Konkurs na niezależnych ekspertów programów eContentplus i Safer Internet Plus (na lata 2005-2008).

Konkurs na niezależnych ekspertów programów eContentplus i Safer Internet Plus (na lata 2005-2008)

(2005/C 156/11)

(Dz.U.UE C z dnia 28 czerwca 2005 r.)

Opis

Niniejszym Komisja zaprasza do składania wniosków osoby chcące zapewnić fachową pomoc związaną z programami eContentplus i Safer Internet Plus. Zadania obejmują pomoc Komisji w ocenianiu wniosków składanych w odpowiedzi na zaproszenie do składania wniosków i w przeglądzie poszczególnych projektów eContentplus i Safer Internet Plus oraz starych projektów finansowanych w ramach programów eContent i Safer Internet; pomoc techniczna urzędnikom Komisji w kontekście oceny programów; oraz wykonywanie innych zadań związanych z programami, które mogą wymagać specjalnych umiejętności.

Celem programu eContentplus jest podniesienie dostępności, funkcjonalności i użyteczności treści cyfrowych w Europie poprzez ułatwienie tworzenia i rozpowszechniania na poziomie Wspólnoty informacji w obszarach interesu publicznego, podczas gdy program Safer Internet Plus ma na celu promowanie bezpieczniejszego korzystania, zwłaszcza przez dzieci, z Internetu i nowych technologii on-line, a także zwalczanie treści nielegalnych oraz niepożądanych przez końcowego użytkownika.

Dodatkowe informacje na temat tych programów są dostępne na odpowiednich stronach internetowych:

W odniesieniu do programu eContentplus na stronie

europa.eu.int/econtentplus

W odniesieniu do programu Safer Internet Plus na stronie

europa.eu.int/saferinternet

Wymagania

Wszystkie wnioski muszą spełniać szczegółowe specyfikacje i warunki opisane na podanych powyżej stronach internetowych Komisji Europejskiej w języku angielskim.

Zawierają one wymagania związane z obywatelstwem, kwalifikacjami, doświadczeniem i znajomością języków.

Terminy składania wniosków

Konkurs jest otwarty od daty publikacji do dnia 30 czerwca 2009 r. Lista ekspertów pozostanie ważna do dnia 31 grudnia 2009 r.

Zmiany w prawie

Ustawa doprecyzowująca termin wypłaty ekwiwalentu za urlop opublikowana

Uproszczenie i uporządkowanie niektórych regulacji kodeksu pracy dotyczących m.in. wykorzystania postaci elektronicznej przy wybranych czynnościach z zakresu prawa pracy oraz terminu wypłaty ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy przewiduje nowelizacja kodeksu pracy oraz ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, która wejdzie w życie w dniu 27 stycznia.

Grażyna J. Leśniak 12.01.2026
Powierzchnia użytkowa mieszkań już bez ścianek działowych

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację, która ma zakończyć spory między nabywcami i deweloperami o powierzchnie sprzedawanych mieszkań i domów. W przepisach była luka, która skutkowała tym, że niektórzy deweloperzy wliczali w powierzchnię użytkową metry pod ściankami działowymi, wnękami technicznymi czy skosami o małej wysokości - a to mogło dawać różnicę w finalnej cenie sięgającą nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Po zmianach standardy dla wszystkich inwestycji deweloperskich będą jednolite.

Agnieszka Matłacz 12.01.2026
Prezydent podpisał ustawę o L4. Ekspert: Bez wyciągnięcia realnych konsekwencji nic się nie zmieni

Podpisana przez prezydenta Karola Nawrockiego ustawa reformująca orzecznictwo lekarskie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych ma usprawnić kontrole zwolnień chorobowych i skrócić czas oczekiwania na decyzje. Jednym z kluczowych elementów zmian jest możliwość dostępu do dokumentacji medycznej w toku kontroli L4 oraz poszerzenie katalogu osób uprawnionych do orzekania. Zdaniem eksperta, sam dostęp do dokumentów niczego jeszcze nie zmieni, jeśli za stwierdzonymi nadużyciami nie pójdą realne konsekwencje.

Grażyna J. Leśniak 09.01.2026
Ważne przepisy dla obywateli Ukrainy i pracodawców bez konsultacji społecznych

Konfederacja Lewiatan krytycznie ocenia niektóre przepisy projektu ustawy o wygaszeniu pomocy dla obywateli Ukrainy. Najwięcej kontrowersji budzą zapisy ograniczające uproszczoną procedurę powierzania pracy obywatelom Ukrainy oraz przewidujące wydłużenie zawieszenia biegu terminów w postępowaniach administracyjnych. W konsultacjach społecznych nad projektem nie brały udziału organizacje pracodawców.

Grażyna J. Leśniak 08.01.2026
Reforma systemu orzeczniczego ZUS stała się faktem - prezydent podpisał ustawę

Usprawnienie i ujednolicenie sposobu wydawania orzeczeń przez lekarzy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także zasad kontroli zwolnień lekarskich wprowadza podpisana przez prezydenta ustawa. Nowe przepisy mają również doprowadzić do skrócenia czasu oczekiwania na orzeczenia oraz zapewnić lepsze warunki pracy lekarzy orzeczników, a to ma z kolei przyczynić się do ograniczenia braków kadrowych.

Grażyna J. Leśniak 08.01.2026
RPO interweniuje w sprawie przepadku składek obywateli w ZUS. MRPiPS zapowiada zmianę prawa

Przeksięgowanie składek z tytułu na tytuł do ubezpieczeń społecznych na podstawie prawomocnej decyzji ZUS, zmiany w zakresie zwrotu składek nadpłaconych przez płatnika, w tym rozpoczęcie biegu terminu przedawnienia zwrotu nienależnie opłaconych składek dopiero od ich stwierdzenia przez ZUS - to niektóre zmiany, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Resort dostrzegł bowiem problem związany ze sprawami, w których ZUS kwestionuje tytuł do ubezpieczeń osób zgłoszonych do nich wiele lat wcześniej.

Grażyna J. Leśniak 08.01.2026
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2005.156.23

Rodzaj: Powiadomienie
Tytuł: Konkurs na niezależnych ekspertów programów eContentplus i Safer Internet Plus (na lata 2005-2008).
Data aktu: 28/06/2005
Data ogłoszenia: 28/06/2005