Fundacja Sunflowers rozpoczęła rekrutację do pierwszej w Polsce Letniej Szkoły Międzynarodowego Prawa Karnego.
Zmień język strony
Prawo.pl

Zgłoszenie zamiaru koncentracji (Sprawa M.11992 - MEF / RETELIT / TELECOM ITALIA SPARKLE) - Sprawa, która może kwalifikować się do rozpatrzenia w ramach procedury uproszczonej

Zgłoszenie zamiaru koncentracji
(Sprawa M.11992 - MEF / RETELIT / TELECOM ITALIA SPARKLE)

Sprawa, która może kwalifikować się do rozpatrzenia w ramach procedury uproszczonej

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(C/2025/6256)

(Dz.U.UE C z dnia 19 listopada 2025 r.)

1. W dniu 10 listopada 2025 r., zgodnie z art. 4 rozporządzenia Rady (WE) nr 139/2004 1 , Komisja otrzymała zgłoszenie planowanej koncentracji.

Zgłoszenie to dotyczy następujących przedsiębiorstw:

- Ministero dell'Economia e delle Finanze ("MEF"), Włochy,

- Retelit S.p.A. ("Retelit"), Włochy, ostatecznie kontrolowane przez Asterion Industrial Partners, Hiszpania,

- Telecom Italia Sparkle S.p.A. ("Sparkle"), Włochy.

Przedsiębiorstwa MEF i Retelit przejmą, w rozumieniu art. 3 ust. 1 lit. b) rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw, wspólną kontrolę nad przedsiębiorstwem Sparkle, które jest obecnie kontrolowane przez TIM S.p.A, Włochy.

Koncentracja dokonywana jest w drodze zakupu udziałów/akcji.

2. Przedmiot działalności gospodarczej przedsiębiorstw biorących udział w koncentracji:

- MEF jest włoskim organem rządowym odpowiedzialnym za finanse publiczne, podatki i państwowe udziały w przedsiębiorstwach strategicznych,

- Retelit jest włoskim dostawcą usług telekomunikacyjnych oferującym rozwiązania w zakresie łącza

światłowodowego, mieszkalnictwa i chmury obliczeniowej, w tym centrum danych do wzajemnych połączeń,

- Sparkle jest międzynarodowym przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym świadczącym usługi w zakresie

komunikacji głosowej, transmisji danych, własności intelektualnej, usług w chmurze i centrów danych na rzecz operatorów detalicznych, operatorów hurtowych i przedsiębiorstw wielonarodowych.

3. Po wstępnej analizie Komisja uznała, że zgłoszona transakcja może wchodzić w zakres rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw. Jednocześnie Komisja zastrzega sobie prawo do podjęcia ostatecznej decyzji w tej kwestii.

Należy zauważyć, że zgodnie z zawiadomieniem Komisji w sprawie uproszczonej procedury rozpatrywania niektórych koncentracji na podstawie rozporządzenia Rady (WE) nr 139/2004 2  w sprawie kontroli koncentracji przedsiębiorstw sprawa ta może kwalifikować się do rozpatrzenia w ramach procedury określonej w tym zawiadomieniu.

4. Komisja zwraca się do zainteresowanych osób trzecich o zgłaszanie ewentualnych uwag na temat planowanej koncentracji.

Komisja musi otrzymać takie uwagi w nieprzekraczalnym terminie 10 dni od daty niniejszej publikacji. Należy zawsze podawać następujący numer referencyjny:

M.11992 - MEF / RETELIT / TELECOM ITALIA SPARKLE

Uwagi można przesyłać do Komisji pocztą lub pocztą elektroniczną. Należy stosować następujące dane kontaktowe:

E-mail: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu

Adres pocztowy:

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË

1 Dz.U. L 24 z 29.1.2004, s. 1 ("rozporządzenie w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw").
2 Dz.U. C 160 z 5.5.2023, s. 1.
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2025.6256

Rodzaj:ogłoszenie
Tytuł:Zgłoszenie zamiaru koncentracji (Sprawa M.11992 - MEF / RETELIT / TELECOM ITALIA SPARKLE) - Sprawa, która może kwalifikować się do rozpatrzenia w ramach procedury uproszczonej
Data aktu:2025-11-19
Data ogłoszenia:2025-11-19