman, Stiebal Maria, Stefańczyk Józef, Stępień Czesław, Stich Rita, Stęchły Emil, Stranc Mikołaj Józef, Stradomska Kazimiera, Strzelec Bolesław, Strzelec Mieczysław, Stryczek Jan, Stuła Wilhelm, Stycz Alojzy, Sucharkiewicz Józefa, Suchorski Walerian, Suchecki Henryk, Surma Paweł, Swiderski Józef, Swierski Józef, Swinka Augustyn, Swięcicki Rudolf, Sypek Józef, Synowiec Ryszard, Sych Gertruda, Szyler Hildegarda, Szafranek Stefan, Szala Józef, Szczepanik Czesław, Szczepanik Jan, Szczotok Weronika, Szczęsny Kazimierz, Szczotka Józef, Szczygieł Józef, Szczyrbowski Karol, Szczukiewicz Roman, Szeliga Jan, Szkutnik Jerzy, Szleper Kazimierz, Szolc Kazimiera, Szpala Konstanty, Szudyga Otton, Szwagrzyk, Władysław, Szymala Zdzisław, Szymański Władysław, Szymański Franciszek, Szymiczek Emeryk, Szymański Marcin, Teper Leokadia, Tic Teresa, Toczkowska Eugenia, Toporek Stefan, Tkocz Maksymilian, Trzcionka Edward, Treliński Wincenty, Tudziesz Oswald, Tuśnio Witold, Tyc Józef, Tyrna Franciszek, Uliczka Józef, Unglik Tadeusz, Urbański Robert, Urbańczyk Józef, Urbańczyk Wincenty, Wachowicz Roman, Wajand Paweł, Wakulska Zofia, Walczuk Paweł, Walotek Helena, Waissowa Zenaida, Walasik Stanisław, Wałek Zenon, Wałach Irena, Wawrzeczko Henryk, Weglarczyk Wilhelm, Wesołek Manswed, Weintryt Piotr, Went Bernard, Węckowicz Irena, Węgrzynowski Józef, Wiatr Tadeusz, Widera Jan, Widerek Ernest, Widera Roman, Wieczorek Rudolf, Wieczorek Paweł, Wilk Józef, Wilk Andrzej, Witek Florian, Witoszek Andrzej, Winczowski Piotr, Witkowska Helena, Wiraszka Henryk, Włodarczyk Bronisław, Wojcik Mieczysław, Wołodkowicz Janina, Wolna Helena, Wojna Jan, Wołosewicz Józef, Wons Jerzy, Worytko Stanisław, Woźniak Władysław, Wrana Henryk, Wróbel Lucjan, Wróbleski Tadeusz, Wronka Zygmunt, Wróbel Stanisław, Wróżkowiak Ignacy, Wyględacz Tadeusz, Zacny Antoni, Zabiegała Jan, Zaręba Józef, Zawadzki Stefan, Zdębski Stefan, Zdanowicz Józef, Zgliński Alojzy, Zahradnik Rudolf, Zientek Bogusław, Zając Mieczysław, Zajtz Waleria, Zając Władysław, Zieleźnik Sylwester, Zmuda Zdzisław, Zupok Tadeusz, Żurek Aleksandra, Żaba Wojciech, Żaba Stanisław, Żertka Rudolf, Żelawska Jadwiga, Zięmba Jan, Żwirek Antoni, Żorczyński Hieronim, Żyła Karol.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 18 lipca 1955 r. nr 0/1208 - na wniosek Ministra Zdrowia - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Abramowicz Wacław, Adamczyk Maria, Adamska Alicja, dr Adamski Rafał, Adamus Józef, Anasiewicz Stanisława Wanda, Anders Józef, Andruski Piotr, Antoniuk Anna, Antoniewski Marian, Askanas Alina, Baley Swiętosław, Banach Kazimierz, Banachowicz Maria, Banasiak Weronika, Baran Jan, Barche Maria, dr Barlik Irena, Barsig Edmund, Bartczak Stefania, Bartoszewski Jerzy, Bartuszek Antoni, Basiński Jan, Balukiewicz Maria, Bauza Józef, Bernard Janina, Biały Kazimierz, Bielecka Czesława, Bileńki Roman, Biernat Feliks, Blancard Maria, Blumenstock Roman, Blachacz Franciszek, Błażejewska Zofia, Błazek-Żułowska Aurelia, dr Błażek Ludwik, Bolubasz-Górski Ludwik, Bomba Jan, Boniecka Anna, Borkowski Adam, Borowicz Czesław, Borowski Antoni, Boruta Henryk, Boruś Monika, Brakowska Zenobia, Brocki Franciszek, Brodowicz Helena, Budych Feliks, Bugno Maria, Buryło Regina, Buryło Marian, Bychowska Barbara, dr Cabejszek Irena, Cebertowicz Kazimierz, Celarek Ewa, Celarek Irena, Chacińska Franciszka, Chmielewski Adam, dr Chrzanowski Zenon, dr Chyczewski Wiktor, Chylewska Irena, Ciaciura Jan, Ciapało Józefa, Cirocka Jadwiga, Ciapa Antonina, dr Czarnowska Wanda, Czerwiński Jan, Czyżewska Zofia, Czyżewski Franciszek, Cygielman Jerzy, Cynkutys Helena, Dabrys Florentyna, Dąbrowski Jan, dr Dąbrowski Witold, Dembiński Władysław, Deryna Jakub, Dipontowa Maria, Dobrzański Tadeusz, dr Dłutek Franciszek, Dominowski Jan, Dopierało Kazimierz, Dróbka Irena, Dryjski Józef, Drzewińska Wiesława, dr Dudziński Witold, Duk Franciszek, Dworakowski Ignacy, Dzbański Zygmunt, Dziedzianowicz Bronisław, Dziewanowska Halina, Effenberg Lucjan, Ernst Aleksander, Fierek Wiktoria, Fortuna Kazimierz, Freyer Edward, dr Fronczak Edmund, Frydrych Stefan, dr Fuks Tadeusz, dr Furmaniuk Ignacy, Gallus Halina, dr Gardzilewicz Piotr, Gaweł Stanisław, Gawroński Stanisław, Gelber Jerzy, Giętka Władysław, Gołębiowski Mieczysław, Gorący Michał, Górny Wincenty, Górska Aleksandra, Grajewski Edmund, Gramza Józef, prof. dr Groniowski Janusz, Grudzień Józefa, Gruszczyński Antoni, Grzesiak Stanisław, Gomóliński Jerzy, Glazik Konrad, dr Głembocki Antoni, Gross Wiktor, Guczalski Paweł, Hasman Antoni, Haberski Henryk, Hegeman Mirosław, Heintze Stanisław, Hibl Stanisław, Hierowski Ignacy, Hintz Regina, Horbowy Julian, Hykiel Zygmunt, Latour Bogusław, Ignaczewski Czesław, Ignaszak Stanisława, Imbirska Waleria, Imbs Bolesław, Iwanicka Wilhelmina, Iżycka Jadwiga, Jabłońska Janina, Jabłoński Ryszrd, Jachimczak Franciszek, Jaeschke Antonina, Jagiełło Helena, Jakliński Józef, dr Jakubiak Mateusz, Jakubowski Andrzej, Janicki Teodor, Jańkojć Alina, Januszkiewicz Zygmunt, Jankowski Zdzisław, Jaremko Julia, Jastrzębski Kazimierz, Jaszcz Agnieszka, Jaślar Zbigniew, Jaworska Jadwiga, Jendykiewicz Józef, prof. dr Jerzmanowska Zofia, Jędrasek Jerzy, Jędrzejczuk Zofia, Juszczyński Antoni, Juszkiewicz Anna, Juszkiewicz Antoni, Juździńska Wiktoria, Kaczan Ludwik, Kaczmarek Seweryna, Kaczyński Bolesław, Kalbarczyk Stefan, Kalisz Wacław, Kałużna Aniela, Kamiński Jan, Kamińska Teodozja, Kanabus Irena, Kanecki Józef, Kaniowski Roman, Kapłon Kazimierz, Karaś Brzozowska-Białokoz Apolonia, Kardaszakowa Franciszka, Karlik Marcin, Karnibad Tadeusz, Karpiński Stanisław, Kassaraba Stefan, Kassur Bertold, Kemnitz Kazimierz, Kiereś Kazimierz, Kierot Kazimiera, Kluczkowski Józef, Kluczyńska Halina, Kłaput Jan, Kłyszko Irena, Koblańska Marta, Kobyliński Tadeusz, Kochanek. Jan, Koczar Łucja, Kolska Jadwiga, Kolt Jadwiga, Kolecki Tadeusz, Kołodziejczak Wanda, Koniecki Henryk, Konieczny Stefan, Kopczyńska Jadwiga, Kordylewska Zofia, Korolkiewicz Tadeusz, Korta Józef, Korycki Marceli, Koszczuk Maria, Kotzbach Florian, Kowalczyk Janina, Kowalewska Maria, Kozak Józef, Kozłowski Adam, Kozłowski Ignacy, dr Kozłowska Maria, Kozłowska Maria, Kożan Janusz, Krasucka-Przysucka Luba, Krechowicz Czesława, dr Krippendorf Bogumił, Kroć Geza, Kruczkowski Marian, dr Kryński Stefan, Krzyżaniak Ludwik, Kubiak Alfons, Kuchcicki Jan, Kuczewska Kazimiera, Kujawska Helena, dr Kukla-Kocowska Zofia, Kulińska Hanna, Kunicki Kazimierz, Kupiecki Henryk, Kurdwanowska Maria Józefa, Kurek Stanisław, Kwaśnik Feliks, Langer Ludwik, Labes Jadwiga, dr Laszka Bolesław, dr Laudański Aleksander, Lesiński Franciszek, Lewandowska Eliza, Lewandowski Jan, Lichołat Marcin, Liczberski Józef, Listewnik Jerzy, Liszewska Aldona, Luboińska Wanda Florentyna, Ławkowicz-Krzemińska Izabella, Łempicki Adam, Łukowicz Jan, dr Łuniewski Józef, Machuderska Karolina, Maciejewska Maria, Maciejewski Jan, Maciejowski Mieczysław, dr Mackiewicz Józef, Mahler Bronisława, Majchrzak Tadeusz, Majchrzak Tomasz, prof. dr Majewska Zofia, Makulski Antoni, Malczewski Tadeusz, Małecka Maria, Małuszek Stanisław, prof. dr Markert Wacław, Markowicz. Józef, Marlicz Adam, Marzol Zygmunt, dr Marzyński Michał, Masiukiewicz Józef, Massalski Donat, Maślankowski Leon, Matczyński Teofil, Matusiak Stanisław, dr Mayowa Zofia, Mazurowski Antoni, Mech Stanisław, Michalak Bronisław, Michalczonek Maria, Mieczyński Feliks, dr Miedzianowski Alfons, Mielcarek Stefan, dr Mieniewski Zdzisław, Mierzaniec Janina, Mikołajska Joanna, Miszczor Józef, Mnichowska Halina, Moczydłowski Stanisław, dr Mokrzycki Mikołaj, dr Moll Jan, Monita Helena, Myczkowska Kamila, Napiórkowska Bronisława,. Naulewicz Stanisława, Niemierko Janina, Nogal Mieczysław, Nojmann Maksymilian, Nowacki Józef, Nowak Feliks, Nowak Maria, Nowakowska Irena, Nowakowski Stefan, dr Nowicki Franciszek, Nowicki Leon, Oboda Henryk, Obrowicz Leon, Obrycka Jadwiga, Oczesalska Maria, dr Ohanowicz Stanisław, Olczyk Zofia, Olewiński Jan, Olszewska Irena Maria, Orłow-Moralewicz Helena, dr Orłowski Romuald, Osiecki Bronisław, Osiński Janusz, Ostrowska Anna Irena, Ostrowska Natalia, Osuchowska Irena, Oszwaldowski Marian, Oyrzanowska Elżbieta, Paczkowska Gabriela, Pałka Jan Adam, Panas Stanisław, Pańków Tadeusz, Patoła Leonard, Pawlak Jan, Pawlak Leon, Pekasiewicz Zygmunt, dr Perzyński Józef, Peszyńska Nadzieja, Piątkowski Władysław, Piekarska Kamilla Jadwiga, Piekarska-Ekiert Aniela, Pietrzak Stanisław, Piotrowski Bronisław, Pisańczuk Zofia Barbara, Pilujski Tomasz, dr Pliszka Michał, Plucińska Helena, Pochowski Michał, Podoska Oktawia, dr Polakiewicz Władysław, Polichnowski Stanisław, Poliwoda Wojciech, Posadni Sylwester, Potocki Hieronim, dr Poznański Adolf Józef, Przychodniak Stanisław, Purczyński Michał, Putaj Stefan, Rabsztyński Władysław, dr Radomska Maria, Rafiński Artur, Rapczyński Marian, prof. dr Raszejowa Stanisława, dr Raszke Jan, Rdzanek Stefan, Rentflejsz Stanisław, Roguszko Helena, Roguszka Stanisław, Rolska Maria, Romanus Alfred, Romańska Lucyna, Rorowska Wanda, Roszyk Florian, Rottermund Julian, Rowińska Bronisława, Różewski Zdzisław, Rupińska Jadwiga, dr Rutkowski Zygfryd, Rużyłło Alina, Ryk Antoni, Rykałowa Alfreda, Rynduch Edward, Salkowski Stanisław, Sałek Szczepan, Sarnowski Witold, Sawicka Elżbieta, Sawicki Jerzy, Sawicki Kazimierz, Semadeni-Konopacka Irena, Serafin Wanda, Seredyński Stanisław, Serzycka Teresa, Siennicki Józef, dr Sierociński Feliks, dr Sikorska Aurelia, Silbiger Irena, Siudowski Bronisław, Siuda Helena, Skarbiński Tadeusz, Skoczek Jan, Skonieczka Józef, Skonieczny Edmund, Skorupska Olga, Skoryna Waleria, Skowroński Jan, Skręty Piotr, Slęzak Maria, Sliwianka Michalina, dr Sławiński Stanisław, dr Słońska Zofia, Służewska Leonia, Smolarek Michał, Smolarczyk Jan, Smutek Zofia, Sobieszczyk Stefan, Sobociński Marian, Sokołowski Arkadiusz, Sommerfeld Stanisław, Somerfeld Jan, Stachurski Maksymilian, Starczewska Stefania, Starkiewicz Witold, dr Stasiewski Ewaryst, Staśkiewicz Józef, Stawicka Bronisława Józefa, Stefaniak Franciszek, Stelmaszek Genowefa, Sterczała Józef, dr Stetkiewicz Stanisław, Stoga-Kopocińska Maria, Strumień Marian,.Strzałkowski Eugeniusz, Sukowska. Helena, dr Sysa Józef, Sward Zbigniew, dr Swięcka Maria, dr Switalski Zbigniew, Szabunio Stanisława, Szałucki Stefan, Szamrowicz Franciszek, Szaniawska Jadwiga, Szank Piotr, Szarejko Jadwiga, Szczepański Czesław, Szczepańska Irena, inż. Szczygieł Maria, dr Szenberg Aleksander, Szemplińska Halina, Szewczyk Tadeusz, Szlubowska Jadwiga, Sztabert Joanna, Szugan Wanda, Szulimowska Regina, Szydeł Leon, dr Szykier Leon, prof. dr Szymański Jan, Szumilin-Cichocka Irena, dr Szwadron Maurycy, Szydłowska Waleria, Szyran-Smolska Bronisława, Ślidziewski Konstanty, Taborski Feliks, Talaga Mieczysław, Talarczyk Józef, dr Tallat Bohdan, Tarasewicz Marta, Thiem Józef, Tołkaczewski Stefan, Tomaszewska Władysława, Tomaszewski Teofil, Tomkowiak Stanisław, Trojanowska Sabina, Truszkiewicz Marian, Truszkowska Janina, Trzebiatowska Elżbieta, Trzebiński Ignacy, Tupikow Jerzy, Turostowski Leon, Turska Eleonora, Uchańska Bronisława, Ukleja Kazimierz, Urbaniak Florian, Ustjan Krystyna, Wald Stefania, dr Wasielewski Franciszek, Waszczuk Eugeniusz, dr Wawrzyńska Maria, dr Wawrzyński Eugeniusz, Wąsowicz Anna, dr Wdowiak Kazimierz, Weber Kazimierz, Weber Maria, Weinert Nadzieja, Weremiej Janina, Wesołek Maria, Wewiórski Andrzej, Węglewska Łucja, Wieczorek Helena, Wiktorowicz Jan, dr Wilczyński Eugeniusz, Wilczyński Mieczysław, Winnicka Felicja, Winogrodzki Wiesław, Wierzchowska Zofia, Wiszomirska Janina, Wiśniewski Stanisław, Wiśniewski Bronisław, Witkowska Maria, dr Wittlin-Winnicka Wiktoria, Włodarczak Stanisław, Wodziańska Halina, Wojtasiak Paweł, Wojtkiewicz Leonard, Wojtys Tytus Eugeniusz, Wolska Joanna, dr Wołkowyski Emil, Wolter Halina, Woźniakowska Franciszka, Woźniak Ignacy, Wrzecionek Franciszek, prof. dr Wszelaki Stanisław Juliusz, Wysznacka-Aleksandrow Wanda, dr Zahradnik Andrzej, prof. dr Zakrzewski Aleksander, Zarębska Stanisława, Zatorska Henryka, Zebrowska Leokadia, Zędkowska Henryka, Zgórzak Karol, Ziemichód Tadeusz, Ziębicka Maria, Żołnierkiewicz Antoni, Żórawowicz Danuta, Żyjewska Helena.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 18 lipca 1955 r. nr 0/1209 - na wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Alchimowicz Helena, Arabski Stanisław, Babecka Irena Wanda, Andrzejewski Ksawery, Aniołkiewicz Eugenia, Andrzejuk Mikołaj, Ast Zenon, Antonowicz Stefan, Anzelewicz Mieczysław, dr Badura Jerzy, Bajołek Stefan, Blacha Wincenty, Bańbuła Franciszek, Barcikowski Roman, Bartuś Edward, Bartłomiejczyk Kazimierz, Barański Stanisław, Baziński Aleksander, Białkiewicz Marian, Bieńkowska Anna, Biernacki Zygmunt, Błońska Eugenia, Brągiel Władysław, Bąkała Stefan, Bączkowska Helena, Benkowska Anna, Biele Janina Wiktoria, Bieńkowski Zdzisław Marek, Bijak Zofia, Biriukowicz Helena, Biskup Stanisław, Blachowska Longina, Blikowska Maria Danuta, Blindże Oskar, Blumicz Józef, Błochowicz Maria, Bochnacka Bronisława, Bończyk Józef, Borowicz Marian, Boryczko Józef, Bożek Maria, Braniewicz Leonard, Brauman Wincenty, Brzeziński Jan, Brzozowska Maria, Budrewicz Bronisław, Bulczyńska Wanda, Buczek Bolesław, Buniewicz Jadwiga, Busza Joanna, Cąkała Antoni, Celejewski Józef Henryk, Cichoń Stanisław, Ciecieręga Józef, Cieślak Bronisław, Cieślik Henryk, Ciomplik Anna, Cmoch Jan, Cordec Halina, Czauderna Gabriela, Czeczott Zygmunt, Czerniawska Jadwiga, Cygankiewicz Władysław, Czeporowski Eugeniusz, Czupkiewicz Jan, Danek Stanisław, Dąbrowski Witold, Dębnicka Karolina, Dębicki Stanisław, Deczkowski Wacław, Dembecka Maria, Derlikowski Marian, Derkacz Anatol, Dmowska Eugenia Janina, Dłubak Stanisław, Długosz Edward, Długosz Mieczysław, Doening Zofia, Dobkiewicz Janusz, Dobrzycki Piotr, Domański Marian, Donat Henryk, Dolny Władysław, Dryll Mieczysław, Drozdek Jan, Dubas Eugeniusz, Dubrzyński Jarosław, Dudowa Anna, Dukalska Wanda, Dziadoń Stanisław, Dzięciołowska Stefania Wacława, Dziekan Józef, Dzwonkowska Eugenia, Dzwonnik Zygmunt, Dyjaczyńska Stefania, Dywelski Onufry, Eskler Elżbieta, Eydziatt-Zubowicz Piotr, Fabijański Stanisław, Fedewicz Michał, Florek Roman, Filipek Wiktor, Fiutak Stanisława, Francikowski Jan, Franczakowa Wanda, Frey Stanisław, Frysz Alojzy, Frysztacki Ludwik, Gallus Franciszek, Galicki Tadeusz, Galiński Zdzisław, Gajda Adam, Gan Franciszek, Gałązka Edward, Glantz Władysław, Garczyński Kazimierz, Gawdzik Mieczysław, Gawroński Tadeusz, Gąsiorowski Józef, Gąsior Paweł, Giełbunt Wincenty, Głębocki Andrzej, Golemo Antoni, Granat Aleksander, Gredziuk Władysław, Groński Zbigniew, Gruszka Jan, Grymulski Jan, Grzebuła Konstanty, Gudra Stanisław, Grzybek Albin, Guzowski Aleksy Stanisław, Górski Stefan, Górecka Janina Marta, Górski Wojciech, Grzybowska Natalia, Charłampowicz Helena, Chmielewska Anna Łucja, Chmielewski Stanisław, Chojnacki Michał, Chruściński Stefan, Chrzanowski Tadeusz, Chybowski Albin, Habas Stanisław, Hachulski Julian, Hajek Ferdynand, Hajduk Edward, Hajdusianek Antoni, Hanczarek Franciszek, Havlicek Stanisława, Heynar Stanisława, Horowicz-Szternkac Dora, Hübner Jadwiga, Imiela Stanisława, Isakiewicz Józef, Izdebska Anna, Iżyłowski Zbigniew, Jabłoński Stanisław, Jakubowski Tomasz, Jałowiecki Jan, Jałowiecki Witold, Janik Stanisław, Jankowski Franciszek, Janowicz Jadwiga, Janczarek Jan, Jankowski Recez, Jankowski Stanisław, Janowski Jan, Januś Stanisław, Jarco Rudolf, Jarczyk Konstanty, Jaroszewicz Mieczysław, Jarzęcki Aleksander, Jastrząb Irena, Jastrzębska Walentyna, Jaworski Leon, Jarzyna Alfons, Jurkiewicz Jan, Justyńska Janina, Kalandyk Franciszek, Kalisz Zygmunt, Kaczmarek Jan, Kamiński Stanisław, Kampioni Jan Zygmunt, Kandula Feliks, Kanikuła Antoni, Karamara Helena, Karwacka Wanda, Karwowska Lucyna, Karwowska Zofia, Kasiński Tadeusz, Kaufman Maria, Kasprzyk Maria, Kawa Tadeusz, Kądziela Mieczysław, Kempny Antoni, Kempski Władysław, Klachacz Teodor, Klekottko Józef, Kiełkowski Roman, Kisiel Władysław, Knap Jerzy, Kesler Teresa, Kobryń Józef, Kobzarowa Jadwiga, Kominek Wiktor, Konwicki Jan, Kopeć Władysław, Kopeć Stanisław, Konefał Stanisław, Kontkiewicz Janina, Kordasz Leokadia, Korczykówna Marta, Korzan Hilary, Korzekwa Józef, Kotajny Wincenty, Kotlicki Jan Zdzisław, Korzuch Paweł, Kotsch Kazimierz, Kossowski Feliks, Kościuszko Adam, Kotas Gertruda, Kotzian Piotr, Kowalczyk Roman, Kowalkiewicz Anna, Kowalska Genowefa, Kowalski Józef, Kowalska Irena, Kownacki Zenon Zygfryd, Kozłowska Zofia, Kozłowski Józef, Kozera Antoni, Kozłowski Zygmunt, Krawczyk Stefan, Krawczyk Stefan, Kremer Witold, Krotoski Witold, Krawczuk Eustachy, Krawczyk Marian, Krzewiński Jan, Kręgiel Eleonora, Król Antoni, Krzeczowska Czesława Maria, Krysiński Czesław, Krzysztofek Antonina, Kubarowa Walentyna, Kubatko Leon, Kubica Gustaw, Kubicz Jan, Kucybała Stanisław, Kulesza Władysław, Kułakowska Wanda, Kura Piotr, Kurkowski Władysław, Kuropatwińska Władysława, Kurski Edward, Kuryłowicz Witaliusz, Kurzawiński Henryk, Kusiński Mieczysław, Kuś Zofia, Kuśmierczyk Władystaw, Kuśnierz Stanisław, Kuszlejko Zofia, Kutrzeba Ludwik, Kwiatkowski Józef, Kwiecień Alicja, Kwiecień Zbigniew, Kwaśny Michał, Kwaśniewski Władysław, Lampart Wincenty, Langenfeld Irena, Latacz Izydor, Latacz Władysław, Lechowicz Tadeusz, Lebiszczak Anatol, Lichoniewicz Ludwik, Liszkiewicz Adam, Lubiński Franciszek, Laskowski Tadeusz, Łabuda Aleksander, Łabuda Maria, Łąkowski Seweryn, Łojczyk Seweryn, Łoziński Michał, Łukomski Stanisław, Łuszczyński Władysław, Madajczak Mieczysław, Mader Walery, Malec Michał, Malczewski Stanisław, Makarewicz Stanisława, Majewska Aleksandra, Małecka Anna, Małecka Janina, Mandreła Konstanty, Marzec Henryk, Marczewska Zofia, Masewicz Władysław, Masiak Władysław, Masłowski Wacław, Matlak Franciszek, Matusiak Janina Henryka, Mazanowska Ludomiła, Mazur Piotr, Mazurkiewicz Feliks, Mazurkiewicz Roman, May Irena, Mędrysowa Kazimiera, Mielczarek Irena, Mieszkowski Kazimierz, Miętkiewicz Halina, Migała Jan, Michalska Teofila, Michalski Stanisław, Michno Bronisław, Michnicki Stanisław, Mikulski Piotr, Mindykowski Paweł, Mirewicz Maria, Mitura Józaf, Miśta Henryk, Minasiewicz Jadwiga, Młynkiewicz Ryszard, Mogielnicki Henryk, Mol Alojzy, Mołdach Antoni, Mordasewicz Maria, Moszyński Remigiusz, Moskwiński Kazimierz, Musialik Wojciech, Müller Helena, Narczyński Henryk, Niedzielski Stanisław, Niedzielski Teodor, Nieckarz Wojciech, Nierychlewska-Gersdorf Alicja, Nietschke Tomasz, Nizin Włodzimierz, Nowak Maria, Nowak Piotr, Nowak Stanisław, Nowicka Jadwiga, Nowicka Janina, Nowacki Stefan Jakub, Nowakowski Czesław Józef, Odrobińska Janina, Ochojski Ludwik, Okoń Tadeusz, Olejak Piotr, Olejnik Antonina, Oleszkiewicz Adela, Orłowska Maria, Ormański Stefan, Ostroróg Halina, Owczarek Wanda, Pachniewicz Kazimierz, Palińska Anna Filomena, Pałka Jan, Papież Władysław, Parol Maria, Pasicki Franciszek, Pasieczny Edward, Pasierbiewicz Antoni, Pattak Stanisław, Patalasowa Helena, Pawelski Stefan, Paziński Władysław Ludwik, Pejda Zdzisław, Pertkiewicz Marian, Pędzierski Stanisław, Pętkowski Wacław, Piątek Piotr, Pinkas Józef, Pietrasiewicz Tadeusz, Pietrzykowski Jan, Piórko Mikołaj Władysław, Plomer Edward Józef, Płatek Helena, Płatek Tomasz, Płatkowska Maria, Pławski Antoni, Płachocki Jan Eugeniusz, Przełomiec Henryk, Przyjemska Helena, Przytalska Henryka, Pobratym Bronisław, Pokorowski Włodzimierz, Pol Władysław, Policha Leopold, Policzkiewicz Jan, Popczyk Ignacy, Poprawski Marian, Popiela Franciszek, Possart Janina, Ptaszyńska Maria, Pyrski Jan, Rabiej Władysław, Rabczyński Aleksander, Racki Leon, Radecka Władysława, Radecki Stanisław, Raczmańska Aleksandra, Radgowski Brunon, Rajska Irena, Rams Mieczysław, Rasek Franciszek Józef, Raźniewska Bronisława, Redner Genowefa, Reguła Karol, Rentflejsz Nikodem, Reske Ludwik, Rogowska Anna, Rogalski Stanisław, Rogowiec Franciszek, Rogowski Eugeniusz, Rogozińska Maria, Romanowski Henryk, Rosenfeld Dawid, Rosner Franciszek, Rosnowski Roman, Rożewski Mieczysław, Rudnicka Stefania, Rudzisz Tadeusz, Rukszan Maria, Rutkowski Stanisław, Rzysko Józef, Rybarz Franciszek, Rydel Zdzisław, Rychlik Jan, Rychter Jan, Rymarczyk Władysław, Ryniec Michał, Sadłowski Walenty, Sakowicz Jan, Salmanowicz Józefa, Sałacińska Jadwiga, Sass Stanisław, Sawrycz Eugeniusz, Sawwa Włodzimierz, Semrau Henryk, Semrau Seweryn, Seroczyński Edmund, Seyrlhuber Wilhelm, Schabowski Zygmunt, Siemianowska Irena, Sikora Józef, Sierakowska Teodozja, Siewarga Antoni, Sieradzka Jadwiga, Sikorski Wacław, Sitko Władysław, Ślęzak Michał, Śliwiński Alojzy, Śliżewski Hieronim, Sliwiński Jan, Snarski Wacław, Sniadowski Mikołaj, Spaltenstein Lesław, Sprysz Paweł, Słomski Wincenty, Sługocki Antoni, Sobieska Stanisława, Sobieraj Ignacy, Sokal Jan, Sokołowska Leokadia, Sołtys Zbigniew, Sowiński Kazimierz, Sozański Bogusław, Skoniecka Helena, Skorka Maria, Skotniczny Franciszek, Skrzypczak Józef, Skąpski Zygmunt, Suchy Wilhelm, Suszka Józef, Sutyła Julian, Stangret Stefan, Stachura Antoni, Stefański Adam, Strzelczyk Stanisław, Strzałkowski Jacenty, Stawski Czesław, Strycharczyk Jan, Stempiński Wawrzyn, Stradomski Władysław, Stachurski Tadeusz, Staszyńska Wanda, Stempniewski Józef, Straszewska Maria Alina, Strużak Bolesław, Siembrowicz Jerzy, Stępień Piotr, Stępniewski Antoni, Syfert Anna Berta, Sygała Jan, Sygnowski Jan, Szacińska Maria Renata, Szatyńska Henryka, Szemeta Włodzimierz, Szczyra Wiktor, Szlenker Zofia, Szoski Stanisław, Szymańska Agnieszka, Szymańska Halina, Szymański Mieczysław, Szymański Stanisław, Szymiczek Walenty, Szymonek Irena, Szynaka Andrzej, Szuman Bolesław, Szwed Franciszek, Switecz Ludwik, Tarczyński Stefan, Targoński Bolesław, Tarnawski Marian, Tęsiorowski Jan, Twardosz Marcin, Twardowski Walenty, Teliszewska Zofia, Topiłko Stanisław, Trzeciak Jan, Turemko Edward, Turgońska Lidia, Turant Barbara, Tyran Maria, Tyrpa Józef, Uleniecka Janina, Urbańczyk Feliksa, Wachowiec Kazimierz, Walewski Tadeusz, Walczak Leokadia, Walczyński Józef, Waśkowski Michał, Wąchalska Władysława, Wącławski Stefan, Wencel Wilhelm, Werkowski Józef, Wiatr Stanisław, Wikiert Romuald, Wielkopolan Jan, Wieruszewski Stanisław, Winnicki Wiktor, Wiślicki Ludwik, Wiśniewska Ludwika, Władasz Erwin, Włoskowicz Sylwester Henryk, Wnuk Antoni, dr Wrona Antoni, Wróbel Nikodem Tomasz, Wróblewska Zofia, Wsołek Tadeusz, Wojnarowicz Tadeusz, dr Wojtowicz Ludwik, Wojsa Aniceta, Wołkowińska Maria, Woroniecki Edmund, Wojciechowski Andrzej, Wowerko Franciszek, Wojtynowski Stanisław, Woliński Aleksander, Woźny Jan, Wojcik Wojciech, Wójtowicz Irena, Wójtowicz Władysław, Wyciszczok Henryk, Wysocka Olga, Wytnikiewicz Stanisław, Zdanowski Stefan, Zduńczyk Jerzy, Zdankiewicz Roman, Zajączkowski Zygmunt, Zalewski Jan Czesław, Zaleski Kazimierz, Zaziemski Zdzisław, Zacharewicz Witalij, Żaliński Stefan, Zemła Stanisław, Zemanek Feliks, Zieliński Józef, Zieliński Henryk, Zwierzyński Józef, Zwolski Bolesław, Zarowiak Jan, Żochowski Stanisław, Żukrowska Irena, Żychliński Leopold, Żyliński Antoni, Żychowicz Wiktor.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 18 lipca 1955 r. nr 0/1212 - na wniosek Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Rzeszowie - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Abratowska Helena, Ambroch Edward, Antoń Edmund, Arendarczyk Paweł, Augustyn Wilhelmina, Bajor Franciszek, Bal Antoni, Banasiewicz Antoni, Bar Jan, Bar Jan, Baran Jan, Bąk Zofia, Bąk Tomasz, Bebło Jan, Bednarz Józef, Beres Stanisława, Bęben Wiktor, Białas Antonina, Biega Michał, Bieszczas Michał, Bijowski Jan, Bigos Katarzyna, Bigos Stanisław, Bis Walenty, Biskup Stanisław, Bober Kazimierz, Boczar Antoni, Borecki Zbigniew, Bosak Stanisław, Bozek Franciszek, Bryndza Rudolf, Bryndza Jan, Bukład Stanisław, Bukowy Zofia, Bury Michalina, Caban Karolina, Cerlich Stanisław, Chodzinski Marian, Chruściel Stanisław, Chrz Bogusław, Chudy Kazimierz, Ciemięga Władysław, Cieslik Władysław, Cisło Jan, Cisowski Benedykt, Cukrowski Stanisław, Cwiąkała Józef, Cyrek Stefan, Czachor Paweł, Czachur Franciszek, Czarnota Anna, Czawa Mikołaj, Czekański Franciszek, Czyż Bronisław, Dachowski Stanisław, Dąbrowski Józef, Dedowicz Tadeusz, Dębicki Marian, Dęmska Cecylia, Diabalec Tadeusz, Długosz Alfred, Dobrowolska Emma, Dobrowolski Franciszek, Drozdz Marian, Drożdżal Franciszek, Drużbicki Ryszard, Drwięga Stanisław, Drwięga Zofia, Dubiel Władysław, Dudziak Stanisław, Dul Edward, Duleba Jan, Duliban Tadeusz, Dunikowski Stefan, Dusza Władysław, Dutkiewicz Władysław, Dwulitowa Anna, Dybczak Marian, Dymiński Mieczysław, Dziedzic Michał, Dziugan Marian, Elgens Krystyna, Fałdzinski Kazimierz, Fastnacht Józefa Helena, Faszczewski Mieczysław, Fedorowicz Jan, Filipowski Kazimierz, Fischbach Michał, Flaga Władysław, Fogel Eugeniusz, Forczek Władysław, Froncowicz Wacław, Fuczek Kazimierz, Fuk Jan, Fus Władysław, Gabrynowicz Stanisława, Galikowska Zofia, Gaweł Kazimierz, Gaweł Ludwik, Gazdowicz Michał, Gieroszynski Ludwik, Gliniak Wiktoria, Głębocki Wojciech, Głowacz Janina, Głuchowicz Władysław, Godek Jan, Godek Witold, Gołąbek Jan, Gomuła Stanisław, Gonet Aniela, Goń Stanisław, Gonciarz Barbara, Gorecki Roman, Gosztyła Adam, Górski Kazimierz, Grochala Wojciech, Grochowski Józef, Grodkowski Alojzy, Grossmann Rudolf, Gruszczynska Aniela, Gryl Stanisław, Gubała Władysław, Gunia Franciszek, Habrat Bronisław, Habrat Anna, Hanik Maria, Haniecki Fryderyk, Harhala Franciszek, Hetman Irena, Hukowa Maria, Iwaszkiewicz Łucja, Jacuk Jan, Jajuga Kazimierz, Janik Stanisław, Janowicz Franciszek, Janusz Bolesław, Janusz Zygmunt, inż. Jarecki Franciszek, Jasiewicz Julian, Jędrzejowska Wanda, Jędrzykiewicz Stanisław, Joniec Czesław, Iwan Stefan, Jurkiewicz Zygmunt, Juszczęć Jan, Kalitowa Aleksandra, Kallaus Jerzy, Kałuska Wanda, Kaminska Katarzyna, Kamiński Władysław, Kamiński Zygmunt, Kamiński Stanisław, Kania Julian, Kapłon Jakub, Karklin Włodzimierz, Kaszuba Edward, Kata Stanisława, Kawula Franciszek, Kawuza Andrzej, Kazienko Piotr, Kiełbasa Jan, Kiełtoń Franciszek, Kiczek Jan, Klaczak Adam, Kiecan Tadeusz, Kłos Ludwik, Kłos Jan, Kmiotek Franciszek, Kolanko Karol, Konik Jan, Konik Ferdynand, Korbut Edward, inż. Korosteński Albert, Korpanty Maria, Kosiba Wojciech, Kosinska Władysława, Kosiński Andrzej, Kosiński Teofil, Kostecki Kazimierz, Kostrzewa Stanisław, Kowalczyk Jarosław, Kowalczyk Władysław, Kowalski Eugeniusz, Kotowicz Ignacy, Kotula Bronisław, Koza Juliusz, Kozdraś Józef, Kozłowski Tadeusz, Krainski Adolf, Krajewski Antoni, Krasowski Stanisław, Krauz Michał, dr Krogulecki Marian, Królicki Stanisław, Kruczek Jan, Krupa Władysław, Krzanowski Jan, Krzyżowski Józef, Książek Henryk, Kucharski Bronisław, Kucharski Józef, Kuciel Szczepan, Kud Stanisław, Kukulski Władysław, Kula Józef, Kulawski Tadeusz, Kulig Mieczysław, Kunda Antonina, Kus Stanisław, Kustra Władysław, Kutrzuba Jan, Kuziara Tadeusz, Lenart Franciszek, Lenik Władysław, Lesniak Franciszek, Libicz Katarzyna, Linn Marian, Lisiewicz Maria, Litwin Eugeniusz, Łagocki Piotr, Łagoda Michał, Łastowska Teodozja, Łojko Michał, Łopatkiewicz Józef, Łosiewicz Aleksander, Łoziński Zdzisław, Łukowska Maria, Łyko Stefania, Łysek Józef, Mac Władysław, Machowicz Jan, Maciejewski Witold, Maciejczyk Władysław, Maciela Jan, Maciołek Władysław, Madejczyk Stefan, Majewska Helena, Malec Józef, Malinowska Janina, Małysa Antoni, Marcinkiewicz Mieczysław, Marecki Józef, Margraf Józef, Marszałek Mieczysław, Marszałek Wojciech, Maruszak Edward, Maslany Józef, Matuszewski Mieczysław, Mazur Władysław, inż. Meleń Aleksander, Menclewski Tadeusz, Merkwa Ludwik, dr Męciński Zdzisław, Miękisz Wiktor, Michalik Stanisław, Michalski Bazyli, Michalus Władysław, Mirek Witold, Mirek Józefa, Mitoraj Stanisław, Motyczka Adam, Mrozowicz Józef, Mul Jan, Musz Feliks, Miszczak Genowefa, Nagaj Tadeusz, Napieralski Czesław, Nawrocki Marian, Nędza Janina, Niedzielski Wacław, Niemiec Władysław, Niemiec Aleksander, Nocek Józef, Nosek Leopold, Nowacki Michał, Nowak Irena, Nowak Józef, Nowak Stanisław, Nowak Jakub, Nowicki Franciszek, Nowiński Ludwik, Nowotna Romana, Nycz Andrzej, Nycz Franciszek, Ogorzałek Anna, Ohly Jan, Olbrycht Władysław, Orłos Stanisława, Orłowski Jerzy, Orszak Jan, Osadzinski Mieczysław, Owczarski Władysław, Paczosa Władysław, Panek Józef, Panek Józef, Pantoł Antoni, Pasternak Władysław, Patlewicz Ignacy, Patynski Stanisław, Pawłowicz Władysław, Pelc Zbigniew, Penar Jan, Pencak Jan, Pernal Bronisław, Pest Helena, Petrus Stefania, Pezdan Roman, Petyniak Jan, Piasecki Wojciech, Piątkowski Edward, Piekiełko Józef, Pietrasik Józef, Piętka Władysław, Pikor Józef, Piłat Wojciech, Pintal Antoni, Piotrowski Michał, Piotrowski Roman, Piotrowski Bolesław, Pirog Wojciech, Pirga Tadeusz, Pluta Adam, Płatek Jan, Podgórski Franciszek, Podraża Ludwik, Półcwiartek Helena, Polański Roman, Poliszak Alfred, Połec Stanisław, Polępa Jan, Powęska Jan, Prajsner Henryk, Prokop Jan, Proszak Marian, Przetacznik Stanisław, Przewęda Bronisław, Przybek Jan, Przybyła Jan, Przybyszewski Zbigniew, Przywara Władysław, Pudełko Andrzej Jan, Puk Marian, Pusz Stanisław, Puzio Jan, Rappe Romuald, Rebisz Józef, Reczek Julian, Rejman Michał, Rekas Henryk, Rojkowski Tadeusz, Rojkowski Kazimierz, Rokosz Janina, Romaniszyn Tadeusz, Roman Stanisław, Roman Elżbieta, Roman Aleksander, Rozankowska Emilia, Prodziewicz Orest, Rzeszutek Władysław, Rzucidło Tadeusz, Sajdak Antoni, Sarkowicz Stanisław, inż. Sądej Leon, Serafin Marcin, Serwatka Bolesław, Siatkowski Kazimierz, Sidor Marian, Sieczka Józef, Sieczkowski Tadeusz, Sikirski Leon, Sikora Jan, Skalski Antoni, Skawina Stanisław, Skibiński Czesław, Slęk Piotr, Sliwa Władysław, Sliwinska Maria, Sliwinski Stanisław, Sliwiński Tadeusz, inż. Slusarczuk Anatol, Sniegowski Ludwik, Sochacka Maria, Sojka Jan, Solecki Szczepan, Solski Michał, Solski Leopold, Sowik Aniela, Spólnik Wojciech, Stachyra Władysław, dr Stanek Mieczysław, Standa Stanisław, Stanio Leon, Stapor Tadeusz, Stasik Jan, Stefanik Władysław, Stefaniszyn Władysław, Stelmach Bronisława, Stepkiewicz Paweł, Stroda Eugeniusz, Strawa Kazimierz, Sucharski Eugeniusz, Swięciowski Wojciech, Swirad Aleksander, Syzdek Bronisława, Szajna Bronisław, Szajna Ludwika, Szajner Henryk, Szajner Anna, Szaro Alfred, Szczęch Stanisław, Szczepanek Kazimierz, Szczepanik Jan, Szczerba Leopold, Szczotka Franciszek, Szole Henryk, Szerląg Antoni, Szewczyk Edward, Szkodzińska Emilia, Szlachta Ludwik, Szwandrowicz Stanisław, Szwast Bronisław, Szwec Włodzimierz, Szpiech Bolesław, Szumyłowicz Ferdynand, Szwarc Eugeniusz, Szwast Błażej, Szydłowski Kazimierz, Szypuła Franciszek, Szywała Aniela, Tabin Antoni, Talla Henryk, Tajchman Janina, Tarnawski Mieczysław, Tatara Jan, Tchorzelski Stanisław, Tebich Edward, Teluk Władysław, Tkacz Karol, Tomkowicz Franciszek, Tokarska Władysława, Trałka Stanisław, Trela Julian, Trojan Jan, Truchan Marian, Trzeciak Stefania, Trybalski Franciszek, Tutaj Mieczysław, Tyminski Józef, Tyszkowska Helena, Uchwat Tadeusz, Ukleja Tadeusz, Ułanicki Mikołaj, Urban Jan, Urbański Mieczysław, Walczyk Jan, Walicki Józef, Walków Jan, inż. Warchoł Wacław, Warchoł Zdzisław, Wasiewicz Stanisław, Wasylów Józef, Wawryszczuk Piotr, Wermiński Józef, Wiejaczka Józef, Wierzbicki Eugeniusz, Wierzbicki Stanisław, Wierzbicki Stanisław, Wilk Józef, Willner Jakub, Winiarska Katarzyna, Winiarz Mieczysław, Wiśniewski Józef, Wiśniowski Kazimierz, Witershaim Zygmunt, dr Witkiewicz Jan, Włoch Adam, Woda Stanisław, Wohner Stanisław, Wojcik Andrzej, Wojna Tadeusz, Wojnar Włodzimierz, Wojtowicz Wanda, Wojtowicz Kazimiera, Wolan Stanisław, Wołek Stanisław, Wołoszynowski Władysław, Woźniak Józef, Wozniakowska Genowefa, Woźniakowski Jan, Wrona Michał, Wyrwinska Olga, Wywrocki Franciszek, Zadorozny Zbigniew, Zaguła Józef, Zając Hieronim, Zając Franciszek, Zajdel Michał, Zajdel Józef, Zawadowicz Adolf, Zbroniec Stanisława, Zemka Wojciech, Ziaja Adam, Ziaja Zygmunt, Zielinski Jan, Ziemba Józef, Ziemski Stanisław, dr Zigmund Jan, Zimny Aleksander, inż. Zouzał Wacław, Zurowski Mieczysław, Zyglowicz Feliks, Zyradzki Władysław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 18 lipca 1955 r. nr 0/1213 - na wniosek Ministra Gospodarki Komunalnej - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Andruszewski Stanisław, Andrzejewski Jan, Asman Paweł, Babiarz Mieczysław, Babiel Wiktor, Balicki Eugeniusz, Bałdys Szczepan, Banach Adam, Baran Stanisław, Bartosz Stanisław, Baszczyński Jan, Bąbała Stanisław Józef, Bensz Józef, Berlik Feliks, Białoruski Leon, Biernat Stanisław, Billewicz Czesław, Biskup Jan, Blochel Emna, inż. Błach Lucjan, Błaszczyk Wilhelm, Biszyński Piotr, Bilewicz Tadeusz, Bogusz Szczepan, Bolek Stanisław, Bołtuć Wacław, Bordon Leon, Borowski Emil, Broja Paweł, Bryll Wacław, Budkowski Zbigniew, Budziński Jan, Budzyn Władysław, Bydłoń Tadeusz, Cala Piotr, Ceglarz Kazimierz, Celej Jan, Celuch Stefan, Chmiel Aleksander, Chmielewski Zbigniew, Chmurzyński Bolesław, Chojnacki Józef, Chrapała Stefan, dr Chudzicki Jan, Cieślarz Karol, Ciompa Jan, Cwanek Antoni, Cwiękała Franciszek, Czaja Stanisław, Czajkowski Henryk, Czosnek Władysław, Dąbrowski Leopold, Dembiński Ludwik, Demski Antoni, Donke Franciszek, Drabek Karol, Drozdowski Marian, Drzymała Jan, Duc Karol, Duda Jakub, Dudek Stanisław, Dudek Władysław, Dudzik Józef, Dyba Izydor, Dyrka Edmund, Dyrlik Marcin, inż. Dziabas Teodor, Dziurdź Roman, Erhardt Tadeusz, Fajtlowicz Henryk, Fedczyszyn Kazimierz, Felinczak Wojciech, Fiedor Stanisław, Filinger Zygmunt, Filipczak Adam, Filipek Józef, Finster Mieczysław, Florek Teofil, Folwarczny Jan, Francuz Adam, Frydrych Edward, Gicewicz Michalina, Giebułtowicz Władysław, Giercuszkiewicz Karol, Gisman Józef, Głomb Wincenty, Gnielczyk Jan, Godula Piotr, Gołaś Franciszek, Gołaszewski Zygmunt, Górny Józef, Gorzkowski Tadeusz, Grabski Czesław, Grabias Władysław, inż. Grajek Zygmunt, Gregorczyk Florian, Gryc Franciszek, Grycz Józef, Grzegorczyk Józef, Grzegorczyk Jan, Grzegorzewski Tadeusz, Grzesik Antoni, Gurowiec Józef, Guzy Jerzy, Gwazdacz Jakub, Gwóźdź Franciszek, Haberko Mieczysław, Hajduk Rudolf, Hajnosz Zdzisław, Hajnoszowa Stanisława, Hankowski Stefan, Hartenberg Dora, Hirsch Stefan, Hoszowski Bronisław, Huzar Karol, Huzar Stanisław, Imiołek Kazimierz, Iwański Edward, Jabłoński Stanisław, Jachocki Stanisław, Jałowiecka Małgorzata, Janeczek Roman, Janda Stanisław, Jankowski Bronisław, Jankowski Wacław, Janocha Małgorzata, Janson Aleksander, Janus Andrzej, Janus Władysław, Jarkowski Adam, Jarecki Józef, Jaroń Helena, Jaroszewska Wanda, Jaskólski Marian, Jasiniak Zofia, Jaszczak Stanisław, Jochymek Wojciech, Jedzok Adam, Jędrzejewski Kazimierz, Jesionek Kazimierz, Juda Wincenty, Kaczmarek Adam, Kaczmarek Stanisław, Kalandyk Andrzej, Kamiński Tadeusz, Kapturczak Krystyna, Karkowski Henryk, Karpiński Wojciech, Kasprzyk Maria, Kasznik Władysław, Kawa Adolf, Kawa Leopold, Kaźmierczak Jan, Kierniakiewicz Ryszard, Kieronski Stanisław, Klecha Jan, Klęsk Stefan, Klimecki Edmund, Klimek Julia, Kloc Andrzej, Kluck Klemens, Kmita Edmund, Kniaź Julian, Kobel Bolesław, Kochanski Władysław, Kocieniewski Dominik, Kolbusz Kazimierz, Kołodziej Marian, Konar Karol, Konieczny Piotr, Konik Stanisław, Kopiec Jan, Kopec Marian, Koralski Jakub, Koterba Stanisław, Kowalczuk Emil, Kowalik Bronisław, Kowalska Maria, Kozyra Julian, Kożdoń Eugeniusz, Krakowiak Jan, Krawczyk Leon, Krawecki Bazyli, Krupiński Andrzej, Krzysztoforski Władysław, Krzemieniecki Czesław, inż. Krywułt Józef, Krzysztofik Bronisław, Kuchta Stanisław, Kujawa Czesław, Kujawska Władysława, Kulejewski Jan, Kulinska Maria, Kulwanowski Edmund, Kupiec Józef, Kusiak Józef, Kusmierz Mieczysław, Kuśnierz Stanisław, Kwapisz Edmund, Labak Władysława, Latusek Walenty, Lebeda Zdzisław, Lemański Józef, Lesniakowska Łucja, Lerch Alfred, Lewandowski Jan, Lewandowski Władysław, Lisiecki Leonard, Łach Michał, Łach Stefan, Łata Edward, Łeszczak Czesław, Łuka Jerzy, Maciejczyk Władysław, Maciejko Ludwik, Maciejewski Teodor, Macioszczyk Franciszek, Macura Jan, Madetko Piotr, Majchrowski Kazimierz, Makowski Mieczysław, Malczyk Jan, Makowiecki Mieczysław, Malinowska Maria, Manthey Stanisław, Marchewka Michał, Marcinowski Stanisław, Mark Tadeusz, Maślanka Józef, Maślankiewicz Mieczysław, Mazur Hildegarda, Mądrawski Władysław, Michajluk Leon, Należyty Władysław, Michalik Jan, Michałowski Adolf, Mielowski Stanisław, Mierzwa Mieczysław, Mika Mieczysław, Mikityn Aleksander, Mikuła Jan, Miękina Kazimierz, Miozga Walenty, Moczkowski Marian, Mowszet Józef, Mrowiec Paweł, Mrowiec Mateusz, Musiał Paulin, Musiał Wacław, Myszor Alojzy, Najda Franciszek, Najderek Roman, Nawrat Jerzy, Nawrocki Eugeniusz, Narusiewicz Władysław, Neyman Adam, Niczypor Zenon, Nieć Błażej, Nitzschke Klemens, Nowaczyk Edward, Nowaczyk Kazimierz, Nowak Bronisław, Nowak Józef, Nowakowski Zygmunt, Nowara Antoni, Opoczyński Jerzy, Ornatek Jan, Pałkowski Antoni, Panasewicz Tadeusz, Pasławska Zofia, Paul Teodor, Pawłowski Leonard, Peda Jan, Piątek Janina, Pieczonka Alojzy, Piernicki Henryk, Pietrzak Karol, Piotrowski Ignacy, Piszczałka Stanisław, Plenik Bolesław, Pohoski Bronisław, Pociej Henryk, inż. Podsiadły Hugon, Polak Henryka, Polcyn Kazimierz, Polczyk Bolesław, Popielowski Adam, Poradziński Kazimierz, Potępka Helena, Polanowski Kazimierz, Przewdzięk Bronisław, Pstrąg Karolina, Ptaszyński Franciszek, Pujszo Zygmunt, Pyrsak Jan, Raczak Czesław, Rainda Andrzej, Roniewicz Paulina, Ropa Wojciech, Rosiek Stanisław, Rozwadowski Jan, Rożniatowski Władysław, Rubin Kazimierz, Rząsa Stanisław, Rzepiela Wojciech, Rzeżucha Rudolf, Rydzyńska Maria, Rypiński Kazimierz, Sadecki Józef, Schleicher Józef, Sękowska Bronisława, Sekuła Stanisław, Sendor Helena, Sermet Tadeusz, Siekierka Władysław, Sielańczyk Antoni, Sielańczyk Wiktor, Sieradzki Antoni, Sierosławski Zygmunt, Sikora Eugeniusz, Sikora Michał, Sikorski Augustyn, Skiba Jan, inż. Skibiński Franciszek, Skiera Jan, Skrzypczak Jan, Sliwiński Kazimierz, Słoczyński Wiktor, Słowik Leonard, Słowik Stanisław, Smołka Leon, Sneka Józef, Sobczak Tadeusz, Sobota Józef, Sodowski Władysław, Sołtysik Jan, Sowa Antoni, Srótowski Leonard, Srutowski Władysław, Stankiewicz Jan, Stanok Jan, Stawski Jan, Stelmach Jan, Strączyński Paweł, Studeński Paweł, Stojek Marian, Stowski Hubert, Strzępek Aleksander, Stypka Piotr, Surdyk Stefan, Swidziński Ludwik, Świerkot Józef, Swidlinski Henryk, Swięciaszek Edward, Swinder Tadeusz, Syrocki Bolesław, Sywenko Paweł, Szajewko Marek, Szafruga Marian, Szatkowski Leopold, Szczepańska Irena, Szcześniak Franciszek, Szeliga Teodor, Szmatloch Andrzej, Szopa Stanisław, Szpak Dymitr, Szuba Piotr, Szubert Roman, Szukis Kazimierz, Szulak Piotr, Szumański Franciszek, Szymkowski Czesław, Szymończyk Bolesław, Szyszka Henryk, Targosz Karol, Tarnowski Władysław, Tomala Jan, Tomanek Teodor, Trybus Mieczysław, Tylingo Kazimierz, Urbańczyk Leopold, Wachuda Zygmunt, Walaszek Walerian, Walczysko Józef, Waniek Edwin, Wasilewski Henryk, Wawrzyczek Rudolf, Widziak Marian, Wiecheć Marian, Wieczorek Maksymilian, Więckowski Władysław, Wieliczko Antoni, Wielinski Tadeusz, Wietecha Mieczysław, Wilczkiewicz Franciszek, Wiśniewski Władysław, Witkowski Konrad, Wlassak Jerzy, Władarz Paweł, Włodarski Ludwik, Włodek Władysław, Wojdak Bolesław, Wojnarowski Ludwik, Wojtkowiak Marian, Wolniewicz Marian, Wolniewicz Przemysław, Wowk Maria, Woźniak Bernard, Wozniczka Stanisław, Wróblewicz Józef, Wrona Ludwik, Wróblewski Lucjan, Wróżyna Ludwik, Wycisk Franciszek, Wyrkowski Jan, Vogt Wilhelm, Zachara Jan, Zamarski Jan, Zaręba Józef, Zawacki Henryk, Zawadko Faliks, Zawioła Stanisław, Zdonkiewicz Roman, Zdunek Józef, Zdziebko Władysław, Zemła Tadeusz, Zieliński Franciszek, Zuchniarek Wincenty, Zych Jan, Zysik Helena, Zyska Robert, Żabiński Czesław, Żmij Franciszek, Żmuda Franciszek, Żurek Michał.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 18 lipca 1955 r. nr 0/1250 - "Medalem 10-lecia Polski Ludowej - odznaczeni zostają:

