Sprawa T-11/17: Wyrok Sądu z dnia 7 lutego 2019 r. - RK/Rada Służba publiczna - Urzędnicy - Artykuł 42c regulaminu pracowniczego - Skierowanie na urlop w interesie służby - Równość traktowania - Zakaz dyskryminacji ze względu na wiek - Oczywisty błąd w ocenie - Prawo do bycia wysłuchanym - Obowiązek staranności - Odpowiedzialność.
Wyrok Sądu z dnia 7 lutego 2019 r. - RK/Rada(Sprawa T-11/17) 1
Język postępowania: francuski
(2019/C 103/29)
(Dz.U.UE C z dnia 18 marca 2019 r.)
Strony
Strona skarżąca: RK (przedstawiciele: adwokaci, początkowo L. Levi i A. Tymen, następnie L. Levi)
Strona pozwana: Rada Unii Europejskiej (przedstawiciele: M. Bauer i R. Meyer, pełnomocnicy)
Interwenient popierający stronę pozwaną: Parlament Europejski (przedstawiciele: A. Troupiotis i J. A. Steele, pełnomocnicy)
Przedmiot
Skarga na podstawie art. 270 TFUE zmierzająca po pierwsze, do stwierdzenia nieważności nieopatrzonej datą decyzji Rady o skierowaniu skarżącej na urlop w interesie służby w oparciu o art. 42c Regulaminu pracowniczego urzędników Unii Europejskiej oraz w stosownym wypadku, decyzji z dnia 27 września 2016 r. oddalającej zażalenie złożone przez skarżącą a po drugie, do uzyskania naprawienia szkody, jaką skarżąca w swej ocenie poniosła.
Sentencja
| Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2019.103.23 |
| Rodzaj: | wyrok |
| Tytuł: | Sprawa T-11/17: Wyrok Sądu z dnia 7 lutego 2019 r. - RK/Rada Służba publiczna - Urzędnicy - Artykuł 42c regulaminu pracowniczego - Skierowanie na urlop w interesie służby - Równość traktowania - Zakaz dyskryminacji ze względu na wiek - Oczywisty błąd w ocenie - Prawo do bycia wysłuchanym - Obowiązek staranności - Odpowiedzialność. |
| Data aktu: | 2019-02-07 |
| Data ogłoszenia: | 2019-03-18 |
