Utworzenie sądów wojewódzkich i sądów rejonowych oraz ustalenie ich siedzib i obszarów właściwości.

Dz.U.80.15.54
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 26 czerwca 1980 r.
w sprawie utworzenia sądów wojewódzkich i sądów rejonowych oraz ustalenia ich siedzib i obszarów właściwości.
Na podstawie art. 5 § 1 i art. 6 § 1 Prawa o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 1964 r. Nr 6, poz. 40, z 1967 r. Nr 13, poz. 55, z 1969 r. Nr 13, poz. 98, z 1974 r. Nr 50, poz. 316 oraz z 1975 r. Nr 16, poz. 91 i Nr 34, poz. 183), art. 16 § 2 Kodeksu postępowania cywilnego (Dz. U. z 1964 r. Nr 43, poz. 296, z 1965 r. Nr 15, poz. 113, z 1974 r. Nr 27, poz. 157 i Nr 39, poz. 231 oraz z 1975 r. Nr 45, poz. 234) i art. 41 ust. 3 ustawy z dnia 28 maja 1975 r. o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych (Dz. U. Nr 16, poz. 91) zarządza się, co następuje:
§  1. 1 Tworzy się następujące sądy wojewódzkie oraz ustala ich siedziby i obszary właściwości:
1) Sąd Wojewódzki w Warszawie dla województwa stołecznego warszawskiego,
2) Sąd Wojewódzki w Białymstoku dla województwa białostockiego,
3) Sąd Wojewódzki w Bielsku Białej dla województwa bielskiego,
4) Sąd Wojewódzki w Bydgoszczy dla województwa bydgoskiego,
5) Sąd Wojewódzki w Częstochowie dla województwa częstochowskiego,
6) Sąd Wojewódzki w Elblągu dla województwa elbląskiego,
7) Sąd Wojewódzki w Gdańsku dla województwa gdańskiego,
8) Sąd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim dla województwa gorzowskiego,
9) Sąd Wojewódzki w Jeleniej Górze dla województwa jeleniogórskiego,
10) Sąd Wojewódzki w Kaliszu dla województwa kaliskiego,
11) Sąd Wojewódzki w Katowicach dla województwa katowickiego,
12) Sąd Wojewódzki w Kielcach dla województwa kieleckiego,
13) Sąd Wojewódzki w Koninie dla województwa konińskiego,
14) Sąd Wojewódzki w Koszalinie dla województwa koszalińskiego,
15) 2 Sąd Wojewódzki w Krakowie dla województwa krakowskiego,
16) Sąd Wojewódzki w Krośnie dla województwa krośnieńskiego,
17) Sąd Wojewódzki w Legnicy dla województwa legnickiego,
18) Sąd Wojewódzki w Lublinie dla województwa lubelskiego,
19) Sąd Wojewódzki w Łomży dla województwa łomżyńskiego,
20) 3 Sąd Wojewódzki w Łodzi dla województwa łódzkiego,
21) Sąd Wojewódzki w Nowym Sączu dla województwa nowosądeckiego,
22) Sąd Wojewódzki w Olsztynie dla województwa olsztyńskiego,
23) Sąd Wojewódzki w Opolu dla województwa opolskiego,
24) Sąd Wojewódzki w Ostrołęce dla województwa ostrołęckiego,
25) Sąd Wojewódzki w Piotrkowie Trybunalskim dla województwa piotrkowskiego,
26) Sąd Wojewódzki w Płocku dla województwa płockiego,
27) Sąd Wojewódzki w Poznaniu dla województwa poznańskiego,
28) Sąd Wojewódzki w Przemyślu dla województwa przemyskiego,
29) Sąd Wojewódzki w Radomiu dla województwa radomskiego,
30) Sąd Wojewódzki w Rzeszowie dla województwa rzeszowskiego,
31) Sąd Wojewódzki w Siedlcach z tymczasową siedzibą w Mińsku Mazowieckim dla województwa siedleckiego,
32) Sąd Wojewódzki w Sieradzu dla województwa sieradzkiego,
33) Sąd Wojewódzki w Skierniewicach dla województwa skierniewickiego,
34) Sąd Wojewódzki w Słupsku z tymczasową siedzibą w Sławnie dla województwa słupskiego,
35) Sąd Wojewódzki w Suwałkach dla województwa suwalskiego,
36) Sąd Wojewódzki w Szczecinie dla województwa szczecińskiego,
37) Sąd Wojewódzki w Tarnobrzegu z tymczasową siedzibą w Sandomierzu dla województwa tarnobrzeskiego,
38) Sąd Wojewódzki w Tarnowie dla województwa tarnowskiego,
39) Sąd Wojewódzki w Toruniu dla województwa toruńskiego,
40) Sąd Wojewódzki w Wałbrzychu z tymczasową siedzibą w Świdnicy dla województwa wałbrzyskiego,
41) Sąd Wojewódzki w Włocławku dla województwa włocławskiego,
42) Sąd Wojewódzki we Wrocławiu dla województwa wrocławskiego i miasta Wrocławia,
43) Sąd Wojewódzki w Zamościu dla województwa zamojskiego,
44) Sąd Wojewódzki w Zielonej Górze dla województwa zielonogórskiego.
§  2. 4  
1. Do czasu utworzenia Sądu Wojewódzkiego w Chełmie sprawy z obszaru tego województwa podlegają rozpoznaniu przez Sąd Wojewódzki w Lublinie.
2. 5 Sprawy z obszaru województw leszczyńskiego i pilskiego podlegają rozpoznaniu przez Sąd Wojewódzki w Poznaniu.
3. 6 Sprawy z obszaru województwa bialskopodlaskiego podlegają rozpoznaniu przez Sąd Wojewódzki w Lublinie.
4. 7 Sprawy z obszaru województwa ciechanowskiego podlegają rozpoznaniu przez Sąd Wojewódzki w Warszawie.
§  3. Tworzy się następujące sądy rejonowe oraz ustala ich siedziby i obszary właściwości:
1. 8 w województwie stołecznym warszawskim:
1) Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim dla miast: Błonie, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek i Podkowa Leśna oraz gmin: Błonie, Brwinów i Grodzisk Mazowiecki,
2) Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim dla miast: Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Serock i Zakroczym oraz gmin: Czosnów, Kampinos, Leoncin, Nieporęt, Pomiechówek, Serock, Skrzeszew, Tułowice i Zakroczym,
3) Sąd Rejonowy w Otwocku dla miast: Józefów, Karczew, Otwock i Sulejówek oraz gmin: Celestynów, Halinów, Karczew i Wiązowna,
4) Sąd Rejonowy w Pruszkowie dla miast: Ożarów Mazowiecki, Piastów i Pruszków oraz gmin: Leszno, Michałowice, Nadarzyn i Ożarów Mazowiecki,
5) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi w Warszawie dla dzielnic Praga-Południe i Praga-Północ, miast: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Wesoła i Ząbki oraz gmin: Góra Kalwaria, Jabłonna, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno, Prażmów i Tarczyn,
6) Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie dla dzielnic: Mokotów, Ochota, Śródmieście, Wola i Żoliborz oraz gmin: Łomianki, Raszyn i Stare Babice,
7) Sąd Rejonowy w Wołominie dla miast: Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin i Zielonka oraz gmin: Radzymin i Wołomin;
2. w województwie bialskopodlaskim:
1) 9 Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej dla miast: Biała Podlaska, Łosice i Terespol oraz gmin: Biała Podlaska, Hanna, Huszlew, Jabłoń, Janów Podlaski, Kodeń, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łomazy, Łosice, Olszanka, Piszczac, Platerów, Podedwórze, Rokitno, Rossosz, Sarnaki, Sławatycze, Sosnówka, Stara Kornica, Terespol, Tuczna, Wisznice i Zalesie,
2) Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim dla miast: Międzyrzec Podlaski, Parczew i Radzyń Podlaski oraz gmin: Czemierniki, Dębowa Kłoda, Drelów, Kąkolewnica Wschodnia, Komarówka Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Milanów, Parczew, Radzyń Podlaski, Siemień, Ulan-Majorat i Wohyń;
3. w województwie białostockim:
1) Sąd Rejonowy w Białymstoku dla miast: Białystok, Choroszcz, Czarna Białostocka, Knyszyn, Łapy, Mońki, Supraśl, Suraż, Wasilków i Zabłudów oraz gmin: Choroszcz, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Kościelne, Gródek, Jasionówka, Jaświły, Juchnowiec Dolny, Knyszyn, Krypno, Łapy, Michałowo, Mońki, Poświętne, Supraśl, Suraż, Turośń Kościelna, Tykocin, Wasilków i Zabłudów,
2) Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim dla miast: Bielsk Podlaski, Brańsk, Drohiczyn, Hajnówka i Siemiatycze oraz gmin: Białowieża, Bielsk Podlaski, Boćki, Brańsk, Czeremcha, Czyże, Drohiczyn, Dubicze Cerkiewne, Dziadkowice, Grodzisk, Hajnówka, Kleszczele, Mielnik, Milejczyce, Narew, Narewka, Nużec-Stacja, Orla, Siemiatycze i Wyszki,
3) Sąd Rejonowy w Sokółce dla miast: Dąbrowa Białostocka i Sokółka oraz gmin: Dąbrowa Białostocka, Janów, Korycin, Krynki, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Sokółka, Suchowola i Szudziałowo;
4. w województwie bielskim:
1) Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej dla miast: Bielsko Biała i Szczyrk oraz gmin: Jasienica, Kozy, Szczyrk i Wilkowice,
2) Sąd Rejonowy w Cieszynie dla miast: Cieszyn, Skoczów, Strumień, Ustroń i Wisła oraz gmin: Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Haźlach, Istebna, Skoczów i Strumień,
3) Sąd Rejonowy w Oświęcimiu dla miast: Chełmek, Kęty, Oświęcim, Wilamowice i Zator oraz gmin: Chełmek, Kęty, Osiek, Oświęcim, Przeciszów, Wilamowice i Zator,
4) Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej dla miast: Maków Podhalański i Sucha Beskidzka oraz gmin: Budzów, Maków Podhalański, Mucharz, Stryszawa, Stryszów, Zawoja i Zembrzyce,
5) Sąd Rejonowy w Wadowicach dla miast: Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice oraz gmin: Andrychów, Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Spytkowice, Tomice, Wadowice i Wieprz,
6) Sąd Rejonowy w Żywcu dla miasta Żywiec oraz gmin: Czernichów, Gilowice-Ślemień, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łodygowice, Milówka, Porąbka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Świnna, Ujsoły i Węgierska Górka;
5. 10 w województwie bydgoskim:
1) Sąd Rejonowy w Bydgoszczy dla miast: Bydgoszcz, Koronowo, Mrocza, Nakło nad Notecią i Solec Kujawski oraz gmin: Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Mrocza, Nakło nad Notecią, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Sadki, Sicienko i Solec Kujawski,
2) Sąd Rejonowy w Chojnicach dla miast: Chojnice, Czersk, Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie i Więcbork oraz gmin: Brusy, Chojnice, Czersk, Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie i Więcbork,
3) Sąd Rejonowy w Inowrocławiu dla miast: Gniewkowo, Inowrocław, Janikowo, Kruszwica i Pakość oraz gmin: Dąbrowa Biskupia, Gniewkowo, Inowrocław, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Rojewo i Złotniki Kujawskie,
4) Sąd Rejonowy w Mogilnie dla miast: Mogilno, Strzelno i Trzemeszno oraz gmin: Dąbrowa, Jeziora Wielkie, Mogilno, Strzelno i Trzemeszno,
5) Sąd Rejonowy w Szubinie dla miast: Barcin, Janowiec Wielkopolski, Kcynia, Łabiszyn, Szubin i Żnin oraz gmin: Barcin, Gąsawa, Janowiec, Kcynia, Łabiszyn, Rogowo, Szubin i Żnin,
6) Sąd Rejonowy w Świeciu dla miast: Nowe i Świecie oraz gmin: Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Nowe, Osie, Pruszcz, Świecie i Warlubie,
7) Sąd Rejonowy w Tucholi dla miasta Tuchola oraz gmin: Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo, Sośno, Śliwice i Tuchola;
6. w województwie chełmskim:
1) 11 Sąd Rejonowy w Chełmie dla miasta Chełm oraz gmin: Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Ruda Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica i Żmudź,
2) Sąd Rejonowy w Krasnymstawie dla miast: Krasnystaw i Rejowiec Fabryczny oraz gmin: Krasnystaw, Kraśniczyn, Leśniowice, Łopiennik Górny, Rejowiec, Rejowiec Fabryczny, Siennica Różana i Wojsławice,
3) Sąd Rejonowy we Włodawie dla miasta Włodawa oraz gmin: Cyców, Hańsk, Sosnowica, Stary Brus, Urszulin, Włodawa, Wola Uhruska i Wyryki;
7. w województwie ciechanowskim:
1) Sąd Rejonowy w Ciechanowie dla miasta Ciechanów oraz gmin: Ciechanów, Czernice Borowe, Glinojeck, Grudusk, Krasne, Ojrzeń, Opinogóra Górna, Regimin, Sońsk i Strzegowo-Osada,
2) Sąd Rejonowy w Mławie dla miast: Działdowo, Lidzbark, Mława i Żuromin oraz gmin: Bieżuń, Działdowo, Dzierzgowo, Iłowo-Osada, Kuczbork-Osada, Lidzbark, Lipowiec Kościelny, Lubowidz, Lutocin, Płośnica, Radzanów, Rybno, Stupsk, Szreńsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna, Wiśniewo i Żuromin,
3) 12 Sąd Rejonowy w Płońsku dla miast: Płońsk i Raciąż oraz gmin: Baboszewo, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk, Raciąż, Siemiątkowo Koziebrodzkie, Sochocin i Załuski,
4) 13 Sąd Rejonowy w Pułtusku dla miast: Nasielsk i Pułtusk oraz gmin: Gołymin-Ośrodek, Gzy, Karniewo, Nasielsk, Pokrzywnica, Pułtusk, Świercze-Koty i Winnica;
8. w województwie częstochowskim:
1) Sąd Rejonowy w Częstochowie dla miast: Blachownia, Częstochowa, Kłobuck i Pajęczno oraz gmin: Blachownia, Gidle, Kłobuck, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Miedźno, Mstów, Mykanów, Nowa Brzeźnica, Olsztyn, Pajęczno, Poczesna, Popów, Rędziny, Strzelce Wielkie i Wręczyca Wielka,
2) Sąd Rejonowy w Lublińcu dla miast: Dobrodzień, Kalety, Lubliniec i Woźniki oraz gmin: Ciasna, Dobrodzień, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków i Woźniki,
3) 14 Sąd Rejonowy w Myszkowie dla miast: Koniecpol, Koziegłowy, Myszków, Szczekociny i Żarki oraz gmin: Dąbrowa Zielona, Irządze, Janów, Kamienica Polska, Koniecpol, Koziegłowy, Kroczyce, Lelów, Moskarzew, Niegowa, Poraj, Przyrów, Radków, Secemin, Szczekociny, Włodowice, Żarki i Żytno,
4) 15 Sąd Rejonowy w Oleśnie dla miast: Gorzów Śląski, Krzepice, Olesno i Praszka oraz gmin: Gorzów Śląski, Krzepice, Lipie, Olesno, Opatów, Panki, Praszka, Przystajń, Radłów i Rudniki;
9. w województwie elbląskim:
1) 16 Sąd Rejonowy w Braniewie dla miast: Braniewo, Frombork, Młynary, Orneta i Pieniężno oraz gmin: Braniewo, Frombork, Godkowo, Lelkowo, Młynary, Orneta, Pieniężno, Płoskinia i Wilczęta,
