Zaliczenie gmin oraz miast do jednego z czterech okręgów podatkowych.

Dz.U.01.143.1614
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW
z dnia 10 grudnia 2001 r.
w sprawie zaliczenia gmin oraz miast do jednego z czterech okręgów podatkowych.
Na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (Dz. U. z 1993 r. Nr 94, poz. 431, z 1994 r. Nr 1, poz. 3, z 1996 r. Nr 91, poz. 409, z 1997 r. Nr 43, poz. 272 i Nr 137, poz. 926, z 1998 r. Nr 108, poz. 681 oraz z 2001 r. Nr 81, poz. 875) zarządza się, co następuje:
§  1.
1. Gminy oraz miasta zalicza się do jednego z czterech okręgów podatkowych, zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik do rozporządzenia.
2. Zmiany podziału administracyjnego państwa nie powodują zmiany zaliczenia do okręgu podatkowego.
§  2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2002 r.
ZAŁĄCZNIK

WYKAZ GMIN I MIAST ZALICZONYCH DO POSZCZEGÓLNYCH OKRĘGÓW PODATKOWYCH

Województwo Powiat, Miasto na prawach powiatu Okręg podatkowy Gmina, Miasto
1 2 3 4
dolnośląskie
bolesławiecki I Gromadka, Warta Bolesławiecka
II Bolesławiec (m.)**, Bolesławiec, Nowogrodziec, Osiecznica
dzierżoniowski I Łagiewniki
II Bielawa (m.), Dzierżoniów (m.), Pieszyce (m.), Piława Górna (m.), Dzierżoniów, Niemcza
głogowski I Głogów (m.), Głogów, Jerzmanowa, Pęcław
II Kotla, Żukowice
górowski I Góra, Jemielno, Niechlów, Wąsosz
jaworski I Jawor(m.), Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Wądroże Wielkie
II Bolków
Jelenia Góra (m.p.)* IV Jelenia Góra (m.p.)
jeleniogórski IV Karpacz (m.), Kowary (m.), Piechowice (m.), Szklarska Poręba (m.), Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica
kamiennogórski IV Kamienna Góra (m.), Kamienna Góra, Lubawka, Marciszów
kłodzki II Kłodzko (m.), Kłodzko
IV Duszniki-Zdrój (m.), Kudowa-Zdrój(m.), Nowa Ruda (m.), Polanica-Zdrój (m.), Bystrzyca Kłodzka, Lądek-Zdrój, Lewin Kłodzki, Międzylesie, Nowa Ruda, Radków, Stronie Śląskie, Szczytna
Legnica (m.p.) II Legnica (m.p.)
legnicki I Chojnów (m.), Chojnów, Prochowice, Ruja
II Krotoszyce, Kunice, Legnickie Pole, Miłkowice
lubański II Lubań (m.), Leśna, Lubań, Olszyna, Platerówka, Siekierczyn
IV Świeradów - Zdrój (m.)
lubiński I Ścinawa
II Lubin(m.), Lubin, Rudna
lwówecki II Gryfów Śląski, Lubomierz, Lwówek Śląski, Wleń
III Mirsk
milicki I Cieszków, Krośnice, Milicz
oleśnicki I Oleśnica (m.), Bierutów, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda, Międzybórz, Oleśnica, Syców, Twardogóra
oławski I Oława (m.), Domaniów, Jelcz-Laskowice, Oława
polkowicki I Chocianów, Gaworzyce, Grębocice, Polkowice, Przemków, Radwanice
strzeliński I Borów, Kondratowice, Przeworno, Strzelin, Wiązów
średzki I Kostomłoty, Malczyce, Miękinia, Środa Śląska, Udanin
świdnicki I Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Marcinowice, Strzegom, Żarów
II Świdnica (m.), Świebodzice (m.), Świdnica
trzebnicki I Oborniki Śląskie, Prusice, Trzebnica, Wisznia Mała, Zawonia, Żmigród
Wałbrzych (m.p.) IV Wałbrzych (m.p.)
wałbrzyski IV Boguszów-Gorce (m.), Jedlina - Zdrój (m.), Szczawno-Zdrój (m.), Czarny Bór, Głuszyca, Mieroszów, Stare Bogaczowice, Walim
wołowski I Brzeg Dolny, Wińsko, Wołów
Wrocław (m.p.) I Wrocław (m.p.)
wrocławski I Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Mietków, Sobótka, Święta Katarzyna, Żórawina
ząbkowicki I Kamieniec Ząbkowicki
II Bardo, Ciepłowody, Stoszowice, Ząbkowice Śląskie, Ziębice, Złoty Stok
zgorzelecki II Zawidów (m.), Zgorzelec (m.), Bogatynia, Pieńsk, Sulików, Węgliniec, Zgorzelec
złotoryjski I Złotoryja (m.), Pielgrzymka, Zagrodno, Złotoryja
II Świerzawa
III Wojcieszów (m.)
kujawsko-pomorskie
aleksandrowski II Aleksandrów Kujawski (m.), Ciechocinek (m.), Nieszawa (m.), Aleksandrów Kujawski, Bądkowo, Koneck, Raciążek, Waganiec, Zakrzewo
brodnicki I Bobrowo, Jabłonowo Pomorskie
II Brodnica (m.), Brodnica, Brzozie, Górzno, Grążawy, Osiek, Świedziebnia, Zbiczno
Bydgoszcz (m.p) I Bydgoszcz (m.p.)
bydgoski I Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Sicienko, Solec Kujawski
chełmiński I Chełmno (m.), Chełmno, Kijewo Królewskie, Lisewo, Papowo Biskupie, Stolno, Unisław
golubsko-dobrzyński I Golub-Dobrzyń (m.), Ciechocin, Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie
II Radomin, Zbójno
Grudziądz (m.p.) I Grudziądz (m.p.)
grudziądzki I Grudziądz, Gruta, Łasin, Radzyń Chełmiński, Rogóźno, Świecie nad Osą
inowrocławski I Inowrocław (m.), Dąbrowa Biskupia, Gniewkowo, Inowrocław, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Rojewo, Złotniki Kujawskie
lipnowski II Lipno (m.), Bobrowniki, Chrostkowo, Dobrzyń nad Wisłą, Kikół, Lipno, Skępe, Tłuchowo, Wielgie
mogileński I Dąbrowa, Jeziora Wielkie, Mogilno, Strzelno
nakielski I Kcynia, Mrocza, Nakło nad Notecią, Sadki, Szubin
radziejowski II Radziejów (m.), Bytoń, Dobre, Osięciny, Piotrków Kujawski, Radziejów, Topólka
rypiński II Rypin (m.), Brzuze, Rogowo, Rypin, Skrwilno, Wąpielsk
sepoleński II Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie, Sośno, Więcbork
świecki I Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Nowe, Osie, Pruszcz, Świecie, Świekatowo, Warlubie
Toruń (m.p.) I Toruń (m.p.)