Bloch Stefan, Dutkiewicz Emil, Frankowski Józef, Komarczuk Bolesław, Koper Tadeusz, Nowak Czesława, Popielski Stefan, Prystański Wiktor, Ptaszczyński Julian, Samołówka Józefa, Sarnowski Jan, Stempka Anna, Szewczyk Stanisław, Szyperski Stefan, Włosiński Kazimierz, Wyszomirski Józef, Zalewski Józef.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 18 lipca 1955 r. nr 0/1253 - na wniosek Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Koszalinie - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Acecka Janina, Barszczewski Walenty, Baryłka Stanisław, Berkan Roman, Bielec Mieczysław, Bierut Mieczysław, Bobkowski Jan, Bogacz Józef, Bogdanowicz Bekir, Bohdziewicz Stanisław, Bronowski Mieczysław, Bujko Maria, Cegielski Alfred, Chrulowa Eugenia, Ciepłowski Bonifacy, Ciesielski Adam, Cyna Adam, Czarnociński Kazimierz, Czerski Józef, Czymbor Henryk, Daniuk Albin, Dobrzyńska Antonina, Doleżan Leon, Domański Stanisław, Erhard Lucjan, Florencki Jan, Fraszczyk Andrzej, Galimski Mieczysław, Gieroń Edward, Gillowa Stefania, Grunau Józef, Guzowa Wanda, Jabłoński Bronisław, Janczukiewicz Edward, Jankowski Kazimierz, Jarząbek Piotr, Jaworski Aleksander, Kamiński Józef, Kapela Marta, Kądzielewski Jan, Klinkosz Władysława, Kalasa Stanisław, Kłosowski Karol, Kołodziej Bernadeta, Kołodziński Bolesław, Komór Zofia, Koniak Stanisław, Konopelski Józef, Korczak Kazimierz, Kowaleczko Franciszek, Kowalski Albin, Kowalska Zofia, Kozłowski Jan, Kram Bolesław, Kugacz Kunegunda, Lasinkiewicz Jadwiga, Lauer Teresa, Leonowicz Feliks, Leźnicki Wojciech, Luzak Roman, Łabonarski Stanisław, Łukjaniuk Hanna, Łukomska Stanisława, Łuszczewski Feliks, Makarewicz Jan, Maras Ludwik, Marcinkowski Stanisław, Melnicki Stefan, Moniak Teresa, Nałęcz Krzysztof, Nawarecka Helena, Nitz Maria, Nieborak Rajmund, Nowak Stanisław, Nowak Jan, Oklenczyc Janina, Olesiński Edmund, Ostrówka Michał, Otulak Aleksander, Ozarowski Zygmunt, Pachuc Tadeusz, Pacyński Brunon, Piasecki Kazimierz, Piotrowska Felicja, Piwoda Stefania, Ponikowski Henryk, Przedwojewski Jerzy, Rodziewicz Zofia, Rogowska Janina, Rohatyńska Janina, Rozumek Stefan, Rychliczek Walentyna, Rucińska Leokadia, Rudy Eugeniusz, Sadowski Bronisław, Sikorski Antoni, Skobel Wacław, Skrentny Władysław, Sławiński Czesław, Smigielska Zofia, Sołtys Stanisław, Stachowicz Józef, Stasiewicz Antoni, Stefańczak Andrzej, Strok Stefan, Studziński Jan, Styczyński Tadeusz, Suszkiewicz Metody, Szadkowski Jan, Szczechowiak Ryszard, Szulczyn Leokadia, Szwadke Bengina, Szynkowski Henryk, Trzcińska Irena, Waśkowski Kazimierz, Wawrzyniak Marian, Wieczorek Dominik, Witczak Stanisław, Witol Romuald, Wojcik Leonarda, Wołoszkiewicz Stanisław, Woroniecka Stefania, Woropaj Emil, Woźniak Edmund, Wójcik Tadeusz, Zamkowy Władysław, Zapaśnik Leon, Zaremba Władysława, Zarożna Jadwiga, Zaucha Aleksander, Zienkiewicz Konstanty.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 19 lipca 1955 r. nr 0/1255 - na wniosek Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Kielcach - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Bajdor Maria, Baran Jacek, Baranski Bolesław, Barłog Agnieszka, Bąk-Dzierżyński Stanisław, Bejm Stanisław, Bertman Władysław, Bieńkowski Józef, Błasiak Ludwik, Bogucki Olgierd, Brzostek Michał, Budzko Jerzy Mieczysław, Cedzyński Stanisław, Cerkiewicz Andrzej, Chabior Bolesław, Chmielewski Apoloniusz, Chodnikiewicz Witold, Cupryjak Henryk, Dobrowolski Zygmunt, Duda Bolesław, Dutkiewicz Jan, Dyka Józef, Fajks Edward, Fert Józef, Fudala Mieczysław, Fudalej Jan, Gajda Jan, Gajewski Zygmunt, Gajos Józef, Generowicz Janisława, Godowski Edward, Gola Wincenty, Górczynski Józef, Gromny Władysław, Grudzien Antoni, Gut Jan, Jabłoński Stanisław, Jackowska Jadwiga, Janowski Ireneusz, Jakimowska Anna, Jakubczyk Jan, Janaszek Wacław, Janiszewski Stefan, Jarosz Antoni, Jędrzejewski Eugeniusz, Józefowicz Henryk, Kaczmarski Wiktor, Kuliński Stanisław, Kamiński Przemysław, Karpiński Jan, Karwański Roman, Kiedrzynek Zygmunt, Kiniorski Krzysztof, Klimczak Józef, Kłys Sylwester, Kohman Alfred, Konieczny Mieczysław, Kościołek Leon, Kosiński Zygmunt, Kotlarz Piotr, Kowalski Kajetan, Kowalski Roman, Kozera Władysław, Kozioł Stanisław, Kraus Stefan, Kruzel Jan, Krzysztofik Wincenty, Kubowicz Władysław, Kukułka Julian, Kwasik Irena Zofia, Kwiecień Tadeusz, Lange Jan, Lebioda Jerzy, Lesiak Władysław, Lewicka Maria, Lis Jan, Lisiecki Artur, Łącki Stanisław, Łataś Jan, Łataś Roman, Łazarczyk Jerzy, Łegosz Franciszek, Łkowa Stanisława, Łojek Józef, Makarewicz Stefan, Markiewicz Antoni, Maroszyński Władysław, Marzec Edward, Masztalerz Stanisław, Mendak Władysław, Michałkiewicz Adam, Michnicki Leon, Michta Józef, Ostachowski Wojciech, Pajak Tadeusz, Pasik Franciszek, Pawlak Tadeusz, Piekarski Stefan, Pietka Józef, Pietras Zdzisław, Piwowar Stefan, Plech Władysław, Polak Stanisław, Poleszczuk Władysław, Pożoga Bolesław, Prokop Władysław, Przydacki Henryk, Miechówka Julian, Miernik Ryszard, Mikulska Alicja, Misiorek Jan, Mochnacki Franciszek, Moszyński Wacław, Mroczkowski Julian, Mucha Władysława, Nawaro Bazyli, Niedzielska Helena, Nowak Janina, Ogórek Bolesław, Ojrzanowska Maria, Olszewski Zygmunt, Orczyk Władysław, Orkisz Franciszek, Osman Jan, Osmanowa Anna, Rabiej Franciszek, Radlica Henryk, Rejmer Stefan, Rojek Izabela, Rutkowski Stanisław, Sabatowski Władysław, Sieczkowski Władysław, Sliwa Feliksa, Skórska Janina, Skrzypek Jan, Skrzypek Zygmunt, Sławinski Ireneusz, Smieciński Wacław, Solarz Jan, Stefanie Władysław, Stefanska Eugenia, Stefański Władysław, Sternak Antoni, Stradowski Julian, Sulik Jan, Sułek Bolesław, Swierczyńska Maria, Szabara Zygmunt, Szrajer Zdzisław, inż. Sułowski Jan, Szymnik Jan, Teliszczak Mieczysław, Tomanek Michał, Tomczyk Mieczysław, Tomczyk Franciszek, Tworek Jan, Urbanski Władysław, Warzyński Władysław, Wiekiera Bolesław, Wilczyński Mieczysław, Wilk Józef, Wojtasik Józef, Wojtczyk Bolesław, Wróblewski Zygmunt, Wydrzyński Władysław, Żaczek Ignacy, Zając Tadeusz, Zajączkowski Ludwik, Żak Jan, Zapała Edward, Zdankiewicz Stanisław, Żegadło Józef, Żelaśkiewicz Józef.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 19 lipca 1955 r. nr 0/1261 - na wniosek Ministra Handlu Wewnętrznego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Andruszkiewicz Józef, Arciński Stanisław, Baran Józef, Białkowski Henryk, Bielski Stefan, Błaszczyk. Jan, Borzęcki Mieczysław, Bromberk Henryk, Brzeziński Czesław, Budna Krystyna, Chudyszewicz Zenon, Cieślak Tadeusz, Cieślewicz Aleksandra, Cywińska Maria, Czarnecki Zbigniew, Daczkiewicz Józef, Dec Michał, Dobek Jan, Deutschman Jarosław, Domagała Leon, Domagała Felicja, Drozdza Kazimierz, Durazińska Danuta, Durski Alfred, Falc Fryderyk, Filipowicz Julian, Foluśniak Wiesław, Frąckowiak Antoni, Gawiński Bolesław, Głownicka Felicja, Głowacki Józef, Gotlib Józef, Grzywna Mieczysław, Harasimowicz Eugeniusz, Haubenstok Jan, Hoffmann Franciszek, Idziorek Roman, Górny Edmund, Goszczyńska Bronisława, Gruntkowski Tomasz, Grzelewski Jan, Jarosz Stanisław, Jaroszek Kazimierz, Jasik Stanisław, Jaworski Wiesław, Jukiel Józef, Kaczmarek Władysław, Kaja Stanisław, Kamieniecki Władysław, Karas Józef, Kazmierczak Marian, Knorozowska Mirosława, Kocur Franciszek, Konop Tadeusz, Kopeć Tadeusz, Kopicki Aleksander, Korol Włodzimierz, Kossowski Władysław, Koszel Aleksander, Kostecki Adam, Kowal Stanisław, Kawalewski Tadeusz, Kozłowski Piotr, Kubiś Marian, Kubler Henryk, Kuchta Stanisław, Kupczyk Mieczysław, Kuźniak Mieczysław, Latanowicz Barbara, Lisiewicz Wiesław, Lubańska Ludwika, Kraszewski Józef, Krzak Stefan, Łopater Józef, Łopatniuk Bazyli Bogdan, Łuczyński Leon, Łupicki Kazimierz, Łyszkiawicz Witold, Mackowski Eugeniusz, Mączyński Henryk, Magda Jan, Malarowa Stefania, Malicki Edward, Marciniak Józef, Marecki Stefan, Menich Bolesław, Michalik Dominik, Mielcarek Henryk, Mikuczewski Serafin, Molcan Lucjan, Mozolewska Gabriela, Mrowczyński Zygmunt, Nasuro Bolesław, inż. Nawojski Adam, Niedzielski Jakub, Niemunis Wanda, Nienart Małgorzata, Nowak Bronisław, Nowek Edmund, Nowinowski Mieczysław, Oblicki Ryszard, Orczykowski Antoni, Ossowski Bolesiaw, Owczarek Edmund, Pawlak Wacław, Pawka Jan, Pełka Kazimierz, Piechota Jan, Pikhard Henryk, Piotrowski Zygmunt, Piskorski Roman, Pływaczyk Maksymilian, Podniesińska Maria, Pokusa Antoni, Prymusiewicz Kazimierz, Przeslakowski Mieczysław, Przybyłski Eugeniusz, Przywara Andrzej, Ptak Edmund, Perlan Stefan, Rakowski Ryszard, Romanowski Jerzy, Rożek Roman, Rozpędowski Jerzy, Rożycki Zbigniew, Rutkiewicz Waldemar, Rydzicki Henryk, Rysak Aleksander, Samojluk Bazyli, Sawicki Kalikst, Sawicki.Jan, Sergot Augustyn, Smarzyński Teofil, Sobczak Edward, Sobieraj Wiesława, Sobkowlak Antoni, Soroko Czesław, Stachowski Czesław, Stec Józef, Stróżak Edmund, Swiątek Henryk, Swiderski Anatol, Szczęsny Zbigniew, Szeremeta Bolesław, Szlęzak Jerzy, Szewczyk Jan, Szot Julian, Terakowski Wojciech, Tomasik Janina, Trojanowska Maria, Turemko Roman, Tuzik Janina, Tyczyński Władysław, Tylman Edward* Wajgelt Mieczysław, Walicki Wacław, Wawrzynowski Michał, Wichłacz Marian, Wisiorowski Marian, Wlekliński Stanisław, Wnorowski Marian, Wodzień Alfred, Wójcik Wiktor, Wojtusik Mieczysław,. Wozniak Kazimiera, Wróblewski Maksymilian, Zaleski Stanisław, Zdziennicki Rajmund, Zgutczyński Stanisiaw, Zieliński Karol, Ziemkiewicz Władysław, Żołądkiewicz Edmund.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 19 lipca 1955 r. nr 0/1262 - na wniosek Ministra Budownictwa Przemysłowego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Baj Stanisław, Domżałowska Krystyna, Janowicz Piotr, Kański Henryk, Ochrymowicz Antoni, Sasim Tadeusz, Stranc Henryk, Swiątkowski Kazimierz, Świtakowska Kazimiera, Trybus Bogusław, Wirska Józefa.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 19 lipca 1955 r. nr 0/1282 - na wniosek Piezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej we Wrocławiu - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Bączkowska Janina, Baczyński Filip, Bąk Marian, Bardynski Józef, Sarnach Stanisław, Bednarowicz Edmund, Bepirszcz Jan, Biniewski Michał, Bochenek Stanisław, Bortnik Michał, Bosak Janina, Brudziński Wincenty, Bukowski Józef, Butwiłowski Władysław, Ceglewski Ryszard, Chamerska Władysława, Cichy Leon, Cumanis Stawros, Cyran Witold, Cytowska Irena, Czajkowski Józef, Czapla Wojciech, Czupryna Bolesław, Domiler Zbigniew, Dryzin Natan, Faryniarz Józef, Fiuk Stanisław, Dziubiński Tadeusz, Garnowski Kazimierz, Gąska Marian, Grunwald Jan, Grzegorczyk Łukasz, Góral Franciszka, Kramarczyk Antoni, Ingolewicz Julian, Izbicki Leon, Izdebski Edward, Iżycki Adam, Jakubowski Edmund, Jaroszewicz Julian, Juszkiewicz Michał, Juzwa Zbigniew, Kamiński Wincenty, Karcz Józef, Kasprzyk Józef, Klauzer Józef, Kłyszcz Magdalena, Kolosza Wanda, Kopczyńska Genowefa, Kosmala Maria, Kowalik Józef, Kowalski Roch, Kowara Józef, Krakowiak Czesław, Kramarczyk Antoni, Kulikowski Stanisław, Kukliński Aleksander, Kulpa Genowefa, Kuźniar Antoni, Kwiatkowski Franciszek, Kwieciński Zygmunt, Krzywdziński Michał, Lisniowski Piotr, Łobacz Czesław, Łagowski Kazimierz, Łos Piotr, Łosowski Jarosław, Łozowicki Dionizy, Madej Stanisław, Malina Franciszek, Marcinkiewicz Władysław, Michaliszyn Florentyna, Motas Józef, Nadarzyński Zygmunt, Nasadnik Kazimiera, Nodzenski Adam, Nowakowski Jan, Pelc Bronisław, Olejnik Aleksander, Orłowska Joanna, Pendlowska Emilia, Plan Helena, Piechocki Tadeusz, Piela Stefania, Piłat Stanisław, Piszczele Marian, Planeta Stanisław, Pośnik Mieczysław, Przybyłowski Jan, Pudełko Edmund, Pulikowski Stanisław, Reistein Stefan, Rembelski Ryszard, Rembelski Aleksander, Rosłan Kazimierz, Rożek Ignacy, Rzęsista Tadeusz,. Sadzikowski Zygmunt, Salwa Władysław, Sarachman Mikołaj, Sasiela Paweł, Schab Jan, Schiele Bolesław, Slotala Franciszek, Smagała Józef, Sobczyk Leopold, Sokołowska Czesława, Sokołowski Józef, Sołogub Eugeniusz, Spławski Eugeniusz, Stefanicka Regina, Studziński Wacław, Supeł Aniela, Szabłicka Irena, Szczypiński Stanisław, Szczytko Józef, Szuba Stefan, Szuster Beniamin, Szwarnowski Jerzy, Szyling Wacława, Szymkiewicz Daniela, Tortyna Stanisław, Trybusiewicz Maria, Turek Jan, Tyniowski Jan, Wieczorek Kazimierz, Wilczak Józef, Wojtkiewicz Władysław, Woszczyna Bronisław, Wozniak Józef, Wróbel Jan, Zięba Janina, Zimnicki Józef, Ziołkowska Stanisława, Żurek Roman.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 19 lipca 1955 r. nr 0/1284 - na wniosek Prezydium Rady Narodowej m. st. Warszawy - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamiak Jan, Adamska Anna, Adamski Edmund, Adamski Feliks, Arczyńska Maria, dr Babiniak Henryk, Bączyk Wacław, Bala Stefan, Baraniecka Anna, Barański Władysław, Batory Stefan, Bayerlein Ludwika, Bekkarewicz Julia, Bereźnicki Jerzy, Białecka Lucyna, Białostocka Maria, Bieguński Władysław, Błaszczyńska Adela, Błocka Ewa, Bociong Teresa, Bogusławski Władysław, Bonkowski Władysław, Brzostek Jan, Capek Józef, Chabiera Bolesław, Chądzyńska Kazimiera, Chechłacz Tadeusz, Chrobot Kazimierz, Chrzaszczewski Czesław, Ciepły Jerzy, Cieślikiewicz Jan, Cybart Lucyna, Cybulska Władysława, Czajka Wanda, Czepielinda Grzegorz, Czernel Edward, Czerwiński Stanisław, Dąbrowska Janina, Dąbrowski Jan, Dębska Romualda, Descours Adnrzej, Dolińska Apolonia, Domańska Feliksa, Drużynowa Zofia, Duksztulski Benedykt, Dziewulak Franciszek, Epstein Janina, Faliszewska Janina, dr Finkenkraut Izrael, Firląg Władysława, Fortuna Stanisiaw, Frąckiewicz Wiktor, Fronskiewicz Józef, dr Frołow Mikołaj, Gadamska Zofia, Gecow Henryk, Głowacki Kazimierz, Gołąbek Wanda, Górski Władysław, Gorzkowska Zofia, Grzesio Maria, Gurzęda Jan, Hankiewicz Maria, Hasała Eugenia, Hennig Ludwik, Hetman Stanisław, Hugues Jan, Jackowska Maria, Jagodziński Szczepan, Janicka Zofia, Jankowska Eugenia, dr Januszewski Zdzisław, Jasik Mieczysław, Jaskłowski Tadeusz, Jaworski Wincenty, Jezierski Stanisław, Jurkiewicz Janina, Kaczorek Jan, Kalisz Stanisław, Kamińska Maria, Kamiński Eugeniusz, Kamiński Franciszek, Kamiński Stanisław, Kamoda Mieczysław, Karwat Józef, Kazimierski Tadeusz, Kędzierzawski Kazimierz, Kęsikowski Edward, Kęska Szczepan, Kill Władysława, Kleczko Weronika, Klimkiewicz Janina, Koch Edward, Komorowski Stanisław, dr Kontrym Kunegunda, Kosewski Stanisław, dr Kotlicka Halina, Kowalska Janina, dr Kowalski Michał, Kozłowska Stefania, Kozłowski Józef, dr Koźmińska Hanna, Krauze Irena, Kroczek Eugenia, Krolikiewicz Kazimierz, dr Kroszczorowa Rachela, Kruc Stanisława, Kulczyk Marian, Kupczakiewicz Jarosław, Kurek Alicja, Kurowski Stanisław, Kurzepa Jan, Kuśmierczyk Maria, Kuźmiak Ludwik, Kuźwa Franciszka, Kwiatkowska Janina, Kwiatkowska Walentyna, Lambach Aleksandra, Łapczyńska Olga, Lewak Helena, Lewandowska Stanisława, Lewandowski Leonard, dr Lipczyńska Olga, Lipiński Jan, Liwski Zygmunt, Łobodziński Kazimierz, Maciejewski Stanisław, Mackiewicz Tadeusz, Małaszenko Włodzimierz, Mankiewicz Czesława, Marchlewski Daniel, Marczak Adam, Markowski Andrzej, Marszał Henryk, Marszał Sabina, Martyński Stanisław, Matkowska Maria, Michalczuk Zofia, Michalskł Stanisław, Mikulska Jadwiga, Młynarczyk Kazimiera, Mogiło Franciszka, Muszyńska-Borucka Maria, Nawieśniak Wilhelm, Nowakowski Adam, Nowosiadły Gwido, Olszewska Anna, dr Olszewski Leon, Orciuch Maria, Paczkowska Wacława, Paradowska Wiktoria, Paradowski Mikołaj, Paradowski Piotr, Parol Stanisław, Pawłowski Bronisław, Pędrak Helena, Pereszczako Jadwiga, Pęsko Halena, Petlik Zdzisław, Pieniek Roman, Piętka Cyryla, Piętnik Eugenia, Pietrzak Antoni, Pietrzak Jan, Pindor Teodor, Piotrowski Bronisław, Piotrowski Wiktor, Polak Roman, Poredo Zbigniew, Poszepczyńska Gabriela, Przepiórka Zuzanna, Przybysz Stanisław, Pszczółkowska Helena, Ptak Czesław, Purzycka Antonina, Rembalski Jan Józef, Remiszewski Wacław, Rogalski Stanisław, Roszkowska Janina, Rozenberg Dawid, Ruczyński Michał, Sacharow Felicja, Sadowska Stefania, Selecka Maria, Sibilski Józef, Sipowicz Anna, Siwicka Romana, Skrzypińska Maria, Skulimowska Maria, Sniadower Ignacy, Sokołecki Antoni, Spławiec Stanisław, Stachorska-Buraczyńska Eugenia, Staniszewska Zofia, Stefaniak Stanisław, Stryjkowski Franciszek, Strzelecka Stanisława, Styszko Kazimierz, Sułkowska Jadwiga, Sundaj Michał, Swięcicka Helena, Swierzewska Henryka, Synoradzka Wanda, Szczesnowicz Anastazja, Szczodrowska Stefania, Szewczyk Józef, Szkiłądz Jan, Szklanny Antoni, Szokalski Ignacy, Szpyt Eugeniusz, Szrodtowa Natalia, Szub Antoni, Szymanowska Leokadia, Szyrnański Franciszek, Targonski Tadeusz, Tarkowska Waleria, Topczewska Józefa, dr Truchanowicz-Pelczarska Zofia, Truszkowska Julia, dr Tyczka Witold, Urbaniak Jan, Urbanski Tadeusz, Uszkiewicz Józef, Wardak Lucjan, Warszyński Jan, Wieczorek Wacław, Witak Stefan, Witkowski Jan, Wituła Eugeniusz, Wnorowski Jan, Wojtasiewicz Janina, Wroński Józef, Wrzesień Maria, Zaleski Konstanty, Zamiński Piotr, Zaniewicki Ziemowit, Zapalska Irena, Zaporska Maria, Zarzycki Józef, Żbikowska Zenona, Żelazko Wawrzyniec, Ziarek Zygmunt, dr Ziembiński Tadeusz, Ziółkowska Helena, Ziółkowski Stefan, Zreda Zofia, Zubrzycka Stanisława, Żwirski Stanisław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 19 lipca 1955 r. nr 0/1295 na wniosek Prezesa Centralnego Urzędu Szkolenia Zawodowego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Barańska Antonina, Bielińska Maria, Boglewski Antoni, Brach Janina, Brunner Jarosław, Bujok Józef, Charzyński Czesław, Chmielewska Ewelina, Czaniga Natalia, Drewniak Jadwiga, Dyba Julian, Fessel Abraham, Fijałkowski Kazimierz, Franjasz Zofia, Frenczko Eugenia, Hennig Alfred, Hrehowski Franciszek, Hubel Jerzy, Huńkowska Jadwiga, Imiela Stefania, Jabłoński Stefan, Juda Jan, Kalicińska Janina, Kalinowska Janina, Kandora Jan, Kowalski Aleksander, Książkiewicz Hanna, Kurek Antoni, Kwiatkowski Stanisław, Lebioda Stanisław, Link Kazimierz, Magdzik Stefan, Majowa Janina, Maniszewska Maria, Mazur Maksymilian, Meszek Arkadiusz, Miciak Władysław, inż. Mistur Leon, Okapiec Józef, Oleszyński Stanisław, Olko Halina, Patruś Stefan, Piętocha Julia, Przeradowski Jan, Przybyszewski Jerzy, Przyłucki Tadeusz, Raczuk Jadwiga, Rzążewski Michał, Sawicka Helena, Sepielak Zdzisław, Sietnicka Julia, Siuda Tadeusz, Skubisz Bronisława, Suchecki Hubert, Sygryc Feliksa, Szczeciński Ryszard, Szostak Aniela, Szymański Zdzisław, Tomasik Aurelia, Urbanowicz Aleksander, Wiśniewski Leon, Woźny Marta, inż. Zieliński Zygmunt, Żelazny Wacław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 19 lipca 1955 r. nr 0/1304 - na wniosek Ministra Gospodarki Komunalnej -* odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamczewski Józef, Adamkiewicz Marian, Agnyziak Mieczysław, Aksztejn Stanisław, Andruszewski Wacław, Andrzejewski Marian, Andrzejewski Witold, Antul Stanisław, Augustynowicz Jan, Antkowiak Stefan, Badowska Felicja, Badziak Mieczysław, Bajerski Mieczysław, Banas Barbara, Bańka Stanisław, Baran Stanisław, Baranowski Tadeusz, Barenda Maria, Baczek Stanisław, Bednarski Kazimierz, Bednarz Gerard, Beneda Stefan, Berling Kazimiera, Białowąs Stefan, Biasion Jan, Biela Karol, Bieloński Eugeniusz, Bienięda Mateusz, Bieńkowski Leopold, Biernat Władysław, Bira Eugeniusz, Bochenko Józef, Bodziński Roman, Bogusz Czesław, Borczyński Jan, Borkowski Marian, Brylski Ksawery, Bryłka Franciszek, Brzeziński Henryk, Brzywczy Aniela, Bujalska Hanna, Bujalski Stanisław, Bulik Michał, Całek Zygmunt, Carewicz Ryszard, Celnik Eugeniusz, Chirowski Władysław Michał, Chmielecki Wacław, Chmielewski Wiktor, Chodak Stanisław, Chojnacki Janusz, inż. Chramiec Witold, Chronowski Jan, Chrząszcz Franciszek, Cichocki Stanisław, Cichopek Julianna, Cieśłak Jerzy, Cieśłak Stanisław, Ciok Irena, de Corde Jerzy, Cybulska Zofia, Czajkowski Bolesław, Czajkowski Kazimierz, Czapliński Stefan, Czarnecki Jerzy, Czekajewski Ignacy, Czermak Zygmunt, Czernicki Annos, Czerwonka Stefan, inż. Czuba Zbigniew, Dąbkowska Kazimiera, Dąbrowski Edmund, Dąbrowski Roman, Derlacki Aleksander, Doliński Kazimierz, Dominiak Wiesława, Dooze Edward, Dostatni Jan, Drozdowicz Stanisław, Dudzińska Wanda, Dutkiewicz Edmund, Dutkowiak Piotr, Dworniczak Jan, Dyczak Zdzisław, Dyjakon Ryszard, Dymmel Józef, Dziarski Zbigniew, Dziedziech Leon, Dziedzic Władysław, Dzieżyc Gustaw Bolesław, Edelman Maksym, Essel Jan, Falęcki Kazimierz, Figura Zygmunt, Falerowski Alojzy, Fijałkowski Szczepan, Filipowicz Mirosław, inż. Filipowicz Tadeusz, Flinikowski Edward, inż. Frankiewicz Edward, Gach Helena, inż. Gaiński Franciszek, Gajek Piotr, Galas Julian, Galasiewicz Marian, Gałka Eugeniusz, Garniec Tadeusz, Garsztka Czesław, Gasecki Władysław, Gąsowski Jan, Gawlak Józef, Gazarek Stanisław, Gębski Henryk, Gęgotek Antoni, Gehrke Stanisław, Gibek Władysław, Gierc Weronika, Gierlotka Paweł, Gierzynski Tadeusz, Głowacki Paweł, Głuch Józef, Gocał Olga, Gotz Halina, Gołębiowska Katarzyna, Garbacik Józefa, Górecka Janina, Grabowski Henryk, Grabowski Witold, Grochowicz Jerzy, Grochowska Genowefa, Gron Józef, Gruda Zbigniew, Gryszkiewicz Józef, Gucze Bolesław, Gumienny Alfons, Gutowski Władysław, Guzowska Irena, Gzela Witold, Haas Józef, Hajduk Czesław, Haller Aleksandra, Heim Kazimierz, Henneberg Jerzy, Hermann Bogusław, Hewałło Jan, Hołdak Władysław, Hołowacz Antoni, Hoyer Witold, Hryciuk Stanisław, Huminiłowicz Mirosław, Inlender Paulina, Jajczak Stefan, Jakubiak Edward, Janczewski Feliks, Janicki Kazimierz, Jankowski Bogusław, Jankowski Józef, Jankowski Władysław, Jankowski Zenon, Janów Zygmunt, Jarczyńska Maria, Jarecki Stanisław, Jaroszewski Marian, Jarosz Franciszek, Jasiński Alfons, Jaworski Piotr, Jaworski Henryk, Jędraszyk Marian, Jędrzejewska Katarzyna, Jeż Agnieszka, Jurkiewicz Wiktor, Kabat Kazimierz, Kaczorek Henryka, Kaczmarek Szczepan, Kaczyński Józef, Kaletowski Klemens, Kalinowski Janusz, Kałaska Stanisław, Kamińska Janina, Kamiński Jan, Kanton Henryk, Karasiński Stanisław, Karłowa Wanda, Katyński Józef, Kaźmierczak Władysław, Kazur Henryk, Kielemoniuk Józef, Kimszal Stanisław, Klimkowski Kazimierz, Knap Stefan, Koch Leon, inż. Kolasiński Kazimierz, Kołakowski Alfred, Korycki Feliks, Kowalski Władysław, Krajewski Zbigniew, Kramarczyk Józef, Krasoczko Władysław, Krawczyk Czesław, Krawczyński Piotr, Krężlewicz Władysław, Krogulecki Władysław, Krol Kazimierz, Krotkiewska Elżbieta, Keller Emil, Kintzel Anna, Kita Zygmunt, Klekotta Norbert, Klimczak Władysław, Klimm Maria, Kołodziejski Antoni, Konarski Zdzisław, Kontek Zuzanna, Konopczyńska Jadwiga, Korus Feliks, Kostrzyński Bronisław, Kotula Antoni, Kotulewski Jan, Kowalczyk Kazimierz, Kawalski Leon, Kowalski Edmund, Kozioł Stanisław, Kowalczyk Maria, Kowalski Tadeusz, Krotla Winicjusz, Kruk Piotr, Księski Zygmunt, Kubiak Jan, Kubizon Adam, Kucharczyk Henryk, inż. Kucytowski Piotr, Kudala Tadeusz, Kuderko Ryszard, Kudła Józef, Kulicki Tadeusz, Kuliński Józef, Kułakowski Władysław, Kunicka Stefania, Kunicki Wiktor, Kurarz Marcin, Kurczych Jerzy, Kurek Józef, Kurek Tadeusz, Kurek Czesław, Kurpiel Walerian, Kurpiel Bronisław, Kuryło Marian, Kurzyca Janusz, inż. Kusznieruk Adolf, Kusnierzycka Rita, Kwaszyński Stanisław, Kwiatkowski Marian, Kwiatkowski Stanisław, Lamparski Józef, Langer Wiktor, inż. Lawin Ludwik, Ledworowski Jurand, Leszczyński Józef, Lewicki Jan, Leśnik Augustyn, Lewandowska Irena, Lichwa Jan, Lichwiruk Jan, Lipa Jan, Lipczyński Władysław, Lipińska Mirosława, Liro Tadeusz, Lorenc Karol, Łabanowska Janina, Łebkowski Jan, Łoza Andrzej, Łoziński Franciszek, Maciejewski Bronisław, Maciejewski Zbigniew, Macieszczak Dominik, Macudziński Bolesław, Macniak Zygmunt, inż. Majchrowski Stefan, Majdra Franciszek, Majkowski Zygmunt, Makowielski Anatol, Malinowski Władysław, Małowidzki Henryk, Mańka Felicjan, Marańda Józef, Marchewka Kasper, Marcinkowska Halina, Marcol Bolesław, Marciniak Zofia, Maślanka Piotr, Matacz Edward, Mateja Józefa, Maternowski Tadeusz, Mazur Franciszek, Mazurkiewicz Maria, Mendel Władysław, Mendelowski Edmund, Metzig Zbigniew, Miączyński Kazimierz, Michalski Adam, dr Michalski Karol, Michałowski Jan, Michno Leonard, Miciuła Zofia, Mielcarek Władysław, Miernik Reward, Miler Edward, Mieszkowski Michał, Mikołajczak Kazimierz, Mikuła Zygmunt, Miłobędzka Eryka, Morawski Wacław, Morawkowska Zofia, Mordaszko Maria, Morawicz Wacława, Moszczyński Alfons, Mroczkiewicz Irena, Mroczkiewicz Michał, Mrozek Jan, Mucha Bronisława, Murzyn Marian, Murzyński Tytus, Mykytyn Aleksander, Napieracz Wacław, Naumienko Witalis, Niczypor Zenobi, Niedźwiedź Jerzy, Niemczyk Jan, Niezgoda Piotr, Nitsche Franciszek Bernard, Nochowicz Marian, Nosek Jerzy, Nowacka Krystyna, Nowakowski Apoiinary, Nowakowski Kazimierz, Nowicki Jan, Nowicki Longin, Ohly Jan, Ober Antoni, Ochman Witold, Odyniec Halina, Ogiński Eugeniusz, Olszanowski Józef, Olszycki Tadeusz, Opaliński Władysław, Ornat Władysław, Ornowski Feliks, Osasiuk Bronisław, Osińska Jadwiga, Ossowska Zofia, Ostrowski Łukasz, Panek Stefan, Papierkowski Władysław, inż. Pasiecznik Jan, Pastuszko Stefan, Paszkiewicz Zygmunt, Patek Józef, Patykowski Leon, Pawełek Mieczysław, Pawlak Bohdan, Pawlak Jerzy, Pawlak Zygmunt, Pawlin Aleksander, Pawłowicz Zenon, Pawłowski Kazimierz, Perkowska Danuta, Petrozolin Wiktor, Piór Bolesław, Piotrowski Eugeniusz, Plebaniak Kazimierz, Płatanowicz Wiktor, Płuciennik Zygmunt, Płuciennik Ludwik, Podgórski Henryk, Podkowiński Roman, Podsiedlik Władysław, Pokropiński Wacław, Polański Zbigniew, Pollo Verena, Popek Karol, Poradzewski Kazimierz, Potrykus Augustyn, Przyłęcka Anna, Przytula Maria, Przywuski Stanisław, Ptaszek Henryk, Puszwa Bolesław, Pyszka Jan, Pytlak Stanisław, Rackman Jadwiga, Panecki Bolesław, Rastawicki Henryk, inż, Rausch Irena, Reichel Wacław, Rejchel Józef, Rendzionek Henryk, Rogalewicz Marian, Rogowski Władysław, Romaszewski Jan, Romanowa Wacława, Romenski Inisytor, Ronisz Marceli, Rossa Roman, Rozalski Jan, inż. Rożałowski Ludwik, Rożnowska Rozalia, Rudnicki Stanistaw, Rurka Stefan, Ruszowski Jerzy, Rzadkiewicz Stanisław, Rześniowiecki Tadeusz, Sadurski Józef, Salwa Stanisław, Sałata Antoni, Samoił Zenon, Samsonowicz Julian, Samulczyk Zdzisław, Schleicher Józef, Sernik Michał, Seweryniak Roman, Sielski Kazimierz, Siemiaszko Franciszek, Siemiątkowski Stefan, Sierpinska Józefa, Sierajewski Józef, Sikorski Czesław, Simborowski Jerzy, Siut Stefan, Sitarz Adam, Skarbek Maria, Skoraszewski Włodzimierz, Skrajny Bogdan, Skrezyna Tadeusz, Slączka Kazimierz, Śledź Bronisław, Śliwiński Tadeusz, Śliwiński Zygmunt, Sławiński Michał, Słowik Frydolin, Smyczek Henryk, Sobieraj Edward, Sokołowski Romuald, Sowiński Aleksander, Staniewska Zofia, Staniszewski Marian, Stasiak Tadeusz, Stawicki Antoni, Stępniewski Ryszard, Stiepanow Edmund, Struczyk Tadeusz, Sucharski Stanisław, Subczyński Stanisław, inż. Sułko Piotr, inż. Swiątek Józef, Swara Janina, Szablowski Adam, Szachowicz Helena, Szczepańska Aleksandra, Szczypiorski Aleksander, Szczyrbowski Eugeniusz, Szmeicer Olga, Szmulikowski Sylwester, Szostakiewicz Jan, Szpecht Henryka, Szreier Edmund, Szubert Edmund, Szufladowicz Apolinary, Szulc Kazimierz, Szwedowski Jan, Szybak Wacław, Szymanek Janina, Szymański Henryk, Szymański Tadeusz, Szymczak Stanisław, Szymczak Edmund, Tacik Mieczysław, Tarka Wiktor, Taszycki Bronisław, Thiem Janina Wanda, Tobiasz Stanisław, Tomaszek Stanisław, inż. Tomaszewska Maria, Tomaszewski Edward, Tomaszewski Henryk, Torbiński Franciszek, Trojanek Paweł, Trybocki Mieczysław, Trybusiewicz Tadeusz, Trzebski Bolesław, Turczynowicz Jadwiga, Turski Henryk, inż. Tuszowski Jerzy, Tyzner Stanisław, Ulewicz Władysław, Walczak Władysław, Wański Bolesław, Wasilewski Lucjan, Wawrzyński Henryk, Weber Michał, Wehsman Halina, Wenk Aleksander, Werstler Antoni, Widuch Józef, Więckowska Zofia, Wielopolski Mieczysław, Wierzbicki Czesław, Wierzbicki Stefan, Wisłocki Adam, Wiśniewska Krystyna, Wiśniewska Tekla, Wisz Emil, Witkowski Ludwik, Wojciechowska Eugenia, Wojciechowska Renata, Wojnarowski Zdzisław, Wojnowski Stanisław, Wolański Stanisław, Wołejsza Leon, Wolski Czesław, Woźniecka Anna, Wołyniec Edward, Wójcik Stefan, Wyrzykowska Stanisława, Zaborowski Władysław, Zadarnowska Natalia, Zakolska Irena, Zakrzewska Eugenia, Zalewska Jadwiga, Zalewski Andrzej, Zalewski Stanisław, Zapałka Józef, Zaremba Edward, Zatoński Franciszek, Zawadka Henryk Tadeusz, inż. Zdunek Mieczysław, Zenfler Marian, Zieliński Eugeniusz, Zieliński Jan, Zieliński Józef, Zieliński Kazimierz, Zieleński Kornel, Ziembicka Helena, Ziółkowski Franciszek, Zjawiński Eugeniusz, Zuń Wiktor, Zwolińska Janina, Żaczkowski Aleksander, Zakowicz Józef, Żelechowska Sabina, Żmijewska Augusta, Żochowski Jan.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 19 lipca 1955 r. nr 0/1307 - na wniosek Prezesa Sądu Najwyższego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Bachrach Aleksander, Chorzewska Helena, Jasińska Lucyna, Rucińska Kazimiera, Szczepańska Małgorzata, Wrońska Zofia.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 20 lipca 1955 r. nr 0/1313a - na wniosek Żydowskiego Instytutu Historycznego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Berenstein Tatiana, Eisenbach Artur, Gawinek Stefan, Kupfer Franciszek, Rutkowski Adam, Zahler Arno Otto.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 19 lipca 1955 r. nr 0/1309 - na wniosek Szefa Urzędu Rady Ministrów - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Barbach Jan, Bobowicz Feliks, Czarnecka Marła, Ebert Kazimierz, Gaczkowska Jadwiga, Gajowniczek Alina, Głodowska Zofia, Jesionowska Barbara, Kaliński Bolesław, Kośko Jan, Kot Stanisław, Kreczmar Tadeusz, Lubelczyk Karol, Macieńko Stanisław, Malanowski Jerzy, Nowakowski Leszek, Piontek Jan, Przeździecki Wincenty, Rutkowski Tadeusz, Siwek Maria, Straszewska Eleonora, Stryjewski Czesław, Strzelecki Czesław, Tekień Józef, Werfel Gustaw, Wierzbicki Stanisław, Wilczyński Władysław, Wolska Maria, Zawadzka Janina, Zduńczyk Wacław, Żelewski Kazimierz.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 20 lipca 1955 r. nr 0/1314 - na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Acht Bernard, Adamusiak Ryszard, Androsiuk Marianna Wanda, Antosiewicz Józef, Barański Zbigniew, Bartosz Florian, Bednarski Andrzej, Bieroński Marian, Bogdańska Bronisława, Bakunowicz Jan, Batura Czesław, Boratyński Stefan, Borowik Mikołaj, Bartosik Marian, Broz Roman, Buczyński Stanisław, Bulas Maria, Centkowskł Tadeusz, Cichacka Władysława, Cybulski Zbigniew, Czarnołuska Helena, Dąbrowski Zygmunt, Delman Halina, Dembowski Stanisław, Długołęcki Józef, Dobrowolska Jadwiga, Dobusz Zbigniew, Dajcz Dawid, Drożdż Jan, Elwicka Wiesława, Gierek Stefan, Goliński Kazimierz, Grabowski Stanisław, Grucz Daniela, Gruszecki Stefan, Gryniewicz Maria, Gudowska Danuta, Guterman Ewa, Hanczewski Teodor, Iłowska Kazimiera, Iwanicki Stanisław, Jankuniec Danuta, Janczyk Józef, Janicki Tadeusz, Jaremko Jadwiga, Jarosz Marianna, Jaroszek Henryk, Jesionowski Stefan, Jurkiewicz Jarosław, Kaczmarek Wincenty, Kaliński Czesław, Karczyński Jan, Kłodzińska Anna, Kochański Zygmunt, Kocon Ksawery, Koprowski Zbigniew, Kowalewski Stanisław, Kowalewski Olgierd, Kralka Wojciech, Krawczyński Kazimierz, Kraskiewicz Kazimierz, Krolicki Ryszard, Krzemień Tadeusz, Kucharski Jan, Kupczyńska Elżbieta, Kurzawa Józef, Lew Leon, Lipiński Józef, Ławniczak Eugenia, Łompies Bronisław, Łyszkowski Edmund, Markiewicz Stanisław, Madejewski Leon, Majewski Feliks, Malcowa Janina, Markowska Aleksandra, Miller Regina, Mikołajczyk Wiesław, Minkendorf Jadwiga, Minkowska Janina, Misiewicz Jan, Miaskiewicz Władysław, Morene Franciszek, Mozer Lucyna, Myszyński Wacław, Niemira Feliks, Nowicki Tadeusz, Oblekowski Henryk, Ogórek Stanisław, Olejarczyk Tadeusz, Okrajek Kazimierz, Ostrowski Michał, Pankowski Edward, Pałac Ryszard, Peche Jerzy, Perz Helena, Piechowiak Wanda, Piotrowski Jerzy, Piskorczyk Lucyna, Pochmarski Henryk, Rachocki Jan, Reczko Eugeniusz, Reich Aleksandra, Romaniecki Leon, Romaniuk Włodzimierz, Rudnicki Józef, Saliński Janusz, Sakowska Halina, Sakowski Jan, Sekowski Czesław, Sielicka Maria, Skuratowicz Piotr, Skuratowicz Witold, Smetana Emil, Smyczek Jan, Sobótka Jan, Sołtysiak Stanisław, Soroka Ryszard, Sorokin Barbara, Stanałowski Stanisław, Stefański Teodor, Studzińska Stanisława, Szadurski Stanisław, Szczygieł Leonard, Szelągowska Zofia, Szelagowski Zdzisfaw, Sztejnberg Eliasz, Szumski Stanisław, Szwech Tadeusz, Szymaniak Stefan, Tomczyk Paweł, Tomczyński Jerzy, Tulisow Halina, Trutkowski Władysław, Wach Jan, Walaszczyk Stefan, Walasz Witold, Więckowska Jadwiga Zofia, Wojcik Michał, Wolski Jan, Zabawa Mieczysław, Zdanowicz Jerzy, Zimińska Wiktoria, Żmijewski Leon.