NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Sprawa C-266/08: Komisja Wspólnot Europejskich v. Królestwo Hiszpanii.

Wyrok Trybunału (szósta izba) z dnia 14 maja 2009 r. - Komisja Wspólnot Europejskich przeciwko Królestwu Hiszpanii

(Sprawa C-266/08(1)

(Uchybienie zobowiązaniom państwa członkowskiego - Dyrektywa 2004/81/WE - Prawo pobytu obywateli państw trzecich będących ofiarami handlu ludźmi lub przedmiotem wcześniejszych działań ułatwiających nielegalną imigrację, którzy współpracują z właściwymi organami - Brak pełnej transpozycji - Brak podania do wiadomości przepisów, za pomocą których dokonano transpozycji)

(2009/C 153/28)

Język postępowania: hiszpański

(Dz.U.UE C z dnia 4 lipca 2009 r.)

Strony

Strona skarżąca: Komisja Wspólnot Europejskich (przedstawiciele: M. Condou-Durande i E. Adserá Ribera, pełnomocnicy)

Strona pozwana: Królestwo Hiszpanii (przedstawiciele: B. Plaza Cruz, pełnomocnik)

Przedmiot

Uchybienie zobowiązaniom państwa członkowskiego - Brak ustanowienia w wyznaczonym terminie przepisów niezbędnych w celu zastosowania się do dyrektywy Rady 2004/81/WE z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentu pobytowego wydawanego obywatelom państw trzecich, którzy są ofiarami handlu ludźmi lub wcześniej byli przedmiotem działań ułatwiających nielegalną imigrację, którzy współpracują z właściwymi organami (Dz.U. L 261, str. 19)

Sentencja

1) Nie ustanawiając wszystkich przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych niezbędnych w celu zastosowania się do dyrektywy Rady 2004/81/WE z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentu pobytowego wydawanego obywatelom państw trzecich, którzy są ofiarami handlu ludźmi lub wcześniej byli przedmiotem działań ułatwiających nielegalną imigrację, którzy współpracują z właściwymi organami oraz nie podając do wiadomości Komisji Wspólnot Europejskich przepisów krajowych, które powinny przyczynić się do zapewnienia takiego dostosowania, Królestwo Hiszpanii uchybiło zobowiązaniom, które na nim ciążą na mocy tej dyrektywy.

2) Królestwo Hiszpanii zostaje obciążone kosztami postępowania.

______

(1) Dz.U. C 209 z 15.8.2008

Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2009.153.15/1

Rodzaj:wyrok
Tytuł:Sprawa C-266/08: Komisja Wspólnot Europejskich v. Królestwo Hiszpanii.
Data aktu:2009-05-14
Data ogłoszenia:2009-07-04