toruński I Chełmża (m.), Chełmża, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka
II Czernikowo
tucholski II Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo, Śliwice, Tuchola
wąbrzeski I Wąbrzeźno (m.), Dębowa Łąka, Książki, Płużnica, Wąbrzeźno
Włocławek (m.p.) II Włocławek (m.p.)
włocławski II Kowal (m.), Baruchowo, Boniewo, Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz, Fabianki, Izbica Kujawska, Kowal, Lubanie, Lubień Kujawski, Lubraniec, Włocławek
żniński I Barcin, Gąsawa, Janowiec Wielkopolski, Łabiszyn, Rogowo, Żnin
lubelskie
Biała Podlaska (m.p.) II Biała Podlaska (m.p.)
bialski II Międzyrzec Podlaski (m.), Biała Podlaska, Drelów, Leśna Podlaska, Międzyrzec Podlaski
III Terespol (m.), Janów Podlaski, Kodeń, Konstantynów, Łomazy, Piszczac, Rokitno, Rossosz, Sławatycze, Sosnówka, Terespol, Tuczna, Wisznice, Zalesie
biłgorajski III Biłgoraj (m.), Aleksandrów, Biłgoraj, Biszcza, Frampol, Goraj, Józefów, Księżpol, Łukowa, Obsza, Potok Górny, Tarnogród, Tereszpol, Turobin
Chełm (m.p.) II Chełm (m.p.)
chełmski II Rejowiec Fabryczny (m.), Białopole, Chełm, Kamień, Leśniowice, Rejowiec Fabryczny, Siedliszcze, Wojsławice, Żmudź
III Dorohusk, Dubienka, Ruda-Huta, Sawin, Wierzbica
hrubieszowski II Hrubieszów (m.), Dołhobyczów, Hrubieszów, Mircze, Trzeszczany, Uchanie, Werbkowice
III Horodło
janowski II Batorz, Janów Lubelski, Modliborzyce, Potok Wielki
III Chrzanów, Dzwola, Godziszów,
krasnostawski II Krasnystaw (m.), Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rejowiec, Rudnik, Siennica Różana, Żółkiewka
kraśnicki II Kraśnik(m.), Annopol, Dzierzkowice, Gościeradów, Kraśnik, Szastarka, Trzydnik Duży, Urzędów, Wilkołaz, Zakrzówek
lubartowski II Lubartów (m.), Abramów, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Kock, Lubartów, Michów, Niedźwiada, Ostrów Lubelski, Ostrówek, Serniki, Uścimów
Lublin (m.p.) II Lublin (m.p.)
lubelski II Bełżyce, Borzechów, Bychawa, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Wojciechów, Wólka, Wysokie, Zakrzew
łęczyński II Ludwin, Łęczna, Milejów, Puchaczów, Spiczyn
III Cyców
łukowski II Łuków (m.), Stoczek Łukowski (m.), Adamów, Krzywda, Łuków, Serokomla, Stanin, Stoczek Łukowski, Trzebieszów, Wojcieszków, Wola Mysłowska
opolski II Chodel, Józefów, Karczmiska, Łaziska, Opole Lubelskie, Poniatowa, Wilków
parczewski II Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Parczew, Siemień
III Podedwórze, Sosnowica
puławski II Puławy (m.), Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica, Żyrzyn
radzyński II Radzyń Podlaski (m.), Borki, Czemierniki, Kąkolewnica Wschodnia, Komarówka Podlaska, Radzyń Podlaski, Ulan-Majorat, Wohyń
rycki II Dęblin (m.), Kłoczew, Nowodwór, Ryki, Stężyca, Ułęż
świdnicki II Świdnik (m.), Fajsławice, Mełgiew, Piaski, Rybczewice, Trawniki
tomaszowski II Tomaszów Lubelski (m.), Bełżec, Jarczów, Krynice, Lubycza Królewska, Łaszczów, Rachanie, Tarnawatka, Telatyn, Tomaszów Lubelski, Tyszowce, Ulhówek
III Susiec
włodawski III Włodawa (m.), Hanna, Hańsk, Stary Brus, Urszulin, Włodawa, Wola Uhruska, Wyryki
Zamość (m.p.) II Zamość (m.p.)
zamojski II Adamów, Grabowiec, Komarów-Osada, Łabunie, Miączyn, Nielisz, Sitno, Skierbieszów, Stary Zamość, Sułów, Szczebrzeszyn, Zamość
III Krasnobród, Radecznica, Zwierzyniec
lubuskie
Gorzów Wielkopolski (m.p.) II Gorzów Wielkopolski (m.p.)
gorzowski I Deszczno
II Kostrzyn (m.), Bogdaniec, Kłodawa, Lubiszyn, Santok, Witnica
krośnieński I Bytnica
II Gubin (m.), Bobrowice, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie, Maszewo
międzyrzecki I Bledzew, Międzyrzecz, Przytoczna, Pszczew, Skwierzyna, Trzciel
nowosolski I Nowa Sól (m.), Bytom Odrzański, Kolsko, Kożuchów, Nowa Sól, Nowe Miasteczko, Otyń, Siedlisko
słubicki I Górzyca, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice
II Cybinka
strzelecko-drezdenecki I Stare Kurowo
II Dobiegniew, Drezdenko, Strzelce Krajeńskie, Zwierzyn
sulęciński I Krzeszyce, Lubniewice, Słońsk, Sulęcin, Torzym
świebodziński I Lubrza, Łagów, Skąpe, Szczaniec, Świebodzin, Zbąszynek
wschowski I Sława, Szlichtyngowa, Wschowa
Zielona Góra (m.p.) I Zielona Góra (m.p.)
zielonogórski I Babimost, Bojadła, Kargowa, Sulechów, Świdnica, Trzebiechów, Zabór, Zielona Góra
II Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański
żagański I Żagań (m.), Brzeźnica, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Żagań
II Gozdnica (m.), Iłowa, Wymiarki
żarski II Łęknica (m.), Żary (m.), Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice, Żary
łódzkie
bełchatowski III Drużbice, Rusiec, Zelów
IV Bełchatów (m.), Bełchatów, Kleszczów, Kluki, Szczerców
brzeziński II Brzeziny (m.), Brzeziny, Dmosin, Jeżów, Rogów
kutnowski II Kutno (m.), Bedlno, Dąbrowice, Krośniewice, Krzyżanów, Kutno, Łanięta, Nowe Ostrowy, Oporów, Strzelce, Żychlin
łaski II Buczek, Łask, Sędziejowice, Wodzierady
III Widawa
łęczycki II Łęczyca (m.), Daszyna, Góra Św. Małgorzaty, Grabów, Łęczyca, Piątek, Świnice Warckie, Witonia
łowicki II Łowicz (m.), Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Łowicz, Łyszkowice, Nieborów, Zduny
Łódź (m.p.) II Łódź (m.p.)
łódzki wschodni II Andrespol, Brójce, Koluszki, Nowosolna, Rzgów, Tuszyn