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 20 lipca 1955 r. nr 0/1315 - na wniosek Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Gdańsku - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Andrychowski Tadeusz, Antosiak Eryk, Babski Jan, Bałdys Feliks, Białowicz Henryk, Białoszewski Ryszard, Bieliński Józef, Biernacki Tadeusz, Biller Alfreda, Bobowski Ludwik, Bocian Włodzimierz, Boniecki Alfons, Borówka Bolesław, Borowski Jan, Brandt Józef, Bronczyk Józef, Brzeżycki Henryk, Byczkowski Zdzisław, Cejrowski Henryk, Chmiel Czesław, Chojecki Kazimierz, Chojecki Aukmi, Ciećko Irena, Cudzik Stanisiawa, Ćwik Jan, Cylkowski Brunon, Czapińska Zofia Janina, Czerwiński Czesław, Dąbrowski Zygmunt, Dajnowski Wacław, Dobrowolski Roman, Drywa Klemens, Filipowicz Konstanty, Gajewski Karol, Garbowski Hilary, Garlicki Zbigniew, Garwoński Tadeusz, Głembin Edmund, Godlewski Jan, Gorlewicz Maksymilian, Górski Jerzy, Górski Zygmunt, Gosinski Józef, Grabkowski Jerzy, Gronowski Antoni, Grzechnik Stanisław, Grzybowski Jan, Gutkowska Renarda, inż. Hawrot Zbigniew, Hinz Anna, Howorka Józefa, Hrycak Maria, Jabłońska Maria, Jabłoński Ignacy, Jachura Włodzimierz, Jankowski Jan, Jankowski Leon, Jakubowska Wanda, Józefowicz Alojzy, Jozwiak Józef, Junker Joanna, Jurczyszyn Roman, Jurkowski Marian, Juśko Bernard, Iwanów Zdzisława, Iwaszkiewicz Konstanty, Kaczmarczyk Zygmunt, Kaczmarczyk Tadeusz, Kaczyński Stanisław, Kadeła Tadeusz, Kamieniec Jan, Kamiński Józef, Karczmarski Jan, Kasperski Julian, Kawalec Jan, Kleinschmidt Wincenty, Klimecki Izydor, Klusek Aleksander, Koleśnik Władysław, Kołodziej Władysław, Konarzewski Jan, Konke Paweł, Kopacz Michał, Kopaczewski Zygmunt, Kopański Józef, Kormański Leon, Korniewicz Alfred, Kosmowska Zofia, Kostrzewski Zdzisław, Kotwica Walenty, Kowalów Władysław, Krajkowski Leon, Krasodomska Stanisława, Krauze Franciszek, Krefta Cecylia, Kreps Piotr, Kruszewski Szymon, Krzywiec Jan Hilary, Kucharczyk Edward, Kuchta Józef, Kurowski Wincenty, Kuś Tadeusz, Kuzdro Józef, Krzywicka Kornela, Kwiatkowski Zbigniew, Kwiatkowski Stefan, Kwiecień Józef, Landowski Jan, Laskowski Antoni, Leliwa Bolesław, Leszczyński Jan, Lewit Maria, Lichodziejewski Edward, Lidmann Marta, Linkiewicz Stefan, Litwin Józef, Łukasik Walenty, Łukaszewicz Kalina, Maciejewski Zygmunt, Majewski Mieczysław, Majorczyk Stanisław, Makarska Zofia, Maliński Konrad, Małolepszy Stanisław, Manuszewski Bronisław, Masalski Michał, Materski Władysław, Mazurowski Czesław, Merta Władysław, Miakinko Michał, Michalski Karol, Michałowski Tadeusz, Mitek Feliks, Mircko Mieczysław, Nader Stanisław, Nowak Józef, Olchowski Jan, Olobry Kazimierz, Oprych Szczepan, Orkusz Leon, Osiński Feliks, Pączek Benedykt, Pękalska Janina Jadwiga, Pelowski Jan, Pepłowski Wacław, Piasta Franciszek, Piesik Czesław, Pilarski Michał, Piłat Klemens, Piotrowski Tadeusz, Piotrowski Leon., Pliszka Felicja, Płócienniczak.Roman, Podhajski Władysław, Polikowski Stanisław, Pomiankowski Leon, Ponto Mikołaj, Rączkiewicz Stanisława, Raniewicz Tytus, Richert Edwin, Rogiński Jan, Rogiński Jerzy, Roguski Władysław, Rudnicki Feliks, Ruro Bolesław, Rycerski Marcin, Rychert Albin, Rzeczycka Zofia, Rzeszut Karol, Sadkowski Stanisław, Sadok Kazimierz, Senger Franciszek, Siemaszko Dominik, Siewruk Władysław, Skajba Wincenty, Skarżyńska Czesława, Skrzypczak Joanna, Sliz Rudolf, Slizewska Wanda, Śmiejkowska Jadwiga, Smoczyński Bolesław, Sommer Halina, Stahl Jerzy, Starczewski Julian, Starkie Jan, Strzelczyk Wacław, Swinionoga Władysław, Szczepański Stanisław, Szucki Paweł, Szwaba Szczepan, Szymański Wiktor, Talak Edward, Tyszkowa Wanda, Tkaczyk Piotr, Ursen Alfons, Uściłło Aleksander, Wasiak Józef, Wasiak Józef, Wasilewska Wiktoria, Wensierski Józef, Werstak Zenon, Więcki Konstanty, Wiśniewski Piotr, Włoch Kazimierz, Wnuczko Antoni, Wojcik Stanisław, Wojtowicz. Julian, Wojtas Alicja, Wolińska Maria, inż. Wołoszyn Stanisław, Wołujewicz Antoni, Wrański Henryk, Wróbel Piotr, Zajder Władysław, Żak Edward, Zalewski Zygmunt, Zalewski Bronisław, Zaremba Kazimierz, Zawirski Tadeusz, Zelent Bronisław, Zieliński Zygmunt, Zieliński Zdzisław, Ziemkiewicz Tadeusz, Żukowski Kazimierz.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 20 lipca 1955 r. nr 0/1316 - na wniosek Prezydium Rady Narodowej m. Łodzi - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Abramczyk Bronisław, Adamczyk Katarzyna, Aletowa Stanisława, Andrzejak Edward, Augustyniak Eugeniusz, Balcerzak Szczepan, Basiński Franciszek, Bąkowski Antoni, Bijak Antoni, Bobek Antoni, Borkowski Jakub, Borowski Adam, Brawata Stanisława Kazimiera, Choręza Apolonia, Chuchla Władysław, Cichocka Sabina, Cieślak Stanisław, Czernik Maria, Dalberg Zygmunt, Dawic Irena, Defecińska Krystyna, Dębowska Helena, Domagała Aleksandra, Dorenblat Józef, Drozdż Halina, Dykierman Aron, Dyniak Janina, Dzik Stanisław, Ejsymont Maria, Flakiewicz Kazimierz, Fuks Tadeusz, Gumński Antoni, Gogolewska Helena, Goldberg Jakub, Górski Witold, Grygieł Stanisława, Gurna Stanisława, Gnzicki Stanisław, Hecht Izrael, Jóźwicki Zbigniew, Kaczmarek Wacław, Kalmus Izaak, Karkosińska Stefania, Kaszyńska Janina, Kaucz Stanisław, Kawecka Irena, Kazimierczak Wincenty, Kestenbaum Rafał, Kędzierski Jan, Kiersz Juda, Kirszenbaum Szeel, Klejsta Władysław, Kołaczyk Maria, Komza Stefania, Konczyński Henryk, Koprek Franciszek, Kowalczyk Roch, Kowaczyk Łucja, Kowalewski Kazimierz, Kozłowski Władysław, Kronenberg Hanna, Kuciński Henryk, Kurek Adam, dr Kuźmicki Władysław, dr Laudański Aleksander, Ludwisiak Franciszek, Łabędź Antonina, Łazuchiewicz Genowefa, Maciaszek Bronisław, Mackiewicz Eugenia, Majda Mikołaj, Majewski Antoni, Mak Lejzor, dr Malenda Antoni, Małecka-Costazzo Janina, dr Margolisowa Klara, Mazur Apolinary, Mazuszek Franciszek, Mikołajczyk Julia, Mikołajczyk Szczepan, Mróz Stanisław, Mućko Regina, Muraszko Janina, dr Muraszko Maria, Myszkowski Marian, Nawrot Wacław, Najder Bronisław, Nieczaj Olga, Niewińska Julia, Nowak Tadeusz, Nowogórska Józefa, Olczak Michalina, Olejniczak Antoni, Okoński Franciszek, Osiński Władysław, Paradecka Janina, Pawlak Eugeniusz, Pawlikowska Bronisława, Piekarek Teodozja, Pietras Edmund, Pietrasik Sabina, Pisera Edwarda, dr Press Janina, Pszenicka-Gundlach Zofia, Radkiewicz Stanisława, Rafalski Jacek, Rogoziński Szymon, Różański Zygmunt, Rybarczyk Bronisława, Sadzik Jan, Saksznajder Rachmil, Sejda Walenty, Sikorska Janina, Sikorski Michał, dr Skonieczka Zofia, Słomczyńska Anna, Stamińska Eugenia, Staszak Bogusław, Stawiński Wincenty, Sukiennik Alfons, Swidowska Irena Adina, Swierczyńska Maria, Szpolańska Paulina, Szymczykiewicz Eugeniusz, Tomczak. Zofia, Tomaszewicz Wincenty Ludwik, Ubysz Jan, Urbański Kazimierz, Wadowska Zofia, Warszawski Jan, Wassidłow Gustaw, Wągrowski Wacław, Wesołowska Maria, Wesołowska Helena, Wężyk Bolesław, Wicher Feliks, Wieczorkowska Helena, Wilińska Maria, Wiśniewska Florentyna, Właziński Antoni, Wojciechowska Magdalena, Woźniak Maria, Wypyszczak Irena, Vogel Józef, Zajączkowski Stanisław, Zalewska Alicja, dr Zawadzki Karol, Zdziarski Henryk, Zdziechowski Zygmunt, Żelewski Józef, Zieleszkiewicz Maria, Zielińska Cecylia, Zierski Marian, Zwan Maria, Zylberberg Mojżesz.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 21 lipca 1955 r. nr 0/1324 - na wniosek Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Poznaniu - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamczewska Joanna, Adamczyk Franciszek, Andrzejewski Wojciech, Banaszewski Ignacy, Balcerzak Zbigniew, Bednarek Andrzej, Berdychowski Antoni, Bittner Zygfryd, Biniek Józef, Błaszkiewicz Marian, Bock Helena, Bryłiński Grzegorz, Bryza Ludwik, Bukowski Wacław, Budzyński Jan, Cegłarek Tekla, Ciesielski Jan, Chaber Eugeniusz, Chodyko Michał, Chmielecki Alfons, Cofalski Józef, Czajka Zygmunt, Czepnik Zofia, Czerwiński Adam, Dembiński Czesław, Dominiczak Franciszek, Dopieralski Stefan, Drzewiecki Leon, Dutkiewicz Stanisław, dr Dworczak Władysław, Dworczak Stefan, Dymek Leonard, Felczyńska Bronisława, Fijałkowski Stanisław, Filipowicz Franciszek, Flaszyńska Janina, Formanowicz Kazimiera, Frąckowiak Franciszek, Frankiewicz Kazimierz, Girzejowski Józef, Gliński Lucjan, Gostyński Kazimierz, Gubała Kazimierz, Górny Wiktor, Habicht Józef, Hoffmann Kazimierz, Hojeński Ludwik, Janczak Zofia, Jankowski Władysław, Jankowski Roman, Janicki Stanisław, Jakubowska Ewa, Jeziorny Ludwik, Jęchorek Ambroży, Kabaciński Jan, Kabarowski Tadeusz, Kaczmerek Stefan, Kaczmarek Stanisław, Kajczyk Michał, Kamiński Walenty, Kapuściński Franciszek, Kazmucha Jan, Kęsy Jan, Kijak Jan, Kmiećkowiak Irena, Koczorowski Franciszek, Kraczek Antoni, Krzak. Jan, Krzeszczak Ludwik, Kryszewski Witold, Kubicki Edward, Kula Jakub, Kumoch Walerian, Kuroszczyk Mieczysława, Kurzawa Florian, Kurzawski Franciszek, Kołodziejek Dominik, Koczorowski Jan, Koczorowska Joanna, Konieczny Jan, Kowalska Maria, Kowalska Anna, Kowalski Władysław, Kowalski Jan, Kozak Antoni, Lenart Stanisław, Leraczyk Franciszek, Lis Wiktor, Lew Augustyn, Lewandowski Piotr, Lewicka Jadwiga, Lingas Henryk, Lisiecka Kazimiera, Litke Marian, Lizakowski Kleofas, Liwerski Julian, Ławniczak Stanisław, Łuczak Czesława, Łuszczewski Henryk, Malicka Weronika, Małdziński Marceli, Matuszewski Stanisław, Matuszyński Mieczysław, Mazurek Wacław, Mączewski Stanisław, Mianowski Marian, Michałak Stanisław, Mikołajczak Marian Antoni, Mikołajczak Maria, Mikołajski Klemens, Milczyński. Józef, Misiorny Leon, Misiaczyk Maria, Mizerska Maria, Mulczyński Leon, Mulewski Bernard, Musiał Władysław, Nafalska Kazimiera, Nawrocki Jan, Nentwig Tadeusz, Niemiec Stefan, Nowocień Stefan, Nowak Jan, Nowakowski Jan, Peikert Józef, Pajkert Wiktor, Pałuka Antoni, Papich Tadeusz, Patella Jan, Paterska Irena, Pawlicki Feliks, Paziewski Witold, Pernak Marian, Piechowiak Franciszek, Pinkowski Wojciech, Piotr Hieronim, Plura Franciszek, Początek Józef, Podolińska Bożena, Polcyn Tadeusz, Posłuszny Aleksander, Pospieszny Feliks, Prątkowska Władysława, Przybylak Antoni, Przybylski Eugeniusz, Przybył Jan, Radomska Maria, Rachelska Maria, Rakowa Aniela, Rąkowska Rozalia, Remlein Ignacy, Rewers Franciszek, Rochowski Franciszek, Rosicki Teodor, Rossa Zenon, Ruszkiewicz Gertruda, Różycki Franciszek, Rzepa Stanisław, Rychlicki Czesław, Rychły Ludwik, Serówka Edmund, Seyda Konrad, Siejek Józef, Siwak Józef, Skibiński Piotr, Skrzypczak Antoni, Sliwczynska Zofia, Słoniowski Walerian, Sławiński Stefan, Smolarz Stefan, Sobczak Kazimierz, Spaleniak Mieczysław, Spychała Czesława, Stelmaszyk Irena, Stodulski Marian, Stefaniak Adam, Stręk Stanisław, Suchorska Izabela, Szczepaniak Kazimierz, Szelągiewicz Janina, Szkudlarek Roman, Szkudlarek Tadeusz, Szofer Teodor, Szpakowski Gustaw, Szulc Tadeusz, Szusciak Władysław, Szymoniak Jan, Szymańska Irena, Szymański Jan, Teodorczuk Ryszard Zygmunt, Tomys Paweł, Thiem Wacław, Trafny Józef, Trojnarski Jerzy, Wasiela Stanisław, Walczak Stanisław, Walkowiak Walenty, Wąs Jan, Woymann Elżbieta, Wędrychowicz Eugeniusz, Wiatrak Pelagia, Wierzbiński Wojciech, Wilczyński Michał, Wojtkowiak Józef, Wojciechowski Ignacy, Wojtkowiak Walenty, Wojciechowski Henryk, Wójcik Wojciech, Wójcik Leokadia, Wolnik Walenty, Wróblewski Franciszek, Zakrzewski Marian, Żamler Władysław, Zbanyszek Kazimierz, Zdeb Henryk, Ziemkowski Stanisław, Złobińska Maria, Znińska Stanisława.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 21 lipca 1955 r. nr 0/1326 - na wniosek Centrali Rolniczej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamczyk Ryszard, Adamczyk Tadeusz, Alwast Włodzimierz, Bachmat Bronisława, Bajda Franciszek, Bakuła Czesław, Balon Walenty, Banach Zygmunt, Banasiak Wiktor, Bandrowski Andrzej, Baran Mikołaj, Baraniecki Józef, Barański Stanisław, Bartosiak Jan, Basiak Stefan, Bauer Wanda, Bauman Julia, Becker Stefania, Bednarczuk Adam, Bereda Michał, Berbec Wacław, Bereziak Józef, Berzyn Janina, Białas Franciszek, Białoskórski Tadeusz, Sienkiewicz Zygmunt, Biernacka Bronisława, Błasiak Aleksander, Błaszczyk Teodor, Plicharz Bolesław, Blechinger Karol, Błaszczak Stanisław, Błaszczak. Maria, Bocheński Walenty, Boczar Bolesław, Bocian Dominik, Bogdan Władysław, Bogusz Maria, Bojarska Eugenia, Bójska Alicja, Boruc Józef, Bosowski Edmund, Brochocka Waleria, Brolewicz Stanisław, Brodniewicz Stefan, Brykczyński Józef, Brym Stefan, Buba Teodor, Buczarski Józef, Buczek Karol, Bulik Jan, Bujnowski Józef, Burdziński Marceli, Buczyński Marian, Burbeła Adam, Celej Władysław, Ceran Jan, Chłodnicka Lidia, Chełchowska Henryka, Chłodnicki Jan, Chmielewski Mścisław, Cbmielewski Józef, Chmielewski Jan, Chojnacki Jerzy, Chocholski Stanisław, Chojnacki Kazimierz, Chrostowski Witold, Chneron Tadeusz, Chruścielewski Antoni, Chudzyński Józef, Chyliński Józef, Chymkowski Józef, Cichoń Joachim, Ciepiela Edward, Cieślińska Urszula, Cieplak Kazimiera, Cioch Stanisław, Cisowski Czesław, Czajka Edward, Czajkowski Józef, Czajkowski Makary, Czarnecki Jan, Czech Józef, Czupała Jadwiga, Czerniak Adolf, Czermiński Wacław, Cybul Wacław, Czyż Józef, Dancewicz Zbigniew, Damięcki Tadeusz, Dankowski Władysław, Denkiewicz Stanisław, Dębowski Czesław, Dębska Bronisława, Dela Stanisław, Deluga Edward, Diakowski Julian, Dobrowolski Eugeniusz, Dobrzyńska Stefania, Dobrzański Józef, Dobrzycka Zoja, Dolecki Mieczysław, Domiński Tadeusz, Drzymała Wiktoria, Drobna Anna, Drzazga Jan, Drożdzewski Roman, Duda Jan, Dudek Łucja, Durka Irena, Dudek Tadeusz, Dumało Władysław, Durek Zofia, Diakowski Tomasz, Dzieniszewski Antoni, Dziewiecka Halina, Dyjak Franciszek, Dytko Paweł, Dyłewski Zbigniew, Dzwonnik Czesław, Eronim Czesław, Fedyszyn Piotr, Fink Józef, Fibich Henryk, Felczak Jerzy, Fijałek Maria, Filipowicz Czesława, Filipowicz Teodor, Flesler Kazimierz, Frąckiewicz Konrad, Gadawski Wacław, Gagaska Franciszek, Gala Stanisław, Galas Stefan, Gałecki Edward, Gawron Wacław, Gawron Jan, Gawryjołek Adam, Giez Franciszek, Gniłka Helena, Glania Józef, Gładki Feliks, Głowacka Alicja, Głogowski Władysław, Głowacka Maria, Głowacki Marian, Gnatowski Stanisław, Gogolok Gerhard, Golan Zygfryd, Goliasz Wacław, Goławski Wacław, Goliasz Piotr, Goldberg Antoni, Gonsior Elżbieta, Gorzkowski Stefan, Gorzycki Kazimierz, Gotowicki Zygmunt, Goworek Jan, Górska Zofia, Górski Kazimierz, Górski Jan, Górski Stanisław, Grabowski Jan, Gruziel Stanisław, Grzesikiewicz Edward, Grygrowski Ireneusz, Grzybiński Grzegorz, Gura Franciszek, Haake Gustaw, Melon Stanisław, Hałub Józef, Henzler Fryderyk, Hereda Longin, Homan Tadeusz, Idzi Piotr, Indyka Jan, Iwanowski Franciszek, Iwanowski Józef, Jabłecka Bolesława, Jackowski Jan, Jaglak Kazimierz, Jagłowski Romuald, Jakubik Antoni, Jakubowicz Józef, Jakubowski Czesław, Jamioł Wojciech, Janicka Amelia, Janiec Jan, Jankowska Irena, Jankowski Antoni, Janowski Stanisław, Jarowicki Michał, Jaruzelska Wanda, Jasiak Henryk, Jasiński Władysław, Jaśkowiak Józef, Jastrząb Bronisław, Jastrzębski Tadeusz, Jastrzębowski Antoni, Jastrzębski Marceli, Jastrzębski Tadeusz, Jaszczolt Kazimiera, Jaworski Marian, Jaworski Mikołaj, Jenoch Marian, Jesiak Józef, Jeruzalska Cecylia, Józefski Lucjan, Jurkiewicz Stanisław, Jurzyk Bolesław, Juzwin Władysław, Juźwin Adam, Kaczorowska Wanda, Kącicki Ignacy, Kaczmarek Michał, Kalata Leon, Kalemba Piotr, Kalinowski Konstanty, Kalinowski Franciszek, Kalenkiewicz Jadwiga, Kamiński Stanisław, Kaniak Władysław, Karasiński Ignacy, Karpiński Stanisław, Kamiński Jan, Karniewski Michał, Kasperczyk.Marta, Kasztalski Józef, Karlicki Michał, Kawka Józef, Kaźmierowski Władysław, Kępa Eleonora, Kępski Marian, Kęsicki Robert, Kisielski Andrzej, Kitliński Alfred, Kleinert Józef, Klicki Konstanty, Kłym Stefan, Klubka Antonina, Knij Eugeniusz, Kochnowicz Wiktor, Kochańska Maria, Kolerski Ignacy, Kolibabski Jan, Kołodziejski Józef, Kołakowski Stanisław, Komendacki Piotr, Kopacz Karol, Kopera Jan, Koperski Jan, Korzeniowski Bronisław, Kordowski Marian, Kosmalski Bolesław, Kotyrba Wojciech, Kowalski Wincenty, Kowalski Czesław, Kowalik Jan, Kowalczyk Wacław, Kowal Marian, Kosuń Wanda, Kowal Leopold, Kowalski Władysław, Kozicińska Pelagia, Kozłowska Maria, Kozłowski Jan, Krajewski Zygmunt, Krawczyński Tadeusz, Kreczmański Franciszek, Krekora Stanisław, Król Bronisław, Kryś Stanisław, Krzywonos Karol, Krupa Andrzej, Kucharek Józef, Kuczkowski Wacław, Kujawski Marceli, Kukieciak Piotr, Kuka Aleksy, Kuśmierek Jan, Kusina Stanisław, Kołotowski Jan, Kwiotek Klara, Langiewicz Mieczysław, Lesiak Stefan, Leszko Stanisław, Leszczyński Szczepan, Leszczyński Jan, Lewandowski Antoni, Lewandowski Zygmunt Sławomir, Lewandowski Henryk, Lewandowski Paweł, Linowski Władysław, Liwski Antoni, Łopata Bernard, Lubowiecki Roman, Łach Maria, Łaszczewski Wacław, Ławicki Franciszek, Łękarska Wanda, Łubińska Krystyna, Łukasik Franciszek, Łyko Marian, Macielag Stanisław, Machałowski Stefan, Macheleidt Jan, Machnacki Jan, Macuga Stanisław, Mainka Alojzy, Majewski Władysław, Majkowski Tadeusz, Mak Anna, Mandziuk Mirosław, Marczak Jan, Marczyk Tadeusz, Marcinkowski Karol, Marczuk Józef, Marszałek Ludwik, Massalska Krystyna, Marszałek Gerhard, Marudziński Józef, Materlik Hubert, Matjasiak Zolia, Matysiak Franciszek, Mazurkiewicz Albin, Mazurkiewicz Jan, Mędryk Jan, Melnyczuk Lucyna, Mendygrał Zofia, Merta Janina, Mertz Jerzy, Miączynski Czesław, Migdalski Franciszek, Michalski Józef, Michniewicz Józef, Mijas Bolesław, Michałowski Edward, Milewska Stefania, Miłoszowa Janina, Miranowicz Karol, Misztal Stefan, Młyńczyk Mieczysław, Młynek Czesław, Moczko Paweł, Mokrzanowski Henryk, Mondrowski Stefan, Morciniec Maria, Mossakowski Wacław, Mrozew Aleksander, Mrozowski Henryk, Mucha Marian, Maras Józef, Mydłowski Mieczysław, Myślak Zygmunt, Myśliwiec Bolesław, Nagurski Bogdan, Napiórkowski Stanisław, Nawrot Bernard, Nazimek Jan, Nec Zygmunt, Nejfeld Kazimierz, Niklas Klara, Nitta Stanisław, Nikiel Franciszek, Niemiec Robert, Nolepa Piotr, Nos Teresa, Nosek Maria, Nowakowski Adam, Nowacka Stanisława, Nowak Aleksander, Nowaczek Wilhelm, Obłudka Jan, Obzejta Jan, Ochtabińska Leontyna, Ochalik Roman, Okwiecińska Wanda, Olejnik Maria, Olejnik Władysław, Olkowski Jan, Olszewski Stefan, Ołowiński Józef, Osadnik Gerhard, Osińska Maria, Ostrowski Stefan, Ostrowski Ludwik, Owsiak Zołia, Pagieła Franciszek, Pajer Zygmunt, Pakulniewicz Stanisław, Pasternak Tadeusz, Pawluk Stanisław Hipolit, Pawlak Aleksander, Pawłowska Emilia, Pawiński Eugeniusz, Perek Hipolit, Pergoł Klemens Stanisław, Pręcikowski Jerzy, Pieta Edward, Pietras Lucjan, Pierzchała Aleksandra, Pietrzak Jan, Pietrzyk Antoni, Pietrzak Anzelm, Pietrusiak Stanisław, Piórkowski Bolesław, Piórkowski Józef, Piziak Franciszek, Polit Józef, Polniak Bolesław, Półkośnik Tadeusz, Poluchowski Stanisław, Poryziński Ignacy, Powązka Stanisław, Poźniak Jan, Prokocki Bolesław, Pronobis Franciszek, Przybylski Tadeusz, Przybyliński Henryk, Przybylski Stanisław, Przeworski Wawrzyniec, Pszczółkowski Mieczysław, Pyrak Zofia, Radaszkiewicz Włodzimierz, Radziszewski Józef, Rawicka Antonina, Rafalska Natalia, Rączka Jan, Rączkiewicz Edward, Rękas Anna, Rogocz Henryk, Rojewski Franciszek, Rousseau Jadwiga, Rozko Jan, Rydzewski Józef, Rysko Henryk, Rytowski Adolf, Rubin Marta, Rucki Mieczysław, Ruciński Henryk, Rumiancewa Alina, Rurka Tadeusz, Rusin Roman, Rutkowski Stanisław, Ruzicki Jan, Sacchetti Dominik, Sadowski Jan, Sadowski Wojciech, Sagan Michał, Salamon Hildegarda, Sałęga Władysław, Sałajczyk Stanisław, Samborski Mikołaj, Sandecki Marian, Sarapak Tadeusz, Satnowicz Apolonia, Sawicki Jan, Sawulski Jan, Szatur Halina, Segda Stefania, Senejko Piotr, Sępioł Stefan, Serafin Władysław, Szewczyk Kazimierz, Szenajch Karol, Szewczyk Zygmunt, Schmidt Tadeusz, Schab Bazyli, Scięgosz Kazimierz, Sieklucki Kazimierz, Sietczyński Tadeusz, Sklepkowski Stanisław, Sikora Jan, Silna Zofia, Siewierski Stanisław, Szklarz Józef, Skolimowska Stanisława, Sławińska Mieczysława, Smoła Tomasz, Smolen Władysław, Sniadecki Zygmunt, Sniegocki Marian, Sniegocki Józef, Snieżek Franciszek, Sobolewski Stefan, Socha Jan, Sołowiów Konstanty, Sosińska Helena, Szopa Wacław, Szostak Michał, Szoro Mieczysław, Srednicki Mieczysław, Sroczyńska Maria, Sroda Jan, Stadnicki Marcin, Stanisławski Stefan, Staszyński Ludwik, Stasiak Jan, Stankusz Anna, Stano Stefan, Stasiewicz Czesław, Starczewski Michał, Stankiewicz Franciszek, Stańczyk Władysław, Stepek Ignacy, Stępniak Franciszek, Stefan Zofia, Stein Henryk, Stępień Stanisława, Stefaniak Stanisław, Stefaniak Stanisław, Stępniak Krystyna, Strąk Stanisław, Stopyra Bronisław, Sipiczyński Antoni, Strumiński Marceli, Szpytko Alojzy, Sul Edward, Suliński Jan, Sufranek Józef, Surówka Stanisława, Swięch Maria, Swiętek Zdzisław, Swiętek Walenty, Szwetka Antoni, Swierc Paweł, Swierkocki Edward, Szczapa Franciszek, Szczepaniak Wacław, Szczęśniak Wacław, Syta Stanisław, Sylwanowicz Franciszek, Syniawa Franciszek, Szydło Ryszard, Szydłowski Stanisław, Szynol Antoni, Szymczyk Roman, Szymański Marian, Tanaś Stanisław, Taradowska Otylia, Tarkowski Michał Mirosław, Tomaszewicz Ludwik, Tomasik Zygmunt, Tunicki Grzegorz, Traczuk Michał, Trojanowski Henryk, Troć Henryk, Trypens Franciszek, Tyczyński Tomasz, Urban Andrzej, Urbanowska Apolonia, Urbańska Maria, Uścinowicz Leon, Wacław Zbysław, Wagner Henryk, Walczak Tadeusz, Walczak Stanisław, Walczak Leon, Waligóra Edward, Warchol: Jan, Wasilewicz Stefan, Wardowski Henryk, Wenerski Józef, Wejs Stanisław, Wernik Władysław, Wikiel Wincenty, Winiarczyk Anna, Winiarski Józef, Wiącek Alfons, Więcławski Jan, Wiewióra Stanisława, Wiernicki Tadeusz, Wieczorek Paweł, Witkowska Maria, Wiśniewski Nicefor, Wierzbicki Stanisław, Witkowska Daniela, Wojciechowski Bronisław, Wójcik Jadwiga, Wójcik Władysław, Wojdała Stanisław, Wójtowicz Grzegorz, Wójtkowska Eugenia, Wojciński Władysław, Wojda Kazimierz, Wojciechowski Ryszard, Woźnicki Kazimierz, Wramba Wilhelm, Wróbel Eugeniusz, Wróblewski Stanisław, Wujek Roman, Wyrzykowski Ludwik Władysław, Wyrzykowski Władysław, Wyzińska Helena, Zabierowski Kazimierz, Zachariasz Kazimierz, Zając Jan, Zagórski Stanisław, Zakroczymski Jan, Zalewski Bogdan, Zawitkowski Józef, Zawiślak Władysław, Zdunowski Kazimierz, Zegier Józef, Zelent Bolesław, Zielińska Janina, Zieliński Bohdan, Zieliński Zdzisław, Zieliński Kazimierz, Ziemczyk Henryk, Ziółkowski Aleksander, Zygmunt Piotr, Zrałko Władysław, Żbikowska Wanda, Żemełka Maksymilian, Życiński Sławomir, Żurawski Leon.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 21 lipca 1955 r. nr 0/1327 - na wniosek Ministra Rolnictwa - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamczewski Stanisław, Alchimowicz Edward, Alkiewicz Janina, Alksnin Wiktor, Ambroziak Edward, Antosik Marian, Andreczko Józef, Arciuch Henryk, Arens Edward, Augustyniak Józef, Awęcka Helena, Bagrowski Władysław, Balaszczuk Włodzimierz, Bamber Stanisław, Barabasz Piotr, Baranowski Kazimierz, Baranowski Eugeniusz, Bardua Romuald, Bartczak Marian, Bartosik Szczepan, inż. Bartosik Władysław, Bartoszewski Kazimierz, Bator Mieczysław, Bednarek Józef, Bednarek Bronisław, Bednarek Edmund, Bełkot Bronisława, Berbeć Jan, inż. Berezowski Anatol, Berger Tadeusz, Bernhardt Jarosław, Białoń Jerzy, Bieniek Roch, Biernacki Janusz, Biernat Paweł, Blinkiewicz Jan, Błaszczyk Władysław, Błaszczyk Stanisław, Błaszczyk Marian, Błyszuk Grzegorz, Bochniak Stanisław, Boczek Eugeniusz, Boik Jan, Bokwa Zygmunt, Boldt Stanisław, Bruski Alojzy, Boniński Janusz, Borecki Wacław, Borowiecki Jan, Bracław Edward, Brodowska Aleksandra, Bromowicz Tadeusz, Breziński Józef, Brzujszczak Jan, Brył Jan, Budzyński Władysław, Bugla Karol, Burda Franciszek, Bury Jan, Buza Antoni, Cabaj Edward, Centowski Aleksander, Ceranko Czesława, Chalawa Maria, Chaładus Adam, Chałupka Franciszek, Chechelski Leszek, Chechłowska Wanda, Chełmiński Marian, Chordliczko Antoni, Chruściel Jan, Chrząstek Józef, Chrząszczewski Edward, Ciechocińska Władysława, Cicha Maria, Cichoń Jan, Cichy Józef, Cieplik Marceli, Ciereszko Michał, Cieślewicz Zbigniew, Cnota Piotr, Cuper Stanisław, Cwarno Stanisław, Cyga Franciszek, Cywiński Bolesław, Czacki Jerzy, Czarnecki Walerian, Czastrau Adolf, Czartoryjski Stanisław, Czerniecki Władysław, Czerniuch Jan, Czernik Zygmunt, Czekalski Stefan, Czereszko Czesław, Czerniak Stanisław, Czerwiński Edward, Czudecki Władysław, Dancewicz Maria, Dąbrowski Stanisław, Dąbrowski Witold, Dąbrowski Czesław Bronisław, Dembowski Stanisław, Dmochowski Jerzy, Dobrosik Konstanty, Dobrowolski Franciszek, Donder Władysław, Domagała Stefan, Domagała Feliks, Domański Stanisław, Dubas Antonina, Dudarewicz Witold, Dudji Aleksy, Dudzik Władysław, Dumańska Helena, Durys Zuzanna, Duś Władysław, Dwórnicki Antoni, Dyba Walenty, Dychto Józef, Dyja Antoni, Dysierowicz Antoni, Dziąg Aniela, Dzięglewska Karolina, Dzierzbiński Kazimierz, dr Dzierżyński Józef, Dziuba Wojciech, Ekonomowicz Antoni, Fahrenholz Zbigniew, dr Faliński Seweryn, Falkowski Józef, Feliński Adam, Figura Adam, Fijałkowska Natalia, Filipowski Władysław, Filipczyk Hubert, inż. Frącz Edmund, Frelek Marian, Frontczak Stanisław, Frycz Karol, mgr Fulara Andrzej, Fułek Wiesław, Furdal Michał, Gajda Cecylia, Gajewski Andrzej, Gajzler Jan, Galikowski Jan, Galus Marian, Gawroński Florian, Gawrysiak Jan, Gembalskl Antoni, Gębarowski Tadeusz, Gielarek Józef, Gilski Michał, Gierałtowski Stefan, Gierszewski Lucjan, Glenc Maksymilian, Gliński Józef, Główczyński Gabriel, Głuszek Jan, Golański Stanisław, Golba Józef, Gołębiewski Stanisław, Gomuliński Karol, Gońda Wojciech, Góra Feliks, Góra Adam, Góralczyk Franciszek, Górna Józefa, Górnik Czesław, Górski Zygmunt, Górski Józef, Grabania Jerzy, Grabowska Maria, Grecki Zygmunt, Gregor Mieczysław, inż. Grodzki Józef, Gromada Zygmunt, Grudzień Stefan, Gryza Józef, Grzegórzek Łucja, Grzyl Czesław, Hacaga Stanisław, Heleski Józef, Hes Jan, Hoffmann Czesław, Horzelski Mieczysław, Hur Bazyli, Hyrycz Bronisław, Ilwicki Mikołaj, Imbierczyk Andrzej, Imielski Czesław, Jodkiewicz Antoni, mgr Issajewicz Irena, Iwanicka Helena, Jabłoński Bolesław, Jackowski Bolesław, Jachimowicz Mikołaj, Jakimko Mikoiaj, Jakucewicz Stefan, Janicki Szczepan, Jamis Władysława, Janusz Józef, Januszkiewicz Tymoteusz, Jarecka Zofia, Jarmoliński Michał, Jarmużak Marcin, Jarecka Mirosława, Jarysz Mieczysław, Jarzębski Stanisław, Jasica Jan, Jasiukiewicz Piotr, Jasłowski Mieczysław, Jaszczak Ignacy, Jaworski Roman, Jedliński Kazimierz, Jęczmionka Edward, Jędrzejuk Józef, Joszkowski Dymitr, Józefiak Stefan, Jóźwiak Franciszek, Juchacz Roman, Jurga Władysława, Kacprzyk Henryk, Kaczmarski Bronisław, Kaczmarek Józef, Kaczyńska Anna, Kalinowski Franciszek, Kalisiak Teofil, Kałużny Feliks, Kamiński Konstanty, Kamiński Marian, Kampczyk Hieronim, Kania Franciszek, Kania Bronisław, Kapela Alojzy, Kapeliński Józef, Kaperowski Czesław, Kapsa Edward, Karwas Stefan, Karzyński Franciszek, inż. Kasperlik Witold, Kasprzak Olech, Kasprzak Stanisław, Kazimierczak Józef, Kaźmierczak Józef, Kejdana Stefan, Kelner Jan, Kempny Stanisław, Kędziora Józef, Kędzierski Józef, Kędzia Antoni, Kiernicki Mieczysław, Kijewska Cecylia, Kikosicki Józef, Kila Józef, Klatka Franciszek, Klimczak Irena, Klimek Józef, Kłopotowski Paweł, Kmiecik Władysław, Kmiecik Franciszek, Koczaski Ignacy, Kohler Tadeusz, Kołdra Józef, Kolodziejczyk Franciszek, Kołybko Ksienia, Kominiak Stefan, Koniarek Ludwik, Konieczny Antoni, Konieczyński Bolesław, Konwicka Irena, Kopacz Jan, Kopeć Jan, Koput Czesława, inż. Kordys Jerzy, Koren Maria, Korogoda Wiera, Korpnik Anna, Koziak Tadeusz, Kotlarski Mikołaj, Kotliński Władysław, Kowalczyk Stanisław, Kowalczyk Stanisław, Kowalczyk Jan, Kowalski Józef, Kowalski Hipolit, Kowalski Paweł, Kowszyło Zofia, Kozanecki Tadeusz, Kozłowski Henryk, Kozłowski Antoni, Kozłowski Roman, Kozłowski Bernard, Kozioł Juliusz, Krajda Maria, Krajewski Marian, Krakowiak Jan, Krasiński Feliks, Krata Szczepan, Krawczyński Józef, Krawczyk Helena, Krawczyk Stefan, Krawiak Antoni, Krężel Wincenty, Krotkowski Jerzy, Królik Piotr, Królikowski Stanisław, Kruk Bolesław, Krakowski Józef, Krzemiński Dominik, Krzysztofik Czesław, Krzysztoforski Zbigniew, Krzywoń Józef, Krzywoń Roman, Krzyżaniak Józef, Kryński Krzysztof, Krystowczyk Henryk, Kubach Katarzyna, Kubacki Janusz, Kubiak Wacław, Kubak Leon, Kubieki Władysław, Kubik Andrzej, Kubik Wacław, Kublicki Julian, Kucharczyk Józef, Kucharski Jan, Kucz Józef, Kujszczykc Władysław, Kukieła Bronisława, Kukliński Franciszek, Kula Tomasz, Kuliński Stanisław, Kulupa Edmund, Kunakowicz Katarzyna, Kunz Bolesław, Kuperski Alfons, Kurniczak Jan, Kurpiowski Jan, Knryk Andrzej, Kuszmider Zofia, Kuś Wincenty, Kuźmińska Maria, Kwaśny Czesław, Kwiatkowski Kazimierz, Kwartnik Michał, Kwazebart Józef, Laskowski Karol, Latacz Jan, Lebiecki Antoni, Ledworowski Leszek, Lec Stanisław, Lerczak Władysław, Lesiak Marian, Lesiak Józef, Leśniak Karol, Leśniewski Andrzej, Leszczyńska Nina, Lewandowski Mieczysław, Lipowski Jerzy, Lis Stefan, Lisowska Zofia, Luboński Kazimierz, Luchowiec Józef, Lulkowski Mieczysław, Łabudek Helena, Łachacz Stanisław, Ładyński Stanisław, Łapisz Paweł, Łastowski Konstanty, Łomnicki Waldemar, Łucjanek Stanisława, Łuczek Ignacy, Łuczan Józef, Łukomski Stefan, Łuska Alojzy, Łutowicz Henryk, Maciejewski Józef, Maciszewski Wacław, Maćkowiak Jan, Macuga Maksymilian, Macurowa Leopoldyna, Magda Franciszek, Majewski Edward, Majewski Józef, Majewski Leon, inż. Majewski Stanisław, Majewski Tadeusz, Makieła Bronisław, Makowski Stanisław, Małachowski Stefan, Manias Stefan, Maniszewska Wanda, Marański Czesław, Marciniak Franciszek, Marcinowicz Kazimierz, Marchocki Walerian, Marczycha Jan, Marczuk Władysław, Marek Teresa, Marszałek Stefan, Masłocha Marian, Materka Stefan, Matewko Tadeusz, Matuszewski Władysław, Matuszkiewicz Józef, Matułowicz Jan, Matusiak Piotr, Matusiak Władysław, Matyjek Jan, Matyszczak Franciszek, Mazurski Stefan, Majnert Jan, Meisner Jerzy, Mencnarowski Jan, Mendelak Aniela, Meszka Bolesław, Merski Jan, Metz Stanisław, Michalak Wacław, Michałowska Anna, Michalski Konstanty, Miedziński Marian, inż. Miehle Franciszek, Mikulski Michał, Mieroszewska Władysława, Migdal Stanisław, Mikołajenko Mikołaj, Milko Olga, Miksa Józef, Miksa Franciszek, Milkiewicz Józef, Miller Janina, Mirski Józef, Misiek Stanisław, Miśkiewicz Mikołaj, Misztal Michał, Młotek Leon, Moder Wojciech, Modry Lech, Modrzejewski Jan, Mokrzycki Konstanty, dr Mościcki Marian, Mrowiec Jerzy, Mrozowska Halina, Mucha Henryk, Myśliwiec Jan, Naczas Tadeusz, Nadański Włodzimierz, Nafalski Kazimierz, Nakiela Józef, Narkiewicz Jan, Nerkowski Jan, Narusz Wiktor, Nawrocki Władysław, Nieborak Władysław, Niedoba Jan, Niewiadomska Katarzyna, Nitkowski Wawrzyniec, Nogalska Eugenia, Nosel Edward, Nowaczyk Mieczysław, Nowak Antoni, Nowak Genowefa, Nowak Tadeusz, Nowakowski Bolesław, Nowakowski Jakub, Nowakowski Jerzy, Nowakowski Kazimierz, Nowakowski Stanisław, Nowakowski Szymon, Nowara Gertruda, Nowicki Józef, Nowicki Kazimierz, Nowicki Wiktor, Nowiński Jan, Nowiński Tadeusz, Nowosławski Edward, Ochman Jerzy, Ochojski Bolesław, Okwieciński Jan, Olasek Franciszek, Oleszczuk Stanisław, Olszewski Franciszek, Olszewski Roman, Olbert Stanisław, Olewiński Janusz, Omyła Władysław, Orchowski Piotr, Orszalik Józef, Orzeł Józef, Oset Antonina, Oskierko Jan, Oślislok Marian, Ossowski Leon, Ostrowski Kazimierz, Ostrowski Marian, Owcarz Piotr, Ozga Paweł, Pabiański Józef, Pach Halina, Paciejewska Zofia, Paciorkowska Wanda, Paczes Stanisław, Pająk Antoni, Pajdak Jan, Pajdzik Mieczysław, Paluch Stanisław, Pasierbski Zdzisław, Pasoń Jan, Pastuszek Genowefa, Pastuszko Janina, Paszkowski Marian, Patora Feliks, inż. Patuszynski Józef, Pawełczyk Józef, Pawlak Franciszek,. Pawlik Łucjan, Pawłowski Wacław, Pęsiek Kazimierz, Perdion Marian, Piasek Antoni, Piechaczek Jan, Piętka Stanisław, Pietras Stanisław, Pietrasiewicz Eugeniusz, Pietrzak Józef, Piotrowski Antoni, Piotrowski Józef,. Piotrowski