2) Sąd Rejonowy w Elblągu dla miast: Elbląg, Nowy Dwór Gdański, Pasłęk i Tolkmicko oraz gmin: Elbląg, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Pasłęk, Rychliki, Stegna, Sztutowo i Tolkmicko,
3) Sąd Rejonowy w Kwidzynie dla miast: Kwidzyn, Prabuty i Susz oraz gmin: Gardeja, Kisielice, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo, Sadlinki i Susz,
4) Sąd Rejonowy w Malborku dla miast: Dzierzgoń, Malbork, Nowy Staw i Sztum oraz gmin: Dzierzgoń, Lichnowy, Malbork, Mikołajki Pomorskie, Miłoradz, Nowy Staw, Stare Pole, Stary Dzierzgoń, Stary Targ i Sztum;
10. w województwie gdańskim:
1) Sąd Rejonowy w Gdańsku dla miast: Gdańsk i Pruszcz Gdański oraz gmin: Cedry Wielkie, Kolbudy Górne, Pruszcz Gdański, Przywidz, Trąbki Wielkie i Żukowo,
2) Sąd Rejonowy w Gdyni dla miasta Gdynia oraz gminy Kosakowo,
3) 17 Sąd Rejonowy w Kościerzynie dla miast: Kartuzy i Kościerzyna oraz gmin: Chmielno, Dziemiany, Karsin, Kartuzy, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma, Sierakowice, Somonino, Stara Kiszewa, Stężyca i Sulęczyno,
4) Sąd Rejonowy w Sopocie dla miasta Sopot,
5) Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim dla miast: Skarszewy, Skórcz i Starogard Gdański oraz gmin: Kaliska, Lubichowo, Osieczna, Osiek, Skarszewy, Skórcz, Smętowo Graniczne, Starogard Gdański i Zblewo,
6) Sąd Rejonowy w Tczewie dla miast: Gniew, Pelplin i Tczew oraz gmin: Gniew, Morzeszczyn, Pelplin, Pszczółki, Subkowy i Tczew,
7) Sąd Rejonowy w Wejherowie dla miast: Hel, Jastarnia, Puck, Reda, Rumia, Wejherowo i Władysławowo oraz gmin: Choczewo, Gniewino, Krokowa, Linia, Luzino, Łęczyce, Przodkowo, Puck, Szemud i Wejherowo;
11. w województwie gorzowskim:
1) Sąd Rejonowy w Choszcznie dla miast: Choszczno, Dobiegniew, Drawno, Pełczyce i Recz oraz gmin: Bierzwnik, Choszczno, Dobiegniew, Drawno, Krzęcin, Pełczyce i Recz,
2) Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim dla miast: Drezdenko, Gorzów Wielkopolski, Strzelce Krajeńskie i Witnica oraz gmin: Bogdaniec, Deszczno, Drezdenko, Kłodawa, Lubiszyn, Santok, Stare Kurowo, Strzelce Krajeńskie, Witnica i Zwierzyn,
3) Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu dla miast: Międzychód, Międzyrzecz, Skwierzyna, Sulęcin i Trzciel oraz gmin: Bledzew, Lubniewice, Miedzichowo, Międzychód, Międzyrzecz, Przytoczna, Pszczew, Skwierzyna, Sulęcin i Trzciel,
4) Sąd Rejonowy w Myśliborzu dla miast: Barlinek, Dębno i Myślibórz oraz gmin: Barlinek, Boleszkowice, Dębno, Myślibórz i Nowogródek Pomorski,
5) Sąd Rejonowy w Słubicach dla miast: Kostrzyn, Ośno, Rzepin i Słubice oraz gmin: Górzyca, Krzeszyce, Ośno, Rzepin, Słońsk i Słubice;
12. w województwie jeleniogórskim:
1) Sąd Rejonowy w Bolesławcu dla miast: Bolesławiec, Lwówek Śląski, Nowogrodziec i Węgliniec oraz gmin: Bolesławiec, Lwówek Śląski, Nowogrodziec, Osiecznica i Węgliniec,
2) 18 Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze dla miast: Jelenia Góra, Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba, Świeradów-Zdrój, Świerzawa, Wleń i Wojcieszów oraz gmin: Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń,
3) Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze dla miast: Bolków, Kamienna Góra i Lubawka oraz gmin: Bolków, Kamienna Góra, Lubawka i Marciszów,
4) Sąd Rejonowy w Lubaniu dla miast: Gryfów Śląski, Leśna, Lubań, Lubomierz i Mirsk oraz gmin: Gryfów Śląski, Leśna, Lubań, Lubomierz, Mirsk, Olszyna, Platerówka i Siekierczyn,
5) Sąd Rejonowy w Zgorzelcu dla miast: Bogatynia, Pieńsk, Zawidów i Zgorzelec oraz gmin: Bogatynia, Pieńsk, Sulików i Zgorzelec;
13. 19 w województwie kaliskim:
1) Sąd Rejonowy w Jarocinie dla miast: Jarocin, Pleszew i Żerków oraz gmin: Chocz, Czermin, Gizałki, Jaraczewo, Jarocin, Kotlin, Pleszew i Żerków,
2) Sąd Rejonowy w Kaliszu dla miast: Kalisz, Nowe Skalmierzyce i Stawiszyn oraz gmin: Blizanów, Brzeziny, Ceków-Kolonia, Godziesze Wielkie, Gołuchów, Koźminek, Lisków, Mycielin, Nowe Skalmierzyce, Opatówek, Stawiszyn, Szczytniki i Żelazków,
3) Sąd Rejonowy w Kępnie dla miast: Kępno, Międzybórz, Syców i Wieruszów oraz gmin: Baranów, Bolesławiec, Bralin, Czastary, Dziadowa Kłoda, Galewice, Kępno, Kobyla Góra, Łęka Opatowska, Łubnice, Międzybórz, Perzów, Rychtal, Sokolniki, Syców, Trzcinica i Wieruszów,
4) Sąd Rejonowy w Krotoszynie dla miast: Koźmin, Krotoszyn, Sulmierzyce i Zduny oraz gmin: Dobrzyca, Koźmin, Krotoszyn, Rozdrażew i Zduny,
5) 20 Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim dla miast: Grabów nad Prosną, Mikstat, Odolanów, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów i Raszków oraz gmin: Czajków, Doruchów, Grabów nad Prosną, Kraszewice, Mikstat, Odolanów, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, Przygodzice, Raszków, Sieroszewice i Sośnie;
14. 21 w województwie katowickim:
1) Sąd Rejonowy w Będzinie dla miast: Będzin i Czeladź oraz gmin: Bobrowniki i Psary,
2) Sąd Rejonowy w Bytomiu dla miasta Bytom,
3) Sąd Rejonowy w Chorzowie dla miast: Chorzów i Świętochłowice,
4) Sąd Rejonowy w Chrzanowie dla miast: Chrzanów, Libiąż i Trzebinia oraz gmin: Babice, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia,
5) 22 Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej dla miast: Dąbrowa Górnicza i Sławków,
6) Sąd Rejonowy w Gliwicach dla miast: Gliwice, Pyskowice i Toszek oraz gmin: Pilchowice, Rudziniec, Sośnicowice, Toszek i Wielowieś,
7) Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju dla miasta Jastrzębie-Zdrój oraz gmin Pawłowice i Zebrzydowice,
8) Sąd Rejonowy w Jaworznie dla miasta Jaworzno,
9) Sąd Rejonowy w Katowicach dla miast: Katowice i Siemianowice Śląskie,
10) Sąd Rejonowy w Mikołowie dla miast: Łaziska Górne, Mikołów, Orzesze i Tychy,
11) Sąd Rejonowy w Mysłowicach dla miasta Mysłowice,
12) Sąd Rejonowy w Olkuszu dla miast: Bukowno, Olkusz i Wolbrom oraz gmin: Bukowno, Klucze, Olkusz, Wolbrom i Żarnowiec,
13) 23 Sąd Rejonowy w Pszczynie dla miast: Brzeszcze, Czechowice-Dziedzice i Pszczyna oraz gmin: Bestwina, Brzeszcze, Czechowice-Dziedzice, Miedźna i Pszczyna,
14) Sąd Rejonowy w Raciborzu dla miast: Kuźnia Raciborska i Racibórz oraz gmin: Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie i Rudnik,
15) Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej dla miasta Ruda Śląska,
16) 24 Sąd Rejonowy w Rybniku dla miast: Knurów, Leszczyny, Rybnik i Żory oraz gmin: Gaszowice, Gierałtowice, Leszczyny, Lyski, Suszec i Świerklany,
17) Sąd Rejonowy w Sosnowcu dla miasta Sosnowiec,
18) Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach dla miast: Piekary Śląskie i Tarnowskie Góry oraz gmin: Świerklaniec, Tąpkowice, Tworóg i Zbrosławice,
19) Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim dla miasta Wodzisław Śląski oraz gmin: Godów, Gorzyce, Lubomia i Mszana,
20) Sąd Rejonowy w Zabrzu dla miasta Zabrze,
21) 25 Sąd Rejonowy w Zawierciu dla miast: Łazy, Ogrodzieniec, Poręba, Siewierz i Zawiercie oraz gmin: Łazy, Mierzęcice, Ogrodzieniec, Pilica i Siewierz;
15. w województwie kieleckim:
1) Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju dla miast: Busko-Zdrój i Chmielnik oraz gmin: Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Nowy Korczyn, Oleśnica, Pacanów, Pierzchnica, Solec-Zdrój, Stopnica, Szydłów, Tuczępy i Wiślica,
2) Sąd Rejonowy w Jędrzejowie dla miast: Jędrzejów i Włoszczowa oraz gmin: Imielno, Jędrzejów, Krasocin, Małogoszcz, Nagłowice-Oksa, Sędziszów, Słupia, Sobków, Włoszczowa i Wodzisław,
3) Sąd Rejonowy w Kielcach dla miast: Chęciny i Kielce oraz gmin: Bieliny, Chęciny, Daleszyce, Górno, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Raków, Sitkówka-Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk,
4) Sąd Rejonowy w Końskich dla miast: Końskie i Stąporków oraz gmin: Końskie, Mniów, Radoszyce i Stąporków,
5) Sąd Rejonowy w Miechowie dla miast: Działoszyce i Miechów oraz gmin: Charsznica, Działoszyce, Kozłów, Książ Wielki, Miechów, Racławice-Pałecznica i Słaboszów,
6) Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim dla miasta Ostrowiec Świętokrzyski oraz gmin: Bałtów, Bodzechów, Kunów, Łagów, Nowa Słupia i Waśniów,
7) Sąd Rejonowy w Pińczowie dla miast: Kazimierza Wielka, Pińczów i Skalbmierz oraz gmin: Bejsce, Czarnocin, Kazimierza Wielka, Kije, Koszyce, Michałów, Opatowiec, Pińczów, Skalbmierz i Złota,
8) Sąd Rejonowy w Starachowicach dla miast: Skarżysko-Kamienna, Starachowice i Suchedniów oraz gmin: Bliżyn, Bodzentyn, Brody, Mirzec, Pawłów, Suchedniów i Wąchock;
16. w województwie konińskim:
1) Sąd Rejonowy w Kole dla miast: Dąbie, Kłodawa, Koło, Przedecz i Sompolno oraz gmin: Babiak, Chodów, Dąbie, Grabów, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały, Przedecz, Sompolno i Wierzbinek,
2) Sąd Rejonowy w Koninie dla miast: Golina, Kleczew, Konin, Rychwał i Ślesin oraz gmin: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Stare Miasto, Ślesin i Wilczyn,
3) Sąd Rejonowy w Słupcy dla miast: Pyzdry, Słupca, Witkowo i Zagórów oraz gmin: Lądek, Orchowo, Ostrowite, Pyzdry, Słupca, Strzałkowo, Witkowo i Zagórów,
4) Sąd Rejonowy w Turku dla miast: Dobra, Tuliszków, Turek i Uniejów oraz gmin: Brudzew, Dobra, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Świnice Warckie, Tuliszków, Turek, Uniejów i Władysławów;
17. w województwie koszalińskim:
1) Sąd Rejonowy w Białogardzie dla miast: Białogard, Karlino, Połczyn-Zdrój i Świdwin oraz gmin: Białogard, Brzeźno, Karlino, Połczyn-Zdrój, Rąbino, Sławoborze, Świdwin i Tychowo,
2) Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim dla miast: Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski i Złocieniec oraz gmin: Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Ostrowice, Wierzchowo i Złocieniec,
3) Sąd Rejonowy w Kołobrzegu dla miasta Kołobrzeg oraz gmin: Dygowo, Gościno, Kołobrzeg, Rymań, Siemyśl i Ustronie Morskie,
4) Sąd Rejonowy w Koszalinie dla miast: Darłowo, Koszalin, Polanów i Sianów oraz gmin: Będzino, Biesiekierz, Darłowo, Malechowo, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno,
5) Sąd Rejonowy w Szczecinku dla miast: Barwice, Biały Bór, Bobolice i Szczecinek oraz gmin: Barwice, Biały Bór, Bobolice, Grzmiąca, Silnowo i Szczecinek;
18. 26 w województwie krakowskim:
1) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie dla dzielnicy Krowodrza, miasta Krzeszowice oraz gmin: Alwernia, Czernichów, Gołcza, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Krzeszowice, Liszki, Skała, Sułoszowa, Trzyciąż, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki,
2) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie dla dzielnicy Nowa Huta, miasta Proszowice oraz gmin: Igołomia-Wawrzeńczyce, Koniusza, Nowe Brzesko, Proszowice i Radziemice,
3) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza w Krakowie dla dzielnicy Podgórze, miast: Niepołomice, Skawina i Wieliczka oraz gmin: Biskupice, Drwinia, Kłaj, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne i Wieliczka,
4) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie dla dzielnicy Śródmieście, miasta Słomniki oraz gmin: Kocmyrzów-Luborzyca, Michałowice i Słomniki,
5) Sąd Rejonowy w Myślenicach dla miast: Dobczyce, Myślenice i Sułkowice oraz gmin: Dobczyce, Gdów, Myślenice, Pcim, Raciechowice, Siepraw, Sułkowice, Tokarnia i Wiśniowa;
19. w województwie krośnieńskim:
1) Sąd Rejonowy w Brzozowie dla miast: Brzozów i Rymanów oraz gmin: Brzozów, Domaradz, Dydnia, Haczów, Jasienica Rosielna, Nozdrzec i Rymanów,
2) 27 Sąd Rejonowy w Jaśle dla miast: Biecz i Jasło oraz gmin: Biecz, Brzyska, Dębowiec, Jasło, Kołaczyce, Krempna, Lipinki, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Skołyszyn i Tarnowiec,
3) Sąd Rejonowy w Krośnie dla miast: Dukla, Iwonicz-Zdrój, Jedlicze i Krosno oraz gmin: Chorkówka, Dukla, Iwonicz-Zdrój, Jedlicze, Korczyna, Miejsce Piastowe i Wojaszówka,
4) Sąd Rejonowy w Lesku dla miast: Lesko i Ustrzyki Dolne oraz gmin: Baligród, Cisna, Czarna, Lesko, Lutowiska, Olszanica, Solina i Ustrzyki Dolne,
5) Sąd Rejonowy w Sanoku dla miast: Sanok i Zagórz oraz gmin: Bukowsko, Komańcza, Sanok, Tyrawa Wołoska, Zagórz i Zarszyn;
20. w województwie legnickim:
1) Sąd Rejonowy w Głogowie dla miast: Głogów i Przemków oraz gmin: Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Przemków, Radwanice i Żukowice,
2) Sąd Rejonowy w Jaworze dla miasta Jawor oraz gmin: Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Udanin i Wądroże Wielkie,
3) Sąd Rejonowy w Legnicy dla miast: Legnica i Prochowice oraz gmin: Krotoszyce, Kunice, Legnickie Pole, Miłkowice, Prochowice i Ruja,
4) Sąd Rejonowy w Lubinie dla miast: Chocianów, Lubin, Polkowice i Ścinawa oraz gmin: Chocianów, Lubin, Polkowice, Rudna i Ścinawa,
5) Sąd Rejonowy w Złotoryi dla miast: Chojnów i Złotoryja oraz gmin: Chojnów, Gromadka, Pielgrzymka, Warta Bolesławiecka, Zagrodno i Złotoryja;
21. 28 w województwie leszczyńskim:
1) Sąd Rejonowy w Gostyniu dla miast: Borek Wielkopolski, Gostyń, Kobylin, Krobia, Pogorzela i Poniec oraz gmin: Borek Wielkopolski, Gostyń, Kobylin, Krobia, Krzemieniewo, Pępowo, Piaski, Pogorzela i Poniec,
2) Sąd Rejonowy w Kościanie dla miast: Kościan, Krzywiń i Śmigiel oraz gmin: Kościan, Krzywiń, Przemęt i Śmigiel,
3) Sąd Rejonowy w Lesznie dla miast: Leszno, Osieczna, Rydzyna i Wschowa oraz gmin: Lipno, Osieczna, Rydzyna, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice i Wschowa,
4) 29 Sąd Rejonowy w Rawiczu dla miast: Bojanowo, Góra, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz, Szlichtyngowa i Wąsosz oraz gmin: Bojanowo, Góra, Jemielno, Jutrosin, Miejska Górka, Niechlów, Pakosław, Rawicz, Szlichtyngowa i Wąsosz;
22. w województwie lubelskim:
1) Sąd Rejonowy w Kraśniku dla miast: Kraśnik i Opole Lubelskie oraz gmin: Borzechów, Chodel, Dzierzkowice, Józefów, Kraśnik, Łaziska, Opole Lubelskie, Urzędów, Wilkołaz i Zakrzówek,
2) Sąd Rejonowy w Lubartowie dla miast: Kock, Lubartów i Ostrów Lubelski oraz gmin: Abramów, Borki, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Kock, Lubartów, Ludwin, Michów, Niedźwiada, Ostrów Lubelski, Ostrówek, Serniki, Spiczyn i Uścimów,
3) Sąd Rejonowy w Lublinie dla miast: Bełżyce, Bychawa, Lublin, Łęczna i Świdnik oraz gmin: Bełżyce, Bychawa, Fajsławice, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Łęczna, Mełgiew, Milejów, Niedrzwica Duża, Niemce, Piaski, Puchaczów, Rybczewice, Strzyżewice, Trawniki, Wojciechów i Wólka,
4) 30 Sąd Rejonowy w Puławach dla miast: Dęblin, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Poniatowa, Puławy i Ryki oraz gmin: Baranów, Janowiec, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Nowodwór, Poniatowa, Puławy, Ryki, Stężyca, Ułęż, Wąwolnica, Wilków i Żyrzyn;
23. w województwie łomżyńskim:
1) Sąd Rejonowy w Grajewie dla miast: Goniądz, Grajewo, Rajgród i Szczuczyn oraz gmin: Goniądz, Grabowo, Grajewo, Radziłów, Rajgród, Szczuczyn, Trzcianne i Wąsosz,
2) 31 Sąd Rejonowy w Łomży dla miast: Jedwabne, Kolno, Łomża, Nowogród i Stawiski oraz gmin: Jedwabne, Kolno, Łomża, Mały Płock, Miastkowo, Nowogród, Piątnica, Przytuły, Stawiski, Śniadowo, Turośl, Wizna i Zbójna,
3) 32 Sąd Rejonowy w Zambrowie dla miast: Ciechanowiec, Wysokie Mazowieckie i Zambrów oraz gmin: Andrzejewo, Boguty-Pianki, Ciechanowiec, Czyżew-Osada, Klukowo, Kobylin-Borzymy, Kołaki Kościelne, Kulesze Kościelne, Nowe Piekuty, Nur, Perlejewo, Rutki, Sokoły, Szepietowo, Szumowo, Wysokie Mazowieckie, Zambrów, Zaręby Kościelne i Zawady;
24. 33 w województwie łódzkim:
1) Sąd Rejonowy w Łodzi dla dzielnic: Bałuty, Górna, Polesie, Śródmieście i Widzew,
2) Sąd Rejonowy w Pabianicach dla miast: Konstantynów Łódzki i Pabianice oraz gmin: Andrespol, Brójce, Pabianice i Rzgów,
3) Sąd Rejonowy w Zgierzu dla miast: Aleksandrów Łódzki, Głowno, Ozorków, Stryków i Zgierz oraz gmin: Aleksandrów Łódzki, Głowno, Nowosolna, Ozorków, Parzęczew, Stryków i Zgierz;
25. w województwie nowosądeckim:
1) 34 Sąd Rejonowy w Gorlicach dla miast: Gorlice i Grybów oraz gmin: Bobowa, Gorlice, Grybów, Łużna, Moszczenica, Sękowa i Uście Gorlickie,
2) Sąd Rejonowy w Limanowej dla miast: Limanowa i Mszana Dolna oraz gmin: Dobra, Jodłownik, Kamienica, Laskowa, Limanowa, Łukowica, Mszana Dolna, Niedźwiedź i Tymbark,
3) Sąd Rejonowy w Muszynie dla miast: Krynica, Muszyna i Piwniczna oraz gmin: Krynica, Muszyna i Piwniczna,
4) Sąd Rejonowy w Nowym Sączu dla miast: Nowy Sącz i Stary Sącz oraz gmin: Chełmiec, Gródek nad Dunajcem, Kamionka Wielka, Korzenna, Łabowa, Łącko, Łososina Dolna, Nawojowa, Podegrodzie i Stary Sącz,
5) 35 Sąd Rejonowy w Nowym Targu dla miast: Jordanów, Nowy Targ, Rabka i Szczawnica oraz gmin: Czarny Dunajec, Czorsztyn, Jabłonka, Jordanów, Krościenko nad Dunajcem, Lubień, Łapsze Niżne, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna i Rabka,
6) Sąd Rejonowy w Zakopanem dla miasta Zakopane oraz gmin: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska i Tatrzańska;
26. w województwie olsztyńskim:
1) Sąd Rejonowy w Bartoszycach dla miast: Bartoszyce, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński i Sępopol oraz gmin: Bartoszyce, Górowo Iławeckie, Kiwity, Lidzbark Warmiński i Sępopol,
2) Sąd Rejonowy w Biskupcu dla miast: Biskupiec, Bisztynek, Jeziorany i Mrągowo oraz gmin: Biskupiec, Bisztynek, Jeziorany, Kolno, Mrągowo, Piecki i Sorkwity,
3) Sąd Rejonowy w Iławie dla miast: Iława i Lubawa oraz gmin: Iława, Lubawa i Zalewo,
4) Sąd Rejonowy w Kętrzynie dla miast: Kętrzyn, Korsze i Reszel oraz gmin: Barciany, Kętrzyn, Korsze, Raszel i Srokowo,
5) Sąd Rejonowy w Olsztynie dla miast: Barczewo, Dobre Miasto, Olsztyn i Olsztynek oraz gmin: Barczewo, Dobre Miasto, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Lubomino, Olsztynek, Purda, Stawiguda i Świątki,
6) Sąd Rejonowy w Ostródzie dla miast: Morąg i Ostróda oraz gmin: Dąbrówno, Grunwald, Łukta, Małdyty, Miłakowo, Miłomłyn, Morąg i Ostróda,
7) Sąd Rejonowy w Szczytnie dla miast: Nidzica i Szczytno oraz gmin: Dźwierzuty, Janowiec Kościelny, Janowo, Jedwabno, Kozłowo, Nidzica, Pasym, Szczytno, Świętajno i Wielbark;
27. 36 w województwie opolskim:
1) Sąd Rejonowy w Brzegu dla miast: Brzeg i Lewin Brzeski oraz gmin: Brzeg, Lewin Brzeski, Lubsza, Olszanka i Popielów,
2) Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu dla miast: Baborów, Głubczyce, Kędzierzyn-Koźle, Kietrz i Zdzieszowice oraz gmin: Baborów, Bierawa, Branice, Cisek, Głubczyce, Kietrz, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś i Zdzieszowice.
3) Sąd Rejonowy w Kluczborku dla miast: Byczyna, Kluczbork, Namysłów i Wołczyn oraz gmin: Byczyna, Domaszowice, Kluczbork, Lasowice Wielkie, Murów, Namysłów, Pokój, Świerczów, Wilków i Wołczyn,
4) Sąd Rejonowy w Nysie dla miast: Grodków, Nysa, Otmuchów i Paczków oraz gmin: Grodków, Kamiennik, Łambinowice, Nysa, Otmuchów, Paczków, Pakosławice i Skoroszyce,
5) Sąd Rejonowy w Opolu dla miast: Niemodlin, Opole i Ozimek oraz gmin: Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Niemodlin, Ozimek, Prószków, Tarnów Opolski, Turawa i Zębowice,
6) Sąd Rejonowy w Prudniku dla miast: Biała, Głogówek, Głuchołazy i Prudnik oraz gmin: Biała, Głogówek, Głuchołazy, Korfantów, Lubrza i Prudnik;
7) Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich dla miast: Gogolin, Kolonowskie, Krapkowice, Leśnica, Strzelce Opolskie, Ujazd i Zawadzkie oraz gmin: Gogolin, Izbicko, Jemielnica, Kolonowskie, Krapkowice, Leśnica, Strzelce Opolskie, Strzeleczki, Ujazd, Walce i Zawadzkie;
28. w województwie ostrołęckim:
1) 37 Sąd Rejonowy w Ostrołęce dla miast: Ostrołęka i Różan oraz gmin: Baranowo, Czarnia, Kadzidło, Lelis, Łysa, Myszyniec, Olszewo-Borki, Rozogi, Różan, Rzekuń, Sypniewo i Troszyn,
2) Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej dla miast: Brok i Ostrów Mazowiecka oraz gmin: Brok, Czerwin, Długosiodło, Goworowo, Małkinia Górna, Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń i Wąsewo,
3) Sąd Rejonowy w Przasnyszu dla miast: Chorzele, Maków Mazowiecki i Przasnysz oraz gmin: Chorzele, Czerwonka, Jednorożec, Krasnosielc, Krzynowłoga Mała, Płoniawy-Bramura, Przasnysz, Rzewnie i Szelków,
4) Sąd Rejonowy w Wyszkowie dla miast: Tłuszcz i Wyszków oraz gmin: Brańszczyk, Dąbrówka, Klembów, Obryte, Rząśnik, Somianka, Tłuszcz, Wyszków, Zabrodzie i Zatory;
29. 38 w województwie pilskim:
1) Sąd Rejonowy w Chodzieży dla miast: Chodzież, Szamocin, Ujście, Wyrzysk i Wysoka oraz gmin: Białośliwie, Chodzież, Kaczory, Szamocin, Ujście, Wyrzysk i Wysoka,
2) Sąd Rejonowy w Pile dla miasta Piła,
3) Sąd Rejonowy w Trzciance dla miast: Czarnków, Krzyż, Trzcianka, Wieleń i Wronki oraz gmin: Czarnków, Drawsko, Krzyż, Lubasz, Połajewo, Trzcianka, Wieleń i Wronki,
4) Sąd Rejonowy w Wałczu dla miast: Człopa, Mirosławiec, Tuczno i Wałcz oraz gmin: Człopa, Mirosławiec, Szydłowo, Tuczno i Wałcz,
5) Sąd Rejonowy w Wągrowcu dla miast: Gołańcz, Margonin, Rogoźno i Wągrowiec oraz gmin: Budzyń, Damasławek, Gołańcz, Margonin, Rogoźno, Ryczywół, Wapno i Wągrowiec,
6) Sąd Rejonowy w Złotowie dla miast: Jastrowie, Krajenka, Łobżenica, Okonek i Złotów oraz gmin: Jastrowie, Krajenka, Lipka, Łobżenica, Okonek, Tarnówka, Zakrzewo i Złotów;
30. w województwie piotrkowskim:
1) Sąd Rejonowy w Bełchatowie dla miast: Bełchatów i Zelów oraz gmin: Bełchatów, Dłutów, Drużbice, Kleszczów, Kluki, Rząśnia, Sulmierzyce, Szczerców i Zelów,
2) Sąd Rejonowy w Opocznie dla miasta Opoczno oraz gmin: Aleksandrów, Białaczów, Fałków, Mniszków, Opoczno, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów,
3) Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim dla miast: Piotrków Trybunalski, Sulejów i Tuszyn oraz gmin: Czarnocin, Grabica, Moszczenica, Rozprza, Sulejów, Tuszyn, Wola Krzysztoporska i Wolbórz,
4) Sąd Rejonowy w Radomsku dla miast: Przedbórz i Radomsko oraz gmin: Dobryszyce, Gomunice, Gorzkowice, Kamieńsk, Kluczewsko, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgota Wielka, Ładzice, Łęki Szlecheckie, Masłowice, Przedbórz, Radomsko, Ręczno i Wielgomłyny,
5) Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim dla miast: Koluszki i Tomaszów Mazowiecki oraz gmin: Będków, Czerniewice, Inowłódz, Koluszki, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki, Ujazd i Żelechlinek;
31. w województwie płockim:
1) Sąd Rejonowy w Kutnie dla miast: Gostynin, Kutno i Żychlin oraz gmin: Bedlno, Dobrzelin, Gostynin, Kiernozia, Krzyżanów, Kutno, Łanięta, Oporów, Pacyna, Rataje, Strzelce i Szczawin Kościelny,
2) Sąd Rejonowy w Łęczycy dla miast: Krośniewice i Łęczyca oraz gmin: Daszyna, Dąbrowice, Góra Świętej Małgorzaty, Krośniewice, Łęczyca, Nowe Ostrowy, Piątek i Witonia,
3) Sąd Rejonowy w Płocku dla miast: Gąbin, Płock i Wyszogród oraz gmin: Bodzanów, Borowiczki, Brudzeń Duży, Bulkowo, Czerwińsk nad Wisłą, Gąbin, Iłów, Łąck, Mała Wieś, Nowy Duninów, Radzanowo, Sanniki, Słubice, Stara Biała, Staroźreby i Wyszogród,
4) Sąd Rejonowy w Sierpcu dla miasta Sierpc oraz gmin: Bielsk, Drobin, Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc, Szczutowo i Zawidz;
32. w województwie poznańskim:
1) Sąd Rejonowy w Gnieźnie dla miast: Czerniejewo, Gniezno, Kłecko, Pobiedziska i Skoki oraz gmin: Czerniejewo, Gniezno, Kiszkowo, Kłecko, Łubowo, Mieleszyn, Mieścisko, Niechanowo, Pobiedziska i Skoki,
2) Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim dla miast: Buk, Grodzisk Wielkopolski, Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Rakoniewice, Stęszew i Wielichowo oraz gmin: Buk, Granowo, Grodzisk Wielkopolski, Kamieniec, Kuślin, Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Rakoniewice, Stęszew i Wielichowo,
3) Sąd Rejonowy w Poznaniu dla miast: Luboń, Murowana Goślina, Poznań, Puszczykowo i Swarzędz oraz gmin: Czerwonak, Dopiewo, Komorniki, Murowana Goślina, Rokietnica, Suchylas, Swarzędz i Tarnowo Podgórne,
4) Sąd Rejonowy w Szamotułach dla miast: Oborniki, Ostroróg, Pniewy, Sieraków i Szamotuły oraz gmin: Chrzypsko Wielkie, Duszniki, Kaźmierz, Kwilcz, Oborniki, Obrzycko, Ostroróg, Pniewy, Sieraków i Szamotuły,
5) 39 Sąd Rejonowy w Śremie dla miast: Czempińsk, Dolsk, Książ Wielkopolski, Mosina i Śrem oraz gmin: Brodnica, Czempiń, Dolsk, Książ Wielkopolski, Mosina i Śrem,
6) 40 Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej dla miast: Kostrzyn, Kórnik, Miłosław, Środa Wielkopolska i Września oraz gmin: Dominowo, Kleszczewo, Kołaczkowo, Kostrzyn, Kórnik, Krzykosy, Miłosław, Nekla, Nowe Miasto nad Wartą, Środa Wielkopolska, Września i Zaniemyśl;
33. w województwie przemyskim:
1) Sąd Rejonowy w Jarosławiu dla miast: Jarosław i Radymno oraz gmin: Chłopice, Jarosław, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Radymno, Rokietnica, Roźwienica i Wiązownica,
2) Sąd Rejonowy w Lubaczowie dla miast: Cieszanów i Lubaczów oraz gmin: Cieszanów, Horyniec, Lubaczów, Narol, Oleszyce, Stary Dzików i Wielkie Oczy,
3) Sąd Rejonowy w Przemyślu dla miast: Dynów i Przemyśl oraz gmin: Bircza, Dubiecko, Dynów, Fredropol, Krasiczyn, Krzywcza, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno i Żurawica,
4) Sąd Rejonowy w Przeworsku dla miast: Kańczuga, Przeworsk i Sieniawa oraz gmin: Adamówka, Gać, Jawornik Polski, Kańczuga, Przeworsk, Sieniawa, Tryńcza i Zarzecze;
34. w województwie radomskim:
1) Sąd Rejonowy w Grójcu dla miast: Białobrzegi, Grójec, Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Warka i Wyśmierzyce oraz gmin: Belsk Duży, Białobrzegi, Błędów, Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec, Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Pniewy, Promna, Radzanów, Stara Błotnica, Warka i Wyśmierzyce,
2) Sąd Rejonowy w Kozienicach dla miast: Kozienice i Pionki oraz gmin: Garbatka-Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Kozienice, Magnuszew, Pionki, Policzna, Sieciechów i Stromiec,
3) Sąd Rejonowy w Lipsku dla miast: Iłża, Lipsko i Zwoleń oraz gmin: Chotcza, Ciepielów, Iłża, Kazanów, Lipsko, Przyłęk, Rzeczniów, Sienno, Solec nad Wisłą, Tczów i Zwoleń,