opoczyński II Białaczów, Mniszków, Opoczno, Paradyż, Poświętne, Sławno, Żarnów
III Drzewica
pabianicki II Konstantynów Łódzki (m.), Pabianice (m.), Dłutów, Dobroń, Lutomiersk, Pabianice, Ksawerów
pajęczański II Działoszyn
III Kiełczygłów, Nowa Brzeźnica, Pajęczno, Siemkowice
IV Rząśnia, Strzelce Wielkie, Sulmierzyce
Piotrków Trybunalski (m.p.) II Piotrków Trybunalski (m.p.)
piotrkowski II Aleksandrów, Czarnocin, Łęki Szlacheckie, Moszczenica, Ręczno, Sulejów, Wolbórz
III Grabica, Rozprza, Wola Krzysztoporska
IV Gorzkowice
poddębicki II Dalików, Pęczniew, Poddębice, Uniejów, Wartkowice, Zadzim
radomszczański II Gidle, Kobiele Wielkie, Masłowice, Przedbórz, Wielgomłyny, Żytno
III Radomsko (m.), Kodrąb, Ładzice, Radomsko
IV Dobryszyce, Gomunice, Kamieńsk, Lgota Wielka
rawski II Rawa Mazowiecka (m.), Biała Rawska, Cielądz, Rawa Mazowiecka, Regnów, Sadkowice
sieradzki II Sieradz (m.), Błaszki, Brąszewice, Brzeźnio, Burzenin, Goszczanów, Klonowa, Sieradz, Warta, Wróblew, Złoczew
Skierniewice (m.p.) II Skierniewice (m.p.)
skierniewicki II Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia
tomaszowski II Tomaszów Mazowiecki (m.), Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki, Ujazd, Żelechlinek
wieluński I Biała, Czarnożyły, Mokrsko, Pątnów, Skomlin, Wieluń, Wierzchlas
II Konopnica, Osjaków, Ostrówek
wieruszowski I Bolesławiec, Czastary, Łubnice, Sokolniki, Wieruszów
II Galewice, Lututów
zduńskowolski II Zduńska Wola (m.), Szadek, Zapolice, Zduńska Wola
zgierski II Głowno(m.), Ozorków (m.), Zgierz (m.), Aleksandrów Łódzki, Głowno, Ozorków, Parzęczew, Stryków, Zgierz
małopolskie
bocheński II Bochnia (m.), Bochnia, Drwinia, Rzezawa
III Lipnica Murowana, Łapanów, Nowy Wiśnicz, Trzciana, Żegocina
brzeski II Borzęcin, Brzesko, Czchów, Dębno, Gnojnik, Iwkowa, Szczurowa
chrzanowski I Babice, Chrzanów, Libiąż, Trzebinia
II Alwernia
dąbrowski II Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz, Szczucin
gorlicki III Gorlice (m.), Biecz, Bobowa, Gorlice, Lipinki, Łużna, Moszczenica
IV Ropa, Sękowa, Uście Gorlickie
Kraków (m.p.) II Kraków (m.p.)
krakowski II Czernichów, Igołomia - Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice - Przeginia, Kocmyrzów-Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomniki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki
limanowski III Jodłownik, Laskowa
IV Limanowa (m.), Mszana Dolna (m.), Dobra, Kamienica, Limanowa, Łukowica, Mszana Dolna, Niedźwiedź, Słopnice, Tymbark
miechowski II Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Miechów, Racławice, Słaboszów
myślenicki III Dobczyce, Myślenice, Raciechowice, Siepraw, Sułkowice
IV Lubień, Pcim, Tokarnia, Wiśniowa
Nowy Sącz (m.p.) III Nowy Sącz (m.p.)
nowosądecki III Grybów (m.), Chełmiec, Gródek nad Dunajcem, Grybów, Korzenna, Łososina Dolna, Nawojowa, Podegrodzie, Stary Sącz
IV Kamionka Wielka, Krynica-Zdrój, Łabowa, Łącko, Muszyna, Piwniczna-Zdrój, Rytro
nowotarski II Spytkowice
IV Nowy Targ (m.), Szczawnica (m.), Czarny Dunajec, Czorsztyn, Jabłonka, Krościenko nad Dunajcem, Lipnica Wielka, Łapsze Niżne, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna, Rabka-Zdrój, Szaflary
olkuski II Bukowno (m.), Bolesław, Klucze, Olkusz, Trzyciąż, Wolbrom
oświęcimski I Chełmek
II Oświęcim (m.), Brzeszcze, Kęty, Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów, Zator
proszowicki II Koniusza, Koszyce, Nowe Brzesko, Pałecznica, Proszowice, Radziemice
suski III Sucha Beskidzka (m.), Budzów, Maków Podhalański, Stryszawa, Zembrzyce
IV Jordanów (m.), Bystra-Sidzina, Jordanów, Zawoja
Tarnów (m.p.) II Tarnów (m.p.)
tarnowski II Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Radłów, Skrzyszów, Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Wojnicz, Zakliczyn, Żabno
III Ciężkowice, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski
tatrzański IV Zakopane (m.), Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Poronin
wadowicki II Brzeźnica, Spytkowice, Tomice, Wadowice, Wieprz
III Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Mucharz, Stryszów
wielicki II Biskupice, Gdów, Kłaj, Niepołomice, Wieliczka
mazowieckie
białobrzeski II Białobrzegi, Promna, Radzanów, Stara Błotnica, Stromiec, Wyśmierzyce
ciechanowski II Ciechanów (m.), Ciechanów, Glinojeck, Gołymin-Ośrodek, Ojrzeń, Opinogóra Górna, Regimin, Sońsk
III Grudusk
garwoliński II Garwolin (m.) Łaskarzew (m.), Borowie, Garwolin, Górzno, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Pilawa, Sobolew, Trojanów, Wilga, Żelechów
gostyniński II Gostynin (m.), Gostynin, Pacyna, Sanniki, Szczawin Kościelny
grodziski I Milanówek (m.), Podkowa Leśna (m.), Grodzisk Mazowiecki
II Baranów, Jaktorów, Żabia Wola
grójecki I Tarczyn
II Belsk Duży, Błędów, Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec, Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Pniewy, Warka
kozienicki I Sieciechów
II Garbatka-Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Kozienice, Magnuszew
legionowski I Legionowo (m.), Jabłonna, Nieporęt, Serock, Wieliszew
lipski III Chotcza, Ciepielów, Lipsko, Rzeczniów, Sienno, Solec nad Wisłą
łosicki II Huszlew, Łosice, Olszanka
III Platerów, Sarnaki, Stara Kornica