Michał, Pioruński Henryk, Piwko Jan, Płachciński Stanisław, Płaczkowski Stanisław, Pląskowski Aleksander, Pleszkiewicz Włodzimierz, Pliszka Łukasz, Płomiński Mieczysław, Płoszka Jan, Płotka Jan, Płuciennik Antoni, Pluta Ignacy, Podgórski Karol, Podgórski Teodor, Podgórski Władysław, Podlewski Michał, Pogoda Roman, Polechoński Zdzisław, Półchłopek Stanisław, Poleszczak Włodzimierz, Ponikły Jan, Popiela Antoni, Popowicz. Włodzimierz, Possinger Władysław, Potrykus Franciszek, Potyrała Bolesław, Prus Mieczysław, Prystaj Helena, Przegaliński Józef, Przeździecki Władysław, Przybylski Józef, Przybysz Zygmunt, Pucek Franciszek, inż. Pulczyński Jerzy, Pypkowski Władysław, Pyta Stefan, Pytlas Marian, Pytko Tadeusz, Pyzik Zygmunt, Raczko Jan, Raczun Adolf, inż, Radoliński Wacław, Radzik Tadeusz, Rakowski Władysław, Ramatowski Lucjan, Ratajczak Tadeusz, Ratajczak Walerian, Rawlik Stefan, Reducha Wincenty, Rędzikowski Józef, Rejnowski Henryk, Rek Cyprian, Rek Rudolf, Renkawek Wacław, Rodkiewicz Józef, Rogoż Mieczysław, Rojkiewicz Leon, Rokuszewski Jan, Rolka Franciszka, Romańczuk Mieczysław, Rowiński Karol, Ruchl Paweł, Rula Józef, Rutkowska Marianna, Rutkowski Stanisław, Rybak Władysław, Rychlicki Roch, Rychlicki Zbigniew, Rychłowski Józef, Rychter Rajmund, Ryniewicz Zofia, Ryszkiewicz Roman, Radliński Tadeusz, Sadowski Czesław, Sagan Zygmunt, Sala Eugenia, Samulczyk Zbigniew, Santarius Maria, Sawicki Józef, Sawicki Stanisław, Sawicki Władysław, Sęczkowski Roman, Segit Antoni, Selder Ignacy, Siatecki Mieczysław, Sibiata Ignacy, Siemieńczyk Arkadiusz, Slesicki Wiktor, Sikora Piotr, Sikorski Kazimierz, Sileikis Leopold, Simonczyk Hipolit, Siubczyński Edmund, Skawina Jan, Skiba Wacław, Skierczyński Franciszek, Stoczylas Władysław, Skubis Józef, Skupień Paweł, Skwarczyński Jan, Skwarczyńska Maria, Skrzypczek Feliks, Skrzypecki Roch, Sląski Władysław, Słodownik Wawrzyniec, Słupski-Kartaczowski Zbigniew, Służewski Andrzej, Smietana Tadeusz, Smieszek Feliks, Smoliński Franciszek, Smulewicz Szczepun, Sniady Franciszek, Sniecikowski Czesław, Snieszko Zygmunt, Sobczak Franciszek, Sobczak Piotr, Sobczak Stefan, Sobierański Jan, Sobieski Władysław, Sobkiewicz Stefan, Sobolew Ksenia, Sochacki Franciszek, Sokołowski Hieronim, Sokołowski Kazimierz, Soleniec Aleksander, Sołtyk Henryk, Sosnowski Janusz, Sowa Antoni, Stachowicz Maria, Stachurska Gertruda, Stankiewicz Jan, Stasiak Jan, Stasiak Tomasz, Starzecka Janina, Starzewski Stefan, Stefan Jan, inż. Stefan Kazimierz, Stefanik Józef, Stefanowski Eliasz, Stępień Klemens, Stępień Piotr, Stępień Stefan, Stępień Stefan, Sternal Alfons, Stęsicki Władysław, Stokowski Mieczysław, Stos Józef, Stuchała Władysław, Straburzyński Eugeniusz, Strażyc Michał, Strzelec Stanisław, Sujecki Józef, Sukiennik Michał, Sulski Hilary, Sumiński Józef, Suszyna Ignacy, Swiątczak Katarzyna, Swiercz Tadeusz, Swoboda Jan, Szablewski Maksymilian, Szafnicki Henryk, Szafulera Józef, Szarnia Franciszek, Szczecina Józef, Szczechowski Józef, Szczedor Władysław, Szczepańska Paulina, Szczepański Józef, Szczepkowski Antoni, Szczeslo Franciszek, Szczesniak Edward, Szczotka Jan, Szędzioł Anna, Szal Stanisław, Szerbierski Kazimierz, Szewczuk Wacław, Szkatuła Oskar, Szkup Kazimierz, Szczek Marian, Szpatowicz Witold, Szubert Stanisława, Szulc Tadeusz, Szulczewski Zygmunt, Szumski Władysław, Szweda Bronisław, Szybiński Jan, Szyc Zygmunt, Szyja Piotr, Szymanek Stanisław, Szymańska Janina, Szymczak Franciszek, Szymczak Stanisław, Szymkiewicz Stefan, Szyperski Apoiinary, inż. Taranda Adam, Tarasiewicz Piotr, Tarasow Apolinary, Taytsch Leon, Tekliński Antoni, Telonga Lucjan, Tlołka Jan, Tomczak Jerzy, Toadel Jan, Topolski Czesław, Tosik Józef, Tosik Stanisław, Traczewski Zygmunt, Trębski Władysław, Truszczyński Stanisław, Truszkowski Marian, Trzebiński Janusz, Tuka Kazimierz, Tyl Stanisław, Tyski Adam, Unterberg Arnold, Urbaniak Ignacy, Urbaniak Stanisław, Urbaniak Władysław, Urbanowicz Franciszek, Urbański Feliks, Uryszek Franciszek, dr Ustupska Stefania, Wabin Edward, Wachowicz Eugeniusz, Walczak Wojciech, Walczyk Zygmunt, Walewska Janina, Walewski Roman, Walski Adolf, Walter Jerzy, Wanek Józef, Wanke Halina, Warguła Eryk, Wasilewski Marian, Wasilewski Czesław, Waszczenko Piotr, Wawrzyniak Franciszek, Wawrzyniak Cecylia, Wądołowski Stanisław, Wątroba Władysław, Wdowiński Celestyn, Węgrzyniak Kazimierz, Wejman Eugenia, Wenerski Józef, Wesołek Edward, Wesołowska Zotia, Wewrsowicz Zenon, Wiącek Józef, Wiącek Wiktoria, Widarski Czesław, Wieczorek Zygmunt, Wieczorkowski Stanisław, Wielgosz Karol, Wierzbicki Jan, Wierzbicki Józef, Wilczak Jan, Winiarski Piotr, Wirecki Kazimierz, Wiśniewski Klemens, Wiśniewski Leon, Wiśniowski Tadeusz, Wiśniewski Tadeusz, Wiśniowski Władysław, Wisz. Jan, Wita Paweł, Wlazłowski Stanisław, Włodarczyk Helena, Włodarczyk Leon, Wnuk Franciszek, Wnuk Wojciech, Wodo Jerzy, Wolańska Stanisława, Wolińska. Zofia, Wojarski Franciszek, Wojczyk Robert, Wojtczak Ignacy, Wojtczak Stefania, Wojtkiewicz Jan, Woźniak Jan, Woźniak Wirgiliusz, Woźniak Jan, Wójt Jan, Wrzesiak Weronika, Wypler Paweł, Wybraniec Jan, Wygocki Alfons, Wykrota Władysław, Wysocki Eugeniusz, Wyszyński Tadeusz, Zabielski Ludwik, Zabłocki Dionizy, Zając Józef, Zarosinski Bronisław, Zasada Józef, Zawadzki. Franciszek, Zbichorski Kazimierz, Zdański Jan, Zdzienicki Lucjan, Zgagacz Czesław, Zgoła Wincenty, Ziegler Jan, Zieliński Stanisław, Zieliński Zygmunt, Zieliński Czesław, Zielińska Stanisława, Zielonkowski Konstanty, Zięciak Franciszek, Zimowski Zenon, Zjawiński Bolesław, Zubek Bronisław, Zubielewicz Władysław, Żak Bolesław, Żebrowski Dominik, Żeleźniakiewicz Mikołaj, Żochowska Maria, Żuraw Wojciech, Żydowo Józef, Żyta Szczepan.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 21 lipca 1955 r. nr 0/1328 - na wniosek Ministra Rolnictwa - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamczyk Józef, Adamus Zofia, Araszkiewicz Jan, Bałchanowski Jan, Bański Stanisław, Barański Kazimierz, Bazylewicz Kazimierz, Bieda Walenty, Binkowicz Władysław, Blum Waldemar, Borowski Stanisław, Cegła Mieczysław, Cioroch Teofil, Czarkowska Teresa, Czujkiewicz Stefan, Czyronis Zygmunt, inż. Baranowski Stefan, Diabelec Feliks, Dobroch Władysław, Dobrzyński Henryk, Domagała Władysław, Dors Fryderyk, Drabek Stanisław, Dziadek Zygmunt, Eichler Edmund, Erzepki Władysław, Fabiszewski Franciszek, Fabiś Stefan, Faustman Wacław, Fidos Jerzy, Fronc Kazimierz, inż. Galewski Marian, Giezek Stanisław, Gludkin Bolesław, Golonka Julian, Goszczyński Stanisław, Góral Zbigniew, Grabowski Jerzy, Gredka Michał, Grela Bronisław, Grobelny Zygmunt, Grodzki Jan, Grzebielucha Stanisław, Hoffman Stanisław, Horaczek Stanisław, Izydorczyk Roman, Jałocha Roman, Jankowski Henryk, Jarzębiak Antoni, Jasiński Władysław, Jaworski Eugeniusz, Jeske Henryk, Jurkowski Jan, Jurkowski Edward, Jurksza Władysław, Juszkiewicz Antoni, Kaczmarkiewicz Antoni, Kalinowski Jan, Kalitka Włodzimierz, Kaminski Marian, Karakulski Eugeniusz, Kiełpiński Bernard, Klamka Stanisław, Kochanek Stefan, Kolanus Marian, Kołodziej Stanisław, Konarzewski Jan, Konieczny Marian, Konieczyński Kazimierz, Kowalczyk Karol, Kucharczyk Zygmunt, Kuciński Stanisław, inż. Kuczyński Zbigniew, Kulczak Wanda, Kulesza Stanisław, Kuliński Stanisław, Kraska Franciszek, Krzysztyniak Karol, Leszczyński Stanisław, Leszczyński Józef, Lewandowski Tadeusz, Lewandowski Mieczysław, Łapkowski Józef, Łukaszewicz Andrzej, Manerowski Mieczysław, Marciniak Stanisław, Marczak Jan, Mazek Eugeniusz, Michalak Marcin, Michałowski Józef, Micuła Czesław, Mikjaniec Bolesław, Misiak Stanisław, Nadworny Franciszek, Niewolak Marian, Obuszko Jan, inż. Odlewany Władysław, Olearski Antoni, Onisko Stanisław, Pacyna Aleksander, Pankowski Zygfryd, Pecak Julian, Piatkowski Franciszek, Piotrowski Jerzy, Pol Ludwik, Potkański Zygmunt, Powałko Kazimierz, Radoch Karol, Ratowski Bronisław, Rechul Czesław, Roth Wawrzyn, Rybicki Henryk, Sekowska Irena, Siemienowicz Tomasz, Sienkiewicz Aldona, Sieradzki Wacław, Skawina Stanisław, Sokołowski Jerzy, Sołowka Włodzimierz, Sroka Tadeusz, Stankiewicz Adam, Stasieczek Mieczysław, Stępień Stefan, Stolarczyk Antoni, Strzelczyk Stefan, Strzelecki Władysław, Szczepanik Władysław, Szczepański Stanisław, Szczodrowski Beniamin, Szpakowski Mieczysław, Szulkowski Henryk, Szymczuk Władysław, Sliwa Henryk, Teliga Józef, Tomaszewski Józef, Trójkowski Władysław, Trypka Bolesław, Turliński Marian, Warelis Bolesław, Władyka Artur, Wojtanowicz Kazimierz, Wojtanowski Jan, Wołosiuk Aleksander, Wójcikowska Stanisława, Zabłocki Jan, Zajkowski Eugeniusz, Zarembski Antoni, Zawadzki Józef, Ziemiański Ludwik, Zygadło Edward, Zagajski Stanisław, Żołdak Stanisław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 21 lipca 1955 r. nr 0/1329 - na wniosek Prokuratora Generalnego PRL - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Batkowski Adam, Felsztyński Władysław, Ficek Genowefa, Fijołek Henryk, Filipowicz Zygmunt, Jadziak Zbigniew, Kociuba Eugeniusz, Michalak Czesław, Michałkiewicz Włodzimierz, Muzalewski Józef, Naliwajski Jan, Pijarczyk Henryk, Putkowski Antoni, Rogoziński Henryk, Siemieniak Bolesław, Siwiński Zbigniew Teofil, Smyczek Leon, Sznigier Józef, Wnuk Stanisław, Woch Jan.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 21 lipca 1955 r. nr 0/1331 - na wniosek Prezesa Sądu Najwyższego PRL - odznaczony zostaje "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Tomzik Marian.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 25 lipca 1955 r. nr 0/1341 - na wniosek Ministra Przemysłu Materiałów Budowlanych - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamczyk Stanisław, Agopsowicz Zachariasz, Aniołek Teodor, Backenroth Marian, Bajorek Jan, Banach Czesław, Baranowski Jan, Baran Henryk, Barcik Kazimierz, Bahr Jerzy, Baranek Antonina, Balcerzak Bronisław, Bakos Władysław, Bardzyński Romuald, Bałdysz Stanisław, Bednarczyk Wacław, Bednarczyk Maria, Biełasz Sergiusz, Białkowski Stanisław, Bojanowski Stanisław, Bones Konrad, Bobek Franciszek, Bożko Roma, Bogucki Jan, Bobrowski Józef, Bochenek Maria, Bobula Rozalia, Boguszewski Adam, Borkowski Bogdan, Brajewska Maria, Błaszczyk Ignacy, Brzeziński Antoni, Bryś Bronisław, Brych Edwin, Brzozowski Władysław, Burger Kazimier, Buhl Adolf, Buła Józef, Budowski Władysław, Buca Tomasz, Budnik Andrzej, Bytomski Władysław, Chlubny Mieczysław, Chmielnik Amalia, Chmura Kazimierz, Chojnacka Maria, Cholewiński Stanisław, Chudzikiewicz Ludwik, Chyła Franciszek, Cichocki Józef, Ciulemba Franciszek, Czajor Antoni, Czarczyński Dariusz, Czarnecki Wiesław, Czekalski Franciszek, Czerwińska Irena, Cocek Jacenty, Damiecki Mieczysław, Dąbrowski Franciszek, Dobosiewicz Aleksandra, Dobrzański Aleksander, Dorożyński Marian, Duch Tadeusz, Dudziak Józef, Duszyński Adam, Dyblik Emil, Działowski Franciszek, Dziewulski Kazimierz, Dziurzyński Stefan, Edelman Władysław, Erm Józef, Federak Zbigniew, Feldmann Franciszek, Felczak Mieczysław, Fidera Stanisław, Florkiewicz Tadeusz, Franas Marian, Gabrys Edward, Gazda Leon, Gabryś Karol, Garbacz Edward, Garbowski Edward, Gerot Irena, Giża Paweł, Gładych Wincenty, Głowacki Stefan, Gniedziński Władysław, Cumiński Teodor, Gruszczyński Józef, Grzegory Jan, Górczak Stefan, Gorczyca Jan, Gołębiowski Witold, Godecki Antoni, Gołomb Roman, Gorzny Jakub, Górczak Aniela, Grabczyński Władysław, Grabowski Tadeusz, Grajek Bolesław, Grochulska Gabriela, Grzelec Marian, Grzelec Janina, Gruder Adela, Guz Józef, Hałat Zenon, Hankiewicz Zenon, Harenda Władysław, Heinich Leon, Herma Alfred, Hilgertner Alojzy, Hołda Roman, Hotze Fryderyk, Hromiak Maria, Hrynyk Jan, inż. Hudzicki Tadeusz, Izban Czesław, Izban Jan, Jabłoński Bolesław, Janas Stanisław, Janiszewski Roman, Jankowska Ksawera, Janowski Zenon, Jarosz Zygmunt, Jarząbek Jan, Jasielski Marian, Jasiński Adam, Jasińska Witolda, Jasiński Tadeusz, Jaskulski Kazimierz, Jaskulski Józef, Jęczeń Kazimierz, Jonca Józef, Jurczyk Józef, Jurzyński Bronisław, Kantorowicz Włodzimierz, Kaźmirowicz Antoni, Kamiński Stanisław, Kamiński Aleksander, Kaszuba Bronisław, Karpiński Marian, Kapuściński Zygmunt, Kadłubiec Gabriel, Kałużny Tadeusz, Kania Bronisław, Kamiński Tadeusz, Kawczyński Antoni, Karczewski Stanisław, Kancek Marian, Kędzierski Eugeniusz, Kijak Jadwiga, Klekocki Henryk, Klimas Alojzy, Kleszcz Franciszek, inż. Kleszcz Józef, Kłossowski Lech, Kluczny Stefan, Klessa Aleksandra, Kłopotowski Roman, Kmiecik Józef, Knapik Stanisław, Knapik Olga, Knopik Feliks, Konopka Roman, Kopeć Mieczysław, Kowalski Zygmunt, Kocur Maksymilian, Kosela Feliks, Koper Jan, Kluska Zygmunt, inż. Kostkiewicz Stanisław, Kolanko Aleksandra, Koss Ludwik, Köhler Maria, Konarski Augustyn, Koch Jerzy, Kotliński Tadeusz, Kochanek Wawrzyn, Konieczyński Feliks, Komorowski Zenon, Kozub Władysław, Król Bolesław, Król Tadeusz, Krompiec Jan, Krzanowski Jerzy, Krajewska Helena, Krawiec Mikołaj, Krzemiński Edmund, Krotfal Zygmunt, Krasuski Czesław, Krzysiak Stanisław, Krzyszkowiak Jakub, Krukowski Eugeniusz, Kropidłowski Leon, Kruk Mieczysław, Krysztofik Helena, Kucharska Krystyna, Kufner Bronisław, Kucharski Władysław, Kubiec Józef, Kubiczek Kazimierz, Kujawa Stanisław, Kubik Bronisław, Kubiak Stanisław, Kurcwal Wilhelm, Kukiela Józef, Kupczyk Czesław, Kulczycki Kazimierz, Kuczyński Franciszek, Kuroczycki Bolesław, Kuś Władysław, Kubasik Bonawentura, Kwiatkowski Tomasz, Langner Ludwik, Laska Władysław, Lebowicz Artur, Leda Marcin, Lenarczyk Jan, Lepianko Wanda, Leśniak Jan, Leszczyński Jan, Lewandowska Janina, Lewandowski Tadeusz, Lewandowski Marcin, Lewkowicz Eugenia, Lis Ludwik, Lofek Antoni, Lopatta Leon, Lubas Franciszka, Łaniecki Józef, Ławiński Jan, Łapaj Józef, Łowczyński Feliks, Łukowski Jerzy, Łyskowski Józef, Maresa Stanisław, Małecki Stanisław, Markiewicz Antoni, Mastalerz Ludwik, Majewski Józef, Matczyński Jan, Masewicz Konstanty, Mazurek Jan, Matczyńska Maria, Matuszczak Teofil, Marcińczak Józef, Matelski Józef, Marchewka Piotr, Matysiak Franciszek, Matuszak Zofia, Marciniak Zygmunt, Madejska Stefania, Machowski Zbigniew, Maciejewski Władysław, Matuszewski Marian, Marciniak Genowefa, Madaliński Włodzimierz, Majcher Zenon, Męciński Jan, Mianowski Zbigniew, Miszczyk Tadeusz, Mikołas Marcin, Miński Edward, Miazek Antoni, Michalski Franciszek, Mierzwa Franciszek, Mierzejewski Kazimierz, Michalik Zygmunt, Mirowska Maria, Morgiel Stanisław, Morzyszek Paweł, Mroziński Kazimierz, Mróz Feliks, Mruklik Roman, Mróz Lucjan, Mróz Jerzy, Muster Franciszek, Majka Marian, Nawrocki Jan, Nawrot Stefania, Niekrawiec Gertruda, Niewiadomska Zofia, Nieżołębska Irena, Nowak Antoni, Nowak Feliks, Nowak Józef, Nowak Stanisław, Nowak Jan, Nurkiewicz Artur, Odor Kazimierz, Ogrodnik Jan, Olek Leon, Oleszczuk Jan, Ordaszewska Maria, Oruba Julian, Pacuta Jerzy, Pajchel Stanisław, Pajer Ryszard, Pakiet Franciszek, Palczewski Piotr, Pape Jadwiga, Parzniewski Roman, Paśko Tadeusz, Pasiorowski Konstanty, Patoła Walenty, Pawłowicz Julian, Pawłowski Bogusław, Pernaczyński Marian, Piątek Maria, Piędzioch Józef, Pietruszka Zbigniew, Pietruszewski Zbigniew, Pietruszka Stefan, Piskorek Mieczysław, Piszczkowska Janina, Pluta Edward, Płaszowski Leopold, Pocięgiel Karol, Pollak Władysław, Pomykała Franciszek, Ponicki Andrzej, Poniatowski Eugeniusz, Popiołek Bolesław, Post Władysław, Prościński Józef, Przeslak Andrzej, Przestrzelski Stanisław, Przybyło Stanisława, Przybylski Benedykt, Przybylski Wacław, Przybyłowska Helena, Przybytek Jerzy, Przybysz Jan, Pudełko Agnieszka, Putowski Marian, Psuja Marian, Ratajczyk Jerzy, Ratajczyk Stanisław, Ratajczak Władysława, Rataj Stanisław, Rezpondek Franciszek, Rogosz Michał, Rozwadowski Jan, Romanow Aleksy, Rotnicki Stanisław, Rożański Bogdan, Różycki Jan, Rubik Jan, Ruciński Teodor, Rudas Wacław, Rudnicka Maria, Rutowicz Kazimierz, Rusak Kazimierz, Rymarczyk Jan, Rzepecka Helena, Sadowski Stefan, Sadowski Ryszard, Serwa Wojciech, Siemek Władysław, Sikora Julian, Sikorski Stanisław, Sitek Eugeniusz, Siwek Wincenty, Skotak Franciszek, Skowron Paweł, Skrzypczak Edward, Skubis Franciszek, Skwira Józef, Skwarko Józef, Sledzianowski Ludwik, Sliwiński Bronisław, Slusarczyk Karol, Slusarczyk Władysław, Słoka Franciszek, Słomak Michał, Slomczyński Edward, Słomiany Seweryn, Słoszek Emil, Słomski Stanisław, Smieszek Jan, Soból Edward, Sochacki Szczepan, Solarek Józef, Solipiwko Ignacy, Sperka Tadeusz, Spychalski Stanisiaw, Sroka Bolesław, Stach Maria, Stachura Feliks, Stachurski Józef, Stanek Mieczysław, Stańczyk Henryk, Starkiewicz Władysław, Stasiak Alicja, Stawski Stanisław, Stefan Albina, Stelmach Tadeusz, Stelmaszczyk Władysław, Stepanow Anna, Stępianka Zofia, Stern Ildefons, Stokłosa Tadeusz, inż. Stoltz Jan, Stradowski Marian, Strejczyk Edward, Strycharski Jan, Stusiński Marian, Supirz Stanisław, Suślik Władysław, Suska Józef, Swidrowski Stanisław, Synkiewicz Janina, Sypniewska Jadwiga, Szafrański Feliks, Szczawiński Tadeusz, Szczepanik Mieczysław, Szczerbiński Ryszard, Szewczak Edward, Szewczyk Józef, Szewczyk Stanisław, Szkadłubowicz Adam, Szmyła Zygmunt, Szopa Ludwik, Szubra Stanisław, Szubski Stefan, Szula Jan, Szuster Józef, Szybilski Marian, Szydło Zygmunt, Szymański Ludwik, Szymczyk Bronisław, Szymoniak Tadeusz, Tarnowska Janina, Teper Stanisław, Terski Benon, Tokarski Czesław, Trawiński Feliks, Troszczyński Stefan, Trzciński Jan, Tuszyński Stefan, Tyrała Piotr, Twardak Jan, Tworek Olga, Tomaszewski Roman, inż. Walicki Fryderyk, Walerus Anna, Walus Paweł, Waserman Hersz, Waśniewski Władysław, Waycht Andrzej, Welzel Mieczysław, Wędrychowski Stanisław, Węgrzyn Jan, Wieczorkiewicz Maria, Wieczorkiewicz Zofia, Wieczorek Jadwiga, Wieczorek Stanisław, inż. Więcław Zbigniew, Wicher Ignacy, Wideńska Irena, Wimmer Jan, Wilbik Franciszek, Wiliński Władysław, Wilczarowska Janina, Wilkoszewski Tadeusz, Wilk Kazimierz, Witkowski Tadeusz, Włodarczyk Czesław, Wojnar Władysław, Wojciechowski Jan, Wojciechowski Antoni, Wójcik Lucjan, Wokan Alojzy, Wróbel Antoni, Wszędybył Krystyna, Wypuść Władysław, Zawadzka Irena, Zawadzki Bronisław, Zagrobelny Stanisław, Zakowski Antoni, Zamarski Karol, Zannier Wincenty, Zawartka Józef, Zawadko Ryszard, Żelazny Stanisiaw, Zieliński Józef, Ziętkiewicz Bolesław, inż. Zintel Zygmunt, Ziołkowski Alfons, Zur Katarzyna.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 25 lipca 1955 r. nr 0/1342 - na wniosek Ministra Pracy i Opieki Społecznej - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamkiewicz Antoni, Alwas Bolesław, Andreas Józef, Babiński Józef, Halicki Jan, Bania Aleksander, Baran Maria, Bartochowski Marian, Berdowski Henryk, Bernat Stanisław, Biedroń Bolesław, Bielecki Bolesław, Bielonko Zdzisław, Bobek Jan, Bogacka Helena, Bocheńska Lucyna, Bokowiec Emilia, Borecki Michał, Borusiewicz Michał, Bossakowska Józefa, Brzeska Jan, Brzykcy Feliks, Bujarski Władysław Marian, Bożek Władysława, Bożym Felicja, Ceglecki Władysław, Ciostek Stanisiaw, Ciesielski Władysław, Chaciewicz Stefan, Chłodnicki Piotr, Chmura Ludwik, Chrzan Jan, Chyczewski Karol, dr Cwojdzińska-Gadzikiewicz Iza, Czech Janina, Czopowik Roman, Danielak Cecylia, Dąbrowski Andrzej, Dobrzelecka Leonarda, Dobrowolski Wiesław, Dudek Władysław, Drabikowska Maria, Drożdż Andrzej, Drzewiecki Jerzy, Eles Bernard, Filipiak Franciszka, Gackowski Franciszek, Ganciarczyk Alojzy, Gawałkiewicz Stefania, Gągała Jan, Gietko Jadwiga, Glinkowski Jan, Głodek Danuta, Gnoiński Bolesław, Gołaszewska Janina, Gołdowski Jan, Grądalska Maria, Grabowska Natalia, Grala Bronisław, Gross Zdzisław, Grochowska Felikcja, Grzybowska Wanda, Grudzień Władysław, Hebel Piotr, Hołówko Roman, Horiański Władysław, Hejne Helena, Hulek Aleksander, Hulewicz Ksawera, Ichninowski Stanisław, Jabłoński Jerzy, Jagielska Alina Krystyna, Jahura Zbigniew, Jakubowski Roman, Jamróg Józef, Janczewska Danuta, Janicki Jan, Jankiewicz Janina, Janowicz Stanisława, Jarosz Lucyna, Jarmulski Saturnin, Jasińska Zofia, Jaworski Feliks, Jawoysz Zofia, Jendza Józef, Jesionowski Tadeusz, Jóźwiak Anna, Kaczmarek Henryk, Kahl Zbigniew, Kaider Maria, Kalina Sylwester, Kamiński Józef, Karczewski Mieczysław, Karwański Zygmunt, Kazimierczak Antoni, Kielski Wacław, Klejnberg Władysław, Klimczewski Jan, Kłosowski Mieczyslaw, Koczalska Maria, Kempa Mieczysław, Kołodziejski Jan, Konarski Franciszek, Konieczny Tadeusz, Konrady Leon, Kopiński Władysław, Korczyńska Sabina, Korytowski Bronisław, Kościa Zofia, Kosiorek Julian, Kosobudzki Jan, Kostecki Zygmunt, Kowalewski Czesław, Kowalska Stefania, Kowalski Bolesław, Kowalski Jan, Kowalski Jan, Kozłowski Karol, Krason Stanisława, Krasuski Stanisław, Krzyżkowiak Władysław, Krokowski Edward, Królikowski Henryk, Krupowicz Zofia, Krzyżewska Irena, Krystek Henryk, Krynski Roman, Kuitkowska Maria, Kunikowski Stanisław, Kustos Henryk, Kudiura Bolesław, Lakowski Leon, Lament Antoni, Lewiński Lucjan, Lewiński Henryk, Lewicka Anna, Lidowski Józef, Limanowski Marian, Lorkiewicz Czesław, Łaczyński Jan, Łubowska Helena, Łukawski Stefan, Łysenko Jerzy, Maciejczyk Jan, Maciejewski Stanisław, Majcher Józef, Makola Marian, Malec Kazimierz, Marciniak Maria, Marcol Ewald, Marczas Władysław, Marynowski Tadeusz, Masłowska Irena, Matuszak Wincenty, Matusiak Jan, Napdało Marian, Miaskowska Julia, Mikołajewska Cecylia, Mikołajewski Aleksy, Milewski Andrzej, Miłęcki Marcelin, Mokrzynski Mieczysław, Mokrzycka Leokadia, Morawski Stefan Henryk, Mortimer Stanisław, Mosińska Eugenia, Muller Romuald, Nowak Adam, Nowak Józef, Nowakowska Maria, Nowiński Stanisław, Nurowska Janina, Ogulewicz Władysław, Obrzut Stefania, Okrasa Stefan, Opałko Stanisław, Oparowska Janina, Orlik Rozalia, Osmólski Kazimierz, Ostachiewicz Henryk, Ożarowska Jadwiga, Oyrzanowska Maria, Pakowska Halina, Panczuk Marcin, Paszek Feliks, Paszkowska Helena, Pawłowicz Zofia, Petrykiewicz Leon Roman, Piasecki Henryk, Pierzgalski Zenon, Pietrzak Feliks, Piórkowski Bolesław, Płowiakowa Zofia, Podgórska Helena, Podniesiński Piotr, Pokropek Stefan, Poncyliusz Ludwik, Popławski Aleksander, Poślada Melania, Posłuszny Zygmunt, Przasnek Tadeusz, Przybyłek Helena, Ptaszkowska Antonina, Rackiewicz Halina, Racięcka Irena, Radwan Józef, Rajski Leon, Rokicki Karol, Roesler Piotr, Rutkowski Zbigniew, Rużczyk Mirosława, Rzepczyńska Leokadia, Rydwelski Józef, Ryłko Piotr, Rykowska Maria, Rynczarski Mieczysław, Seniow Irena, Seredniak Mikita, Seraszek Bolesław, Siła-Nowicki Stanisław, Sierosławska Zofia, Skrzypczak Kazimierz, Skrzyńska Antonina, Sliwina Wanda, Sobolski Konstanty, Solicki Adam, Spławiszewski Ignacy, Staniszewska Helena, Stasiński Marian, Staszic Karol, Stępień Kazimierz, Steckiewicz Jadwiga, Stolarski Stefan, Strojek Kazimierz, Strubiński Stanisław, Suknarowska Janina, Sipińska Maria, Swiadek Jan, Światkiewicz Kazimierz, Swidnicki Antoni, Schweiger Karol, Szałapski Edward, Szałatkowska Wanda, Szarkowska Zofia, Szczepanik Jerzy, Szczygielski Józef, Szewców Władysław, Sztabler Edward, Szubartowicz Elwira Eugenia, Szwarcenberg-Czerny Marianna, Szyszkowski Wacław, Talach Stanisław, Tarnowska Aleksa, Wreszczyński Władysław, Trębicka Zofia, Trzciński Zygmunt, Tukaj Piotr, Tuska Oktawia, Tokarewski Zygmunt, Tomaszewska Felicja, Tomaszewska Agnieszka, Tomiczak Marian, Ungar Aleksander, Użarowski Adam, Warzenica Maria, Wawrzyniak Marian, Węglewski Mieczysław, Wieniawska Janina, Wilder Róża Halina, Wielka Koleta, Wiśniewski Juliusz, Witek Stanisław, Witaszczyk Stanisław, Włostowski Kazimierz, Włodarczak Józef, Wnorowska Stanisława, Wojciechowska Irmina, Wojciechowski Aleksander, Wojtkowiak Wacław, Wojtyniak Franciszek, Wojdak Stanisław, Wolska Maria, Wota Wacław, Wozniak Antoni, Woźniak Konstanty, Wozniak Franciszek, Woźniakowski Zenon, Woźniak Eugenia, Wójcicki Zbigniew, Wójcik Tadeusz, Wójcik Eugeniusz, Wróblewski Henryk, Wróblewska Janina, Wudkiewicz Maksymilian, Wydrzyński Kazimierz, Wypijewski Kazimierz, Wysocki Aleksander, Zabłocki Kazimierz, Zacharska Stanisława, Zakrzewska Stanisława, Załuska Zofia, Żarowska Władysława, Zator Antoni, Żałabowski Antoni, Zawada Józef, Zboromirska Anna, Zdanowicz Mieczysław, Zdobylak Tadeusz, Zdun Adam, Zemla Janina, Zieliński Kazimierz, Zieliński Mieczysław, Zwiebel Szymon, Życzkowski Jerzy, Żyszczyński Józef.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 27 lipca 1955 r. nr 0/1345 - na wniosek Ministra Budownictwa Przemysłowego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Bylewski Wacław, Garstka Henryk, Giecewicz Aleksander, Gonczarenko Grzegorz, Herdliczko Eugeniusz, Jankowska Julia, Jankowski Wincenty, Jarmulski Hieronim, Jaskólski Stanisław, Jóźwik Jan, Kaczerski Władysław, Kalilec Grzegorz, Kosakowski Tadeusz, Kozaczenko Bolesław, Kucharski Władysław, Majkowski Wincenty, Makowski Adam, Maternik Kazimierz, Mierzejewski Jan, Modrzewska Elżbieta, Myczkowski Tadeusz, Niedźwiedzki Zygmunt, Nowakowski Anastazy, Olkowski Władysław, Oszczakiewicz Stanisław, Popko Wiktor, Pułka Marian, Radziwanowski Leon, Rauhe Jan, Romanow Jerzy, Sarniak Marian, Słotwiński Kazimierz, Szczepański Edward, Szczęśniak Stefan, Szpendowska Janina, Wypasek Władysław, Żagiel Piotr.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 28 lipca 1955 r. nr 0/1348 - na wniosek Zarządu Głównego Związku "Samopomocy Chłopskiej" - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamowicz Stanisław, Anikajt Antoni, Anulewicz Stanisław, Anzulewicz Konstanty, Augustyn Władysław, Bancarz Stanisław, Baran Jan, Baran Tomasz, Baran Władysław, Baryła Franciszek, Bartoszewicz Józef, Barszczewski Stanisław, Bobek Jadwiga, Borowiec Tomasz, Caban Czesław, Chmielewski Jan, Cholewa Michał, Chołoniewska Ludmiła, Cieciorko Zuzanna, Cyburt Stefania, Cywińska Irena, Dobkowski Stanisław, Dominiak Feliks, Dronka Maria, Dzierżawski Augustyn, Dziura Eugeniusz, Dzwilewski Józef, Fałek Jan, Fatkin Emilia, Filipek Bronisław, Frąckiewicz Kajetan, Froncek Franciszek, Frydrych Józef, Frydrysiak Wacław, Gałuszka Franciszek, Glubowski Jan, Gonera Jan, Grabias Aniela, Gralek Michał, Grzebyk Józef, Grzywaczewski Jan, Jagłowski Bronisław, Jakubowski Wincenty, Jankowski Władysław, Jaskiewicz Ludwik, Jezierski Jan, Jorsz Kamila, Karaban Genowefa, Karbowiak Józef, Karpiński Piotr, Katan Ludwik, Kiepek Maria, Kiszka Jan, Klimkiewicz Franciszek, Kłus Fryderyk, Kluza Franciszka, Kociuba Wojciech, Kopiniecka Anna, Kolczak Piotr, Kolebąk Józef, Konczak Stanisława, Kopocki Józef, Kordas Antoni, Kowalski Karol, Krajewski Ignacy, Koziara Jan, Koziara Wiktoria, Kozłowski Stanisław, Kożuszko Bronisława, Krężel Feliks, Kruczyńska Franciszka, Kryziński Stefan, Kubicz Franciszek, Kubicz Stanisław, Kufel Józef, Kukliński Piotr, Kutasiński Henryk, Kwiatkowski Stanisław, Lal Jan, Lamczyk Władysława, Lasowa Wiesława, Lech Leon, Leńkowski Michał, Leonow Szczepan, Lewandowski Adam, Lewandowska Janina, Lisiecki Michał, Lukasik Maciej, Maciewicz Witold, Machowski Wiesław, Maciejewska Zenona, Maciołek Antoni, Majewski Jan, Majkut Józef, Maklas Piotr, Makowski Jan. Malinowska Helena, Małkiewicz Celina, Małkiewicz Maria, Małek Józef, Mazuchowski Bronisław, Mazur Konstanty, Mendak Jan, Micyk Anna, Milczarek Henryka, Milewski Julian, Nalepa Domicela, Nikiel Wanda, Oborska Emilia, Okrasa Jan, Opalińska Kazimiera, Osetek Józef, Wyrwińska Maria, Owsiak Stanisław, Patrzyk Tadeusz, Pankowski Stefan, Pawlina Kazimierz, Piechota Maria, Piekarska Weronika, Piszora Franciszek, Socha Michał, Podlasek Józef, Podstawa Wiktoria, Pokorski Mieczysław, Poliński Henryk, Pondel Józef, Porębny Franciszek, Postawczyński Jan, Postek Michał, Prawdzik Łukasz, Pietruliński Bolesław, Przybylski Józef, Pudełek Andrzej, Puzio Anna, Rak Leon, Rokicka Leokadia, Rolak Stanisław, Rolbiecka Helena, Romaldowski Roman, Rudecki Stanisław, Rusiniak Jan, Ruszkiewicz Marian, Rzepkowski Józef, Sabik Adela, Saładajczyk Franciszek, Sciborowski Leon, Serafiński Wincenty, Siarkowski Józef, Sipak Józef, Skubida Weronika, Skwara Jan, Sławińska.Bronisława, Smagała Julian, Smok Leokadia, Sobczak Wiktor, Sobkiewicz Ignacy, Sodko Bolesław, Sołowiej Stanisława, Sosnowski Stanisław, Sroczyk Tomasz, Morawska Maria, Stankiewicz Józefa, Stępień Bolesław, Stępień Jan, Styga Adam, Suchocki Piotr, Sulikowski Józef, Swacha Edward, Swiątyński Antoni, Szandar Zofia, Szlak Władysław, Szmyt Stanisław, Sztremer Danuta, Szymański Henryk, Teodorczyk Lucjan, Tomasiewicz Stanisław, Twardowski Bronisław, Ulak Bronisław, Urban Franciszek, Wach Michał, Walewska Zofia, Warsiewicz Jan, Wąsiel Stanisław, Wiktorowicz Franciszek, Wilczyński Władysław, Wirkus Franciszek, Wisnik Antoni, Wisz Józef, Wojciechowski Jan, Wojtarak Władysław, Woźny Alfons, Wojtkiewicz Franciszek, Wyrwicka Zofia, Wysocki Witold, Wysokińska Maria, Zajchowski Andrzej, Zarzycki Bogdan, Zawadzki Stanisław, Zawiślak Aniela, Zięcina Franciszek, Zimnicki Jan, Zwierzchowski Stanisław, Żywiec Władysław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 28 lipca 1955 r. nr 0/1349 - na wniosek Prezesa Centralnego Urzędu Wydawnictw, Przemysłu Graficznego i Księgarstwa - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamska Stanisława, Adamiec Lucjan, Albrecht Tamara, Antochewicz Otton, Antoń Władysława, Augsburg Jadwiga, Bajszczak Zofia, Bakiera Franciszka, Bandrowska Jadwiga, Baranowski Aleksander, Barbachowski Franciszek, Barszcz Hieronim, Barwik Bronisław, Bąkowicz Tadeusz, Bigus Alfons, Bielawski Aleksander, Bilewicz Maria, Bernadiuk Julian, Beszczyńska Maria, Błaszczak Wacław, Błaszczyk Henryk, Błażewski Stefan, Bogatkiewicz Stanisław, Bogdanowicz Wanda, Bogdański Tadeusz, Bończyk Sławomir, Boniewicz Tadeusz, Bontemps Izabelła, Borensztejn Irena, Borkowski Stanisław, Boroński Aleksander, Borowska Stanisława, Broszczyk Konrad, Broszkiewicz Krystyna, Brzostowski Władysław, Cesarski Jerzy, Chadziński Aleksander, Chałubińska Anna, Chochauz Władysław, Cholewa Cecylia, Chróściel Jan, Chutnik Paweł, Cichoński Kazimierz, Czajkowski Bolesław, Czaplewski Piotr, Czerwińska Władysława, Czubernat Janina, Czyż Franciszek, Darłowski Aleksander, Dąbrowski Zygmunt, Derda Elżbieta, Dobrzyński Szymon, Doliński Zbigniew, Domagała Genowefa, Domaradzki Jan, Dradrach Aniela, Dryll Józef, Duracz Anna, Dutkiewicz Zygmunt, Dworzniecka Łucja, Dydkowska Józefa, Dylong Aurel, Dzikiewicz Danuta, Dziugieł Czesław, Faworska Anna, Fijałkowski Tadeusz, Franiewska Janina, Frankowska Alicja, Gabarkiewicz Józefa, Gabczyński Wacław, Gabińska Ewelina, Gajdzik Paweł, Gajewska Jadwiga, Gałecki Tadeusz, Garczyński Mieczysław, Gąsiorowska Irena, Gąsiorowski Zdzisław, Gawroński Antoni, Gawroński Władysław, Gierasimowicz Apolinary, Gierczyk Lucjanna, Girczyc Stanisław, Gitenis Józefa, Glińska Helena, Golembka Stanisława, Gołąbek Rufin, Górczanowski Wacław, Górzyńska Józefa, Grabik Zygmunt, Grenda Czesława, Grinberg Jan, Grudziński Józef, Gruszczyńska Antonina, Gruszczyński Lucjan, Grzegorzewski Jerzy Wincenty, Grzeszkiewicz Jan, Guzowa Elżbieta, Hajok Henryk, Halemba Cecylia, Harasymowicz Janina, Hass Samuel, Hedzelek Zygmunt, Hefkaluk Kazimierz, Hessen Bronisława, Holdfajer Maria, Hyżak Jan, Idziakowski Stefan, Jabłońska Barbara, Jabłoński Marian, Jabłoński Stanisław, Jaglarz Maria, Jaksa Barbara, Janczak Józefa, Janiak Roman, Janicki Stefan, Jankowski Jan, Januszko Kazimierz, Jarmołowski Arkadiusz, Jędrzejczyk Tadeusz, Juras Jan, Kacperski Karol, Kaczyński Karol, Kafliński Oktawian, Kalinowska Zofia, Kałuszko Jan, Kamiński Wincenty, Kierczyńska Ola, Klutke Stanisław, Kłoska Józef, Kmiecik Stanisław, Koch Jan, Kofman Gustawa, Kolbusz Mieczysław, Kołodziejczyk Alfons, Kołodziejczyk Henryk, Kończyński Stanisław, Konior Władysław, Kcpczyński Mateusz, Korfanty Paweł, Korotkow Janina, Korzeniak. Zofia, Kosakowski Józef, Kossakiewicz Tadeusz, Kotula Jan, Kotwiński Stanisław, Kowalczyk Benedykt, Kowalczyk Bronisław, Kowalewski Feliks, Kowalska Walentyna, Kowalski Feliks, Kowalski Zbigniew, Kowalski Zenon, Kozłowski Józef, Krakówka Ludwika, Kraska Kazimierz, Krawczykowska Irena, Kraszona Stanisława, Krzyżanowska Janina, Kubarowa Zofia, Kuczera Józefa, Kukulski Stefan, Kulikowska Krystyna, Kuliński Władysław, Kulisa Polikarp, Kurek Jan, Kurkiewicz Władysław, Kurowski Włodzimierz, Kuś Józef, Kuzdraj Maria, Kwiatkowski Leon, Kwiatkowski Stanisław, Kwintkiewicz Antoni, Laskowska Wiktoria, Lasoń Stefan, Latoszewska