Mianowanie członków grupy ds. doradztwa technicznego w zakresie produkcji ekologicznej i ustanowienie listy rezerwowej.

DECYZJA KOMISJI
z dnia 30 sierpnia 2017 r.
w sprawie mianowania członków grupy ds. doradztwa technicznego w zakresie produkcji ekologicznej i ustanowienia listy rezerwowej

(2017/C 287/03)

(Dz.U.UE C z dnia 31 sierpnia 2017 r.)

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając decyzję Komisji (WE) nr 2009/427 z dnia 3 czerwca 2009 r. ustanawiającą grupę ekspertów ds. doradztwa technicznego w zakresie produkcji ekologicznej 1 , w szczególności jej art. 4 ust. 2,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Decyzją 2009/427/WE Komisja ustanowiła grupę ekspertów ds. doradztwa technicznego w zakresie produkcji ekologicznej ("grupę").

(2) Zgodnie z art. 4 ust. 2 decyzji 2009/427/WE Komisja przyjęła decyzję 2010/C 262/03 2  w sprawie mianowania członków grupy i ustanowienia listy rezerwowej kandydatów na okres stosowania tej decyzji do dnia 31 grudnia 2013 r. Okres stosowania wspomnianej decyzji przedłużono do dnia 31 grudnia 2016 r.

(3) Decyzją Komisji 2017/C 273/03 3  kadencję członków grupy, o której mowa w art. 4 ust. 5 decyzji 2009/427/WE, przedłużono do czterech lat.

(4) Zgodnie z art. 4 ust. 2 decyzji 2009/427/WE oraz zgodnie z polityką Komisji w zakresie przejrzystości zaproszenie do zgłaszania kandydatur ekspertów opublikowano w Rejestrze grup ekspertów Komisji i podobnych zespołów. Oceniono dokumentację przedłożoną przez kandydatów i na jej podstawie dokonano wyboru i sporządzono listę stałych członków i listę rezerwową ekspertów.

(5) Aby dopełnić procedury selekcji, Komisja musi mianować nowych członków grupy na czteroletnią kadencję oraz sporządzić nową listę rezerwową kandydatów,

STANOWI, CO NASTĘPUJE:

Artykuł  1

Nazwiska stałych członków grupy ekspertów ds. doradztwa technicznego w zakresie produkcji ekologicznej wymieniono w części A załącznika.

Nazwiska umieszczone na liście rezerwowej kandydatów wymieniono w części B załącznika.

Artykuł  2

Niniejsza decyzja wchodzi w życie z dniem jej przyjęcia i stosuje się ją do dnia 15 lipca 2021 r.

Sporządzono w Brukseli dnia 30 sierpnia 2017 r.
W imieniu Komisji
Phil HOGAN
Członek Komisji

ZAŁĄCZNIK 4  

A.
Lista ekspertów mianowanych stałymi członkami grupy (w porządku alfabetycznym)
-
BAŃKOWSKA Katarzyna Daniela
-
BESTE Andrea
-
BLANCO PENEDO María Isabel
-
BOURIN Marie
-
CENSKOWSKY Udo
-
LEMBO Giuseppe
-
MARCHAND Patrice
-
MICHELONI Cristina
-
MINGUITO Pablo
-
OUDSHOORN Frank Willem
-
QUINTANA FERNÁNDEZ Paula
-
SOSSIDOU Evangelia
-
VOGT-KAUTE Werner
B.
Lista ekspertów umieszczonych na liście rezerwowej (w porządku alfabetycznym)
-
ALDEGUER MORALES Lidia
-
BALL Keith Haywood
-
BECQUET Stéphane
-
BICKEL Regula
-
BRUNS Silke Esmeralda
-
CANNON Nicola
-
CZUBAK Wawrzyniec Maciej
-
DAVID Christophe
-
DE CARA GARCÍA Francisco Miguel
-
DE MARTINIS Domenico
-
ECKERT Georg
-
ESTEVEZ Alicia
-
FRÜH Barbara
-
GONZÁLVEZ PÉREZ Victor
-
GÖTZFRIED Franz
-
HITCHINGS Roger Michael
-
KABOURAKIS Emmanouil
-
KELDERER Markus
-
KOLLER Martin
-
LEENSTRA Ferry
-
LISTE RUIZ Maria Guiomar
-
MALUSÁ Eligio
-
MARTELLI Giovanna
-
MASTRORILLI Marcello
-
MERLIN Louis
-
MOLTENI Roberto
-
NAGYOVA Eva
-
NATSARIDU Pepa
-
OLIVEIRA ALCOBIA Maria Dulce Crisóstomo
-
OTT Pierre
-
PEYREMORTE David
-
REINERS Eckhard
-
RIVA Francesco
-
RODRÍGUEZ FERNÁNDEZ-ALBA Amadeo
-
ROINSARD Antoine
-
SIEBERT Andrea
-
SPEISER Bernhard
-
STADTLANDER Timo
-
TUPASELA Tuomo Markus
-
UBALDE BAULÓ Josep Miquel
-
VAN DEN BERGE Paul Hendrik Pieter
-
VIDAL Rodolphe
-
VILLAHERMOSA JAÉN Javier
1 Dz.U. L 139 z 5.6.2009, s. 29.
2 Decyzja Komisji z dnia 28 września 2010 r. w sprawie mianowania członków grupy ds. doradztwa technicznego w zakresie produkcji ekologicznej i ustanowienia listy rezerwowej (Dz.U. C 262 z 29.9.2010, s. 3).
3 Decyzja Komisji z dnia 16 sierpnia 2017 r. zmieniająca decyzję 2009/427/WE ustanawiającą grupę ekspertów ds. doradztwa technicznego w zakresie produkcji ekologicznej (Dz.U. C 273 z 18.8.2017, s. 3).
4 Załącznik zmieniony przez art. 1 decyzji z dnia 1 kwietnia 2020 r. (Dz.U.UE.C.2020.110.4) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 kwietnia 2020 r.

Zmiany w prawie

Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024
Jak zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego w wyborach samorządowych

Nie wszyscy wyborcy będą mogli udać się osobiście 7 kwietnia, aby oddać głos w obwodowych komisjach wyborczych. Dla nich ustawodawca wprowadził instytucję głosowania korespondencyjnego jako jednej z tzw. alternatywnych procedur głosowania. Przypominamy zasady, terminy i procedurę tego udogodnienia dla wyborców z niepełnosprawnością, seniorów i osób w obowiązkowej kwarantannie.

Artur Pytel 09.03.2024
Tabletka "dzień po" bez recepty - Sejm uchwalił nowelizację

Bez recepty dostępny będzie jeden z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - zakłada uchwalona w czwartek nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tabletka będzie dostępna bez recepty ma być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stoi na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 22.02.2024
Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 21.02.2024
Standardy ochrony dzieci. Placówki medyczne mają pół roku

Lekarz czy pielęgniarka nie będą mogli się tłumaczyć, że nie wiedzieli komu zgłosić podejrzenie przemocy wobec dziecka. Placówki medyczne obowiązkowo muszą opracować standardy postępowania w takich sytuacjach. Przepisy, które je do tego obligują wchodzą właśnie w życie, choć dają jeszcze pół roku na przygotowania. Brak standardów będzie zagrożony grzywną. Kar nie przewidziano natomiast za ich nieprzestrzeganie.

Katarzyna Nocuń 14.02.2024