(Dz.U.UE L z dnia 12 grudnia 2006 r.)
Strony 2 i 43, w tytule rozdziału 14:
zamiast: "PROGRAM JEDNOLITYCH DOPŁAT OBSZAROWYCH",
powinno być: "SYSTEM JEDNOLITEJ PŁATNOŚCI OBSZAROWEJ".
Strony 2 i 44, w tytule rozdziału 15:
zamiast: "KOMPLEMENTARNE KRAJOWE DOPŁATY BEZPOŚREDNIE",
powinno być: "UZUPEŁNIAJĄCE KRAJOWE PŁATNOŚCI BEZPOŚREDNIE".
zamiast: "dopłaty",
powinno być: "płatności".
zamiast: "areały",
powinno być: "obszary".
W rozdziale 15:
zamiast: "krajowe komplementarne dopłaty bezpośrednie",
powinno być: "uzupełniające krajowe płatności bezpośrednie".
Strona 43, w artykule 134:
zamiast: "Minimalny rozmiar kwalifikującego się areału na jedno gospodarstwo
Minimalny rozmiar kwalifikującego się areału na jedno gospodarstwo, za który można wnioskować dopłaty, na poziomie wyższym od 0,3 ha, jak postanowiono w art. 143b ust. 5 rozporządzenia (WE) nr 1782/2003, został określony w załączniku XX.",
powinno być: "Minimalna wielkość kwalifikującego się obszaru na jedno gospodarstwo
Minimalna wielkość kwalifikującego się obszaru na jedno gospodarstwo, na którą można wnioskować o płatności, na poziomie wyższym od 0,3 ha, zgodnie z art. 143b ust. 5 rozporządzenia (WE) nr 1782/2003, została określona w załączniku XX.".
Strona 43, w artykule 135:
zamiast: "Areały rolne
Areały rolne w ramach programu dopłat za jeden obszar, jak postanowiono w art. 143b ust. 4 rozporządzenia (WE) nr 1782/2003, zostały określone w załączniku XXI.",
powinno być: "Obszary rolne
Obszary rolne w ramach systemu jednolitej płatności obszarowej, zgodnie z art. 143b ust. 4 rozporządzenia (WE) nr 1782/2003, zostały określone w załączniku XXI.".
Strona 43, w artykule 136:
zamiast: "do programu dopłat za jeden obszar",
powinno być: "do systemu jednolitej płatności obszarowej".
Strona 43, w artykule 137 ust. 2:
zamiast: "2. We wniosku o jednolitą dopłatę obszarową podaje się areały kwalifikujące się na mocy postanowień zawartych w art. 143b ust. 5 rozporządzenia (WE) nr 1782/2003.",
powinno być: "2. We wniosku o jednolitą płatność obszarową podaje się obszary kwalifikujące się zgodnie z warunkami zawartymi w art. 143b ust. 5 rozporządzenia (WE) nr 1782/2003.".
Strona 43, w artykule 138 ust. 1:
zamiast: "wizji lokalnej",
powinno być: "kontroli na miejscu".
Strona 43, w artykule 138 ust. 1:
zamiast: "wyznaczony obszar",
powinno być: "stwierdzony obszar".
Senat zgłosił w środę poprawki do reformy orzecznictwa lekarskiego w ZUS. Zaproponował, aby w sprawach szczególnie skomplikowanych możliwe było orzekanie w drugiej instancji przez grupę trzech lekarzy orzeczników. W pozostałych sprawach, zgodnie z ustawą, orzekać będzie jeden. Teraz ustawa wróci do Sejmu.
10.12.2025Mimo iż do 1 stycznia zostały trzy tygodnie, przedsiębiorcy wciąż nie mają pewności, które zmiany wejdą w życie w nowym roku. Brakuje m.in. rozporządzeń wykonawczych do KSeF i rozporządzenia w sprawie JPK VAT. Część ustaw nadal jest na etapie prac parlamentu lub czeka na podpis prezydenta. Wiadomo już jednak, że nie będzie dużej nowelizacji ustaw o PIT i CIT. W 2026 r. nadal będzie można korzystać na starych zasadach z ulgi mieszkaniowej i IP Box oraz sprzedać bez podatku poleasingowy samochód.
10.12.2025Komitet Stały Rady Ministrów wprowadził bardzo istotne zmiany do projektu ustawy przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – poinformował minister Maciej Berek w czwartek wieczorem, w programie „Pytanie dnia” na antenie TVP Info. Jak poinformował, projekt nowelizacji ustawy o PIP powinien trafić do Sejmu w grudniu 2025 roku, aby prace nad nim w Parlamencie trwały w I kwartale 2026 r.
05.12.20254 grudnia Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt zmian w ustawie o PIP - przekazało w czwartek MRPiPS. Nie wiadomo jednak, jaki jest jego ostateczny kształt. Jeszcze w środę Ministerstwo Zdrowia informowało Komitet, że zgadza się na propozycję, by skutki rozstrzygnięć PIP i ich zakres działał na przyszłość, a skutkiem polecenia inspektora pracy nie było ustalenie istnienia stosunku pracy między stronami umowy B2B, ale ustalenie zgodności jej z prawem. Zdaniem prawników, to byłaby kontrrewolucja w stosunku do projektu resortu pracy.
05.12.2025Przygotowany przez ministerstwo pracy projekt zmian w ustawie o PIP, przyznający inspektorom pracy uprawnienie do przekształcania umów cywilnoprawnych i B2B w umowy o pracę, łamie konstytucję i szkodzi polskiej gospodarce – ogłosili posłowie PSL na zorganizowanej w czwartek w Sejmie konferencji prasowej. I zażądali zdjęcia tego projektu z dzisiejszego porządku posiedzenia Komitetu Stałego Rady Ministrów.
04.12.2025Prezydent Karol Nawrocki podpisał we wtorek ustawę z 7 listopada 2025 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt. Jej celem jest wprowadzenie zakazu chowu i hodowli zwierząt futerkowych w celach komercyjnych, z wyjątkiem królika, w szczególności w celu pozyskania z nich futer lub innych części zwierząt. Zawetowana została jednak ustawa zakazująca trzymania psów na łańcuchach. Prezydent ma w tym zakresie złożyć własny projekt.
02.12.2025| Identyfikator: | Dz.U.UE.L.2006.349.59 |
| Rodzaj: | Sprostowanie |
| Tytuł: | Sprostowanie do rozporządzenia Komisji (WE) nr 1973/2004 z dnia 29 października 2004 r. ustanowienia szczegółowych zasad zastosowania rozporządzenia Komisji (WE) nr 1782/2003 w sprawie systemów wsparcia przewidzianych w tytułach IV i IVa tego rozporządzenia oraz wykorzystania gruntów zarezerwowanych do produkcji surowców |
| Data aktu: | 12/12/2006 |
| Data ogłoszenia: | 12/12/2006 |
| Data wejścia w życie: | 01/01/2005 |