Anna, Legart Wiktor, Leonowicz Halina, Leszczyński Eugeniusz, Lewandowska Maria, Lewicki Leon, Lipiec Jadwiga, Lipski Jan, Lipski Roman, Lipski Stanisław, Lisek Zbigniew, Loria Jadwiga, Lowas Rudolf, Lubicz-Nyczowa Izabela, Lubińska Jadwiga, Łapiński Tadeusz, Ławnicki Jan, Łebski Michał, Macheta Stanisław, Majka Jan, Malacina Barbara, Mandecki Stefan, Manikowski Marian, Marczewski Józef, Markiewicz Władysława, Maszkow Walerian, Materna Marta, Matuszewski Władysław, Matysiak Edward, Maziński Wincenty, Mazurkiewicz Henryk, Michalak Jerzy, Michalski Jan, Michalski Kazimierz, Mielcarek Maria, Miller Karol, Miłkowska Emilia, Mironik Tadeusz, Miros Jan, Młynarczyk Michał, Modzelewski Zbigniew, Mundt Władysława, Muran Stefan, Musialik Alfreda, Naczyński Walter, Nalbertowicz Jerzy, Narkiewicz Henryk, Nawara Marian, Nawrocka Danuta, Nawrocki Stanisław, Nowak Zdzisław, Nowakowski Mieczysław, Neustein Władysława, Oględzki Tadeusz, Olejniczak Janina, Olesiński Jan, Olszówka Alojzy, Orwicz Jan, Oskędra Dominik, Orzechowski Franciszek, Ossa Kazimierz, Otlewski Anastazy, Ożarowska Krystyna, Paczyńska Maria, Padamczyk Zygmunt, Pajewska Halina, Palmąka Helena, Paluszek Józef, Paradowski Jerzy, Paśk Piotr, Pankowska Zofia, Pawlik Zygmunt, Pawłowski Henryk, Pawłowski Henryk, Pawłowski Hieronim, Pendrak Zbigniew, Perczyńska Zofia, Piątkowska Jadwiga, Piechowiak Włodzimierz, Piechota Stefan, Pieniek Anna, Pietrzak Rozalia, Pilecka Genowefa, Pisańska Maria, Piskorska Stanisława, Plichta Stefan, Płaczkowski Marek, Płosaj Sabina, Pokora Leon, Pokorny Edward, Półrolnik Adam, Pomijalski Zygmunt, Poniedziałek Franciszek, Popławski Wacław, Praga Roman, Prokopp Izydor, Przeździenko Zofia, Purski Stefan, Pytlakowska Matylda, Rachwał Henryk, Raczyński Bronisław, Radomski Zygmunt, Rajchman Janusz, Reiner Abraham, Rozdolski Bogdan, Rozperska Zofia, Rozwartowska Halina, Rustowski Wiktor, Rutkowska Zofia, Rybarski Leopold, Rybicka Helena, Rychlińska Maria, Rytko Ludwik, Rzepkowska Eugenia, Sadowski Józef, Samborski Franciszek, Samoił Danuta, Sarnowski Roman, Schoenberg Filip, Scholz Kazimierz, Schmidt Maria, Schwauke Maria, Ścieszko Walenty, Sielski Kazimierz, Sieniawski Bronisław, Skorupa Alfons, Skupień Rudolf, Skupin Robert, Skupiński Kazimierz, Słowińska Maria, Słup Jarosław, Słupek Władysław, Smagała Edward, Śmieciński Czesław, Smoleńska Maria, Smolik Kazimierz, Sobierajski Leonard, Sobolewska Anna, Sokołowska Wanda, Sokołowski Jan, Stachlewski Stanisław, Stachul Stanisława, Starorypiński Karol, Starska Zofia, Stępień Kazimierz, Stokłosa Elżbieta, Storożuk Franciszek, Stramko Mirosław, Strzódka Arnold, Substyk Józef, Sukiennicki Tadeusz, Susik Maria, Swiątkiewicz Janina, Swierzczakowski Józef, Szadkowski Stefan, Szafranek Stanisław, Szary Benon, Szary Jerzy, Szczepański Kazimierz, Szczerek Stefan, Szcześniak Romana, Szklarz Andrzej, Szlechta Stefania, Szlenk Jadwiga, Szmigielski Edward, Szraube Witold, Szubski Wacław, Szumski Jarosław, Szydłowska Pelagia, Szymańska Halina, Szyperska Wanda, Taranczewski Wiktor, Tarasiewicz Czesław, Tarczyński Stanisław, Tasiemski Stefan, Taszyński Marian, Tawrel Anna, Tokarski Tadeusz, Tomalik Tadeusz, Tomaszewska Elżbieta, Tomaszewski Kazimierz Józef, Tomaszewski Stanisław, Tomkowiak Kazimierz, Trybowski Franciszek, Trybuła Zofia, Trzybiński Stefan, Ulasiewicz Leonard, Warda Jan, Wasilewski Jan, Wasilewski Jerzy, Ważyński Zenon, Wernic Janina, Wiącek Julia, Wieczorkiewicz Stanisława, Wierciak Zygmunt, Winiarski Ignacy, Wisła Władysław, Wiśniewski Wiktor, Witkowska Jadwiga, Witkowski Mieczysław, Włodarczak Stanisław, Włodarczyk Franciszek, Włodarski Henryk, Włodarski Remigiusz, Wójcik Helena, Wójcik Mateusz, Wojdak Wacław, Wolański Kazimierz, Wolas Stefan, Wolski Maciej, Wołejko Gustaw, Wołkowski Stanisław, Wołodko Maria, Woźniak Adam, Woźniak Maria, Woźniak Zofia, Woźniewski Kazimierz, Wróblewski Eugeniusz, Wróblewski Franciszek, Wyrzykowski Tadeusz, Zając Wincenty, Zapolski Bronisław, Zarzycki Julian, Zawidzki Jan, Zawiślińska Marta, Zbyszewski Andrzej, Zeman Henryk, Zięba Aniela, Zieliński Józef, Zieliński Zbigniew, Ziółkowski Jan, Ziółkowski Tadeusz, Ziomek Stanisław, Zobolewicz Maria, Zommer Mieczysława, Żemajtys Wiktor, Żukowska Zofia, Żurek Bolesław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 22 lipca 1955 r. nr 0/1352 - na wniosek Prezesa Centralnego Urzędu Kinematografii - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamek Stefan, Adamiak Amelia, Adamiak Zygmunt, Adamiak Stanisław, Andrzejewski Zygmunt, Antosiewicz Jan, Arasimowicz Józef, Arbaszewska Maria, Arażnik Józef, Babicka Jadwiga, Badalski Roman, Badura Czesław, Badura Łucja, Bagiński Tomasz, Balcerowiak Tamara, Baliszewska Janina, Bałdyn Helena, Bancewicz Kazimierz, Banaszkiewicz Stanisław, Baraniak Franciszek, Barabasz Andrzej, Bargiel Maria, Basiński Józef, Bąk Jan, Beck Zofia, Bednarek Anna, Bednarska Anna, Bela Magdalena, Bem Władysław, Berkowicz Weronika, Beylin Stefania, Białek Aniela, Białkowska Helena, inż. Biedrzycki Kazimierz, Biegała Franciszek, Bielawski Piotr, Bienkowski Ludwik, Bierczyński Tadeusz, Binkowska Rozalia, Bierniewicz Aleksander, Blajer Leon, Blancard Leopold, Blesinski Józef, Błaszkiewicz Stanisław, Bogacki Władysław, Bogacz Eugeniusz, Bogdański Janusz, Bogusz Zofia, Bojanowska Jadwiga, Borowski Władysław, Boroś Jerzy, Borowiec Tadeusz, Brewiński Piotr, Broniec Franciszek, Browarski Mikołaj, Bruski Tadeusz, Brzozowski Adam, Brzozowska Marta, Budnik Wiktoria, Bury Józef, Budziński Michał, Buszka Augustyn, Byczkowski Wacław, Byczyński Bernard, Cap Lucjan, Castelli Bolesław, Chmielewski Ignacy, Chojnacki Marian, Chojnacka Halina, Chranczarek Teodor, Chudzicka Cecylia, Cieciura Walenty, Cieloszyk Wacław, Ciszek Bronisław, Cyrzik Henryk, Czakańska Łucja, Czaplewski Jan, Czech Jan, Czech Marta, Czekaj Adam, Czerwiński Józef, Czurapska Helena, Czwojdzińska Barbara, Dąbrowski Bolesław, Dąbrowski Tadeusz, Depta Stanisław, Dmowska Wiera, Dobczyński Wawrzyniec, Dobrzyński Czesław, Dojas Józef, Domański Jan, Drewniak Michał, Drewniak Józef, Dzięcioł Mieczysław, Duda Tadeusz, Duda Leszek, Dunikowski Janusz, Dunikowski Marian, Dzierzba Jadwiga, Dziubek Władysław, Eisler Mieczysław, Ekert Waleria, Fajer Izak, Forowicz Urszula, Forysiński Antoni, Frydenberg Erwin, Furer Dorota, Gaworkiewicz Ignacy, Gąsiorek Edward, Genteman Henryk, Gierasik Olimpia, Gierba Józef, Głowacki Julian, Gogolewski Józef, Gontar Aleksander, Gosztowt Anna, Grabowska Bronisława, Grabowski Henryk, Grabowski Władysław, Grabska Ludwika, Gralak Kazimierz, Grenda Józef, Grenkowska Elżbieta, Grochowska Aniela, Grondalska Matylda, Grotuz Bronisław, Gruszczyńska Teresa, Grymaszewski Teodor, Grzanek Mieczysław, Grzędzielska Helena, Guziak Zygmunt, Górski Tadeusz, Gworys Jan, Haak Adam, Hechtkopf Henryk, Henzler Stanisława, Hibner Irena, Hirsz Ryszard, Hiouszek Wincenty, Hoffa Czesław, Holler Anastazja, Homel Edmund, Hoszowski Tadeusz, Ignaczak Tadeusz, Jabłonka Tadeusz, Jackowski Stanisław, Jakubowska Halina, Jakubowski Stanisław, Jakubowski Stanisław, Jałkiewicz Wacław, Jamroziński Stanisław, Janasik Józef, Janeta Zygmunt, Jankielewicz Marian, Jarecka Halina, Jaroszyński Stanisław, Jasińska Janina, Jaszczak Zygmunt, Jaworski Jan, Jędrzejewski Teodor, Jegier Jadwiga, Jeske Stefan, Jenszak Jan, Joachimiak Edward, Jurgielewicz Adolf, Jurszewicz Helena, Kacperska Wiktoria, Kaczmarek Zofia, Kalinowska Janina, Kalwaj Alekander, Kamiński Zbigniew, Karnicka Maria, Karwowski Andrzej, Kaszyński Tomasz, Kawecki Roman, Kazimierska Felicja, Kądzielski Stanisław, Kencerski Stanisław, Kiełbasiński Józef, Kijański Tadeusz, Kiliński Antoni, Kitel Czesław, Klata Stanisława, Kluczewski Antoni, Kędzierski Roch, Kłoszewski Tadeusz, Kłos Jan, Kłos Józef, Kniaziołucka Barbara, Kocik Stanisław, Kochański Tadeusz, Kolanda Feliks, Kolęda Halina, Kolubiński Henryk, Kołacz Jerzy, Kołodziejczyk Bolesław, Konarski Mieczysław, Koncewicz Jadwiga, Kopala Zbigniew, Koprowicz Stefania, Koralewska Zofia, Korbut Janina, Korwel Elżbieta, Krusche Marian, Korzeniowski Antoni, Korzewska Marcjanna, Kościółek Janina, Kosciołek Michał, Kosiński Jerzy, Kostysko Franciszka, Kotowski Eugeniusz, Kowalczyk Jerzy, Kowalczyk Józef, Kowalewska Zofia, Kowalski Brunon, Kowalska Józefa, Koza Stefan, Kozakiewicz Bogusław, Kozakiewicz Tadeusz, Kropelnicki Władysław, Królak Bronisława, Król Katarzyna, Krysiński Stanisław, Książczak Krystyna, Kucharczyk Edmund, Kucharska Helena, Kuchny Edward, Kulczyk Józef, Kujawski Bolesław, Kukulska Irena, Kulawczyk Jerzy, Kurek Maria, Kurda Józef, Kwasek Franciszek, Lange Maksymilian, Lasota Leokadia, Lebioda Tadeusz, Lecewicz Stanisława, Lejmanowicz Bogdan, Lenarczyk Zygmunt, Leszczyński Józef, Leszczyński Władysław, Lewandowska Aniela, Lewandowski Jan, Lewandowski Aleksander, Lewandowska Danuta, Lewandowska Irena, Lipiec Mieczysław, Lipiński Stanisław, Lipowska Henryka, Lipska Danuta, Lisowski Bronisław, Łaskawska Maria, Łaskawski Zygfryd, Łatacha Wit, Ławicki Tadeusz, Łozicki Arkadiusz, Łucka Apolonia, Łyżniewski Edmund, Maciejewicz Antoni, Maciejewska Maria, Maćkowiak Zofia, Maćkowiak Antoni, Machała Jan, Madon Eligiusz, Maj Zdzisław, Majda Zbigniew, Majewska Irena, Majewski Tadeusz, Majewski Tadeusz, Majkowski Eugeniusz, Majkut Julian, Majtkowa Irena, Makarczyński Tadeusz, Makowska Zofia, Makulski Teofil, Makułowa Stefania, Malinowski Franciszek, Małachowska Leokadia, Marat Zofia, Marfiak Zenon, Mariachinowa Gabriela, Markiewicz Maria, Markowski Aleksander, Marszałek Zygmunt, Matheus Antoni, Matis Stanisław, Matuzik Kazimierz, Matwij Franciszek, Meissner Stanisława, Menel Benedykt, Menes Józef, Mertens Zofia, Mękarski Mieczysław, Michalak Halina, Michalewski Kazimierz, Michalski Czesław, Michalski Stanisław, Mikołajewski Władysław, Mikulin Mirosław, Mikuła Józef, Milicz Helena, Misztalewicz Czesław, Misztalewicz Sabina, Modrak Marian, Mokra Marta, Mondrzejewski Jan, Morzecki Witold, Murawska Petronela, Musielewicz Stefan, Musztyfaga Leon, Muszyńska Jadwiga, Myszkier Stanisława, Nadolny Franciszek, Natonik Stanisław, Nazimek Antoni, Nawrocki Jan, Niedzwiecka Janina, Niesiołowska Maria, Niewęgłowski Ryszard, Niewiadomska Helena, Nikiel Zygmunt, Nita Klara, Nowak Władysław, Nowakowski Stanisław, Nowicka Cecylia, Nowicki Jan, Nowicka Janina, Obuchowska Stanisława, Ogorzelska Placyda Alicja, Okulicz Zofia, Okulicz Leonid, Okulicz Stanisław, Olejniczak Piotr, Olejniczak Stanisław, Oleksiak Genowefa, Olszewska Barbara, Opara Jan, Orchowski Kazimierz, Orda Jan, Ostaszewska Jadwiga, Ostrowski Wiktor, Ottenbreit Stanisław, Pachowska Helena, Paciorek Władysław, Paduszek Czesław, Pakiet Władysław, Pakuła Klara, Pałka Helena, Papierz Zdzisław, Pasternak Antoni, Pawlak Roman, Pawłowski Czesław, Perkowska Zofia, Pierszanko Jan, Pierzyńska Monika, Pietrzak Zdzisław, Piłatowski Bolesław, Pintera Stefan, Piotrowski Eugeniusz, Piszczek Franciszek, Piórkowski Hieronim, Plewako Kamila, Pohler Stefan, Pochmarski Adam, Podlewski Sylwester, Polak Ludwik, Polański Michał, Polański Władysław, Polarczyk Franciszek, Polatyńska Irena, Polus Marta, Produsiewicz Leon, Przeworski Henryk, Przybylski Marian, Przybył Florian, Przywarciak Antoni, Prymicka Alfreda, Przygodziński Bronisław, Pynka Janina, Pyszkiewicz Tadeusz, Pytkowska Władysława, Raczkowski Mieczysław, Radecka Leonarda, Radlicz Jan, Rajter Michał, Reiss Ludwik, Rejman Jan, Relle Edmund, Rezner Eugeniusz Adolf, Ritter Sylwester, Rochnowski Józef, Rogaliński Tadeusz, Rogoziński Stanisław, Roksela Henryk, Rosiński Józef, Róg Ludomir, Rubaszewski Marian, Rusowicz Kazimierz, Rutkowski Adam, Ryba Paulina, Rydzewska Zofia, Rygielski Stanisław, Rzepecki Eugeniusz, Rzeszyński Ryszard, Sadowska Stefania, Sadowski Wojciech, Safteruk Michał, Sauer Maria, Sawicki Aleksander, Serafin Władysława, Siciński Józef, Sielańczyk Stefan, Sikorski Henryk, Siudek Mieczysław, Siwczyk Edward, Siwczyński Stanisław, Skawiński Grzegorz, Skibiński Włodzimierz, Skorupa Anna, Skwark Franciszek, Sliwiok Tomasz, Śliwowski Andrzej, Słaby Tadeusz, Smolarczyk Paweł, Sobczak Stefan, Sobczyk Maria, Sobieraj Andrzej, Sobierajski Stanisław, Sobieszczak Edward, Sojka Hilaria, Sokołowski Marian, Sowa Edward, Sowiński Roman, Spadarzewska Genowefa, Speidel Feliks, Spychalski Władysław, Spychalski Wincenty, Staliński Jan, Stankiewicz Bronisław, Starzak Seweryna, Steciuk Bronisława, Stefańska Maria, Stępiński Józef, Stępniak Zbigniew, Sternik Władysław, Straszewski Kazimierz, Struniewicz Helena, Stusiński Antoni, Styszewska Maria, Świder Zenon, Świderski Henryk, Świderski Eugeniusz, Swidrowa Marta, Sworzyńska Maria, Szargut Eugeniusz, Szatkowski Wacław,. Szczepaniak Stefan, Szczepankiewicz Antoni, Szczurowski Adam, Szlenk Franciszek, Szofer Tadeusz, Szpakowski Tomasz, Szporowski Władysław, Szprenger Stanisław, Szpura Eugeniusz, Szmidt Krystyna, Szmotermayer Alojzy, Szulc Jan, Szumański Władysław, Szwarcwald Bolesław, Szykuła Kazitnieia, Szymański Stefan, Szymecka Maria, Szyndler Zygmunt, Tabor Tadeusz, Taborek Piotr, Tarczyński Henryk, Tarnowski Konstanty, Tarnowski Stanisław, Tatarek Genowefa, Tomecka Alicja, Tokarska Jadwiga, Traczyk Irena, Treżdziak Kazimierz, Trzaskowski Franciszek, Trzeciak Józef, Tyrkalska Janina, Tyszka Zofia, Tunis Krystyna, Tuszyńska Halina, Tworkowski Franciszek, Uzbiak Stanisław, Ujma Michał, Ulińska Mirosława, Urbaniak Stanisław, Wajrach Ryszard, Wachowicz Józef, Wajrach Tadeusz, Wandycz Władysław, Walczak Jan, Wasiel Aleksander, Wasielewski Stanisław, Wasilewski Władysław, Wąsiński Zygmunt, Wąsowski Alfred, Wawrzoniak Bolesław, Wawrzyniak Kazimierz, Wcisło Marian, Wdowiak Jan, Wdowiak Janina, Wesołowska Aniela, Wesołowski Adam, Węglewski Jerzy, Wichliński Antoni, Wielgosz Władysław, Wienskowski Józef, Winczewski Ryszard, Winowski Tomasz, Wiśniewski Wincenty, Witkowski Józef, Włodarczyk Kazimierz, Wojciechowski Romuald, Wojdalska Władysława, Wolski Kazimierz, Wojtkowski Edward, Wolf Alojzy, Woliński Dionizy, Wroniak Marian, Wronko Leszek, Wroński Stanisław, Wójcik Józef, Wójcik Franciszka, Wójcik Zygmunt, Wójcik Wacław, Wójtowicz Jan, Wysocki Juliusz, Zajączkowska Pelagia, Zajączkowski Wiktor, Zajkowski Henryk, Zakrzewska Janina, Zalejski Edward, Zaleska Wanda, Zalewski Witold, Załuska Józef, Zdanowicz Stanisława, Zemla Stanisław, Zieliński Józef, Zieliński Stanisław, Ziemak Wacław, Ziembińska Maria, Zientara Rozalia, Zioło Aleksander, Zubik Sławomir, Zwaliński Wiktor, Zygadło Piotr, Żabiński Edward, Żabiński Karol, Żarnowiecka Romana, Żyszkowski Feliks.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 22 lipca 1955 r. nr 0/1353 - na wniosek Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Albiński Bolesław, Antczak Jan, Bartnicki Władysław, Basiński Józef, Bednarski Czesław, Biegański Adam, Bonkowski Tadeusz, Borowska Zofia, Brzezicki Jan, Czekański Stanisław, Darowny Marian, Degowski Jan, Domagalski Wacław, Dombrowski Kornel, Dondelski Alfons, Dziadak Janina, Fijałkowski Kazimierz, Fleiszmanowa Kazimiera, Gabryszewski Leon, Garniewicz Maria, Giermakowska Irena, Głuchowska Helena Maria, Górewicz Wacław, Grochowina Stefan, Grzegorzewski Henryk, Irzyk Helena, Jałyński Witold, Jędrzejewski Józef, Karpińska Zofia, Kaszuba Sylwester, Kędzierski Czesław, Kędzierski Władysław, Kijewski Edmund, Klimentowicz Zygmunt, Kloska Jerzy, Kłosowski Feliks, Kosiński Stefan, Kowalski Klemens, Kubczak Józef, Kubski Wincenty, Kurowski Jan, Kurowski Stanisław, Lewandowski Augustyn, Lewandowski Stefan, Lipiński Stefan, Łączka Józef, Maćkowski Antoni, Malinowski Alfred, Manelski Łukasz, Marciniak Ignacy, Megger Leon, Meller Irena, Michałowski Feliks, Nadoliński Leon, Najdul Leon, Narożny Franciszek, Nędzyńska Irena, Obodzińska Zofia, Olejniczak Stanisław, Osesek Andrzej, Osiński Leon, Paluszkiewicz Franciszek, Pawlak Wacław, Pawlicka Halina, Pernej Wacław, Piórkowski Teofil, Podgórska Maria, Pstrong Maksymilian, Rodowicz Władysław, Rogalski Maksymilian, Sawicki Stanisław, Sielska Kazimiera, Słaboszewski Józef, Słomkowski Jan, Sobczak Franciszka, Staniszewska Kazimiera, Topolska Leokadia, Toszek Jan, Tuchewicz Roman, Tutalska Irena, Walkowski Bolesław, Zagajewski Michał, Zalewski Paweł, Zbikowski Kazimierz, Zauściński Antoni, Żywulko Jan.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 22 lipca 1955 r. nr 0/1356 - na wniosek Prezesa Centralnego Urzędu Geodezji i Kartografii - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Bańkowska Anna, Barczewska Alicja, Berezowska Mieczysława, Białecki Zbigniew, Bobiński Stanisław, Boczkowski Zdzisław, Borycki Jerzy, Brakowski Olgierd, Brewczyński Stanisław, Chwałek Józef, Ciechoński Stanisław, Ciemnicki Stanisław, Ciesielski Ryszard, Cieszkowski Tadeusz, Cypryk Aleksander, Czajko Zbigniew, Czuchajew Jerzy, Danielski Bronisław, Dawidson Józef, Delecki Adam, Dmowski Karol, inż. Dobrzyński Jerzy, Drabczyński Marian, Dubasiewicz Józef, Dudziński Stanisław, Fabiański Stanisław, Flisek Marian, Fortuniak Maria, Gąsiewicz Feliks, Globus Mirosław, Gorzkowski Witold, Góra Celina, Górna Emilia, Graja Marian, Grodzicki Marian, Gryc Józef, Grygiel Hieronim, inż. Grześkowiak Maksymilian, Hojnacki Zbigniew, Jabłoński Stefan, Jagła Marian, Jarzembowski Marian, Jaworski Leszek, Kantorowicz Teodor, Karwowska Zofia, Kaszubowski Ignacy, dr inż. Kluss Tadeusz, Kmieć Henryk, Kobierski Cezary, Kołodziejczak Wiktor, Komosiński Henryk, inż. Korzeniewicz Jan, inż. Kowalczuk Jan, Kozak Jan, Krupowicz Konstanty, Kubicki Ignacy, Kudelska Zofia, Kutzner Jerzy, Kuzior Eugeniusz, Legay Eugeniusz, Leszczyński Zygmunt, Lewandowski Alfons, Linkiewicz Antoni, Łojewski Wacław, Łoza Zdzisław, Łukomski Alfons, Malinowski Franciszek, Maliszewski Stanisław, Malczewski Mieczysław, Matysiak Zdzisław, Mielcarek Konrad, Mizerski Edward, Moszyk Magdalena, Napierkowski Kazimierz, Niemcewicz-Warecki Jerzy, Okoń Leonard, Olejniczak Eugeniusz, Olszak Stanisław, Rostkowski Piotr, Rafałowski Jan, Przybył Leon, Przybycień Marian, Prażmo Michał, Półrolczyk Klara, Pomacho Jan, Pogorzelski Zdzisław, Płotkowiak Władysław, Piekara Stefan, Ośko Henryk, Ostrowski Ignacy, Olszewska Marta, Roszkowski Ryszard, Rożek Stanisław, Rybiński Tadeusz Władysław, inż. Ryżek Florian, Ryżek. Łucja, Rżewski Kazimierz, Sajan Franciszek, Schulte-Nolle Wanda Kazimiera, Sęk Bogusław, Siemiński Aleksander, Skiba Marian, Sliwak Tadeusz, Ślusarski Józef, Smogorzewska Maria, Sobczak Aleksander, Sołtysiak Franciszek, Sójka Wojciech Tadeusz, Starek Jan, inż. Stępień Andrzej, Strauss Maria, Struś Kazimierz, Swierz Maria, Sztompke Feliksa, Szulman Helena, Szymczak Franciszek, Traub Joachim, inż. Urbaniak Stefan, Waligóra Marian, Wiełłowicz Czesław, Wiśniewska Lucyna, Witkowski Edward, Wojak Józef, Wojciechowski Janusz, Wojciechowski Witalis, Wolski Wacław, Woynowski Zbigniew, Wroński Stefan, Wydźga Kamil, Wyszyńska Wanda, Zaborski Eugeniusz, Zakolska Zofia, Ziółkowska Maria, Zieliński Ryszard, Żakowski Tadeusz, inż. Żmijewski Konstanty, Żmudzin Zofia, Zołobiński Jan.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 30 lipca 1955 r. nr 0/1357 - na wniosek Ministra Oświaty - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Abramowicz Marian, Abramowicz Maria, Adamiec Elżbieta, Altheim Natalia, Babiak Stefan, Bałdys Kornelia, Badura Józef, Banot Franciszek, Baraniecka Janina, Baranowski Stanisław, Bargieł Wacław, Barnaś Józefa, Baron Antoni, Bartnicka Stanisława, Bartnik Stanisław, Bazała Zdzisława, Bąk Aniela, Beck Jan, Bednarenko Maria, Belcarz Zofia, Bensz Anna, Bereś Antoni, Bergel Klotylda, Betlejanka Maria, Bernadzikiewicz Czesława, Białoń Maria, Biernawski Franciszek, Bilewska Stanisława, Bista Mieczysława, Błeszyński Kazimierz, Bobrowska Apolonia, Bogacka Helena, Bojarska Kazimiera, Borowiec Katarzyna, Borówka Józefa, Bramski Edmund, Brożonowicz Celina, Brzezina Józef, Brudny Jan, Bukietyńska Maria, Bułanowska Teodozja, Burek Józef, Chmiel Jan, Certowicz Stefania, Ciepielewska Maria, Cieślar Jan, Ciota Halina, Cubała Jan, Cymbalska Leopolda, Czajkowska Wanda, Cząstka Waleria, Diaczek Aleksandra, Dłużniewska Felicja, Dobrzyński Jerzy, Dobyasz Natalia, Drabik Eugenia, Drabik Edward, Dreinert Augustyn, Dukalska Maria, Duryńska Halina, Dydo Zdzisław, Dyduszyńska Helena, Dygdała Michalina, Dyl Tadeusz, Działa Stanisław, Dziuba Alfons, Espenhan Maria, Fedorowicz Edward, Fela Leopold, Fober Henryk, Fudala Adela, Fulman Jadwiga, Furmanowa Joanna, Gabryś Józef, dr Gaczorek Janina, Gasz Maria, Gajewski Stefan, Gawron Anna, Gawlikowska Scholastyka, Gadek Julia, Gerszłowa Eugenia, Gibek Stanisława, Gil Tadeusz, Głodniok Rozalia, Gola Karol, Gonciarz Michał, Gorol Anastazja, Górkiewicz Maria, Górna Janina, Grudniewicz Szczepan, Gruszka Józef, Gruca Marcin, Grzesik Józef, Grzybek Kajetan, Grzybowska Danuta, Gucwa Klementyna, Gucał Julian, Gurgacz Franciszek, Gworys Janina, Gwóźdź Helena, Gwoździński Adam, Haratyk Jan, Hoinkis Agnieszka, Hrehorowicz Maria, Hruczarek Aniela, Hryniszczak Maria, Hudziec Zofia, Huk Stanisław, Hybsz Stanisława, Janik Józef, Jankowska Maria, Januszewski Mieczysław, Jaskulski Edward, Jasińska Maria, Jelonek Stanisław, Jęczmyk Anna, Jęczmionek Apolonia, Jończyk Eugenia, Johnson. Teresa, Jośko Antoni, Juzwa Stefania, Kahl Eugenia, Kajdas Wanda, Kamińska Jadwiga, Kapliczna Władysława, Karczewska Helena, Karkosz Anna, Kasperkiewicz Kazimiera, Kempa Monika, Klajn Krystyna, Kleber Maria, Klecz Kazimierz, Klimek Anastazja, Kłopotek Marian, Kmiotek Stefania, Kobus Stanisław, Kocjan Józef, Konieczko Stanisława, Kontek Zygmunt, Konturek Stanisława, Kościelnicka Magdalena, Kościuszyński Tadeusz, Kosowiczowa Maria, Kostrzewska Maria, Koziarz Fryderyk, Kozielewska Stefania, Kozłowska Jadwiga, Krajewski Eugeniusz, Kram Jerzy, Krawczyk Janina, Krawczyński Mieczysław, Krokowicz Władysława, Kret Józef, Krzak Stanisława, Krzemień Franciszek, Krzyżak Włodzimierz, Krygowska Maria, Książek Stanisław, Książek Stanisław, Kubala Izydor, Kubica Michalina, Kucharski Józef, Kuchta Władysław, Kukulski Jan Józef, Kulik Wanda, Kunc Rudolf, Kurpios Tomasz, Kurek Janina, Kurjański Józef, Kurzańska Józefa, Kurzelewski Józef, Kuszewski Józef, Kutty Maria, Kwiatkowska Aleksandra, Kwiatkowski Stanisław, Lachawiec Michalina, Łącka Janina, Lasota Felicja, Laskowski Stanisław, Legutko Kazimierz, Lesikiewicz Józef, Lipowczyk Wanda, Lipowczyk Jan, Lipowski Roman, Łagan Stanisława, Łańcucka Janina, Łaś Emilia, Łoś Jakub, Marchwińska Zofia, Marek Alojzy, Markiewicz Alfons, Maślaczyńska Janina, Matczak Krystyna, Matuszyńska Genowefa, Matuszek Zuzanna, Matyja Janina, Mazur Kalina, Mazurek Tadeusz, Mazurkiewicz Irena, Macherska Maria, Machlowska Janina, Machura Anna, Mączyńska Irena, Majchrzycki Zygmunt, Malczewski Hilary, Maleta Wincenty, Malinowska Helena, Malisz Stanisława, Małek Wiesław, Małolepsza Natalia, Manerowska Helena, Mandiuk Maria, Merta Irena, Mianowska Stefania, Michalski Maksymilian, Michalak Brunon, Mieszczankowska Bolesława, Mijalski Jan, Mikulski Franciszek, Mikulski Rudolf, Misiaszek Zygmunt, Mizia Władysława, Mleczko Łucja, Morycz Stefania, Morawiec Longina, Morkisz Anna, Morawiec Halina, Moskal Zofia, Mroczka Anna, Mroczek Jan, Mucha Piotr, Muszyńska Maria, Myczkowski Marian, Nargel Zofia, Nawrot Jan, Nawrotek Agnieszka, Nielepiec Tadeusz, Niepokojczycka Kamila, Niemiec Gertruda, Niesłona Jadwiga, Nietresta Irena, Norman Paulina, Nowak Anna, Nowakowski Roman, dr Olchawa Maria, Olearczyk Mścisława, Omański Apolinary, Orlicka Aniela, Oruba Franciszek, Orzechowska Janina, Ostrowska Janina, Pachelska Maria, Pacholarz Władysław, Pałach Władysław, Papla Stanisław, Paździora Zdzisław, Peltz Helena, Pela Klaudiusz, Penkalla Augustyn, Pęgiel Rudolf, Piasecka Teodozja, Pieczka Emil, Piotrowicz Stefania, Piotrowicz Ryszarda, Piotrowski Stefan, Piszczek Alojzy, Pitlok Emanuel, Pietrzak Helena, Płomiński Władysław, Płudowska Jadwiga, Pogwizdowa Aniela, Poleszczak Laura, Ponikło Józef, Poniewierski Tadeusz, Porębski Stanisław, Powada Józef, Przepiórka Helena, Pukocz Jerzy, Pustelnik Łucja, Pykosz Lucyna, Pytel Marian, Pytel Janina, Rączka Wanda, Ragankiewicz Wilhelm, Rajkowska Eugenia, Ratajczak Maria, Rogalińska Maria, Rokita Eugeniusz, Rolof Irena, Romaniec Antonina, Rostańska Zofia, Różańska Jadwiga, Różycka Maria, Rzemieniecki Rudolf, Rudnicki Edward, Rychły Roman, Sabok Kazimierz, Sadowska Irena, Sanetro Czesława, Saternus Maria, Schuster Helena, Sibik Stanisława, Sierosławska Róża Anna, Sitnikiewicz Stefania, Siwek Zygmunt, Skoczek Salomea, Skorupa Klara, Skowronek Józefa, Skrzela Janina, Skrzypek Franciszka, Ślęczkowski Adam, Słomiński Jan, Smyk Emilia, Soboń Władysław, Sojka Andrzej, Sokolnicka Zofia, Sommerfeld Antoni, Sowa Maria, Stasiniewicz Wanda, Stanek Janina, Stebelski Antoni, Stebnicki Antoni, Steczko Józef, Stelmach Kazimierz, Stoły Leopold, Strutyński Jerzy, Stukus Kazimierz, Stępniak Władysław, Suchan Izydor, Suwała Janina, Świderska Janina, Szajter Jan, Szatkowska Stefania, Szczerba Józef, Szkup Maria, Szok Barbara, Szpakowska Nadzieja, Sztajer Jan, Sztuka Adam, Szwej Zygmunt, Szymczyński Roman, Tarska Stanisława, Tellek Tadeusz, Tetlak Rybarska Janina, Terlecka Maria, Terlaga Eugenia, Tokarski Juliusz, Tomala Jadwiga, Tomaszkiewicż Kazimiera, Tomaszewska Maria, Tomoszek Paweł, Tomoszek Tadeusz, Trojan Helena, Trzciński Kazimierz, Turczański Kazimierz, Tylek Andrzej, Uherek Maria, Urbańska Elżbieta, Wachel Maria, Walasz Paweł, Waluś Michał, Wandycz Olga, Wandycz Marceli, Wąsik Jadwiga, Werchracka Maria, Węgrzyn Irena, Wieloch Maria, Wilk Maria, Wiśniewski Kazimierz, Wiśniewska Kazimiera, Wittenberg Paula, Witkowa Łucja, Włodyga Franciszek, Wojnarowska Janina, Wolański Ludwik, Wójcik Wilhelmina, Wolny Emanuel, Wołek Stanisława, Woźniczak Włodzimierz, Wójcik Ludwik, Wróblewski Marian, Wróblewska Leokadia, Wróbel Franciszka, Wrzeciono Maria, Wudkiewicz Witold, Zabłocka Aniela, Zabłocka Maria, Zachariasz Anna, Zachara Anna, Zając Antoni, Zak Felicjan, Zalejska Irena, Zarębska Helena, Zaremba Wanda, Zdanowicz Janina, Żelechowska Emilia, Zembala Anna, Zieliński Bronisław, Ziętał Helena, Zogata Paweł, Żołnowska Irena, Zwetler Edward, Zwińczak Marta, Żychowska Jadwiga.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 30 lipca 1955 r, nr 0/1359 - na wniosek Ogólnopolskiego Komitetu Frontu Narodowego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Berżowski Antoni, Bujak Jan, Buldak Jan, Chaliński Jan, Chojnowski Antoni, Cipiński Mirosław, Dudek Jerzy Jan, Gliwiński Władysław, Kirklewska Halina, Kujtkowska Zofia, Leraczyk Czesław, Lindel Jerzy, Mąderek Stanisław, Myszkowska Zofia, Netkowska Irena, Noskówna Janina, Przybylski Hieronim, Przybylski Mieczysław, Sakiewicz Edward, Sobczak Franciszek, Sokół Bolesław, Stęporek Henryk, Walczak Czesław, Wierzbicki Jan, Smykała Julia, Wichert Stanisław, Zając Józef, Zgrzywa Stanisław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 22 lipca 1955 r. nr 0/1360 - na wniosek Ministra Handlu Wewnętrznego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Abel Jadwiga, Adamus Ludwik, Adamik Ludwik, Adamczyk Franciszek, Aftyka Bolesław, Alichper Selim, Ameryk Stanisław, Antas Stanisław, Antczak Czesław, Antczak Stanisława, Antecka Janina, Antonowicz Bazyli, Augustyniak Michalina, Aulak Janina, Badalewska Agnieszka, Bajerowski Kazimierz, Bajorek Stefan, Balcerek Antoni, Banasik Stefania, Banaś Henryka, Baran Antoni, Baranowska Halina, Baranowski Witold, Barański Stanisław, Barczewski Wiesław, Barteczek Maria, Bartnik Tadeusz, Bartoszewicz Bronisław, Barucha Władysław, Bąska Klara, Bauer Stanisław, Bednarczyk Anastazja, Bekier Kazimierz, Bielas Zofia, Bielerzewski Józef, Bielicki Antoni, Bielski Stanisław, Bilski Rajmund, Bisikiwicz Waleria, Bizgalski Stanisław, Blachnik Jan, Bladowska Maria, Blizińska Irena, Bloch Leon, Błaszczak Bolesława, Błaszczyk Wiesław, Błaszczyk Władysława, Boczek Irena, Boczkowski Kazimierz, Bogacka Janina, Bojanowski Adam, Bońkowska Adela, Borek Ludwik, Borowiński Edmund, Bronicki Edward, Breitkopf Władysław, Brózda Tadeusz, Buczak Bolesław, Buczkowski Józef, Budkiewicz Stanisław, Bugajski Bernard, Bujak Jan, Busiewicz Czesław, Bykowska Marta, Bzówka Maria, Ceglarek Józef, Chibowski Marian, Choiński Franciszek, Chojnacka Bronisława, Cholewiński Zbigniew, Chosińska Helena, Chmielewski Mieczysław, Chmura Antoni, Chruściel Czesław, Chrzczanowicz Michał, Chuda Maria, Ciborowski Marian, Cieniak Stefan, Ciesielski Edmund, Cieśla Tadeusz, Cieśliński Jan, Ciszak Franciszek, Cwik Władysław, Cwikła Józef, Cwikliński Wacław, Cwikliński Jan, Cybowicz Karol, Cymerman Sabina, Cywiński Jan, Czajkowski Józef, Czarnachowski Władysław, Czarnecka Łucja, Czarnecki Jerzy, Czasnojć Mieczysław, Czekaj Michał, Czerniakowska Zofia, Czerniak Stefan, Czernik Józef, Czernik Halina, Czerwiec Jan, Czerniej Hieronim, Czornik Augustyn, Czmochowska Kazimiera, Czyżniejewski Jan, Dąbrowski Józef, Daciów Helena, Danielewski Anastazy, Daniszewska Franciszka, Delecińska Anastazja, Długosz Stanisław, Doboszyński Władysław, Dobrosielski Antoni, Dobrowolska Maria, Dojs Edmund, Dolata Teofil, Dołgowicz Józef, Domagała Marta, Domeracki Leon, Dominik Leokadia, Doroba Michał, Drabek Stanisław, Drąg Tomasz, Drost Tadeusz, Drozdowski Lechosław, Drzazga Jadwiga, Drzymała Kazimierz, Dub Franaciszek, Duber Edmund, Duchniak Józef, Duczyński Wilhelm, Dudek Władysław, Dudziak Adam, Duma Jan, Dyliński Czesław, Dyrbuś Jerzy, Dyszkiewicz Jerzy, Dzażdzewska Helena, Dziadosz Janina, Działach Alfred, Dziatkiewicz Henryk, Dziarski Bolesław, Dzięcioł Julian, Dziwoki Antoni, Erben Karol, Faber Abram, Fabiański Stefan, Faliński Kazimierz, Feldman Izak, Ferdynand Kazimierz, Fijas Irena, Fila Zofia, Filak Kazimierz, Filipkowski Tadeusz, Fink Bolesław, Florek Janina, Futerfas Abraham, Gadomska Józefa, Gajewska Wacława, Galikowski Józef, Garecki Wincenty, Gasik Jadwiga, Gayny Tomasz, Gelewski Tadeusz, Giedrojć Romuald, Gierczyk Władysław, Gierszewski Józef, Gilatowski Roman, Gilewska Stefania, Gloger Edmund, Gloger Felicjan, Gładysz Zygmunt, Głębocki Władysław, Godlewski Stanisław, Gomuła Józef, Gordon Adam, Górka Jan, Górska Gertruda, Górski Henryk, Górski Wiktor, Górzański Franciszek, Gościcki Marian, Gozdecka Maria, Gozdek Piotr, Grabowska Irena, Grad Józef, Grajewski Tadeusz, Gronkiewicz Janina, Gruchalski Kazimierz, Grudzki Jan, Grunowska Zuzanna, Gruszka Stanisława, Gryguc Zofia, Grzegorzewska Eugenia, Grzelak Henryk, Grzesiowski Stanisław, Grzeszko Leopold, Grzeszczyk Jan, Guzek Wacław, Hajdamowicz Wincenty, Hajbutowicz Halina, Halberg Abram, Halbert Leon, Halska Maria, Hałasińska Ewa, Hancyk Mieczysław, Herduś Piotr, Hill Alicja, Hoża Ignacy, Hudyka Józef, Hyla Stanisław, Ignatowicz Władysława, Ignatowicz Regina, Iwanciow Dionizy, Iwanicki Władysław, Iwaszkiewicz Zygmunt, Jachimek Agnieszka, Jackowska Krystyna, Jagieloński Józef, Jagielska Jadwiga, Jaglarz Tadeusz, Jakubiak Kazimierz, Jakubowicz Maria, Jakubowski Wincenty, Jakucewicz Maria, Jamorski Jan, Jaugsch Witold, Janisiak Gotfryd, Janiszewski Leon, Janson Adam, Jański Józef, Janus Franciszek, Jaros Teofil, Jarosz Kazimierz, Jasiaczyk Edward, Jaslan Janina, Jędrzejczyk Jan, Jędrzejewski Adam, Jędrzejowski Jan, Jerzyk Bolesław, Jewasińska Władysława, Jezierczuk Stanisław, Jeziorowski Leon, Jończy Tadeusz, Jung Jerzy, Jurkowska Józefa, Kaczman Stefan, Kaczmara Józef, Kaczmarek Antoni, Kaczmarow Halina, Kajdy Julian, Kalinowski Bronisław, Kaliszczak Bolesław, Kamińska Zdzisława, Ramińska Klara, Kamiński Kazimierz, Kanwa Władysław, Karczewski Eugeniusz, Kardaszyńska Wiktoria, Karmoliński Stefan, Karolewicz Franciszek, Karpiński Bronisław, Karszesztajn Estera, Karwat Bronisław, Karwowski Feliks, Kasjaniuk Helena, Kasperek Irena, Katlewska Aleksandra, Kawecki Bronisław, Kaźmierczak Kazimierz, Kaźmierski Jan, Kędzierska Róża, Kiersnowski Czesław, Kierszka Eufemia, Kirkuć Władysław, Kittel Jan, Kitowicz Irena, Kisielewski Wilhelm, Kiwelewicz Ruwin, Kleniewski Bohdan, Kliglich Zygmunt, Kliksowa Janina, Klimek Helena, Kliniewski Tadeusz, Kluk Teodor, Kłodziński Leon, Kochan Stanisław, Kochanowska Maria, Kochanowski Bernard, Kochel Leon, Kolanek Kazimierz, Kołacz Stefan, Kołaczkowska Leokadia, Kołodziejski Henryk, Koniecki Witold, Konik Teofil, Kopek Mieczysław, Korczak Michał, Korzeniowska