4) Sąd Rejonowy w Przysusze dla miast: Przysucha i Szydłowiec oraz gmin: Borkowice, Chlewiska, Drzewica, Gielniów, Gowarczów, Jastrząb, Klwów, Odrzywół, Potworów, Przysucha, Rusinów, Szydłowiec i Wieniawa,
5) Sąd Rejonowy w Radomiu dla miast: Radom i Skaryszew oraz gmin: Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Mirów, Orońsko, Przytyk, Skaryszew, Wierzbica, Wolanów i Zakrzew;
35. w województwie rzeszowskim:
1) Sąd Rejonowy w Kolbuszowej dla miast: Kolbuszowa i Sokołów Małopolski oraz gmin: Cmolas, Kamień, Kolbuszowa, Niwiska, Raniżów, Sokołów Małopolski i Stary Dzikowiec,
2) Sąd Rejonowy w Leżajsku dla miast: Leżajsk i Nowa Sarzyna oraz gmin: Grodzisko Dolne, Kuryłówka, Leżajsk i Nowa Sarzyna,
3) 41 Sąd Rejonowy w Łańcucie dla miasta Łańcut oraz gmin: Białobrzegi, Czarna, Łańcut, Markowa, Rakszawa i Żołynia,
4) Sąd Rejonowy w Mielcu dla miasta Mielec oraz gmin: Borowa, Czermin, Mielec, Przecław i Tuszów Narodowy,
5) Sąd Rejonowy w Ropczycach dla miast: Ropczyce i Sędziszów Małopolski oraz gmin: Iwierzyce, Ostrów, Ropczyce, Sędziszów Małopolski i Wielopole Skrzyńskie,
6) 42 Sąd Rejonowy w Rzeszowie dla miast: Błażowa, Głogów Małopolski, Rzeszów i Tyczyn oraz gmin: Błażowa, Boguchwała, Chmielnik Rzeszowski, Głogów Małopolski, Hyżne, Krasne, Świlcza, Trzebownisko i Tyczyn,
7) Sąd Rejonowy w Strzyżowie dla miasta Strzyżów oraz gmin: Czudec, Frysztak, Lubenia, Niebylec, Strzyżów i Wiśniowa;
36. w województwie siedleckim:
1) 43 Sąd Rejonowy w Garwolinie dla miast: Garwolin, Łaskarzew, Pilawa i Żelechów oraz gmin: Borowie, Garwolin, Górzno, Kłoczew, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Osieck, Parysów, Pilawa, Sobienie-Jezory, Sobolew, Trojanów, Wilga i Żelechów,
2) Sąd Rejonowy w Łukowie dla miast: Łuków i Stoczek Łukowski oraz gmin: Adamów, Krzywda, Łuków, Serokomla, Stanin, Stoczek Łukowski, Trzebieszów, Wojcieszków i Wola Mysłowska,
3) Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim dla miasta Mińsk Mazowiecki oraz gmin: Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Kołbiel, Latowicz, Mińsk Mazowiecki, Poświętne, Siennica, Stanisławów i Strachówka,
4) Sąd Rejonowy w Siedlcach dla miast: Kałuszyn, Mordy i Siedlce oraz gmin: Bielany, Kałuszyn, Korczew, Kotuń, Mokobody, Mordy, Mrozy, Paprotnia, Przesmyki, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie i Zbuczyn Poduchowny,
5) Sąd Rejonowy w Węgrowie dla miast: Łochów, Sokołów Podlaski i Węgrów oraz gmin: Ceranów, Grębków, Jabłonna Lacka, Jadów, Korytnica, Kosów Lacki, Liw, Łochów, Miedzna, Repki, Sabnie, Sadowne, Sokołów Podlaski, Sterdyń, Stoczek i Wierzbno;
37. 44 w województwie sieradzkim:
1) Sąd Rejonowy w Łasku dla miast: Łask, Poddębice oraz gmin: Buczek, Dalików, Dobroń, Lutomiersk, Łask, Poddębice, Sędziejowice, Wartkowice, Widawa i Wodzierady,
2) Sąd Rejonowy w Sieradzu dla miast: Błaszki, Sieradz, Warta i Złoczew oraz gmin: Błaszki, Brąszewice, Brzeźnio, Burzenin, Goszczanów, Klonowa, Pęczniew, Sieradz, Warta, Wróblew, Zadzim i Złoczew,
3) Sąd Rejonowy w Wieluniu dla miasta Wieluń oraz gmin: Biała, Czarnożyły, Działoszyn, Kiełczygłów, Konopnica, Lututów, Mokrsko, Osjaków, Ostrówek, Pątnów, Rusiec, Siemkowice, Skomlin, Wieluń i Wierzchlas,
4) Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli dla miast: Szadek i Zduńska Wola oraz gmin: Szadek, Zapolice i Zduńska Wola;
38. w województwie skierniewickim:
1) 45 Sąd Rejonowy w Brzezinach dla miasta Brzeziny oraz gmin: Brzeziny, Dmosin, Jeżów, Lipce Reymontowskie, Rogów i Słupia,
2) Sąd Rejonowy w Łowiczu dla miasta Łowicz oraz gmin: Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kocierzew Południowy, Łowicz, Łyszkowice, Nieborów i Zduny,
3) Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej dla miast: Biała Rawska i Rawa Mazowiecka oraz gmin: Biała Rawska, Cielądz, Głuchów, Kowiesy, Rawa Mazowiecka i Sadkowice,
4) 46 Sąd Rejonowy w Skierniewicach dla miasta Skierniewice oraz gmin: Bolimów, Godzianów, Maków, Nowy Kawęczyn, Puszcza Mariańska i Skierniewice,
5) Sąd Rejonowy w Sochaczewie dla miasta Sochaczew oraz gmin: Młodzieszyn, Nowa Sucha, Rybno, Sochaczew i Teresin,
6) Sąd Rejonowy w Żyrardowie dla miast: Mszczonów i Żyrardów oraz gmin: Baranów, Jaktorów, Mszczonów, Radziejowice, Wiskitki i Żabia Wola;
39. w województwie słupskim:
1) Sąd Rejonowy w Bytowie dla miast: Bytów i Miastko oraz gmin: Borzytuchom, Bytów, Kołczygłowy, Lipnica, Miastko, Parchowo, Studzienice, Trzebielino i Tuchomie,
2) Sąd Rejonowy w Człuchowie dla miast: Czarne, Człuchów i Debrzno oraz gmin: Czarne, Człuchów, Debrzno, Koczała, Konarzyny, Przechlewo i Rzeczenica,
3) Sąd Rejonowy w Lęborku dla miast: Lębork i Łeba oraz gmin: Cewice, Czarna Dąbrówka, Nowa Wieś Lęborska, Potęgowo i Wicko,
4) Sąd Rejonowy w Słupsku dla miast: Kępice, Sławno, Słupsk i Ustka oraz gmin: Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kępice, Kobylnica, Postomino, Sławno, Słupsk, Smołdzino i Ustka;
40. w województwie suwalskim:
1) 47 Sąd Rejonowy w Augustowie dla miast: Augustów i Lipsk oraz gmin: Augustów, Bargłów Kościelny, Giby, Lipsk, Nowinka, Płaska i Sztabin,
2) Sąd Rejonowy w Ełku dla miast: Ełk, Gołdap i Olecko oraz gmin: Ełk, Gołdap, Kalinowo, Kowale Oleckie, Olecko, Prostki, Stare Juchy i Świętajno,
3) Sąd Rejonowy w Giżycku dla miast: Giżycko, Mikołajki, Ryn i Węgorzewo oraz gmin: Banie Mazurskie, Budry, Giżycko, Kruklanki, Mikołajki, Miłki, Pozezdrze, Ryn, Węgorzewo i Wydminy,
4) Sąd Rejonowy w Piszu dla miast: Biała Piska, Orzysz, Pisz i Ruciane-Nida oraz gmin: Biała Piska, Orzysz, Pisz i Ruciane-Nida,
5) 48 Sąd Rejonowy w Suwałkach dla miast: Sejny i Suwałki oraz gmin: Bakałarzewo, Dubeninki, Filipów, Jeleniewo, Krasnopol, Przerośl, Puńsk, Raczki, Rutka-Tartak, Sejny, Suwałki, Szypliszki, Wieliczki i Wiżajny;
41. w województwie szczecińskim:
1) Sąd Rejonowy w Goleniowie dla miast: Goleniów, Maszewo i Nowogard oraz gmin: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Osina, Przybiernów i Stepnica,
2) Sąd Rejonowy w Gryficach dla miast: Gryfice, Płoty i Trzebiatów oraz gmin: Brojce, Gryfice, Karnice, Płoty, Rewal i Trzebiatów,
3) Sąd Rejonowy w Gryfinie dla miast: Cedynia, Chojna, Gryfino, Lipiany, Mieszkowice, Moryń, Pyrzyce i Trzcińsko-Zdrój oraz gmin: Banie, Bielice, Cedynia, Chojna, Gryfino, Kozielice, Lipiany, Mieszkowice, Moryń, Przelewice, Pyrzyce, Stare Czarnowo, Trzcińsko-Zdrój i Widuchowa,
4) Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim dla miast: Kamień Pomorski i Wolin oraz gmin: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Świerzno i Wolin,
5) Sąd Rejonowy w Łobzie dla miast: Chociwel, Dobra, Ińsko, Łobez, Resko i Węgorzyno oraz gmin: Chociwel, Dobra, Ińsko, Łobez, Radowo Małe, Resko i Węgorzyno,
6) Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskim dla miast: Dobrzany, Stargard Szczeciński i Suchań oraz gmin: Dobrzany, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard Szczeciński, Suchań i Warnice,
7) Sąd Rejonowy w Szczecinie dla miast: Nowe Warpno, Police i Szczecin oraz gmin: Dobra (Szczecińska), Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police,
8) 49 Sąd Rejonowy w Świnoujściu dla miast: Międzyzdroje i Świnoujście oraz gminy Międzyzdroje;
42. 50 w województwie tarnobrzeskim:
1) Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim dla miasta Janów Lubelski oraz gmin: Batorz, Chrzanów, Dzwola, Godziszów, Gościeradów, Janów Lubelski, Modliborzyce, Potok Wielki, Szastarka i Trzydnik Duży,
2) Sąd Rejonowy w Sandomierzu dla miast: Ćmielów, Sandomierz i Zawichost oraz gmin: Annopol, Ćmielów, Dwikozy, Gorzyce, Koprzywnica, Lipnik, Łoniów, Obrazów, Ożarów, Samborzec, Tarłów, Wilczyce, Wojciechowice i Zawichost,
3) Sąd Rejonowy w Stalowej Woli dla miast: Nisko, Rudnik, Stalowa Wola i Ulanów oraz gmin: Bojanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów, Nisko, Pysznica, Radomyśl, Rudnik, Ulanów i Zaklików,
4) Sąd Rejonowy w Staszowie dla miast: Opatów, Połaniec i Staszów oraz gmin: Baćkowice, Bogoria, Iwaniska, Klimontów, Łubnice, Opatów, Osiek, Połaniec, Rytwiany, Sadowie i Staszów,
5) Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu dla miast: Baranów Sandomierski, Nowa Dęba i Tarnobrzeg oraz gmin: Baranów Sandomierski, Grębów, Majdan Królewski, Nowa Dęba, Padew Narodowa i Zaleszany;
43. w województwie tarnowskim:
1) 51 Sąd Rejonowy w Bochni dla miasta Bochnia oraz gmin: Bochnia, Lipnica Murowana, Łapanów, Nowy Wiśnicz, Rzezawa i Żegocina,
2) 52 Sąd Rejonowy w Brzesku dla miasta Brzesko oraz gmin: Borzęcin, Brzesko, Czchów, Dębno, Gnojnik, Iwkowa, Szczurowa i Zakliczyn,
3) 53 Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej dla miast: Dąbrowa Tarnowska i Żabno oraz gmin: Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz, Szczucin, Wietrzychowice i Żabno,
4) Sąd Rejonowy w Dębicy dla miast: Dębica, Pilzno i Radomyśl Wielki oraz gmin: Brzostek, Czarna, Dębica, Jodłowa, Pilzno, Radomyśl Wielki, Wadowice Górne i Żyraków,
5) Sąd Rejonowy w Tarnowie dla miast: Tarnów i Tuchów oraz gmin: Ciężkowice, Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Radłów, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Skrzyszów, Szerzyny, Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice i Wojnicz;
44. w województwie toruńskim:
1) Sąd Rejonowy w Brodnicy dla miast: Brodnica, Górzno i Jabłonowo Pomorskie oraz gmin: Bobrowo, Brodnica, Górzno, Grążawy, Jabłonowo, Osiek, Świedziebnia, Wąpielsk i Zbiczno,
2) Sąd Rejonowy w Chełmnie dla miasta Chełmno oraz gmin: Chełmno, Kijewo Królewskie, Lisewo, Papowo Biskupie, Stolno i Unisław,
3) Sąd Rejonowy w Grudziądzu dla miast: Grudziądz i Łasin oraz gmin: Grudziądz, Gruta, Łasin, Rogóźno i Świecie nad Osą,
4) Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim dla miasta Nowe Miasto Lubawskie oraz gmin: Biskupiec, Brzozie, Grodziczno, Kurzętnik i Nowe Miasto Lubawskie,
5) Sąd Rejonowy w Toruniu dla miast: Chełmża i Toruń oraz gmin: Chełmża, Ciechocin, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka i Zławieś Wielka,
6) Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie dla miast: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Radzyń Chełmiński i Wąbrzeźno oraz gmin: Dębowa Łąka, Golub-Dobrzyń, Kowalewo, Książki, Płużnica, Radomin, Radzyń Chełmiński i Wąbrzeźno;
45. w województwie wałbrzyskim:
1) Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie dla miast: Bielawa, Dzierżoniów, Niemcza, Pieszyce i Piława Górna oraz gmin: Dzierżoniów i Niemcza,
2) Sąd Rejonowy w Kłodzku dla miast: Bystrzyca Kłodzka, Duszniki-Zdrój, Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Nowa Ruda, Polanica-Zdrój, Radków, Stronie Śląskie i Szczytna oraz gmin: Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Nowa Ruda, Radków, Stronie Śląskie i Szczytna,
3) Sąd Rejonowy w Świdnicy dla miast: Jaworzyna Śląska, Strzegom, Świdnica, Świebodzice i Żarów oraz gmin: Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Marcinowice, Strzegom, Świdnica i Żarów,
4) Sąd Rejonowy w Wałbrzychu dla miast: Boguszów-Gorce, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, Mieroszów, Szczawno-Zdrój i Wałbrzych oraz gmin: Czarny Bór, Głuszyca, Mieroszów, Stare Bogaczowice i Walim,
5) Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich dla miast: Bardo, Ząbkowice Śląskie, Ziębice i Złoty Stok oraz gmin: Bardo, Ciepłowody, Kamieniec Ząbkowicki, Przeworno, Stoszowice, Ząbkowice Śląskie, Ziębice i Złoty Stok;
46. 54 w województwie włocławskim:
1) Sąd Rejonowy w Lipnie dla miast: Dobrzyń nad Wisłą i Lipno oraz gmin: Bobrowniki, Czernikowo, Dobrzyń nad Wisłą, Kikół, Lipno, Skępe, Tłuchowo i Wielgie,
2) Sąd Rejonowy w Radziejowie dla miast: Izbica Kujawska i Radziejów oraz gmin: Bytoń, Dobre, Izbica Kujawska, Osięciny, Piotrków Kujawski, Radziejów, Topólka i Zakrzewo,
3) Sąd Rejonowy w Rypinie dla miasta Rypin oraz gmin: Brzuze, Chrostkowo, Rogowo, Rypin, Skrwilno i Zbójno,
4) 55 Sąd Rejonowy we Włocławku dla miast: Aleksandrów Kujawski, Brześć Kujawski, Chodecz, Ciechocinek, Kowal, Lubień Kujawski, Lubraniec, Nieszawa i Włocławek oraz gmin: Aleksandrów Kujawski, Baruchowo, Bądkowo, Boniewo, Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz, Fabianki, Koneck, Kowal, Lubanie, Lubień Kujawski, Lubraniec, Nieszawa, Raciążek i Włocławek;
47. w województwie wrocławskim:
1) Sąd Rejonowy w Oleśnicy dla miast: Bierutów, Oleśnica i Twardogóra oraz gmin: Bierutów, Długołęka, Dobroszyce, Krośnice, Oleśnica i Twardogóra,
2) Sąd Rejonowy w Oławie dla miasta Oława oraz gmin: Czernica, Domaniów, Laskowice Oławskie, Oława i Święta Katarzyna,
3) 56 Sąd Rejonowy w Strzelinie dla miast: Strzelin i Wiązów oraz gmin: Borów, Jordanów Śląski, Kondratowice, Łagiewniki, Strzelin i Wiązów,
