NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Zgłoszenie zamiaru koncentracji (Sprawa M.7674 - Talanx/Nord/LB/Caplantic) - Sprawa, która może kwalifikować się do rozpatrzenia w ramach procedury uproszczonej.

Zgłoszenie zamiaru koncentracji
(Sprawa M.7674 - Talanx/Nord/LB/Caplantic)

Sprawa, która może kwalifikować się do rozpatrzenia w ramach procedury uproszczonej

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2015/C 235/03)

(Dz.U.UE C z dnia 18 lipca 2015 r.)

1.
Dnia 25 czerwca 2015 r., zgodnie z art. 4 rozporządzenia Rady (WE) nr 139/2004 1 , Komisja Europejska otrzymała zgłoszenie planowanej koncentracji, w wyniku której przedsiębiorstwo TAM (Niemcy), kontrolowane przez przedsiębiorstwo Talanx AG ("Talanx"), oraz przedsiębiorstwo Nord/LB (Niemcy) przejmują w rozumieniu art. 3 ust. 1 lit. b) wspólną kontrolę nad przedsiębiorstwem Caplantic w drodze zakupu akcji.
2.
Przedmiotem działalności gospodarczej przedsiębiorstw biorących udział w koncentracji jest:
-
przedsiębiorstwa TAM/Talanx: zarządzanie aktywami, a także ubezpieczenia inne niż ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia na życie oraz działalność reasekuracyjna,
-
przedsiębiorstwo NordLB: bankowość komercyjna oraz pełnienie funkcji banku centralnego dla kas oszczędnościowych,
-
przedsiębiorstwo Caplantic: zarządzanie inwestycjami z wykorzystaniem aktywów alternatywnych.
3.
Po wstępnej analizie Komisja uznała, że zgłoszona transakcja może wchodzić w zakres rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw. Jednocześnie Komisja zastrzega sobie prawo do podjęcia ostatecznej decyzji w tej kwestii. Należy zauważyć, iż zgodnie z zawiadomieniem Komisji w sprawie uproszczonej procedury rozpatrywania niektórych koncentracji na podstawie rozporządzenia Rady (WE) nr 139/2004 2 sprawa ta może kwalifikować się do rozpatrzenia w ramach procedury określonej w tym zawiadomieniu.
4.
Komisja zwraca się do zainteresowanych osób trzecich o zgłaszanie ewentualnych uwag na temat planowanej koncentracji.

Komisja musi otrzymać takie uwagi w nieprzekraczalnym terminie dziesięciu dni od daty niniejszej publikacji. Można je przesyłać do Komisji faksem (+32 22964301), pocztą elektroniczną na adres: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu lub listownie, podając numer referencyjny: M.7674 - Talanx/Nord/LB/Caplantic, na poniższy adres:

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË

1 Dz.U. L 24 z 29.1.2004, s. 1 (rozporządzenie w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw).
2 Dz.U. C 366 z 14.12.2013, s. 5.
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2015.235.3

Rodzaj:ogłoszenie
Tytuł:Zgłoszenie zamiaru koncentracji (Sprawa M.7674 - Talanx/Nord/LB/Caplantic) - Sprawa, która może kwalifikować się do rozpatrzenia w ramach procedury uproszczonej.
Data aktu:2015-07-18
Data ogłoszenia:2015-07-18