Stefania, Korzeniowska Helena, Kosała Wiktoria, Kosiba Józef, Kostrzewa Edward, Kot Aleksander, Kotlarek Franciszek, Kość Jan, Koszmider Henryk, Kowal Feliks, Kowalczyk Lucyna, Kowalczyk Bronisław, Kowalik Stanisława, Kowalik Karol, Kowalski Kazimierz, Kowrygo Antoni, Kozak Władysław, Kozicki Edward, Kozioł Paweł, Kozłowska Łucja, Kozłowski Stanisław, Krakowski Jerzy, Kruba Julian, Kruczek Jan, Kruczkowski Zygmunt, Krugiełka Maria, Kruk Jan, Krupski Janusz, Kryjon Kazimierz, Krysiak Jan, Krysiak Walerian, Krysiak Irena, Krzemieniewski Wacław, Krzyszton Tomasz, Krzywiec Paweł, Kuć Stanisław, Kuczerepa Filomena, Kudła Lucjan Jan, Kukulak Tadeusz, Kurek Stanisław, Kurowski Piotr, Kurylska Stanisława, Kuśnierz Konrada, Kuzio Janina, Kuźmiński Romuald, Kwela Roman, Kwieciński Mieczysław, Kwieciński Franciszek, Laskowski Jerzy, Lech Zofia, Lechowski Mieczysław, Leopold Wiktoria, Lenarczyk Aleksander, Lesisz Jerzy, Lesniowski Józef, Lewand Zenon, Lewandowska Monika, Lewandowska Irena, Lewandowski Henryk, Lewandowski Czesław, Lewandowski Józef, Ligenza Antoni, Lipski Jan, Lisiak Stefan, Lorek Stanisław, Lubińska Anna, Lutek Jan, Ładoń Stefan, Łapawa Stanisław, Łasiewicka Kazimiera, Łodzińska Janina, Łukasiak Jadwiga, Lenkcis Stanisław, Łukasiewicz Feliks, Łukaszewski Franciszek, Łukowski Władysław, Łyczkowski Wacław, Łysek Emil, Łyzicka Zofia, Macalik Tadeusz, Mach Mikołaj, Maciejowski Konstanty, Maciejewski Franciszek, Macioszek Piotr, Maćkowiak Szczepan, Madera Józef, Mądra Apolonia, Mądraszek Antoni, Markowicz Tadeusz, Majcher Mikołaj, Majchrzak Stanisław, Majchrzak Janina, Majewski Marian, Malawski Mikołaj, Malicki Henryk, Malinowski Tadeusz, Malińska Krystyna, Małkiewicz Marian, Małyszka Jan, Makowska Wanda, Makowski Ludwik, Maksymiuk Szymon, Maksymowicz Włodzimierz, Makuch Jan, Marciniec Władysław, Marczyk Edward, Markowski Eugeniusz, Markowski Władysław, Marszał Zofia, Marszycki Antoni, Martynowicz Leonilla, Materska Genowefa, Matulewicz Jerzy, Matuszak Bogdan, Matuszczak Franciszek, Matuszewski Stanisław, Matuszewski Stanisław, Matuszkiewicz Wacław, Matuszkiewicz Feliks, Matwiejewski Adam, Mazur Kazimierz, Mazur Franciszek, Mazurek Maria, Miatkowski Zygmunt, Michalak Tadeusz, Michalski Czesław, Michalski Ludwik, Michna Józef, Mielczarek Apolonia, Miklaszewski Tadeusz, Milewski Ryszard, Mill Zofia, Miklasiński Mieczysław, Mikłaszewicz Aleksander, Mikosz Zdzisław, Miklaszewski Stanisław, Miksa Urszula, Minta Marian, Mirek Kazimiera, Młodawska Zofia, Modzelewska Irena, Mołdach Józef, Morawska Hilda, Morawska Barbara, Morawska Lucyna, Mościcki Stefan, Mróz Stanisław, Mucharski Stanisław, Munk Łucja, Muraszko Helena, Najberg Roman, Namokel Ryszard, Napierska Zuzanna, Nawrocki Franciszek, Nawrocki Tadeusz, Nawrot Wiesława, Nazimek Bolesław, Niedzielski Wojciech, Niemyjski Jarosław, Nitak Julian, Noga Józef, Nosarzewski Janusz, Noszczyk Maria, Nowacki Edmund, Nowacki Alfons, Nowak Filip, Nowak Henryk, Nowak Kazimierz, Nowak Mieczysław, Nowak Stanisław, Nowakowski Franciszek, Nowakowski Tadeusz, Nowicka Maria, Nowicka Zofia, Olek Lech, Olesiak Stefan, Oleszczyk Zygmunt, Olszewska Józefa, Olszok Herbert, Okuliar Włodzimierz, Orkusz Ferdynand, Orłowska Zofia, Osińska Krystyna, Ostaszewski Piotr, Ostojski Tadeusz, Osuchowska Irena, Owczarzak Mieczysława, Pachnik Weronika, Pacholczyk Bronisław, Pacyna Stanisław, Pakuła Józef, Paluszewska Zofia, Panasik Aleksander, Pankiewicz Irena, Papciak Adolf, Papierski Zdzisław, Paprocki Jan, Purol Jan, Paszkowski Tadeusz, Patelski Bolesław, Pater Kazimierz, Patykowski Franciszek, Pawlak Józef, Pawlak Danuta, Pawlikowski Edward, Peć Stanisław, Peciakowska Janina, Pedryc Władysław, Pelczar Kazimierz, Perz Kazimierz, Pesia Michał, Piasecki Zygmunt, Piaseczny Michał, Piątek Domicela, Piątkowska Alicja, Piechocki Stanisław, Piechówka Maria, Piekarska Maria, Pierszanko Edward, Pietrzak Maria, Pietrzykowska Zofia, Pilecki Władysław, Pilut Stanisław, Pinkus Bronisław, Piotrowska Irena, Platas-Plepowicz Halina, Pluta Emanuel, Podwojski Idzi, Podziewski Zenon, Podzińska Helena, Polit Marian, Polkiewicz Helena, Porębska Łucja, Poświata Józef, Potasznik Andrzej, Poździej Henryk, Prochera Piotr, Prokop Zygmunt, Prokopowicz Władysław, Prosiecki Stanisław, Pryciak Jakub, Przewoźny Julian, Przybylak Tomasz, Przygodziński Karol, Ptaszek Bronisław, Ptaszyńska Maria, Puchalski Jerzy, Puchała Adam, Pułaski Szczęsny, Puśko Stefan, Rachula Tadeusz, Radek Władysław, Radzikowski Józef, Rafeld Eugeniusz, Rajczyk Józef, Rajnsztajn Szymon, Ranbo Władysław, Rapacki Zygmunt, Ratajczak Leon, Redlich Wanda, Rękorajska Halina, Rogacewicz Stefan, Rojek Aleksander, Romanowska Jadwiga, Romanowski Aleksander, Romański Bolesław, Ropiński Władysław, Rosiński Kazimierz, Roszkowski Józef, Rozenbach Samuel, Różycki Bolesław, Rudolf Jan, Rudziński Ignacy, Rycko Aleksander, Rydzyńska Janina, Rynkiewicz Leon, Rząca Anna, Rzepkiewicz Ludwik, Rzepecka Barbara, Rzuchowska Irena, Sąchocki Tadeusz, Sadowski Wiktor, Sadurska Alicja, Salaniuk Eugeniusz, Sałaciński Jan, Salek Marian, Samberger Danuta, Samborski Ignacy, Samoliński Józef, Sapigórski Jan, Sarnecka Janina, Sawicki Antoni, Schwarz Feliks, Sękowska Zofia, Semmler Antoni, Serówka Edmund, Siedlecka Stefania, Sielicki Jan, Siemierzewicz Tomasz, Sieraińska Jadwiga, Sierakowski Antoni, Sierpniak Janina, Sierzpułowska Stefania, Siestrzykowska Stefania, Siewierski Tadeusz, Sitek Stefan, Sitkiewicz Marian, Siwińska Leonia, Skibiński Wojciech, Skiendzelewska Julia, Sklepik Kazimierz, Skoczylas Wincenty, Skolimowski Ksawery, Skokowski Piotr, Skomorowski Kazimierz, Skowrońska Władysława, Sliwiński Tadeusz, Slósarska Maria, Słaboń Mieczysław, Sławuta Marian, Słodziński Euzebiusz, Słowińska Urszula, Słupecki Stanisław, Smolnik Franciszek, Smółka Paweł, Smyrska Julia, Śnieżko Ryszard, Śnita Aleksandra, Sobawa Jerzy, Sobkiewicz Władysiaw, Sobolewski Mieczysław, Sobota Konstanty, Sobota Mieczysław, Sochacka Maria, Soiński Konrad, Sokół Stanisław, Sokoła Waleria, Sokołowska Maria, Soluch Marcin, Sotowicz Henryk, Sołkiewicz Leopold, Sonta Franciszka, Sornat Stanisław, Spychalski Jeremi, Stachorska Eugenia Maria, Stachura Jan, Stańczyk Tadeusz, Sienkiewicz Eugeniusz, Starkiewicz Adam, Stankiewicz Władysław, Stankiewicz Mieczysław, Stefański Józef, Stępniewski Marian, Sternicki Jan, Straś Zygmunt, Strzecha Mieczysław, Strzelecka Felicja, Styszewska Janina, Suder Jan, Sujecka Zofia, Swiatłowski Czesław, Swirko Władysław, Szalbierz Kazimierz, Szarmach Józef, Szczeblowska Wiktoria, Szczepan Maria, Szczepaniak Stanisław, Szcześniak Maria, Szcześniak Jerzy, Szcześniak Stefan, Szczudeł Henryk, Szczytnicka Zofia, Szefer Dawid, Szefner Stefan, Szepietowski Józef, Szeszycki Damazy, Szewczyk Eugeniusz, Szmidel Roman, Sznajzycht Jerzy, Szochur Beno, Szopski Stanisław, Szram Józef, Szulc Janina, Szuster Henryk, Szwaja Wojciech, Szymańska Cecylia, Szymczak Kazimierz, Szynkaruk Józef, Tafil Zdzisław, Tajchman Hildegarda, Tarnowski Witold Wacław, Tarzyński Bolesław, Tieger Zygmunt, Tojek Marian, Tomaś Kazimierz, Tomaszczyk Bronisław, Tomaszewicz Jadwiga, Tomczak Bogusław, Tomczak Michał, Tomicki Jan, Tomysiak Leokadia, Topczyńska Janina, Torończyk Jerzy, Trawiński Czesław, Truskowski Józef, Trzciański Józef, Tułaczko Regina, Turłak Janina, Tumidajski Stanisław, Turczynowicz Piotr, Tusiński Stanisław, Twardowski Leon, Tyburski Józef, Tymanowski Józef, Tysnarzewska Stanisława, Ulichnowska Cecylia, Urban Wanda, Urbańczyk Jan, Urbańska Stanisława, Urbański Zdzisław, Urbański Henryk, Wabik Władysława, Wabińska Krystyna, Wac Andrzej, Wachniewski Franciszek, Wachowiak Józef, Wacker Henryk, Waglewski Józef, Wojda Józef, Wajs Helena, Wajs Reinhold, Walczak Eugeniusz, Walenciak Stanisław, Wańkowicz Jadwiga, Wardak Jan, Wardaszka Stanisław, Warszczyńska Maria, Warylak Irena, Wasilewski Edward, Wasilonek Władysław, Wątroba Władysław, Węgłowska Maria, Weigel Halina, Weinberger Jerzy, Weiss Małgorzata, Weznarski Lucjan, Widera Antoni, Więckus Janina, Wieczorek Stefan, Wielguszewski Jan, Wierszyłło Wiktor, Wierzbicki Roman, Wierzejewski Zbigniew, Wilczyńska Wanda, Wilczyński Tadeusz, Wilk Zofia, Winiarski Henryk, Wiśniewski Kazimierz, Witak Walerian, Witkowicz Stefania, Witowicz Stanisław, Witkowski Stanisław, Wlazło Antoni, Włodarski Zbigniew, Wnuk Zygmunt, Wnuk Adam, Wojciechowski Edward, Wójcik Zdzisław, Wójcik Wojciech, Wojdak Stanisław, Wojdak Władysław, Wojtasiewicz Henryk, Wojtczak Alicja, Wojtkowska Czesława, Wójtowicz Jan, Wojtuściszyn Andrzej, Wojtyczka Roman, Wolak Helena, Wolfson Felicja, Wolski Stanisław, Wołoch Czesław, Wołoszynowicz Michał, Woźniak Franciszek, Woźniak Jadwiga, Wróbel Stanisław, Wróblewska Urszula, Wróblewska Krystyna, Wróblewska Helena, Wróblewski Alfred, Wróblewski Józef, Wróblewskl Jerzy, Wróblewski Edward, Wroński Czesław, Wypych Anna, Żabicka Elżbieta, Zajączkiewicz Walentyna, Zalewski Marian, Zalewski Zygmunt, Żak Franciszek, Żardzin Tomasz, Zareba Józef, Zawadzka Paula, Zarnowski Jan, Zawistowski Władysław, Zdunkiewicz Donat, Żebrowski Tadeusz, Zegliński Henryk, Żełabowski Edward, Zgliczyński Tadeusz, Zgrzebnicki Czesław, Zięba Jan, Zieliński Stanisław, Zientarski Jan, Ziółkowski Edward, Żmuda Zofia, Żochowska Maria, Żur Henryk, Żurakowski Franciszek, Żurek Zofia, Zychowa Anna, Zydroń Zbigniew, Zygmuntowicz Franciszek.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 4 sierpnia 1955 r. nr 0/1361 - na wniosek Ministra Przemysłu Drzewnego i Papierniczego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Bałecki Aleksander, Barcik Stanisław, Borkowski Jan, inż. Breguła Emil, Brol Ryszard, Burzała Stefan, Bugała Stanisław, Kwoka Wiktor, Nowak Paweł, Pozorski Franciszek, Respendowicz Kazimierz, Sarnecki Stanisław, Sikora Antoni, Sliwa Józef, Szymański Józef, Wójtowicz Stanisław.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 22 lipca 1955 r. nr 0/1362 - na wniosek Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Białymstoku - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamowska Halina, Adamski Jan, Adukowski Jan, Ambrożewicz Aleksander, Andruszkiewicz Adolf, Andrzejkowicz Anna, Arnister Jan, Augustynowicz Antoni, Babiak Piotr, Bagiński Władysław, Bagiński Jan, Bagiński Edward, Bajkowski Aleksander, Bakuńska Alicja, Bałdyga Henryk, Bandach Bolesław, Barszcz Stanisław, Bartnicki Franciszek, Balter Wacław, Bereda Stanisława, Bernatowicz Ignacy, Biały Wincenty, Bielawski Józef, Bielicka Zofia, Biernat Berta, Biełous Czesław, Biruk Nadzieja, Bobrowski Bolesław, Bocwińska Stanisława, Bońkowski Kazimierz, Borowski Stanisław, Borkowski Jan, Borysiuk Konstanty, Borzymowski Władysław, Bronakowski Wacław, Brózio Stanisław, Brudzyńska Janina, Bucko Wacław, Budziszewski Bronisław, Bukowski Bronisław, Buraczewski Zygmunt, Buraczewska Maria, Bustowski Mieczysław, Chaciej Jadwiga, Chałko Kazimierz, Chętnik Stanisław, Chmiel Andrzej, Chodakiewicz Lucjan, Chojnowski Marian, Chomicz Antoni, Cieśluk Franciszek, Cwikielnik Heliodor, Cybik Konrad, Cybulski Franciszek, Cylwik Władysława, Czajka Helena, Czarkowska Janina, Czeczuga Jan, Czerniawska Maria, Czyżyński Stanisław, Dąbrowski Wacław, Dąbrowski Ignacy, Dąbrowska Maria, Danilczyk Witold, Danilewicz Janina, Daniłowicz Zofia, Dawidowski Leon, Dmochowska Janina, Dobrowolski Józef, Domanowski Jerzy, Drągowski Józef, Drecki Stanisław, Drewnowska Anna, Duchnowski Zdzisław, Dudek Franciszek, Dudkowska Regina, Dudziński Aleksander, Dudycz Piotr, Dunaj Antoni, Dzięgielewski Jan, Dzienis Jerzy, Dzierzgowski Eugeniusz, Falicka Wincenta, Fiedoruk Aleksy, Fiedoruk Kazimiera, Filipkowski Czesław, Fiedorowicz Jan, Fomienko Nadzieja, Fronckiewicz Zygmunt, Galicki Konstanty, Gałązka Zygmunt, Gliński Antoni, Gocłowski Stanisław, Godlewski Mieczysław, Górko Stanisława, Gordziej Adam, Goworowski Stanisław, Guzowska Józefa, Guzowski Stanisław, Grabowski Piotr, Grabowski Witold, Grochowski Stanisław, Grochowska Zenobia, Grynkiewicz Nina, Grzegorczyk Antoni, Gwozdek Edmund, Hajdukiewicz Władysław, Halicki Feliks, Hencel Irena, Herbreder Władysława, dr Hoffman Bogdan, Horodecki Kazimierz, dr Hryniewicki Roman, Ignaciuk Jan, Iwaniuk Jan, Iwanicka Irena, Iwańczuk Mikołaj, Jacyno Aleksander, Jakimiuk Włodzimierz, Jakubowski Aleksander, Janowski Józef, Jankowski Jan, Janeczek Stanisław, Jasiński Mieczysław, Jasik Wincenty, dr Jastrzębski Leon, Jasiński Henryk, Jasiulewicz Wacław, Jarmoc Wacław, Jarocki Józef, Jaroszewicz Edward, Jelisiejew Andrzej, Judzewicz Józef, Jurgielan Jan, Jurski Władysław, Kaczyńska Bronisława, Kadyszewski Aleksander, Kalinowski Antoni, Kamiński Stanisław, Kamiński Leonard, Kamiński Józef, Kanclerz Mieczysław, Kapusta Kazimierz, Karczewska Eugenia, Karolczak Zygmunt, Karpińska Stanisława, Karwowski Aleksander, Karwowski Tadeusz, Karulski Stanisław, Kasprzykowski Leon, Kierejsza Stanisław, Kierun Zygmunt, Klekotko Władysława, Kłosowska Maria, Kołdys Bronisław, Kołosowska Regina, dr Komczyński Ludwik, Komoder Ryszard, Komorowski Jan, Koncewicz Tadeusz, Konikowski Tomasz, Konończuk Irena, Kontrolewicz Stefan, Kopacz Aleksander, Kopczewski Marian, Konopka Stefan, Korbut Walentyn, Kornakt Władysław, Korzeniewski Aleksander, Koscielecka Irena, Kosiński Ignacy, Kosel Jan, Kosior Mieczysław, Kosnik Stanisław, Koszelew Sergiusz, Koszałkowskl Adam, Koszewnik Konstanty, Koszycki Kazimierz, Kotyński Franciszek, Kowaluk Raisa, Kozakiewicz Rozalia, Kozak Henryk, Koziejko Nikifor, Kozikowski Leon, Kozłowska Janina, Kożusik Julian, Krasadomska Maria, Kraskiewicz Nina, Kraśko Wacław, Krasnicki Włodzimierz, Krawcewicz Kazimierz, Krawczuk Aleksander, Krawczuk Jan, Kraszewski Bolesław, Kruszewski Jan, Królik Tadeusz, Krysiuk Stanisław, Krzywacki Jan, Krzyżanowski Stanisław, Krzyżewski Teofil, Książek Eugeniusz, Kucharski Władysław, Kuchciak Wawrzyniec, Kulesza Wacław, Kulik Jan, Kuprewicz Edward, Kurkowski Tadeusz, Kuryło Józef, Kusińska Zofia, dr Kusto Mieczysław, Kuźmienko Mikołaj, Kuźmińska Aleksandra, Laskowski Władysław, Laskowski Stanisław, Lasota Józef, Laudański Teodor, Lech Stanisław, Lenart Mieczysław, Lendo Zofia, Lengiewicz Piotr, Lenkowski Kazimierz, Leśniewski Kazimierz, Leszczyńska Weronika, Lewkowicz Wanda, Lipa Tadeusz, Lipiński Aleksander, Łapiński Józef, Łapuć Stanisław, Łempicki Józef, Łozna Alfreda, Łowicki Jan, Łoziński Julian, Łuczak Edward, Łukaszewicz Janina, Maczyński Eugeniusz, Maleszko Aleksander, Małyszko Julian, Matejczyk Adela, Matwiejczuk Michał, Mazurkiewicz Stanisław, Milewski Tadeusz, Miętko Edward, Mikulski Stanisław, Milewski Mieczysław, Miłosek Józef, Minkowski Jan, Mińkowski Jan, Mocarski Bolesław, Moniuszko Helena, Mojsik Jan, Mordań Roman, Mordasiewicz Piotr, Motkowska Regina, Mścichowski Wincenty, Naumczuk Jan, Nazarko Józef, Nerwiński Jan, Nieradko Franciszek, Nierodziński Czesław, Niewiński Karol, Niewiński Józef, Nosewicz Piotr, Nowakowski Mieczysław, Nusbaum Michał, Oboryn Jadwiga, Ogórkis Jan, Okińczyc Fabian, Olender Witold, Osiennik Tatiana, Oszmiański Jan, Osmolski Stanisław, Osiennik Jan, Owsianko Stanisław,. Oyrzanowska Maria, Oyrzanowska Maria, Panasiuk Demian, Panowa Helena, Pancewicz Jan, Panasewicz Piotr, Parafińozyk Stanisław, Paszkowski Władysław, Pawłowski Wincenty, Pawelczyk Wacław, Pawłowski Władysław, Pawlak Jan, Perkowska Jadwiga, Pędziński Bolesław, Piłat Jan, Piszczatowski Stanisław, Pizalski Hieronim, Piekarski Stanisław, Plechimowicz Czesława, Podolszański Józef, Podchul Irena, Podurgiel Maria, Podobycki Michał, Poprawski Julian, Popławski Stanisław, Popławska Maria, Popławska Emilia, Porejko Aleksander, Porowski Kazimierz, Poskrobko Piotr, Powichrowski Józef, dr Poznański Marian, Puchalski Kazimierz, Puchaczewski Zygmunt, Raczkowski Mieczysław, Rakowski Marian, Rakowski Antoni, Raszkiewicz Edward, Reluga Stanisława, Romaniuk Jerzy, Rostkowska Zofia, Rożenek Helena, Rudkowski Borysław, Rutkowski Michał, Ryczkowski Paweł, Rymsza Antoni, Ryszczuk Anatol, Sabastyn Piotr, Sacharewicz Maria, Sadowski Stanisław, Sadowski Piotr, Salamonowicz Józef, Sarek Stanisław, Sawczyński Aleksander, Serwatko Maria, Sidorowicz Bolesław, Sidorowicz Bernard, Sidorski Wacław, Siegieńczuk Józef, Siemieńczuk Bernard, Siemionowicz Ignacy, Sienko Stanisław, Sienkiewicz Jadwiga, Sikorski Jan, Sipowski Kazimierz, Sitko Stanisław, Skarżyński Adam, Skowroński Antoni, Skrętowski Jan, Słomińska Maria, Sobolewski Romuald, Spasówka Józef, Sobus Antoni, Sokołowski Kazimierz, Sokołowski Piotr, Solanko Irena, Staturski Jan, Staranowicz Wiktor, Staniurski Antoni, Stankiewicz Leon, Stankiewicz Mieczysław, Stelmaszyk Waldemar, Stepaniuk Stefan, dr Stokowski Edward, Straszyński Witold, Suchocki Czesław, Suchodolska Helena, Sulewski Franciszek, Supiński Stanisław, Swiderski Bolesław, Swięcica Jan, Szabłowska Felicja Halina, Szarkowski Jan, Szerenos Józef, Szewczyk Stanisław, Szewko Stanisław, Szwedko August, Szmurło Antoni, Sztukowski Józef, Szudrowicz Halina, Szumowski Wacław, inż. Szymczuk Michał, Szymański Stanisław, Szymański Kazimierz, Szyszyłko Włodzimierz, Szyszko Włodzimierz, Tarasiewicz Paweł, Tarasiak Józef, Tomaszewski Stefan, Tomaszewski Wiktor, Tomaszewski Stanisław, Tomaszko Helena, Trofimiuk Jan, Trojanowski Henryk, Tworkowski Tomasz, Tworkowski Bolesław, Turowski Leon, Urbanowski Władysław, Wagenplac Władysław, Walejewski Stanisław, Waraksa Henryk, Wasilewski Włodzimierz, Wasilewski Stefan, Wawiórko Aleksandra, Werchoń Tadeusz, Wieczoryńska Jadwiga, Wierzbicki Jan, Wilczyński Stanisław, Wiśniewski Zygmunt, Wiśniewski Romuald, Wiszniewski Wiktor, Witkowska Janina, Woldański Czesław, Woliński Franciszek, Wołyniec Alfons, Wontor Antonina, Wróbel Aleksander, Wyczółkowski Józef, Wyszpiańska Maria, Wysocka Maria, Zabłocki Władysław, Zadykowicz Antoni, Zagórecki Eliasz, Zając Roman, Zambrowicz Aleksander, Zajączkowski Józef, Zambrowicz Józef, Zapolski Witold, Zawadecki Tadeusz, Zawadecki Czesław, Zawistowski Franciszek, Zdanowicz Leokadia, Zdanowicz Jan, Zgirski Adolf, Ziora Zygmunt, Zieliński Wincenty, Ziemkowska Julia, Zimnoch Wacław, Zienkiewicz Jadwiga, Zowczak Antoni, Żochowski Aleksander, Żakowski Józef, Żukowski Antoni, Żukowski Wiktor, Żyzniewski Witold, Zych Edward.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 22 lipca 1955 r. nr 0/1363 - na wniosek Ministra Szkolnictwa Wyższego - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Abłamowicz Kazimiera, Adamski Zefiryn, Andryszewski Klemens, Andrzejewski Marceli, Anholcer Aleksander, Antonowicz Kazimierz, Arczyński Stanisław, Armatys Andrzej, Babisiakowa Jadwiga, Babuchowski Kazimierz, Bachmaliuk Jan, Baczyński Antoni, Balicki Franciszek, Baran Antonina, inż. Baran Marceli, Baranowski Bohdan, Barć Władysław, Bartha Jan, inż. Bartoszewski Józef, Batawia Stanisław, Bauman Zygmunt, Bąblewski Zbigniew, Bednarek Jan, Bedryło Teodor, Berezowski Stanisław, Bernas Stefan, prof. dr Bielecki Adam, Bienia Stanisław, Bienkunski Stanisław, Biernacki Jerzy, Bilski Eugeniusz, Bińczak Ludwika, Błażejewski Antoni, inż. Błażyński Stefan, Bobula Ludwik, Bochenek Ignacy, Bochenek Maria, dr Bocheński Tadeusz, Bogusławski Antoni, Boerner Włodzimierz, Bogusławski Zygmunt, Bohatyrewicz Witold, Bojm Leon, Boluk Weronika, Boryniec Atanazy, Bożyczko Zbigniew, Broda Chana, Brodziak Ludwika, Bronowski Piotr, Brukalska Barbara, Brukalski Stanisław, prof. dr Brzęk Gabriel, Brzóska Jan, Bryś Tadeusz, inż. Buczkowski Władysław, Bugaj Stefania, Bułhak Leonard, Burakowski Jan, prof. dr Burda Andrzej, Burka Antoni, Buszek Jan, Butjowski Henryk, Buturyn Walerian, Całko Halina, Chechliński Janusz, Chęciński Adam, prof. dr Chomiak Marian, Chomichowska Karolina, Chrzanowski Stefan, Chwedczuk Mikołaj, Chojnacki Adam, Ciborowski Jerzy, inż. Ciechanowski Zygmunt, Ciepielewska Barbara, Cizio Franciszek, Cybulka Tadeusz, Cygan Hieronim, Czajkowska Zofia, Czapla Stanisław, dr Czarkowski Jan, Czarnecki Franciszek, Czarnik Stanisław, inż. Cząstka Jan, dr Czekalski Józef, Czerniawski Marian, Czerny Zygmunt, Czuczwar Stanisław, Czupial Jerzy, Czwarnóg Antoni, inż. Czyżewska Bogusława, Damm Józef, inż. Danielski Leon, inż. Darnikiewicz Tadeusz, Dąbkowska Michalina, Dąbrowski Czesław, Dąbrowski Kazimierz, Dąbrowski Leszek, Dąrowiecka Maria, Degórski Antoni, dr Dehnel August, Deles Jadwiga, Dmochowski Jerzy, Dolacki Marian, Domański Konstanty, Dominiczak Fialiks, Dorabialska Alicja, inż. Drabek Stanisław, Dreszer Leszek Juliusz, Drozdowski Jan, Duchnowski Czesław, Duchnowski Kazimierz, Duda Józefa, Duda Zbigniew, Dudka Katarzyna, Dudziec Czesław, Dusik Jadwiga, Dygdała Kazimierz,Dziak Stanisław, Dzięgielewski Jan, Dzierżyński Kazimierz,Dzwonkowski Jan, Eder Henryk Józef, Eilstein Helena, inż. Engel Franciszek, Engel Lucjusz, Eyman Krystian, Feldman Wanda, Felicki Jan, Filipkowski Stanisław, Floriańczyk Stanisław, Fotycki Zenon, Franczak Franciszek, Fromer Rudolf, inż Freudenreich Jerzy, Frydman After, Fulinska Kazimiera, inż. Fulinski Wojciech, inż. Galas Bronisław, Galinski Stefan, Garbuliński Tadeusz, Gardziejewska Stanisława, Gebhardt Bruno, Gintowt Edward, Gisges Stefania, inż. Głowacki Zbigniew, inż Głuchowski Witold, prof. dr Goc Franciszek, Godziszewsk Anna, Godyń Albin, Golde Wiktor, Goldzamt Edmund, Golias Marian, Golinski Józef, Goliszcwska Józefa, Gołębiowski Feliks Stanisław, Gołębiowski Sławomir, Gordziejuk Aleksander, Górecki Bolesław, inż. Gościniak Czesław, Górczyński Jan, Górka Piotr, Górska Hanna, Górski Marian, Grabarczyk Józef, inż. Grodecki Zdzisław, Grudkowski Józef, Gruszczyński Ignacy, Grzegorek Stanisław, Grzywiński Stanisław, Grybska Czesława, Grygier Bronisława, Gugała Stanisław, dr Gumiński Stefan, Gundlach Jadwiga, Gutkowski Seweryn, Haber Aleksander, dr Haber Jan, Habich Edward, Haisig Roman, Hajec Jan, prof. dr Halban Leon, Hay Jan, inż. Hejduk Alfred, Hekner Józef, Hekner Leokadia, Herse Jerzy, inż. Hetman Eugeniusz, inż. Holewiński Stanisław, Hołdunowa Maria, dr Hoser Stefan, prof. dr Hubicki Włodzimierz, Huk Anna, Humenny Bolesław, Huskowski Tadeusz, Ilków Adam, Ibzicki Tadeusz, Iżykowski Zygmunt, Jachimczuk Józef, Jadach Józef, Jagielska Zofia, Janicki Antoni, Jankowska Anna, Jankowski Adam, Jankowski Władysław, Janowski Witold, Januszek Bolesław, Jaranowski Julian, Jarzęcka Irena, Jasiński Adam, Jaskanis Jan, dr Jaskólski Stanisław, Jaśkiewicz Jadwiga, Jaśkiewicz Zbigniew, Jegier Witold, Jellonkowa Stanisława, Jeż Stanisław, Jędrusik Wacław, Jędrzejewski Wiktor, inż. Jędrych Kazimierz, inż. Joszt Adolf, Jóźwiak Jan, Judycki Stanisław, Jurczyk Bronisław, Kacała Henryk, Kaczmarek Antoni, Kaczmarski Ignacy, Kaczor Józef, Kadecz Jan, Kądziela Mieczysław, Kafel Mieczysław, Kalinowski Stefan, Kalisz Józef, Kalityńska Józefa, Kamela Czesław, Kamiński Edmund, Kannenberg Marian, dr Kapitańczyk Kazimierz, Kappes Aleksander, Karmiński Władysław, Karpiński Zbigniew, Karzewski Zenon, Kasprzyk Leszek, Kaszowa Barbara, Kaszuba Alicja, Kaszubska Janina, Katoła Zbigniew, Kawecki Wiesław, Kawyn Stefan, Keller Edward, Kesler Jan, Kędzierska Kamila, Kicińska Maria, inż. Kidybiński Antoni, Kiedrzyński Zdzisław, Kielski Bolesław, Kierczyński Tadeusz, Kietliński Czesław, Kiliński Antoni, Klein Zofia, Klich Alfred, Klonowski Władysław, dr Kłapkowski Bolesław, Kłoczewiak Janina, Kłoś Czesław, Kniaginin Maria, Kobylańska Irena, Kochański Zdzisław, Koeppe Stefan Leszek, dr inż. Kołek Władysław, Kołodziejczyk Stefania, Kołodziejczyk Stefan, dr Konarzewski Jerzy, Konterowicz Stanisław, Konopiński Stefan, inż. Kopeczek Stanisław, Korewa Witold, Korfel Aleksandra, Kornberger Zbigniew, Kos Wincenty, inż. Kosendiak Jadwiga, Kościański Leon, Kośny Zygmunt, Kotlewski Witold, Kowalczyk Urszula, Kozakiewicz Aleksander, Kozakiewicz Magdalena, Kozierski Józef, Kraczek Jan, Kraczkowski Henryk, Kraemer Zygmunt, Krajewska Jadwiga, Kral Leon, Krawczyk Wincenty, Kruś Aniela, Krynicki Edward, Krynicki Józef, Kryńśki Edel Henryk, Krysiak Stanisław, Krystosiak Mieczysław, Krzemieniewski Czesław, Krzykała Stanisław, Krzyżanowski Leszek, Krzyżewski Edward, Kubiak Władysław, Kubowicz Wojciech, Kucejko Henryk, Kucharczyk Eleonora, Kuczynski Jędrzej, Kuć Franciszek, Kukuła Tadeusz, Kulczycki Józef, Kunicki Michał, Kunstetter Stanisław, Kunz-Głąbińska Aniela, dr Kurczab Rudolf, Kurowska Irena Anna, Kwiatkowska Stanisława, Kwiatkowski Stanisław, Kwejt Jerzy, Kwiecien Jan, Kwis Franciszek, Laterski Władysław, inż. Lamber Tadeusz, Lampe Wiktor, Latosiński Franciszek, Laurukowa Stanisława, Legowicz Jan Wawrzyniec, Leszek Tadeusz, dr Lewandowski Mieczysław, prof. dr Lewicki Stefan, Lewiński Lucjan, Leyko Jadwiga, Lipowski Leopold, Lisiewicz Adam, Lisowski Konstanty, inż. Liszka Stanisław, dr Lutnicki Witold, inż. Łaska Jan, Łaskawska Maria, Łaźniewski Mikołaj, Łepkowski Konstanty, Łochański Adam, inż. Łokietek Krzysztof, Łopatek Zdzisław, Łopatka Zdzisław, Łozinski Jerzy, prof. dr Łubnicki Narcyz, Łukawer Edward, Łukiewicz Maria, Łukomski Tadeusz, Łysek Tomasz, Macander Robert, Machnik Tadeusz, Machowski Jerzy, Maciejewska Janina, Maciejewski Władysław, Maciejewski Władysław, Maczek Maria, Madejski Roman, Maj Zbigniew, Majcher Irena, Majchrzak Stanisław, Majewska Maria, Majewski Witold, Malc Wiktor, prof. dr Malicki Adam, Malicki Juliusz, Maliński Marcin, Maliszewski Stanisław, inż. Manitius Jan, Marcinek Antonina, Marciniak Henryk, Marciniak Stefan, Marianczyk Józef, Mariankowska Stefania, Markiewicz Jerzy, dr Maruszczak Henryk, Masztalerz Jan, Matawowski Aleksander, Matura Wiktoria, inż. Matusiak Tadeusz, Matuszewska Danuta, Maurin Krzysztof, Mazur Aniela, Mazur Jan, Mazur Marian, Mazurek Władysław, Mazurek Zygmunt, dr Mazurkiewicz Józef, Mazurkiewicz Zbigniew, Mączkowa Aleksandra, Meyer Czesław Zbigniew, Michalczyk Stanisław, Mickiewicz Władysław, Miedziński Mieczysław, Migasińska Helena, Mika Wanda, Mileska Maria Irena, Mirosław Jan, Misiaszek Władysław, Misiuna Władysław, Missol Stefan, Miszewski Bronisław, Moroń Zbigniew, prof. dr Motyka Józef, Mróz Józefa, Mucha Adam, Murawski Władysław, Musierowicz Arkadiasz, dr Myślinski Kazimierz, Natakier Zygmunt, Nazaruk Mikołaj, Nejman Tadeusz Jerzy Janusz, Ney Eugenisz, Niemczyk Stefania, Niemiec Jan, Niepostyn Dionizy, Nikiel Antoni, Nikliborc Anna, Noga Stanisława, Nonas Narcyz, Noskowska Maria, Nowak Franciszka, dr Nowak Kazimierz, inż. Nowak. Zofia, Nowak Zofia, Nowakowska Wanda, Nowakowski Ryszard, Nowicki Anatol, Nowosielski Stanisław, Nyrek Stefan, Obacz Franciszek, Odrzywołek Wincenty, inż. Około-Kułak Witold, Oktaba Wiktor, Oleszkiewicz Mieczysław, inż. Olewicz Emil, prof. dr Olbrycht Tadeusz, Olszak Wiesław, Olszewski Antoni, inż. Olszewski Marian, dr Ołtuszewski Wacław, Onitzch Wojciech Zygmunt, Orłowski Mirosław, Osmólski Eugeniusz, Ostapiuk Henryk, inż. Ostrowski Adam, Ostrowski Franciszek, Ostrowski Wiesław, inż. Ostrowski Zbigniew, Ościk Jarosław, Owczarek Helena, Paciorkowa Stanisława, Paczyński Jan, Paderewski Karol, inż. Podarewski Ryszard, Pajestka Józef, inż. Palczewski Antoni, Pałka Franciszek, Panek Kazimierz, Paprocki Eugeniusz Juliusz, Paryski Zygmunt, Pasich Bolesław, Pastuszka Józef, Paszkiewicz Grzelak Anna, Paszkiewicz Stanisław, Paszkowski Bohdan, Pawlak Władysław, Pawłowska Barbara, Perczak Jan, Peretiatkowicz Roman, Łukaszewicz Maria, inż. Phull Henryk, Piasecki Kazimierz, inż. Piątkowski Antoni, Piechocka Bronisława, inż. Piechota Andrzej, dr Piechowiak Kazimierz, Pieleszek Maria, Pierzchalski Tadeusz, Pietrzak Kazimierz, Pigoń Krzysztof, Pinkiewicz Helena, inż. Piotrowski Antoni, Pirgo Michał, Piwowar Stanisław, inż. Płotnicki Jan, inż. Podlacha Wincenty, Południkiewicz Łucja, Popieluch Zygmunt, Popkiewicz Józef, Prowans Stanisław Tadeusz, Przekwasiński Gedeon, Przybylak Antoni, Przyłęcki Stanisław, Przytulski Tomasz, Puchalski Michał, Puff Tadeusz, Puła Janina, Puszcz Adolf, Rabsztyn Józef, Radwan Mieczysław, Radzimiński Stefan, Rakowski Henryk, Raszkin Rita, Ras Tadeusz, Reych Helena, Rękawek Henryk, inż. Robakowski Marian, Rogozińska Józefa, Rokicki Henryk, prof. dr Romanowski Henryk, Roszak Ignacy, Roszkowski Kazimierz, Rowiński Stanisław, inż. Różański Wacław, Różycka Irena, Rudziński Jacek, Rudzki Ludwik, Ruziewicz Zdzisław, Rybarczyk Stanisław, Rybicki Zygmunt, dr Rychlewska Maria, Rychlik Jan, Rychwalski Jan, mjr Rzeczkowski Stanisław, Sachwanowicz Kazimierz, Sadowska Stefania, Saski Stefan, Schmidt Henryk, prof. dr Schmuck Adam, inż. Sedlak Władysław, Senisson Witold, Serafin Stanisław, Siedlecka Zofia, Sikorska Irena, Singer Józef, Sierpiński Witold, prof. dr Śkalski Witold, Skłodowski Czesław, Skoczyński Zygmunt, Skorzowski Włodzimierz, Skrócińska Wanda, Skrundowa Zoja, Skrzywan Stanisław, Skublewski Józef, Skwarczyński Zdzisław, Słomiński Antoni, Słomiński Jan, dr Słowikowska Stanisława, Słowikowski Jan, Smoczyński Paweł, Smoliński Adam, Smolinski Władysław, Smolinska Józefa, Smołka Tadeusz, prof. dr Smosarski Władysław, Sobczak Bronisław, Sobolewski Marek, prof. dr Sokołowski Jan, inż. Sołtan Michał, Sonnenberg Izabela, Sójkowski Jan, Spunda Antoni, Spytkowski Józef, Srzednicka Stanisława, Stachowiak Lech, Stachowiak Władysław, Staniszewski Jan, dr Staronka Wilhelm, inż. Starościk Józef, dr Staśkiewicz Grzegorz, Stec Bolesław, Stefaniak Michał, Stępniak Jan, Stępniak Ludwik, Stollowa Stanisława, Straszewicz Witold Stefan, prof. dr Strawinski Konstanty, Strycharzewski Aleksander, Stryszak Abdon Stefan, Strzelecki Leszek, Styczeń Tekla, Styrylska Bożena, Suchodolska Zofia, Sulej Bolesław, Sulikowska Anna, Sykut Kazimierz, Synakiewicz Bronisława, inż. Szablowski Janusz, Szatan Anna, Szawarski Józef, inż. Szawłowski Kazimierz, Szaynok Anna, Szczepańska Róża, Szczepińska Stefania, Szczerba Stanisław, Szewczyk Piotr, Sznejder Szymański Władysław, Szober Wincenty Franciszek, inż. Sztwiertnia Władysław, Szubert Wacław, Szuchnik Andrzej, Szumilewicz Irena, dr Szuperski Tadeusz, Szwarc Renata, Szwonder Cecylia, Szydłowska Kornela, Szykulski Michał, Szymański Franciszek, Szymański Zdzisław, inż. Szymański Jerzy, Szymański Michał, Szymiczek Edmund, Slebodziński Lesław, Slebodziński Tadeusz, Sledź Lech, Sliwiński Stanisław, Swierczyński Józef, Teppowa Janina, Ter-Oranian Lech, Terlecki Kazimierz, Tichy Maria, Tomaszewski Antoni, Tomaszewski Leon, prof. dr Trawiński Alfred, Trepczyńska Stanisława, Trepka Edmund, inż. Treter Andrzej, Trojak Tadeusz, Trzcińska Bronisława, Turczynowicz Stanisław, Twerdochleb Józef, Tworek Roman, Tworkowski Stefan, inż. Tworowski Karol, Tyczyński Stanisław, inż. Ubysz Ignacy, prof. dr Uhorczak Franciszek, Uklejski Władysław, Ulanicka Jadwiga, Urban Stanisław, inż. Urbaniak Ignacy, dr Urbanski Włodzimierz, Wacławski Feliks, Wakalski Marian, prof. dr Waksmundzki Andrzej, Waldenberg Marek, Walewska Jadwiga, Wapiński Janusz, Wardak Wacław, dr Warmus Mieczysław, Warsz Mieczysław, Wasilewski Bolesław, Wasilewski Stanisław, Wąsowicz Józef, dr Wąsowska Józefa, Wejchert Kazimierz, Wendorff Zofia, Werner Jan, Wesołowski Kornel Kazimierz, Węgrzyn Mikołaj, Wiązowska Helena, dr Wiązowski Kazimierz, Wichman Stainsław, Wielgus Eugeniusz, Wierzbicki Marcin, prof. dr Wiśniewski Piotr, Witczak Helena, Witkowski Jan, Włoczewski Tadeusz, Woch Wacław, Wojciechowski Stefan, Wojt Jan, dr Wojtaszek Zdzisław, Wojtowicz Jan, prof. dr Wolter Aleksander, Wołok Stanisław, Woropaj Bonifacy, Wróbel Józef, Wróbel Tadeusz, Wróblewska Jadwiga, Wróblewski Michał, Wypiór Rajmund, Wyszyński Eugeniusz, Zabiegaj Leon, Zaborowski Witold, Zabłocki Marian, inż. Zacharowa Mieczysława, inż. Zaczyński Eugeniusz, Zadrzywilska Eugenia, Zagórski Józef, Zając Józef, Zając Kazimierz, Zajączkowska Regina, Zakrzewskl Tadeusz, Zalewski Janusz, Zalewska Regina, Zasempa Antoni, Zastawny Władysław, inż. Zawadzki Saturnin, Zawadzki Stanisław Maciej, inż. Zbysław Bogdan, Zebura Stefan, Zeleszkiewicz Ignacy, inż. Ziarkiewicz Tadeusz, Zieleń Paweł, Zielińska Antonina, Zieliński Edmund, Zieliński Wacław, Zieliński Walerian, Zieliński Władysław, dr Zinkiewicz Włodzimierz, Ziółkowski Piotr, Ziołkowski Ryszard, prof. dr inż. Zipser Kazimierz, Złomko Stanisław, Zmitrewicż Jan, dr Zodrow Karol, inż. Zubaczek Jan, Zwoliński Jerzy, Żabczyński Aleksander, Żbikowski Zdzisław, Żebrowski Władysław, Zezmer Izabella, Żórawski Wacław, Żuk Włodzimierz, Żwirski Mieczysław, Żyburtowicz Mikołaj, Żyliński Tadeusz.