makowski II Maków Mazowiecki (m.), Czerwonka, Karniewo, Młynarze, Różan, Rzewnie, Sypniewo, Szelków
III Krasnosielc, Płoniawy-Bramura
miński I Halinów
II Mińsk Mazowiecki (m.), Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Kałuszyn, Latowicz, Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Siennica, Stanisławów
mławski II Mława (m.), Lipowiec Kościelny, Strzegowo, Stupsk, Wiśniewo
III Dzierzgowo, Radzanów, Szreńsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna
nowodworski I Nowy Dwór Mazowiecki (m.), Czosnów, Zakroczym
II Leoncin, Nasielsk, Pomiechówek
Ostrołęka (m.p.) II Ostrołęka (m.p.)
ostrołęcki II Czerwin, Goworowo, Rzekuń, Troszyn
III Lelis, Olszewo-Borki
IV Baranowo, Czarnia, Kadzidło, Łyse, Myszyniec
ostrowski II Ostrów Mazowiecka (m.), Brok, Małkinia Górna, Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń, Wąsewo
III Andrzejewo, Boguty-Pianki, Nur, Szulborze Wielkie, Zaręby Kościelne
otwocki I Józefów (m.), Otwock (m.), Karczew, Wiązowna
II Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory
piaseczyński I Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno, Prażmów
Płock (m.p.) II Płock (m.p.)
płocki II Bielsk, Bodzanów, Brudzeń Duży, Bulkowo, Drobin, Gąbin, Łąck, Mała Wieś, Nowy Duninów, Radzanowo, Słubice, Słupno, Stara Biała, Staroźreby, Wyszogród
płoński II Płońsk (m.), Raciąż (m.), Baboszewo, Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk, Raciąż, Sochocin, Załuski
pruszkowski I Piastów (m.), Pruszków (m.), Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn
przasnyski II Krasne
III Przasnysz (m.), Czernice Borowe, Przasnysz
IV Chorzele, Jednorożec, Krzynowłoga Mała
przysuski III Borkowice, Gielniów, Klwów, Odrzywół, Potworów, Przysucha, Rusinów, Wieniawa
pułtuski II Gzy, Obryte, Pokrzywnica, Pułtusk, Świercze, Winnica, Zatory
Radom (m.p.) II Radom (m.p.)
radomski II Pionki (m.), Gózd, Iłża, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Pionki, Przytyk, Skaryszew, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew
Siedlce (m.p.) II Siedlce (m.p.)
siedlecki II Domanice, Korczew, Kotuń, Mokobody, Mordy, Paprotnia, Przesmyki, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie, Zbuczyn Poduchowny
sierpecki II Sierpc (m.), Gozdowo, Mochowo, Sierpc, Szczutowo
III Rościszewo, Zawidz
sochaczewski II Sochaczew (m.), Brochów, Iłów, Młodzieszyn, Nowa Sucha, Rybno, Sochaczew, Teresin
sokołowski II Sokołów Podlaski (m.), Bielany, Ceranów, Jabłonna Lacka, Kosów Lacki, Repki, Sabnie, Sokołów Podlaski, Sterdyń
szydłowiecki II Jastrząb, Mirów, Orońsko, Szydłowiec
III Chlewiska
warszawski I Sulejówek (m.), Wesoła (m.), Warszawa - Bemowo, Warszawa -Białołęka, Warszawa - Bielany, Warszawa - Centrum, Warszawa -Rembertów, Warszawa - Targówek, Warszawa - Ursus, Warszawa - Ursynów, Warszawa - Wawer, Warszawa - Wilanów, Warszawa - Włochy
warszawski zachodni I Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki, Stare Babice
II Kampinos
węgrowski II Węgrów (m.), Grębków, Korytnica, Liw, Miedzna, Sadowne, Wierzbno
III Łochów, Stoczek
wołomiński I Kobyłka (m.), Marki (m.), Ząbki (m.), Zielonka (m.), Radzymin, Wołomin
II Dąbrówka, Jadów, Klembów, Poświętne, Strachówka, Tłuszcz
wyszkowski II Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Somianka, Wyszków, Zabrodzie
zwoleński II Kazanów, Policzna, Przyłęk, Tczów, Zwoleń
żuromiński III Bieżuń, Kuczbork-Osada, Lubowidz, Lutocin, Siemiątkowo Koziebrodzkie, Żuromin
żyrardowski II Żyrardów (m.), Mszczonów, Puszcza Mariańska, Radziejowice, Wiskitki
opolskie
brzeski I Brzeg (m.), Grodków, Lewin Brzeski, Lubsza, Olszanka, Skarbimierz
głubczycki I Baborów, Branice, Głubczyce, Kietrz
kędzierzyńsko-kozielski I Kędzierzyn-Koźle (m.), Cisek, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś
II Bierawa
kluczborski I Byczyna, Kluczbork, Lasowice Wielkie, Wołczyn
krapkowicki I Gogolin, Krapkowice, Strzeleczki, Walce, Zdzieszowice
namysłowski I Domaszowice, Namysłów, Świerczów, Wilków
II Pokój
nyski I Głuchołazy, Kamiennik, Korfantów, Łambinowice, Nysa, Otmuchów, Paczków, Pakosławice, Skoroszyce
oleski I Dobrodzień, Gorzów Śląski, Olesno, Praszka, Radłów, Rudniki, Zębowice
Opole (m.p.) I Opole (m.p.)
opolski I Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Niemodlin, Popielów, Prószków, Tarnów Opolski, Tułowice, Turawa
II Chrząstowice, Murów, Ozimek
prudnicki I Biała, Głogówek, Lubrza, Prudnik
strzelecki I Izbicko, Jemielnica, Strzelce Opolskie, Ujazd
II Kolonowskie, Leśnica, Zawadzkie
podkarpackie
bieszczadzki IV Czarna, Lutowiska, Ustrzyki Dolne
brzozowski III Brzozów, Domaradz, Haczów, Jasienica Rosielna
IV Dydnia, Nozdrzec
dębicki II Dębica (m.), Czarna, Dębica, Pilzno, Żyraków
III Brzostek, Jodłowa
jarosławski II Jarosław (m.), Radymno (m.), Chłopice, Jarosław, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Radymno, Rokietnica, Roźwienica, Wiązownica
jasielski III Jasło (m.), Brzyska, Dębowiec, Jasło, Kołaczyce, Osiek Jasielski, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec
IV Krempna, Nowy Żmigród
kolbuszowski II Kolbuszowa, Majdan Królewski, Raniżów,
III Cmolas, Niwiska, Dzikowiec
Krosno (m.p.) III Krosno (m.p.)