4) 57 Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej dla miast: Kąty Wrocławskie i Środa Śląska oraz gmin: Kąty Wrocławskie, Kostomłoty, Malczyce, Mietków, Miękinia i Środa Śląska,
5) 58 Sąd Rejonowy w Trzebnicy dla miast: Milicz, Oborniki Śląskie, Trzebnica i Żmigród oraz gmin: Cieszków, Milicz, Oborniki Śląskie, Prusice, Trzebnica, Wisznia Mała, Zawonia i Żmigród,
6) Sąd Rejonowy w Wołowie dla miast: Brzeg Dolny i Wołów oraz gmin: Brzeg Dolny, Wińsko i Wołów,
7) Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu dla dzielnic: Fabryczna i Psie Pole,
8) Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu dla dzielnicy Krzyki, miasta Sobótka oraz gmin: Kobierzyce, Sobótka i Żórawina,
9) Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu dla dzielnic: Stare Miasto i Śródmieście;
48. w województwie zamojskim:
1) 59 Sąd Rejonowy w Biłgoraju dla miasta Biłgoraj oraz gmin: Biłgoraj, Biszcza, Frampol, Goraj, Józefów, Księżpol, Łukowa, Obsza, Potok Górny, Tarnogród, Tereszpol, Turobin, Wysokie i Zakrzew,
2) Sąd Rejonowy w Hrubieszowie dla miasta Hrubieszów oraz gmin: Dołhobyczów, Grabowiec, Horodło, Hrubieszów, Miączyn, Mircze, Trzeszczany, Uchanie i Werbkowice,
3) 60 Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim dla miasta Tomaszów Lubelski oraz gmin: Jarczów, Komarów-Osada, Krynice, Lubycza Królewska, Łaszczów, Rachanie, Susiec, Tarnawatka, Telatyn, Tomaszów Lubelski, Tyszowce i Ulhówek,
4) Sąd Rejonowy w Zamościu dla miast: Szczebrzeszyn i Zamość oraz gmin: Adamów, Gorzków, Izbica, Krasnobród, Łabunie, Nielisz, Radecznica, Rudnik, Sitno, Skierbieszów, Stary Zamość, Sułów, Szczebrzeszyn, Zamość, Zwierzyniec i Żółkiewka;
49. w województwie zielonogórskim:
1) Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim dla miast: Cybinka, Gubin i Krosno Odrzańskie oraz gmin: Bobrowice, Bytnica, Cybinka, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo,
2) Sąd Rejonowy w Nowej Soli dla miast: Bytom Odrzański, Kożuchów, Nowa Sól, Nowe Miasteczko i Sława oraz gmin: Bojadła, Bytom Odrzański, Kolsko, Kożuchów, Nowa Sól, Nowe Miasteczko, Otyń, Siedlisko i Sława,
3) Sąd Rejonowy w Świebodzinie dla miast: Sulechów i Świebodzin oraz gmin: Lubrza, Łagów, Skąpe, Sulechów, Szczaniec, Świebodzin, Torzym i Trzebiechów,
4) Sąd Rejonowy w Wolsztynie dla miast: Babimost, Kargowa, Wolsztyn, Zbąszynek i Zbąszyń oraz gmin: Babimost, Kargowa, Siedlec, Wolsztyn, Zbąszynek i Zbąszyń,
5) Sąd Rejonowy w Zielonej Górze dla miast: Czerwieńsk i Zielona Góra oraz gmin: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra,
6) Sąd Rejonowy w Żaganiu dla miast: Gozdnica, Iłowa, Małomice, Szprotawa i Żagań oraz gmin: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań,
7) Sąd Rejonowy w Żarach dla miast: Jasień, Lubsko, Łęknica i Żary oraz gmin: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary.
§  4. 61 Tworzy się wydziały rodzinne i nieletnich (sądy rodzinne) oraz ustala obszary ich właściwości miejscowej:
1. 62 w województwie stołecznym warszawskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Grodzisku Mazowieckim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Nowym Dworze Mazowieckim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Otwocku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Pruszkowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Pragi w Warszawie, obejmujący obszar dzielnicy Praga-Południe, miast: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno i Wesoła oraz gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno, Prażmów i Tarczyn,
6) w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Pragi w Warszawie, obejmujący obszar dzielnicy Praga-Północ, miasta Ząbki oraz gminy Jabłonna,
7) w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, obejmujący obszar dzielnicy Mokotów,
8) w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, obejmujący obszar dzielnicy Ochota oraz gminy Raszyn,
9) w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, obejmujący obszar dzielnicy Śródmieście,
10) w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, obejmujący obszar dzielnicy Wola oraz gminy Stare Babice,
11) w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, obejmujący obszar dzielnicy Żoliborz oraz gminy Łomianki,
12) w Sądzie Rejonowym w Wołominie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
2. w województwie bialskopodlaskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
3. w województwie białostockim:
1) 63 w Sądzie Rejonowym w Białymstoku dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Bielsku Podlaskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Sokółce, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
4. w województwie bielskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Cieszynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Oświęcimiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Suchej Beskidzkiej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Wadowicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6) w Sądzie Rejonowym w Żywcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
5. w województwie bydgoskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Chojnicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Mogilnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Szubinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6) w Sądzie Rejonowym w Świeciu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7) w Sądzie Rejonowym w Tucholi, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
6. w województwie chełmskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Chełmie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Krasnymstawie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym we Włodawie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
7. w województwie ciechanowskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Ciechanowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Mławie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Płońsku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sadzie Rejonowym w Pułtusku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
8. w województwie częstochowskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Częstochowie - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Lublińcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Myszkowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Oleśnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
9. w województwie elbląskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Braniewie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Elblągu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Kwidzynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Malborku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
10. w województwie gdańskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Gdańsku - trzy wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Gdyni, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Kościerzynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Sopocie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Starogardzie Gdańskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6) w Sądzie Rejonowym w Tczewie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7) w Sądzie Rejonowym w Wejherowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
11. w województwie gorzowskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Choszcznie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Międzyrzeczu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Myśliborzu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Słubicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
12. w województwie jeleniogórskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Bolesławcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Jeleniej Górze i Kamiennej Górze,
3) 64 w Sądzie Rejonowym w Lubaniu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) 65 w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
13. w województwie kaliskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Jarocinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Kaliszu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Kępnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
14. 66 w województwie katowickim:
1) w Sądzie Rejonowym w Będzinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Bytomiu - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Chorzowie - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Chrzanowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Górniczej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6) w Sądzie Rejonowym w Gliwicach - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
7) w Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
8) w Sądzie Rejonowym w Jaworznie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
9) w Sądzie Rejonowym w Katowicach - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
10) w Sądzie Rejonowym w Mikołowie - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
11) w Sądzie Rejonowym w Mysłowicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
12) w Sądzie Rejonowym w Olkuszu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
13) w Sądzie Rejonowym w Pszczynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
14) w Sądzie Rejonowym w Raciborzu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
15) w Sądzie Rejonowym w Rudzie Śląskiej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
16) w Sądzie Rejonowym w Rybniku - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
17) w Sądzie Rejonowym w Sosnowcu - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
18) w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
19) w Sądzie Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
20) w Sądzie Rejonowym w Zabrzu - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
21) w Sądzie Rejonowym w Zawierciu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
15. w województwie kieleckim:
1) w Sądzie Rejonowym w Busku-Zdroju, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Jędrzejowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Kielcach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Końskich, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Miechowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6) w Sądzie Rejonowym w Ostrowcu Świętokrzyskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7) w Sądzie Rejonowym w Pińczowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
8) w Sądzie Rejonowym w Starachowicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
16. w województwie konińskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Kole, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Koninie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Słupcy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Turku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
17. w województwie koszalińskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Białogardzie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Drawsku Pomorskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Koszalinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Szczecinku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
18. 67 w województwie krakowskim:
1) w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Podgórza w Krakowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Myślenicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
19. w województwie krośnieńskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Brzozowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Jaśle, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Krośnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Lesku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Sanoku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
20. w województwie legnickim:
1) w Sądzie Rejonowym w Głogowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Jaworze, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Jaworze i Złotoryi,
3) w Sądzie Rejonowym w Legnicy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Lubinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
21. w województwie leszczyńskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Gostyniu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Kościanie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Lesznie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Rawiczu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
22. w województwie lubelskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Kraśniku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Lubartowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Lublinie - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Puławach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