Uchwałą Rady Państwa z dnia 22 lipca 1955 r. nr 0/1364 - na wniosek Ministra Kolei - odznaczeni zostają "Medalem 10-lecia Polski Ludowej":

Adamczak Marian, Albin Konstanty, Asejczyk Czesław, Bebarski Kazimierz, Bereźnicki Jan, Binczyk Roman, Bogda Mieczysław, Buczek Władysław, Całus Zygmunt, Chitron Konstanty, Chodziak Ludwik, Czyżewski Zbigniew, Dukat Kazimierz, Durko Jerzy, Duszenko Teofil, Gałaj Zdzisław, Gałka Leon, Głowiński Bernard, Golicki Marian, Grzebień Bolesław, Harazim Stanisława, Hubicki Henryk, Isajewicz Michał, Jacuk Włodzimierz, inż. Jarzymowski Józef, Jasiński Tadeusz, Jokiel Kazimierz, Kaim Władysław, Karmański Edward, Łęgosz Ignacy, Klewcewicz Walentyna, Konieczna Joanna, Kostujak Edmund, Kowalski Karol, Kowalski Wacław, Kowalski Wacław, Kretla Eugeniusz, Kuc Feliks, Kuchciński Jerzy, Kuciński Józef, Kukiełczyński Jerzy, Lachowicz Józef, Lachowicz Juliusz, Lorentz Józef, Łapies Franciszek, Łopusiewicz Edward, Łój Feliks, Łuczyk Zofia, Ługowska Regina, Marusiniec Antoni, Menczak Jan, Merta Władysław, Michno Leopold, Milczarski Stanisław, Mojzess Leon, dr Morawski Bolesław, Mrozowski Stanisław, Mrzena Eugenia, Najgebauer Bolesław, inż. Naumowicz Wiaczesław, Newlaczyn Edmund, Niewiadomski Ryszard, Nowosad Włodzimierz, Orzechowski Józef, Paleczek Marian, Pasierski Marceli, Pawlak Sylwester, Pejcz Kazimierz, Prażmowski Wacław, Przybylski Bolesław, Psyk Jan, Radzicki Zygmunt, Rdułtowska Wiktoria, Rejlich Adam, Rembisz Władysław, Rozwadowski Jan, Rygier Roman, Ryżkowski Aleksander, Satała Wojciech, Schöbert Florian, Semczuk Michał, Skowron Genowefa, Sobolewski Józef, inż. Sperski Kazimierz, Stafij Władysław, Stefan Stanisław, Szczepański Piotr, Szostakowski Aleksander, Sztyliński Marian, Szukszto Stanisław, Szymkowiak Władysława, Swieboda Władysława, Tęciorowski Józef, Tomaszewicz Bolesław, Turzyniecki Bolesław, Tomczyk Regina, Tomaszewski Florian, Wilk Józef, Wilk Jan, Wierzbanowski Roman, Wąsowicz Adolf, Walczak Władysław, Walczak Florian, Tyszewski Aleksander, Winiarski Kazimierz, Wiznerowicz Edward, Włodarczyk Lucjan, Wojtczak Stefan, Wranik Franciszek, Zajączkowska Romana, Zaremba Kazimierz, Zarych Władysław, Ziober Tadeusz.