krośnieński III Chorkówka, Iwonicz-Zdrój, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Miejsce Piastowe, Rymanów, Wojaszówka
IV Dukla
leski IV Baligród, Cisna, Lesko, Olszanica, Solina
leżajski III Leżajsk (m.), Grodzisko Dolne, Kuryłówka, Leżajsk, Nowa Sarzyna
lubaczowski II Oleszyce, Stary Dzików
III Lubaczów (m.), Cieszanów, Horyniec- Zdrój, Lubaczów, Narol, Wielkie Oczy
łańcucki II Łańcut (m.), Czarna, Łańcut, Markowa
III Białobrzegi, Rakszawa, Żołynia
mielecki II Mielec (m.), Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Mielec, Padew Narodowa, Przecław, Radomyśl Wielki, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne
niżański II Jarocin
III Harasiuki, Jeżowe, Krzeszów, Nisko, Rudnik nad Sanem, Ulanów
Przemyśl (m.p.) II Przemyśl (m.p.)
przemyski II Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica
III Dubiecko, Fredropol, Krasiczyn, Krzywcza
IV Bircza
przeworski II Przeworsk (m.), Gać, Kańczuga, Przeworsk, Zarzecze
III Adamówka, Jawornik Polski, Sieniawa, Tryńcza
ropczycko-sędziszowski II Iwierzyce, Ostrów, Sędziszów Małopolski
III Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie
Rzeszów (m.p.) II Rzeszów (m.p.)
rzeszowski II Boguchwała, Głogów Małopolski, Krasne, Sokołów Małopolski, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn
III Dynów (m.), Błażowa, Chmielnik, Dynów, Hyżne, Kamień, Lubenia
sanocki III Sanok (m.), Besko, Sanok, Zarszyn
IV Bukowsko, Komańcza, Tyrawa Wołoska, Zagórz
stalowowolski II Stalowa Wola (m.), Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaklików, Zaleszany
III Bojanów
strzyżowski III Czudec, Frysztak, Niebylec, Strzyżów, Wiśniowa
Tarnobrzeg (m.p.) II Tarnobrzeg (m.p.)
tarnobrzeski II Baranów Sandomierski, Gorzyce, Grębów, Nowa Dęba
podlaskie
augustowski III Augustów (m.), Augustów, Bargłów Kościelny
IV Lipsk, Nowinka, Płaska, Sztabin
Białystok (m.p.) IV Białystok (m.p.)
białostocki III Poświętne, Zawady
IV Choroszcz, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Duże, Gródek, Juchnowiec Kościelny, Łapy, Michałowo, Supraśl, Suraż, Turośń Kościelna, Tykocin, Wasilków, Zabłudów
bielski III Bielsk Podlaski (m.), Brańsk (m.), Bielsk Podlaski, Boćki, Brańsk, Orla, Rudka, Wyszki
grajewski IV Grajewo (m.), Grajewo, Radziłów, Rajgród, Szczuczyn, Wąsosz
hajnowski III Hajnówka (m.)
IV Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka
kolneński IV Kolno (m.), Grabowo, Kolno, Mały Płock, Stawisk, Turośl
Łomża (m.p.) III Łomża (m.p.)
łomżyński III Łomża, Miastkowo, Nowogród, Piątnica, Śniadowo, Wizna
IV Jedwabne, Przytuły, Zbójna
moniecki IV Goniądz, Jasionówka, Jaświły, Knyszyn, Krypno, Mońki, Trzcianne
sejneński IV Sejny (m.), Giby, Krasnopol, Puńsk, Sejny
siemiatycki III Siemiatycze (m.), Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec - Stacja, Perlejewo, Siemiatycze
sokólski IV Dąbrowa Białostocka, Janów, Korycin, Krynki, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Sokółka, Suchowola, Szudziałowo
Suwałki (m.p.) IV Suwałki (m.p.)
suwalski IV Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny
wysokomazowiecki III Wysokie Mazowieckie (m.), Ciechanowiec, Czyżew-Osada, Klukowo, Kobylin-Borzymy, Kulesze Kościelne, Nowe Piekuty, Sokoły, Szepietowo, Wysokie Mazowieckie
zambrowski III Zambrów (m.), Kołaki Kościelne, Rutki, Szumowo, Zambrów
pomorskie
bytowski III Kołczygłowy, Miastko, Trzebielino
IV Borzytuchom, Bytów, Czarna Dąbrówka, Lipnica, Parchowo, Studzienice, Tuchomie
chojnicki II Chojnice (m.), Brusy, Chojnice, Czersk
III Konarzyny
człuchowski III Człuchów (m.), Czarne, Człuchów, Debrzno, Koczała, Przechlewo, Rzeczenica
Gdańsk (m.p.) I Gdańsk (m.p.)
gdański I Pruszcz Gdański (m.), Cedry Wielkie, Pruszcz Gdański, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie
II Kolbudy
IV Przywidz
Gdynia (m.p.) I Gdynia (m.p.)
kartuski II Żukowo
III Przodkowo
IV Chmielno, Kartuzy, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno
kościerski II Stara Kiszewa
III Kościerzyna (m.), Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma
kwidzyński I Kwidzyn (m.), Gardeja, Kwidzyn, Ryjewo, Sadlinki
II Prabuty
lęborski III Lębork (m.), Łeba (m.), Nowa Wieś Lęborska, Wicko
IV Cewice
malborski I Malbork (m.), Lichnowy, Malbork, Miłoradz, Nowy Staw, Stare Pole,
nowodworski I Krynica Morska (m.), Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Stegna, Sztutowo
pucki I Kosakowo
II Hel (m.), Jastarnia (m.), Puck (m.), Władysławowo (m.), Krokowa, Puck
Słupsk (m.p.) II Słupsk (m.p.)
słupski II Damnica, Kobylnica, Słupsk
III Ustka (m.), Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kępice, Potęgowo, Smołdzino, Ustka
Sopot (m.p.) I Sopot (m.p.)
starogardzki I Skórcz (m.), Starogard Gdański (m.), Bobowo, Lubichowo, Osiek, Skórcz, Smętowo Graniczne, Starogard Gdański, Zblewo
II Czarna Woda (m.), Kaliska, Osieczna, Skarszewy
sztumski I Stary Targ, Sztum
II Dzierzgoń, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń
tczewski I Tczew (m.), Gniew, Morzeszczyn, Pelplin, Subkowy, Tczew
wejherowski I Reda (m.), Rumia (m.)
II Wejherowo (m.), Choczewo, Gniewino, Luzino, Łęczyce, Szemud, Wejherowo
III Linia
śląskie
będziński I Sławków (m.), Mierzęcice, Psary, Siewierz