23. w województwie łomżyńskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Grajewie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Łomży, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Zambrowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
24. 68 w województwie łódzkim:
1) w Sądzie Rejonowym w Łodzi, obejmujący obszar dzielnicy Bałuty,
2) w Sądzie Rejonowym w Łodzi, obejmujący obszar dzielnicy Górna,
3) w Sądzie Rejonowym w Łodzi, obejmujący obszar dzielnicy Polesie,
4) w Sądzie Rejonowym w Łodzi, obejmujący obszar dzielnicy Śródmieście,
5) w Sądzie Rejonowym w Łodzi, obejmujący obszar dzielnicy Widzew,
6) w Sądzie Rejonowym w Pabianicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7) w Sądzie Rejonowym w Zgierzu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
25. w województwie nowosądeckim:
1) w Sądzie Rejonowym w Gorlicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Limanowej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Muszynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Nowym Targu, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Nowym Targu i Zakopanem;
26. w województwie olsztyńskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Bartoszycach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Biskupcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Iławie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Kętrzynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6) w Sądzie Rejonowym w Ostródzie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7) w Sądzie Rejonowym w Szczytnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
27. w województwie opolskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Brzegu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Kędzierzynie-Koźlu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Kluczborku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Nysie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Opolu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6) w Sądzie Rejonowym w Prudniku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7) w Sądzie Rejonowym w Strzelcach Opolskich, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
28. w województwie ostrołęckim:
1) w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Ostrowi Mazowieckiej, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowie,
3) w Sądzie Rejonowym w Przasnyszu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
29. w województwie pilskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Chodzieży, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Pile, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Trzciance, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Wałczu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Wągrowcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6) w Sądzie Rejonowym w Złotowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
30. w województwie piotrkowskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Opocznie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim,
3) w Sądzie Rejonowym w Radomsku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Tomaszowie Mazowieckim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
31. w województwie płockim:
1) 69 w Sądzie Rejonowym w Kutnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) 70 w Sądzie Rejonowym w Łęczycy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) 71 w Sądzie Rejonowym w Płocku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) 72 w Sądzie Rejonowym w Sierpcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
32. w województwie poznańskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Grodzisku Wielkopolskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Poznaniu - trzy wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Szamotułach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) 73 w Sądzie Rejonowym w Śremie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6) 74 w Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
33. w województwie przemyskim:
1) 75 w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Lubaczowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Przemyślu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
4) 76 w Sądzie Rejonowym w Przeworsku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
34. w województwie radomskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Grójcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Kozienicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Lipsku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Przysusze, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Radomiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
35. w województwie rzeszowskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Kolbuszowej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Leżajsku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Łańcucie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Mielcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Ropczycach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6) w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7) w Sądzie Rejonowym w Strzyżowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
36. w województwie siedleckim:
1) w Sądzie Rejonowym w Garwolinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Łukowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Mińsku Mazowieckim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Siedlcach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Węgrowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
37. 77 w województwie sieradzkim:
1) w Sądzie Rejonowym w Łasku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Sieradzu, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Sieradzu i Wieluniu,
3) w Sądzie Rejonowym w Zduńskiej Woli, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
38. w województwie skierniewickim:
1) w Sądzie Rejonowym w Brzezinach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Łowiczu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Rawie Mazowieckiej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Sochaczewie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6) w Sądzie Rejonowym w Żyrardowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
39. w województwie słupskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Człuchowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Lęborku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Słupsku, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Bytowie i Słupsku;
40. w województwie suwalskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Augustowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Ełku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Giżycku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Piszu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Suwałkach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
41. w województwie szczecińskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Goleniowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Gryficach, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Gryficach i Łobzie,
3) w Sądzie Rejonowym w Gryfinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Stargardzie Szczecińskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Szczecinie - trzy wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
6) w Sądzie Rejonowym w Świnoujściu, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Kamieniu Pomorskim i Świnoujściu;
42. w województwie tarnobrzeskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Janowie Lubelskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Sandomierzu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Stalowej Woli, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Staszowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Tarnobrzegu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
43. w województwie tarnowskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Bochni, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Bochni i Brzesku,
2) w Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Tarnowskiej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Dębicy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Tarnowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
44. w województwie toruńskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Brodnicy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Chełmnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Grudziądzu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Nowym Mieście Lubawskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Toruniu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6) w Sądzie Rejonowym w Wąbrzeźnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
45. w województwie wałbrzyskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Dzierżoniowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Kłodzku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Świdnicy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Ząbkowicach Śląskich, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
46. w województwie włocławskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Radziejowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Rypinie, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Lipnie i Rypinie,
3) w Sądzie Rejonowym we Włocławku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
47. 78 w województwie wrocławskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Oleśnicy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Oławie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Strzelinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Środzie Śląskiej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Trzebnicy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6) w Sądzie Rejonowym w Wołowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7) w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
8) w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
9) w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
48. w województwie zamojskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim,
2) 79 w Sądzie Rejonowym w Hrubieszowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) 80 w Sądzie Rejonowym w Zamościu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
49. 81 w województwie zielonogórskim:
1) w Sądzie Rejonowym w Krośnie Odrzańskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) w Sądzie Rejonowym w Nowej Soli, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) w Sądzie Rejonowym w Świebodzinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) w Sądzie Rejonowym w Wolsztynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6) w Sądzie Rejonowym w Żaganiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7) w Sądzie Rejonowym w Żarach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu.
§  5. 82 (skreślony).
§  6.
1. Rejestry handlowe i inne, przekazane sądom, prowadzą dla obszaru województw sądy rejonowe mające siedziby w miastach będących siedzibą wojewódzkich organów władzy i administracji państwowej.
2. Prowadzenie rejestrów, o których mowa w ust. 1, dla obszaru województwa stołecznego warszawskiego powierza się Sądowi Rejonowemu dla Warszawy-Pragi w Warszawie, dla obszaru województwa miejskiego krakowskiego - Sądowi Rejonowemu dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, dla obszaru województwa wrocławskiego - Sądowi Rejonowemu dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu.
§  6a. 83  
1. Sprawy o przestępstwa określone w art. 45-49 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. - Prawo prasowe (Dz. U. Nr 5, poz. 24) oraz o przestępstwa popełnione w prasie na obszarze danego województwa rozpoznają sądy rejonowe mające siedziby w miastach będących siedzibą wojewódzkich organów władzy i administracji państwowej.
2. Rozpoznawanie spraw, o których mowa w ust. 1, dla obszaru województwa stołecznego warszawskiego powierza się Sądowi Rejonowemu dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie, dla obszaru województwa krakowskiego - Sądowi Rejonowemu dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, dla obszaru województwa wrocławskiego - Sądowi Rejonowemu dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu.
§  7. Traci moc rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 31 maja 1975 r. w sprawie utworzenia sądów wojewódzkich i sądów rejonowych oraz ustalenia ich siedzib i obszarów właściwości (Dz. U. z 1975 r. Nr 18, poz. 99 i Nr 46, poz. 253, z 1976 r. Nr 42, poz. 252, z 1977 r. Nr 39, poz. 182 oraz z 1979 r. Nr 1, poz. 5 i Nr 23, poz. 141).
§  8. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
1 § 1:

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 28 grudnia 1981 r. (Dz.U.81.32.188) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1982 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 28 czerwca 1982 r. (Dz.U.82.18.143) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1982 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 7 maja 1983 r. (Dz.U.83.26.128) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 13 maja 1983 r.

2 § 1 pkt 15 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a) rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.
3 § 1 pkt 20 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. b) rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.
4 § 2 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 28 grudnia 1981 r. (Dz.U.81.32.188) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1982 r.
5 § 2 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 28 czerwca 1982 r. (Dz.U.82.18.143) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1982 r.
6 § 2 ust. 3 dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
7 § 2 ust. 4 dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 7 maja 1983 r. (Dz.U.83.26.128) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 13 maja 1983 r.
8 § 3 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a) rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.
9 § 3 ust. 2 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
10 § 3 ust. 5 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia z dnia 28 grudnia 1981 r. (Dz.U.81.32.188) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1982 r.
11 § 3 ust. 6 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. b) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
12 § 3 ust. 7 pkt 3:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 7 maja 1983 r. (Dz.U.83.26.128) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 13 maja 1983 r.

13 § 3 ust. 7 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 4 rozporządzenia z dnia 7 maja 1983 r. (Dz.U.83.26.128) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 13 maja 1983 r.
14 § 3 ust. 8 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. b) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
15 § 3 ust. 8 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. b) tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
16 § 3 ust. 9 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. c) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
17 § 3 ust. 10 pkt 3:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. c) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. d) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.