Zmiany w prawie

Nowa forma rozliczania VAT i kody GTU już od 1 października

Już w czwartek, 1 października, nowy jednolity plik kontrolny (JPK_VAT) zastąpi dokumenty wysyłane obecnie. Od października nie trzeba będzie też wysyłać deklaracji podatkowych dla potrzeb VAT. Zmiany wymuszą jednak podawanie szczegółowych informacji o transakcjach. Konieczne będzie też nadanie nowych kodów GTU dla towarów i usług.

Krzysztof Koślicki 01.10.2020
Ustawa ułatwiająca wypłatę odszkodowań w związku z reprywatyzacją podpisana

Prezydent podpisał ustawę przyznającą prawo do odszkodowania lub zadośćuczynienia lokatorom poszkodowanym w wyniku reprywatyzacji, gdy nieruchomość nie może przejść na następców prawnych uprawnionego, który zmarł. Regulacja m.in. zakazuje reprywatyzacji budynków z lokatorami.

Patrycja Rojek-Socha 30.09.2020
Będą zmiany w dzierżawie, wynajęciu czy użyczeniu nieruchomości Skarbu Państwa

Powrót do sporządzania na szczeblu lokalnym przez starostów planów wykorzystania zasobu nieruchomości zatwierdzanych przez wojewodów, więcej kompetencji nadzorczych wojewody i uelastycznienie procedur dzierżawy, wynajęcia czy użyczenia nieruchomości Skarbu Państwa - to rozwiązania proponowane przez ministra rozwoju w ustawie o gospodarce nieruchomościami.

Katarzyna Kubicka-Żach 30.09.2020
Wkrótce zmiany w dowodach osobistych - będą pobierane odciski palców

Odciski palców będą pobierane przy składaniu wniosków o dowód osobisty. Ograniczona zostanie więc możliwość składania wniosku online. To zmiany, które Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z Ministerstwem Cyfryzacji planują dla zwiększenia bezpieczeństwa dokumentów tożsamości.

Katarzyna Kubicka-Żach 23.09.2020
Od soboty nowe prawo budowlane - proces inwestycyjny będzie prostszy

Już jutro, w sobotę 19 września wejdzie w życie duża nowelizacja prawa budowlanego. Eksperci mają wątpliwości jedynie co do podziału projektu budowlanego na trzy części oraz legalizacji ponad dwudziestoletnich samowoli budowlanych. Pozostałe przepisy chwalą. Mówią, że powinny ułatwić i przyspieszyć prowadzenie inwestycji.

Jolanta Ojczyk 18.09.2020
Wzajemne uznawanie towarów - będzie kara za fałszywe oświadczenia

W czwartek 10 września wchodzą przepisy, która pozwalają administracji nałożyć do 100 tysięcy złotych kary za błędy w oświadczeniach o wzajemnym uznawaniu towarów w ramach Unii Europejskiej. Chodzi o ustawę o odpowiedzialności za naruszenie przepisów rozporządzenia w sprawie wzajemnego uznawania towarów

Jolanta Ojczyk 10.09.2020