II Będzin (m.), Czeladź (m.), Wojkowice (m.), Bobrowniki
Bielsko-Biała (m.p.) III Bielsko-Biała (m.p.)
bielski II Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice
III Jasienica, Jaworze, Kozy
IV Szczyrk (m.), Buczkowice, Porąbka, Wilkowice
bieruńsko-lędziński I Bieruń (m.), Imielin (m.), Lędziny (m.), Bojszowy, Chełm Śląski
Bytom (m.p.) II Bytom (m.p.)
cieszyński I Zebrzydowice
II Chybie, Hażlach, Strumień
III Cieszyn (m.), Dębowiec, Skoczów
IV Ustroń (m.), Wisła (m.), Brenna, Goleszów, Istebna
Chorzów (m.p.) II Chorzów (m.p.)
Częstochowa (m.p.) II Częstochowa (m.p.)
częstochowski I Mykanów
II Blachownia, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Koniecpol, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny, Starcza
Dąbrowa Górnicza (m.p.) II Dąbrowa Górnicza (m.p.)
Gliwice (m.p.) II Gliwice (m.p.)
gliwicki I Pyskowice (m.), Pilchowice, Rudziniec, Sośnicowice, Toszek, Wielowieś
II Knurów (m.), Gierałtowice
Jastrzębie-Zdrój (m.p.) II Jastrzębie-Zdrój (m.p.)
Jaworzno (m.p.) I Jaworzno (m.p.)
Katowice (m.p.) II Katowice (m.p.)
kłobucki I Kłobuck, Krzepice, Lipie, Miedźno, Opatów, Panki, Popów, Przystajń
II Wręczyca Wielka
lubliniecki I Lubliniec (m.), Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków, Woźniki
mikołowski I Łaziska Górne (m.), Mikołów (m.), Orzesze (m.), Ornontowice, Wyry
Mysłowice (m.p.) I Mysłowice (m.p.)
myszkowski II Myszków (m.), Koziegłowy, Niegowa, Poraj, Żarki
Piekary Śląskie (m.p.) II Piekary Śląskie (m.p.)
pszczyński I Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Pawłowice, Pszczyna, Suszec
II Miedźna
raciborski I Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie, Rudnik
II Racibórz (m.)
Ruda Śląska (m.p.) II Ruda Śląska (m.p.)
Rybnik (m.p.) II Rybnik (m.p.)
rybnicki I Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski
II Świerklany
Siemianowice Śląskie (m.p.) II Siemianowice Śląskie (m.p.)
Sosnowiec (m.p.) II Sosnowiec (m.p.)
Świętochłowice (m.p.) II Świętochłowice (m.p.)
tarnogórski I Kalety (m.), Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg, Zbrosławice
II Miasteczko Śląskie (m.), Radzionków (m.), Tarnowskie Góry (m.)
Tychy (m.p.) I Tychy (m.p.)
wodzisławski I Godów, Gorzyce, Lubomia
II Pszów (m.), Radlin (m.), Rydułtowy (m.), Wodzisław Śląski (m.), Marklowice, Mszana
Zabrze (m.p.) II Zabrze (m.p.)
zawierciański II Poręba (m.), Zawiercie (m.), Irządze, Kroczyce, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Włodowice, Żarnowiec
Żory (m.p.) I Żory (m.p.)
żywiecki III Żywiec (m.), Czernichów, Gilowice, Łękawica, Łodygowice, Ślemień
IV Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Świnna, Ujsoły, Węgierska Górka
świętokrzyskie
buski II Pacanów
III Busko-Zdrój, Gnojno, Nowy Korczyn, Solec-Zdrój, Stopnica, Tuczępy, Wiślica
jędrzejowski II Imielno, Jędrzejów, Małogoszcz, Nagłowice, Oksa, Sędziszów, Słupia, Sobków, Wodzisław
kazimierski II Bejsce, Czarnocin, Kazimierza Wielka, Opatowiec, Skalbmierz
Kielce (m.p.) II Kielce (m.p.)
kielecki II Chęciny, Daleszyce, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Sitkówka-Nowiny, Strawczyn
III Bieliny, Bodzentyn, Chmielnik, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Mniów, Nowa Słupia, Pierzchnica, Raków, Zagnańsk
konecki II Fałków, Słupia (Konecka)
III Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Smyków, Stąporków
opatowski II Baćkowice, Iwaniska, Lipnik, Opatów, Ożarów, Sadowie, Tarłów, Wojciechowice
ostrowiecki II Ostrowiec Świętokrzyski (m.), Bałtów, Bodzechów, Ćmielów, Kunów, Waśniów
pińczowski II Działoszyce, Michałów, Złota
III Kije, Pińczów
sandomierski II Sandomierz (m.), Dwikozy, Klimontów, Koprzywnica, Łoniów, Obrazów, Samborzec, Wilczyce, Zawichost
skarżyski II Skarżysko-Kamienna (m.), Bliżyn, Skarżysko Kościelne
III Łączna, Suchedniów
starachowicki II Starachowice (m.), Brody, Mirzec, Pawłów, Wąchock
staszowski II Bogoria, Łubnice, Osiek, Połaniec, Rytwiany, Staszów
III Oleśnica, Szydłów
włoszczowski II Kluczewsko, Moskorzew, Radków, Secemin
III Krasocin, Włoszczowa
warmińsko-mazurskie
bartoszycki II Bartoszyce (m.), Bartoszyce, Bisztynek, Sępopol
III Górowo Iławeckie (m.), Górowo Iławeckie
braniewski I Braniewo (m.)
II Braniewo, Frombork, Lelkowo, Pieniężno, Płoskinia, Wilczęta
działdowski III Działdowo (m.), Działdowo, Iłowo-Osada, Lidzbark, Płośnica, Rybno
Elbląg (m.p.) I Elbląg (m.p.)
elbląski I Elbląg, Gronowo Elbląskie
II Godkowo, Markusy, Milejewo, Młynary, Pasłęk, Rychliki, Tolkmicko
ełcki III Ełk (m.), Ełk, Kalinowo, Prostki, Stare Juchy
giżycki III Giżycko (m.), Giżycko, Kruklanki, Miłki, Ryn, Wydminy
gołdapski IV Banie Mazurskie, Dubeninki, Gołdap
iławski II Iława (m.), Lubawa (m.), Iława, Kisielice, Lubawa, Susz, Zalewo
kętrzyński II Kętrzyn (m.), Barciany, Kętrzyn, Korsze, Reszel
III Srokowo
lidzbarski II Lidzbark Warmiński (m.), Kiwity, Lidzbark Warmiński, Lubomino, Orneta
mrągowski II Mrągowo (m.), Mrągowo, Sorkwity
III Mikołajki, Piecki
nidzicki III Janowiec Kościelny, Kozłowo, Nidzica
IV Janowo
nowomiejski II Nowe Miasto Lubawskie (m.), Biskupiec, Kurzętnik, Nowe Miasto Lubawskie
III Grodziczno
olecki IV Kowale Oleckie, Olecko, Świętajno, Wieliczki
Olsztyn (m.p.) II Olsztyn (m.p.)
