NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Publikacja wniosku o cofnięcie rejestracji zgodnie z art. 12 ust. 2 rozporządzenia Rady (WE) nr 510/2006 w sprawie ochrony oznaczeń geograficznych i nazw pochodzenia produktów rolnych i środków spożywczych.

Publikacja wniosku o cofnięcie rejestracji zgodnie z art. 12 ust. 2 rozporządzenia Rady (WE) nr 510/2006 w sprawie ochrony oznaczeń geograficznych i nazw pochodzenia produktów rolnych i środków spożywczych

(2009/C 299/09)

(Dz.U.UE C z dnia 9 grudnia 2009 r.)

Niniejsza publikacja uprawnia do zgłoszenia sprzeciwu wobec wniosku o cofnięcie rejestracji zgodnie z art. 7 rozporządzenia Rady (WE) nr 510/2006. Oświadczenie o sprzeciwie musi wpłynąć do Komisji Europejskiej w terminie sześciu miesięcy od daty niniejszej publikacji

WNIOSEK O COFNIĘCIE REJESTRACJI

ROZPORZĄDZENIE RADY (WE) NR 510/2006 Wniosek o cofnięcie rejestracji składany na podstawie art. 12 ust. 2 i art. 17

"HÖLLEN SPRUDEL"

NR WE: DE-PDO-0117-0860-21.02.2008

ChOG ( ) ChNP (X)

1. Zarejestrowana nazwa, której dotyczy wniosek o cofnięcie rejestracji:

Höllen Sprudel

2. Państwo członkowskie lub państwo trzecie:

Niemcy

3. Rodzaj produktu:

Klasa 2.2. Naturalne wody mineralne i wody źródlane

4. Osoba lub organ wnosząca (wnoszący) wniosek o cofnięcie rejestracji:

Nazwa: Brunnenverwaltung Höllensprudel

Adres: Dr.-Fritz-Wiede-Straße 36

95119 Naila

DEUTSCHLAND

Charakter uzasadnionego interesu leżącego u podstaw wniosku:

Wnioskodawca działa w imieniu wymienionego poniżej właściciela i użytkownika źródła leczniczego Höllen Sprudel i z tego względu reprezentuje uzasadniony interes dotyczący wniosku o cofnięcie rejestracji.

5. Powody cofnięcia rejestracji:

Kohlensäurewerk Hölle, Dr. Fritz Wiede GmbH & Co., będący właścicielem i jedynym użytkownikiem uznanego przez państwo Heilquelle Höllen Sprudel, z powodu wysokich kosztów kontroli nie jest już zainteresowany ochroną tej nazwy jako chronionej nazwy pochodzenia zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 510/2006 (wcześniej rozporządzenie (EWG) nr 2081/92), ponieważ nazwa ta jest wystarczająco chroniona prawnie przez rozporządzenie w sprawie wód mineralnych i stołowych.

Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2009.299.23

Rodzaj:ogłoszenie
Tytuł:Publikacja wniosku o cofnięcie rejestracji zgodnie z art. 12 ust. 2 rozporządzenia Rady (WE) nr 510/2006 w sprawie ochrony oznaczeń geograficznych i nazw pochodzenia produktów rolnych i środków spożywczych.
Data aktu:2009-12-09
Data ogłoszenia:2009-12-09