18 § 3 ust. 12 pkt 10 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. e) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
19 § 3 ust. 13:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. b) rozporządzenia z dnia 28 grudnia 1981 r. (Dz.U.81.32.188) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1982 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. d) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

20 § 3 ust. 13 pkt 5 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. f) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
21 § 3 ust. 14 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. b) rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.
22 § 3 ust. 14 pkt 5 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a) rozporządzenia z dnia 25 czerwca 1984 r. (Dz.U.84.40.215) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1984 r.
23 § 3 ust. 14 pkt 12 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. e) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
24 § 3 ust. 14 pkt 15 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. e) tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
25 § 3 ust. 14 pkt 20 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. e) tiret trzecie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
26 § 3 ust. 18 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.
27 § 3 ust. 19 pkt 2 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. f) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
28 § 3 ust. 21:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. c) rozporządzenia z dnia 28 grudnia 1981 r. (Dz.U.81.32.188) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1982 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. g) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

29 § 3 ust. 21 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. g) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
30 § 3 ust. 22 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. h) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
31 § 3 ust. 23 pkt 2 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. i) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
32 § 3 ust. 23 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. i) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
33 § 3 ust. 24 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.
34 § 3 ust. 25 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. h) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
35 § 3 ust. 25 pkt 5:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. h) tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. j) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.

36 § 3 ust. 27 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. k) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
37 § 3 ust. 28 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. i) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
38 § 3 ust. 29:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 28 czerwca 1982 r. (Dz.U.82.18.143) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1982 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. j) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

39 § 3 ust. 32 pkt 5 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. l) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
40 § 3 ust. 32 pkt 6 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. l) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
41 § 3 ust. 35 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. k) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
42 § 3 ust. 35 pkt 6 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. k) tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
43 § 3 ust. 36 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. ł) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
44 § 3 ust. 37 zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 2 listopada 1984 r. (Dz.U.84.52.271) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 listopada 2004 r.
45 § 3 ust. 38 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. m) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
46 § 3 ust. 38 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. l) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
47 § 3 ust. 40 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. n) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
48 § 3 ust. 40 pkt 5 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. n) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
49 § 3 ust. 41 pkt 8 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. b) rozporządzenia z dnia 25 czerwca 1984 r. (Dz.U.84.40.215) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1984 r.
50 § 3 ust. 42 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. ł) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
51 § 3 ust. 43 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. m) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
52 § 3 ust. 43 pkt 2 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. m) tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
53 § 3 ust. 43 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. m) tiret trzecie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
54 § 3 ust. 46 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. n) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
55 § 3 ust. 46 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. o) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
56 § 3 ust. 47 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. o) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
57 § 3 ust. 47 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. o) tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
58 § 3 ust. 47 pkt 5 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. o) tiret trzecie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
59 § 3 ust. 48 pkt 1:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. p) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. p) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.

60 § 3 ust. 48 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. p) tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
61 § 4 zmieniony przez § 1 pkt 4 rozporządzenia z dnia 7 maja 1983 r. (Dz.U.83.26.128) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 13 maja 1983 r.
62 § 4 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.
63 § 4 ust. 3 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.
64 § 4 ust. 12 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
65 § 4 ust. 12 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
66 § 4 ust. 14 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.
67 § 4 ust. 18 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. b) rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.
68 § 4 ust. 24 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. b) rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.
69 § 4 ust. 31 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. c) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.
70 § 4 ust. 31 pkt 2 dodany przez § 1 pkt 2 lit. c) tiret drugie rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.
71 § 4 ust. 31 pkt 3:

- zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 25 czerwca 1984 r. (Dz.U.84.40.215) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1984 r.

- według numeracji ustalonej przez § 1 pkt 2 lit. c) tiret trzecie rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.

72 § 4 ust. 31 pkt 4:

- dodany przez § 1 pkt 2 lit. a) tiret drugie rozporządzenia z dnia 25 czerwca 1984 r. (Dz.U.84.40.215) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1984 r.

- według numeracji ustalonej przez § 1 pkt 2 lit. c) tiret trzecie rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.

73 § 4 ust. 32 pkt 5 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
74 § 4 ust. 32 pkt 6 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
75 § 4 ust. 33 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. c) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
76 § 4 ust. 33 pkt 4 dodany przez § 1 pkt 2 lit. c) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
77 § 4 ust. 37:

- zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 2 listopada 1984 r. (Dz.U.84.52.271) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 listopada 2004 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. c) rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.

78 § 4 ust. 47 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) rozporządzenia z dnia 25 czerwca 1984 r. (Dz.U.84.40.215) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1984 r.
79 § 4 ust. 48 pkt 2 dodany przez § 1 pkt 2 lit. d) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
80 § 4 ust. 48 pkt 3 zmieniony i według numeracji ustalonej przez § 1 pkt 2 lit. d) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
81 § 4 ust. 49 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. c) rozporządzenia z dnia 25 czerwca 1984 r. (Dz.U.84.40.215) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1984 r.
82 § 5 skreślony przez § 1 pkt 5 rozporządzenia z dnia 7 maja 1983 r. (Dz.U.83.26.128) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 13 maja 1983 r.
83 § 6a dodany przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 25 czerwca 1984 r. (Dz.U.84.40.215) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1984 r.

Zmiany w prawie

Jednostki sektora finansów publicznych złożą mniej sprawozdań budżetowych

Resort finansów zdecydował o rezygnacji z przygotowywania i dostarczania półrocznych sprawozdań z realizacji wydatków w układzie zadaniowym przez jednostki sektora finansów publicznych. Zakłada to zmiana rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej podpisana przez ministra finansów.

Katarzyna Kubicka-Żach 13.07.2020
Ustawa o emeryturach rocznika 1953 podpisana

Prezydent podpisał ustawę, na podstawie której ponownie przeliczona zostanie wysokość zaniżonych emerytur kobiet i mężczyzn z rocznika 1953. Według szacunków z nowej regulacji może skorzystać ok. 74 tys. osób. W większości przypadków średnia miesięczna podwyżka emerytur wyniesie 202 zł.

Krzysztof Sobczak 08.07.2020
Nowe mandaty od straży gminnej - za wjazd do czystej strefy i złą segregację śmieci

Straż gminna nałoży mandat za wjazd do strefy czystego transportu – przewiduje projekt rozporządzenia. Dodatkowe uprawnienie do nakładania mandatów ma też dotyczyć niezłożenia deklaracji śmieciowej lub jej zmiany oraz nieposiadania zadeklarowanego kompostownika przydomowego.

Katarzyna Kubicka-Żach 01.07.2020
KNF będzie skuteczniej nadzorował zagranicznych ubezpieczycieli

Komisja Nadzoru Finansowego będzie mogła nałożyć na członka zarządu zagranicznego zakładu ubezpieczeń karę za opóźnienie w wypłacie ubezpieczenia. Będzie mogła ona wynieść trzykrotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy, a jeżeli nie można go ustalić – 100 tys. złotych. Takie zmiany zakłada nowelizacja przepisów podpisana przez prezydenta.

Jolanta Ojczyk 01.07.2020
Płyn do e-papierosów bez akcyzy kolejne trzy miesiące

Minister finansów podpisał we wtorek rozporządzenie dotyczące zaniechania poboru podatku akcyzowego od płynu do papierosów elektronicznych oraz wyrobów nowatorskich. Przedsiębiorcy nie zapłacą podatku od 1 lipca do końca września 2020 roku. Do 30 czerwca wyroby były objęte zerową stawką podatku.

Krzysztof Koślicki 01.07.2020
Poborem opłaty elektronicznej za przejazd po drogach zajmie się skarbówka

Od 1 lipca 2020 r. szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przejmie od Głównego Inspektora Transportu Drogowego pobór opłaty elektronicznej za przejazd pojazdem ciężkim (powyżej 3,5 tony) po płatnych drogach krajowych oraz pobór opłaty za autostrady na wyznaczonych odcinkach A2 i A4. Dotychczasowy system poboru opłat zostanie wygaszony do końca lipca 2021 r.

Krzysztof Koślicki 01.07.2020
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.1980.15.54

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Utworzenie sądów wojewódzkich i sądów rejonowych oraz ustalenie ich siedzib i obszarów właściwości.
Data aktu: 26/06/1980
Data ogłoszenia: 08/07/1980
Data wejścia w życie: 08/07/1980