olsztyński II Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Dywity, Jeziorany, Kolno, Świątki
III Gietrzwałd, Jonkowo, Olsztynek, Purda, Stawiguda
ostródzki II Ostróda (m.), Małdyty, Miłakowo, Miłomłyn, Morąg, Ostróda
III Dąbrówno, Grunwald, Łukta
piski III Biała Piska, Orzysz, Pisz, Ruciane-Nida
szczycieński III Szczytno (m.), Dźwierzuty, Pasym
IV Jedwabno, Rozogi, Szczytno, Świętajno, Wielbark
węgorzewski III Budry, Pozezdrze, Węgorzewo
wielkopolskie
chodzieski I Budzyń, Margonin
II Chodzież (m.), Chodzież, Szamocin
czarnkowsko-trzcianecki II Czarnków (m.), Czarnków, Lubasz, Połajewo
III Drawsko, Krzyż Wielkopolski, Trzcianka, Wieleń
gnieźnieński I Gniezno (m.), Czerniejewo, Gniezno, Kiszkowo, Kłecko, Łubowo, Mieleszyn, Niechanowo, Trzemeszno, Witkowo
gostyński I Borek Wielkopolski, Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela, Poniec
grodziski I Granowo, Grodzisk Wielkopolski, Kamieniec, Wielichowo
II Rakoniewice
jarociński I Jaraczewo, Jarocin, Kotlin, Żerków
kaliski II Blizanów, Brzeziny, Ceków-Kolonia, Godziesze Wielkie, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Stawiszyn, Szczytniki, Żelazków
Kalisz (m.p.) II Kalisz ( m.p.)
kępiński I Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal, Trzcinica
kolski II Koło (m.), Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały, Przedecz
Konin (m.p.) II Konin (m.p.)
koniński II Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek, Wilczyn
kościański I Kościan (m.), Czempiń, Kościan, Krzywiń, Śmigiel
krotoszyński I Sulmierzyce (m.), Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Zduny
Leszno (m.p.) I Leszno (m.p.)
leszczyński I Krzemieniewo, Lipno, Osieczna, Rydzyna, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice
międzychodzki I Chrzypsko Wielkie, Kwilcz, Międzychód, Sieraków
nowotomyski I Kuślin, Lwówek, Opalenica, Zbąszyń
II Miedzichowo, Nowy Tomyśl
obornicki I Rogoźno, Ryczywół
III Oborniki
ostrowski II Ostrów Wielkopolski (m.), Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Ostrów Wielkopolski, Przygodzice, Raszków, Sieroszewice, Sośnie
ostrzeszowski II Czajków, Doruchów, Grabów nad Prosną, Kobyla Góra, Kraszewice, Mikstat, Ostrzeszów
pilski II Piła (m.), Białośliwie, Łobżenica, Miasteczko Krajeńskie, Szydłowo, Ujście, Wyrzysk, Wysoka
III Kaczory
pleszewski I Dobrzyca, Pleszew
II Chocz, Czermin, Gizałki, Gołuchów
Poznań (m.p.) I Poznań (m.p.)
poznański I Luboń (m.), Puszczykowo (m.), Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Mosina, Pobiedziska, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Tarnowo Podgórne
II Murowana Goślina
rawicki I Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Pakosław, Rawicz
słupecki I Orchowo, Powidz, Strzałkowo
II Słupca (m.), Lądek, Ostrowite, Słupca, Zagórów
szamotulski I Obrzycko (m.), Duszniki, Kaźmierz, Obrzycko, Ostroróg, Pniewy, Szamotuły, Wronki
średzki I Dominowo, Nowe Miasto nad Wartą, Środa Wielkopolska, Zaniemyśl
II Krzykosy
śremski I Brodnica, Dolsk, Książ Wielkopolski, Śrem
turecki II Turek (m.), Brudzew, Dobra, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Tuliszków, Turek
III Władysławów
wągrowiecki I Wągrowiec (m.), Damasławek, Gołańcz, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec
II Skoki
wolsztyński I Przemęt, Siedlec, Wolsztyn
wrzesiński I Kołaczkowo, Miłosław, Nekla, Września
II Pyzdry
złotowski II Złotów (m.), Jastrowie, Krajenka, Lipka, Okonek, Tarnówka, Zakrzewo, Złotów
zachodniopomorskie
białogardzki II Białogard (m.)
III Białogard, Karlino, Tychowo
choszczeński I Bierzwnik, Choszczno, Drawno, Krzęcin, Pełczyce, Recz
drawski III Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Ostrowice
IV Czaplinek, Wierzchowo, Złocieniec
goleniowski I Goleniów, Maszewo, Nowogard, Osina, Przybiernów, Stepnica
gryficki I Brojce, Gryfice, Karnice, Płoty, Rewal, Trzebiatów
gryfiński I Banie, Cedynia, Chojna, Gryfino, Mieszkowice, Moryń, Stare Czarnowo, Trzcińsko-Zdrój, Widuchowa
kamieński I Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno, Wolin
kołobrzeski II Kołobrzeg (m.)
III Dygowo, Gościno, Kołobrzeg, Rymań, Siemyśl, Ustronie Morskie
Koszalin (m.p) II Koszalin (m.p.)
koszaliński III Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Mielno, Sianów, Świeszyno
IV Manowo, Polanów
łobeski I Dobra
III Łobez, Radowo Małe, Resko, Węgorzyno
myśliborski I Barlinek, Myślibórz, Nowogródek Pomorski
II Boleszkowice, Dębno
policki I Dobra (Szczecińska), Kołbaskowo, Nowe Warpno, Police
pyrzycki I Bielice, Kozielice, Lipiany, Przelewice, Pyrzyce, Warnice
sławieński II Sławno (m.), Sławno
III Darłowo (m.), Darłowo, Postomino
IV Malechowo
stargardzki I Stargard Szczeciński (m.), Chociwel, Dobrzany, Dolice, Ińsko, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard Szczeciński, Suchań
Szczecin (m.p.) I Szczecin (m.p.)
szczecinecki II Szczecinek (m.)
III Barwice, Grzmiąca
IV Biały Bór, Borne Sulinowo, Szczecinek
świdwiński III Świdwin (m.), Brzeżno, Połczyn-Zdrój, Rąbino, Sławoborze, Świdwin
Świnoujście (m.p.) I Świnoujście (m.p.)
wałecki II Wałcz (m.), Człopa, Mirosławiec, Tuczno, Wałcz
* m.p. - gmina o statusie miasta, będąca miastem na prawach powiatu.

** m. - gmina o statusie miasta.

Zmiany w prawie

Ustawa o emeryturach rocznika 1953 podpisana

Prezydent podpisał ustawę, na podstawie której ponownie przeliczona zostanie wysokość zaniżonych emerytur kobiet i mężczyzn z rocznika 1953. Według szacunków z nowej regulacji może skorzystać ok. 74 tys. osób. W większości przypadków średnia miesięczna podwyżka emerytur wyniesie 202 zł.

Krzysztof Sobczak 08.07.2020
Nowe mandaty od straży gminnej - za wjazd do czystej strefy i złą segregację śmieci

Straż gminna nałoży mandat za wjazd do strefy czystego transportu – przewiduje projekt rozporządzenia. Dodatkowe uprawnienie do nakładania mandatów ma też dotyczyć niezłożenia deklaracji śmieciowej lub jej zmiany oraz nieposiadania zadeklarowanego kompostownika przydomowego.

Katarzyna Kubicka-Żach 01.07.2020
KNF będzie skuteczniej nadzorował zagranicznych ubezpieczycieli

Komisja Nadzoru Finansowego będzie mogła nałożyć na członka zarządu zagranicznego zakładu ubezpieczeń karę za opóźnienie w wypłacie ubezpieczenia. Będzie mogła ona wynieść trzykrotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy, a jeżeli nie można go ustalić – 100 tys. złotych. Takie zmiany zakłada nowelizacja przepisów podpisana przez prezydenta.

Jolanta Ojczyk 01.07.2020
Płyn do e-papierosów bez akcyzy kolejne trzy miesiące

Minister finansów podpisał we wtorek rozporządzenie dotyczące zaniechania poboru podatku akcyzowego od płynu do papierosów elektronicznych oraz wyrobów nowatorskich. Przedsiębiorcy nie zapłacą podatku od 1 lipca do końca września 2020 roku. Do 30 czerwca wyroby były objęte zerową stawką podatku.

Krzysztof Koślicki 01.07.2020
Poborem opłaty elektronicznej za przejazd po drogach zajmie się skarbówka

Od 1 lipca 2020 r. szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przejmie od Głównego Inspektora Transportu Drogowego pobór opłaty elektronicznej za przejazd pojazdem ciężkim (powyżej 3,5 tony) po płatnych drogach krajowych oraz pobór opłaty za autostrady na wyznaczonych odcinkach A2 i A4. Dotychczasowy system poboru opłat zostanie wygaszony do końca lipca 2021 r.

Krzysztof Koślicki 01.07.2020
Nowe przepisy mają zapewnić lepszą ochronę sieci 5G

Ujednolicenie procesów i czynności wymaganych do ochrony sieci i usług telekomunikacyjnych przed najnowszymi cyberzagrożeniami - to cel opublikowanego właśnie rozporządzenia dotyczącego minimalnych środków technicznych i organizacyjnych, jakie dla zapewnienia cyberbezpieczeństwa sieci i usług, powinni stosować przedsiębiorcy telekomunikacyjni.

Krzysztof Sobczak 30.06.2020